André Philips de primus :j Normaal Atletiek bij A.C. Lebbeke Monique Van Herrewegen bij de dames HANDBAL 2e internationaal tornooi H.V. Jochewoa Club Om. Wattrelosien winnaar Dameshandbal DAMESHANDBAL Interland Belgie- Italië Vlaanderen - Italië VOETBAL Jeugdtornooi van Eendracht St.-Gillis viel in 't water De loopwedstrijden door AC Lebbeke zondag georganiseerd kenden een grote bijval zowel de dames als de heren waren op de afspraak en maakten varf de gelegenheid gebruik, daar het een vrije zondag was om in eigen midden de atletieksport te propageren. Zowel bij de heren als bij de dames vielen er geen verrassingen te noteren, want de koplopers van voor een paar weken waren dat ook nu. Bij de seniores was dat André Philips die er van bij de aanvang weinig twijfel over liet bestaan wie het zou halen. Met dezelfde klasse waarmee hij het veldlopen beheerste behaalde hij nu de zege aan het Café Paviljoen in de Mandekensstraat. Hilde Vercauteren, Karine Mettepenningen en Greta Berckmoes bin- Marc De Rop zou ook een van de toonaangevers zijn en eindigde verdienstelijk op de tweede plaats. Jozef Van Der Stitte werd derde en ging de beide De Ridders vooraf van wie Benoni 4e en Pierre 5e werd. Edward Goossens was ook niet ver te zoeken en hield er nu een zesde prijs aan over. Voor deze veteraan is dergelijke uitslag een bra vo waard. André Willems werd 7e, Jozef Gillis 8e en Jozef Van Geet 9e voor Marc Van Der Straeten die op de tien de plaats beslag legde, de anderen kwamen in deze or de over de meetJean-Pierre Wuytaok, Jozef Mannaert, Karei Tilly, Albert Van De Voorde, Louis Stassijns, Willy Tassenroy, Franpois Vermeir, Edmond D'Hooge, Frans Huy- gens, Frans Bergmans en Ray mond De Baerdemaecker. Voor Willy Buyst werd het een over winning bij de juniores zodat ook hij zijn uitstekende veld loopseizoen hiermee maar kwam onderstrepen. Pieter De Wachter was de tweede en mooht samen met Franpois De Schepper 3e op de ereplaatsen postvatten. Geert Geeroms, Danny De Smedt, Mare Gee roms en Willy Peeters waren de overige verdienstelijke at leten uit deze wedstrijd. Nog bij de heren maar dan bij de scholieren was het Franpois Willems die de bloe men kreeg, hier was Franpois Van Damme tweede en Robert Dauwe 3e. De andere iknappe scholieren heten Herman Boots, Mare Bosman, Paul Wauters, Luc Van Buggenhout, Jozef De Boeck, Marc TiHy, Patrick Van Rossem, Jos Gee roms, Chris Teugels en Wim Geeroms. Het was Chris Van Thienen die zich de sterkste toonde bij de kadetten en nu Theo Van Den Abbeele naar een tweede plaats verwees, Eddy Verhaven tikte nog als derde aan. Freddy De Feyter werd 4e, Gilbert Van Der Meersche, Paul Van De Voor de, Rudolf Cleemput, André Hoofteer, Chris Geeroms, Jan Berghmans en Patrick De Baerdemaecker verdiende te vens onze bewondering. Bij de miniemen wonnen Stefaan Callebout en Peter De Feyter in hun respectievelijke reek sen. Zij werden gevolgd doorJos Van Den Bossohe, Jan Ja cobs, Jean-Pierre De Nil, Hu- go De Waegeneer, Luc Van Hooimissen voor de eerste reeks, terwijl in de tweede reeks in de aktualiteit kwamen: Wim Van Der Meersche, Geert Vermeiren, Antiono Van De Voorde. Piet Van Stappen, Re- né Berghman, Jan Van Bug genhout, Eric Mannert en Ru dy Stassijns. Bij de pupillen ging de zege in de eerste reeks naar Chris Stassijns voor Franky Van De Voorde, Rudy Piessens, Chris Van Den Abbeele, Danny De Bruyne, Luc Berghman, Fred dy Berghman en Luc Van Der Plas. In de andere reeks ging de zege naar Eddy De Bondt voor Thiry