OP GEMOVTERREIN MONUMENT VOOR MIDDENSTAND TENTOONSTELLINGEN BUITEN DE DENDERSTREEK CHIRO H. HART VIERDE TWINTIGJARIG BESTAAN AALSTERSE AKKEFIETJES WEEK END VOOR FOTOGRAFIE 12-11-4-75 - De Voorpost Ter gelegenheid van de proklamatie en de diploma-uitreiking van de scholing 1974 en de patronaatsopleiding werd zondag jl. op de terreinen van Cemov, centrum voor middenstandsopleiding en vervolmaking Zuid-Vlaanderen, op het Wijngaardveld een monument voor de Middenstand onthuld. Jambroziak Eugeen, St.-Kwin- tens-Lennik D'Heedene Car los, Zulte De Bruyn Luc, Wel le De Saedeleer Marcel, Me re De Cubber Willy, Brakel. Huisschilder De Cubber Christiaan, Herzele Segers Freddy, Kester Segers Willy, Oetingen Austraete Wil ly, Brakel De Coninck Michel, Schorisse. Woninginrichter Scheerlinck Hans, Ninove Se gers Freddy, KesterGeeroms Eddy, Lieferinge Segers Willy. Oetingen. Dameskapper De Vos Lydia, Roosdaal Baele Marie-Thérèse, Zottegem Ver- geylen Luc, Lede Wils Nadine, AalstVan Gijsegem Richard, Hofstade Segers Ferdine, On- kerzele De Maegd Hugo, Id- dergem Pellarin Lydia, Aalst. Herenkapper Van Der Storm Danny, Halle De Maegd Hugo, Iddergem Mignon Etienne, Galmaarden. Fotograaf Huart Jean-Pierre, Ninove. Kleinh. in Levensmiddelen Versmissen Marie-José, Brakel. Kleinh. Gordijnen en Overgordijnen Verzelen Anne-Marie, Kruishou- tem. Grooth. groeten, fruit en aardappelen Beerens Frangois, AalstDe Wolf Roger, Aalst. Reisagent De bruyn Paul, Berlare. EXAMEN Ie JAAR ALGEMENE KENNIS PATRONAAT 1974 Slager-Spekslager Faignaert Paul, Everbeek Ca- ckaert Guy, HuiseHaedens Gilbert, Kluisbergen Vander- linden Eric, St.-Korn.-Horebe- ke Van Cauter Willy, Aalst De Meyer Theo, Denderwinde- ke Van Steendam Eugène, Lede Sanders André, Gijze- gem Persoons Marnix, Aalst Van Waeyenbergh Hendrik, As- pelare. Brood- en Banketbakker Waegeman Jean-Claude, Bra kel Ghijsens Hubert, Terjo den De Grauwe André, Schel- lebelle Balcaen Jan, Balegem; Vertonghen Gustaaf, Herder- sem De Nil Paul, Aalst Van- dènbossche Eric, Gentbrugge De Couck Jozef, Geraadsber- gen Standaert Daniël, Herze le Verdoodt Norbert, Erembo- degem Ponnet Leon, Eronde- gem De Mulder Georges, Ba- vegem. Molenaar Vandenhaute André, Erembode- gem. Schrijnwerker-timmerman Coppens Jean-Pierre, Moorsel Boonaert Mare, Ouwegem Heuleu Hubert, Sl.-M.-Horebe- ke Bienvenu Paul, Everbeek Desloovere Harry, Zottegem. Meubelmaker Redant Willem, Haaltert Re- dant Mare, Haaltert. Carosseriehersteller Baert Lucien, Lebbeke Teek Marc, Baardegem Van Nuffel Eduard, Lede. Loodgieter san. inst. Zinkwerker Verdoodt Garry, Erembode- gem; De Mulder Rob., Schen- delbekeCoppens Ronny, Kluisbergen. Inst. centrale verwarming Flamand Gerard, Brakel De Blander Jean-Pierre, Outer V.D. Berghe Ronny, Steenhui ze. Electrotechnisch Installateur Van Overmeeren Patrick, Ron- se Deraedt Leopold, Kluisber gen Premereur Lucien, Bors- beke De Spiegeleer Dirk, As- pelare Eeckhout Johny, Mere; Van Mello Geert, Idegem. Automecanicien Vandenhaute Dirk, Geraards- bergen Van Der Biest Johan, Lede Hoornaert Peter, Brakel; Vinck Jean-Claude, Mere. Auto-electricien Wauters Johny, Aalst. Fiets-Bromfietsmecanicien Van Der Bracht Arnold, Voorde. Bloemkweker Allemant Erna, AalstDe Block