LENTE- EN Z0MERM0DE ETIENNE EVERAERT IS TERUG FYSIEK IN ORDE M.T.S.A. VOETBAL WATERPOLO Ladies Etienne Everaert heeft een rot- seizoen achter de rug. De trai ningen waren nauwelijks een week bezig toen hij last kreeg van een chronische vermoeid heid die gepaard ging met een scherpe daling van de bloed druk. In de gegeven omstan digheden was het voor Eve raert onmogelijk om de grote vorm te pakkente krijgen. Voor al daar Etienne niet direkt die grote klasse heeft maar zich in tweede klasse toch herhaal delijk in de kijker wist te spe len door zijn fantastische in zet en onverwoestbare fysiek. Uiteraard was hij er niet bij toen het seizoen van start ging. Temeer daar trainer No- vak een experiment gewaagd had met Maurice De Schryver als linksachter, een experi ment dat onmiddellijk een zet van formaat bleek te zijn. Maar de tweede wedstrijd op het veld van Anderlecht was Etien ne er wel bij want De Schry ver was gekwetst. Het werd een ramp. „Het kon niet anders", stelt Everaert nu. „Enkele dagen voor dat ik opgeroepen werd voor de match op Anderlecht had ik nog geen 10 bloeddruk. Fysiek was ik ver van de idea le konditie. En wanneer men dan een Van der Eist voor de voeten krijgt wordt dat be slist geen lachertje. „Everaert verdween dan ook in de mist want De Schryver keerde te rug om de revelatie van het seizoen te worden. De Loke raar daarentegen sukkelde maar verder. Het een onder zoek na het ander zonder dat de direkte oorzaak kon be paald worden van de kwaal waardoor Everaert geteisterd werd. Vooral 's morgens voel de hij zich ver van fris en op bepaalde ogenblikken kon hij tijdens een wedstrijd zelf geen kousen aan zijn benen verdragen. En toen hij na en kele maanden er geleidelijk bovenop geraakte werd hij ge troffen door een tweede te genslag. Op Mechelen brak hij een beentje in de voet. Opnieuw twee maanden uit de circulatie. Maar weer kwam Etienne terug. Speelde een paar opmerkelijke wedstrijden met de invallers en werd de laatste weken terug opgeno men in de basiskern van 14. VRAAGTEKEN Maar of dit nu ook betekent dat Everaert zal terugkeren in de basis-elf blijft wel een vraagteken. Etienne zelf ge looft er niet zozeer in. De Schryver is na een mindere periode terug op volle toeren geraakt. Tenzij men ten titel van experiment Maurice naar zijn vertrouwde plaats in het middenveld zou opschuiven. Everaert zou de kans alleszins met beide handen proberen te grijpen. En daar zou hij een dubbele reden voor hebben. In eerste instantie loopt zijn kon- trakt ten einde en daarnaast zou hij wel willen bevestigen dat hij het ook kan in eerste afdeling wanneer hij maar fy siek in orde is. En dat is nu vrijwel het geval. Persoonlijk is hij er trouwens van over tuigd dat hij zijn mannetje zou staan. „Ik heb twee jaar in tweede gespeeld", aldus Etienne. „zonder dat het voor mij persoonlijk veel problemen opleverde. Ik heb o.m. een paar wedstrijden gespeeld te gen Jean Janssens die in eer ste toch nog altijd een grote mijnheer is. Na hetgeen ik dit jaar gezien heb zijn er uiter aard in eerste ploegen die dui delijk beter zijn dan de twee de klassers maar daarnaast toch ook wel een gans pak die niet zo veel stukken zou den maken wanneer ze in tweede zouden uitkomen." En hij zegt het niet maar kan het evenmin verbergen dat er een duidelijk heimwee is naar het topvoetbal. Maar is voldoende realist om te beseffen en te aanvaarden dat Maurice De Schryver een hindernis is die momenteel niet te nemen is. Hij stelt het wel als volgt. „Voor een buitenstaander kan het misschien als een herwaar dering gelden dat ik terug van de basiskern deel uitmaak en dan ook op de bank zit. Per soonlijk til ik daar evenwel niet zo zwaar aan. In feite speel ik dan nog liever met de invallers want het is juist door kompetitie dat ik in top-vorm kan geraken." En om die grote vorm te be reiken heeft hij nog alles over. Dat is bij hem trouwens altijd het geval geweest. Toen hij als 17-jarige in het eerste