VRIJE TRIBUNE P.V.V. B.S.P. HE K.P. DOKTERS KRIJGEN ONGURE KLANTEN OP BEZOEK EREMBODEGEMS KORT NIEUWS 2 - 11-4-75 Di rcdaklic heelt het reehl de/e teksten in te korten RIJKSBESTUREN NAAR DE GEWESTEN Het probleem van de opsta peling van rijksbesturen te Brussel is niet nieuw. Voor al door de groei en de uitbreiding van de centrale administratie is het pro bleem de laatste jaren meer en meer nijpend. Wanneer men vandaag weet dat 33.101 Vlaamse bedienden dagelijks pendelen om hun administratie te bereiken, dan dient men toch onder ogen te nemen welke in spanning dit vraagt, zowel van de betrokkenen als van de staat. De nota van de Vlaamse minister voorde Hervorming van de instellingen heeft het probleem opnieuw in het volle daglicht gesteld. Nieuw is daarbij dat (alhoe wel al de voorgaande rege ringen het probleem in de verklaring inschreven - waar het bij bleef) de huidige regering door de nota het vraagstuk bij de Gewestraad aanhangig heeft gemaakt en daardoor de vraag stelt of de parlementsleden bereid zijn werkelijk iets te doen om de centrale administratie te decentraliseren, en een ein de te stellen aan een kwaal die zöu oud is als het land zelf. Dat de politiek die werd gevoerd, en waarbij maar steeds de overheidsdien sten te Brussel werden gevestigd, totaal onzinning is, daarover zal eenieder het eenszijn. Vandaag zal men hopelijk de noodzaak inzien om een totaal andere politiek in te zetten. Indien de centrale administratie opnieuw ge loofwaardig wil worden dan moet zij echter dichter bij de bevolking komen te staan. Het is toch onzinning dat bepaalde dossiers driemaal van een stad naar Brussel en terug moeten vooraleer een oplossing te hebben. En hier raken we ook het probleem van de beslis singsmacht die eveneens dichter bij de betrokkene moet worden gebracht Het geheel van de dekon- ceritralieen de decentralisa tie zal in de komende maanden door de nota aan de orde zijn. Aandacht zal, bij de toepassing, moeten besteeds worden om geen wanorde in onze adminstra- tie tot stand te brengenOok de bevoegdheid en de be slissingsmacht zal duidelijk moeten worden omschreven Al deze problemen zijn echter niet onoplosbaar en mogen geen aanleiding zijn om de decentralisatie te remmen of uit te stellen. Onvoorwaardelijk moet een dergelijke politiek worden gesteund en om verschil lende sociale en menselijke redenen. Er is vooreerst in vele gevallen de inkorting van het tijdverlies van en naar het werk. Er is ook de geldbesparing voor de staat en voor de betrokkene in de vervoerkosten. Voorde staat zijn er daarbij de besparin gen inzake infrastruktuur. Denk maar aan de veel duurdere gronden en huur prijzen te Brussel. Ook het toespitsen van alle wegen naar Brussel die morgen opnieuw onvoldoende zul len zijn indien men niet tot de dekoncentratie-maatre- gelen overgaat. Zonder dan te gewagen van het tweeluik van geïnteres seerde ondernemingen die zich nu dicht bij de centrale administratie vestigen. Daarbij kan een impuls voor ekonomische heropbloei der gewesten tot stand komen. En door het voor beeld dat de staat stelt zal ook gemakkelijker de wet op de ondernemingszetel tot stand komen. Daarom moet ook onvoor waardelijk werk worden ge maakt van een deconcentra tie die alleen maar voor de burger en de staat zelf voordelen zal opleveren, naast grotere doeltreffend heid van onze administratie. Diane D'Haeseleer MASSALE WERKLOOSHEID TEISTERT ONS LAND JONGEREN EN VROUWEN HETERGSTGETROFFEN Heden ten dage toont het geldende liberaal-ekono- misch systeem andermaal zijn ware gelaat: massale werkloosheid teistert ons land. De zwaksten, jonge ren, vrouwen en oudere werknemers worden hier door het sterkst getroffen. Ook onze eigen streek, het Aalsterse krijgt zware klap pen te verduren, te verduren. Kapitalistisch krisisverschijnsel Voor de verdedigers van de zuivere martkekonomie valt het heden ten dage erg moeilijk de these vol te houden dat de kapitalis tische marktekonomie het enig zaligmakend en beste ekonomisch systeem is, waarvan alle heil te verwach ten valt: zulke beweringen getuigen hoe langer hoe meer van weinig realiteits zin. Immers, dit systeem slaagt er zelfs niet meer in zijn zonen en dochters, die de school of de universtiteit verlaten hebben, werk te verschaffen. Daarbij komt dat arbeiders, bedienden en kaderleden massaal op straat worden gezet, zogezegd «omdat het slecht gaat», maar in feite maar al te vaak om de winsten nog wat meer op te drijven. Alle tot hiertoe bekende recente winstcij fers zijn immers meer dan bevredigend. 1974 was een bijzonder goed jaar voor de ondernemingen. En behoort het «recht op arbeid» niet tot de funda mentele menselijke rech ten? Er zal blijkbaar nog één en ander moeten veranderen in de richting van een demo cratisch en imperatieve planning, van een kontrole van de investeringen en van andere struktuurhervormin- gen vooraleer het recht op arbeid voor eenieder werke lijkheid zal zijn! Teneinde de belangen van de gemeen schap veilig te stellen moet diezelfde gemeenschap dringend meer zeggenschap verwerven over het econo misch leven. Algemene evolutie van de werkloosheid in belgië Uit het overzicht van de algemene werkloosheidssi tuatie in België blijkt dat onder de regering Leburton de werkloosheid daalde, terwijl onder regering Tinde- mans de ekonomische krisis een hoogtepunt bereikt heeft. De vrouwen het sterkst getroffen Beschouwt men de werk loosheid naar het geslacht, dan stelt men vast dat eind december 1974 er 67.000 mannen tegenover 73.000 vrouwen volledig werkloos waren. In percentages uitge drukt komen deze cijfers neer op 3,8% volledig werk loze mannen tegenover 8,9% volledig werkloze vrouwen (op basis van de ekonomische aktieve bevol king) De vrouwen hebben dus het sterkst te lijden onder de werkloosheid. Beschouwen wij enkel de volledig arbeidsgeschikte werklozen, dan stellen we vast dat er eind december 1974 bijna dubbel zoveel vrouwen als mannen onder hen waren: tegenover 34.000 mannen, stonden 54.000 vrouwen. De vrouwen, die ongeveer 35% van de Europese be roepsbevolking uitmaken, werden we nog steeds erg benadeeld bij aanwerving, op leiding, bevordering en arbeidsvoorwaarden Ook de jongeren massaal werkloos Het meest dramatisch is wel de massale jeugdwerkloos heid: ontelbare hoge ver wachtingen van jonge men sen worden hierdoor verbrij zeld! Van eind december 1973 tot eind december 1974 is het aantal volledig werkloze jongeren (- 25 jaar) gestegen van 26.000 tot 47.00, wat een stijging is met 78%. Ander maal zijn de meisjes sterker getroffen dan de jongens: 30.000 meisjes volledig werkloos (hetzij een werk loosheidsgraad van 10,9%) tegenover 17.000 jongens (werkloosheidsgraad van 5,6%). Een dergelijke massale jeugdwerkloosheid moet dringend verholpen worden INTERNATIONALE RECHTVAARDIGHEID EN SOLIDARITEITTHEMA VAN DE VORMINGSCYCLUS VAN HET A.C.W. Wie zal zeggen dat wat wij hopen bestaat of niet bestaat Het is einiee als de wegen op aarde, eerst zijn er geen wegen mTtar ze ontstaan als veel mensen in dezelfde richting lopen. (Lee Sjuum) De weg naar een grotere internationale rechtvaardigheid