1 MEI BETOGING TE AALST VOLKSUNIE OP INFORMATIEVE TOER IN AALSTERSE WIJKEN 11 MEI MOEDERDAG GEEF EEN ORIGINEEL S f GESCHENK:<^> EEN VOORPOST ABONNEMENT AALSTERSE AKKEFIETJES U VINDT LEVENSVERZEKERINGEN EEN DURE ZAAK? yïA'AAf" --iW 30000 30NGE UERKLDZD KLADDERADASJ De Voorpost-2-5-75-3 worden geopend op het weke lijks vast bureau en nagezien op het maandelijks komitee van Financiën en Personeel. Daar door worden de kostprijzen aanzienlijk gedrukt, soms met 20 Verschillende posten (bestel bons, betalingsmandaten, leve ranciers, onderhoud) worden regelmatig gecontroleerd en ter .goedkeuring ondertekend. De spreker besluit met de be denking dat de K.O.O. vandaag meer dan ooit een toevluchts oord is voor hulpbehoevenden, een bunker van medemense lijkheid in een maatschappij zonder mededogen. In de K.O.O. wordt weinig aan partijpolitiek gedaan geen on derscheid wordt gemaakt tus sen vriend en tegenstander, tussen volksgenoot en vreem deling. De heer De Brul wijst er ten slotte nog op dat slechts wei nigen weten tot hoever de hulp van de K.O.O. wel kan reiken. Zo wordt er bv. bij het mini mum-pensioen biiaepast tot een behoorlijk levensminimum, is er bedeling van brandstof in de winter, zijn er de bedelingen van de maaltijden, de sociale verpleegdiensten Belangrijk voor de wijk Mijl beek is wel dat, wanneer het nieuwe ziekenhuis zal gereali seerd zijn, men eraan denkt om het huidige komplex te Mijlbeek om te bouwen tot een rustoord, zodat ook deze stads wijken aan de andere kant van de Dender over een be jaardentehuis zullen beschik ken. Door tal van vrijzinnige verenigingen wordt op vrijdag 16 mei om 20 uur in de stadsschouwburg, Vredeplein het progressief toneel van Bert Verminnen «Nachtelijke Bezoekers» gebracht. «Nachtelijke Bezoekers» komt na «Onbekende Bewoners», «Bobok», en is geen droomspel In de traditionele betekenis van het woord. Het toneelstuk wordt aanleiding tot het kreëren van een omgeving. De techniek is eenvoudig: een individu wil zich vrijwaren. Zijn revolte is geenszins een vlucht in ludieke dromen. Er worden geen pasklare antwoorden gegeven op pasklare vragen. Er k een happy en unhappy end. Het einde blijft open. Het kollege van burgemeester en schepenen zal eerstdaags de lijst laten verschijnen van de instelling en verenigingen die 50% korting zullen toestaan op de inkomgelden voor hun kulturele manifestaties op vertoon van een «Plus-3-Pas». Hebben recht op dit paspoort: Alle personen die minstens 60 jaar oud zijn de gehandikapten die minstens 66% ongeschikt zijn. De aanvragen mogen vanaf heden gedaan worden bij volgende diensten: de sociale dienst, gelijkvloers de dienst onderwijs-kultuur, Kattestr. 33 (gelijkvloers) Alle werkdagen van 9 tot 12 uur, met uitzondering van zaterdag. Voor te leggen stukken: identiteitskaart of bewijs van minstens 66% ongeschiktheid. De kaarten zullen na onderzoek van de aanvragen aan belanghebbenden toegestuurd worden. Naar aanleiding van de in het Belgisch Staatsbald verschenen wet van 10 april 1975, betreffende de huurprijzen van woningen, richten de C.V.P.-Jongeren van de Stad Aalst een Voorlichtings avond in voor ALLE geïnteresseerden. Deze nieuwe woonhuurwet waarin het verb ruikers be lang primeert zal uitvoerig worden uiteengezet door: Dr. jur. Mark De Jonghe (studiedienst A.C.W.) Ak naaste medewerker van de heer J.L. Dehaene, verbrulkers- advokaat, k hij terdege ingelicht over de problemen welke verband houden met het in praktijk brengen van deze nieuwe wetgeving. Deze zowel voor huurders ak voor verhuurders niet te ontbreken voorlichting wordt gegeven op maandag 5 mei e.k. te 20 uur in het Aposteiken (Mijlbeek te Aalst). De gelegenheid tot het stellen van allerhande vragen l.v.m. de nieuwe huurwetgeving zal ruimschoots worden voorzien. De kleine huur-gids «Test uw Huur», uitgegeven door het Ministerie van Ekonomkche Zaken, zal ter beschikking liggen voor de geïnteresseerden. De"acht braderijen volgen dit jaar