Pierre, Moorsel. Metselaar-betonwerker De Ridder Albert, Gent De- weghe Christiaan, Dilbeek Van Caelenberg Johny, Lede. Plafonneerder-cementwerker Fiers Gerard, Uitbergen. Tegelzetter Provost Paul, Erpe De Troyer Patrick, Aalst. Steenhouwer-marmerbewerker De Medts Benny, Opwijk. Huisschilder De Gieter Roger, Schepdaal Van Heuverswijn Mare, Kruis- houte/n. Meubelstoffeerder De Court Ronny, Burst Go- vaert Walter, Wetteren. Behanqer-Garneerder Van Den Bulcke Paul, Aalst. Restauranthouder Van Den Eede Daniël, Aalst. Schrijnwerker-timmerman Breynaert R., Idegem Meers- schaert Rol., Ronse D'Hondt Erik, Aalst De Staercke An dré, Zegelsem Janssens Pa- tric, St.-Lievens-Houtem Get- Het monument ontstond met de medewerking van het Verbond voor de promotie der Nijver heid van de blauwe hardsteen, de S A. des Carrières du Hai- naut-Soignies en de Provinciale Kamer voor Ambachten en Ne ringen, onder de algemene lei ding van de h. Van Haute en dit naar een ontwerp van beeld houwer en lesgever aan Ce mov, de h. G. Heirbaut uit Sint- Niklaas. Het monument werd gerealiseerd door de steenhou- wers-kursisten van het cen trum. De h. Timmerman, be stendig afgevaardigde, schets te in zijn rede bij de onthulling van het monument! onthulling die binnenkamers diende te ge beuren, gezien de mindere weersomstandigheden, de groei van CEMOV sedert zijn in planting vijf jaar geleden op het industrieterrein, waarbij hij te vens hulde bracht aan al de personen die zich gedurende die jaren inzetten voor de groei ervan, inzonderheid voor zitter W. Cornelis en direkteur De Troyer. De h. G. Boucquet bracht hul de aan de h. Van de Spiegel, direkteur van de administratie bij het Ministerie van Midden stand, voor zijn 25 jaar lange inzet voor de Middenstand van de Denderstreek, waarbij hij tevens de zware taak van reali- sator van 't CEMOV-kompleks op zich nam. Nadat de plechtigheid, die te vens bijgewoond werd door de h. G. Vandamme van het ge westelijk komitee, de adviseurs bij de Nationale Kommissie voor Beroepsopleiding de h. Van Muyllem, Van Haute. D'Herde, Van Walleghem en De Roeck, opgeluisterd werd door het Halleluja-koor van de Da mes van Maria, werd overge gaan tot de proklamatie van de laureaten van de scholing '74 cn de patronaatsopleiding '74. J.V. EXAMEN PATRONAAT 1974 Slager-Spekslager Haesaert Aimé, Heldergem Van Stichel Ignace, Aalst Burgelman Harry, Schellebelle V.d.braembussche E., Kruis- houtem De Groote Freddy, Anzegem Opreel Christian. Schorisse Dobbelaere Patrick, Sleidinge Vanderosieren Mar tin, Oudenaarde; Roels Kamiel Aalst. Slager-Groothandelaar De Bolster Dirk, Erembodegem; Dobbelaere Patrick, Sleidinge Brood- en Banketbakker Rombaut Erwin, Oudenaarde Van Der Donckt G., Vlekkem; De Clercq Piet. Machelen-Leie; Vander Beken William, Aalst Claeys Hugo, Deinze Buydens Michel, Denderleeuw. Broodbakker Roskam Jean-Paul, Everbeek. Schrijnwerker-timmerman Rijckbosch Martin, Ronse. Loodgieter san. inst. - zinkwerker Van Den Holen Erw„ Geraards- bergen. Inst. centrale verwarming Hooft Joris, Lede. Metselaar-betonwerker Praet Lucien, Neigem Bicke Jan, Meerbeke Plafonneerder-cementwerker Witterzeel David, Welle Van Herzele Hedwig, Outer Tegelzetter De Coensel Daniël, Burst Steenhouwer-Marmerbewerker