GIJZEGEM KLOPT BUUR OUDEGEM Dirk Deferrere betoverde defensie Leider wordt bestookt NAAR EEN EREPLAATS FANS SCHREEUWEN RUDY HALEYDT OP HET TERREIN mSSÈSËWÊÈÊÉ$ë^-ï ^PROVINCIALE Serskamp knielt en Schellebelle deelt de buit 1 4ePB0VINCIALE Het voetbalfeit van de week VOETBALKALENDER voor zondag 16 maart 1975 3r de g zet- et te Jit de jgt er eerste d ge kam en de atsen. iracht n WB iekaar ibroek Een- rooit Leb- nbeke e zo- izii er Heusden - S.K. Grembergen 1-2 S.K. Grembergen heeft de klip Heusden met succes om zeild en hiermede zijn rush naar een eventuele titel verder gezet. De ploeg van voorzitter Bernauw had aan de plaatselijken, geen gemakkelijke kluif, want voor hen betekende eventueel verlies vrijwel zeker degradatie. S.K. Grembergen heeft het Heusdens lot nu bezegeld. Aan de basis van de overwinning lag zonder twijfel de jonge Dirk Defrrere die opnieuw reuze was. De inspanningen die de jonge Grembergenaar opbracht, en de dribbel nummertjes die hij bijwijlen opvoerde, lokte het applaus uit, zowel van vriend, als tegenstander. Dirk Deferrere heeft andermaal maats uit, en bewees dat zijn zijn enorme mogelijkheden on. voetbal toekomst in hogere re- derstreept. Opnieuw groeide gionen ligt. De twee doelpun- groeide hij ver boven zijn ten die Verschelden aanteken de. waren als het ware door Deferrere op een schoteltje aangeboden. Dirk was ander maal een gedroomde fourrier voor zijn medemaats. Noch tans ging het de Gremberge- naars niet te best voor de wind, want na nauwelijks 20 sekonden stonden ze op ach terstand. Na ongeveer een kwartier bracht Verschelden de stand op gelijke hoogte, en in de tweede helft legde dezelfde speler de zege vast. Clubleider Georges Buydts noemde de overwinning van zijn ploeg tenvolle verdiend. «Het was wel geen hoog staande prestatie» aldus de bankdirecteur «maar iedereen wil tegen een leidersformaie winnen. Daarbij werd ons nog een doelpunt afgekeurd, dat mijn inziens uit een normale faze werd geboren.- Grembergen krijgt zondag Op stal Buggenhout aan huis op bezoek. Voor de leerlingen van trainer Verhelst mag dit al vast geen problemen inhou den. Een tweepuntenwinst ligt alvast in de lijn van de ver wachtingen, en darj maar af wachten op een eventueel slippertje van gebuur Moer- zeke. Spektakulaire retro van Jef Roels (Robur) die de verdediging van hekkensluiter Beervelde opschrikt. (JC) Robur - Beervelde 3-1 Bepaald weinig spektakel te Moerzeke waar Robur een tegen stander ontmoette die zich van bij de start volop in verdediging nestelde. Het werd voor de opgekomen kijkers dan ook geen aangenaam kijkspel. Metéén weet men nu ook te Moerzeke hoe zwaar het is „leider" te zijn. Het ging hierbij de bezoekers nog voor de wind, wanneer ze reeds na een vijftal minuten op voorsprong wisten te komen. en de >rtieve jm) Voor de plaatselijken werd het er bepaald niet gemakkelijk door Ruim en hafuur hebben de Ro- borjongens moeten vechten om toch maar een gaatje in de Beer- veldse beton te vinden. Op een doorgestoken voorzet van de nooit afgevende Van Den Abbee- le kon René Vlaminck eindelijk opluchting brengen in de lokale rangen Wanneer enkele minuten later Moortgat een voorzet haar- fijn op het hoofd van Jef Roels schotelde werd de achterstand meteen in een voorsprong omge zet. Ook na de rust zouden de bezoekers er een verdedigende tactiek op nahouden. Na een tien. tal minuten in de tweede periode rukte de ingevallen verdediger