elkaar weer netjes op. Zaterdag 7, zondag 8 en maandag 9 juni is het de beurt aan de dekenij Moorselbaan. De Dekenij Nieuwstraat doet het op vrijdag 27 juni, zaterdag 28 en maandag 30 juni. De Dekenij Zoutstraten op vrijdag 5 september, zaterdag 6 en maandag 8. De dekenij Koolstraat houdt braderij op zaterdag 13, zondag 14 en maandag 15 september. Op zaterdag 20 september, zondag 21 en maandag 22 doen ze het in de Dekenij Hovenierstraat en Molendries. De dekenij Molenstraat houdt braderij op zaterdag 27, zondag 28 en maandag 29 september. De dekenij Kattestraat heeft als datum vrijdag 3 oktober, zaterdag 4 en maandag 6 oktober. De dekenij Hoogstraat sluit het rijtje af op zaterdag 8 november, maandag 10 en dinsdag 11 november. Hotft helemaal niet, dank zij een spectaculaire nieuwe formule!!! Oordeel zelf: Voor een 30-jarige. Kapitaal bij overlijden: 800.000 F (dubbele uitkering bij ongeval) en leven op 65 jaar: 1.311.000 F. Vroeger 19.280 F - Nu 10.896 F ta^s taks Beginpremie Per jaar i Vraag nu nog, volledig vrijblijvend een gratis ontwerp aan specialist: N.V. KANTOOR RAVYTS Dendermondesteenweg 53 Aalst Tel. 053-21.63.64. Wij komen aan huis. WEDER UAAROH STUDEERDENUtl inslotte niet di rwel de s- en ijl de zo we van de 'el van 'an di itwoor ilijkhe andaaj atiginj begin ginger ind D i rege :h ovei Beigié in wa ^-kolo tegen- luiten- ie Bel- ilf de or on- eren jt zich ibreke jische! )veren arkten od uk- in de al hun idelijk uidige exact alt dat mag lische taats-] lorvero plu ofi zand t het Bel- teete is erg rel zal] ebaul Aalst] naken en de lallen. Liist in nieuw waar- -van- ntrum De Volksunie-afdeling Aalst organiseerde haar eerste volksverga dering op de wijk Mijlbeek. Frans De Brul, gemeenteraadslid en KOO-lid heeft het over De KOO, bijna onbekend en schepen Jan de Neve heeft het tijdens deze informatietoer doorheen de Aalsterse wijken over de huidige en toekomstige ontwikkeling van Aalst, vooral in het kader van de Ruimtelijke Ordening. GEWESTPLAN Eén van de basisprincipes er van is de wilde grondspekulatie tegen te gaan. Bij de vorming van de huidige koalitie drong de VU erop aan een schepen ambt in te stellen voor Ruimte lijke Ordening, dit vooral met het doel de nog beschikbare gronden te Aalst, een typische woongemeente, een verant woorde bestemming te geven. Gezien vanuit de historische evolutie is Aalst in eerste in stantie een woongemeente en bestaat het grondgebied van de stad dan ook hoofdzakelijk uit woonzones. Uitbreidingsgebie den voor woongelegenheid zijn nog voorzien, maar slechts onder voorwaarde dat het hui dige woongebied niet volstaat en steeds in het kader van een verantwoord grondbeleid met uitsluiting van privaatverkave lingen die zeer grote terreinen beslaan. Deze uitbreidingsge bieden zijn achter het kerk hof tot de autosnelweg, aan de Schietbaan en de Bioley, tussen de Affligem- en Immerzeel- dreef, tussen de Oude Dender- mondse Steenweg en de Brede- straat, tussen het domein De Mot en de Boudewijnlaan. Wat de industriezones betreft houdt de stad het hoofdzake lijk bij het Wijngaardveld dat zal uitgebreid worden tot de grens met Herdersem. Een uit zonderingsgeval is de weinig vervuilende G.R. op het eiland, die 700 mensen tewerkstelt, evenals de zone van de elektri citeitscentrale - firma Bosteels. Aan de Albrechtlaan is een zone voor ambachtelijke be drijven gereserveerd met o.m. de Bloemenveiling, die eerst daags gaat uitgebreid worden, diverse auto-bedrijven en het slachthuis. Aan de groenzones wordt groot belang gehecht Het Osbroek- domein met het Stadspark wordt in zijn geheel behouden. Daarnaast voorziet men het do mein De Bethune (Overhamme- kouter), het domein De Vis (Al brechtlaan) en het terrein Lan- gestraat - Beekstraat - Affli- gemdreef. Een vierde zone, de Zandberg op het eind van de Affligemdreef is bestemd voor aktieve ontspanning. In primeur werden ook de plannen getoond die betrekking hebben op de nieuwe organi satie