AC Lebbeke sant in eigen land l FRANCOIS MATTHIJS: THUIS BAAS "BENO ZEI DAT IK GOED REED, MAAR IK GELOOFDE HEM NIET Karei Michiels beste wedstrijd Nationale damescross te Zele Meniscusletsel van Aalstenaar Maurice Martens einde van RWDM's titeldroom WIELRENNEN ATLETIEK AC Denderland ADOLF HEUNINCK KAMPIOEN Atletiekkern Over mere 21 VOETBAL Al maakt één zwaluw de lente niet en bepaalt één voet baller nooit de waarde van een ploeg, dan mag toch be weerd dat de inbreng van vedetten bepalend kan zijn voor de resultaten en prestaties van hun team. Neem nu het „geval Maurits Martens". De Aalstenaar, destijds samen met anderen naar het huidige RWDM door Anderlecht getransfereerd in ruil voor de vandaag bejaarde Jean Dockx, ontpopte zich tot een aanvallende verdediger van wereldklasse en tot de „star" van zijn ploeg. Maanden aan een stuk was hij de soliede flankverdediger die door zijn gevatte „uitbraken" op links aan de basis van menig RWDM-goaltje lag. De klub beleefde een hoogkonjunktuur die sinds vorige zondag misschien bruusk teloor ging Maurits Martens moest met een ernstige knieverwonding van het veld en dinsdag ging hij onder het mes. Meniscus letsel. Anderhalve maand hersteltijd vergt zo'n operatie. De gedwongen aftocht van de Aalsterse internationaal had voor RWDM nefaste gevolgen Diest, een underdog die nauwelijks de degradatie kan ontlopen, stuurde de tot nog toe ongeklopte leiders met een 2-0 nederlaag huistoe. Een vierpuntenvoorsprong op de vooravond van RWDM- Anderlecht is niet van aard om rust in de rangen van de koploper te brengen. De door Leeds afgestrafte paars- witten halen bij de pronostiekers hoge kwoteringen en het ziet er naar uK dat RWDM, zonder Martens en de voor „geel" boetende Teugels en Polleunis, op een half mirakel moet hopen om zonder kleerscheuren uit deze top per te komen. De „rechterknie" van Maurits Martens lag te Diest aan de basis van een verrassend en voor RWDM negatief resultaat. Het is niet onmogelijk dat het tijdelijk weg vallen van Maurice voor zijn ploeg het begin van het einde betekent. Het einde van een schone titeldroom. De renners van de week „Frangois, zou je geloven dat je formidabel marcheert Dat zei Beno Michiels afgelopen week terwijl de trainingskilometers onder de dunne fietsbandjes weggleden. „Ik wist niet wat ik er moest van denken", vertelt Frangois Matthijs die zijn eerste éche koers met een soloren afrondde. „In het klubkampioenschap draaide ik goed mee, maar toch miste ik Gent-Gent, de openingswedstrijd. Een slechtgeplaatste zweer kwam het allemaal verbrodden. Vijf dagen geen fiets gezien, ten slotte toch wat kunnen oefenen en in de clinch moeten met konkurrenten die al na al het ritme min of meer in de benen hebben, schenkt je nu niet precies veel zelf vertrouwen". Matthijs trok naar Godarville om zichzelf een beetje te testen. Aan winnen heeft hij vooraf geen mo mentje gedacht In de wielen blijven zou een hele prestatie zijn Negen lastige ronden moes ten afgehaspeld. Een nijdige klim over asfalt met een scherpe bocht en een stuk „vais plat" en ook twee hindemissen, berg op over voorhistorisohe kinder koppen, maakten van die toertjes lastige ondernemingen. OP ZIJN EENTJE Beno Michiels startte eveneens te Godarville. Na twee ronden kwam de Dertöermondenaar „even langs" om te vragen of Fran cois „ronddraaide". „Eigenlijk was het toen nog een beetje vroeg voor een afdoend antwoord zegt de Denderbellenaar. „maar toen ik over halfweg nog zo fris was als een bliekje, besloot 'k vooraan in het 88-koppige pe loton te gaan fietsen. In de 6e ronde demarreerde ik. Even keek ik achterom, maar de anderen bleven zitten. Ik heb dan maar doorgeduwd. Uit volle macht. Meer om mezelf te testen dan om te