1 MEER NIEUWS OVER... PATRICKS j DRIVE-IN 1 SHOWS WESS DORI GHEZZI wie is \7 Zaterdag 26 april, aanv. 19 u. Zaal BEUKENHOF, Buggenhout-Opst. deejee Guy Golie Zaterdag 3 mei, aanv. 20 uur Dancing DE PIRAAT, Bug- genhout Zaterdag 17 mei, aanv. 19.30 u. Jeugdklub TUL, Brugge DENDER WIST JE AL DAT? Willy Sommers kreeg op 24 april een gouden plaat voor Blijf nog een uurtje bij mij - Van souvenir, zijn nieuwste single werden in drie weken tijd 20.000 stuks verkocht Een prestatie, dacht je ook niet? Verder melden wij u ook nog lieve lezers dat Willy nog geen trouwplannen heeft Dit dan in tegenstelling met Machteld en Marie Jeanne die wel gaan trouwen Neen niet met mekaar natuurlijk Luk Bral heeft sukses in Nederland en nog niet te stillekes Luk is een natuurtalent, dat hebben wij hier altijd verkondigd Joes Harris heeft een hit met 'Drink rode wijn- Wij heb ben echter de indruk dat onze noorderburen de voorkeur ge ven aan de versie van Udo Jurgens De circusshow van John Horton is aan zijn rond reis begonnenGa eens kijken! Het loont de moeite Saman- tha is verloofd met één indus trieel (natuurlijk niet met twee) uit de diamantnijverheid Ze draagt trouwens een pracht van een ring Kijk maar eens goed James Lloyd wil terug naar Engeland gaan wonen Vlaanderen is blijk baar toch te klein voor don kere James The Garnets hebben ook een nieuwe plaat en als Mi Amigo verder gaat met ze rot te draaien dan wordt het nog een dikke hit ook Mi Amigo doet ondertussen ook steeds maar rustig verder Toch wel cracks waarvoor je best even het hoedje afneemt Nietwaar heren van de justi tie? John Terra wil ook se rieus aan een come-back be ginnen Hij onderging een operatie die hem een hele tijd uit de running hield maar nu is de sympathieke Limburger er weer helemaal bovenop -A sad sad song, de nieuwe plaat van Jeremy, waar wij rotsvast in geloofden is achteralies een flop geworden Wij vinden dat zelf verschrik-ke-lijk Ten eerste omdat wij er met onze pronostiek weer eens glad naast waren Ten tweede om dat wij het een steengoed nummer vinden en we niet zo vaak goede Belgische produc ties in handen krijgen Ten derde omdat wij Jeremy een erg toffe jongen vinden die het succes zeker verdient Mis schien is het ogenblik van be zinning over de oorzaken van de mislukking nu wel aange broken vriend Ignace I Hol landse mop over de Belgen Weet jij waarom 's avonds als hij gaat slapen een baksteen en een kaars meeneemt naar zijn slaapkamer? Wel met die baksteen werpt hij het licht uit en met die kaars kijkt hij of hij juist geworpen heeft ha, ha* Goed hé Volgende week krij gen ze een antwoord die Hol landers Want nu is mijn blad vol Yvan Heylen Zingt die nog mijnheer? playboy jimmey frey We zijn er ons terdege van bewust dat we over Jimmey Frey nog bitter weinig kun nen schrijven dat jullie niet reeds lang weten. Jimmy staat al een heel aantal jaar tjes in het midden van ons showgebeuren en speelde zelfs lange tijd de rol van «enfant terrible». Dat schijnt nu echter wel voorbij te zijn. Het aanbod in onze eigen vlaamse showbiss is inmid dels zo sterk toegenomen dat Jimmy zich echt niet meer de «toeren» kan ver oorloven, die hij vroeger nogal eens uithaalde. «Met pappie nummer twee» haalde Jimmy Frey vorig jaar nog een erg grote hit. Zijn meest recente plaat verdween echter in de mist. «Ik kan mij dergelijke mis lukkingen echt niet teveel veroorloven zegt Jimmy, en daarom heb ik weer een nummer genomen van Ca- helo en Andy Free. Zij schreven ook het pappie nummer voor mij en ik heb de indruk dat zij vandaag de dag zowat de beste songs chrijvers in het land zijn Feit is dat «Ze noemen mij een playboy», de recent uit gebrachte Frey-plaat een erg pittig nummer is dat Jimmy werkelijk op het lijf geschreven is. Frey is nog steeds de vrijgezel playboy, hoewel wij onlangs ergens hoorden dat daar in 't kort verandering zou inkomen. We geloven eerlijk dat het voor Jimmy een succe splaat wordt. WIE KENT DONOVON NOG? De twens van vandaag, we bedoelen dus de tieners van het midden der zestiger ja ren hebben allemaal nog wel eens in een romanti sche bui naar een Dono- vanplaat geluisterd. Met platen als «Catch the wind» «Sunshine superman» en «Hurdy Gurdy man» om e^ slechts enkele te noemen bereikte deze Schotse volkszanger toch een erg groot publiek, dat er destijds door een figuur als Dylan voor dat soort muziek ge wonnen was. Met de komst van de jaren '70 vervaagde het Donovan-image. Nu wan neer we het nog nauwelijks hadden verwacht komt daar plots een Donovan-album op de markt dat zeker de moeite waard is. 7-tease heet het ding en je zou het bijna als een autobiografie van de zanger kunnen zien. Daarom ook is het beslist de moeite waard. De echte Donovan-amateurs van een achttal