Manager Noë: heeft nooit met zij'n voorhamer mogen zwaaien, maar op 19 april probeert hij' Adinolfi knock-out te slaan" Sportmagazine Paul Van Lijsebetten gokt zwaar, maar verwacht 6.000 boksfans voor het EUROPEES KAMPIOENSCHAP te Wieze 20 19 april toe. Wanneer hij op de intussen reeds in de Okto- berhalle gebouwde ring stapt, zal hij erg nerveus zijn, zoals voor de eerste gongslag van iedere kamp. Wanneer hij op zijn tegenstander toestapt glijdt die zenuwachtigheid weg Hij hoort de supporters niet meer. ziet nog alleen de man die met de rode handschoenen aan voor hem staat, gereed om toe te slaan, is voor hon derd procent gekoncentreerd. DE GROTE DAG Voor Freddy De Kerpel en organizator Van Lijsebetten na dert de „grote dag" De ver koop van de toegangskaarten loopt vlot, maar uitverkocht is de zaal vanzelfsprekend niet. De honderden die het allemaal zelf willen meemaken kunnen hun ticket bespreken bij Paul Van Lijsebetten, Heikant, 51 te Zele, telefoon 052/44.4503 en op vrijdag 18 april van 9 tot 19 u in de Oktoberhalle te Wieze. In diezelfde Oktober halle zijn de loketten zater dagmorgen van 9 uur af open. Laatkomers willen we er toch wel attent op maken dat de Een riante villa aan de eerder stille Heikant te Zele. Enkele sekonden na de gongslag (ekskuzeerde klingklang van de deurschel) staan we met zijn beidjes in de ruime living van Paul Van Lijsebetten. Mevrouw biedt ons een zitje en een biertje aan. Meneer „O ja, die is er, maar is naar de bad kamer om nieuwe sokken aan te trekken". Hij kwam enkele .ogenblikken geleden thuis van een rit door de streekin sompige weiden en op verzopen akkers heeft „de ploeg" de zoveelste serie publiciteitspanelerv geheid. Allemaal „lokvogels" voor het Europees bokskampioenschap halfzwaargewicht dat op zaterdag 19 april te 19 uur in de Oktoberhalle te Wieze plaats heeft. op zaterdag 19 april te 19 uur in de Oktoberhalle te Wieze plaats heeft... DAAR en nergens anders staat de ring waarop het Europees half- zwaargewichtkampioenschap betwist wordt. (RVDV) Albert Faccenda, voorzitter van de Belgische Boksbond. „kampioenengordel" de hoogte in. De Kerpel en manager pen er vandaag al naar. steekt de Noé grij- (RVDV) Na Sijs en Cossemijns werd het bij ons erg stil. De boks- sport was dood. Of bijna toch. En toen kwamen Coopman en Freddy De Kerpel. Die De Kerpel is een Wetterenaar. Zijn eerste professor was Gus Lau rent, destijds een „naam". La ter belandde Freddy bij Vic tor D'Haes, gewezen nationaal halfzwaarkampioen en een „ouwe kennis" van de Zeie naar Tuur De Kegel die met deze robuuste kerel op de vuist ging. Hoe graag de h. Van Lijse betten ook in het vertrouwde en door de liefhebbers van het vuistschermen tot „bokstem- pel" erkende Zeiehof het Eu ropees kampioenschap De Kerpel-Adinolfi had georgani- zeerd, noodgedwongen moest van dit voornemen worden af gezien. Het Zeiehof biedt plaats voor een 2.000-ta| toe schouwers. Dat aantal is on voldoende om de meeting van een financiële strop te red den. Er werd dan maar naar Freddy De Kerpel wacht kalm de grole sdhok met Adinolfi af. (RVDV) de „grote middelen" gegrepen de Oktoberhalle te Wieze wordt het midelpunt van deze schok. GEEN STUNT. Eerst was DE kamp voor 5 april gepland. Maar uit Italië stuurde Domenico Adinolfi een geneeskundig attest waaruit De Kerpel belandde ten slotte bij de Gentée „meester" Noë. Het werd het begin van een grote carrière... EEN GOK. Als in België he'. boksen aan een revival toe is, dan moe ten de fans dat niet alleen aan enkele „apostelen" dan ken, aan mensen die blijven