B.C. DENDER EN SCHELDE UIT OUDEGEM VIERDE INTERGEMEENTESPEL IN PUTBOSSTADION SUKSESVOLLE SPRINGWEDSTRIJD TE WAASMUNSTER el DENDERMONDE RICHT KINDERKRIBBEN OP FUSIES IN HET ARRONDISSEMENT DENDERMONDE NEPTUNUS AALST WON BIJ DE KADETTEN DISTRI KTKAMPIOENSCH AP Lokerse ciné-dub LES CHIMOIS A PARIS Vorige donderdag verleende de Dendermondse raad gunstig advies aan het KOO-voorstel om het kinderdagverblijf «Fa- beltjesland» te Sint-Gillis van de kristelijke mutualiteit over te nemen. Naar aanleiding van deze overname formuleerde raadslid Brants (BSP) een voorstel om tot de oprichting van stedelijke kinderdagverblijven over te gaan, nu er een fonds bestaat dat goedkope leningen voor de bouw en verbete- ringswerken en subsiis voor de werking van een kinderkrib- ben biedt. Raadslid Brants wou ook we ten welke de resultaten waren van de enquête die door de stedelijke gezinsraad over de noodzaak van kinderdagver blijven gehouden werd. De schepen van het gezin, mevr. Hoornaert, antwoordde hierop dat uit de enquête duidelijk bleek dat de stad nood heeft aan meer dan één kinderkrib- be. Daarom gaat Dender- monde meerdere kinderdag verblijven krijgen. Er werden inderdaad reeds kontakten met het ministerie van volksge zondheid en met het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn ge legd en een princiepsaanvraag voor de bouw van een mo derne kinderkribbe is al geno men. KOO - PERSONEEL Nu de ontwerpers voor de bouw van de «fusiekliniek» op het Keur aangesteld werden, de plannen voor het bejaarden tehuis in de Boonwijk vaste vorm krijgen, de V-dienst bijna in orde is en het stedelijke zie kenhuis ook nog moet beheerd worden, ging de raad over tot het oprichten van de funktie van administratief direkteur voor deze inrichtingen. De BSP stemde tegen, omdat in het fu sieziekenhuis de vrijzinnige minderheid niet aan haar trek ken zou komen. Er werden nog meer plaatsen in de KOO opengesteld: een hoofdkok voor het rusthuis in de Boon- wijk, een maatschappelijk as sistent, verplegend en onder houdend personeel voor de V-dienst Het KOO-personeel krijgt overigens een sociale dienst die op ongeveer de zelfde leest als de sociale dienst voor het stadspersoneel geschoeid is. Restauratiewer ken aan de O.L. Vrouwekerk gaan ruim 10 miljoen kosten, waarvan er 6 miljoen voor re kening van het ministerie ko men, 2 miljoen voor de provin cie en 2 miljoen voor de stad. interkommunale DDS vroeg 1 miljoen voor de aan koop van gronden voor vast- Vuilverwerking te Berlare. Tus sen de Portmanslaan en het Rond Punt wordt een verbin dingsweg gelegd. De eerste fasen van de openbare verlich ting in de Wasteyne en de Boonwijk werden goedge keurd. De stad verkoopt gron den aan Volkswelzijn en aan Intercom De firma Van De Kerckhové mag de stad twee wagens voor huisvuilophaling leveren, en die gaan 3.424.596 fr kosten Raadslid Michem maakte hiertegen bezwaren, omdat het volgens hem voor de stad goedkoper zou uitvallen de huisvuilophaaldienst in aanbesteding te geven. De 15 jaar oude brandweerladder gaat voor twee maand naar Duitsland, waar ze voor 560.000 fr. zal hersteld wor den. De statuten van de stede- Rekening houdend met alle 'oorgaande studies, de voor- Hellen van de betrokken ge meentebesturen. het voorstel "an de Minister van Binnen landse Zaken Michel, het laatste roorstel van het provinciaal jouvernement van Oost-Vlaan- leren; heeft het federaal bestuur ran de PVV-arrondissement Dendermonde het volgende, definitief standpunt ingenomen aangaande de fusies van ge meenten. De PVV blijft tegenstander van de wilde fusionering. Waar enigszins mogelijk, dient de zelfstandigheid van de ge meente behouden te worden. Alleszins vraagt zij het behoud ran volgende zeer goed leefbare gemeenten: Zele, Grembergen, Waasmunster. Baasrode en Buggenhout. 