UW WOORD v.u. VRIJE TRIBUNE K.P. P.V.V. REGIONAAL SOCIAAL- EKONOMISCHE POLITIEK ANDERS BEKEKEN B.S.P. K 2 - 4-4-75 - De Voorpost De redaktie heeft hel rechl de/e teksten in te korten onaanvaardbaar Demokratie is meer dan alleen maar het spel van de meerderheid die haar wil doordrukt omdat ze over meer dan vijftig percent van de stemmen beschikt. Een echte demokraat houdt op een positieve manier reke ning met de gerechtvaardig de argumenten van de minderheid. En in elk geval maakt een echte demokraat geen misbruik van zijn posi tie om dingen tot stand te brengen die zelfs geen meerderheid achter zich hebben. In deze optiek is het zeer de vraag in hoever deze rege ring en in hoever de h. Tindemans wel demokra- tisch tewerk gaat. Het is een belangrijke vraag en de Vlamingen zouden er goed aan doen de feiten ernstig te overwegen. Zoniet zou deze regering Tindemans in de geschiedenis van de Vlaam se Beweging wel eens kun nen geboekt worden als een veel ergere ramp dan het fameuze Hertoginnedal on zaliger gedachtenis. De vraag die in deze optiek centraal staat is de verwe zenlijking van het federalis me. Federalisme met twee? Federalisme met drie? Het hoeft geen verder be toog dat in alle Vlaamse middens een grote eens gezindheid bestaat om het federalisme met drie radikaal te verwerpen. Het gezond verstand heeft de Vlamingen in deze aangelegenheid zeker niet in de steek mogen laten ledereen, tot welke strekking hij of zij verder ook moge behoren, beseft zeer duide lijk dat een federalisme met drie voor de Vlaamse be langen totaal onaanvaard baar is en Brussel zelf voor Vlaanderen totaal verloren doet gaan. Daarenboven is het zeer de vraag in hoever ook in Wallonië een meer derheid zou te vinden zijn voor een federalisme met drie. Wij durven daar per soonlijk een groot vraagte ken achter plaatsen Maar wat is deze regering nu bezig te doen, stapje voor stapje, in alle stilte? Deze regering van de CV P-er Tindemans is bezig in alle stilte het federalisme met drie niet alleen voor te bereiden maar zelfs reeds een begin van uitvoering te geven! Met als vals argu ment het feit dat de gewest- vorminge slechts een voor lopige karakter heeft, worden kredieten gewestelijk ver deeld en worden administra tieve hervormingen doorge voerd volgens een drieledig schema! Met andere woorden, de zgn. demokraat Tindemans is bezit het parlement een drieledig federalisme op te dringen, alhoewel hij zeer goed weet dat voor deze drieledigheid lang geen meerderheid te vinden is! Daarenboven wordt door alles wat in het kader van deze zgn. voorlopige driele digheid gebeurt op de toe komst van het land een hipoteek gelegd die zeer moeilijk te lichten zal zijn. Want iedereen weet dat onze frankofone landgeno ten nooit meer loslaten wat hen eens werd gegeven, om van de geeuwhonger van de Brusselse frankofonen nog tezw ijgen! Aan dat onaanvaardbaar spel van de h. Tindemans •moet zo snel mogelijk een einde gemaakt worden, zelfs als de regering daarover zou struikelen. De Vlamingen aanvaarden het drieledig federalisme van de hT inde mans niet, vandaag niet en morgen nieten nooit niet! DrR. Van Leemputten, volksvertegenwoordiger Regelen en jammeren....na dien. ABW-sekretaris De Bunne heeft op de Intergewestelijke van het ABW te Mechelen naast een paar andere stel lingnamen o.m. nogmaals be klemtoond dat «maatregelen zich opdringen om de ZE KERHEID VAN TEWERK STELLING te waarborgen» en «dat men op het ABW niet moet rekenen om alleen maar de begrafenis te