DERBYSFEER OP EENDRACHT AALST KOSTBAAR PUNT BELANGRIJKE MATCHEN OP S.K. LEBBEKE, SPARTA BUGGENHOUT EN S.K. GREMBERGEN LEEDSE FLODDERS I DRIEMAAL f SCHEEPSRECHT Operatie redding 2e PROVINCIALE IVAN GOETHEM ROOD Moorsel - Denderleeuw 0-2 Hamme- Buggenhout 0-0 Baasrode - Borsbeke 4-0 Merelbeke - Sparfa Appels 1-2 18 Traditiegetrouw wordt Eendracht AalstZottegem een „gela den" kijkstuk waarin de witzwarten de hoogste troeven bezitten. Geen van beide klubs voert nog enige titelambitie, integendeel. Zottegem en Eendracht in mindere mate, mogen geen puntjes verkwanselen al nadert het kompetitieslot met rasse schreden. Aalst, gereputeerd thuisteam, haalt het met een kleine score. KAV Dendermonde, op bezoek bij rode lantaarn Stade Leuven, kan aan een eventuele zege een goeie zaak doen. De Leuve naars moeten het vooral van een denderende start hebben, maar zwakken duidelijk af in het laatste halfuur. Trainer Bertels is takticus genoeg om zijn pionnen oordeelkundig op te stellen tot de storm overgewaaid is, om acheraf keihard toe te slaan. Eendracht ZeleFC Dender leeuw, nog een derby, wordt 'n duel tussen twee ploegen die er. op zeven zondagen van de finish, niet met hun klak mo gen naar gooien omdat ze, teoretisch, nog niet „safe" zijn. Denderleeuw scoort buitens huis verdomd moeilijk (vijf po vere goaltjes uit 10 matchen, slechter kan het bezwaarlijk) en Zele moet het, zelfs thuis, van zeldzame bevliegingen hebben. Wij pronostikeren een losse één. Jong Lede. vorige zondag voor al na de citroentjes onstuit baar te Eeklo, kruist in de Openveldstraat de degens met Aalter, geen reuzendoder maar toch een degelijk ploegje. 'Als groenwit, uitgeschakeld voor de titel, alle hens aan dek roept, wordt het een zege voor de leerlingen van Frans Tuyaerts. S.K. Aalst is bepaald aan lager wal geraakt na de nederlaag tegen Sportkring Lebbeke en moet zich dringend herpakken. Of Lokerse. want naar de Dur- mestad gaat het volgende zon dag, uitgerekend als brave sparringpartner zal fungeren is een vraag die we negatief beantwoorden. De Lokeraars zitten op vinkenslag om kop loper Ninove een loer te draai en en zullen er alles opzetten om oranje-groen te kloppen. Een drawn zou voor SK al een hele prestatie betekenen. S.K. Lebbeke vecht het op het Konkelgoed uit tegen leider Ninove. Teoretisch wordt dat voor blauw-wit een nederlaag maar we herinneren ons nog de fameuze S.K Lebbeke Racing Wetteren van drie jaar geleden. Toen voetbalden Delsin en Van der Jeught de defensie van de toekomstige kampioen ondersteboven met een 53 eindscore als gevolg. Of het ditmaal zo'n vaart zal lopen, weten we niet. In voet bal zijn al rare dingen gebeurd. Dus En Sparta Buggenhout Geel- blauw moet het zondag doen. Eindelijk kan drawnspecialist Sparta, tegen een eveneens fel bedreigd Appelterre, de weg naar de redding effenen en door een zege op die recht streekse konkurrent aan een steile klim beginnen. Tweede provincialer Sparta Ap pels, die zondag slaagde in het eerste eksamen in het kader van de „operatie redding" door VV Merelbeke te gaan kloppen, moet nu ook Haaltert aankun nen. Terjoden-Baasrode, een treffen dat naar „einde seizoen" ruikt kan goed spektakel brengen. Beide teams starten met een winstkans. Voor Wilkskracht Moorsel is er nu nog alleen hoop op een ereplaats, Standaard Dender leeuw is immers voorgoed de ruimte in. Nederename, ook al uitgerangeerd voor de titel, krijgt het achter het „Hof Te xel" verduiveld lasig. Derde Provincialer C S.O.S. Schellebelie klimt stilaan uit de bedreigde zone weg. Vlier- zele, snakkend naar het sei zoeneinde, moet het