elf tal kwam van Racing Lokeren Om er uit te zien als de fleurig- ste voorjaarsbloem. De nieuwste kleuren komen als het ware uit de natuur teer abrikoos. lavendelblauw, kaki, nijlgroen. marineblauw, lila en paars. Stoffen dun en vloeiend, zijig, zijde, toile, crêpe, mousseline, fijne yersey en papierdunne ka toen €n als beldrukking heel veel bloemenrurkertjes en streep- RUIM EN RUIMER. Op hoop van zegen dat het esn fantastische zomer zal worden zullen deze keer al onze nieuwe spulletjes ruim, licht, kleurig en zonnig zijn De hoeskleedjes worden het liefst verwerkt met rimpeltjes en naaldplooitjes. Hetgeen ook niet te verwonderen is, waar zou anders al die vloeite vandaan moeten komen. Om het geheel perfekt te ma ken moeten de mouwen ofwel aangeknipt. raglan of kimono zijn zonder de opvallend brede, afhangende schoulders te verge ten. Meestal reiken de mouwen tot juist op de elleboog of Iets eronder De halsuitsnijding is rond en de kragen zijn. zonder uit de toon te vallen eveneens groot genoeg. Als accessoires worden op de eerste plaats bloemen en sjaals gekozen, daarnaast een centime ters brede centuur om het zo merkleed afwisselend als hoesmo del of fladderjurk te dragen De rokken kan men evenmin smal noemen. De ruimte vloeite valt uit de brede en minder bre de, In de lendenband vastge- stlkte plooien en riimpletjes. Waarin soepele bloesjes en fijne pullovertjes in dezelfde tint "of toon, want let wel op zelden wordt een contrasterende kleur genomen. REGENMANTELS EN MANTELS Iets wat men hier eigenlijk niet meer kan weg denken zijn onze .regenmantels. Natuurlijk hebben de couturiers daar ook aan ge- idacht. daarom stellen ze ons als volgt voor vergelijk de mantal gewoonweg met de jurk. rei kend tot haIHcuit, zeer ruim met brede centuur en puntkraag.' hoofdkap indien u wenst en bre dere mouwen zonder afhangende schouders. De meesten zijn ver vaardigd in zeer lichte materia len of dunne gabaddin. ONVERANDERD OF TOCH BIJNA Schoenen hebben vanzelfsprekend hun hoge hakken en plateauzool oog niet verloren. Alhoewel de allernieuwste een dunner zooltje vragen en er zijn eveneens veel meer riemetjes verwerkt die dan meestal over de wreef lopen. Ook zitten ir deze keer weer meer houten en kurken hakken bij. De klassiekere plattere schoen legde hij zichzelf reeds iedere dag een keiharde power-trai ning op. Bijgevolg geen won der dat zijn fysieke konditie steeds op punt stond geduren de de 8 jaren dat hij te Lo keren voetbalgeschiedenis hielp maken. WAT NU Dat Etienne Everaert voor vol gend seizoen nog geen kon- trakt heeft daar ligt hij 's nachts beslist niet van wak ker. Hij heeft een vaste job als mecanicien en voor de rest kijkt hij wel uit wat er komt. Op 26-jarige leeftijd 'kan hij nog aardig wat jaren mee. Of dit te Lokeren zal zijn of elders hangt af van de besprekingen die er uiteraard zullen volgen met het Sporting-bestuur of eventuele aanbiedingen die er zullen komen van andere clubs. Etienne zelf maakt er zich voorlopig niet druk om. Hij draaide twee jaar voortreffe lijk mee in tweede klasse en is er vast van overtuigd dat hij het nog altijd kan nu hij fysiek terug in orde is. Hij heeft enkel onkans in die zin dat hij momenteel gebarreerd wordt door Maurice De Schry ver die zich te Lokeren in een minimum van tijd ontpopt heeft als een speler van grote klas- Etienne Everaert (tweede van rechts) is terug van weggeweest. Hij heeft een bepaald onge lukkige periode achter de rug. Maar nu was hij reeds drie wedstrijden tereke bankzitter. Zal hij er zaterdag op S.C. Charleroi terug op het veld bijzijn UITSLAGEN WEDSTRIJDEN ZONDAGKOMPETITIE 6A75 SK KruisWK D'Hondt 4-2 FC Morta—FC Timarcha 1-4 WHC SpartaVK Molenstraat 4-1 DV Spampia—VK Inno 0-2 VK AdelaarsFC Arend gesch. (2-0) FC Nieuwe WijkFC Real Fam. 5-1 SK Sint JobVK Bonanza 6-1 O.C. Aalst-A/K Sint Anna 1-1 1, FC Nieuwe W. 25 43 2. FC Real F. 25 39 3. FC Timardha 25 35 4 VVHC Sparta 25 35 5. VK Inno 25 32 6. VK