'I. Waar de fusie wordt doorge dreven, dient zij nauwkeurig gemotiveerd te zijn met socio- eeonomische, demografische- en rtedebouwkundige redenen. De Schelde moet als een ernstige natuurlijke hindernis '"ssen de aanpalende gemeen- 'en erkend worden. IV. De PVV betreurt dat geen ernstige samenspraak tussen de plaatselijke traditionele partijen mogelijk was om een sterke centrumgemeente in het arron dissement tot stand te brengen. Vermits geen grote fusie rond Dendermonde in gemeenzaam overleg te verweznlijken is, vraagt zij het behoud van de stad Dendermonde binnen haar hui dige grenzen. V. Indien toch fusies zouden doorgevoerd worden stelt de PVV de samenvoeging voor van volgende gemeenten: Lebbeke - Wieze - Denderbelle Oudegem - Schoonaarde Mespelare Wichelen - Serskamp - Schellebelle. Wetteren - Massemen - Westrem. Laarne- Kalken Berlare - Overmere - Uitbergen Hamme - Moerzeke VI. Grenscorrecties dienen wor den uitgevoerd te Grembergen (stukje Dendermonde over de Schelde), te Dendermonde. (Stukje Berlare over de Schelde). Het Federaal Bestuur lijke raad voor milieuzorg wer den eensgezind goedgekeurd, de BSP stemde tegen de waarborg voor een lening van 106 miljoen die Intercom vroeg voor de aanleg van kabeltele visie, omdat ze meende dat kabeltelevisie een stadsregie had moeten zijn en toen ging men over tot de interpellaties. LOKETTENKWESTIE Raadslid Van Hese (VU) bracht een motie een verband met de «lokettenkwestie» te Schaarbeek in de raad. «De wijze waarop de lokettendienst te Schaarbeek werd ingericht draagt, aldus de motie, een onmiskenbaar grievend karak ter. Het is een vernedering waardoor de burgers van het hele Vlaamse land zich ge tergd en in hun recht op eer bied en gelijke behandeling miskend voelen. Bovendien worden door de ingestelde re geling ambtenaren ontheven aan hun verplichting, welke hun door de wet wordt opge legd nl. een voldoende kennis van beide landstalen te bezit ten. Zich solidair verklarend met de Nederlandstalige inwo ners van Schaarbeek die in hun waardigheid van gelijkge rechtigde burgers gekrenkt worden betreurt de gemeen teraad van de stad Dender monde dat het gemeentebes tuur van Schaarbeek de goede verstandhouding onder land genoten, op een onverant woorde wijze, ernstig verstoord heeft. De gemeenteraad van Dendermonde veroordeelt dan ook scherp deze en andere diskriminaties waarvan de Brusselse Vlamingen voortdu rend het slachtoffer zijn; ver zoekt de regeringsinstanties met aandrang, nu eindelijk, onmiddellijk en zonder verdere uitvluchten, een einde te ma ken aan de uitdagende en aan slepende wetsovertreding te Schaarbeek» Die woorden «zonder verdere uitvluchten» zagen de PVV- en CVP frakties als regeringspartijen liefst verdwijnen en toen werd de motie eensgezind aanv aard. Raadslid Van Hese vroeg verder of het niet wenselijk zou zijn dat, nu er een adviesraad voor milieuzorg gaat komen, de stad zou aansluiten bij de Vereniging voor Openbaar Groen, waarop schepen Maes antwoordde dat dit zou gebeu ren als de stad de dokumenta- tiemap van die vereniging ont vangen en ingezien had. Zoals dit steeds meer gebruikelijk wordt, werd de raadszitting af gerond met wat heen en weer gepraat over putten in een of andere straat. Nu had raadslid Michem het over het wegdek van de Koning Albertstraat en de aanpassingswerken aan één zijde van de Begijnhoflaan en raadslid