regelen». Deze stelling, die in feite slechts een diep streefdoel weerspiegelt van de ganse ar beidersbeweging, heeft De Bunne alle banbliksems van leven van ons land aan banden te leggen Het recht op arbeid is een fundamenteel recht voor elke mens. Het moet met alle beschikbare middelen veilig gesteld worden, ja; zelfs indien daarvoor heilige privée-huisjes moeten worden afgebroken en de gemeenschap er moet toe komen zelf bedrijven op te rich ten. De PVV is daar uiteraard tegen en fundeert deze tegen stand op vaak zeer potsierlijke argumenten. Zoals in de Voor post van vorige week werd ge steld, vraagt de PVV zich af «of de Belgische belastingbetaler bereid zal zijn spaarcenten en belastingen toe te vertrouwen aan organisaties en instellin gen waarin de staat zichzelf kontroleert». Alsof deze zelfde Belgische belastingbetaler nu wel iets van kontrole heeft over de miljoenen en vaak miljarden die in de privéenijverheid wor den gepompt en die (denk aan het vb. van de Filature te Aalst) o.m. gewoon in de zakken van onze burgerlijke pers naar het de aandeelhouders verdwijnen hoofd getrokken. Dat is een zonder enig spoor na te laten, bewijs dat hij de nagel op de Geef ons en de arbeiders dan kop heeft geslagen. maar openbare bedrijven In onze eigen Denderstreek waarin effektieve kontrole in houden wij sedert 20 jaar niets gebouwd zit. Dat de kapitalisti- anders voor. We hebben nooit sche bovenlaag zich daarte- opgehouden de arbeidersbe- gen met hand en tand verzet weging van ons gewest op te duidt er alleen maar op dat de roepen tot een daadwerkelijke schrik haar om het hart slaat aktie tegen sluitingen en werk- alleen maar bij de gedachte dat loosheid. Jammer genoeg daardoor wel eens zou kunnen werden en worden we door de bewezen worden hoe overbo- meeste vakbondsleiders van dig (en zelfs nefast) het alleen ons gewest niet gevolgd. Hun bezit van de produktiemidde- houding heeft zich er steeds len in privéehanden eigenlijk toe beperkt bij een sluiting of wel is. 1 J. De Geyter een kollektieve afdanking «de rechten van de werkers ter zake te vrijwaren». Dat is wat wij in de titel noemen «regelen en jammeren...nadien». Maar, de rechten van de wer kers, dat is wat meer. De wet ten die de kapitalisten het recht Politiek en Syndikalisme. op leven en dood van de on- Bij de overhandiging van de dernemingen toekennen date- «Van Arteveideprijs», sprak ren uit de 19e eeuw. De werk- P.V.V. Voorzitter Grootjans zijn nemers kunnen of mogen deze vrees uit voor de demokratie wetten niet langer lijdzaam on- niet alleen in dit land maar in dergaan. Wij geloven in de his- het ganse westen. Daarbij torische rol van de vakbonden haalde de P.V.V.-Voorzitter in de strijd van de arbeider- het voorbeeld Portugal aan. sklasse tegen haar uitbuiters Ook in eigen land verwees en we verwerpen met klem de P.V.V. voorzitter Grootjans onzinnige afbraakaanvallen naar de gebruikte ondermij- van bepaalde gauchistische ningsmethode. groepjes. Maar opdat de vak- Vandaag tracht men de eko- bonden ook in ons gewest die nomische vrijheid te ondermij- - rol zouden kunnen spelen zal nen om nadien de politieke er uiteindelijk één en ander in vrijheid uitte schakelen, zegde het denken en handelen van Grootjans. bepaalde vakbondsverant- P.V.V Voorzitter Grootjans woordelijken moeten verande- stelde daarbij de taal van de ren. Is na 20 jaar sluitingen en A.B.V.V.