Etlenne Lelie van ver op, scha kelde daarbij enkele tegenstre vers uit, waarna hij met een knappe schuiver Robur op een veilige voorsprong bracht Met een ging ook de wedstrijd volle dig verwateren, en klonk het eindsignaal als een opluchting onder de supporters Zondag reist Robur naar Laamc. ploeg die volgens clubleider De Maere niet al te best gelegen is. Winnen is volgens de h. De Mae re een grote stap naar de titel. Voor Robur wordt het alvast geen gemakkelijke opdracht, nu ook Grembergen altijd maar verder op de hielen blijft trappelen. E.D M. Rupelmonde-Overmere 1-3 Twee doelpunten van Fernand Buyse en één treffertje van Van Driessche zeiten Rupelmonde, dat na een goed uur voetballen wel de eer redde, voor schut in een wed strijd die nooit hoge toppen scheerde. Rupelmonde heeft al lang alle illusies opgedoekt en Overmere wil alleen blijven bewijzen dat het slechts door pech uit het titel- debat werd gehaald. Pas na een vijftal zondagen konden de Boerenkrijgers met een „goei p'oeg" 'het veld op, maar intussen was de kloof reeds geslagen. Voor een neofiet in „Derde" (Overmere speelde vorig seizoen een trapje lager) is de in uitzicht gestelde ereplaats zeker niet slecht. Zonder de onnoemelijke pech in september en begin oktober zouden de „bonzen" het evenwel niet zo gemakkelijk hebben gekregen de strijd voor de over gang naar ..Tweede" zouden Jef Roosendans en rijn ploegmaats flink hun woordje meegepraat hebben Vorige zondag heeft Schellebelle, tegen de logica in een puntje kunnen bemachtigen te Edixvelde dat 2de staat in de klassering. De kwaliteit van het spel lager zeker wel hoger bij Edixvelde doch de Schellebelse verdediging hield het hoofd koel en wist stec-ds raad met de aanvallen. Enkel puike tussen komsten van doelverdediger Gilbert Galle wisten een blanco stand op het scorebord te houden. De tweede helft paste Schellebelle zich beter aan en bouwde enkele mooie aanvallen op, zonder werkelijk gevaarlijk te zijn. Serskamp op bezoek bij een eerder zwak Meerbeke, kwam reeds tijdens de eerste helft op voorsprong. Clincspoor was het die voor zijn ploeg de stand opende. Bij de aanvang van de tweede helft stelde Meerbeke gelijk op strafschop en toen begon Meerbeke te geloven in een winstkans. Deze winning goal kwam er een tiental minuten voor het einde. Na deze 24e voetbalzondag heeft de rangschikking in derde C dan ook heel wat veranderingen ondergaan. Serskamp komt nu oog in oog met de degradatie terwijl Schellebelle zich stilaan uit de gevaarlijke zone wegwerkt. VS nk Dat was het eerste Roburdoelpunt (langs Vlaeminck) tegen Beervelde. later dwongen de Moerzekenaars hun tegenstanders op de knieën. Meteen was het Laatste minuten opnieuw fataal voor Opstal De laatste minuten werden an dermaal fataal voor Opstal. Men had zich aan de volle inzet verwadbt, zoniet tevreden ge weest met een puntendeling. Kon in de eerste speelhelft ge lijke tred gehouden met Stekene dan bleef de tweede helft de meerdere en Aelbreoht en Kep- pens hadden pech toen hun sohoten werden gestuit door de dwarslat, Tien minuten vóór het einde ne stak de twee punten op zak. kwam de fatale roos en Steke- De resterende minuten kwam er een geweldige druk van Opstal, maar de bezoekers hielden met alle middelen de voorsprong vei lig. Meteen verloor Opstal de tweede maal op veertien dagen beide punten even voor het van dc wedstrijd. Een partij duurt 90 minuten en de laatste minuut is