Verberckmoes over de Martelarenlaan en de Hemelstraat. PVDE Op tweede Sinksendag, 19 mei, zal in het Putbosstadion te Vlierzele het vierde intergemeentespel plaats hebben. Tijdens de jongste vergadering te Vlierzele waren Schellebelle, Lede, Burst, Bambrugge, Welle, Vlierzele en Berlare reeds vertegen woordigd om alzo enkele schikkingen in verband met de inrichting te treffen. Naast deze kan men ook nog met zeker heid rekenen op de deelneming van Uitbergen en Overmere dat vorig jaar het meeste sukses kende. In verband met de verschillende proeven is er niet zoheel veel veranderd. Wel zijn er enkele proeven bijgekomen en zal nu ook het systeem van Spel Zonder Grenzen worden toegepast. De ploegen zullen inderdaad kunnen Naargelang het plaatsen van de bal zullen *elkens punten toege kend. De vierde en vijfde proef zijn on geveer dezelfde proeven en be staan ui aflossing 10 maal een halve ronde voor vijf mannen bo De eerste dame loopt 80 meter met sportzak, zoekt hoed in de sportzak en zet hem op het hoofd van dame 2 die voortloopt met de sportzak en dan dame drie gaat aflossen door de hoed op haar hoofd te zetten en een bloes aan tet rekken uit de sportzak. Deze loopt dan verder en gaat de vier de dame aflossen die de hoed en de bloes overneemt en boven, dien ook nog een rok uit de sport zak dient aan te trekken, leder gemeente moet voor eigen gerief instaan. De negende proef is een loop Dat zijn de voortrekkers die voor de organizatie ven het intergemeentenspel in het Putbosstadion te Vlier zele instaan en waaraan verscheidene gemeenten uit onze streek deelnemen. (RVDV) gebruik maken va een joker die zij mogen inzetten behalve bij het eerst en laatste spel. De eerste proef bestaat er in deel te nemen aan de optocht. De ge meenten stappen in alfabetische volgoide en naargelang net aan tal deeinemers die een gemeente vertegenwoordigen. De spelers dienen tegen 14 uur in het stadion aanwezig te zijn. De tweede proef wordt dan een aflossing zakkenloppen door 2 jon gens en 2 meisjes om beurten over één breedte van het terrein. Voor de voebalproef zuiien drie jongens gedurende twee minuten naar een speciale goal schieten. ven de 35 jaar en vijf vrouwen boven de 30 jaar Beurtelings af lossen. Voor de vijfde proef gaat het om dezelfde aflossing maar dan met jongens en meisjes onder de 35 en 30 jaar Na de pauze wordt de 600 meter gelopen en hieraan kunnen alle jongens deelnemen voor de eer ste reeks gebore tussen 1964/65 en de tweede reeks geboren 1962/63. In elke reeks worden de drie eersten geklasseerd. De zevende proef is weerom de zelfde maar dan voor meisjes. Als achtste proef krijgen we af lossing «Sportzak" voor dames boven de 20 jaar. wedstrijd over 1000 meter voor mannen boven de 35 jaar en de tiende proef wordt een aflossing met autobanden over elk een hal ve ronde voor dames boven de 35 jaar. De elfde en laatste proef bestaat erin om zoveel mogelijk loten voor de tombola aan de man te bren gen. Öe trekking van de tombola is voorzien rond 17u30 en de prijs- uitdeling aan de deelnemende ge meenten is voorzien rond 17u45 terwijl de prijzen voor de tombola worden uitgedeeld om 18 uur. VS PAARDESPORT De springwedstrljd in de manége ,„The Paddock" midden de Waasmunsterse helde kende een vlot verloop. De opkomst van de ruiters was zeer talrijk, en dankzij het prachtige weer was er ook een grote belangstelling vanwege het publiek. Bij de scholieren lukte Filip de Beule, de gastheer, in een driedubbele overwinning en ook de Paddockman De Cock Dirk schreef een proef op zijn naam. Sandra Willox die voorlopig de leiding