De Baerdemaecker en Dirk Van Verre. De vierde werd Erwin Van Weyenfeerghe voor Dirk Van Ransbeeck, Luc Gillis, Mare OHooge, Carl Gil lis en Jan Verhaven. nenkort op piste. In de categorie van de junio res ging de zege naar Moni que Van Herrewegen die op haar beurt clubgenote Greta Berghman achter zich 'liet, 3e werd Sonja Hertens. Rita Se- mal werd 4e en Isabella Van Damme vijfde. Marina Willems werd de eerste bij de scholieren een plaats die haar niet misstaat na al het goede dat we van haar reeds gezien hebben. Patricia .Van May 2e, Sonja De Blook 3e vormden het trio vooraan deze reeks. Danny De Saedelaer eindigde deze wedstrijd op de vierde plaats voor Marie-Jeanne Lip pens. Bernadette Tilly was de beste bij de kadetten en ging nu vrij verrassend Vera Sae- rens vooraf, Martine Van Bug genhout werd derde. Frieda Jacobs legde nog be slag op de vierde plaats, ter wijl Gerda Willems 5e eindigde met in haar spoor Marina Van Damme. Rita Van Wemmei maakte er ook nu geen uitzondering op en won deze wedstrijd bij de miniemen. Griet Geeroms en Ann Peytier bedreigden haar het meest. Verder volgden nog Martine Bernaer, Veerle Roelandt, Lusette Van Spitael, (c) Hilde Verheyden, Ingrid Wil lems, Karin Melaert, Els Gee roms en Maria Willems. De beste bij de pupillen was Linda Berghman voor Ann Tilly en Rita Van Den Bossche. Verder volgden nog Irene Willems, Chantal Van Wem mei, Marleen Van Den Broeck. Lutgarde Jacobs, Katleen Gee roms en Inge Verhavert. GILLIS VIJFDE BIJ DE VETERANEN. In de grote prijs Christaens, een wedstrijd die op de Hei- sel werd betwist eindigde in de reeks veteranen A. de Lebbekenaar Gillis op de 5e ereplaats op meer dan 60 deelnemers, Stassijns werd hier 35e en Vermeir 55e. In een omlijstingswedstrijd voor pupillen ging de zege naar Chris Stassijns. 5 Uil Kadet Monique Van de Voorde klubkampioen bij AC Baasrode (c) De Jochiwoa-ploeg tijdens het paastornooi. let internationaal Jochewoa tornooi kon prat gaan op een ferfecte organisatie. Waar de heer De Groeve en zijn schare tiedewerkers echter geen vat op hadden was het weer. Het tornooi, met talrijke deelnemers uit Frankrijk, werd ernstig gestoord door d'e erbarmelijke weersomstandigheden. Van i.mool handbal" kon geen sprake zijn. al EINDRANGSCHIKKING 1. Club Omnispori Wattrelosien 3. Rouen 4 L'Hay-les-Roses 5. Helst-Zuiderkempen 6. t.S.M. Schaarbeek In de gemeentelijke sporthal Albert I straat te Lebbeke op zaterdag 5 april te 20 uur: (miniemen 1e 19 uur) op zondag 6 april te 15 uur: Zaterdagavond om 20 uur wordt in de Gemeentelijke sporthal te Lebbeke de damesinterland België-ltalië gespeeld. Deze interland moet het hoogtepunt worden van de propagandawed- strijden die het Provinciaal Olympisch Comité Oost-Vlaanderen tijdens de maand maart inrichtte. Tijdens een persconferentie voerde de heer A. Abbeloos verant woordelijke van het P.O.K. voor Dameshandbal het woord. Hij belichtte de aktie van het P.O.K. in het jaar van de vrouw en in het algemeen. De propa- gandawedstrijden In de verschil lende Oost-Vlaamse gemeenten hebben niet gebracht wat er van verwacht werd maar de heer Ab beloos twijfelt er niet aan dat het „sluitstuk", de interland Bel giëItalië een overweldigend sukses zal kennen. Daarna nam mevr. Buelens het woord en belichtte de historiek van dameshandbal in België. Haar kommentaar op de pas gespeel de ZwitserlandBelgië (zie ver der in dit blad) werd gekenmerkt door een vrij scherpe aanval op de heer Roganovlc, trainer van de Belgische damesploeg. Verzoeningspogingen