waar schijnlijk afleggen tegen de entoesiaste paarsjes. Voor Serskamp wordt de thuis- match tegen Denderhoutem 'n moeilijke opdracht. Bij het ook al niet van grond komend Meerbeke, maakt Dog gen Erembodegem een reële kans. In Derde D mag S.K. Grember- gen buur Opstal niet onder schatten en Robur Moerzeke, betere ploeg dan Laarne, mag zich in de kasteelgemeente niet voor schut laten zetten. Overmere-Melsele is voor het kampioenschap zonder duize lingwekkend belang en wordt, zonder tegenslagen, door de Boerenkrijgers gewonnen. Twee belangrijke matchen krui den de agenda van Vierde F. S.K. Erembodegem-Hofstade en Oudegem-Berlare en we weten niet eens wie van beide kandi daten voor de zwaarste taak staat. Bij koploper Erembode gem schijnt de veer gebroken, zodat het nu oppassen wordt voor bezoeker Hofstade die, in een goeie dag de besten aan kan. Berlare, boordevol jong maar nog onrijp talent, gaat niet als een lammetje naar de slacht bank zodat Oudegem niet voor af hoera mag schreeuwen. Gijzegem wint tegen een suk kelend Wieze, Zandstuivers Appels klopt Bavegem en Schroevers Moorsel krijgt te Massemen de kous over de kop. Te Herdersem kan Een-tl dracht Meldert een nieuwe j stap in de goede richting zet- 1 ten en Thor Meldert moet te- i gen Schoonaarde goed uit de I doppen kijken of het krijgt er van langs. S.K. Wichelen jaagt J tegen Erondegem een eerste I seizoenzege na. In Vierde G is de strijd ge- I streden Sint-Pauwels is kam- i pioen. Blijft nu nog alleen de verdeling van de ereplaatsen. Een biezonder goed Eendracht I St.-Gillis brengt het tegen WB l St.-Niklaas wel voor mekaar I en Boonwijk stuurt Verrebroek 1 ijlhands huistoe. terwijl Een-1 dracht Grembergen het rooit I tegen Meerdonk. Racing Leb-1 beke loopt tegen het Sombeke I van Antoine Kamania de zo-1 veelste nederlaag op, tenzij er f bij de wijkploeg uit Waasmun- I ster de fut helemaal uit is. Jong Lede heeft dus klaargespeeld wat bijna niemand kon een punt halen in Eeklo. Ze zijn weer aan 't komen, zegt men. Juist op tijd, zeg ik. Over drie of vier weken komt er „hoog bezoek". En de jongens van Frans en Wally zullen ongetwijfeld voor een „warme" ontvangst zorgen. Het schijnt dat ze daar in de Openveldstraat dat .affront" van Merchtem nog altijd niet verteerd hebben. Iets waar er al veel minder zullen kunnen over meepraten Is de jaren 1900. Vraag ons niet wat er toen allemaal ge beurde in Lede of elders. Het doet er ook niet toe. Maar voor de jongens van „Cecilia" wel. Die gaan zich nog eens lekker in die ouwerwetse klederdracht steken en „also wat liedeckijns blaazen" in de Volkskring. Als ge nog wat op uw zolder hebt van in die tijd, trek het gerust aan, ge zult er zaterdagavond niet uit de toon vallen. Maar ge moogt ook zonder die kleren komen enfin ge weet wel met andere kleren dan En intussen zijn ook de tellingen beëindigd van het geld en de stemmen van de 11-11-11 aktie van vorig jaar. 't Is al bijna zo slechts als met parlementsverkiezingen. Maar kom, de jeugd heeft het helemaal alleen moeten klaarspelen. In hun nabeschouwingen over de 11.11.11 aktie krijgen de volwassenen-verenigingen meteen een flinke stamp tegen de broek. En ze hebben hem nog ver diend ook Behalve de toneelbond viel er in geen uren een volwassenen-groepering te bekennen om een handje toe te steken. Hoe is dat ook weer van dat voorbeeld geven Maar „keep smiling" hij komt toch nog. James Lloyd bedoelen we. En verder zijn er nog de klassieke „thee kransjes" met al die mannen met hun gekke namen. Jee-yee-woeaa-brr. Marcole Globaal genomen heeft de topmatch W. MoorselDenderleeuw, waarvoor