-vakbondsleider De afdankingen de sfeer voor een Bunne aan de kaak. Aan de echte akti e-tewerkstell i ng nog sekretaris-generaal van deze niet gunstig Wanneer zal ze socialistische vakbond ver- het dan wel worden zo er nooit weet hij dat De Bunne zich in een begin wordt meegemaakt de plaats van de wettelijke re- Dringen nu meer dan ooit gering wilde stellen en aggeert zich niet een reeks maatrege- als een Eerste Minister Ook len op om de almacht van de had Grootjans scherpe woor- kapitalisten op het ekonomisch den voor de bewuste vernieti- HET AKTIEKOMITEE VIERDE ZIJN VOORZITTER Ter gelegenheid van de jaarlijkse al gemene vergadering van hei Aktie- komiiee die plaatsgreep te Ninove op 20 maart 1975, werd de 15de verjaring van het Aktiekomitee voor de Ekono- mischc Expansie van het arrondisse ment Aalst gevierd en werd zijn voor zitter. oud-minister Moyersoen ge huldigd. tijdens het diner dat op de vergadering volgde. De heer Edgard Saeys, ondervoorzit ter en medestichter van het Aktieko mitee herinnerde aan het ontstaan van het Aktiekomitee in het depressiejaar 1959. aan zijn doelstellingen en aan de belangrijke resultaten die werden be reikt op gebied van de verbetering van de wegeninfrastruktuur en van de te werkstelling. Het Aktiekomitee heeft geleidelijk de nodige organismen gesticht die alle op hun domein bijdragen tot de welvaart van de streek: de Bloemenveiling, de Tuinbouwstichting, de Interkommu- nale Vereniging -Land van Aalst- enz. Tot het bereiken van al deze resultaten heeft het dynamisme van voorzitter Moyersoen machtig bijgedragen. De heer Armand De Riemaecker. schepen van Ninove en lid van het Dagelijks Bestuur onderstreepte op zijn beurt de rol die de heer Moyer soen had gespeeld ten bate van gans het arrondissementen niet het minst deze laatste jaren, ondanks het feit dat hij inmiddels 70 is geworden Een prachtig boek over -Willem De Zwijger- werd de gevierde aangebo den. -Wanneer U de «Zwijger- zult nadoen, zullen wij misschien iets te zeggen hebben op de vergaderingen die U voorzit- zei hij ondeugend De heer Moyersoen in zijn weder woord zei al de vreugde die hij beleefd had aan het Aktiekomitee Het kwam tegemoet aan zijn behoefte aan kreati- viteit. Hij bedankte vooral voor de vriendschap die hij had ervaren in de eerste plaats bij de heer Saeys en de heer Willy Van Nuffel, de medewer kers van het eerste uur, en ook bij al de anderen, uit alle gezindheden en uit alle milieus, die hun talent en hun in vloed ten dienste hebben gesteld van de streek ging van het ekonomisch stel sel, met een vage belofte van een maatschappelijk paradijs. Grootjans deed een beroep op de democratie in ons land en verklaarde dat niemand de re geringsmeerderheid in het par lement kan betwisten. Daarom moet de regering zelf handelen en zich niet laten verdringen. Het is de taak en de plicht van de regeerders. Opvallend is dat vandaag, en dan vooral het socialistische A.B.V.V., de syndikale weg heeft verlaten en op het poli tieke terrein is beland. Mis schien is dat onder invloed van de sociale verkiezingen die eerstdaags moeten plaatsgrij pen. Niettemin plaatst De Bunne zich daar in de plaats van Claes en Cools, wiens taal hij vermoedelijk niet politiek krachtig genoeg vindt. Het is echter altijd een gevaar wan neer vakbondsleiders het be lang van hun leden verdedigen via het politieke terrein. Aan dat gevaar zijn we vandaag toe, dus ook een poging om na de vakbondsmacht ook de poli tieke macht te grijpen. Indien De Bunne de politieke beslis singsmacht in handen wil ne men dan moet hij via de parle mentaire demokratie zijn kan didatuur stellen. Indien hij een politieke meerderheid achter zich vindt in het parlement, dan kan hij de taak van Eerste Mi nister opnemen zolang die meerderheid achter hem staat. Het is echter weinig demokra- tisch wanneer men via de syn dikale macht ook de politieke macht in hand wil krijgen. En vandaag heeft het er alle schijn van dat de A.B.V.V.