en solidariteit tekent zich slechts langzaam af in het kluwen ekonomische en politieke machtsverhoudingen. Een der gelijke problemen-jungle laat weinig ruimte voor a-priori genuanceerde maatschappij kritiek. Dat de vormingscyclus - ingericht door het gewestelijk sociaal vormingscentrum v. h. vormingscentrum van het A.C.W. - dit jaar ergens de juiste richting hielp vinden, zal door niemand van de vijftig deelne mers worden betwijfeld. Gedu rende vijf weken kregen de meest kompetente inleiders en deskundigen het woord. Met de teoretische inbreng van L.Baeck (Prof. K.U.L.). L. Van Depoele (doc.ec.Hogeschool St. Aloyisius). S. Marijsse (assistent UFSIA) werd een eerste analyse gemaakt van het ekonomisch onevenwicht, de internationale politiek en de mogelijke struk- tuurhervormingen. De hier on- beantwoordde vragen werden verder aangevuld door de erva ringrijke uiteenzetting van A. Van Istendaele (Nat. Voorz. C aritas Catholica). Ten slotte werden N. Leynse (Nat. Ver- antw. Wereldsolidariteit) en J. Bosnians (Kabinetsattaché Ontw ikkelingssamenwerking) gekonfronteerd met de vragen omtrent de konkrete aktiemid- delen. Hen grondige verslaggeving van elk der inleidingen zou weinig aarde aan de dijk brengen. Belangrijk is het feit dat in onze huidige periode, waarin er zich een alliantie aan het vormen is tussen de meest welvarende naties, een nieuw pact tussen Noord en Zuid steeds dringen der wordt. Een pact dat niet alleen het formele recht erkent van alle naties op ontwikkeling. dat ook de normen pr**"1 middelen weet op te brengen o dit ideaal waar te maken. Op dit ogenblik is in ons lam niet zodanig een uitbreiding v; middelen dan wel een nieml tanpak vereist die deskundig heid koppelt aan visie. Ori wikkelingssamenwerking ka bovendien slechts ruim opgezj irden wanneer deze gedragt wordt door de brede lagen val^ de Belgische bevolking. Dus oo J I in onze streek Een voldoent verspreiding van informatie stimulering is onontbeerlijk oi[„ L ons eigen groei-egoïsme at pUblie breken en om de verschillem )erste aktie- en animatiegroepen steun te geven die ze verdienen. R.D.Vwegge nheli Stijging van de werkloosheid treft vooral Vlaanderen De toename van de werk loosheid in 1974 treft vooral het Vlaamse landsgedeelte: 55% van de stijging van de werkloosheid werd in Vlaan deren geregistreerd; 30% van de stijging trof het Waalse landsgedeelte; 15% werd genoteerd te Brussel Eind december 1974 werd nochtans de hoogste werk loosheidsgraad genoteerd in het Waalse landsgedeelte 7,3% (enkel volledige werkloosheid); in het Vlaamse landsgedeelte be droeg de werkloosheids graad 5,5% (volledige werk loosheid); in Brussel 4,2% (volledige werkloosheid) Ook het Aalsterse heeft veel te lijden Het Aalsterse krijgt even eens zware klappen te ver duren. Alleen al wat de volledige werkloosheid be treft, noteerde men eind december 1974 in het ge westelijk bureau Aalst van de Rijksdienst voor Arbeids voorziening (arrondisse ment Aalst) 2.249 volledige werklozen bij mannen en 2.622 volledige werklozen bij de vrouwen, hetzij in totaal bijna 5.00 volledig werklozen. Ten opzichte van december 1973 is dit een toename van meer dan 1.000 werklozen. In Aalst-Oudenaarde haal den de mannen een werk loosheidsgraad (enkel voll. werklozen) van 4,3 de vrouwen 8.9 hetzij een gemiddelde van 5,9%. Dit is nogal wat verwijderd van de vooropgezette 2% in het economisch plan! Werkloosheid volgens het beroep Eind december 1974 telde België niet minder dan 23.370 volledig werkloze bureelbedienden, 7.442 on derwijskrachten