winnen. Er kwamen een aantal achtervolgers uit de ach tergrond opdagen Met negen be gonnen we aan de eindstrijd. Tijdens die allerlaatste ronde sprong 'rk voor de tweede keer reoht op de pedalen en het was gebeurd met een voorsprong van zowat 20 sekonden bereikte ik de finish. Om het (sukses van de Dendermondse streekrenners kompleet te maken, graaide Beno Michiels. die weer verduiveld snel fietst en een groot seizoen tegemoet gaat. de tweede prijs DOORDUWEN Vorig jaar kwam de naam Mat thijs slechts sporadisch in de kranten. „Kon ook moeilijk an ders". vertelt Franpois. „Ik had het legeruniform aan en pas tij dens de allerlaatste maand kreeg ik wat dienstfaciliteiten. Ik ar riveerde eens als tweede mili tair in een koers en pas dan werd ik bij de „grote baas" geroepen drie halve dagen per week mocht ik van die dag trainen Maar het seizoen was op dat moment bijna voorbij, zodat er niet veel meer te ra pen viel". Het is me wat geweest bij de morgens moest ik beginnen, „troep" om half zeven 's Dat betekende te vier uur uit bed. 's Avonds om zes uur mocht ik buiten". Drie volle uren trainen, daarna het bed in en de volgende dag weer naar de kazerne. Ideaal was dat niet om van het seizoen 1974 wat te maken. Gelukkig is dat nu allemaal voorbij en kan ik door duwen om de opgelopen scha de weg te vegen" Matthijs wil renner worden. Al is hij geen sprinter, toch voelt hij niets voor de rol van een obskuur meelopertje ..Ik heb al voorbeelden genoeg gezien van begaafde renners die ontgoo cheld de racefiets aan de wil gen hangen. De reden? Ze dachten dat het allemaal wel zou loslopen zonder er zich al te fel voor in te spannen. Kijk maar naar de „groten" ze leren lijden, hun karakter stalen en maken het zichzelf niet ge makkelijk. Wie de top bereiken wil. mag niet te vlug over zich zelf tevreden zijn". Franpois Matthijs heeft het voor jaar 1975 hoopvol ingezet. Hij weet dat hij het nog kan. dat een verloren seizoen zijn ambi ties niet hebben doen wegeb ben A's hij van pech gespaard blijft, kan hij tijdens de komen ds weken en maanden „een naam" werden bij de amateurs. Zo versdhenen de kleintjes van AC Lebbeke gemeente aan de start. De Lebbeekse atletiekvereniging organiseerde zondag zijn 6e grote prijs der gemeente Lebbeke, waar zij op grootste wijze hun stempel drukten op deze nationale veldloop. Ondanks de minder goede weersomstandigheden was er een grote publieke opkomst te noteren voor deze atletiektopper. De vedetten waren op 'de afspraak en op het vrij zware par koers werd een harde strijd geleverd waaruK AC Lebbeke als klub de overwinning in de wacht sleepte. Zij wonnen zoals groten dat kunnen wat er te winnen was. Even opsommen het klubklassement werd gewonnen bij de pupillen, miniemen, kadetten, scholieren, Juniores en seniores. De meeste tegen stand ondervonden zij van Boomse, maar met het kleinste verschil werden ook de steenbakkers voor schut gezet. Van een knalresuttaat gesproken. J Om niet uit de toon te vallen eindigde Lucien Rottiers ook te Lebbeke als vijfde, een ere plaats die hij dit seizoen reeds i meermaals liet optekenen. Van bij de start was hij met de koplopers Van Holsbeeck, Grillaert, Vaes en Geens op I het voorplan en aangemoedigd I door de Lebbeekse supporters liet hij een prachtige wedstrijd- j vertoon bewonderen, dat hij na dien niet om de eerste plaats kon strijden zal ook niemand I verwonderd hebben, dat werd van hem niet gevraagd. Dat I voor eigen volk een atleet van I ACL echter vijfde eindigde voor een Wauters van Boomse die I toch niet de eerste de beste Is. heeft zijn supporters uiter- I mate plezier gedaan. Een beste I wedstrijd ook van jeugdtrainer J Pierre Vermeir die als achtste door de finish ging nadat hij vriend en