Bastiaens Benoit. Aalst Van Hove Carlos, Essene. Automecanicien Callens Jean-Pierre, Oudenaar de De Wolf Claude, Russei- gnies Teek Luc, Baardegem Vandereecken Josion, Ronse De Clercq Remi, Vlierzele teman Etienne, Kerksken. Electrotechnisch Installateur Everaert Herman, Herdersem Eeckhout Johny, Mere. Electrowikkelaar Lenoor Eddy, Aalst. Metselaar-betonwerker De Ridder Danny, Baardegem Van Cotthem Aloïs, Meerbeke. Tegelzetter Verniers William, Aaigem. Steenhouwer Beurms Dirk, Bavegem Van Hove Remi, Moorsel. Steenhouwer - marmerbewerker De Vuyst Georges, Zottegem. Mecanicien Mertens Johny, AalstBuyle Luc, Aalst Cassiman Elie, Erembodegem Van Eeckhout Eddy, Aalst. Metaalconstructeur Van Petegem Rudi, Hillegem Dhaeseleer Daniël, Nederhas- seltMatthijs Ronny, Dender- windeke. Autoplaatwerker - carrosserieschilder Slagmulder Felicien, Burst D'Haeseleer Luc, Welle Eve raert Dirk, Hofstade Willems Luc, Meerbeke De Neve Ed dy, Wichelen Van Nuffel Ed., Lede Cornand Eddy, Moorsel Loodgieter san. inst. - zinkbewerker Van Der Snickt Mare, Aalst Blanchart Mare, Geraardsber- gen Verborgt Gustaaf, Polla- reLimpens Paul, Lede De Clercq Stefaan, Oudenaarde Plaitsier Ronny, Geraardsber- gen Parrez Gustaaf, Lede De Brucker Hugo, Nieuwerkerken. Automecanicien Bekaert Paul, Lede Claus Luc, Aalst De Keukeleire Pierre, Nazareth Van Lierde Ivan, Zottegem De Lauw Mare, Ge- raardsbergen De Smet Dirk, Denderleeuw Van Den Daele Patrick, Zingem Gerardi An- Handelaar in schoenen Mally Luc, Liedekerke Mally Willy, Haaltert Mally Johan, Haaltert. Groothandel in bier, mineraal water en limonaden Scheerlinck Severin, Aalst. Herenkapper De Quecker Jean-Pierre, Ron se Van Nuffel Karei, Lede. Dameskapper Limbourg Jenny, Nederhasselt; De Bom Martine, AalstNeys Anne-Marie, Denderwindeke De Munck Nicole, Denderwin deke Lissens Anne-Liese, Wie- ze Praet Martina, Dender leeuw De Taeye Raymonds, Geraardsbergen Laureys Ve ra, Lebbeke De Cooman Pa trick, Denderleeuw Van Den Bossche Rita, Grembergen Vermeerschen Patrick, Oorde- gem Rowies Myriam, Erembo degem Van Damme Lutgarde, Dendermonde Schollaert M., Aalst. Opticien-Brillenmaker Christiaens Leon, Brakel; Maes Albert, Ternat. EXAMEN SCHOLING 1974 Slager-Spekslager Gistelinck Alain, Waregem Eeckhout Guido, Erembode gem De Saedeleer Ely, Outer; Roman Rudy, Oudenaarde Elskens Roger, Denderhoutem Goossens Mare, Oudegem De Coninck Jan, Zottegem Claus Eddy, Machelen/Leie Wuytens Willy, Munkzwalm De Freyne Eddy, Velzeke Wauters Paul, Ronse Bekaert Guido, Lede Smets Leo, Aalst Vanderlin- den Eric, St.-Korn.-Morebeke Goessens Patrick, Oudenaar de Van Hullebus Wilfried, Zarlardinge Roels Mare, Wie- ze Schouppe Herman, Den derhoutem Segers Paul, Gij- zegem De Croes Mare, Mel- dert. Slager-Groothandelaar Sienaert Eddy, Mere Van Waeyenberg Hendrik, Aspelare. Brood- en Banketbakker Provost André, Erembodegem Redant André, Denderhoutem Lambertin Patrick, Aalst De Zutter Johan, Waregem Van Wesemael Ronny, Mere De Bolle Victor, Baardegem De Man Ulrik, Erembodegem De Martelaere Marcel, St.