zonder werk (waaronder 6.339 vrou wen), verder 3.532 werkloze tekenaars en nijverheids technici, 623 boekhouders, 692 ekonomisten, aktuaris- sen en statistici, 567 natuur- en scheikundigen, 993' technisch ingenieurs, 294 burgerlijk ingenieurs, 52 architecten en meetkundi- gen, 223 rechtsgeleerden, enz... zonder job. Tot daar een ruwe schets, een momentopname, van wat ooit één van de meest zwarte bladzijden uit onze Belgische, Vlaamse en Aalsterse sociale geschie denis zal genoemd worden, het verhaal van het spook der werkloosheid op de drempel van 1975! Het valt niet moeilijk daaruit de konklusie te trekken Zo kan het niet langer! Het moet anders worden Maar dan anders dan dat andere anders! Martin Hutsebaut Politiek sekretaris BSP-afdeling Aalst PORTUGAL Sinds verschillende maan den blijft Portugal op een permanente manier op het eerste plan van de politieke aktualiteit. Gedurende een korte tijdspannen na 25 april 1974 heerste er een kwasi- algemene tevredenheid de ondergang van het Portu gees fascisme te hebben meegemaakt. Zeer snel ech ter is er iets gewijzigd in deze optiek. Vanaf het ogenblik dat de voornaam ste aangelegenheid deze is geworden van de «inhoud en de vorm van het nieuw Portugees regime» zijn wij getuige geworden van het ontketende van een interna tionale informatiekampagne op een sistematische wijze en in hoofdzaak gericht tegen de Portugese Kom- munistische-Partij. Wij hoeven ons daarover niet te verwonderen. In Portugal is het probleem gesteld van de fundamente le politiek-ekonomische-so- ciale omvorming van de maatschappij en dat dan nog in een land van West- Europa, dat daarbij nog lid is van de Atlantische Ge meenschap. Op dat ogen blik speelt de «klassereflex» voor de volle honderd pro cent. Alle batterijen worden opgesteld, alle registers van het anti-kommunisme (en natuurlijk anti-sovjetisme) worden opgetrokken. Vijftig jaar ervaring op dit terrein heeft de heersende klasse van de kapitalistische we reld een trommel boordevol middeltjes daartoe aan de hand gedaan. Dat daarbij in de eerst en voornaamste plaats de K.P.-Portugal wordt geviseerd is geen toeval. De «klassevijand» (hoe graag zouden de bur gerlijke ideologen deze term uit het woordenboek van de objektieve geschiedschrij ving zien verdwijnen!) weet zeer goed waar het paard gebonden ligt. De K.P.-Por tugal heeft steeds het eerst, het langst en het best pal gestaan in de strijd tegen het fascisme. Ze heeft daarbij duizenden goede militanten verloren. Noch tans stond ze op de dag van 25 april 1974 nog steeds paraat, en geschraagd door een juist idee over de maatschapprij, een ideolo gische fundering en een grondig besef van de «eigen Portugese situatie» weet ze zeker goed waar de demo- kratische beweging in Por tugal aan toe is. Ze onderte kent de reële rol van de beweging van de Strijd krachten in de eigen weg van de Portugese ontvoogding, maar ze weet ook pertinent goed dat elke zwakheid door de klassevijand zal worden uitgebuit om de vroegere privilegies te herstellen. De reaktionnaire krachten zelfs al kunnen ze vandaag niet met open vizier naar buiten treden, zijn verre van ontmanteld. Ze houden zich voorlopig schuil in cen trische formaties, die zich zelf demokratisch en chris telijk noemen, en indien hu voor hen nodig is om inzet te redden zullen ze oce niet aarzelen zich onder vlag van het demokratisc| sociaslisme te gaan schuilen. Dat weten dkultu Portugese kommunistebanke ook, zoals ze zeer goeman beseffen dat het grootst ent?c gevaar voor hun land c J^1" ekonomische wurging