schenen niet te lukken, zodat de Belgische da mesploeg het zaterdagavond met de „vervangingscoach" de heer W. Urban zal moeten stellen. De heer M. De Smedt brak toen een lans voor jeugdhandbal bij de meisjes. HISTORIEK VAN DE DAMESHAND. BALSPORT De oudste en nog steeds aktieve dameshancfcaiklub in België is Uilenspiegel Sport die in I960 op gericht werd. Na verschillende mislukkingen op nationaal vlak, nam de heer Ka- rel Wauters begin 1971 het initia tief, al de bestaande damesklubs te verenigen. Uit dit kontrakt ontstond de huidige sportkommissie dames, met de Heer Wauters als eerste voorzitter. Het eerste kompetitiejaar 1971 1972, ging van start met volgende Vlaamse ploegen Uilenspiegel. Mechelen, Dendermonde, Avanti- Letübeke, Aalst Sportief, Eendr. Vrij Aalst, Ganshoren en Ander lecht Uilenspiegel werd kam pioen en Avanti veroverde de beker. Voor het seizoen 1972-73, sloten H.B.C. Lebbeke en Ambiorix Fe- mma aan. Arribiorix werd kampi oen en Avanti behield de beker. Het kompetitiejaar 1973-74, we-d in 2 reeksen gespeeld. ZWITSERLAND BELGIE 22-7. Zonder trainer-coach V. Roganovlc, heeft de Belgische dele gatie een normale nederlaag geleden in Zwitserland. Aangezien de tweede doelverdedigster Hauwelaert wegens ziekte eveneens de verplaatsing niet meemaakte stonden de verwachtingen van de Belgische dames niet zeer hoog. Vooral tijdens de eerste helft akteerden de Belgische meisjes sterk onder hun waarde. Het snelle spel van de Zwitsers, gebaseerd op een uitsteken de techniek stelde het heterogene Belgische team voor onover komelijke problemen. Na een ontgoochelende eerste helft werden de Belgen op een 10-1 achterstand geplaatst. Gelegenheidscoach Urban beslis te tijdens de rust ide Belgische verdediging een 60 opstelling te doen aannemen en in aanval een 42 patroon te proberen. Deze speelwijze bracht wel enig resultaat op daar de stand na 10' aan de 2e speelhelft 155 was. De Belgen hoopten op dat ogenblik de schade nog enigs zins te kunnen beperken. Zwit serland voelde vlug aan dat een „andere" Belgische ploeg in het veld stond. Zij wijzigden even eens hun taktiek en aangezian de Zwitserse ploeg eigenlijk een klasse sterker was, vooral wat betreft snelheid en beweeglijk heid, kon de nederlaag niet ver meden worden. De wedstrijd verliep sportief en het Zwitserse scheidsrechtersduo leidde goed. Ondanks deze nelderlaag ver schillende positieve punten voor de Belgische dames. Deze inter land droeg bij tot een betere ver standhouding onder de meisjes van verschillende clubs en het besef dat alleen door echte sa menwerking de dameshandbalsport van de grortd kan komen, werd hen dyidelijk. Mevr. Buelens en haar medewerksters zullen deze alles behalve gemakkelijke op dracht beslist tot een goed einde kunnen brengen, EVA In reeks A de Vlaamse klubs en in reeks B de Luikse klubs. die in begin 1973 begonnen met een kompetitie in tornooivorm. Op het einde van het seizoen wer den de halve finales gespeeld tussen de tweede van de reeks A en de eerste van de reeks B en omgekeerd. De overwinnaars Aalst Sportief en Avanti Femina speelden de finale. Aivanti werd kampioen en veroverde voor de derde maal de beker van België. Het huidige kompetitiejaar 1974- 75 sloten volgende klubs aan Lommei en Hasselt die in kompe titie startten met Holland om de verplaatsingsonkosten te beper ken. Van de Luikse klubs vernamen wij dat ze dit seizoen niet wens ten te spelen op nationaal vlak. dus geen eindronde. Reden Het indijken van de kos ten en