heeft van het elndejaers- crfterium voor scholieren „De Blauwe Wimpel" was niet In haar dag en kon geen overwinning boeken. Zij blijft evenwel nog steeds leider van de rangschikking, gesponsord door THORENS Hl Fi materiaal. Bij de Seniors reeks A was J - Pierre Stampaert 1de man van de dag. Hij totaliseerde een eerste en een tweede plaats met zijn paard Athens. De ruiters van de stal De Hoef slag» uit Zwjlnaarde bewezen wel de juiste forme te pakken te heb ben. zij gingen met alle ereprij- lopen In reeks A, zij behaalden 12 prijzen in de twe proeven voor reeks A. Bij de seniors Reeks B wist on dervoorzitter der OVRV Van der Blest Hubert nipt de overwinning af te snoepen van Pierre van de Kerckhove, doch deze Gulden Sporen-ruiter nam revanche en nam de overwinning In de tweede proef voor reeks B voor zijn re kening. Deze proef was zeer sen. sationeel. Het was en jachtpar cours waarin vele natuurhinder- nissen waren opgenomen, o.a. de butte, de rivier, en een put. Het was vooral de butte die vele er varen ruiters deed sneuvelen. Slechts 10 combinaties konden er in gelukken "hun parcours te vol eindingen. Onder hen vinden wij 2 juniors terug, alle bei Gulden Sporen-ruiters, n.l Pierre van de Kerckhove die de overwinning in de wacht sleepte en Nadia Bulteel die een 4e plaats veroverde, zij het slechts met 2 seconden 4 tien den achterstand op de overwin- aar In deze proef beweec ook de Rijkswacht klasse te bezitten. Ma joor Vintevogel op Little Jo klas seerde zich 2e en 4e, Adj. Van Overbenge 3e en Ie Chef De Vlle- gher 7e. Voor de ervaren ruiters uit reeks C braoht dp butte minder moei lijkheden mee. Mac Gossens nam reeds van bij de aanvang de lei ding op zich van "het voorlopig klassement door de kortste tijd te doen aantikken. Hij verbeterde evenwel nog zij eigen tijd en wist zo de 1e en de 2e plaats opzijn naam te schrijven, terwijl hij in diezelfde proef ook nog 5e werd. In de Barema A voor klasse C moest hij echter de duimen leg gen voor Gulden Sporrenruiter Willy Hanssen, en met een 2a en een 5e plaats genoegen nemen. De leider va de GOUDEN Wimpel, het regelmatigheidscriterium voor seniors THORENS Hl FI is nog steeds Miilippe Balthazar op Mar co- Hij wordt echter op de voet gevolgd door Mare Goossens op Blue Moon. Er staat de OVRV een druk week- eind te wadhten. Zaterdag en zondag zal de OVRV te gast zijn te St. Pauwels waar een springwedstrijd wordt inge richt in samenwerking met de Lyons club afdeling Waasland. GOLFBILJARTEN Op zaterdag 26 april jl. stonden alle leden van de bloeiende tap- biljartclub «Den der en Schelde» uit Oudegem aan het biljart voor de titel van klubkampioen. Het was na een reeks spannende schiftingen dat De Smedt Johny de titel behaalde. UITSLAG 1) De Smedt J.2) Janssen R. 3) De Deyn Fr. 4)'Vervaecken G. 5) Verhelst G 6) Splttaels A 7) Eeckhoudt Cl.; 8) Smetrijns H 9) V. D. Jeugdt J.; 10 Verhelst P. 11) Impens R 12) Lambrechts H. Op 10 mei aanstaande speelt Den- der en Schelde een vriendenwed strijd tegen De Vondelvrienden uit Lebbeke. Op 17 mei Corso Labbeke-Dender en Schelde. Op 24 mei Dender en Schelde - Corso Lebbeke. Op 31 mei Vondelvrienden Lebbe ke - Dender en Schelde Oudegem Zoals U kunt merken heeft deze club uit Oudegem een zeer druk ke meimaand als men weet dat daarbij ook nog moet gespeeld worden voor het individueel fede raal kampioenschap te Aalst. De distrlktkampioenschappen van Vlaanderen 1975 zijn achter de rug. Nadat de leden van Neptunus Aalst tijdens de eerste dagen van deze kampioenschappen te Aalst en te Brugge zeer goede uitslagen hadden geboekt, hebben ze