georganiseerd door de n tionale en internationalCstm reaktie, die aldus misbrui ivenal maakt van de achterlijk estau toestand van het land. Hepe re: voorbeeld van Chili is recent om het nu reeds vergeten. In deze omstandighede moeten de Portugese kon munisten kunnen rekenen, he op de steun van alle demc er va kraten ter wereld en voori leze j op de steun van allen di zich op het socialism beroepen, ook en vooral i hun eigen land. De komend verjaardag van 25 april is wi een goede gelegenheid or£jg"t'o dit eens beter te overwegen. ltjmu Ie h< J. DeGeyte estau beeft Jong Socialisten, Links, revolutionaire arbeidersliga, politiek alternatief, kris tenen voor het socialisme, arbeiderskomitees, de nieuwe maand, werkgroep arbeid wereldscholen en elcker-ik. VOOR EEN PROGRESSIEF FRONT Er voert wat in dit Vlaamse land, stilaan heeft zich het embryo van een links eenheidsfront gevromd. Moest je daar aan twijfelen, dan verwijzen we even naar de talrijke eenheidsakties, die de laatste maanden gevoerd werden naar aanleiding van de Putch in Chili, een tentoonstelling als Brasil Export of de aankoop van nieuwe gevrechtsvliegtuigen. Bij al deze akties was het telkens een rem dat voor er konkreet wat kon gebeuren, er eert een massa tijd en energie verloren ging enkel met het kontakteren van groepen Daarom vonden we het niet zo'n gek idee om eens met elkaar te gaan praten, ook wanneer er geen onmiddellijke konkreet aktiepunt op de agenda kan geplaatst worden Praten met elkaar, omdat we geloven dat de linkse en progressieve bewegingen in Vlaanderen véél meer kunnen dan enkel eens okkasioneel samenwerken Praten met elkaar, omdat we ontdekten dat we vele doelstellingen gemeen hebben Praten met elkaar omdat we ondervonden dat versnippenng tot niets leidt en een bundeling zich opdringt. V9e willen daarom een beweging in het leven roepen, die rekening houdt met de verscheidenheid en eigenheid van de groepen die strijden voor het soaaisme maar anderzijds ook een machtige drukkingsgroep zal zijn. De manier waarop deze beweging groeien moet, zal dan ook open zijn. Een open initiatief dat speelruimte laat voor de ideëen van alle progressieve krachten Waarin dus zowel ral- militant of jong socalist als een kristen voor het socialisme aan bod kan komen. Want, de socialistische maatschappij zal er moeten zijn voor iedereen Het is daarom onmogelijk er een bluawdruk van op te stellenNee, al wie naar het socialisme streeft moet betrokken worden bij het uitkienen van dit plan en daarvoor is dialoog, samen werking en organisatie onontbeerlijk HOE ZAL DIE MAATSCHAPPIJ ERUIT ZIEN? Maar natuurlijk zijn er reeds bepaalde hoofdlijnen van hoe zo'n maatschappij er zal uitzien, op papier te zetten. Zo verklaarden de verenigingen die deelnemen aan de diskussies over de opbouw van het front en u daar ook toe uitnodigen, zich eens over volgende punten de socialisatie van de vitale produktemiddelen is noodzakelijk om de macht van de heersende klasse, die berust op het privébezit van deze produktiemiddelen, uit te schakelen. wij opteren voor een demokratische planning, als alternatief voor de 'vrije mark tekonomie' die enkel gericht is op winst en ongelijkheden in het leven roept en bestendigt. Dankzij de demokratische planning moet het mogelijk worden dat de produktie onze menselijke behoeften bevredigt en dit met als uitgangspunt de gelijkheid en gelijkw- waardgheid van iedereen. wij eisen zelfbeheer, zowel in school als in bedrijf, in gemeente als in staat. Maar dit veronderstelt een maximale decentraisatie en