tegenstander over tuigde van zijn grote capacitei I ten. André Philips zorgde op l de twaalfde plaats dat het club klassement werd veroverd en 'Rag dan ook een groot deel van het sukses op zijn naam schrijven. Op de 22e plaats zagen we Pierre Claessens nog een senior die zioh in de kij ker plaatste en een verrassen de uitslag op papier liet zetten. Er waren niet minder dan 20 atleten van AC Lebbeke die I over de aankomsttijn liepen zo dat. naast de kwaliteit we ook mogen spreken van de kwanti teit. Mare De Rop pikte nog een 30ste plaats binnen voor Benonl De Ridder (31), Jozef Van Geet (38), Jozef Mannaert J39), Marck Van Der Straeten (45), Pierre Van Den Meersche (46), Jozef Gillis (47) en Karei Tilley (49) allen atleten die in oe eerste helft eindigden en jje kleuren van AC Lebbeke U°og hielden. Kwamen ook nog oe neus aan het venster ste- j «en Remy Wijns (57), JP Wuy- iu/H. Horman Mertens (66). I WiHy Tassenoy (67), Louis I fi?'!"» (6B), Martin Claessens l"9), Albert Van De Voorde (70) en Berghmans Frans (75) lieten zidh evenmin onbetuigd voor eigen volk. Bij de juniores was het Jean- Marie Lelon die voor zijn ploeg de eerste ereplaats in beslag nam. Hij liep zondag heel wat beter dan te Waregem wat op een stijgende conditie wijst na zijn heroptreden. Hans de Coster liet zich ander maal opmerken en mocht na "n goede wedstrijd de achtste prijs in ontvangst nemen. In deze categorie beschikt AC Lebbeke over een niet onaardig team. want ook Willy Buyst is regelmatig in de voorste ge lederen te vinden zondag was da de 15e plaas die hem ken nelijk veel plezier opleverde Danny De Smedt werd nog 23ste. Voor scholier Frangois Willems werden het weer bloe men na een cross die hij be heerste van het begin tot het einde mocht hij op het hoogse trapje postvatten. Samen met Frangois Van Damme die derde eindigde is hij een van de be loften van de club van Renaat Biesemans, Van Damme beves tigde voor eigen volk zoals we trouwens wel verwacht hadden. Binnen de eerste tien eindig den nog Herman Boodts (9) en Luc Van Buggenhout (10) die zondag beslist in hun beste doen waren. Paul Wauters (13) en Eric Wijns (17) waren ook bij de zaak. Paul Van Geet ook nog goed geplaatst werd 22. J. Geeroms (29), L. Wijns (32). P. jVan Rossem (34) waren even eens verdienstelijk. In de kop groep bij de kadetten werden Eddy Verhaven (4e). Theo Van Den Abeele (5), C. Van Thienen (6), Freddy De Feyter "(7) een viertal dat grote verrichtingen liet optekenen. Knap verweer ook van De Gebr. Lemmens. J. Van Stappen. P. Van De Voor de en C. Wijns allen jongeren die vooraan in de uitslag ston den. L. Claes (36), A. Van Der Straeten (43), N. Tilly (55) en C. Geeroms (59) kregen ook hun deel van het applaus. Bij de miniemen vermelden we graag Peter De Feyter (3e). Geert Vermeiren (7). Piet Van Stappen (9), P. De Smedt (12). R. Berghmans (16) en Eric Man naert (27) die een goede wed strijd liepen in de eerste reeks, in de tweede serie waren dat J. Van Den Bossche (3e). S Callebaut (5). J. Jacobs (7), H. De Waegeneer (15)). JP De Nil (19), S. Monsieur (29). B. Van De Voorde (33), E. Wijns (42) die met hun ploeg het ganse lot domineerden. Bij de pupillen waren knap Franky De Feyter (3), JP De Pauw (5), F. Van De Voorde (8), K. Stassijns (9), C. Van Den Abbeele (13) en Koen Biesemans als 18e. Tot slot werd op het gemeentehuis overgegaan tot het overhandi gen van de plaketten en ere metalen aan de clubklassement- winnaars, waar we dan een unicum kregen op atletiekge- bied daar AC Lebbeke alle trofeeën mocht in ontvangst nemen uit de handen van de burgemeester de h. Bosmans en de voorzitter de h. Renaat Biesemans die zondagavond 'n gelukkig man was na al die suksessen van zijn atleten. Op de nationale veldloop van AC Lebbeke heeft de atleet van St.