-Maria- Oudenhove Standaert Daniël, Herzele Holvoet Pat., Burst Schouppe Eddy, Kerksken Schollaert Danny, AalstVan Den Stock Eddy, Aalst Mat thijs Guy, Denderleeuw, toine, Overboelare Van Eeno Franpois, Erembodegem Van Der Perre Donald, Ninove Beauchamp Christian, Ronse Perna Paul, Borsbeke Vinck Marcel, AalstViville Danny, Voorde Casteels Eduard, Leb beke Scheerlinck Gerard, Denderhoutem Schellekens Johan, Erembodegem; Eelbode Guy, Aalst D'Haese Jean- Pierre, Aalst Desert Walter, Denderwindeke De Wolf Jean- Paul, Zegelsem. Herenkapper Temmerman Liliane, Hofstade Van Haute Francois, Aalst Bellemans Willy, Denderwinde ke Schoukens Willem, Aalst De Coppel Mare, Aspelare Go- defroid Marc, Eke. Dameskapper Redant Christiane, Aalst Van Bellinghen Hildegarde, Dender leeuw De Bom Martine, Aalst Ruysseveldt Carla, Teralfene Temmerman Liliane, Hofstade Schoukens Willem, Aalst Wij- nant Dorothy, OuterDe Block Maria, Moorsel Callebaut Lin- Hel paneel tijdens de plechtige proklamatie (Ib) da, Erembodegem Van Mol Marie-Claire, Teralfene Kie kens Hendrik, Kerksken Belle mans Willy, Denderwindeke D'Hondt Marie-José, Aalst Roelandt Josiane, Aalst De Cooman Marleen, Opwijk. Orthopedische schoenmaker Kestelijn Frank, Oudenaarde. Drukker-letterzetter Willemijns Dirk, Machelen/Leie. Huisschilder Truyers Noël, Herzele Troch Louis, Aalst De Jaegher Ste faan, Oudenaarde Vereecken Guido, Gijzegem. Fotograaf Vergauwe Jan, Ertvelde. Opticien-Brillenmaker Christiaens Leon, Brakel De Putter Hermelinda, Ninove. Bloemkweker Vereecken Johan, Schoonaar- de Van Geem Jan, Aalst. Bloembinder de l'Arbre Albert, Heme. Tuinaanlegger Laverze Yves, Okegem. Groothandel in groenten en frir't De Wolf Roger, Aalst. Groothandel in bieren, mineraalwater en Limonaden Schevernels Maur., Gijzegem. Itt het raam van de nationale herdenkingsplechtigheden bij gelegenheid van de honderste verjaardag van Koning Alberts geboorte heeft een bankinstelling een tentoonstelling ingericht. Daarin staat het leven van Koning Albert en zijn persoonlijkheid centraal door het aantonen van de voornaamste gebeurtenissen uit zijn regeringsperiode van 1909 tot 1934. In het voormalig paleis van de Graaf van Vlaanderen waarin de Vorst op 8 april 1875 als prins het levenslicht zag, werd ook speciaal het gedeelte van de tentoonstelling dat aan Hem werd gewijd opengesteld. De schilderijen, beeldhouwwerken en het bouwkundig gedeelte werd ondergebracht in de nieuwe zalen van het Museum voor Oude Kunst. Deze tentoonstelling stelt een beknopte geschiedenis van de Belgische schilderkunst voor in dit bijzonder kunstrijk tijdperk. Tot aan de eerste wereldoorlog noteert men het einde van het luminisme (Claus. Morren. Lemmen...) en de bloeiende opkomst van het fauvisme(R.Wouters, Cockx...). Op het/.eflde ogenblik wordt te St.-Martens-Latem een simbolische getinte stijlrichting geboren het mysticisme (G.Vd Woestyne, Servaes. De Saedeleer). Na de oorlog doen zich 3 grote ekspressionisten gelden (Permeke, De Smet en Van den Berghe). Later nog zal de beweging sterk uiteenlopende persoonlijkheden beïnvloeden als Tytgat, Opsomer, Saverys Brusselmans... Tevens blijft deze periode gekenmerkt door de ontplooiing van nieuwe geesteshoudingen en stijlrichtingen de eerste generatie vandeabstrakten Servranckx. Peeters en Flouquet; de aanvang van het futurisme (De Troyer) en de openbaring van R.Margritte en het Belgisch surrealisme. De