Gemiste kansen Drawn billijker De Wilde voltrekt vonnis Verdiend HOJTI THOR VDE ZELE: de eeuwige tweede van het damesvoetbal Zelfverdediging voor dames te Zele MOUT SHC Gouden punten voor Eendracht Opstal rM^/Jsp HOUT lePBOVINGIALE DAMESVOETBAL LEIBBEKE 0-2 ANDEL PR $AN 4g OLSA - S.K. Temse - Sparta Buggenhout 0-2 Petegem-S.K. Aalst 2-1 Voetbalkalender voor zondag 6 opril 1975 2 e PROVINCIALE Terjoden-Sp. Appels 3-2 ^PROVINCIALE SOS Schellebelle andermaal te klein tegen Doggen fcM-ST - Ta, Rosette: zevende Tafeltennisinitiatie Buitenterreinen Rubcorpiste Scholencross Interklub- kampioenschap ÜÏPLWÈ W7I087I Op een haast onbespeelbaar veld heeft Sparta zich biezonder wilskrachtig getoond tegen een ploeg die zowat naar haar laatste kans op behoud greep. Het dient gezegd dat er van voetbal weinig of niets is in huis gekomen. Met liefst zeven gekwetste spelers uit de kern was het voor Buggenhout noch tans niet zo gemakkelijk een homogeen geheel in het veld te brengen. «De jongens hebben zich tot het uiterste ingezet om het nage streefde doel te bereiken» gnuif de Bert Michiels «Ik was naar Temse gereidd in de hoop er de halve Inzet te veroveren Daarom ging ik ook van start met een 4-4-2 opstelling. Het zijn er uit eindelijk twee geworden en dit betekent oor ons zo goed als ze ker de redding-. Andermaal werd bewezen dat niet alleen de kun de telt maar ook de inzet om een resultaat te forceren. Bij het eer ste doelpunt kenden de Spartanen iets wat meeval, toen een achter speler de ingezonden bal wou wegwerken, deze op de schouder van Eric Wauters kopte en zo in de lokale netten terecht kwam. Voor Sparta Buggenhout was zulks de stimulans om zich nog feller te gaan inzetten. Een onhoudba re kopbal van de herboren De Wil de zou in de tweede speélhefft het lot van Temse bezegelen. Met nog twee thuiswedstrijden, res- pektievölijk tegen Temse a.s. zondag en Aalst de daarop vol- geride week mag Sparta Buggen hout nu met volle vertrouwen in het .veld. Eén puntje volstaat im mers om zelfs in het slechtst mogelijke geval buiten schot te blijven. -Bert Michiels was zon dag een gelukkig man». In de eer ste plaats voor de jongens» ver trouwde hij ons nog toe. «Zij ver dienen het ondanks de tegensla gen die de ploeg heeft gekend». Misschien loopt Norbert Van den Dungen er volgende week op nieuw bij. V.C. De thuisploeg kreeg met de volle inzet toch iets meer dan ha^r toekwam. Eer. drawn was immers een billijker resultaat geweest voor S.K. Aalst dat zich op geen enkel ogenblik gewonnen gaf. S.K. dwong zeker zoveel scorekansen af als Petegem maar werd eens te meer niet door dame For- tuna onder de arm genomen. De oranjegroenen hadden eni ge pech 'bij de afwerking. De eerste speelhelft was vrijwel gelijkopgaand waarin beide ploegen een paar keer gevaar lijk konden uitbreken, zodat de beide doelmannen niet werkloos bleven. Lippens en De Coster moesten zioh trou wens van hun beste zijde later, zien om onheil te voorkomen. Petegem dat meer de nadruk op de aanval legde dwong al dus de Aa'sterse verdediging tot een bestendige waakzaam- hied. Deze kweet zich trou wens uitstekend van haar niet gemakkelijke taak. tot in de 67e min. Toen betrapte Van Coppenholle de S.K. verdedi ging op een misser en strafte deze af. De partij kreeg nog een spannend slot want in de laatste minuten vielen nog twee doelpunten. Dhaenens maakte er 2-0 van, maar Vaeyens die ingekomen was zorgde prompt voor antwoord. J.V.H. deze moeilijke partij alhoewel er in de eerste speelhelft een lichte meerderheid inzat van Olsa. Doch ook daar had men geen afwerkers. De twee Lebbeekse doelpunten vielen in de tweede speelhelft Delsin en De Leeuw waren de gelukkigen die het leder over de doellijn konden tikken. In die tweede helft werd