Molenstraat 24 25 7 SK Kruis 25 "25 8. FC Morta 24 23 9. SK Sint Job 25 22 10. Sint Anna 24 22 ld. VK Bonanza 25 21 12. VK Adelaars 24 19 13. OC Aalst 25 19 14. FC Arend 24 13 15. OV Spampia 25 1t 16- VK D'Hondt 24 9 BOEIEND Z.NJV. R.Z.V. (a) 8—5 Aalst kon tweemaal voorsprong nemen dankzij Van Driessche Wanneer bij aanvang van de tweede periode De Ceuninck voor Roeselare bet water moest ver laten wegens fout, kon Aalst zijn voorsprong via Roosen verder op bouwen. Hiervan maakte Roese- lare tot tweemaal toe gebruik om de achterstand te milderen- 'De Aalsterse ploeg, sterk ge steund door een talrijk publiek kon dan opnieuw uitlopen langs Van Geert en Backaert. Naar het einde van de derde pe riode doelde Claessens terug voor Aai3t. Bij aanvang van de vierde time lukte De Smedt een karambol- doelpunt. De overwinning heeft voor Aalst een biezondere bete kenis, als men weet dat Roese- lare verleden jaar nog In 2e af deling speelde en dat het de eerste maal is dat Aalst tegen dezp ploeg aan Vie winnende hand bleef. WEET UW HUWELIJKSVERJAARDAG TE .VIEREN. De meeste mensen vergeten wel nooit hun huwelijks datum. Ook weten ze dat wanneer men 25 jaar getrouwd is een zilveren bruiloft viert en bij 50 jaar goud. VAN 1 TOT 60. Maar wist je ook dat zelfs het eerste jaartje als een katoenen bruiloft gevierd wordt, bij het tweede jaar wordt de papieren gevierd. Na drie jaar huwelijk geeft men een geschenk van leer, want 'bij ieder van zo'n feest kan men het beste iets symbolisch geven aan elkaar, het spreekt trouwens ook veel meer aan dan een gewoon toepasselijk geschenk. Bij het vijfde jaar spreekt men van een houten bruiloft. Het zevende, tiende en twaalfde jaar viert men respectie velijk met wol, tin en zijde. Vijftien jaar wordt al iets duurzamerporselein. Twintig is kristal. Na het vieren van de zilveren bruiloft spreekt men van de paarlen (dertig jaar), bij veertig denkt men aan robijn. Vijftig is diamant en zestig jaar is een diamant waart. Als u het dan nog langer vol houdt verdient u de hartelijkste felicitaties en nog tien jaar De ploeg van de flijkswacht Lokeren-Dende— de speelde zaterdag 22 gelijk tegen een selek- tie uit Eksaarde. De Rijkswachters droegen bij deze gelegenheid voor het eerst hun nieuwe uit rusting die geschonken werd door sponsor Gustaaf Smet. 9H MACARONTAART. Ingrediënten gerezen dsag. 150 g bloem, mespuntje zout. 1.5 dl meik. 10 g gist. 30 g suiker. 1 ei, 50 g margarine. Bereidingswijze (ongeveer 1 uur) Bloem ziften, kuiltje maken en op de buitenkant strooien Lauwe melk (ong. de helft) In een t?s doen met de gist en suiker. Goed mengen en in het kuiltje gieten. Voordeeg maken Het ei klutsan, toevoegen evenals de in stukjes gesneden 'boter, en er voor zo ver het nodig is, de rest van lauwe melk. Alles goed bewerken en langzamerhand de bloem on dermengen. Kneden en laten rij zen gedurende een twintigtal mi nuten. Het deeg uitrollen op 1/2 cm dikte in ©en geboterde taart plaat (10 minuten laten rijzen) De bodem prikken, de boorden glaceren en de taart vullen Ingrediënten vulsel 1/8 meik. 10 g vannillebloem, 15 g suiker. 125 g bloem. 125 g suiker. 1 pakje vannillesuiker, 75 g amandelen, 100 g bloem. Bereidingswijze Vanilleroom bereiden van de aan geduide hoeveelheden en op het deeg uitspreiden nadat hij lauw is gewortden. De bloem ziften; mengen met de suiker, de vanillesuiker en de gemalen amandelen. De in stukjes gesneden boter toevoe gen, goed bewerken; rol vormen ©n stukken van 1 om dik afsnij den. Op de vaniljeroom schikken en in een oven van 225° C bak ken gedurende ong 25 minuten. Laten afkoelen. heeft puntneuzen en een „nor male" zool. In de handtassen is er heel weinig verschil te bemerken- Ze zijn ruim en meer dan groot ge noeg 'om alle nodige spulletjes, die een vrouw kan meenemen in weg te bergen. Heel weinig fan tasie, maar een heieboel leder verwerkt tot een beugeltje of tot een meer „bij alles passende handtas".

De Voorpost | 1975 | | pagina 23