geloven in de „noble art" zonder begaafde pugilisten sta je nergens. Wat heb je aan enkele jongens die een prof- - vergunning vragen, alleen wat van straatvechten afweten en zich in met veel battage aan gekondigde „internationale kampen" suf en punchdronken laten slaan In ons landje staan De Kerpel en Coopman vandaag op een zame hoogten, doch kerels als Rudy Haeck, Fernand Roe- lands en Armand Xhonneux zijn allesbehalve proefpaarden: ze hebben een schitterend palmares opgebouwd. Rond het kwartet De Kerpel, Haeck, Roelands en Xhonneux heeft durver Paul Rimbo Van Lijse betten een denderend program ma opgebouwd. Een zware i k eigenlijk, want om én die vedetten én volwaardige te genstanders onder kontrakt te plaatsen, is een bom geld no dig. Het gaat gewoon om mil joenen. bleek dat hij die dag onmo gelijk kon optreden. Noodge dwongen moest naar een nieu we datum uitgekeken. Paul Van Lijsebetten „BRT- reporter Jan Wauters heeft me gevraagd of die verdaging geen publicitaire stunt was. Geloof het maardat verve lend zaakje heeft me een bom centen gekost. De gekontrak- teerde boksers eisten meer geld. De overeenkomsten wa ren slechts geldig voor 5 april, dus Adinolfi deed er ook nog een schepje bij en daar enboven moest heel wat nieuw drukwerk en publicitair mate riaal verspreid. Nee, ik had er veel belang bij alles op de geplande datum te zien plaats grijpen". Voor een tweede verdaging van deze ophefmakende mee ting moet wel niet gevreesd titelhouder Adinolfi en zijn „hofhouding" arriveren op maandag 13 april te 13 uur in de vlieghaven van Za- ventem en er is diezelfde dag een publieke training gepland in de „stal" van de Brusselse manager Victor D'Haes. Op dinsdag „start" Adinolfi te Ize- gem met Jean-Pierre Coopman en op woensdag 16 april is er waarschijnlijk een receptie in het Martinicenter te Brus sel. Daarna laat de organiza tor de Europese kampioen los tot op de „grote dag". WIE IS WIE Wie is die geheimzinnige Do menico Adinolfi. de „fighter" tegen wie onze Freddy De Kerpel het opneemt De man is 28 en trad 23 maal zege vierend uit het strijdperk. Do menico slaat keihard: als hij z-ijn tegenstander „pakt" kan de kampleider gerust tot 100 tellen. Vooral tijdens de eer ste vijf rounds is hij „levens gevaarlijk" zijn palmares liegt er niet om. Kent Freddy die „doodklop- per"? Nog nooit gezien, en het is misschien nog best, beweert de challenger. Wel hebben manager Noë, bonds voorzitter Faccenda, boksle- raar Jef Van Driessche en or ganizator Paul Van Lijsebet ten de jongste kamp van de Italiaan gezien en hun bevin dingen netjes genoteerd. Zegt De Kerpel „Ik laat me liever over mijn tegenstander informeren dan hem persoon lijk te gaan bespieden". Mevrouw Van Lysebetten en de hele familie leven mee met pa Paul, organizeert. Over Adinolfi weet Raymond Noë dat hij uitstekend inkas- seert, een fantastische rechter uppercut (dat is een slag van onder naar boven) hanteert, zich graag in de touwen laat drummen maar precies in der gelijke situaties gevaarlijk is. Zijn gebreken? „Die kennen we en we zullen ze proberen af te straffen". En Freddy De Kerpel Won vooralsnog al zijn beroepskam pen zonder één enkel keertje tegen het canvas te gaan en zonder ooit een bloedneus te moeten betten. ALLEEN EEN LINKER? Raymond Noë steigert als men hem een verregaande „voor- zichtigheidspolitiek" verwijt gezegd wordt dat hij zijn bok ser heeft „gespaard", hem nooit zijn „rechter" liet gebrui ken. Noë „Totnogtoe wilde ik niet dat mijn bokser met knock out won. Ik heb hem altijd verbo den zijn volle kracht achter