zo goed als de eerste «X» Sparta (C) (C) 1 Een kwartier slechts heeft de Gljzegemse voetballer Rudy Haleydt zondagnamiddag met Waregem tegen de andere bedreigde Eerste Klasser KV Mechelen gevoetbald. Rudy zat op de bank de duimen te draaien, wachtend op een eventuele ..kans". Het vlotte bij roodwit niet. Wel begon Waregem in de tweede time de tegenstander meer en meer in de verdruk king te voetballen, maar iets positiefs bleef achterwege. Haleydt moest zich „opwar men". Men kon nooit weten- Het publiek is dikwijls een strenge maar ook rechtvaar dige rechter als één man begonnen de Waregemfans de naam Haleydt te scanderen en toen de „kleine" zijn Intrede deed, brak spontaan applaus los. Waregem won. Niet via een Haleydtdoelpunt maar een own-goal van de Mechelse pechvogel White head Zal de Waregemselektie in- gaan op de „eis" van de be talende toeschouwer en Ru dy opnieuw als effektief in het fanionteam loodsen Vraag die we niet kunnen beantwoorden. Feit is noch tans dat een échte voetbal ler, een mannetje dat boor devol talent steekt en op geen inspanning kijkt, eens of morgen weer op de voor grond treedt. Rudy zelf tilt er niet zo zwaar aan hij is prof en de baas beveelt. De Gijzegemnaar is niet wrokkig als hij „op de bank" moet.-Hij neemt het allemaal zonder morren. Al weet hij dat hij, zelfs bij klubs die over een rijke spe lerskern beschikken, een vas te waarde zou zijn. Rudy Haleydt is geen storm ram, geen buldozer. Wel een snelle hinde, veerkrachtig en bovendien een goalgetter. Be paalde trainers verwachten alle heil van krachtpantsers en komen er bekaaid af. Een visie zoals een andere, maar daarom niet de goeie. Bij Antwerp ziet men nochtans klaar daar is broekzakvoet- Ier Lund sterspeler. '.y s-i; -jwpr. wT. Jf,' «M Oudegem liet het afweten tegen een sterk verdedigend Gijzegem. Op de jongse kompetitiedag kwamen de kopploegen Oudegem en Erembodegem niet aan hun trekken. Ze kregen trouwens nul op het rekwest. OUDEGEM ofschoon het met een goede wedstrijd mocht gekrediteerd worden, trok aan het kortste eind bij gebuur GIJZEGEM, terwijl EREMBODEGEM nu faalde bij EENDRACHT MELDERT. Met betrekking tot de wedstrijd met Oudegem gaf men te Gijzegem toe dat Oudegem een goede verrichting opbracht. Oudegem bouwde trouwens zijn aanval len beter op, maar had onkans bij de afwerking. De bal suisde enkele keren net boven de dwarsligger en enkele centimeter naast de zijstaak. Bij Wiskracht brachten Van Nuffel en Erwin Coen het tot een voor treffelijke prestatie en scoorden daarbij ook de doelpunten Op speelkundig vlak mocht dit derby beslist gezien worden Het Oude gem doelpunt werd door Van Geyt gescoord. Een massa doel punten werden geproduceerd in het treffen E. MELDERT-EREMBO- DEGEM. In de tweede helft ging de SK verdediging aan het zwalpen met alle gevolgen vandien. Ze stapelde de misteers op. Een hier van profiteerde in ruime mate Ja cobs die de vier Eendracht doel punten lukte Het waren evenwel de gasten die vroegtijdig a3n het openingsdoelpunt kwamen langs Neiis en deze stand tot bij de ruist op het bord konden houden de rakties van de thuisploeg ten spijt. In de tweede helft, mede door het feit dat Erembodegem toen minder sekuur speelde, wentelde de partij in het voor deel van MeJdert. Jacobs buitte twee missers uit (1-2). Pas was Bourlon in het veld verschenen of het werd 2-2. In een tijdspan ne van slechts 'luttele minuten werd de SjK. verdediging