autonomie; eenbeperking van het centrale (vaak opgedrongene) tot het voolstrekte minimum. Om dit te verwezenlijken is er een direkte demokratie nodig, waarbij iedereen aan de besluitvorming recht streeks kan deelnemen Bijvorrbeeld via wijkkomitees in het gemeentebeleid die zowel het gemeentebeleid mede bepalen als het kon trol eren Deze lijnen zetten we op papier als borg, opdat na de omverwerping van de kapitalistische machtsstrukturen en wanneer er echt kan gewerkt worden aan die nieuwe samenleving waarvoor wij strijden, macht en aanzien niet opnieuw zouden worden gemonopoliseerd door een kleine groep, het weze een partij of staatdsburo- kratie, een meer of minder verlichte technokratie HOE SAMEN STRIJDEN? Vraag is nu natuurlijk, hoewerp je dat kapitalisme omver en begin je te bouwen aan het socialisme. Ook hier zijn er reeds gemeenschappelijke standpunten. Alle organisaties erkennen de positieve rol die de door strijd afgedwongen hervormingen met zich meebrachten, zowel voor het lot van de arbeidende klasse als voor de ganse bevolking en de versteking van de progressieve krachten Alle organisaties zijn het er ook over eens dat er een breekpunt komt met het kapitalisme tengevolge van de diepgaande krisis. Dit zal gebeuren als de strijdende massas het kapitalisme in vraag stellen en de macht overnemen. EEN OVERGANGSPROGRAMMA IS NODIGI En om dit klimaat te scheppen, waarbij de overname van de macht niet bruusks gebeurt, maar waarbij de mondige bevolking daar om vraagt, is er een overgangs programma nodig. Een band tussen onze dagekjke aktviteiten en het beginpunt van een socialistische staat, nl omverwerping van de kapitalistische machtsstrukturen. Dergeijke programmapunten zijn: arbeiderskontrole als eerste stap naar het echte zelfbeheer strijd voor reéle planning van de ekonomie, zodat er geen verspilling is van onze arbeid en niets via reklame meer wordt opgedrongen socialisering van onze geneeskunde en farmaseutische nijverheid, dit moet een service zijn en geen kommercieel initiatief nationalisering van de grond, zodat échte sociale woningbouw en een goede grondregie mogelijk worden open gemeenschapsscholen, waar vrije denkende mensen worden begeleid. uittrede van ons land uit het nato-pakt socialisering van de persinfrastruktuur. zodat er geen kontrole meer is door grote belangengroepen. strijd voor volledige tewerksltelling door inkorten van de arbeidsduur beveiliging van de koopkracht verdediging van het stakingsrecht en alle syndikale vnjheden. WAT NU? Een progressief front zal dergeijke programmapunten verdedigen of ondersteunen en om dit konkreet, ook op gemeenteljk vlak te verwezenlijken, steken wij van wal met lokale bijeenkomsten Te Aalst gebeurt dit op vrijdag 18 april en in Geraardsbergen op 11 april. Het wordt een voorstelling en uitgebreide bespreking van wat hier kort en vluvhtig vermeld staat. De bedoeling is om via deze meetings, aktiekernen te vormen en dit ter voorberei- di ng van de dag van de progressieve frontvorming op 27 april en andere nationale of plaatselijke akties chen Afspraak dus op vrijdag 18 ajxil in de lokalen die ons door het C.S.V. centrum vo )e h( samenlevingsvermewing, 't fabrieksken Wellekensstraat te Aalst, ter beschikki er(je| werden gesteld De meeting begint om 20 uur er zijn zeker sprekers van de jong socialsten, ral, kristenen voor het soaaisme en van werkgroep arbeid. In de nacht van maandag op dinsdag werd door onbekenden ingebroken in de woningen van dokter Van Hecke, Moorsel- baan te Aalst en deze van dokter