EINDE SEIZOEN KLEURLOOS F D Met de feestneus der floraliën Onzekerheid weg 71 01 Blijft Eddy Bertels bij KAV Deadermonde? PisllSBg Dendermondse t ra nsf er- nieuws jes 3e nationale Eendracht Zele - A.A. Gent 0-2 Puurs - Eendracht Aalst 1-1 R. Jet - K.A.V.D. 0-0 Minivoetbal Liefhebbers Ontvangst BEVOBDERINfl Jong Lede 0 - Wetteren 0 De zege van de Buffalo's, die zelfs niet nodig bleek wegens het verlies van Willebroek, bracht de kampioenstitel mede en onmiddellijk nadat scheidsrechter Govaerts de wedstrijd afblies overrompelden de blauw-witte supporters het Eendrachtveld en van alle zijden doken bloemtuilen op. Oefenmeester Orlans en kapitein Mahieu werden op de schouders getild en in een Braziliaanse vreugdesfeer rond het terrein gesleurd. De Gentenaars hebben zeker een verdiende overwinning ver overd, maar dit gebeurde op zeer economische wijze en buiten de werkkracht van Baudewijns en het technisch doorzicht van DelmuUe waren er geen hoogtepunten te noteren in het bezoe kende elftal, waarin Ferreira zelden bij de bal was en Bene door Lambrecht flink werd geschaduwd. E. Zele - A.A Gent 0-2. Verdediger Mertens van Zele dteed het prachtig, toch geraakte Gent aan twee doelpunten. (JVC) Het lag er vingerdik op, dat de bezoekers op zoek waren naar een vroegtijdig doelpunt In de 14e min. stuitte Lam brecht tegenstander Delmulle foutief en de daaruit volgende strafschop zou aan Paul Ver- diokt de gelegenheid geven onder de lat en tussen de han den van doelman De Decker binnen te zenden. Hier ging o.i. de Zeelse portier niet zon der schuld uit- Twee minuten na de rust lan ceerde Van Wassenhove een aanval via Delmulle en Bene, die in burtenspelpositie stond en het leder onregelmatig deed afwijken naar Grün, die on houdbaar de bal in de Zeelse netten deponeerde ZELE NOOIT IN DE WEDSTRIJD Zele leverde een fletse ver richting en vertoefde meestal met vijf of zes man in ver dediging en paste bijwijlen een weinig oordeelkundig de off- sidetaktiek toe. Het gevolg van dit alles was dat Maes en Jansegers als afgezonderde sprtsen niet opgewassen ble ken tegen een verdediging waarin Mahieu de meest ver dienstelijke figuur was. Het spel was dan ook 39 min. oud al vorens De Beule het eerste schot op doel loste, doch doel man Hoogeveen móest niet tus senkomen en dit gebeurde eerst in de 79e min. als een aktie Van Wambeke-Jansegers een ogenblik paniek bracht in de blauw-witte rangen. REF. GOVAERTS ZONDER GELE KAART Na de rust zouden P. Verdickt, Van Breevoort en van Zeelse zijde Szapinsky en De Loose opvallende zware vergrijpen begaan, doch scheidsrechter Govaerts scheen geen gele kaarten op zak te hebben zo dat de ontmoeting eindigde in een weinig aangename sfeer. De meeste pret beleefden het groot aafital aanwezigen aan de miniemen die tegen de ploeg van Anderleoht een ver meldenswaardig duel uitvoch ten als voorwedstrijd en met 3-2 wonnen. EEN AANGEVOCHTEN VERVANGING Het inbrengen van Marc Van Wambeke bracht geen kritiek mede, maar wel het feit dat Lambrecht uit het veld werd genomen. Oswald was echter gekwetst geworden aan het oog en had heel wat gezichts- hinder, zodat het hier een lo gische maatregel gold. Anders luidt ons oordel over de ver timmering van de ploeg, gezien Maes naar de verdediging werd ge'oodst. Hier was Jaak Goos- sens de meest opvallende fi guur iniet alleen van dit ploe- genonderdeel maar van de rood-zwarte formatie. GEEN RUSTIGE PERIODE IN HET VERSCHIET