Hofstaadse jaarbeurstent bezwijkt onder sneeuwlast Witte Pasen zorgde voor brokken WELLE - MEERSEN GESCHONDEN REL OP DENDER- MONDSE RECHTBANK AALSTERSE AKKEFIETJES ONTMOETING MET BLOEM ENTEHOFSTADE ff 4L Jl r* m zm KRUISWEG TROK VOOR VIJFENTWINTIGSTE MAAL DOORDESTAD 10 - De Voorpost Zondagnacht werd de A- weg terug spiegelglad waardoor Freddy Delabie uif M oeskroen eveneens met de vangrails kennis maakte waarbij hij gewond werd. Gelukkig maar was de weer- maker de terugkerenden maandagnamiddag beter gezind zodat het verkeer dat op de A-weg zijn saturatie punt bereikte, zonder verde re brokken kon doorgaan (hdvü Iedereen haalt bij de nieuwe schending van de Welle- mcersen zijn schouders op. Eigenaar Van Impe uit Nieuwkerken heeft blijkbaar geen schrik van een proces verbaal, wanneer hij door een Loenhoutse firma een grote visput liet uitgraven in de Wellemeersen. De veld wachter verwijst naar de bevoegdheid van burge meester Van der Poorten om op te treden, terwijl de burgemeester zelf weigert om op te treden. (jv) Op 1 april dienden een reeks getuigen in een zaak tegen dr. M (Aalst) te verschijnen voor de 3de kamer der Burgerlijke Rechtbank te Dendermonde, voorgezeten door dhr. Malbrain. Bij het binnenkomen in de rechtbank haalde M. uit z'n zak een klein fototoestel en fotografeerde al die getuigen die tegen hem optraden. De wachtende getuigen waren bijzonder onder de indruk. Door de h. Rog geman, ex-sekretaris van M., eveneens als getuige opge roepen, werd protest tegen het fotograferen van de getuigen aangetekend. Ter gelegenheid van haar keure-overhandiging op 19 april richt de Jonge Ekonomische Kamer - Aalst een tentoonstelling in van schilderkunst, grafiek en beeldhouwkunst onder de titel: Beeld, Beelding, Verbeelding, Hedendaagse Kunst in en om Het Land van Aalst. De volgende kunstenaars verlenen hun medewerking: Martin Baeyens. Raf Cleeremans. Maurice De Clercq, Felix Everaert. Viviane Laurence, Guy Leclercq, Wilhelm Mechnig, Frans Minnaert. Roland Monteyne. Yves Rhaye. Francine Urbin Choffray. Anne-Marie Van Hoorick en Maurits Van Saéne. -»* Als blijvend exponent wordt een album uitgegeven. Het eerste deel van ca. 120 blz. geïllustreerd met 50-tal foto's, handelt over de exposerende kunstenaars. Het tweede deel bevat teksten van eigentijdse schrijvers uit de streel: o.a., Jo Verbrugghen, Daniël Robberechts, Louis-Paul Boon, Fernand Handtpoorter, Marcel Wauters, Adriaan Magerman. Ben Canii, Stefaan Van Den Brempt. Amedee Suenaert, Willy Roggeman. De tentoonstelling gaat door van 11 april tot 2 mei in de Belfortzalen te Aalst. Alle dagen open van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 18 uur. Dc Jonge Ekonomische Kamer richt een Charter Day in op zaterdag 19 april a.s. ter gelegenheid van hun Keure-overhandi ging, en dit in de Feestzaal van het Stadhuis. Om 15.30 uur is er een akademische zitting, om 17.30 uur uitwisseling wimpels, om 18 uur receptie en om 19 uur volgt dc home hopitality. In het Kasteel van Laarne volgt een gala-avond. Tijdens de akademische zitting zal de toespraak gehouden worden door Minister van Financiën Willy Dc Clercq. Van burgemeester De Bisschop mochten we volgende rechtzetting ontvangen: «In weerw il van de foutieve berichtgeving op BRT van dinsdagmorgen 1 april, tijdens de radionieuwsdien- stcn van 