Uijftiende Halsterse sportweek EERSTE PLAATJE VOOR RITA LINDEN UIT HERDERSEM MET DODE ACHTER HET STUUR HET VELD IN TE EREMBODEGEM MEDELEVEN Iets duurder maar... VEEL BETER BENT U MET KWALITEIT- SCHOENEN VAN DE VAKMAN ADOLF CAMMERMAN ETIENNE LECOMPTE TE MERE er een gracht ging het door een veld recht op de boomgaard van de Welle weg 57, te Erembodegem af. Dwars door een betonnen afsluiting en dit alles zonder noemenswaardige schade i bracht hem tot stilstand (hdw) 4 - 2-5-75 - De Voorpost Rita Linden: ik weet wat je bedoelt. Dit is de titel van het eerste plaatje van de Herdersemse zangeres Rita De Meers man, die het echt meent om het in de showwereld ver te schoppen, want niets is haar te veel. Zij is nu reeds aan haar zesde jaar muziekschool toe, terwijl ook optredens met een eigen orkest regel matig op de dagorde staan. Rita is zo wat tien jaar geleden gestart in Hofstade waar een eerste prijs op een zangavond haar muzikale bloed sneller door de aderen joeg en haar inspanningen om het waar te maken merkelijk opdreef. Het was eveneens een start om van de ene naar de andere wedstrijd te gaan en de uitslagen waren meer dan bevredigend. Na twee jaar werd zij aangezocht om gezamenlijk met de «Dwips» formatie te vormen. Dit duurde onge veer anderhalf jaar. Daarna trad ze regelmatig op met de gebroeders Matthijs. René Carlier was misschien wel een van haar beste leermeesters. Rita zelf zegt ons dat zij op die 18 maanden in de Klaroen Vrijdag jl. overleed te Her- dersem de heer Philemon Willems, echtgenoot van Mevrouw Leontine Van Molle. Geboren op 17 april 1908 was de overledene een gezien figuur in Herdersem, alwaar hij jarenlang gemeen teraadslid was, bestuurslid van de gepensioneer- denbond, ere-voorzitter van de duivenbond «De Jonge Liefhebbers», lid van de Koninklijke Harmonie en «Concordia et Doe 111 tas». Hij werd vereremerkt met de burgerlijke kentekens 1ste en 2de klas en was tevens Ridder in de Kroonorde. De overledene was de schoon vader van onze medewerker Herman De Wit. De redaktie van De Voorpost biedt aan de familieleden haar medeleven aan. enorm veel ondervinding opgedaan heeft. Toen kwam er reeds kontakt om zelf een plaatje te laten persen. Het zou een vertaling wordenZe werd ontboden naar de studio, en was reeds volop in de oefeningen. Doch toen kreeg zij bericht dat voor de opname beroep gedaan werd opTruus. Het was voor haar een zware slag, maar men slaat niet af of men zalft, en een gloednieuwe formatie bood zich aan om samenwerking. Maar het verlangen om een plaatje op de markt te brengen was niet weg. Na kontakt met Rocco Granata en een proefopna- me met het orkest kwam het er. De A-kant is «ik weet wat je bedoelt» de B-kant «Hou je van...». De muziek is van Rocco Granata zelf en de tekst van Leo Rozenstraten. Wij van onze kant tippen om de top voor Rita met «Ik weet wat je bedoelt». Alleszins een plaatje dat qua muziek en tekst het zeker zal doen, het heeft al ure om een meezingertje te worden Wat Rita Linden van de opname denkt: Mijn inaktiviteiten van zes weken zal rap vergeten zijn, want de opname valt best mee, ik had zelf niet verwacht. En nu de eerste singeltjes van de pers gekomen zijn, kunnen wij terug opnieuw bouwen aan een tweede. Intussen was moeder De Meersman druk bezig om de klederen netjes te schikken voor het fanbal in Hamme. En zondag 20,april jl. werd het plaatje voor het eerst voorgesteld aan het publiek. Te onthouden: Rita Linden (Rita De Meers man) Middenweg 1 9381 Herdersem