Mare Van der Jeught vervangen door Hugo De Schrijver en Ri chard Vermeulen door Ludo Pissens. Over Ludo Pissens en Hugo De Schrijver schreven we on ze indrukken reeds eerder neer. Beide spelers trekken hun plan in het eerste elftal. Olsa kon nooit echt meer ge vaarlijk worden terwijl de 2 doelpunten een stimulans wa ren om zonder veel inspannin gen de resterende minuten af te haspelen. Voor Lebbeke za ten er twee dikverdiende pun ten aan vast. VDS De wedstrijd op Olsa had wei nig belang .S.K. Lebbeke had niets meer te winnen of te verliezen, zodat de Lebbeke- naren zonder zenuwen konden aantreden. In die ontspannen sfeer werd er een 0-2 zege geboekt op een zeer zwaar veld waar het praktisch on mogelijk was om degelijk te voetballen. Donafd De Vlegelaer werd de ster van het veld, aldus Al- fons Meert, die zeer tevreden was met de prestatie van zijn jongens. -Ze hebben deze keer zeer hard gevochten voor de twee punten». Het werd een match van de gemiste kansen. De zeer slechte staat van het veld bracht met zich mee dat de spelers geen kontrole hadden op het leder, dat er niet kon afgewerkt worden omdat men geen goede voorzetten kon doorgeven. Lebbeke kwam als beste uit rrevewer topana auggennout) redt met de vuist voor een aanstormende Temsenaar. Roeselare - Eendracht Aalst Rotselaar - Eendracht Zele KAVD - Willebroek Jong Lede - Merchtem S.K. Aalst - Petegem Sparta Buggenhout - Temse SK Lebbeke - Olsa Baasrode - Zulte Brakel - Wilskracht Moorsel Winnik - Terjoden Borsbeke - Sparta Appels Edixvelde - Serskamp Mere - Scbellebelle Opstal - Beervelde Kruibeke - Overmere Haasdonk - Robur Waasmunster-SK Grembergen Bavegem - Thor Meldert Hofstade - Herdersem Schoonaarde - Oudegem Eendracht Meldert - Wichelen Berlare - Gijzegem Wieze - Erondegem Massemen - Zandst. Appels Schr. Moorsel - Erembodegem WB St. Niklaas-E. Grembergen St. Pauwels - Racing Lebbeke Heikant Zele - Klinge Boonwijk - E. St. Gillis Speler-trainer Albert Michiels (Buggenhout) ontdet zijn kamp (Temse-Buggenhout 0-2) (JC) Terjoden heeft één van zijn beste wedstrijden van dit seizoen gespeeld en dan ook verdiend gewonnen. De thuisploeg paste zich uitstekend aan aan de minder ideale staat van het speel veld en raakte beter wegwijs in de modderige brei. In de eerste periode eiste Resocub het grootste deel van de aanvallen op. Toch moest men tot de vijfendertigste min. wachten op het openingspunt. Sparta verdedigde zich trouwens hardnekkig, speelde met volle overgave en streed voor iedere bal. Van den Eeokhout die nu op vol toerental draait, en het zelfvertrouwen heeft, liet de Sparta doelman geen kans. Deze vrijwel onhoud bare aanvaller zou net voor het eerste inrukken, de winst ver dubbelen. Deze 2-0 stand na vijfenveertig minuten was de meest juiste weergave van hetgeen werd vertoond. Appels had na de rust de niet geringe verdienste dat het de spanning terugriep. In het vierde kwartier scoorde het langs Moerenhout en Jans- sens en hield deze 2-2 stand tot even voor het einde op het scorebord. Eenieder had zioh al met de drawn verzoend, toen Eric Raes het winnende doelpunt voor Terjoden lukte. In Opstal was men verwonderd dat de wedstrijd tegen Kruibeke kon doorgaan. Het speelveld lag in zeer slechte toestand. Het zware veld bracht mee dat beide ploegen moeilijkheden onder vonden om het leder onder kontrole te houden. In ieder geval kwam Opstal als beste partij uit de modder. Jan Van Thienen stuurde zijn kat en werd vervangen door Robert Van den Broeck. Op stal nam van bij de start de teugels in handen. Men diende te wachten tot in de tweede helft om het enige doelpunt van de wedstrijd te zien scoren. Dit kwam er na 60 minuten uit een voorzet van Louis Van der Meersch naar Aelbrecht die binnen kopte. Even voordien had Op stal onkans toen een kanjer van Luc Van Muylder tegen de lat te pletter sloeg. Dirk Van Muylders, Aga er\ Jozef Heyvaert lieten zich op merken. Voor Opstal is met deze nipte, doch verdiende overwinning de kous af. De twee punten kwamen van pas zodat met een gerust gemoed het einde van de voetbalkompetitie kon afgewacht worden. Om de kon- ditie nog even aan te scher pen werd een avondpartij af gesloten met White Star Boys St.