Koning Alberttentoonstelling gaat door in het voormalig Paleis van de Graaf van Vlaanderen. Regentschapsstraat 2 te Brussel van 9 tot 27 april 1975 tussen 11 en 19 u. iedere dag. zater- cn zondagen inbegrepen. R.V.d.P. Met een reeks manifestaties, waaronder een boekenbeurs, sportnamiddag. optreden van de drumband, vierde de Chiro- afdeling H Hart-Aalst afge lopen weekeinde haar twintig jarig bestaan. Tijdens al de manifestaties hadden tal van oudledcn, oudleiders en sym- patisanten doorheen al deze jaren er aan gehouden aanwezig te zijn. Hen hart onder de riem \t'or de huidige verantwoorde lijken van deze bloeiende Chiro- a (deling. Met Pasen 1955 maakte de H. Hartparochie kennis met sol- daat-subist John Hendriekx die /ich samen met de toenmalige pastoor F..H. DeCraene interes seerde aan het jeugdwerk op de parochie. Hen Chiroafdeling ontstond samen met een eerste leiderskern die spoedig gevolgd werd door tientallen entoesiaste leden. In de daaropvolgende jaren werd de groep, met de onvermijdelijke ups en downs, systematisch en organisatorisch verder uitgebouwd, met wis selende leiding. De viering van liet twintigjarig bestaan werd \iij eenvoudig gehouden. Vrij dag jl. een kaartavond, zaterdag Mie oudlciders en leiders van Chiro-H.Hart (jm) een volleybalwedstrijd tussen de huidige leiders en de oudleiders, waarbij de jongeren aan het kortste eind trokken, zaterdaga vond een Chirobal. zondag de optocht van de Chiromuziek- kapel. terw ijl in de namiddag na de groepsmis opgedragen door de stichter, een receptie door ging voor eenieder die bij het twintigjarig Chriowerk betrok ken was. JV Staatssekretaris voor het Openbaar Ambt Louis D'Haeseleer woonde zondag jl. de konferentie van Internationaal Arbeids bureau te Genève bij als afgevaardigde van de regering. De aandacht van deze technische konferentie ging vooral naar de stndikale vrijheid en de werkvoorwaarden in het openbaar ambt. De huldiging aan volksvertegenwoordiger Bert van Hoorick, 'voorzien voor 19 april e.k. en dit in het nieuwe volkshuis aan de Houtmarkt, voor zijn twintigjarig parlementair mandaat, zou naar verluid verschoven worden naar mei of juni. De inge bruikname van het nieuwe volkshuis blijft echter bepaald op 19 april. In alle politieke partijen is het fusie-advies van het provinciaal bestuur met veel schouderophalen en dito lachjes ontvangen. In het Aalsterse arrondissement,.zoals reeds eerder gemeld, voorziet dit fusie-advies de vorming van een aantal landelijke kernen met een relatief grote oppervlakte voor een geringe bevolking. Moorsel wordt er zo een in een fusie met Baarde gem, Meldert en Hofstade wordt de kern van een fusie met Herdersem en Gijzegem. Aalst wordt gereduceerd tot Aalst, Erembodegem en Nieuwerkerken. Lede krijgt wel Impe, Smet- lede, Wanzele en-de Vlierzeelse wijk Papegem, doch in de lijn van de onlogica van het provinciale fusie-advies gaat Oorde- gem naar Sint-Lievens-Houtem. Het Nederlandse konfektiebedrijf C A kocht de gebouwen van de Bank van Parijs en de Nederlanden, Nieuwstraat 49 aan. De bunk blijft nog één jaar in het gebouw waarna de C A met een nieuwbouw zal aanvangen. De Gentse advokaat Piet De Pauw die als leider van het Taalaktiekomitée reeds maanden in de