B B E G B I L NI B Q B T U W. leedse flodders E 3 GEBRUIKERS OPGELET OP 15 APRIL GAAT A-WEG HALFDICHT 7e WANDELTOCHT: TE VOET DOOR 'T LAND VAN AALST GDZEGEMS EN HOFSTAADS KORT NIEUWS 4-11-4-75 - De Voorpost Vanaf 15 april, dag waarop de verbredingswerken op de E 3 tussen Gent en St.-Ni- klaas een aanvang nemen worden door de Rijkswacht en de diensten van de E-3 bijzonder strenge veilig heidsmaatregelen inge voerd. Dit zijn de gevolgen van de zware ongevallen reeks "die zich vorige jaar voordeden tijdens de verbre dingswerken op het vlak St.-Niklaas-Kruibeke. Deze kregen als gevolg dat er naar andere oplossingen diende uitgekeken te worden Verkeersofficier kapitein Sintobin legt er de nadruk op dat de beslissingen die vanaf 15 april van kracht zullen worden het gevolg zijn van een lange studie en enorm veel vergaderingen met de bevoegde diensten. Wat moest en zal primeren is de veiligheid. Een aantal bevoegde diensten wilden absoluut niets meer weten van het tweemaal twee rijvakken systeem. Al waren de oorzaken van de ongeval len bij de bestuurders zelf te vinden. Vrachtwagens alleen in richting St. Niklaas De oplossing die nu wordt ingevoerd is meteen ook een Europese primeur. Tijdens de werken wordt het verkeer voor personenwagens en bestelwagens onder de 3,5 ton verboden in de richting van St-Niklaas dit vanaf de afrit te Heusden. De ver- keerssignalisatie hiervoor stelde de Rijkswacht voor enkele problemen die nu ondervangen werden door het aanbrengen van portie ken die ook op de douane- komplexen gebruikt wor den De rijkswacht legt er de nadruk op dat bijzonder streng zal worden opgetre den tegen overtreders te meer daar reeds van in Gentbrugge een degelijke voorsignalisatie zal worden aangebracht. Deze signali satie zorgde op financieel gebied voor een zware onkostenpost maar om niets aan het toeval over te laten zullen om de tien meter ook nog reflekterende nagels in de baan geheid worden daar waar het vak zal worden aangebracht voor de vrachtwagens. Deze worden op het vak Antwerpen - Gent geleid op één rijstrook, die voorzien wordt van een uitwijkstrook. Voor deze vrachtwagens geld niet al leen een inhaal verbod maar wordt de maximum snelheid bepaald op 60 km per uur. Voor de richting naar Gent worden twee rijstroken voor zien. Hier dient echter te worden opgemerkt dat er eveneens een inhaalverbod geld voor vrachtwagens bo ven de 3,5ton. De personen wagens zullen vrij mogen inhalen. Zij mogen echter de snelheid van 80 km. per uur niet overschrijden. Wat nu met de personenwagens die uit de richting Gent naar St-NIklaas moeten. Deze worden via de afrit Heusden- Gent Zeehaven afgeleid naar de oude Rijksweg 14, om dan via Lochristi en Lokeren weer op de E 3 te worden geleid op 3 km. van St-Ni klaas nml. St-Niklaas-West. Deze oplossing biedt het voordeel dat de personen wagens geen kruisend ver keer te verwerken krijgen op de baan 14. De rijkswacht voorziet echter zowel op de E 3 en de baan 14 vertragin gen, die volgens een prog nose zullen oplopen tot 1 uur. De bijzondere wegpoli- tie zal een speciale inspan ning leveren. De beide wegen zullen 24 uur op 24 bestendige gekontroleerd worden. Men wil kost wat kost het verkeer in veilige banen leiden. Specialisten noemen het een zegen dat de minister van openbare werken zo snel besliste de verbredingswer ken te laten doorvoeren. Kontrole maximaal toegelaten gewicht Waarom? Tussen St-Niklaas en Beervelde stelde men spoorvorming vast op vak dat meestal door de vracht wagens bereden wordt.Deze werden rechtstreeks veroor zaakt door te zwaar geladen vrachtwagens die hier voor extra snelle slijtage zorg den. Deze spoorvorming bracht een groot gevaar met zich mee voor personenwa gens vooral bij regenweer. In die sporen werden als het ware kleine kanalen ge vormd waardoor de gevrees de aquaplanning tot stand komt met alle gevolgen vandien. Om de te zwaar geladen vrachtwagens te kunnen onderscheppen en ook om de ongelijkgeladen vrachtwagens in overtreding te kunnen meenemen wordt op de E 3 even voorbij de afrit St-Niklaas gezien in de rijrichting van Antwerpen de laatste hand gelegd aan de elektronische