We geloven dat het 50-jarig be. staan de inzet kan betekenen van heel wat problemen. Voor eerst viel er een opvallende onverschilligheid te noteren bij de verschillende op touw ge zette feestelijkheden en daar bij hebben zioh nogmaals leemten in de ploeg vertoond, die een niet gemakkelijke op lossing in het verschiet stellen. Voeg daarbij dat sommige spe lers er de voorkeur aan zou den geven om te verhuizen en in die omstandigheden zullen tijdens de inaktieve periode heel wat vraagstukken op te lossen vallen. B. Maandagavond werd beslist dat „Chou" De Bleeckere waarrond de jongste weken heel wat is te doen ge weest niet op de transfertlijst te plaa.sen. De stoere „Chou" en vrijschop specialist zal dus ook volgend sei zoen bij K.A.V.D. blijven. Walter Moyson, die vorig jaar werd aangekocht zal evenwel wel op de transfertlijst worden geplaatst. De invallers Moruaux. Van den Berghe en Mannaert hebben de wens uitgedrukt naar Sparta Appels getrans fereerd te worden. Het verblijf aldaar van Guido Janssens zal op vraag van Sparta Appels met een jaar worden verlengd. Zijn broer Walter Janssens zal evenwel het doel van Sparta niet meer verdedigen gezien Dierickx die in ruil voor de Dendermondse goalie werd overgeno men naar Sparta Appels terug keert. V.C. Waar men bij Eendracht aanvankelijk meende De Roos tegen zijn oude ploeg niet te kunnen opstellen wegens een voet kwetsuur, dan is die vrees achter alles ongegrond gebleven. Harry scoorde zelfs het openingspunt. Zeggen we al direkt dat deze partij aan geen hoge toppen reikte, maar eerder te maken had met einde sezoen. Een pluspunt voor Aalst in deze eerder matige wedstrijd was echter de verrichting van Geert Van Roy. Deze jongere maakte na zijn heelkundige in greep aan de knie een voor treffelijke optreden. Voor Een dracht was de inzet van bij komstig belang en, vandaar dat Puurs de meeste aanvallen op zijn aktief bracht, zonder evenwel Jansegers ernstig te kunnen bedreigen. De thuis ploeg kreeg toch een paar kansen doch verknoeide deze. Bij de rust luidde de stand 0-0. In de 52e minuut kwamen de wit-zwarten aan het openings punt, wanneer 'n voorzet van Buyle, De Roos bereikte en deze prompt afrondde. Dit doelpunt kwam enigszins te gen de spelontwikkeling in. In de 75e minuut kwam het te- gendcoelpunt dan toch. toen de Aalsterse doelman de bal niet voldoende onder kontrole kreeg zodat het leder net over de doellijn huppelde. Nu zon dag speelt Eendracht de laat ste wedstrijd van deze kompe titie op eigen veld. De Aalste- naars zullen trachten deze met een zege af te sluiten en te vens ook een sportieve „revan- ohe" te nemen voor de neder laag destijds te Rotselaar op gelopen. J.V.H. K.A.V.D. is met de halve inzet uit het Brusselse weergekeerd en heeft hiermede de laatste onzekerheid inzake het behoud weg genomen. Volgens het rekensommetje van trainer Bertels hadden de paars-blauwen dit puntje nog nodig om gans zeker te Zijn van de zaak. De verplaatsing naar Racing Jet werd dan ook gemaakt met het oogmerk er een puntje mee te graaien. Hierin zijn Gerard Verhelst en zijn maats vrij gemakkelijk ge slaagd al zat het de Ros Beiaard zonen vast niet mee. Reeds na vijf minuten wedstrijd werd cen trale aanvaller Moons aan de neus gekwetst. gevreesd wordt voor een neusbreuk. Aan de rust werd De Weirdt er dan ook op nieuw als aanvalsleider ingehaald. Buiten het feit dat de brilscore op het bord bleef en hierdoor het verhoopte