de grote massa in beweging kwam, de nochtans hoog gespannen verwachtingen ingelost. De beide ploegen gaven een konstruktief aanvalspel ten beste en verwekten ook meer maals gevaar. Geruime tijd leefden de talrijke kijkers in span ning. De eerste speelhelft was op speelkundig vlak de beste. Wilskracht pakte zijn tegenstan- aan in een 442 opstelling en kon. zoals de betrachting trouwens was, de schade be perken Bij de rust luidde de stand 01. maar met een 11 stand haid men ook gerust vrede kunnen nemen. Van den Haute oud Eendrachtspeler lag aan de basis van dit doelpunt dat door De Smet werd gescoord. De thuisploeg had slechts wei nige minuten later al kunnen ge lijkstellen doch bij het schot van Van Goethem devieerde de bal Na de kampwisseling was Moor sel iets meer offensief ingesteld met een 4-3-3 formatie. Het trachtte dan ook van meet af aan iets te forceren, doch de Stan daard verdediging verijdelde de pogingen. Toen gbeurde het ech ter. Bij een volkomen normaal duel met Van Cauwenbergh die hem schaduwde viel Van den Haute, en tot eenieders verbazing wees scheidsrechter Amou naar de elfmeterstrp. Geldhof liet die unieke kans niet te loor gaan (02) en meteen zat het beste van de partij er op. Er werd van dan Dit is de twaalfde drawn voor Buggenhout. Op verplaatsing bi] VW Hamme Is dat een meer dan behoorlijk resultaat. Wanneer men rekening houdt met de scorekansen dan werd Buggenhout eerder schamel bedeeld. Rochtus en co, hadden op het groot terrein wel een paar minuten aanpassing nodig, maar daarna werden ze door kapitein Cauwenberghs en trainer Michiels,, met Engelse voorzetten op het doel van Helrweg afgestuurd. De Hamse verdediging kreeg vooral in de eerste speelhelft harde noten te kraken maar Ver- meir en co wisten het uiteinde lijk toch te Waren. Doelman Heir- weg had wel een paar malen ge luk o.a. wanneer Rochtus na om zijn bewakers en de doelman te zijn gedraaid op Ide staak besloot. De thuisploeg kwam slechts echt los in de eindfaze, maar slaag de er dan ook niet in een echt gevaar te gaan betekenen voor doelman Prevenieds. Het Buggen- houts middenveld gaf een sterke wedstrijd weg en hield de Hamse aanvallen telkens op. Achteraan speelden Verhulst en co als in een zetel Vooral laatst genoem de viel op door zijn sobere maar efficiënte tussenkomsten. In het middenveld zwoegden Drie. Pa- mers en Van der Veken zeer hard, terwijl vooraan Ceuninckx. achterspeler, maar voor de gele genheid linksbuiten zijn vechters, talent demonstreerde. Vereecken werd als centrale aanvaller ge lanceerd-. Pierre deed het met volle overgave maar kende geen meeval bij het besluiten. Na de kampwisseling werd voor de fy- af harder gespeeld en de match verloor Van haar aantrekkelijk heid. Van Goethem die zijn ze nuwen niet voldoende onder con trole had ging de ref te lijf en werd uiteraard uitgesloten Zelfs met tien tegen elf nam Wilskracht nog ruim zijn deel in de aanvallen, die echter niets op leverden. J.V.H. Kordate tussenkomst van ddelman Prevenier (Sparta Buggenhout) in de scoreloze drawn te Hamme (JC) Een fout van Wilskracht-speler André Van Goethem aanleiding voor het neervellen van de scheidsrechter, daad. >n een opnlerking van de scheidsrechter waren de I Gewoon onverantwoord dergelijke onsportieve I jm) gXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX* I Deze mensen, zetten zich samen met andere door de vdetbalmikroob gebeten Buggenhoutenaars in voor de jeugd van Sparta. (C) Er heerste vreugde in het Baasroodse kamp na afloop van 5 de ontmoeting met Borsbeke, partij die met een 40 I overwinning werd