omdat zij er zich nog niet rijp voor voelden. Vandaar geen deelname van de Luikse speelsters in de Nationa le Ploeg. OFFICIËLE WEDSTRIJDEN NATIONALE PLOEG Op 23 februari '74 te Tem se eer ste Interland BelgiëZwitserland uitslag 621. irugwedstrijd op 22 maart 75: uitslag 22—7. Interland België-ltalië Italië met 2/3 meer aangesloten speelsters dan België, vertrekt als grote favoriet. Niettemin blij ven wij ervan overtuigd dat onze Belgische dametjes voor een waardige repliek zullen zorgen. Italië verloor in zijn vijfjarig be staan tweemaal afgetekend tegen Joegoslavië maar behaalde een gelijkspel tegen Zwitserland en een nipte nederlaag. De samenstelling der ploegen ITALIË 1. Maestri Monica Bologna 12. Pelle Antonella Rovereto 2. Cesari Angela Bologna 3. Campane Carla Firenze 4. Dkfi Marieela Firenze 5. Montagnei Simonetta 'Firenze 6. Bontempl Maria Arezzo ■7. Celle Bruna Arezzo 8. Robini Franca Arezzo 9. Anzedei Titiana Roma 10. Rosso Laora Roma 11. Oresda Geanna Roma 13. Toldo Rosalfoa Roma 14. Gerola Eimmanuella Roma BELG IE 1. Wïjnant Marleen Aalst Sp. 12. Lutgarde Hauwelaart Avanti F. 2. Moonen Carina Avanti F. 3. Karine Simal E.V. Aalst 4. Mireille Mortier Ambiorix F. 5. Jaqueline Van Laer Aalst Sp. 6. Veerle Verhofstadt Avanti F. 7 Sonja Muylaert Avanti F 8. Marinette Joundain Ambiorix F. 9. Isabelle De Witte Ambiorix F. 10 Louise Neirynck Rapid Uilenspiegel 11. Van Den Borre Magda Avanti F. 13. Lea Louis Aalst Sp. 14 Jenny Melis RjB. Dendenm Voorwedstrijd miniemen om 19 u EVA Oat ondanks deze omstandlghe- het tornooi toch nog op de Voorziene tijd afgewerkt werd, be wijst dat het Jochewoa bestuur, •lank zij de medewerking van de «cheidsrechters, op de hoogte bleek van bun taak. De inrichtende ploeg. Jochewoa. •trandde op het nippertje om <le finale te bereiken Zij won ten niettehiin de wisselbeker A. lootens of de prijs voor de Fair- Een ander prijzenswaardig nitiatief was de bekroning van beste scheidsrechter. Door deelnemende ploegen werd toe heer Roland Ganzeman be woond. De finale werd gewonnen foor Wattrelosien voor Bras- •diaat dank zij meer gescoorde foelpunten. TECHNISCHE UITSLAGEN tangschikking na de schiftingen fOULE A Brahand 2 212 H,C. Heist'Zuidenkempen 12 0 0 0 3. Black Panther's club Mouscron 2 0 12 4. Club Omnisports Vvoisien 0 0 2 2 5. Don Bosco Zwijnaarde 0 1 0 POULE '8 1. M.J.C. Rouen 2. Club Athlétique de L'Hay-les Roses 3. H V. Jochewoa 4. Handball club Kaïn 5. H.C. Herseautois „L^EspOir" POULE C 1. Club Omnisport Wattrelosien 2. I.S.M. Schaerbeek 3. Sporting 72 Kraainem 4. Jeunesse sportive Ans 5 Habalo Lommei FINALES M.J.C. iRouen Club Omn. Wattrelosien 4—7 Cl. Atl. L'Hay-les-Roses Helst 10—7 Brasschaat Club Omn. Wattrelosien 1-19 Heist l-S.M, Schaarbeek 19—5 M.J.C. Rouen iI.SjM. Schaarbeek 50 Brasschaat Rouen 16 De neerslag der jongste dagen had het gemeentelijk terrein in de Van Langenhovestraat te Dendermonde in een slijkpoel heischapen, zodat het jeugdkomitee van Eendracht St.-Gillis er niet moest aan denken zijn jaar lijks jeugdtornooi te laten doorgaan. Men zat meteen met de handen in het haar. Al het werk van weken voorbereiding, de financiële inspanningen enz. waren voor niets geweest. Er werd dan maar besloten het tornooi af te gelasten en naar een andere datum uit te zien. De Engelse ploeg uit Romford was ondertussen reeds op Belgische bodem aangeland en om de jongens iets te gunnen, ging het komitee aankloppen bij K.A.V.O., dat het B-terrein ter beschikking stelde. Zaterdag namen de Eendracht kadetten het op tegen Romford en het werd een vlotte 3-1 zege voor de St.