GOED VERWEER VOETBALFLITSEN EERVOL Wedstrijd duurt 5 minuten te lang "5 ijjfvrfe BASKET Eendracht Zele winnaar van trofee De Saedeleir te Lebbeke WAARDIG AFSCHEID WATERPOLO, EEN HARDE WATERSPORT ATLETIEK A.C. Lebbeke Uitnodiging met internationaal karakter Dorothy Meulewater evenaart Belgisch rekord Sun Charm: twee Amerikanen Kaatskalender 1000 kaarten Oppassen Officieel open Van der Eist (Anderlecht) te Lebbeke Fitometer Wie wint? Kampioen Operatie H.B.C. danst 19 BBCD 60 KANGOEROES HAMME 77 Zeker van de degradatie heeft BBCD nochtans een felle repliek gegeven aan de Hamse Kangoeroes, die zich toch goed gerangschikt hebben in deze kompetitie. Het was in de laatste minuten van de eerste helft dat de bezoekers konden uitlopen, waarschijnlijk fysisch beter in orde dan de thuisspe- lers die ter verontschuldiging ook in de reservematch hadden moeten inspringen. Zonder Meskens en Cornelis is het toch nog een genietbare wedstrijd geworden. De knapen-voetballers van Eendracht Sint-Gillis Met Peersman, Putteman, Cleemput, Vermeiren en Piron trachte de thuisploeg in 2-1-2 zone opstelling de bezoekers op te vangen. De Hamse ver dediging meer ingesteld op de tegenaanval een 3-2 zone, liet Peersman toe de ploegen ge lijk te houden (10-10 na vijf minuten). Wanneer nu ook Putteman begon te scoren bracht hij samen met Peers man de Dendermondenaars op voorsprong (24-20 aan de elfde minuut). Tegen de manverde diging van de bezoekers, kre gen onze jongens het niet meer gedaan en wanneer het tempo nog wat de -hoog'e in ging, bouwden de Hammenaars een komfortabele voorsprong op aan de rust (30-41). Na de appelsientjes hield BBOD gelijke tred met de bezoekers, die hardnekkiger in verdediging op geen foutje zagen maar toch de thuisploeg niet onder de voet konden lo pen. Over een 38-49 stand aan de zesde minuut hield de thuisploeg langs Cleemput en Vermeiren stand tot de vijftien de minuut (50-61). Daarna deed de vermoeidheid zich voelen voor onze jongens, waarbij Peersman te alleen stond om in de laatste minuten nog iets te kunnen forceren. Eindstand 60-77. Toch wel een bevredigend re sultaat voor onze jongens, als men rekening houdt met de afwezigheid van de drie basis spelers Cornelis, Meskens en Staelens DE PUNTEN Peersman Denis 24. Vermeiren 10, Cleemput 10, Putteman 8, Piron 6, De Coster 2 Reserven BBCD 62 - Hamme 55. Nu de kompetitie ten einde is, heeft BBCD ingeschreven voor een tornooi met 16 ploegen dat wordt ingericht te Laarne. De wedstrijden zullen op de weekdagen worden gespeeld met finale op 19 mei Hiermede wil ik de spelers ertoe aanzetten de dinsdag trainingen te willen voortzet ten. N.P. de wedstrijd Schroevers Moorsel Even een duwpartijtje Etembodegem. De Trofee De Saedeleir". werd gewonnen door Een dracht Zele. Het tornooi voor scholieren kende een enorm sukses. Oorspronkelijk werd gevreesd dat heel de organisatie in het water zou vallen Het veld was bespeelbaar dank zij het werk van enkele mensen van het jeugdkomitee. In de eerste wedstrijd speelde S.K. Lebbeke tegen de jongens uit Zele. Zele won met 3-2. Voor Merchtem - Lokeren werd een beroep gedan op de Lebbeekse speler Mommens. Merchtem gaf in het begin een goede indruk maar onder impuls van Mommens won Lokeren. (3-1) S.K. Lebbeke speelde voor de derde en vierde plaats. Zele en Lokeren zouden het uitvechten in de finale. S.K. Lebbeke won van Merchtem met 3-2 De finale was spannend. Zele won. Hun kapitein en doel man nette uit strafschop het enige doelpunt. (vds) WAASMUNSTER - CABRITA ZELE 72-60 Tegen de ongeslagen kampioen Waasmunster heeft Cabrita als tweede geklasseerde een eervol resultaat bewerkt. Op eigen terrein zou er aan een gemotiveerde thuisploeg weinig te doen zijn. Voor Cabrita gold allen nog een prestigematch, want de akties dienen nu meer afgestemd op de testmatch tegen de tweede geklasseerde van de B reeks Gentson, dit om recht te hebben op een eventueel bijkomend plaatsje naar eerste provinciaal. De eerste minuten ging het gelijk op (6-6) maar via Van Doorslaer sloeg Waasmunster een eerste kloof, die door