KAATSKLUB WIEZE SPORTIEF BLIES ALGEMENE VERZAMELING Voetbal kampioenen Slecht beloond SI Tl i «s t Gallant zilver roos schittert tegen Bierhalle Comidac-Toyota wint gemakkelijk van Ons vermaak Comidac-Toyota wint tegen K.W.B. BILJARTEN KAATSEN Aan de klufas van bevordering en lagere I Geen verrassingen H bekerwedstrijden KORFBAL 20 Nu de eerste voorjaarswarmte al enkele winterslapers wakker streelde zijn ook al de eerste symptomen van de zomersporten waar te nemen... Voor Wieze betekent dat heel speciaal het oprakelen van de kaatshandschoen, die een half jaar „gerust" heeft. Dit wil niet zeggen dat ook het bestuur zovele maanden inactief was. Integendeel. Tijdens die periode van schijnbaar nietsdoen werd er druk vergaderd, onderhandeld, gewikt en gewogen. Zaterdag schaarde voorzitter Brutein in het Wiezehof spelers, bestuur, sympathisanten en perslui rond zich, om een terdege de belangen van „zijn" kaatsend Wieze onder de loupe te nemen. Vooraf schetste hij de historiek van Wieze Sportief sedert de op richting in 195Q. Volgertde gege vens tonen aan hoe Wieze op een korte tijdspanne evolueerde naar een eersterangskhib op nationaal vlak 1960: start in gewestelijke afde ling Aalst. 1963 Kampioen in deze afdeling 1968 Kampioen in Hogere Hl. 1969; Hogere li. 3e plaats en stij ging naar Hogere I. 1970Hogere I. een 11e plaats en opnieuw naar Hogere II. 1971 Hogere II. 3e plaats en te rug naar Hogere I. 1972: Hogere I. een 11e plaats en weer naar Hogere II. 1973 Hogere II. Kampioen zonder eén nederlaag met 6 punten op 72. Beker van België Fi nale 2e plaats na Tollembeek. Alle ereklassers werden uit geschakeld. 1974: Hogere I. 8e plaats met 29 punten en 11 gewonnen en 11 verloren lutten. Finale Sirault: 2e plaats na Ghapelle. Voorzeker een vleiend Palmares, waaruit we nog een paar glans-si tuaties opdiepen: 1973: Het toptreffen te Tollem beek voor 2.300 toeschouwers het was 8-7 bij de rust en nog won Wieze met 8-15. Dit show-op treden werd door de Vlaamse Te levisie op beeldband gezet. De schoonste herinnering die de Wieze-spelers en kaatsliefhebbers zal bijblijven is" wel de finale in Sirault voor 5000 toeschouwers waar de bierjongens het nipt GALLANT ZILVER ROOS 12 G.V.A./BIERHALLE 7 Deze gevreesde wedstrijd tegen één der titelkandidaten werd door GALLANT ZILVER ROOS succes rijk afgewerkt. Immers een 12-7 overwinning tegen G.VA./BIER- HALLE is niet voor elke ploeg weggelegd Bovendien moest de thuisploeg vertrekken zonder Theo De Decker die onverwachts ver stek liet gaan. Vooral in de eerste helft waren de bezoekers onherkenbaar zodat GalJant Zilver Roos liefst met 6-0 de rust bereikte. Van sensatie ge sproken In de tweede helft zouden de be zoekers, na een wijziging in de opstelling, het heel wat beter doen en men kwam terug tot 6-4 Bij Gallant Zilver Roos werd dan eveneens een ploegwijziging door gevoerd en niet zonder resultaat G.VA./Bierhalle werd steeds up een veilige 3 punten achterstand gehouden. Bij 10-7 en 40-40 zou de wedstrijd dan toch weer ont sierd worden. Er dierfde immers gemeten te worden om te weten wie de kaats, en dus ook het spel, won. De scheidsrechter be sliste in het voordeel van de thuisploeg en het had heel wat voeten in de aarde eer de be zoekers zich hierbij konden neer leggen. Zo werd het 11-7 en G.VA./Bierhalle. toaal ontredderd liet het laatste spel 'dan ook vrij gemakkelijk aan Gallant Zilver Roos die hiermee een afgeteken de zege behaalde. Proficiat jon gens. jullie deden het uitstekend' Zaterdag 5 april krijgen we de tweede schifting voor de Beker van Hamme. Gallant Zilver Roos is dus Vrij en speelt (onder voor behoud) een oefenwedstrijd tegen Kleding Marlu uit Zogge. Terrein Kaaiweg (Kille) Aanvang I5u30. AH. Het was vlug te merken dat Co midac-Toyota niet zo heel veel moeilrjkhéden zou hebben met zijn verste verplaatsing, naar Hamme - Sint Anna. Onmiddellijk liep de stand uit tot 0-4 Ons Vermaak kon dan wel even mil deren, maar toen de rust werd bereikt met een 1-6 stand, was reeds zo goed als zeker wie hier de winnaar ging zijn. Na de pau ze kregen we hetzelfde spelbesld met een rustig dominerend Co midac-Toyota dat vooral onder im puls van Karei De Wilde naar de De klubs van Gewestelijke bevordering en La gere I worden er