-Niklaas. (vds) Het gaat ScheHébelle blijkbaai niet voor de wind. De in te halen wedstrijd tegen Doggen, die ei ook niet schitterend voorstaan werd andermaal een nederlaag. Nochtans heeft Schellebelle de eerste helft goed mee gespeeld Het ontbrak wel aan afwerking Deze puike afwerking van Dog gen was goed voor twee doel punten tijdens deze eerste helft en Schellebelle kon zijn eer red den door te scoren op penalty In de tweede helft wend Schelle belle dan letterlijk van het veld gespeeld en het mag een won der heten dat er slechts twee doelpunten bijkwamen 'Bij de thuisploeg was het vooral Jan De Greve die zich in de kijker speelde door maar liefst driemaal te sco ren. Het vierde doelpunt kwam van Emiel Ohristlaens die tijdens de tweede helft het veld diende te veriaten wegens kwetsuur. VS Om aan hun fysische konditie wat te doen besloten vijf jaar geleden enkele meisjes, werkzaam bij een Zeelse firma, een beetje te gaan shotten. De wagen was aan het rollen Mathilde Hofman, Fabienne van Kerckhove, Frieda Van Handenhove, Bertha De Gelder, ,e gezusters Mertens, Pauline Ernalsteen, Irma Fierens en Julia Dhollander, vonden onderdak te Veldeken en de Ploeg Tnor-Vde kwam van de grond na een reeks oefenmatchen waarin de meisjes zich onklopbaar toonden. Toen schreven ze in voor een kompetitie in het Aalsterse. On middellijk toonden ze zich een vaste waarde want de drie voor bije kompetitie werd het een... tweede plaats. Tweemaal wer den ze gestopt door Outer en dit jaar is het Haaltert, dat de hoogste eer ontneemt. Spijtig voor de regelmaat van de kom petitie is wel dat bepaalde ploegen voor de topmatchen 'n JUDO Op initiatief van de plaatselij ke judovereniging Asahi Kwai zal er van- 15 april tot 7 juni gespreid over 12 lessen een zelfverdedigingscursus voor dames en juffrouwen georga niseerd worden. Het doel hier van is zich te leren verdedi gen in benarde en moeilijke omstandigheden. Het trai ningsschema is aangepast aan de fysionomie van de vrouw en het resulteert zeker zelfbe. wustzljn, karaktersterkte en zelfvertrouwen. Het komt daar bij ontegensprekelijk de phy- sische en fysische konditie ten goede. Het cursusschema Is opgesteld door de bevoegde trainers tweede dan Raymond Van Avermaet en eerste dan Leo Ghristiaens, die ook "de iesgevers zijn. Als sportkledij volstaat een trainingspak. Het inschrijvingsgeld bedraagt 500 fr. De dagen zijn 15-22 en 28 april; 6, 10, 13, 17. 20, 27 en 31 mei; 3 en 7 juni. Tijdens de weekdagen van 19 tot 21 uur en 's zaterdags van 14 tot 15 u 30. BENO beroep doen op speelsters van de Belgische Voetbalbond, iets dat vanaf volgend seizoen niet meer zal kunnen. Misschien stappen zelfs een massa klubs naar die bond over. IS VOETBAL 'N VROUWELIJKE SPORTDISCIPLINE We kregen de gelegenheid "n wedstrijd bij te wonen tussen Thor VDE en Outer. Een paar zaken vielen sterk op, De spor tiviteit van de dames. Het was een gemakkelijke namiddag voor de scheidsrechter, want gedurende de 2x35 minuten moest hij slechts tweemaal voor een overtreding fluiten. De elftallen speelden met de be doeling aan gezonde ontspan ning te doen te lopen, te springen en te bewegen en sommigen toonden zelfs aan dat meisjes een kopbal kunnen plaatsen. Maar nooit hadden ze de bedoeling om hun kolle ga's de grond in te boren. Voet bal voor vrouwen