Cabrita na 11 minuten onge daan werd (19-20) Maar van dat moment begon dc Zeelse afwerking te falen en ze ble ven 9 minuten zonder field goal, zodat na één helft Waas munster een optie op de zege genomen had (37-23). In de tweede helft zorgde een for midabele Luc Michiels (7 op 15) voor een Cabrita terug keer (39-36), maar het nor male Zeelse afwerkerstrio Georges Van Miegroet De Loose - De Beule bleek niet in zijn dagje zodat de afstand opnieuw groter werd (55-46), Michiels en De Loose konden aan de 17e minuut 62-57 de Zeelse aanhang nieuwe hoop gegeven, maar een te sterk geviseerde Beeny Dhooge, werd door zijn dorpsgenoten, te hard aangepakt om zijn stempel op de Cabrita pres tatie te kunnen drukken. Reserven Waasmunster - Cabrita 54-55. Rust: ,30-29. Scholieren Cabrita Zele - Hellas Gent 90-58. Door de prachtige overwinning tegen mede titelkandidaat Hel las Gent zit er voor de be schermelingen Benny Dhooge niets anders op dan de terug wedstrijd te winnen om kam pioen te speien Rust 36-21. Kadetten Cabrita Zele - Hellas Gent: 54-88. Rust 23-34 BENO. BAVO MOERZEKE BAVI GENT 61—53 Moerzeke heeft het seizoen dan toch waardig afgesloten Al heel vroeg hadden de Bavo-jongens. weer zonder B. Colman en J. Raemdonck. hun stempel op de wedstrijd gedrukt. Met snel en goed gekombineerd spel slaagden zij er in op de 10e minuut al een 2711 kloof te scheppen Van toen af draaiden de bezoe kers beter mee en kon de situ atie aan de rust ongeveer be houden blijven (3718) Kon in de 2e helft de voorsprong van de flhuisploeg nog worden opge dreven tot 4926, dan kenden wij daarna toch een remonte van de Gentenaars Bavi kon enkel de stand nog milderen tot 6153. Wij moeten hierbij nog aanstip pen dat we een puike wedstrijd te zien kregen van de Bavo- jeugd, Luc Claessens en Wim Van Broeck. 2e Ploeg BAVO—BAVI 53-59 Zeer goede wedstrijd van onze jeugdige reserven doch het tik keltje routine ontbrak om de overwinning te behalen R.M. BASKETBAL 4e NATIONAAL GERANIMO BORNEM - PANTERS BAASRODE 79-60 Tegen de titelkandidaat in de B-reeks heeft Panters, zonder de pas vader geworden Borremans, een oefenwedstrijd gespeeld die weinig om het lijf had. Geranimo had helemaal niet de allures van een kampioenenploeg en Panters kwam zomin in verdediging als in aanval tot kompetitiepeil. Een zwakke start van beide ploegen, met Panters in man verdediging, en het was wachten tot de Amerikaan Toth in kwam opdat er gedoeld zou worden. Als dat gebeurde was het Colpin die de verdediging van de Amerikaan op zich nam, maar hij deed dat laks en zonder overtuiging en Toth deed dan ook wat hij wilde. Ondertussen was Willy Van Broeck, in de eerste minuten, al zwaar te- val gekomen. Na enige tijd kon hij toch het spel hernemen' en hij nam de verdedigende taak van Colpin zelf over. Ook zonder resul taat evenwel, want Willy was te fel getekend door zijn val van even tevoren. Toch klampte Panters aan. voornamelijk langs de noch tans te veel shottende Mie! Van Den Broeck en de rust stand was lang niet uitzicht loos 41-34 In de tweede helft ging Moens op Toth verdedigen. Hij deed dat heel wat beter dan zijn voorgangers, en waar ook de andere Panters hun mandek king kordater gingen toepas sen, kwam Panters zelfs ge lijk 45-45 en 54-53. Toen viel Moens echter uit met fouten Toth kreeg nu weer vrije gang van zaken en in de laatste 5 minuten was het een aan geslagen Panters, nog moei zaam terugkomend in verde diging, dat door een tegenaan val spelend Bornem werd over spoeld. De wedstrijd was tot 5 min voor tijd gelijk opge gaan Het verschil in de eind stand was dan ook te groot om als normaal te kunnen aanvaarden. Van deze wedstrijd onthouden we alleen de goede prestatie van Moens, voorname'ijk door zijn verdediging in de 2e helft. Geranimo-Panters 78-60. Panters - Colpin 11, Miel Van Den Broeck 25. Willy Van Den Broeck 11, Moens 9, De Smet 2, Boeykens 2, Stevens. Scholieren Panters-Suncharm 92-79. Een nochtans in gestalte be- voordeligd Suncharm werd van meet af door Panters' sterk spelende scholierenploeg ge domineerd. Panters