- vakbondsleider tegenover een zwakke B.S.P. zelf de politieke oppositie wil voeren. Diana D'HAESELEER. Die vriendschap is uitermate vrucht baar geweest. Ze is sterker dan de af gunst. Afgunst overigens hinkt het sukses achterna; wanneer men door werkt kan afgunst U niet inhalen. Een der reden van het sukses is boven dien geweest dat het Aktiekomitee steeds boven de partijen heeft ge staan en beroep heeft gedaan op mensen van betekenis uit alle sociale milieus. Kan dat voorbeeld niet gel den. zei hij, in andere omstandighe den"! Van Willem De Zwijger kan men zeker veel leren. De heer Moyer soen is overigens meer zwijgzaam dan sommigen menen, en minder dan an deren denken Willem De Zwijger heeft gezegd dat het niet nodig was op sukses te hopen om te ondernemen, en dat het niet nodig was sukses te oogsten om te volharden, maar het Aktiekomitee is gedreven geweest door de vaste hoop dat het lukken zou, en het behaalde sukses nodigt ons allen uit om te vol harden. Op deze zeer geslaagde bijeenkomst sprak ook nog de heer Van Outryve d'Ydewaile, Kabinetschef van Staats secretaris Dhoore, die op zijn beurt hulde bracht aan de man die men het meest ontmoet op het Kabinet van Streekekonomie en die steeds welkom is ondanks het feit dat hij nooit een afspraak maakt op voorhand Dc heer Martin Hutsebaut. lid van de beheerraad, sloot deze reeks tafelre des Hij hield er aan namens de jongeren die met het Aktiekomitee meewerken en in zijn lijn hun aktiviteit ontplooi en, hulde te brengen aan de heer Mo yersoen die mag zeggen dat hij iets voor de streek heeft gedaan. Hij brak een lans ten voordele van meer over heidssteun aan ons arrondissement en stelde veel vertrouwen in de aktie van de Staatsholding waartoe de Regering zopas had besloten. Namens de jongeren werd ook een mooi boek aangeboden over -Zuid Amerika- door de heer Degreef, ge wezen sekretaris van het Aktiekomi tee en bezieler van dc jongere groep. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door Senator Verleyscn, volksverte genwoordigers Ottc en Dc Kegel en door tal van prominenten. StaaLssckretans D'Hacselcer zond een huidetelegram. (laatse aflevering) ADMINISTRATIEVE DEKONCENTRATIE Overconcentratie van admi nistratieve diensten in één centrum, in casu Brussel, is ondemokratisch (verwijdert de administratie van de burgers), is ekonomisch on verantwoord en vergroot de politieke problemen in dit land. Dankzij de moderne kom- munikatiemiddelen en be- heersmethoden is het moge lijk geworden een efficiënte administratie te verzoenen met een gedekoncentreerde administratie. In talrijke ons omringende landen, denken wij maar aan Duitsland, Zwitserland en Nederland, zijn de belang rijkste staatsdiensten over verscheidene steden ver spreid (de Nederlandse Rijksdienst voor pensioenen - 4000 werknemers - werd naar Nederlans Limburg o- vergeheveld, het metereolo- gisch Instituut werd geves tigd te De Bilt, de Nederlan dse radio bevindt zicht te Hilversum enz...) Belangrijk hierbij is, met het oog op het onderwerp dat ons hier bezighoudt, dat de overheid op die wijze een belangrijke bijdrage levert tot de evenwichtige sprei ding van