van het stadscentrum. Belangrijk is een reorganisatie van het verkeer in de binnen stad, nu blijkt dat r*y huidige Kleine Ring r éénrich tingsverkeer de auto ,ed niet meer kan verwerken. t£r wordt dus een nieuwe grotere ring gepland, eveneens met een richtingsverkeer Vredeplein, Keizerlijke Plaats, Zonnestraat, Houtmarkt, Alfred Nichelstraat, Burchtstraat, Werf, Vaartstraat, Esplanade, Vrijheidstraat, Vre deplein. Het principe is het wegwerken van het verkeer op en rond de Grote Markt. Op lange termijn wordt volgende verkeersvrije zone voorzien de Grote Markt, de Kerkstraat, de Lange Zoutstraat en een deel van de Korte Zoutstraat, de Nieuwstraat gedeeltelijk, een deel van de Molenstraat en de Kattestraat volledig. Vanuit de ring gaat men met lussen werken om zo dicht mogelijk het auto-verkeer bij de ver keersvrije zone toegang te ver lenen. Buiten het stadscentrum zullen parkings worden aangelegd of bestaande aangepast voor «langparkeerders», terwijl dicht bij de verkeersvrije zone nu al voldoende parkeergelegenheid is voor kortparkeerders (Houtmarkt, Esplanade, enz.). Het hele plan gaat natuurlijk in etappes uitgevoerd worden met als eerste stap het verkeersvrij maken van de Grote Markt. Daarbij wordt tevens ook op langere termijn een voetgangersring gepland die gaat van de vroegere KOO-ge- bouwen in de Kattestraat naar de Nieuwstraat, door het vrij komende gebouw van de Gene rale Bank (winkelgalerijen), naar de Hopmarkt, de St.-Joris- straat (eventueel met een gale rij door de aldaar gevestigde tabakfabriek), de Sluierstraat, de Rozemarijnstraat en achter de vroegere gebouwen van de Er gaat geen week voorbij of het Corum Al os turn Imperiale pakt meteen nieuw liedje uit. Op de «voeis» van «Welr zen jongens van de Verkemerkt» gaat het nu over De Doktoers... 1Weir zen getierde bollen doktoer gedlplomeird Mé ons valt iü te sjollen Weir zen gesyndikeirt En valt er te beslissen 't Is d'orde die bepoltj De Ziekebis Betoltj Refrein Weir zen d'hieren van de mootschappoi Zemme ni kontent weir doender weir wa boi Zekke dingen, zekke dingen Zekke dingen is da ni plezant 2. Enkomter'njongprotjen Mé sjier on heren tien Weir daven ze in 't Kotjen En den heer giel ontklien Mor lotj 'n aa ons roepen teb zegeen weir agaa Doet anne mond goed open En zeg iensj rès'kes «aa» 5. Verbrand ind'iekenissen Veriksel op de kop En kéje liastig pissen Wei lossen da wel op. Want mé ons medicoinen Zed'op ne kerte toid a kwolen en a poinen Mor oeik a cengen kwijt 4. Weir draugen witte frakken Die kommen goe van pas Sertoe die diepe zakken Sertoe die diepe zakken V er onze zwerte kas Weir koepen doorvan villas Geer on de sponsjge kist Dor zèn de signorittas 2ae lief ver den toerist. Met wat pech krijg je als stadhuisbezoeker te Aalst, stenen op je kop. Zo'n vaar loopt het nu ook wel niet, doch de mogelijkheid zit erin want sedert een tweetal weken is een gedeelte van het trottoir voor het stadhuis netjes afgesloten, daar de gevel nogal wat stenen loslaat./ De verkankerde gevel, eenmaal een zwaar diskussiepunt bij herstellingswerken, is nu niet bepaald een sieraad voor de stad in het monumentenjaar.../ De oppositie was tijdens de jongste raadszitting niet op haar mond gevallen en schoot met scherp naar de meerderhelds- koalitie./ Een woord van lof viel er nochtans te horen./ Raadslid Jan Van der Veken: «Als Ik iemand kan hoogschatten zal het misschien nog schepen Van Openbare Werken De Neve zijn»./ Pijnlijke woorden in een koalitie./ Naast de agenda van de raad had raadslid De Brul zich nog gewapend met een doos bollekens, terwijl dr. Van der Beken onafscheidelijk het Pallieterke en Broederband hanteerde./ BRENDAN in niet e bij. ïcierinj :huld< ïringei 3t rotter meest- Zwartzusters weer naar de Kat testraat. MIJLBEEK Wat de toekomst van de wijk Mijlbeek betreft is in eerste instantie belangrijk het BPA (bekrachtigd bij Ministerieel Besluit) betreffende de Berge- meersen-omgeving. Aan de Al brechtlaan (t.o. Slachthuis) wordt een zeer grote zone ge reserveerd voor een tweede Stadspark met daarbij aanslui tend het nieuwe tweede Zwem bad. De Bloemenveiling wordt uitgebreid en krijgt een goed uitgeruste parking. De oude spoorlijn wordt wellicht de nieuwe toegangsweg naar Moorsel. Gemeenteraadslid en K.O.O.