-Gillissenaars die het trouwens ook in de kompetitie uitstekend doen. De Backer, Goeman en Putteman zorgden voor de doelpun ten. Op Paaszondag traden de KAVD kadetten in het strijdperk tegen de Romforders en haalden het met 1-0 (doelpunt van Bracke) Tijdens de korte feestzitting op het terrein van Eendracht verklaarde schepen Verhelst immers dat de meeste spoed zou worden gezet achter de uitwerking van de plannen, die voorzien in de afwerking van de sporthal in de Van Langehovestraat en de aanleg van de nodige ter reinen om de kompetitie van de Eendrachters een nor maal verloop te laten kennen. Het gemeentelijk terrein ligt in zeer slechte staat, zodat schier elk week proble men rijzen. Ook de Dendermondse sportraad zal bij de stad aandringen, V.C. Karate te Aalst SHOTOKAN KARATE CLUB AALST ZATERDAG 12 APRIL: zaal OKAPI. Burchtstraat Belgische kampioenschappen voor ploegen KATA en KUMITE vanaf 14 u schiftingen vanaf 19 uFINALES met tus sendoor demonstraties door Japanse Meesters onder lei ding van SENSEI MYAZAKI, 6e Dan. Uitslag tombola kaatsdub J.V. Baasrode 1778 1033 3157 3420 2139 3429 3230 2260 3694 0509 1022 3643 2252 2069 0094 3043 2511 2347 3064 2204 0022 1139 1639 0483 3814 Prijzen af te halen tot 30 april 1975 in lokaal Café «DE PLUIM» Mechelse Steenweg. Misrekend Jan Van Thienen van Een dracht Opstal was opgeroepen om aan te treden met het fa- nlonelftal tegen Krufbeke. Jan stuurde zijn kat. Hij gaf er de voorkeur aan te kaatsen. La- er bleek dat de kaatswedstrijd was afgelast. Men kan zich eens misrekenen. (vds) Dringend Het individueel kampioenschap van het Lebbeeks tapbiijart- verbond gaat door bij de nanza's op 18. 19 en 20 april, Wie zich wil inschrijven dient dringerid zijn naam op te ge ven. (vds) Voorzichtig Tijdens de wedstrijd Olsa-6-K. Lebbeke werd Mare Van der Jeught uit voorzichtigheid van het veld gehaald. Even voor dien werd hij wat hardhandig aangepakt en de zware tack ling kan gevolgen hebben. Ten einde geen gele of rode kaart te doen bovenhalen oordeelde men het In S.K.rangen beter Mare te laten vervangen. (vds) Geen akkoord De prijzen voor de Lebbeekse sporthal werden vastgesteld tijdens de jongste gemeente raadszitting. Het staat nu ech- er vast dat de vooropgestelde prijzen maar gelden voor drie maanden. Nadien wordt alles herzien. (vds) Miliciens In het gemeentelijk zwembad van Lebbeke zullen de milll- ciens een gunsttarief bekomen Het is of men het Belgische leger wil aantrekken- (vds) Bezetting Indien men de Lebbeekse sporthal wil gebruiken dient als individu 300 F per uur ts betalen. Dit wordt 150 F bij een onvolledige bezetting. Meteen weten de tennislief- hebbers waaraan zich te hou den De hand- en volleybalklubs dienen 600 F neer te tellen. (vds) Abonnementen Indien men zwemliefhebber is kan men in het gemeentelijk zwembad van Lebbeke terecht. Men kan een abonnement be komen. Volwassenen dienen voor 15 zwembeurten 300 F te betalen terwijl kinderen 200 F betalen voor 20 zwembeurtei. (vds) Niet officieel Tijdens de perskonferentie van Avanti Lebbeke (dames) deelde Aifons Abbeloos van het O.C. mee dat geen offi ciële bevestiging kon gegeven worden of de Lebbeekse sport, hal al dan niet officieel zou geopend worden op zaterdag 5 april. Die geruchten doen nochtans te Lebbeke de ron de (vds) Kaatskalender van de eerste speeldag ZONDAG 6 APRIL 15 uur. Baasrode JV - Zele Opdorp - Baasrode VA

De Voorpost | 1975 | | pagina 19