zijn rechter te steken. Of toch: één enkele maal heb ik hem gezegd ge moet die ke rel in de vijfde round neer slaan. Freddy deed het. Ik heb de loopbaan van mijn poulain geduldig opgebouwd tegen Adinolfi mag hij bewijzen wat hij waard is, kan hij risiko's nemen. Hij streeft geen pun- tenzege na: hij zoekt noch min noch meer een sensationele overwinning voor de limiet". Of zijn poulain dat aankan Noë: „Ik maak van hem mijn favoriet. Zonder enig voorbe houd". Bezit Freddy De Kerpel genoeg punch om een granieten man als Domenico Adinolfi neer te beuken? De sparringpartners die het Europees kampioenschap (RVDV) vervelend steeds op schoon heidsfoutjes te worden gewe zen, maar het moet, vooral als hij tot de top wil doordringen. Zijn grenzeloze ambitie paart hij aan een enorme werkkracht en liefde voor zijn sport hij bokst zelfs in zijn slaap". Freddy De Kerpel leeft naar eerste gongslag te 19 uur stipt weerklinkt omdat de mee ting niet tot de vroege uurtjes zou uitdijnen. Heeft Paul Van Lijsebetten de verantwoordelijkheid van de organizatie op zijn schouders geladen, dan mag toch gezegd dat hij mocht rekenen op de gewaardeerde medewerking van Boxing Club Zele voor zitter Theofiel Niels, sekretaris Frans Roels, penningmeester Willy Raemdonck. manager Jef Van Driessche en Lieven Van Kerckhove offerden een massa vrije uren op. Hoe mevrouw Van Lijsebetten het hele gebeuren ziet vertelt ze zonder omwegen het is hard werken geworden om de zaak in kannen en kruiken te helpen, maar we rekenen op een goede afloop. Daarvoor moeten twee voorwaarden vre- vuld worden er moet ambian ce zijn. en dat kan slechts als duizenden de weg naar de Oktoberhalle vonden en de boksers er een aantrekkelijk spektakel van maken. Dat zit er allemaal in. Vooral als men weet dat niet minder dan vijf profkampen op de affiche staan het Europees kampioenschap tussen Freddy De Kerpel en Domenico Adi nolfi over 15 rounds van 3 Organisator Van Lysebetten met gezin, bestuur van Boxing Club Zele, Kerpel. vertellen dat hij keihard slaat en één van hen, een bokser met internationale faam, wei gerde na een paar oefen- rounds gewoon voort te doen omdat er te veel droompoeder in Freddy's vuisten zit. en Freddy De (RVDV) Even uitblazen na een tocht door regen en sneeuw weet nu dat te Wieze op 19 april gebokst wordt de publiciteitsplaatjes zijn gekheid, de hele streek (RVDV) 150 ROUNDS. Freddy De Kerpel heeft er 150 oefenrounds opzitten. Zijn voorbereiding op de titelkamp leidde hem zelfs voor meer dere weken buiten de lands grenzen Tijdens de voorbije week deed hij nog heel wat aan „zaalwerk" Vanaf 14 april beperkt hij zich tot footing en „opwarming" Zo heeft Ray mond Noë het allemaal voor geschreven. In die Noë heeft Freddy De Kerpel een grenze loos vertrouwen „mijn vroe gere professoren hebben me altijd tegen mijn eigen stijl en geaardheid in doen boksen. Noë doet juist andersom". Hoe Raymond Noë zijn discipel ziet? „Hij is een dankbaar leerling. Alles wat ik hem be veel voert hij stipt uit. Er wordt wel eens beweerd dat ik De Kerpel vergiftig. Het is voor hem waarschijnlijk erg minuten, twee ontmoetingen over 10 maal 3 tussen Rudy Haeck en de Italiaan Battis- telli, en Armand Xhonneux te gen Johnny Frankham. Fer nand Roelands, de fantast en gagman uit Brugge, neemt het over 8 maal 3 minuten op te gen Georges Cottin, en over dezelfde afstand boksen Afredo Noveiras en Phyllo Bandu. Amateurs Danny De De Maere, Rudy Gauwe en Albert Syben (Eupen) klimmen eveneens tussen de touwen. M. Van Hauwermeiren

De Voorpost | 1975 | | pagina 20