schijnt als vrijetijdsbesteding niet gevaar lijker te zijn dan andere disci plines, misschien wel voorbe houd gemaakt voor de doel wachter, de enige job die niet vrouwelijk is. en dit komt wel tot uiting want de meeste da- mesploegen hebben met dit probleem af e rekenen. Voor de rest spelen ze het spel. Vde Thor is goed uitge balanceerd met Frieda Van Handenhove als een prima doeT- wachter, Pauline Ernalsteen, 'n stopper, die alle gevallen ste ken opraapt en de eerste aan val opzet en in het midden veld rma Fierens. de téchnie- ker, die gemakkelijk een te genstander uitschakelt, de ba! monopoliseert en een haarfijne pas geeft en daarbij gemakke lijk een shot op doel lost. In de spits van de aanval, be schikken de Zeelse meisjes in de persoon van CHRIS VLE- MINCK. DE CRUYF VAN HET DAMESVOETBAL. Ze wordt zo genoemd en het loont werkelijk de moeite om haar bezig te zien. Ze scoort doelpunten aan de lopende band. In haar vijfjargie voetbal carrière deponeerde ze reeds meer dan 500 maal de bal tus sen de palen. Ze zakt af naar het middenveld vraagt de bal en slalomt langs 4 of 5 tegen speelsters om dan ijzig kalm af te ronden, ofwel ligt ze op vinkenslag en met een niet te stoppen rush verschijnt ze al leen voor het doel. Ze kan de bal bijhouden, haar mede speelsters vrijspelen, kortom op de herenwedstrijden wordt men met geen betere voetballers gekonfronteerd. Het loont de moeite om haar eens aan het werk te zien. In de wedstrijd tegen Outer die door haar ploeg met 7-2 gewonnen werd, maak te ze zes goals, de zevende kwam van Irma Fierens met 'n afstandshot. Of Thor VDE vol gend jaar een kanshebber wordt op de titel zal afhangen van de goodwill van de speelsters, want het is niet altijd gemak kelijk om de kern aan te vullen, want damesvoebal wordt in brede kringen nog altijd niet onvoorwaardelijk toegejuicht. Maar Thor Vde doet het met volgende speelsters Frieda Van Handenhove. Fabienne Van Kerckhove. Pauline Ernalsteen. Goretti Mertens, Diane Cau- dron, Irma Fierens, Marie-Jean- ne Van Eetvelde. Patricia Van de Kerkhove. Chris Vleminck, Ivonne Mertens. Marleen Van de Meerssche. Met deze kern moeten voorzitster Mathilde Hofman, secretarisse Bertha De Gelder en afgevaardigde Gilbert Van der Slycken het wel kun nen rooien. Ook de dames zijn aan hun wielerseizoen begonnen. De pasgehuwde Rosette Van der Stuyft finishte te Diksmuide als nummer zeven. De Lebbeekse tafeltennisclub gevestigd in zaal Casino, Lau rierstraat te Lebbeke, orga niseert elke zondagmorgen initiatielessen in tafeltennis. Onder de leiding van J. De Donder, kampioen van Lebbe ke. wordt de jeugd, zowel jongens als meisjes, de be ginselen van het tafeltennis bijgebracht. De opleiding ge beurt volledig gratis. (vrp) De Lebbeekse sportbeoefe naars kunnen opnieuw hopen. De kogel is door de kerk Bloso gaf een gunstig advies aangaande de buiterrterreinen voor het Lebbeekse sportkom- pleks. Meteen zullen de atle tiek-, voetbal-, tennisliefheb- bers weldra hun sport op nieuw op hun eigen gemeen te kunnen beoefenen. (vds) Op zondag 27 april krijgen de Baasroodse atleten de kans om kennis te maken met het pisteseizoen in een oefen interclub met (en op) E. Aalst Racing Gent en Ninove. Op deze uitstekende rubcorpiste kunnen vele atleten hun talent bevestigen. fvds) Op zondag 27 april wordt aan café Richard De Feyter in de Langestraat te Lebbeke een schoiencross georgani seerd. De jongens lopen in de reeks van pupil tot scho lieren en de meisjes starten tot de leeftijd van 12 jaar. (vds) De atleten van AC Lebbeke (seniores en juniores) kun nen op 4 en 25 mei a.s. de interclulbkampioenschappen be twisten. Op 4 mei komt men uit tegen AC Denderleeuw en AC Denderland. (vds)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17