meetappara tuur die reeds in de baan werd aangebracht. Alternatieve oplossingen De rijkswacht trekt de aan dacht van de autobestuur ders op het feit dat Antwer pen ook kan bereikt worden via de A weg E 5 Oostende- Brussel of via Gent-Den- dermonde-Breendonk Ant werpen. Men verwacht voor al vertragingen tijdens de weekends al wordt er direkt aan toegevoegd dat men hoop dat einde juni de werken zullen beëindigd zijn. (H.D.W.) HEB STEEDS BIJ DE HAND Het prinsenbal van Etien- nus I was niet, wat men noemt een overrompelde manifestatie. De publie ke opkomst was bevredi gend, maar er konden er nog heel wat bij. En zij die er niet waren hadden weeral eens ongelijk. De sfeer herinnerde aan de beste karnavaldagen. Bo vendien stelden de Leed- de Kalveren hun eigen «dansmariekes» voor. Als ze dit opzet kunnen waarmaken, betekent dit toch een hele prestatie voor een bescheiden Leedse karnavalgroep. Alle lof ook voor de andere Leedse karnaval- vierders. Zowel de Sleu ren, de Rembrandtklud- dens, Uilenspiegel als de Orde van de Leedse Hovaardige Boer waren op post. Ook de krakken van Aalst. Zij vergezelden hun prins Bob die een oproep deed voor een karnavalverbond over de Aalsterse grenzen heen. De Orde van de Leedse Hovaardige Boer raapte de handschoen alvast op. Wie er met geen vergroot glas te bekennen was, waren de mannitoes van de leedse karnaval. Geen mens van het Feestkomi- tee had dit prinsenbal waardig bevonden om met zijn doorluchtige aanwezigheid te vereren .Niemand heeft er zater dag om getreurd, maar het is toch maar een veeg teken. Met Wim Sonne- veld zouden wij zeggen «het zeil gaat eran». Uiteindelijk werd dan toch uitgemaakt dat Tu- borg beter is dan Ginder- Ale. Tijdens de twee konfrontaties met leider Merchtem hebben de Le denaars zonneklaar aan getoond dat ze wel kun nen verliezen als alle omstandigheden zich te gen hen keren en er van voetballen geen sprake meer is, maar dat ze zeker kunnen winnen, als het zuiver op voetballen aan komt, en wanneer dat dan ook zuiver en sportief gebeurt. Zonder de frat sen van Vermoes te Merchtem, had de kom petitie er wellicht heel anders uit gezien. Maar geef ons nog maar een «Tuborgske». En nu nog even serieus worden: donderdag 17 april moet de de Volks kring wel tweekeer te klein zijn. «The Corona tion Anthems» van Haen- del door Schola Canto- rum Cantate Domino en het Belgisch Kamerkor- kest o.l.v. Georgers Maes is niet ieder jaar in Lede te zien en te horen. Zelfs wie geen aanhanger is van klassieke muziek moet dit beslist meema ken. Traditiegetrouw pakt de vriendenkring F.F.R. afdeling wandelen ook dit jaar terug uit met een groots opgezette wandetocht. Stilaan beginnen de meeste mensen vertrouwd te worden met deze gebeurtenis. Getuige daarvan elk jar stijgt het aantal deelnemers. Verleden jaar werd het rekordaantal van 1543 personen bereikt. Elke leeftijd is vertegen woordigd. Van 4 tot 80 jaar Elk kiest een afstand die hem past. Onnodig te vertellen dat wande len niet enkel een mannensport is. integendeel, mannen nemen wel de langste afstanden maar de vrouwen komen talrijker op. Ook de jeugd laat zich niet onbetuigd. Het heeft een paar jaar geduurd voor ze gewonnen waren voor tleze vorm van sport. Nu doen ze het als een sportieve prestatie, om een zichzelf te testen, om eens een dagje te zwerven met vrienden en vriendinnen, om een te bewijzen dat ze ook nog wat kunnen, niettegenstaande het gemak van de auto» Het is geen kompetitie. Deelne men en eindigen is wat telt. Elk jaar komen de deelnemers binnen tussen 14 uur en 21 uur. Het speelt geen rol. de zaal is open en de inrichters wachten. Dit jaar worden volgende ge meenten bewandeld al naarge lang de gekozen afstand Aalst - Krembodegem - "Hekelgem - Meldert - Mazenzele - Baarde- gem - Moorsel - Wieze - Herdersem.dusdoorde Falluin- tjesstreeken Kravaalbos. De grote rustplaats is in de school van Meldert. Er is verzorging op de omloop en bevoorrading voor de dorstigen. In de feestzaal FFR Dender- mondse steenweg 75 waar men vertrekt en aankomt kan men uitrusten en zich laten verzor- Reportagereeks «Godsdiensten in Vlaanderen» vervolgt weldra. gen. Volgende afstanden en start- uren werden voorzien Ibkm - tussen 13en 14uur(25fr) 24 km - tussen 10 en 11 uur en ook om 13 uur (30fr) 35km - tussen lOen 11 uur(40fr) 42 km - tussen 9 en 10uur(40fr) 50 km - tussen 9 en 10 uur (liefst om 9uur!)