-Gillis Karei Michiels een knappe wedstrijd gelopen die hij ais 34ste eindigde op een zwaar parkoers. Freddy Van Weyen- bergh (20e) finishte wel voor hem maar dat neemt niets weg van zijn grote verdiensten. Omer Vercammen werd 54ste en F. Van Damme kreeg de 78ste plaats toegewezen. De eerste clubatleet bij de ju niores was Eddy Maes nb 17e dat was beter dan zijn vriend D. Van Hende (24) terwijl J.P. Cool nu 26e werd. Hans Van Damme liet nr 15 optekenen in de reeks scholieren. Albert Leys zagen we na een lange afwezigheid ook terug op een cross-parkoers, het werd een 33e prijs. L. Hofman (35) en Van Hoeymissen (50) waren van de partij samen met D. Van Damme (51) in de reeks kadetten. In dezelfde reeks werd H. Maes nog 60e. De mi niemen eerste reeks leverde een 12e plaats op voor P. De Smedt. In de oudere leeftijds klasse was het L. Van Haute die boven zijn clubmakkers uitstak en verdienstelijk 17e werd. hiermede liet hij D. Van den Bossche (23) nu op een veilige afstand achter zich. Van Beveren werd 27e, P. De Man 32e. Pupil De Man was tevre den met zijn 20e plaats bij de jongsten. MARIE-JEANNE DE RIDDER NOG EEN TOPPRESTATIE De damescross te Liedekerke gaf aan de Moorselse atlete Marie-Jeanne De Ridder de ge legenheid zich in de kijker te lopen. Nadat zij op het natio naal kampioenschap de indruk gaf met in haar beste doen te zijn liet zij ons zondag van haar beste zijde zien met een vierde plaats in de uitslag kreeg zij loon naar werken. In dien zij iets meer had aange klampt had er een podium plaats ingezeten, maar deze ereplaats deed haar toch ook veel genoegen (André) Een hele prestatie voor een jonge klub ais AC Zele om dit seizoen twee crossen te organizeren, maar in het jaar van de vrouw willen ze hun damesatleten voor eigen volk ook hun talent laten aantonen en op Lentekermis zondag pakken ze uit met hun eerste Grote Nationale Damescross. AC Zele mocht reeds de medewerking ontvangen van de atleten van Vlierzele, Lebbeke, Baasrode, Hamme, Aalst om maar bij de streekklubs te blijven. Er zijn wedstrijden voorzien voor pupillen (300 m) Miniemen (800 m), Kadetten (1200 m), Scholieren (2000 m), Juniores (300 m), Seniores (4000 m). De wedstrijden gaan door te Wezepoel en in de Eekstraat. De eerste start is om 14.30 u. Het secretariaat en de kleedkamers zijn in Sporthof Viola,, Driesstraat en prijsdellng in het lokaal De Zeven, Koevliet. Uitslagen jongens. In de cross te Lebbeke haalden de AC Zele- atleten volgende resultaten Miniemen 1e reeks: 21e Joris Stilten; 23e Geert Geerlnck 28e Patrick De WaegemaekerMiniemen 2e reeks 16e Johan Van Cleemput 25e Raoul Vehent30e Jos Permentler. Kadetten 12e Raoul De Wilde 18e Luc De Kimpe 27e Franky Saerens 34e Pat De Maesschalck 36e Luc Claeyé 42e Frank De Paepe. Scholieren: 5e Patrick Schokaert31e Martin Clayé 35e Rudy Van Kerckhove. BENO. Bij de veteranen die hun kam pioenschap liepen te Hulshout werd in de kategorie van de zestigjarigen Adolf Heuninck kam pioen zonder dat hij als eerste over de kalk ging. Het was de Fransman Dupierre die als eer ste aantikte zodat Dolf de titel kreeg toegewezen, wat meteen een hernieuwing is, want vorig jaar was hij ook de beste. In de A-reeks haalden de Dender landers De Wit R een 43e. F. Van Ransbeeok een 49e, en Van Herreweghe 66 en W. Water schoot een 63e plaats. Hier was echter de beste Philemon Roels die als 41e finishte. In de B-reeks haalde M De Sae- deleer de 20e prijs. Op deze jongeren stellen de voortrekkers van de hoop voor de toekomst. atletiekkernen uit Overmere Uitbergen al Onder grote publieke belang stelling had vorige zondag de derde veldloop plaats inge richt door de Overmeerse at letiekkern. Een 