Vermeir, Aalstersesteenweg te Moorsel. In beide gevallen waren de bewoners thuis en sliepen boven. Men vermoed dat de beide inbraken het werk zijn van dezelfde inbrekers. Op de twee plaatsen werd inge broken via het breken van een venster gelegen aan de achter kant van de woningen. De benedenverdiepingen werden grondig doorzicht. Bij Dr, Vermeir blafte de hond eventjes omstreeks drie uur in de morgen. Doch niemand koesterde ,n argwaan. Op beide plaatsen gingen de dieven aan de haal met ,en een belangrijke geldsom. Bij dr. Vermeir werden tevens ook enng nog een paar kostbare armbanden gestolen. De B.O.B., Rijkswacht en de Politie van Aalst stelden een onderzoek in. Tot nogtoe had men nog geen spoor van de daders. (H.D.W.) iteun V rerboi •erwa zijn ir linde irbari iet vo s de l roor erled nas d 'oor A oe, Z' teun >nve atand lekei ries lubli' fval leme inige rees i aar d et 1 ekor linis ersoi p de an di ijn e omn edul ïer ar 'erpe ïklas Innei aani :ve 1 ildt i zij asse >g°F estai an c isku: n he vel 1 Bal rvan genii rise trin ach l d< Door de nationale dienst voor openluchtleven zal ten behoeve van de speelpleinwerking in de gemeente in samenwerking met de plaatselijke geestelijkheid een informatievergadering worden gehouden op vrijdag 11 april te 20 uur in het Parochiehuis, Tcrmurenlaan. Na een diamontage met kommentaar nabespreking onder leiding van Josée Janssens van het Nationaal Studie en Adviesburecl waarbij zal gehandeld worden over Planning en uitwerking van speelruimte» zal de h. André (Juintelier spreken over «Animatie van het speelpleinwerk. Er is ook ruime mogelijkheid tot inbreng van eigen problematiek. Door de Oudervereniging van de kloosterschool Tcrmurenlaan wordt met de medewerking van het mobiel verkeerspark van ieiit. en politiekommissaris en politiekorps van de gemeente op de speelplaats van de school Termurenlaan een week van het irijet verkeer gehouden en rijkswachters geven ter plaatse aan de kinderen verkeersopvoeding met theorie en praktijk. Het programma van deze verkeersweek is als volgt: Maandag 14 april ie I4) uur. welkom aan de genodigden; rondgang in het verkeerspark en recetpie; te 20.30 uur in ht klooster debatavond over - Kind in het verkeer», woensdag 16 april kindernamiddag met te 15 uur. film «Vrocm-Vroeni». dia's over «Wij in het verkeer-, en film «Hoe doen wij in onze klas aan verkeersopvoeding» door de school; te 16 uur debat met de politie niet gelegenheid tot vragen stellen door de kinderen; vrijdag 18 april te 20uur prijsuitreiking van de tekenwedstrijd; te 20.30 uur dia vertoning door een kleuterleidster; te 20.45 uur diaprojektie; ie 21.30 kleurenfilm over «Hedendaags verkeer» en verkeersop voeding doorheen de kleuterschool en de lagere school met bandmontage. Het ziet er naar uit dat eerlang te Erembodegem verbetering zal komen in de gevaarlijke verkeerssituatie in de omgeving van het slation en op de verbinding station-Kapellekensbaan. Ver lichtingspalen zullen geplaatst worden en worden uitgerust met armaturen die vrijkomen op de Brusselsesteenweg. Zodra de weersomstandigheden het toelaten wordt het wegdek van de overbrugging voorzien van een slijtlaag zodat de bochten volledig kunnen worden uitgewerkt en zodat de gemeente diensten ook kunnen overgaan tot het aanbrengen van signaliz.atie op het wegdek, wat het verkeer over deze nieuwe brug toch heelwat veiliger zal maken. red (ent iter jtAa tetis Eter orde irkei he utoo onak gei: lekei eer. gin n va avur tSii rk e Tt V ken n de natii 10; 18c I I (lek

De Voorpost | 1975 | | pagina 2