8 uur. als zou een karnavalgroep aan de basis liggen van de verfransing van de straten en pleinen van de Aalsterse stadskern, eist de Keizerlijke Soevereine Caemere der Draeckenieren tot Aalst de verantwoordelijkheid op van deze 1 aprilgrap.» J.V. Het Aalsterse vormt een kern van de snijbloementeelt in het Vlaamse landsgedeelte. Ook Hofstade heeft met haar 31 gespecialiseerde kwekers een groot aandeel in deze hoogkonjunktuur. Om deze «fleurige» teelt even voor het Hofstaadse publiek in de bloemetjes te zetten heeft de Bond van Grote en Jonge Gezinnen een groots opgezette informatiedag gepland, die zal doorgaan op zaterdag 5 april De Hofstaadse BGJB-afde- ling die onder haar 290 aangesloten families ver schillende bloemisten telt bewijst met deze nieuwe organisatie opnieuw haar niet aflatende vitaliteit. Het bestuur dat bestaat uit Léon Van Caeckenberghe (voor zitters) en Petrus De Grauwe (sekretaris) samen met de bestuursleden Paul Vander- heyden, Mevrouw De Grau we, Mevrouw Veldeman, Léon Fouquaert, Herman Goossens, Willy Mals- schaert, Herman Van Der Eist, Benoit Hendricks, Jac kie De Winne, Gustaaf Everaert, Etienne Roelandt, Paul Keymeulen en Oscar De Schepper treedt hiermee met een derde massaoraani- satie voor het voetlicht: de fotozoektocht en de inter- wijkenkwis waren een groot sukses. Wij zijn er nu ook al van overtuigd dat deze bloemenorganisatie dezelf de weg zal opgaan. In de beide Hofstaadse scholen werden recent, met het oog op deze organisatie, enkele bloemenlessen gege ven, zodat de Hofstaadse scholieren leerrijke panelen hebben kunnen schilderen. Deze panelen worden ten toongesteld in zaal Ons Huis, waar men ook een prachtige bloemenfilm zal projekteren. Deze tentoonstelling zal per manent geopend zijn van 10 uur tot 12.30 uur en van 14 u tot 17u30. Tijdens deze uren zullen er ook Draktische lessen in bloemschikken ge geven worden en na elk filmvertoning wordt er eei geleid bezoek naar he Rozenoord-bedrijf georgani seerd. Dit bedrijf heeft eei uitermate modern laborato rium ter beschikking en waa allerlei onderzoekingen inza ke de houdbaarheid var bloemen en aanverwant! zaken kunnen doorgang vin den. Onder leiding val gespecialiseerde personer zal men dit laboratoriun kunnen bezoeken en bege leid met deskundige kom mentaar zal men ook d< serres voor moederplanter aandoen. Deze «ontmoeting met bloe men» zal alle bezoekers mee wegwijs kunnen maken in d< bloemenkultuur die in Hof stade bloeit. Hopen maar da vele geïntresseerden komei opdagen, want dit initiatie van BGJ B Hofstade verdien ruime waardering. Mei komt er in kontakt met eer wellicht onvoldoend gekenr stukje Hofstade. Dirk DaelemanH Donderdagavond vorige week omstreeks 22u, terwijl de meeste van de achtender tig eksposanten nog bezig waren de laatste hand te leggen aan hun respektieve- lijke standen, begon plots de 1600m2 grote tent in de nok te scheuren, dit door het zware gewicht van de sneeuw die in 24 u tijd op de tent was neergedwarreld. Vlokje bij vlokje vormde uiteindelijk zo een zwaar gewicht, dat de tent het begaf. De gevolgen waren voor de inrichters van de jaarbeurs katastrofaal. Hun jaarbeurs lag letterlijk en figuurlijk op de grond. De deelnemers werden zo snel mogelijk verwittigd en met man ne macht werd door toeschie tende vrijwilligers getracht te redden