speelde een fris basketball waarin ook kleinere jongens tussen de Aalsterse groten menig aan- variende rebound lukten Panters Coeckelbergh 20, Moens 27, Verhulst J. 15, Ste vens 19. De Cock 11 Her mans. Kadetten Panters-Suncharm 79-53. Panters: De Keersmaeker, Her mans 4, De Cock 6, Verhulst M. 19, Wellekens 11, Dierick 24, Esseldeurs 15 V.B. Internationale voetballer Maurits Marlens vertelde tijdens de ver gadering van de ALSO-scheidsrechters te Aalst over zijn merkwaar dige loopbaan. (RVDV) Sinds een tweetal jaar is men te Dendermonde, in de zwemklub Olympos gestart met een waterpoloploeg De start werd gegeven door Maurice Gillis, zelf oud-water- polospeler en redder in het zwembad Olympos en Van Damme Daniel, bestuurslid van D.Z. Olympos Alle begin is moeilijk en niets was minder waar bij de piepjonge waterpoloploeg Nu een jaar later is er wat meer vaart gekomen voornamelijk onder implus van twee eerst genoemde, die werkelijk alles in het werk stellen om de waterpolosport in het Dendermondse te verbreiden. Iedere waterpolospeler weet wel waar hij aan begint, misschien zijn het de harde trainingen die velen afschrikken in den beginne. Doch eenmaal de stap gezet traint iedereen met volle overgave en speelt hij in een kompetitiematch de ziel uit zijn lijf. Een leerling waterpolospeler wordt echter op één jaar geen ervaren speler, hij moet daarvoor leer geld betalen. Wilskracht, doorzettingsvermogen en regel matig trainen zijn de ingrediënten voor de beoefenaars van deze sport. Op dit ogenblik zijn in de waterpoiokern 15 spelers opge nomen, die langzaam maar zeker zullen azen naar de kampioenstitel in derde afdeling, misschien nog een jaartje te vroeg, maar volgend jaar zeker. Wat waterpolo inhoudt en hoe hard (niet te verwarren met bruut) deze sporttak wel is kunt U zelf best be oordelen door eens een kijkje te komen nemen Voelt U zich geïnteresseerd vraag dan gerust inlichtingen in het zwembad. I Dorothy Meulewaeter maakte ophef in de internationale !T- SEC-spelen te Leuven. Tijdens de schiftingen van de 80 m horden kadetten. won ze haar reeks in 12.0, waarmee ze het Belgisch rekord eve naarde In de finale lag ze een halve meter voorop toen ze aan een horde bleef hape ren. Ze was tweede, achter een Iers meisje in 12.3. Zondag werd Dany Buyle op gesteld in de VS-kadette^- ploeg voor -de Wellington-aflos singen te Oostende Geruime tijd liep hij aan de leiding met een atleet van Ajax Gent. om deze in de laatste 50 m In plan te laten, en als eerste het aflossingspunt te berei ken Achtereenvolgens Dirk De Nove, Chris Rottiers, Di--k De Wilde, en Robert De Pal- menaere konden deze voor sprong behouden, en laatstge noemde wist ze zelfs te ver groten Mare De Coster -n Frans Beeckman verspeelden de leiding aan Houtland. Fran cis Van den Abbeele haalce vijf meter in, maar VS moest de overwinning aan Houtland laten- Nog cross-uitslagen: te Kal ken was er een wedstrijd voor niet-aangeslotenen Bij de pu pillen (1965-64) kregen we als vijfde Jerry Van Hyfte. a's zevende Johnny De Vrieze. als achtste Mare De Vrieze, en als tiende Wim De Vos Bij de miniemen behaalde eerstejaars Filip Blancquaert nog een mooie ereplaats, nl. derde. Noël Van der Leyden werd zevende en Johan Hae.v tjens achtste. M.H. De Lebbeekse atletiekvereniging werd door Luik uitgenodigd voor deelname aan de internationale af- fossingswedstrijd welke plaats heeft op zondag 20 april met aan vang te 15 uur- Deze wedstrijd heeft plaats als voorspel van de aankomst van de wielerklassieker Luik - Bastenaken Luik. Deze wedstrijd gaat over en afstand van 12 kilometer verdeeld onder 20 atleten. Met deze uitnodiging is het zowat bewezen dat AC Leb- beke niet meer dat clubje is dat velen zouden denken. Een dergelij ke uitnodiging is de vrucht van de knappe resultaten die deze vereniging de jongste tijd bij el kaar liep en zelfs een organise rende vereniging als AC Luik niet ontgaan is Wat de Interclubkamploenschap- pen betreft heeft AC Lebbeke reeds tal van kontakten gelegd om hun atleten in de beste voor waarden aan de start te