van verwittigd dat de hr. Erik Van Aerschot, Kerkplein, 19, Dendermonde (tel. 052/21.67.48) zich zal gelasten met de bericht- - geving over hun aktiviteiten. eerste kompetitieoverwinning van het seizoen stevende. Het dient echter ook gezegd dat Ons Ver maak zich prachtig poogde te ver dedigen niettegenstaande dit werd de eindstand bereikt met een 4-12 score. Mogen we gans de ploeg vermel den, dan mogen we zeker niet vergeten aan Karei De Wilde een speciale vermelding te geven Het lukte hem immers ondanks de sterke tegenwind nog drie ballen rechtstreeks over te keren AH De inhaalwedsrijd tegen K.W.B. bracht voor Comidac-Toyota de eerste thuiszege op Om van een spannende wedstrijd te kunnen gewagen was de bezoekende ploeg duidelijk veel te zwak. Co midac-Toyota. dat werkelijk geen enkel risico wenste te lopen, nam van bij het begin de teugels in handen, de 6-1 stand aan'de rust was dan ook geen wonder te noemen. Na de pauze zou K.W.B. het tij evenmin kunnen doen keren, daarvoor speelden de C.-T.jongens echt veel te goed. Vooral Marcel Vermeir sdhiterde op de groot middenplaats. De meer dan hon derdvijfenzeventig toeschouwers spaarden dan ook hun welge meend applaus niet voor zijn ver over gekeerde ballen. Niet te ver wonderen dus dat KWB met r.ware 12-4 cijfers werd afge maakt. Zaterdag gaan de halve finales van de beker van Hamme door. Met de forme waarin Comidac- Toyota zich nu bevind, moet het helemaal niet moeilijk zijn zich tegen Boemerang een plaatsje in de finales te verzekeren. A.H. moesten afleggen tegen Chapelle en waar het publiek de 6e spe ler was voor Wieze. Hier kreeg Alfons Van der Jeught de trofee van de Verdienstelijkste Speler hij was die dag zeker de sterk ste te Sirault WAT VOOR 1975? Sportief treedt dit jaar aan met volgertd faninonwijftal Eddy Bel lemans. voor één jaar aangekocht van TollembeekThierry De Mul der, die vorig jaar zo maar even tjes 200 ballen rechtstreeks over- keerde en verder Alfons Van der Jeught, Freddy Verspeten, de eeu wig jonge Charly Masure. en R. Verleyen. Wieze stelt ook nog een tweede ploeg op metRené De Meyst, Gerrit Deshommes, Ch. Marsure, Michel Moortgat, Karei Pauwels, Luc Staes, Jozef Van den Broeck, Maurive Van den Steen. R. Ver leyen. Voorzitter Brutein hoopt zich met zijn excelience-ploeg te kunnen handhaven, en wie weet. nog wat beter te doen dan vorig jaarvoor de 2e formatie zit er volgens hem wel een kampioenen- titel in. Qua financiers is de kust voor 1975 veilig. De verdere toe komst baart wel zorgen OPROEP TOT DE JEUGD Het potentieel aan juniors met Roger De Geest, Luc De Wolf, Frangois Merokx, Marck Peirlinok, Luc Van Herrewegen en Michel Wauters. is beslist ontoereikend.. De h. Brutein. en met hem de on vermoeibare coach Frans Van Steen, doen derhalve een warme maar dringende oproep tot de jon geren van Wieze (de 18-jarigen, dus geboren in 1957) om de Spor tief rangen te komen versterken. BESTUUR EN WERKING Over deze drie veelbelovende kaatsteams waakt volgend 16-kop- pig dynamisch bestuur Voorzitter: de h. Brutein onder- oorzitterJozef Putfeman secre taris Oscar De Smedtgenoemd bewindstrio maakt reeds van bij de stichting deel uit van het Sportief-bestel. Verder nog Mej. Valentine Moens, Ere-voorzitster. Frans Moens. penningmeester Ernest Van den Bossche, Jan De Wolf. Alfons Macharis, Roger Bruylandt, Ferdinand Van Herre wegen, Louis Wauters, Frans Van Sten, Jozef Dierickx. Louis Man- naert, Gustaaf De Wit en Paul Moens. Secretaris De Smedt belichtte nog enkele technische aspecten van de kaatssporthij sprak over de ietwat grotere en 5 gram zwaar dere ballen, en de vereisten waar aan de handschoen, al dan niet met versterking, moet voldoen voorts verzocht hij alle spelers regelmatig aanwezig te zijn op trainingen die reeds vanaf 19 maart aanvingen. Tevens verklapte hij dat bij de K.B.K.B. een aan vraag werd gedaan voor een Gou den Medaille ten gunste van Ch Masure- Fr. Verstrepen en Alf. Van der Jeught. daar deze spelers al ruim 300 lutten in het fanion- 54al op hun aktief hébben. Het officieel gedeelte van de avond werd gevolgd door en ge zellig pensen-etentje bij een ge animeerd kaatsbabbeltje, uiteraard met als leidmotiefWat kan 1975 brengen Intussen wachten we met span ning op de resultaten