wat nog te redden viel. Gelukkig vielen er geen gewonden. Schade was er echter te over, niet alleen de tent die eigendom was van Eduard Veldeman uit Bree, doch de grootste schade werd gele den door de deelnemende firma's, waarbij auto's, fri- go's, sanitair, wijnen, keu keninrichtingen, radio's en televisie's en zovele dingen die op een jaarbeurs voor handen zijn, het moesten ontgelden. Een van de inrichters kon meedelen dat de deelnemers en de tenteigenaar slechts verzekerd waren tegen brand.(hdw) nes VOO mo Zal caf Maart roerde zijn staart en zorgde dat tientallen automobilisten tijdens het paasweekeinde voor minder prettige situaties kwamen te staan. Gelukkig beperkte zich dit alles in ons arrondissement tot verwondingen en zware stoffelijke schade. Het begon al vrijdagnacht toen op de A-weg Brussel- Oostende verschillende wa gens kennis maakten met de vangrail. Dat was ondermeer het geval te Aalst, Nieuwer- kerkenM ere en V lekkem Zaterdagmorgen omstreeks 6u10 kwam het ter hoogte van de afrit te Aalst tot een aanrijding tussen de perso nenwagen bestuurd door Mohammed Bouqahoui uit Gent en een autobus be stuurd door Petrus Everaert uit Oostende. De Marrokaan werd zwaar gewond, terwijl de autobus door de midden berm beukte. De inzittenden leerlingen van het O.L. Vrouwkollege van Oostende werden flink door elkaar geschud doch kwamen er met de schrik van af. Het verkeer werd geruime tijd gehinderd door de stukge- raakte autobus. De Poema helikopter van de rijkswacht kwam tfe manschappen van Aalst ter hulp om het verkeer Zelfs 900 Zaterdag jl. naarmate het middaguur naderde verbe terde het er niet op. Op de plaatsen waar de zon niet aankon lagen verraderlijke ijzelvlekken. Zo maakten we het mee dat op de weg Erembodegem-Haaltert er op een kwartier tijd vier ongevallen gebeurden, waarbij zeven personenwa gens en een wielrenner Patrick D'Haese uit Haaltert betrokken waren. De wiel renner werd gewond over gebracht naar het hospitaal van Aalst. De dienst 900 had de handen vol. In Nieuwer- kerken, meer bepaald in de Kwalestraat slipte de perso nenwagen van Mare De Strooper tegen de woning van Alexis Hoffelinck. De bestuurder werd overge bracht naar de kliniek. Erger werd het toen zich te Moorsèl omstreeks 13 u een n zwaar ongeval voordeed. Op de Koebrug slipte de personenwagen bestuurd door Willy Van Kerckhove uit Moorsel en kwam na een afsluiting te hebben ver woest, toebehorende aan Herssens Jozef, tegen de wand van een diepe gracht terecht. Zijn passagierster Jacqueline De Landtsheer, werd uit het voertuig gewor den en werd zwaar gewond door de 900 opgepikt. Voor Jacqueline De Landtsheer was echter de beproeving nog niet voorbij. De zieken wagen had slechts één kilometer met loeiende sirè- nes en blauw flikkerlicht afgelegd toen hij op zijn beurt frontaal werd geramd door een personenwagen die uit de richting van Aalst kwam. De bestuurder van de 900-wagen slaagde erin met behulp van een hydraulische tang het rechtervoorwiel van de ambulancewagen terug vrij te krijgen, zodat het zwaargewond meisje slechts met enige minuten vertra ging in de kliniek arriveerde. Meer dan tachtig spelers en figuranten kwamen er bij te pas Voor het eerst werden alle staties uitgebeeld De koude kon de belangstellenden niet thuishouden

De Voorpost | 1975 | | pagina 10