de administratieve werkgelegenheid over het ganse grondgebied van het land. In het belang van het land dient de Belgische admini stratie dan ook dringend gedeconcentreerd. De realisatie van deze admi nistratieve dekoncentratie is een politiek probleem bij uitstek, waarvan de realisatie in eerste instantie door onze parlementairen dient be werkstelligd te worden. Welke diensten voor over plaatsing in aanmerking ko men, dient uiteraard door de beleidsverantwoordelijken bepaald te worden (we denken hier bv. aan gedeel ten van het postcheckambt, de diensten voor radio en T.V.-taksen, de weddedien- sten van het Ministerie van Nationale Opvoeding, enz...) VERPLICHTE VESTIGING VANDE MAATSCHAPPELIJKE ZETEL VAN DE ONDER NEMING BIJ DE EXPLOIT ATIEZETEL Met het oog op de fiscale implikaties die aan de vesti gingsplaats van de maat schappelijke zetel van onder nemingen verbonden zijn, is het voor onze streek van groot belang dat onderne- Nadenken over de besluiten van de intergewestelijke A.B.V.V. EEN KONGRES DAT OP ZIJN TIJD KWAM. Kd. DERI EU W heeft bij zijn uitste kend inleidend verslag enkele be leidslijnen naar voor gebracht die onze aandacht verdienen en die trouwens van die aard zijn dat zij kunnen leiden tot werkelijke struc tuurhervormingen. Wat vooral voor Vlaanderen niet terzijde mag gelegd worden is het feit dat wij het Gewest zijn van de Multinationals, 63 van het totaal aantal buitenlandse produktieeen- heden. De buitenlandse ondernemingen realiseren niet minder dan 25 van onze totale twerkstelling. Dit feit alleen reeds is uiterst zorg wekkend, en verklaringen omtrent onze positie in het kader van de steeds meer en meer kapitalistisch ingestelde E.E.G. is met van aard om gerustheid te verkondigen. ANALYSE VAN DE WERKLOOSHEID Ondanks het eerder gunstig kon- junktuurverloop is gedurende de laatste 10 jaar de werkloosheid ongeveer verdubbeld. Uit de gegevens van de laatste 12 maanden blijkt dat na de eerder aksidentele hoge werkloosheid van december 1973 en januan en februari 1974, de werkloosheidscij fers vooral de jongste twee maan den nog sterker zijn toegenomgen Zo bedroeg het aantal volledig werklozen midden februari 1975 reeds 151.858 eenheden Opval lens is dat in Vlaanderen de werk loosheid in veel sterkere mate is toegenomen dan in de andere ge westen Ook voor de gedeeltelijke werk loosheid konstateert men dat Vlaanderen meer dan 70 van het totaal aantal gedeeltelijke werk lozen. De zwaartepunten voor de volledig werklozen ligt vooral in de provin cie Limburg en in de Gewestelijke Bureaus Oostende. Brugge, Turn hout, Leuven, Aalst. Oudenaarde, Dendermonde, leper De zwaartepunten voor de gedeel telijke werkloosheid liggen vooral in Antwerpen, Hasselt, Gent, Turnhout, Kortrijk, Dendermonde en St.Nikiaas, De volledige werkloosheid is vooral sterk toegenomen in de sek toren konstructie van elektrische machines, kleding, handel, ban ken, verzekeringen, diensten, scheikunde. Meer dan de helft van de gedeelte lijke werklozen situeren zich in de sektoren konstruktie van trans portmateriaal, textiel en kleding. Tussen 1971 en 1974 is het aantal volledige werklozen met normale arbeidgeschiktheid in Vlaanderen meer dan verdubbeld en t.o.v. ok tober 1974 zelfs praktisch verdrie voudigd. Dit is voornamelijk te wijten aan de sterk toegenomen werkloosheid onder de vrouwelijke normaal ge schikte arbeidskrachten. De gedeeltelijke werkloosheid is bij de vrouwen tussen 1965 en 1974 met zo sterk toegenomen. De om vang ervan is