van het ko mende seizoen, dat reeds op 17 april inzet met een uitwedstrijd tegen Nijvel. J.VjL. De promoverende ploeg van Onkreukbaren B in het Aalsters golfbiljartverbond. (c) l De knapenploeg van Sparta Buggenhout De invallers van Sparta Appels zijn kampioen ze scoorden 60 doel punten tegen 5. (c) I Zeelse minivoetbalkompetitie De kwartfinales van de beker van de Zeelse Minivoetbalkompe- trtie bracht geen verrassingen. MVZ 2 haalde het tegen Verz. De Block met 3-2. Wel geen overtuigende cijfers, maar rekening j houdend met de felle tegenstand die De Block levert wanneer het tegen toppers gaat een goede uitslag na een goede match. I In de eerste helft geraakte MVZ aan een goaltje voor sprong, dat na rusten aange dikt werd tot 2-0, waarna Van Dorp kon milderen. MVZ ge raakte aan een veilige 3-1 voorsprong die naar het einde toe opnieuw bedreigd werd door Van Dorpe. De MVZ doelpunten kwamen van Van- derstraeten, Van de Velde en Chris De Waele. Arsenal moest het naar het einde toe waarmaken om met 3-1 te winnen van BAC. Voor rust schoot Dirk Hulders BAC op voorsprong, maar Arsenal reageerde tegen zodat er ge draald werd met 1-1. Een tien tal minuten voor het einde Sporttrofeeën RUPA Vooruitzichtstraat 25a AALST Tel. 053-21.39.51 geraakte Arsenal los en De Beule en tweemaal De Decker brachten de winstcijfers. MV De Grauwe - MVZ I 4-2, of een wedstrijd tussen ploe gen die allebei op een plaats in de halve finales hoopten. En die spanning was er van het begin tot ongeveer 5 minu ten van het einde. MVZ I ge raakte het eerst op voorsprong maar via een 1-1 ruststand werd het 2-1 en 2-2. En het was pas in de slotfase dat De Grauwe de verdere kwalificatie kon vastleggen. Voor de Grau we waren het tweemaal André Maes, L, Van Cauteren en Arm. Christiaens die scoorden, terwijl Willy Jacobs en Mare Cooreman de MVZ goals maakten. Oud en Nieuw kwam een ronde verder door het forfait van Mini Punch. Op woensdag, 7 mei worden de volgende halve finales ge speeld Oud en Nieuw - Arsenal en MVZ 2 - MV De Grauwe. BENO. Vobako - Appels 7-7 De Appelse korfbalklub heeft te Llchtaart een puntje moeten laten na een knappe wedstrijd op het veld van Vobako te hebben geprezenteerd. Dat het tot geen overwinning gekomen is voor de betere bezoekers lag enkel aan het feit dat APPELS gewoon niet mocht winnen. Een spijtige vaststelling die we helaas hier moeten neerpennen willen we objectief blijven en de zaken zien zoals ze ons daar werden voorgeschoteld. loker kunne [nove Er waren reeds van voor de wedstrijd feiten vast te stellen die weinig bemoedigend waren voor de propaganda van de korf balsport en dan zeker niet van die aard waren om deze sport die toch nog in haar kinderschoe- nen staat in Oost-Vlaanderen te stimuleren. Nemen we de aan duiding van de Antwerpse ref Marcel Snoeckx, die wel een schildje droeg van internationaal scheidsrechter. maar daar be slist niet naar handelde maar veeleer een opdracht kwam uit voeren. die weinig met korfbal en dan zeker met sport in het algemeen niets te maken had. We zullen deze week geen ver slag van de wedstrijd geven, alleen maar omdat we van een sport-wedstrijd niets gezien heb ben. maar willen alleen maar aantonen dat Appels niet mocht winnen te Llchtaart, een opdracht die de ref moest vervullen. Om hiertoe te komen moest hij aan de thuisploeg VIER strafwor- pen toekennen die de Antwerpse ploeg steeds toeliet op voor sprong te komen. Op het einde van de wedstrijd, wanneer Ap pels dank zij zijn subliem spel op een 67 voorsprong kwam. moet deze man wel enkele moei lijke ogenblikken doorgemaakt hebben, hij maakte dan dankbaar gebruik van tfie ene maal dat Vobako nog eens in de om geving van de Appelse korf kwam om (tegen de ploeg uit het Dendermondse) een strafworp te fluiten. Een beslissing die zelfs bij de thuisploeg wel een veront schuldigend glimlachje uitlokte en meteen stond Vobako op gelijke, hoogte. We willen de spelers van Appels echter in blok feliciteren voor bun volledige overgave waarmee deze wedstrijd werd gespeeld, Zij waren immers de morele ovenwinnaars. (André) loke de ri resul Biljartklub De Statievrrenden Zele won tegen Orienta Hamme. (RVDV) De ploeg van Gijzegem A in het golfbiljartverbond.

De Voorpost | 1975 | | pagina 20