zich ook nu, tijdens de laatste dag, welke doorging te Kortrijk, langs hun beste zijde laten zien. Vooral bij de kadetten jon gens speelden ze heer en meester terwijl de meisjes met een tweede plaats moesten te vreden zijn, maar dat is te be grijpen wanneer men weet dat ook de beste elementen van Meetjeslandse zwemvereniging aan de wedstrijd deelnamen en de meisjes van Eeklo zijn zowat de besten van het land Toch werd Neptunus Aalst al gemeen kampioen van Vlaan deren bij de kadetten met 87 punten voor Wase Zwemkring die zich tevreden moest stel len met 68 punten. In de 4 x 100 m wisselslag ka detten jongens kwamen de St. Niklazenaars het eerst op winst en hadden ruim vijf se conden voorsprong na de eer ste 100 m. Michel De Bruyne als tweede man kon de achter stand weliswaar niet milderen maar groter werd deze toch niet zodat Mare Lemmens als derde man voor een moeilijke opdracht stond. Mare de laat ste tijd formidabel in conditie vond het echter maar een klei nigheid ZNA op voorsprong te 'brengen. De vijf seconden ach terstand werden omgezet in meer dan twee seconden winst. En de winningsdrang zat er meteen in. André Groebbens als laatste man gooide zich met al zijn jonge krachten in het water en slaagde erin de voorsprong tot bijna zes se conden op te drijven. In de 4 x 100 m vrije slag kwam WZK opnieuw als eer ste na 100 m voorbij voor KZK en ZNA.maar Michel De Bruy ne als tweede man gestart kon de ongeveer vijf seconden ach terstand terugbrengen tot twee en meteen kwam ZNA ook reeds op de tweede plaats. John Cassiman slaagde erin de achterstand die zeer mi niem was opnieuw te laten verhogen om alzo aan Groeb bens nog maar eens de kans te geven Aalst een overwin ning te bezorgen. En André deed het. Het water spatte on der zijn krachtige armslagen in het rond maar langzaam kwam hij naast de WZK-zwem- mer liggen en ging hem dan in een razende snelheid voor bij. Hij zwom ten andere de 100 m onder de minuut, met een zijn beste tijd over de 100 m vrije slag. Bij de jongens benjamins werd het een tweede plaats in de 100 m vrije slag. Even zag het er naar uit dat ze hier een overwinning gingen behalen omdat Bonnaerens de achter stand als tweede man prak tisch tot nul kon herleiden maar de zwemmers van Kort rijk waren te sterk voor De Schrijver en Buyl. In de wis selslag kwamen ze er niet bij te pas voor de eerste plaats. Integendeel na 200 m moesten ze zich tevreden stellen met een derde plaats maar toen kwam Gheyssens in het water die de- kromme situatie recht trok en de tweede plaats veilig stelde. In de 4 x 100 m wis selslag miniemen jongens werd het een vierde plaats. Na 100 m zwommen Meetjes landse en Aalst zij aan zij op de tweede plaats na Ghent Swimming, maar na 200 m wedstrijd kwam men door als zevende van de acht deelne mers. Dank zij Herman De Cock kon men na 300 m be slag leggen op de zesde plaats maar Gino Coesens was wer kelijk formidabel zodat men uiteindelijk nog als vierde ein digde. Bij de meisjes was het te ver wachten dat Meetjeslandse het hoge woord zou voeren. In de categorie kadetten kwam ZNA eveneens goed naar voor met ondermeer Gheyssens, Verbneyt, Braeckman en Van Driessche in de 4 x 100 m vrije slag, terwijl bij de mi niemen deze meisjes nog heel wat moeten leren. Toch wa ren hun tijden niét zo slecht maar ja wat onderneemt men wanneer men in een kampioe nenreeks moet uitkomen met ondermeer Carine Verbau wen, Greta Van Glabeke en anderen. Tavel KOERSFIETSEN VAN EYCK-AALST Grootste keus in alle speciali teiten voor wielrenners en cy- clotoeristen Koers- en trainingskledij Het vei ii