meestal kleiner dan bij de mannen De bedrijfstakken waarin zich het grootste gedeelte van de volledige werkloosheid van vrouwen situeert zijn vooral de diensten, kleding, voeding, handel, banken, textiel. De spreiding van het aantal ge deeltelijke werkloze vrouwen over de diverse bedrijfstakken tijdens de eerste 8 maanden van 1974 toont aan dat meer dan de helft van de werklozen tewerkgesteld zijn in de sektoren textiel en kleding Bekijkt men de werkloosheidscij fers per leeftijdsgroep dan konsta teert men dat in Vlaanderen het grootste deel van de volledige werklozen bij de mannen voorkomt in de oudere leeftijdsgroepen. De vrouwelijke werklozen situeren zich daarentegen in hoofdzaak in de jongere leeftijdsklassen. PRIORIRAITE DOELSTELLIN GEN VAN HET A.B.V.V. Volledige en betere tewerkstel ling in eigen streek Voor het A.B.V.V. is een van de voornaamste oogmerken volledige en betere tewerkstelling in eigen streek. Dit betekent dat er moet naar ge streefd worden dat iedereen in zijn directe omgeving werk kan vinden dat bij zijn bekwaamheden past en dat hij in goede omstandigheden kan verrichten. Dit is een doelstelling die men dus niet louter kan realiseren door de nefaste sociale gevolgen van de werkloosheid uit te schakelen, maar tevens door de kreatie van voldoende arbeidsplaatsen en door een reeks strukturele maatre gelen die ons kapitalistisch sys teem fundamenteel veranderen. Daarom zullen wij inzake beleid zowel structurele maatregelen (overheidsinitiatief, meer bindende planning, e.d.) als onsociale ge volgen wegwerkende maatregelen kombineren, met steeds in ons achterhoofd dat een reële oplos sing structureel dient gezocht. De bedoeling moet zijn om te ko men in de periode 1976-1980 tot maximaal 1,5 volledige werk loosheid t.o.v de beroepsbevol king en dit zonder grote verschillen per subregio (maximaal per subre gio 2 volledige werkloosheid). Dit vergt maatregelen van ekono- mische en konjunkturele aard, maatregelen per groep en een glo baal sociaal beleid. Dit noodzaakt de kennis van de arbeidsmarkt per arrondissement. KONKRETE PROJECTEN oprichting van een petrochemisch overheidsbednjf (800 arbeid splaatsen in Vlaanderen) desgevallend oprichting van een overheidsbedrijf voor nucleaire constructies; oprichting van een overheidsbed rijf voor electriciteitsproduktie en distributie; oprichting van een overheidsbed rijf voor het opslaan van brandstof fen; oprichting van een overheidsbed rijf voor vervoerieidingen; oprichting van een «Maatschappij /oor strategische stockering»; oprichting van een Gewestelijke Maatschappij voor behandeling /an vaste afvalstoffen; dringende oprichting van een Ge westelijke maatschappij voor wate- rontzilting; oprichting van een openbare maatschappij voor de industrialisa tie van nieuwe telecommunicatie technieken; oprichting van een openbare maatschappij voor de bouw van uitrustingen ter voorkoming van mi lieuverontreiniging. VERKLARING KD. DE BUNNE Eerder onverwacht maar bij nader onderzoek niet onverantwoord kwam dan de in de laatste dagen zo betwiste mededeling over het gemeenschappelijk vakbonds front, Deze mededeling wijst op een onafhankelijke koers van het ABVV vooral ten overstaan van het A.C.V. Met deze verklaring opteert Kd. DE BUNNE duidelijk voor socialisti sche perspectieven en niet voor een politiek van «integrati» in de maatschappij. Deze politiek is niet nieuw, de voorgaande congressen hadden reeds duidelijk de weg ge- effend, en terecht aangetoond dat er nog heel wat