Sparta Buggenhout-S.K. Aalst belangrijke match Erembodegem de ruimte in OVERDREVEN CIJFERS [sös STERKER DAN OOIT MODDER NIPT MAAR VERDIEND VOOR OPSTAL 4ePB0VIHCIAIE DAVEREND LAATSTE KWARTIER S Schellebelle klampt aan j 2e PROVINCIALE j S.K. LEBBEKE NIEUWTJES S.K. GREMBERGEN ZENUWACHTIG 18 Het vet is vooi de meesten van de soep. Heel wat klubs laten zich uithollen, berustend uitkijkend naar het afvlaggen van deze met modder en water ingesmeerde kompetitie. Toch staan nog enkele dirigenten en spelers onder druk hopen op en strijden voor de titel zit er voor een kladje streekploegen nog in. Kijk maar naar de verbeten nek aan nek race tussen Robur Moerzeke en SK Grembergen in Derde Provinciale D. Uitgerekend deze twee voortrekkers zijn zondag aan een rustdag toe omdat Opstal en Sinaai nog een inhaal wedstrijd moeten betwisten. In Vierde F Is het nu zo goed als zeker dat SK Erembodegem de verloren plaats in «Derde* op nieuw inneemtte Schoonaarde verkwanselde het schotloze Oude- gem het allerlaatste waterkansje. Voor onze «Nationalers» zit er niet veel meer in als KAVO links en rechts nog een paar puntjes meegraait, is het safe en eindigt 'iet. voor een debuutjaar, op een vrij behoorlijke plaats. Zottegem is gastheer voor paarsblauw dat er belsist de helft van de buit kan inpikken. EENDRACHT AALST en EEN DRACHT ZELE, respektievelijk aan huis tegen Menen en Oudenaarde, lopen zonder enig kompleks het terrein op en moeten het norma liter zonder problemen halen. JONG LEDE reist, na de spette rende zege tegen koploper Merch tem. naar Deerlijk dat aan het «■uithollen» is. Deerlijk, vooral thuis zeer sterk, vertrekt als lo. gisoh favoriet. Tenzij Lede brood ziet in de titel van vice-kampioen en tot aan de finisch blijft door duwen. Eigenlijk wordt het zondag vooral uitkijken naar de (minder of fel ler) bedreigden Veel hangt af van het resultaat dat na afloop van SPARTA BUGGENHOUT - SK AALST op het scorebord staat. Dramatisch is voor beide klubs de situatie nietSparta puurde uit het «dubbelspel» met Temse een drie op vier en de Aalste- naars trokken zich aan hun jong ste 5-0 zege tegen Petegem op. Toch kan zowel de ene als de andere de geringste buit goed ge bruiken. Een drawn Voor Kruishoutem klept de nood klok. De eierboeren krijgen S.K. LEBBEKE als tegenstander, een Lebbeke dat de jongste weken ontspannen en dus degelijk voet- bal- Blauwwit kan Kruishoutem nog wat dieper in de put duwen, wat trouwens in de lijn van de verwachtingen ligt. vooral nu Leb beke in Guido De Leeuw een nieu we prijsschutter gevonden heeft. SPARTA APPELS mag de te Zulte geschorste wedstrijd nog eens overdoen. De match wordt op neutraal terrein gespeeld (het sta dion van Meulestede is de plaats van het buitengebeuren) en is vooral voor roodwit belangrijk, ook al moet Sparta niet meer vre zen door de veroordeelden Merel- beke en Sparta Geraardsbergen ingelopen te worden. Appels moet evenwel op alle eventualiteiten voorbereid zijn en doet er goed aan minstens één'voorganger over het hoofd te wippen, SERSKAMP VLIERZELE is voor witzwart een kwestie van -staan of vallen-. Eendracht is in een lastig parket en moet winnen om niet gekonfronteerd te worden met het «degradatiespook». Al even belangrijk is de reis van SCHELLEBELLE naar Deftinge DOGGEN krijgt het te Denderhou- tem ook al benauwd. In Derde D blijft het rustig OP STAL zet tegen Sinaai de opmars verder, doch voor ROBUR en SK GREMBERGEN. de grote titelkan didaten. heerst stilte voor de storm. De kaarten zijn geschud bij de Vierde Provincialers SK EREM BODEGEM stevent rustig op de promovering af in reeks F, ter wijl tussen SCHOONAARDE (op bezoek bij buur Gijzegem) en OUDEGEM thuis tegen Bavegem nog een strijd voor de tweede plaats kan ontbranden. Revelatie EENDRACHT SINT GIL LIS. dit seizoen een toonaagever in Vierde G, weet reeds een heel poosje dat Sint Pauwels als num mer twee finisht, doch zal te Lo keren willen bewijzen dat het vol gend jaar serieus meetelt. De der by EENDRACHT GREMBERGEN - BOONWIJK kan de rangschikking niet meer door mekaar gooien. De thuiswedstrijd tegen