Park laan 26 9300 Aalst Door net stedelijk sportkomitee wordt met de medewerking van het Bloso, het stadsbestuur en talrijke Aalsterse sportvereni gingen de 15e sportweek der stad Aalst gehouden met vol gend programma Donderdag 8 mei te 9 u. en te 14 u. Affligemdreef (nabij vliegveld Ter Kluizen) model luchtvaart met wedstrijden voor radiobestuurder minia tuurvliegtuigen ingericht door de Aeroklub, te 10 u. en te 13.30 u. in het lokaal van de Sint- Martinuskring volleybal met lentetornooi ingericht door de jeugdklub Tuf Tufte 14 u. in de zaal Okapi, Burchtstraat internationaal tornooi voor da mes basketbal tussen Rotter dam, Le Log is en Du Pare, ingericht door Du Pare te 13,30 u. terrein Torenhof, Engelstraat tornooi voor scholieren basket- Dorpstraat, 5 (Paterstraat) Gijzegem - Tel. 053-21.95.25 Zegels Valois - Gezinszegels. Alle reparaties vakkundig uitgevoerd. Te Erembodegem heeft zich een niet alledaags ongeval voorgedaan. Autobestuurder Alfons Ki- net (76) uit de Vredestraat te Koekelberg reed op de snelweg Brussel-Oostende. In zijn wagen hadden zijn echtgenote Anna Van Her- cke (73) en Maria-Berchem bal ingericht door The Tower mes ingericht door de atletiek- Club. club Eendracht te 20 u. in het Kasteel ter Linden, petanque- Zeterdag 10 mei te 9.30 u. in wedstrijden tussen een selectie de stedelijke turnzaal Vrijheids- Zone Vlaanderen en een selec- straat, 65 wedstrijden voor het tie zone Brabant - Limburg door behalen van turnbrevetten inge- de Apolloclub. richt door de Turnkring der Zaterdag 17 meite 15 uur ter- stad Aalst te 10 en te 14 u. op rein Affligemdreef handboog- de speelplaats St.-Martensinsti- schieting door de handboog tuut, Moorselbaan 128, tornooi maatschappij Aalst Park te volleybal ingericht door V.K. 15 u. in de lokalen Arend Bin- Olympia Beukenhof: te 10 u. en nenstraat 289, Biljartvrienden te 14 u. op de speelplaats van Grote Markt 5 Immerzeel, Re- het Vrij Technisch Instituut, rum Novarumstraat Kromme- Vakschoolstraat 41, handbaltor- stok, St.-Vincentiusstraat 40; nooi ingericht door Rosisklub Palace, Schoolstraat, St.-Anna, te 13.30 u. in het Kringlokaal, Roklijfstraat en St.-Martinus, Zonnestraat 20, voortzetting len- Korte Zoutstraat 40, finales bil- tetornooi van jeugdklub Tuf jart van de interclubkampioen- Tufte 14 u. Beukenhof, schappen, welke tussen vrijdag Langestraat 12, interclubkam- 9 mei en vrijdag 16 mei zullen pioenschappen petanquen door plaats hebben prijsuitreiking P.C. Alosta. te 19.30 u. lokaal Palace, Zondag 11 meite 8 u. op het Schoolstraat, ingericht door het Guldenboomplein derde fiets- Biljartverbond van Aalst te 13 zoektocht over 30 en 50 km. per u. 30 op het terrein Engelen- ploegen ingericht door de wie- straat (Torenhof) tornooi bas- lertoeristenclub Den Blok te 9 ketbal voor miniemen door The u. en te 14 u. op het terrein, Towerte 16.30 u. in het ste- Lokerenveldstraat - wedstrijd delijk zwembad waterpolotor- voor afgerichte honden door de nooi tussen Namen, Bergen, hondenklub St.-Rochus te 10 Den Haag en Neptunus, inge- en te 15u., Kringlokaal, Zonne- richt door Neptunus. straat 20, demonstraties judo Zondag 18 mei te 9 en te 14 met trainingen en wedstrijden u. op het terrein Kleistraat 13, dobr de judoklub Hirano Kwai wedstrijden voor politiehonden te 10 u. op de speelplaats VTI, 1e categorie door de honden- Vakschoolstraat 41, internatio-club Hondentrouw te 10 u. in naai handbaltornooi met te 14 de sporthal Rozendreef interna- u. prijsuitreiking lokaal St,-An- tionaal handbaltornooi voor da- nalaan, door de Rosisklub ternes, ingericht door Aalst Spor- 13.30 u. en te 19.30 u. in hettiefte 10 en te 14.30 u. op de lokaal, Zonnestraat 20, halve terreinen K.A.T.C. Dendermon- finales en finale van het lente- dsesteenweg 75, finales van tornooi volleybal door Tuf Tuf tennistornooi, met schiftingen Klub te 14 u. op de speel-tussen 8 en 16 mei en halve plaats van het St.