belangstelling staat en er zelfs in slaagde een verboden betoging van meer dan 3000 personen bij mekaar te trommelen komt op vrijdag 18 april een debatavond inleiden over de Vlaamse aanwezigheid in Brus sel, Belgie en Europa. Deze avond wordt ingericht door VUJO-Aalst die een nieuw bestuur kwam te verkiezen voor zitter werd Mark De Meyer, Parklaan, 127, penningmeester werd MarkWillems. Korte Sint-Janstraat, 1 en sekretaris werd Christel Buysse, A.Liénaertstraat, 28. De debatavond gaat door in lokaal Gulden Vlies, Esplanade plein 13 om 20u. Voor- en tegenstanders van de huidige Vlaamse bewegingstrategie zijn op deze debatavond welkom ieder kan tijdens het debat aan zijn trekken komen. Nog 326 dagen en ons Aalsters karnaval staat weer voor de deur, want op 29 februari 1976 trekken wij weer de zotskap aan. Alvast een nuttige tip voor karnavalspaarders. En wie mocht denken dat dit een late 1 aprilgrap is heeft het mis. 1976 is inderdaad een schrikkeljaar. De Bond van Oud Leerlingen van de Akademie voor Schone Kunsten Aalst (BOLASKA) plant voor het jaar è!,e een grootse tentoonstelling over het surrealisme en zijn vertegenwoordi gers. Zal er nu eindelijk in onze keizerlijke stede op plastisch gebied iets gaan veranderen. Wij kijken belangstellend uit In het ziekenhuis te Tielt overleed op 51-jarige leeftijd de Aalsterse Kunstschilder Adolf Triest. Hij werd geboren te Leb beke, studeerde Kunsten en ambachten te Brussel en debu teerde in 1950 met een reeks sterke landschappen in warme tonen. De jongste tien jaren werd hij uitgesproken kolorist-fauvist en stonden diepzeefauna en hemellichamen centraal in zijn werk. Naast verschillende vermeldingen verwierf hij in 1971 tijdens een in Zuid-Frankrijk gehouden internationale kollektieve de «Médaille d'or d'art de France». Op 30, 1, 2, 3 en 4 mei 1975 zal Leslie Dauw een week-end voor zwart-wil fotografie en kleurendia's organiseren op de Borckerhof te Orveltc in Nederland. De Borckerhof is een Saksische hoeve in Drenthe. De bedoelingen zijn gedurende een verlengd week-end, zowel voor beginners ais voor gevorderden werkgelegenheid scheppen, waarbij technische problemen onmiddellijk kunnen worden opgelost. Aan de debutanten de basistechnieken van fotografie aanleren, zodat ze na dit week-end met heel wat meer doorzicht aan hel werk kunnen. De meer gevorderden zullen technische en praktische uitleg krijgen over meer gevorderde opname en ontwikkcltechnieken (o.a. opname met flitslicht, opname met kleurenfilters voor zwart-wit cn kleurenfotografie, opdrijven van films...) Inschrijving kan gebeuren door overschrijving van 3.150 fr per persoon op rekening 434-4158511-28 van Leslie Dauw - Kredietbank Denderleeuw. in deze prijs zijn alle kosten inbegrepen; t.t.z. 4 volle dagen konfortabel verblijf, 4 overnachtingen, 4 ontbijten, vieruurtjes en avondmalen, verplaatsing van België naar Orvelte en terug (ongeveer 800 km), een fiets ter plaatse, evenals verbruiksproduk- ten voor ontwikkelen van Films en papier, fotomodel en vrij gebruik van studio- cn dokamateriaal. Het maksimum aantal deelnemers is vastgesteld op 25. Het ware dus wenselijk eerst telefonisch de inschrijving mede te delen (053/667521) R.V.d.P.

De Voorpost | 1975 | | pagina 12