krijgen Daarom werd een oefeninterclub afgesloten met AC Lyra, AC BOOISCHOT en AC VILVOORDE Deze wedstrijd zal doorgaan op het stedelijk stadion -De Drie Fonteinen- te Vil voorde op zondag 27 april met aanvang te I4u30 Verder kunnen we nu reeds melden dat AC Leb beke ingeschreven is voor de Mars van het Leger, welke plaats grijpt op vrijdag 6 juni. En dat moet u ook onthouden De clubkampioenen zullen geho rt gd worden op een feestvergade- ring in de zaal -Ons Huis» Leo Duboisstraat te Lebbeke op zater dag 17 mei te 19 uur. waarop hen ook een eetmaal zal aangeboden worden. Na de vergadering was het ons mogelijk enkele afgevaardigden van de atletiekclubs te spreken waaruit we konden afleiden dat zij het liever anders hadden ge zien. De meesten verwachten toch dat de overgangscommissie nu een bredere kijk op die din gen gaat krijgen waardoor men zal willen bewijzen dat het dekreet van de Nederlandse Kultuurraad zal overbodig worden, zodat een vrije sportbeoefenaar niet zal gebonden blijven aan een club Het huidige systeem is alleszins af te keuren evenals de door de voorzitter gehekelde .Apartheids politiek". Er zijn tal van voor beelden van atleten die van hurv club geen overgang verkrijgen die nu voor de atletieksport ver loren zijn, gewoon omdat het milieu hen alle ijver om verder te trainen ontnam. Het staat nu reeds vast dat Sun Charm volgend seizoen in de hoogste afdeling zal be schikken over twee Amerika nen. Tijdens het Paastornooi had Sun Charm Davis en Grif fin aan een test kunnen on derwerpen Eerstgenoemde bracht het tot zo een overtui gende verrichting dat het be stuur niet aarzelde om hem aan te werven. J-V.H. Hogere III (15 uur) 12/4 VianeAdec Baasrode 13/4 OpwijkDendeibelle 13/4 LebbekeRonse Trompe 13/4 KokejaneOpstal Pelote Vriendenwedstr. BraineWieze Sp- Op zondag 27 april wordt bij Richard De Feyter in de Lan- gestraat te Lebbeke en scho lencross georganiseerd Jozef Willems verkocht voor deze cross 400 steunkaarten. .En ik verkoop er zeker 1000" zei Jef. De financiële steun is nodig want men verwacht ruim 300 deelnemers te Leb beke. (vds) Wie in de Lebbeekse sporthal een plasje wil gaan maken dient op te passen Niets laat vermoeden dat men naar „da mes" of „heren" wenst te gaan (vds) Wie dacht dat de Lebbeekse sporthal officieel zou geopend worden had het mis voor. De nationale kranten pakten noch tans met deze berichten uit In feite werd de sporthal dan toch geopend tijdens de in terlandwedstrijd België-ltalië Alfons Abbeloos van de P.O C. deed het in het Italiaans. Er was slechts één gemeente raadslid te bespeuren nl. Ray mond Meert Oktaaf Van den Broeck was er, maar dan als voorzitter van Avanti. (vds) Tijdens de finale van het Paas tornooi van SK Lebbeke kre- en de organisatoren hoog be zoek. Cois Van der Eist woon de de finale bij. Hij volgde immers zijn broer die mee speelde met de scholieren van Hoger op Merchtem. (vds) Greta Jorritsma, de knappe piste loopster uit Mespelare. Maurice Van Damme, voorzit ter van de Lebbeekse sport raad denkt er aan opnieuw een fitometer te plaatsen Hij wachtte echter de goedkeu ring van de buitenterreinei (vds) De uitslag van de gratis torn bola verbonden aan het klub- blad De Sportkringer van SK Lebbeke en gehouden ter ge legenheid van de wedstrijd SK LebbekeOlsa. werd 360. 405 415, 215. en 538. De prijzen kunnen afgehaald woiden in het SK lokaal bij Jozef Pis sens, Albert I straat (vds) De kaatsclub Lebbeke B.A.B gevestigd bij voetballer Ri chard Vermeulen 'heeft titel- ambities. Na de eerste wed strijd. zondagnamiddag tegen Ronse, zal B A.B. onmiddellijk weten waaraan het toe is. (vds) De doelman van Avanti Leb- ■'ke dient te Brussel te wor den geopereerd aan de knie De operatie zal uitgevoerd worden door dokter Vermei ren uit Lebbeke (vds) H.B-C. DANST De zusterploegen H B.C. Leb beke en H.B C. Ajax richten samen een knal T-dansant in op zaterdag 12 april- Alia danslustigen en sympathisan ten worden dan ook uitgeno digd in het „Zwamberhof", O.L. Vrouwstraat. Lebbeke. vanaf 19 uur EVA

De Voorpost | 1975 | | pagina 19