nog tweemaal In gebreke gevonden. Nelis legde tenslotte de eindcij fers vast. Ofschoon er geen doelpunten vie len in de wedstrijd ERONDEGEM. HERDERSEM was deze toch aan- ganaam om volgen en kende een spannend verloop. Op eigen veld werd HOFSTADE zwaar gecounterd door een beter spelend MASSEMEN. HEIKANT ZELE wachtte vruchte loos op de komst van keeper Baetens. zodat een beroep dien de gedaan op Rudy Pannekoek, Daarentegen tréden de Eendrach- ters nog zwaarder gehandikapt in lijn gezien het bestuur afziet van de diensten van Bracke. Vlas- senroodt en Van den Broeck. Toch werd het een zege tegen EENDRACHT GREMBERGEN. Het werd een wedstrijd waarin ver dedigen primeerde en weinig scorekansen werden geschapen. Een botsing tussen Pannekoek en Moonen was oorzaak dat de Zeel- se doelman gekwetst aan de en kel zich moeilijk kon verplaatsen, maar het eerste zwak schot dat deze keeper moest houden viel in de 58e min, Langs de overzijde had de kwie ke De Kegei in de 38e min. aan VerneiHen het nakijken gegeven In de eindfase werd Goossens in de aanval geloodsd en moest Hei kant de druk verwerken, doch Martin Van den Broeck en zijn verdedigers vormden een onover komelijke muur en gans onver wacht viel het nagestreefde suk- ses aan de overzijde als de Een- drachtkeeper het leder loste waarvan Van Cauteren juist voor het eindsignaal profiteerde om er 2-0 van te maken. R.C. LE8BEKE is er niet in ge slaagd te bevestigen na de zege van verleden week De 2-0 ne derlaag tegen VRASENE deed het moreel andermaal wankelen. Leb- beke kreeg een paar kansen maar was nooit «echt» gevaarlijk. Men faalde in de afwerking zodat men ook puntenloos bleef. Wat men cok ondernam, niets kon positiefs omgezet worden. DE ST GILLISE EENDRACHTERS die hun hoop hebben gesteld via een eindronde een trapje hoger te geraken, hebben tijdens het voorbije weekeinde een puntje moeten prijsgeven op Meerdonk De Eendrachters kwamen vrij vroeg op achterstand maar De Boeck herstelde nog voor de rust het evenwicht Na de koffie was Eendracht heer en meester op het terrein maar kende geen meeval bij het besluiten. Tweemaal bleef het leder in de modder steken toen de lokale doelman verslagen was Ook werd liefist een driet.d keer zijstaak en dwarsligger ge troffen. Met deze puntendeling blijft Eendracht evenwel op de tweede plaats en blijft de hoop op promotie gewettigd, DE BOONWIJKS RACINGERS zijn van een kale reis eruggekomen uit het Zoete Waasland Op KAL- LO kregen ze de zwaarste neder laag van het seizoen te slikken (8-0). Het heet dat de Racingers met hun gedachten ergens anders waren. Wij veronderstellen dat men in de Boonwrjk een dag te vroeg aan.de Halfvastenviering is begonnen met de gevolgen van dien. De ploeg van Eendracht Meldert in vierde provinciale Eendracht Aalst Zottegem Stade Leuven KAVD Eendr Zele-FC Deiiderleeuw Jong Lede Aalter Lokense - SK Aalst SK Lehbeke - Ninove Sparta Buggenhout-Appelterre Sparta Appels Haaltert Terjoden - Baasrode WiJskr. Moorsel - Nelderename Schellebelle - Vlierzele Serskam - Denderhoutem Meerbeke - Doggen SK Grembergen - Opsta) Laame - Robur Overmere Melsele Herdersem E. Meldert Thor Meldert - Schoonaarde SK Erembodegem - Hofstade Zandst. Appels Bavegem Massemen - Schr. Moorsel Wiebelen - Erondegem Oudegem Berlare Gijzegem - Wieze Eendr. Grembergen-Meerdonk E St. Gillis - WB St. Niklaas Boonwijk - Verrebroek Racing Lebbeke - Sombeke

De Voorpost | 1975 | | pagina 19