-lid Frans De Brul heeft het tijdens deze informatieve vergaderin gen van de Volksunie over de K.O.O. bijna onbekend Naast een overzicht van de realisaties brengt de h. De Brul diverse aspekten van de KOO- werking voor ogen. Wat werd in de K.O.O. sinds nieuwe K.O.O.-bestuur samen gesteld) gerealiseerd. De nieuwe vleugel van het ziekenhuis met een kapaciteit van 66 bedden. Aanleg van een zuurstoflei ding door gans het ziekenhuis, zodat elke zieke onmiddellijk in zijn bed met zuurstof kan verzorgd worden. De oude apotheek werd af gebroken en samen met het ekonomaat naar moderne pre fab-burelen overgebracht. Het mortuarium werd volle dig hersteld en uitgerust met 12 koelcellen. Nieuwe strijkpersen en droogtrommel voor de wasserij. Modernisering en vernieu wing van het rustoord voor minder-validen St.-Lieven. Aan passing van de kapaciteit ervan tot 95 bedden. Modernisering van de keu- kenapparatuur en toevoeging van een dieetkeuken. Aanschaffing van allerlei mo derne apparatuur voor het zie kenhuis: nieuwe batterijen voor noodverlichting, praktische ak- komodatie voor de receptie, nieuwe telefooncentrale, aller hande medische apparatuur, vooral met betrekking tot de radiologie en de isotopen-afde ling. Aalst is voor bepaalde afdelingen zelfs beter uitgerust dan het A.Z. te Gent Bevredigende parking-akko- modatie. Telefoon- en TV-installatie voor de kraaminrichting. Uitbreiding van de kapaciteit met 8 bedden van het rustoord Sint-Job. HET NIEUW ZIEKENHUIS Een nieuw voorontwerp werd door de ministeriële diensten goedgekeurd en onlangs bij K.B. bekrachtigd. De onteige ningsprocedure op de Siese- gemkouter zal eerlang aange vat worden en de vereiste le ningen zullen aangevraagd worden. DIENSTEN De verschillende diensten die de K.O.O. verleent zoals plaat singen in de rustoorden St.-Job en St.-Lieven, de gezins- en be jaardenhulp (ca. 130 gezinnen), de bedeling van warme maal tijden (ca. 160 personen), de steun aan de behoeftigen in verschillende vormen, het plaatsen van kinderen, etc. worden sinds de huidige koali tie volgens objektieve kriteria verschaft na grondig önderzoek door de sociale assistent, aldus de h. De Brul. Eetmalen in het ziekenhuis worden nu op de normale uren verschaft. Vrijdag werd in het zieken huis weer als bezoekdag inge steld. Ontspanningsaktiviteiten in de beide rustoorden hebben regelmatig plaats met o.m. nieuwe dia-projektoren, aan schaffing van kleurentelevisies, optreden van ontepanningsge- zelschappen PATRIMONIUM De oude gebouwen aan de Kattestraat werden in 1973 ver kocht voor een bedrag van 14,5 miljoen aan een bouwpromo- torer wordt een winkelgalerij gepland. Voor een bedrag van ca. 15 miljoen werden bouwgronden verkocht. Om de bouwprijzen te drukken en de sociale wo ningbouw te bevorderen wer den nog verkavelingen voorzien (o.a. aan de Affligemdreef en de Immerzèeldreef). Er werden nieuwe centrale werkhuizen voorzien, evenals een nieuwe personeelsrefter. PERSONEEL Goedkeuring van het nieuw kader voor medisch en admi nistratief personeel. Contactvergaderingen tussen de verschillende personeels groepen voor betere werkver deling en samenwerking. Toekenning van studieverlof voor bijscholing. AANKOPEN EN BESTELLINGEN Voor alle aankopen worden nu prijsoffertes gevraagd die 5 be- B Kei- delen orden an de open- plaat- )rd en an de duur- >uden asteld voor ■n die ipeei- jssen anen- irote» ericht ids in is uit- jpark ngen zelfs Rijsel raten par- j i par- 1500 rtvan it ge- I m in nmin punt. J look m in- J deel, I kken I inke- I win- gens i de j n de i vindt I aelijk I ach- I juist zijn i I. De I. En naar late-

De Voorpost | 1975 | | pagina 3