Beervelde is van geen leien dakje gelopen Opstal moest de diensten missen van Dirk Van MuykJers, Jan Van Thienen en doelman Van den Bergh, gekwetst tijdens een avondwedstrijd. Leys verving hem. Reeds na tien minuten scoorde De Wilde. De Wilde werd nadien gekwetst aan de achillespees en Willy Annaert aan de knie. Na de rust werden deze spelers vervangen door Emiel Van Mol en Robert Van den Broeck. Na 60 minuten dreef Opstal de stand op langs Gustaaf Meskens, die voor de eerste maal meespeelde. Het tegen doelpunt kwam er op ongelukkige wijze toen Annaert een schot wilde wegwerken maar het leder ?e slecht onder kontrole kreeg en in eigen netten besloot. (vds) Een overwinning met 31 voor Eendracht Meldert op Wichelen. Zenuwachtigheid in de Grembergse voetbalkringen na de noch tans overtuigende zege in Waasmunster. Leider Robur, dat een punt meer telt dan Grembergen schijnt maar niet te willen ver liezen en dat begint zo stilaan op de heupen van de Grem bergse groenwitten te werken. Sedert de jaarwisseling verloor Grembergen geen enkele wedstrijd. Baasrode - Zulte 4-4 Het is een eigenaardige wed strijd geworden langs de Scheldeboord. Veel voetbal hebben de moedige toeschou wers niet te zien gekregen, maar ze werden uiteindelijk beloond met een reeks doel punten. De bezoekers namen drie ont snappingen te baat om doel man De Vroe evenveel maal het nakijken te geven zodat het er na drievierden wedstri jd vrij benard uitzag voor de Scheldezonen. Doelman De Vroe zou wel op strafschop weten te milderen maar werd nog in dezelfde minuut voor de vierde maal verslagen. Met nog een kwartier voor de boeg leek het bobijntje dan wel de gelijk af. Baasrode blijft even wel de ploeg der verrassingen. In het laatste kwartier slaag de de ploeg van voorzitter Sy- moens er immers in de sche ve toestand recht te zetten met doelpunten van Van Boven (2 maal) en Van Keer. Het heeft zelfs niet veel gescheeld of Zulte, zo prachtig van start gegaan moest nog gans de in zet aan de thuisploeg laten- De bezoekers waren aan het einde van de wedstrijd volle dig uitgespeeld. Was het geen grote wedstrijd dan heeft FC Baasrode toch de verdienste drie doelpunten te hebben op gehaald in een periode dat zo wat iedereen in de nederlaag ging berusten Dit bewijst an dermaal dat een wedstrijd 90 minuten duurt en zowel de laatste seconde van de wed strijd beslissend kan zijn. Dat men te Baasrode al brj al te vreden was zal zeker niemand betwijfelen. V.C S.K. Grembergen wacht nu on geduldig op een slippertje van Robur. Met nog twee thuis wedstrijden voor de boeg re kent men in de Grembergse voetbalkringen weliswaar op de volle buit. maar als Moerzeke tussendoor niet eens struikeld zal men zich tenslotte moeten tevreden stellen met een eer volle tweede plaats. Ook dan zit er nog een promotiekans in, vermits er na afloop een eindronde wordt gespeeld tus sen de tweede gerangschikte van de derde provinciale afde lingen. De winnaar hiervan stijgt eveneens naar tweede. Wie kan zich nog redden in derde C Op drie wedstrijden van het einde hangen nog maa' S liefst zes ploegen in de be- dreigde zone. J Serskamp heeft een behooriij- t J ke wedstrijd gespeeld tegen J een gehandicapt Edixvelde dat j I met drie invallers in het veld 5 I kwam De eerste helft kon- j I den de zwart-witten stand J Ij houden doch zij werden bij J de aanvang van de 2e he'ft 1 1 voor de nuchtere werkelijkheid geplaatst Enkele schuchtere aanvallen konden Serskamp er 2 niet meer bovenop helpen 2 EdixveldeSerskamp 10 k J SOS Schellebelle kon Pest J gebruik maken van de minde- J re prestatie van Mere. en J I een flater van de doelman J I van Mere die de bal in eigen J Ij netten verwerkte, legde de I |j eindstand vast tijdens de eer- ste helft. MereSchellebelle j<^-M Bloemen van Racing Lebbeke voor kampioen SinfPauwels. Brakel-W. Moorsel 7-0 De wedstrijd Brakel - W. Moorsel heeft een vrij verrassende uitslag prijsgegeven. Vanwege Wilskracht had men inderdaad een meer taaie tegenstand verwacht. Het had evenwel het nadeel te stuiten op een Brakel formatie, die net als een paar weken geleden te