320-tal atleten, waaronder meer dan 100 Over- merenaren, verschenen aan de start. Acht Overmeerse at leten behaalden een individue le overwinning, n.1. bij de ben jamins meisjes. Lieve Van der Sypt. Bij de pupillen meisjes Bauwens Katleen. Ingrid Ver- straeten nog niet geklopt dit seizoen haalde het andermaal bij de pupillen 1964. De twee- lingszusjes Buyle Christine en Martine ikwamen in deze orde over de aankomsttijn bij de miniemen 1962. Verhofstadt Katarma was iedereen te sterk af bij de scholieren meisjes. Bij de jongens zorgde Willy Baeyens voor de zege bij de Pupillen 1964, Ronny Ooster- linok was reuze blij met zijn prachtoverwinning bij de scho lieren jongens en bij de niet aangesloten veteranen was het De Rouck R. die de overwin ning wegkaapte Uitweiden over allle afzonderlijke presta ties van onze atleten zou ons ditmaal te ver leiden. Daarom beperken we ons deze week tot klassering. Benjamins meisjes 1. Lieve Van der Sijpt 3. Meganok Hilde 4. D'Hooghe Christine 5. Rasschaert Ingrid 8. Roels L. Pupillen 1966 meisjes 1. Bauwens Katleen 3. Van de Velde Katleen 4. D'Hooghe Marie-Olaire 7. Oosterlinck K. 8 Buyle Brigitte 9. De Gucht Ingrid 10. Van Kerckhove C. Pupillen 1964-65 meisjes 1. Verstraeten Ingrid 3. D'Hooghe Patricia 8. Verhofstadt Lieve 9. Tackaert Christine 16. Roels I. 17. Van De Vondel L. Miniemen 1963 meisjes 2. Bauwens Karine 3 Cours Katrien 6. Maes Lieve 8. D'Hooghe Martine 9 Baert R. Miniemen 1962 meisjes 1. Buyle Christine 2. Buyle Martine 4. Rasschaert Nelly 6. Colman Ann 8. Lyppens I. 9. Van den Eeckhout Kattil. Kadetten meisjes 2. Meulewaeter Dorothy 4. Van de Sype Paola 9. Buyie Carina 10 Roels Canine 11. Verherbrugghen Martine 12. Heirman Erna - 13. Van Accoleyen Kathy 14. De Bruyne Martine 15. Haentjens Kathleen 16. Blancquaert C. 18. Roels M. Scholieren meisjes 1. Verhofstadt Catharina 2. De Gendt Simonne 3. Lyppens E. 4. Baert Rose-Marijn 5. De Meyer I. HEREN Pupillen 1966 en jonger 4. De Veirman Patrick 8. De Backer Luc 11. Van Hee Filip 12. Temmerman Mare 13. Spaerkeer E. 14. De Geest C. 15. Blancquaert Gilbert 16. De Veirman Dirk 17. Van der Poorten Peter 18. Rogiers Frank 19. Bauwens E. 20 Blancquaert Willem 22. Van de Wiele Koen Pupillen 1965 5 Meulewaeter Franky 6. Schepens Franky 7. Van de Wiele Dirk 8. Maes H 9. Rasschaert Filip 10. Sichien Ludo 12. Van de Wiele Jan 14. Van Lunter Geert 17. De Geest Dany 18. Eeraerts Dany 19. Van Oriessche Geert 20. De Geest Lieven Jef Meuleman en Edmond De- rouck, twee niet-aangesloten ve teranen, lieten te Overmere de andere „oudjes" achter zich. (C) Pupillen 1964 1 Baeyens Willy 2. Buyle Guy 3. Meganok Johan 5. De Bruyne Mare 6. Buyle Filip 8. Sergeant Guy 9 Tackaert Christiaan 10. Rasschaert Johny 12. Siohien Peter 14. Rogiers Karei 15. 'De Vrieze Mare 16 De Gucht Frank 17. 'De Vos Wim Miniemen 1963 4. Blancquaert Filip 5. Sichien Eric 6. De Vleeschouwer Luc 10. Haentjens Johan 12. Van der Leyden Noëi 13 Van Lunter Rudy 16 De Gucht Dirk 18 Van Hyfte Jerry 19 De Vrieze Johny 21. Spaerkeer Alain 22. Quinteyn Frank 23. Maes Johan 24. D'Hooghe Dominiek 25. Blancquaert Joris Miniemen 1962 3. Van de Sijpe Patrick 7. De Lausnay Rene 12 Beckers Serge 16 Prengeis Rudy 17. D'Hooghe Rudy Kadetten 5. Buyle Dany 11. Oosterlinck Dany 20. Van Hee Franky 28. Sichien J. 30. Baert Felix Scholieren 1. Oosterlinck Ronny 11 Blancquaert Christiaan 12. Oosterlinck Dirk 21. Meganck Martin 22. De Schepper Luc Juniores 5 De Maesschalck André Veteranen - niet-aangesloten 1. De Rouck R. 2 Meufeman Jozef 3. De Schepper Paul 4 Van der Heyden Antoine 5. De Spiegelare Eric 9. V.D. Sype Mare 10. Bombeke Cyriei Aangesloten veteranen 14. Oosterlinck Cyriei MtH.

De Voorpost | 1975 | | pagina 21