verschil ligt tussen ABVV en ACV. Dat hiermede ook aan de huidige regering halt wordt geroepen lijkf mij natuurlijk, maar ook onze partij moet er zich over beraden. Socialistische structuurhervormin gen in een federale staat zou wel een de doorbraak kunnen beteke nen voor de B.S.P. W vernimmen senator mingen die in onze streef zijn gevestigd, wettelijk) verplicht worden hier even eens hun maatschappelijk! zetel te vestigen. HET TOTSTANDBRENGEN VAN OPERATIONELE BESTUURSEENHEDEN (FUSIES VAN GEM EENTEN) EN HET UITDUNNEN VAN DE ADMINISTRATIEVE PYRAMIDE Het tot stand brengen va nieuwe krachtige gemeente lijke entiteiten, die hun taa naar behoren kunnen vervu len, zal de socio-ekonomis che ontwikkeling van onz streek ten goede komen. B het realiseren van dez fusiesdient echter uitgegaar te worden van objektievi kriteria's, zoals bv. de ge groeide leefgewoonten bin nen een bepaalde agglome ratie. Fusies die aan geei enkele sociologische realitei beantwoorden, zoals dez< tuisen Aalst en Dender leeuw bv., zijn om die reder volledig te verwerpen. Wat anderzijds betreft d( huidige en toekomstige in stellingen, bevoegd voor di ekonomische expansie, lijk het ons noodzakelijk wijzen op een dreigen! gevaar voor overlapping var bevoegdheden (met alle be> voegdheidskonflikten van dien), voor versnipperinr van bevoegdheden (met alk versnippering van de midde len en een ondoelmatigheid wat de aliënatie van d< burgers t.o.v. het bestuu alleen maar kan in de hanr werken. DRAECKENIEREN -1 APRIL Wanneer wij de doolhof var instellingen bekijken, dif allen bevoegd zijn of zulier zijn inzake ekonomische po litiek (gemeenten, interkom munales, G.O.M.'S, G.E.R, provincies, federaties en ag glomeraties (wet van 26 jui 1971), naast de national organen, enz... zie de wet o de ekonomische decentrali satie van 15 juli 1970). dai kunnen wij alleen konkludi ren dat drastisch aid snoeid te worden in het aantal instellingen, en dat naar het voorbeeld Wallonië, ook in Vlaandere dient volstaan te worde met één enkel G.O.M(i.p.t vijf). Het tot stand brenge van vijf G.O.M.'S (één p< provincie) zou de afscha fing van de provincies a beleidsniveau in de toe komst (in het kader van ee administratieve reorganise tie volgens het principe va de drie beleidsniveaus) defi nitief onmogelijk maken EEN VOLWAARDIGE INFRASTRUCTUUR, SPECIAAL TEN BEHOEV VAN HET ZUIDEN EN HE WESTENVANONS ARRONDISSEMENT Voor de ontsluiting en ekonomische expansie va ons arrondissement, in he bijzonder voor de streek va Geraardsbergen, Ninove e Zottegem, is de uitbouw vai een dergelijke infrastruktuu conditio sine qua non. Al lang immers lijdt het zuide en het westen van arrondissement onder isolat-ie, veroorzaakt dot het gebrek aan snelle v< bindingen met het noord' met Aalst, en met Brusse Industrieterreinen in dez streken gelegen, zullen pa hun volle aantrekking: kracht gaan uitoefenen wan neer zij ontsloten worden dus wanneer zij gemakkelij bereikbaar zullen zijn Geziei de ekonomische recessie ei de massale werkloosheid di wij nu reeds kennen, menei wij dat de plannen inzak infrastructuur voor ons ar rondissement versneld (i.p v. met een jaar vertraging zouden dienen uitgevoerd t worden. Op die wijze zou de werkgelegenheid én onz streek er wel bij varen BESLUIT Met alle voornoemde maat regelen als uitgangspun kan men er gaan op hopei dat Aalst, zoals ministe Vlerick ooit in de Kame verklaarde: «een belangrijki industriële kern blijft» Martin Hiitsehaij Re.

De Voorpost | 1975 | | pagina 2