Denderleeuw het geval was, een van haar beste dagen kende. Er mag wel onderstreept dat Moorsel enige meeval kende. Het pleit in het voordeel van Wilskracht te zwaar werd geklopt en dat de thuisploeg in de afwerking dat het met open vizier heeft gekampt en zich stug verdedigde. Daarbij waren de paars-witten zeer goed aan de wedstrijd begonnen en namen de eerste aanvallen op hun aktief. De thuisploeg liet dit offensief echter over zich waaien en nam toen op haar beurt het heft in handen. Brakel ging fel op de Wilskracht verdediging drukken die bij de rust al v.crmcal was geklopt. Na de kampwisseling heeft Moorsel getracht te rea geren maar Brakel was nu eenmaal „outstanding". Men kon niet verhinderen dat zware verliescijfers op het bord kwamen mede door het tikkeltje geluk dat in de Brakelse rangen sloop. J.V.H. Borsbeke - Sparta Appels 2-0 Het klinkt misschien onwaarschijn lijk maar het was voor .Sparta zondag een goede dag. Alhoewel de ploeg van Voorzitter Borms met 3-0 in het krijt werd gezet konden zij achteraf vernemen dat zij definitief gered zijn daar Me- relbeke dat met Appels lange tijd in duel was voor de weinig be nijdenswaardige voorlaatste plaats nu wel mag inbinden. De ploeg uit het Gentse werd nu op eigen veld verslagen door Geraardsber gen waardoor dan ook hun laatst vleugje hoop vervlogen is. De be zoekers uit Appels die met een fel gehandicapte ploeg de reis naar Borsbeke hadden aangevat konden in de «Blubber» van het speelveld hun gewone spel niet ontwikkelen en moesten de zege laten aan de modderduivels van Borsbeke Toch waren het geen doelpunten waarmee men hoog moest oplopen bl] de thuisploeg. Het eerste kwam er uit een straf schop volgens de Appelse dirigen ten al te licht toegekend, een ver dediger van de Rood-Witten viel op het leder en de ref wees naar de witte stip voor handspel. Bij het tweede doelpunt na vrijschop gescoord week de bal af op de rug van een verdediger en doel man Vinck stond voor schut De reserve doelman die men trou wens geen verwijt maakte want ettelijke kansen wist hij onscha delijk te maken zodat de stand relatief laag werd gehouden Met het derde doelpunt brak dan de veer geheel bij de bezoekers die de wedstrijd verloren die zij zon der veel overtuiging waren begon nen. Haasdonk - Robur 0-2 Hoogconjunctuur bij de Moerzeekse derde provincialer die op nieuw een stap dichter bij het beoogde doel, nl. de titel, is gekomen. Het won vrij gemakkelijk op het veld van Maasdonk, dat in een ware modderbrij, wegens zware sneeuwval enkele uren voordien, was herschapen. Na een kwartier had Albert Lelie al duidelijk de Moerzeekse inzichten laten blijken en laat in de tweede helft verzekerde Van Den Abbeele zijn ploeg van de zege. Het werd voor de leider be- yiald geen hoogstaande wed strijd, maar toch bewees het een klasse sterker te zijn dan zijn tegenstrever. Het onder streepte daarenboven opnieuw zijn titelambities en met nog twee wedstrijden voor de boeg en een punt voorsprong op de rechtstreekse rivaal Grem bergen moet Robur in staat zijn, in dat opzicht te slagen. Ondervoorzitter Jef De Maere is optimistisch „Nooit waren we zo sterk als nu" aldus de Moerzeekse clubleider. „Ik kan niet geloven dat we in het zicht van de eindstreep nog punten gaan verliezen. Enkele Grembergse clubdirigenten wa ren ter plaatse, maar spoedig heb ik hen diets gemaakt dat het niet nodig was de geld beugel boven te halen. Verle den seizoen was ik niet gerust in de afloop en de laatste speeldag verloren we dat waar we dertig lange weken naar hadden gestreefd. Ik zie niet in dat de komende wedstrij den voor ons onoverkomelijke hinderpalen gaan worden. De inzet die onze jongens tentoon spreiden is werkelijk formida bel" aldus de h. De Maere. In Moerzeke stijgt de spanning met de dag. Met een vrij week end voor de boeg krijgt Robur de gelegenheid om zich op de laatste wedstrijden voor te be reiden. Een verplaatsing naar Kruibeke en een laatste ont moeting aan huis tegen Heus- den. Drie punten op de vier is voldoende om de champagne flessen te ontkurken. E.D.M. De recente voetbaldag is