-Maarteninsti-finales op 17 mei, ingericht tuut, Moorselbaan 128, finalesdoor Aalsterse tennisclub te volleybaltornooi door V.K. Olym-14 u. lokaal Den Bol, Geraards- pia te 14 u. in de zaal Blackbergsestraat 84, nationale bal- Boys, basketbaltornooi voor se-boogschieting door De Ware niores door The Tower. Vrienden; te 14 u. in het Os- broekstadion, gezinssportna- Woensdag 14 meite 18.30 u. middag met atletiek, voetbal en in het Sportcentrum Osbroek volleybal door K.W.B. verbond avondmeeting atletiek voor se- Aalst, niores, juniores, scholieren, ca- plaats genomen. Ter hoogte van de spoorweg te Erem bodegem stierf de man aan een hartaderbreuk. De auto reed nog enkele tientallen meters rechtdoor, zwenkte dan naar rechts, raakte de vangrail, reed er over en dook toen naar beneden, de berm af. Vijftig meter verder ramde het voertuig ee afsluiting en beukte te slotte tegen twee jong bomen. De twee bejaard oude dames stapten, dod lijk verschrikt, uit zonde één schrammetje te hebbe opgelopen. In het 'Hof Ten Dale' te Mere stelt momenteel de Hekelgemse kunstschilder Etienne Lecompte zijn werk ten toon. Wie dacht en daar waren wij vooral nieuwsgierig naar, met het recente werk van Lecompte te kunnen kennis maken heeft het verkeerd voor. Kleine en middelgrote werken uit zijn vroegere periode, even mooi als altijd hangen er in zeer intiem kader. Het zijn Vlaamse en Franse landschappen, met een trillend kleurenpalet, voorkeur oranje, rood en geel, die als merkwaardige eigenschap hebben dat zij als het ware in relief geschapen zijn, men zou denken dat het doek aan de verf kleeft en niet andersom. Het werk van Lecompte getuigt van een zeer groot talent, een zeer grote en nooit afnemende werklust en het is een streling voor het oog. Dokter Van Leemputten was de spreker inleider die de kunstenaar vergeleek met namen als Gaugin, Van Gogh, Pierre Bonard, Vlaminck en anderen. Netjes opgezochte voorbeelden, een levensbeschrijving om aan te tonen waar Etienne Lecompte zijn inspiratie haalt, maar Wat we wel wilden horen een eigen visie op het werk van de grote kunstenaar kwam er niet bij. Wel zei de inleider in zijn slotwoord «Hij is een fauve en kleurenekspressionist die geen tijd heeft om een palet op te zetten maar de moeilijke techniek onmiddellijk uit de tube impulsief op het doek brengt.» Naar wij vernamen is Etienne Lecompte momenteel druk bezig aan de voorbereidingen van een grootse tentoonstelling. Misschien zijn daar dan ook de houtskooltekeningen en zijn laatste kreaties, een prachtige reeks werken gemaakt tijdens één van zijn wereldreizen bij. Tot 3 mei is het werk van Etienne Lecompte te bezichtigen in Het Hof Ten Dale te Mere elk weekend en de maandagnamiddag. Alov uit detten en miniemen door atle- tiekclub Eendracht. Donderdag 15 mei te 20 u. in het lokaal De Nachtwacht, Nieuwstraat 6 opensnelschaak- tornooi door de schaakclub Pion Vrijdag 16 meite 18.30 u. in het sportcentrum Osbroek avondmeeting atletiek voor da- De kruin van het tweede boompje bleef ten slotte haken onder de

De Voorpost | 1975 | | pagina 4