afgesloten. Vreugde vooral om de J 1 prachtige wedstrijd die de verjongde ploeg wist te bren- 4 gen op passende wijze gekruid met doelpunten Vooral J in de eerste speelhelft werden de bezoekers overspeeld 4 I zodat men deze prestatie als de beste van het seizoen 4 J mag beschouwen. Eddy Van Keer en Van Boven voor de /I rust, Etinne Van Keer en De Beucker na de kampwisseling 4M zorgden voor de doelpunten. De jeugd, waarop men voor- zieke inzinking gevreesd Deze kwam er evenwel niet en zulks pleit voor de fyzieke voorberei ding idie Bert Michiels zijn jon gens. geeft. Zowel Hamme als Buggenhout kon de volle nzet best gebruiken. Daarom werd in beide kampen met volle overga ve gespeeld. De Hammenaars konden het voor hun eigen pu bliek niet waarmaken wat voor Sparta Buggenhout alvast een sti mulans moet betekenen a s. zon dag komt immers Appelterre op bezoek. Weten Bert Michiels en zijn leerlingen deze wedstrijd op suksesrijke wijze af te sluiten dan mag men te Buggenhout het resterend kompetitiegedeelte met volle vertrouwen tegemoet zien. Met de algehele inzet, die men momenteel bij Sparta aan de dag legt moet zulks zeker te verwe zenlijken zijn. V.C Sparta heeft zondag voor de stunt gezorgd door Merelbeke ie eigen nest de das om te doen De thuisploeg die er nochtans op gebrand lag de twee puntjes thuis te houden en op die wijze zich op een kleinere afstand te plaatsen van Appels, van wie zij hoop ten dat deze ploeg ook haar achterstallige wedstrijden zou verliezen, dit konden we op maken uit de verklaringen van de trainer van Merelbeke Nu zijn de rollen echter om gekeerd en is het Sparta dat met een geruster gemoed de resterende wedstrijden kan aanvatten. De thuisploeg be gon goed en zij slaagden er het eerst in Appels op een 1-0 achterstand te plaatsen. Toch was hun spel niet van aard om veel goeds over te vertellen, het was te onge ordend en te onstuimig, dat gepaard ging met slecht ge richte doelschoten Het stak schril af met het vloeiend samenspel van de bezoekers dat hem resulteerde in twee treffers, waarvoor Arthur Cool en Janssens zorgden. Merel beke zou nadien niet meer de nodige stootkracht kunnen opbrengen om terug te slaan, zij konden hoogstens nog een vuist maken wanneer een doelschot de dwarsligger trof. maar daarmee was dan ook alles gezien Sparta, de beste ploeg in alle spelcom- partimenten mocht de punten meenemen, die nu de jongens van trainer Dierick het nodige vertrouwen moeten bezorgen. Voor de eerst volgende thuis wedstrijd verwachten we dan een blsnummer van de Spar tanen, de supporters zullen een dergelijk spê) zeker we ten te waarderen. al voor volgend seizoen rekent kwam andermaal flink aan bod. De belangstelling is wel iets wat teruggelopen '4 maar door de derde opeenvolgende overwinning wordt gehoopt dat de Baasroodse voetballiefhebbers zulllen wil- 4 len inzien, dat enkel allerlei omstandigheden hebben ge- 5 leid tot mindere prestaties. In de komende weken hoopt r men trouwens in de goede zin te bevestigen en met 4 wedstrijden als deze tegen Sparta Appels in het vooruit- 2 zicht hoopt men toch nog enkele kasnummers te krijgen 4 Aan de Scheldeboord schijnt nu alles opnieuw koek en ei 2 te zijn en heeft men een speciale waardering voor de 4 oefenmeester, die Baasrode over de moeilijke periode 4 heeft heen geholpen en dan ook het volste vertrouwen 2 is gaan genieten van bestuur en spelers. V.C. De miniemenvoetballertjes van Eendracht Sint Gillis wonnen tegen hun leeftijdsgenoten van Buaaenhout. Sparta (C) De knapen van Sparta Appels, samen met hun toegewijde opleiders.

De Voorpost | 1975 | | pagina 18