nogal meegevallen voor de leider, SK Erembodegem dat mede door de nederlaag van Oudegem te Schoonaarde zijn positie verstevigde. Door de recente neder laag schoot Oudegem er zijn tweede plaats bij in maar telt nog een wedstrijd minder dan de momenteel tweede geklas seerde Schoonaarde. Erembodegem heeft niet tot op de bodem van zijn krachten moeten gaan om bij S. Moor sel met 04 te winnen. Deze wedstrijd droeg de stempel „einde seizoen" en alleen de doelpunten vormden er de hoogtepunten van. In de eer ste periode kon de Moorsel verdediging de schade nog be perken, want Dusong kon slechts eenmaal de bal over de fatale lijn werken. Voor noemde zou na de kampwisse ling echter een hat-trick op zijn naam brengen. Erembode gem lukte nr. 4 langs stopper De Nijs die de aanval was ko men steunen. Hofstade klopte Herdersem met het kleinste verschil en knoopte aldus op nieuw met de zege aan. Het doelpunt dat over winst en verlies besliste werd door Van den Neste gescoord. Eindelijk mocht Wieze nog eens vlag gen. Het klopte Erondegem met 10, doelpunt van Lissens uit vrijschop en de eindstand stond na amper vijf minuten wedstrijd vast. R.C. LEBBEKE diende een zwa re 8—0 nederlaag te inkasse- ren te St.-Pauwels. Het vroe ge ongeval met Vincent De Decker (de wedstrijd was am per een paar minuten oud) die zijn been brak, brak volledig de kadans in het Racingkamp waar men een volledige stilte kende. Daarbij hadden de jon gens van Louis Pissens niets meer te winnen noch te verlie zen. Het resultaat liet hen ge woon onverschillig. Men snakt naar het seizoen einde alhoewel dient geno teerd te worden dat de Racing- jongens dit seizoen tegenslag op tegenslag dienden te in- kasseren. In die omstandighe den voetballen is geen pret. Het nieuws dat men weldra aan de buitenterreinen begint in het Lebbeeks sportkom- pleks doet de klub opnieuw gunstig ademenen. Misschien keert hij tij volledig volgend seizoen. De HEIKANT heeft tegen De Klinge andermaal gewonnen, zodat de rood-gelen uit de vijf laatste ontmoetingen niet min der dan negen punten totali seerden. Aanvankelijk moest de Zeelse verdediging met de hulp van het doelhout zich inspannen om de netten vrij te houden maar naarmate de kamp vorderde kreeg Heikant meer vat op het verloop. Van Mele en De Ke gel zouden aan een schitte rende Olieslagers het nakijken geven. Vermelden we nog dat De Kegel als jongere bevestig de en Van Doorselaere voor zijn maidentrip een zeer goe de verrichting leverde, terwijl Van Cauteren en Fred Van Peteghem onbeschikbaar waren wegens kwetsuur. Bitsig Tijdens de voetbalwedstrijd SK LebbekeOlsa maakte de gekwetste doelman Murphy de wedstrijd mee van op de bank Even vóór het einde werd oefenmeester Donald De Vle- gelaer een paar malen hard aangepakt Murphy sprong uit zijn krammen en al mankend trok hij het veld op om de tegenstrever duidelijk te ma ken dat hij alles deed behalve sportief voetballen Van klub- liefde gesproken! (vds) Eerste klasse De Lebbeekse voetballer Hugo De Schrijver maakt een grote kans om naar eerste klasse te trekken KV Mechelen heeft hem ontdekt, (vds) DERDE PROVINCIAAL D floels (Robur) kan niet bij deze door een Haasdonk verdediger onderschepte bal Daarbij incasseerde het amper vijf doelpunten wat dan toch wel spijkers met koppen zijn. Robur mag evenwel met de zelfde refenrenties uitpakken. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is de spanning tussen de buren bijzonder groot. De Grembergse derde provincialer heeft aan het zwakke Waas munster weliswaar een gemak kelijke prooi gehad. Clubleider Burghgrave hierover- „Voor de wedstrijd warert we noch tans niet al te gerust vermits doelman Van Damme en Van Den Abbeele niet honderd pro cent fit waren. De plaatselijke druk hield evenwel amper een kwartier aan. en van dan af konden we onophoudend onze wil opdringen. Met twee doel punten voor de rust van Ver schelden en Buydts voelden we de overwinning in ons be reik. Ook na de rust hebben we rustig kunnen domineren en wanneer een derde doelpunt viel was de wedstrijd meteen gespeeld."

De Voorpost | 1975 | | pagina 18