expunt van deze laatste film in de cine-klub- reeks is dat de Chinese Volks republiek op een bepaald ogen blik zonder slag of stoot - in gans de film valt geen enkel schot - gans Europa onder de voet loopt. Hun wapens zijn hiervoor het welbekende Rode Boekje, rode vlaggen en rode bloemen. In Parijs heerst da grootst mogelijke paniek. Dit is meteen aanleiding tot het enig bloederig tafereel dat in het werk te zien is een im posante groep vluchtelingen komt bij de holder-de-bolder- uittoCht in een hopeloze ver keerschaos tereöht die resul teert in een massale moord partij. Het ganse verdere ver haal draait rond een zekere "Régis, eigenaar van een sex- shop en geniaal in het huiken- naar-de-windhangen. Tijdens de bezetting wordt hij door allerlei slinkse, opportunistische han delingen schatrijk. Na de oor log vinden we hem dan terug in Rome waar hij een winst gevende transaktfe heeft afge sloten met., het Vatikaan. Tot twee maal toe protesteerde de Chinese ambassade op heel heftige wijze tegen deze derde geestesspruit van „dynamiteur" Jean Yanne. Op een zeker ogenblik was er zelfs sprake van het verbreken der diplo matieke betrekkingen. Reaktie van Yanne„Mao moet zich maar tot onze president wen den doch ik denk dat hij wel andere problemen heeft dan zich met mijn komedie te be moeien." Reden voor deze heibel op diplomatiek niveau was de nochtans magistale oppositie Oost-West, de grandioos-spiri- tuele parodie op de Chinese volksopera (let vooral op de uitvoering van „Carmen-g" waarin muziektovenaar Michel Magne de Bizet, tonen met 'n uiterst geslaagd Chinees saus je overgiet en die gedanst wordt in de bekende stijl van de verheerlijking der Revolutie) talloze illustraties van de „Chinese way of life", de on genadige vergelijking Nazi's- Chinezen (kollaboratieverschijn- selen, antisemitisme, zwarte markt, verzet) maar ook het aanwenden van reklamemate- riaal op de affiches prijken immers fiktieve Chinese letter types die bij nader inzicht tal van toespelingen reveleren. De herrie leverde de prent een extra-reklame op. Yanne werd er een flinke stuiver rij ker op maar de ambassadeur van Ohina mooht, als gevolg van zijn vruchteloze pogingen op het gewraakte werk pro jectieverbod te doen krijgen, zijn koffers pakken en terug naar Peking reizen waar een punt geplaatst werd achter zijn diplomatieke loopbaan... Aan Jean Yanne die voor de opnamen alle Chinezen mobili seerde die in Parijs en omstre ken wonen (studenten, restau rantuitbaters en hun personeel enz...) de bekende Galeries La fayette voor verschillende da gen huurde en totaal liet ont ruimen en uiteindelijk in het montageproces 'n keuze moest maken uit een pelliculevoor- raad van acht uur. laten we nu het laatste woord „Ik bekijk de mensen in hun dagelijks leven, hun normale gedragin gen. Dit is in Frankrijk niet steeds 'n verkwikkend schouw spel. Ik heb de indruk dat elke Fransman onverschillig blijft voor alle grote problemen zo lang hij maar zijn fles rode of witte wijn heeft, het nodige konfort. goed eten en sukses bij de vrouwen. In mijn films toon ik gewoon al deze dingen zoals dat in een bioscoop moet gebeuren. Een beetje karikatu raal misschien maar de men sen herkennen er altijd iemand in Eigenaardig genoeg nooit hun eigen gebreken Wordt vertoona op ainsaag 6 mei in Ciné Variétés te 20 u. STEDELIJKE MUZIEKACADEMIE STAD DENDERMONDE Op zaterdag 3 mei 1975 te 16 uur In de Aula van het Stadhuis: Leerlinqenvoordracht Treden op; cursisten uit de verschillende klassen, het jeud- orkest en de jeugdharmonie. Toegang gratis.

De Voorpost | 1975 | | pagina 21