(50fr) De minderjarigen betalen 30 fr ongeacht de gekozen afstand alsook leden VTB. VAB en VWB. ledereen wie tot op het eindpunt geraakt bekomt een medaille en een brevet in middeleeuws gotische tekst. Verleden jaar werd een speciale luksemedaille gegeven ter gele genheid van het Dirk Martens- jaar. Vooraan ziet men het hoofd van Dirk Martens terwijl aan de achterzijde een ajuin, spotnaam der Aalstenaars afge beeld is. Zij kan ook dit jaar bekomen worden samen met een keu re. Maar er is nog een herinneringsmedaille, deze met de karakteristieke Vlaamse kop van Honoré De Zutter (geboren in 1894) de oudste regelmatige Vlaamse wandelaar. F.lk van deze medailles kan bekomen worden mits voor inschrijving en storting van 100 li op PR 000.0922049.64 van Baetslé Willy. Ten Berg 49, 9300 Aalst ten laatste op 15 april e.k. Latere inschrijvingen zullen na besteld worden mits een toeslag van 20fr. Deze voorinschrijving bevat reeds de hoger vermelde bijdrage in de kosten, doch krijgt uiteraard geen prijsver mindering meer. Er is telkens een grote gratis tombola tussen de deelnemers, dit kent vanzelf sprekend ook veel sukses. Kunt. wilt. durft U nog wande len Kom dan op 1 mei naar F.F.R. R.V.d.P. ,v>5' - De Membachse burgemeester legde bloemen neer voor het monu ment te Gijzegem ter gelegenheid van een verbroederingsbezoek. De BGJG te Hofstade richtte een «Ontmoeting met bloemen» in en bracht een bezoek aan een bloemeklabo (Ib) ✓W HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS^ EN ADRESSEN Idi 052-21.11.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. En wat een prijs Huis Adi, Dorp 41. Grembergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pnjzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex t 18. Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst BRT 14.00 film vange kunde Ijshoc werke kabou amaz< Wood 20.15 20.40 21.30 gier1 Nieuw key. endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespedaüzeerde personen. De Dendermondse Rijschool. Vetdstraat 47, Sint-Giliis-Dendermonde. leert U sturen zoals het moet Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylon tapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. n Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke I O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. kom, leen gerust 053-21.60.16 DE I- GEV) RTB 10.30 mattn deogi Same 14.45 lonie Appu Point Anter 20.15 20.45 made on c NED 10.30 Scho 15.02 je ro Pena sport jPault Zwer Bosk Kokk weg ment op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou- pn o( .ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Hoogstraat 77, Haaltert Z 1 reid 23.2' attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek. Meubelen E. De Petter. Kon Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette, terga! enz Zonneblinden. Luxaflex. Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde Publiciteit 052-21.40.60 _n groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar speda- II sten. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oelsie Kleding Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyen-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken. jan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerpreóeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert NEC 18.11 de Bi der, 20 0( bij T 22.2( Kerk: 23.2( FR. 9.50 Midi medi Nieu' mag; de I' medi de kl Auto lijke weer anim 20.3! 22.31 Fran Bieu FR 2 ho.oc giona ur - Des i 19 2C en - >0.0C >1.35 >2.35 slieuv. 053-21.34.76 zitten duizenden met ASTMA-aartdoeningen? Eén oplossing! De MEDISCHE matras Verkrijgbaar bij DE PAREL Molenstraat 41 - NIEUWERKERKEN 4- y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I Yonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. De Membachse verbroederingsdelegatie samen met het Gijzegemse gemeentebestuur (Ib)

De Voorpost | 1975 | | pagina 4