jaren geleden vinden er misschien niet he lemaal dat in terug wat ze zouden willen, maar het is beslist een interessant do cument waarin we de veel zijdigheid van de sterk ge- evolueerde artiest die Do novan toch wel is leren ken nen. Eén aanrader (Mare) Wess (28) en Dorl (25) gebo ren respectievelijk in North Carolina en in de provincie Milaan, zijn de gelukkige kom- ponenten van het duo. dat Ita lië dit jaar heeft vertegenwoor digd op het Eurovisie songfes tival in Stockholm Wess en Dori Ghezzi, beiden welbekenide vocale solo-arties ten ontmoetten elkaar op een dag bi) toeval in de opname studio van hon platenmaat schappij Zoals natuurlijk het geval is bij zangers en produ cers, praatten zij over songs en kiwamen overeen, dat het lied «United we stand» een hit zou kunnen worden in Ita- lië, mits het in Italië opgeno men zou worden door een duo. Zo Is het duo Wess Dori Ghezzi,- liefkozend genoemd «Black and White» of «Café au lait». ontstaan in 1972. De coververste, in het Itallaaans •Voglio'Stare con te» gehe ten. werd onmiddellijk een succes en beklom de nationa le hitparade in Italië Het duo nam daarna deel aan het fes tival van San Remo in 1974 met het lied «Tu nelia mia vi ta», dat 14 weken in de natio naal hitparade stond. In dit stadium was de populariteit van het duo in ital e gesettled en ook in andere lartden was deze groeiende Engeland maakte een Engelse versie van het lied. tewijl hun daaropvol gende single »Noi Due Per Sempre» en hun eerste elpee onmiddellijk in de hitparade van Brazilië binnenkwamen. In 1974 nemen zij deel aan een van de meest belangrijke muzikale manifestaties in Ita lië: Canzonissima Deze mani festatie. een weklijkse kompe titie waar een aantal vocalis- ALBERT HAMMOND EEN De engelse zanger Albert VOKALIST MET GROTE KLASSE Hammond werd geboren op Gibraltar, het uiterst zuid elijke puntje van Spanje dat nog steeds Brits gebied is. Toen hij vijftien was verliet Albert zijn familie om alleen het geluk te zoeken. Kost wat kost wilde hij zijn weg maken in de muziekbiss en daarom werd ook een eer ste plaatje opgenomen in de stijl van roek-idool Buddy Holly. Het ging niet direct schitterend, maar Albert kon ervan leven. Pas toen hij enkele jaren naar Enge land terugkeerde en daar in contact kwam met tekst schrijver Mike Hazelwood begon alles op wieltjes te lopen. Met het nummer «Little Arrows» dat enkele jaren geleden ook bij ons erg populair was haalde Al- bert de rekordverkoop van 4 miljoen exemplaren. Re cent kwam van Hammond ook «I don't want to die in an airdisaster» in onze hitlijs ten binnen terwijl zijn nieuwste product «New York City here I come het ook lang niet kwaad deed in onze charts. Een blijver die Albert Hammond (Mare) RAY WESTERLINCK Zij die regelmatig de hit parades napluizen zullen de voorbije dagen wel even verbaast hebben opgeke ken toen zij een nieuwe naam terugvonden tussen de massa ouwe getrouwen. In onze nationale BRT - vlaamse top-tien kwam vo rige week een nieuwe plaat binnen op de zesde plaats. Wees niet zo jaloers heet het nummer, en de man die het zingt heet Ray Wester- linck. We geven overigens grif toe dat we tot voor en kele weken ook nog nooit over die zeventien jarige jongeman hadden gehoord. Van niets naar zes op onze eigenste hitladder is echter toch wel een prestatie en daarom zijn we het nummer even van dichterbij gaan be luisteren en bekijken. Het is een nummer van Ca- helo en Andy Free en dat betekent natuurlijk al één en ander. Inderdaad die twee jongens schijnen flink op weg om de bijnaam de vlaamse «Chinn en Cap- mann» waar te maken. Als men dan nog weet dat «Wees niet zo jaloers» een produktie is van Roland Ver- looven ofte de man die ver antwoordelijke tekent voor alle Sommers nummers, nu ja dan zijn wij wel overtuigd. Een en ander schijnt er wel op te wijzen dat het echte tijdperk van de personen vedettecultuss flink aan het verdwijnen is en dat het vooral het nummer is dat op de eerste plaats komt. Een vooruitgang als u het ons vraagt. ten elke week uitgeschakeld worden door de stemmen van het publiek, totdat eleohts 9 finalisten overblijven, begint In oktober en eindigt op 6 ja nuari. Tijdens de laatste show stemmen de jurias in verschel- ne steden en een andere jury. verzameld voor de tv-kamera's voor het winnend lied. Canzo nissima is verbonden aan de jaarlijkse loterij (nationaal), zo dat geheel Italië het met dub bele interesse volgt De win naar mag Italië vertegenwoor digen op het Eurovisiesongfes tival. in dit geva' Wess X Dori Ghezzi Met «Era« haal den zij een derde plaats en een grote Europese hit, MICRODORUS W STELTVOOR.. ff" -int Voor inlichtingen en boekingen van de PATRICKS DRIVE-IN SHOWS, telefonisch: 052-21.62.75

De Voorpost | 1975 | | pagina 6