puntje werd binnenge haald was er weinig reden tot jui chen. Geen van beide ploegen slaagde er in degelijk voetbal te produceren De aanvalsakties ver liepen traag en waren zo door zichtig dat de verdedigingen er weinig of geen moeite mede had den. In het Dendermondse kamp akteerde men tevens vrij zenuw achtig. Van Holsbeek. die op nieuw een voortreffelijke verrich ting bracht kwam het dichtst bij een doelpunt maar het leder vloog via de binnenkant van de staak weer het veld in. Veel an dere kansen zijn er trouwens ook niet geweest Ook niet voor Co- lonval, die sleohts éénmaal doel man Walraeve kon op de proef stellen. De Dendermondse goalie klaarde het standje evenwel fulks np. Wanneer er toch namen moe ten worden genoemd mag Rudy Van Belle worden geciteerd. Als laatste man uit de Dendermond se verdediging volbracht hij zijn taak andermaal sober maar ©fflei- Op zaterdag 10 mei wordt om 15 uur in de sporthal te Grem- bergen minivoetbal gespeeld tussen een selektie van spe lers uit het verbond Dender - Schelde - Durme die het op nemen tegen een ploeg uit Turnhout, Gent en Zaventem. (vds) Op zaterdag 10 mei wordt te Lebbeke de 18e prijs Lefevre verreden voor liefhebbers KBW. Men vertrekt om 15.30 u aan café Hazewind. Inschrij vingen kunnen gebeuren in ca fé Sportcafé vanaf 13u30. (vds) Op 'vrijdag 16 mei worden de Zandmannekens. biljartkampi oenen in het Lebbeeks tapbil- jartverbortd, ontvangen op het gemeentehuis. (vds) ent. iets dat we reeds gans ue tweede ronde hebben kunnen vaststellen Achteraan had Joël Van den Bos sche de plaats ingenomen van Alain Verstraeten. Dit ploegonder- deel bleek andermaal het sterkste uit een team dat nu wel met rus tig gemoed de laatste wedstrijd mag tegemoet zien. maar te Brus sel geen grote verrichtingen heeft gebracht Hopelijk komt deze wel a s zondag wanneer K.A.V.D. in eigen stadion Eendracht Zele ont vangt en het prestige de spelers kan opwerpen om tijdens deze sluitingswedstrijd nog eens met volle inzet te spelen. V.C. Ook Goossens speelde een knappe match, waren te sterk. In duikvlucht kopt Mertens het leder buiten :ijn MAN fan I joch s de ir.ds Vilfri n he :ijn r in fic rijde >mlo< Het Is geen derby met groot vertoon geworden. De Ti spannende, en vaak zeer hard betwiste konfrontaties tus- sen de twee buren, leverden in het verleden soms heel wat gesprekstof. Zondag stonden echter twee ploegen tegenover mekaar, die niets meer te winnen of te verliezen hadden in deze kompetitie. DH kon een voldoende reden geweest zijn om er een aantrekkelijke partij voetbal van te maken. Nu verliep de wedstrijd niet bepaald vervelden, maar oog strelende akties waren eerder schaars. Wanneer er dan toch wat te beleven viel. kwam dit doorgaans uit het Leedse kamp. Wetteren verdedigde zich met de middelen waar over het beschikte, maar die waren duidelijk minder rijk aan inhoud dan de Leedse De bezoekers zijn er slechts een kwartier in geslaagd. Lede In een verdedigende stelling te drukken. Vooral dankzij een bedrijvige Van Hoorde en de snelle Deblac en De Pelecijn, kon Wetteren tijdens het 2e kwartier wat herademen. Voor dien had Jacobs reeds een vluchtschot van Van Den Driessche moeten onschadelijk maken en ging een vrijschop van Christiaens centimeters naast Naar 'het einde van de eerste helft toe, nam Lede op nieuw het initiatief in handen en zou dit na de herneming niet meer afgeven Na de rust werd bij Wetteren Van Stichel vervangen door Demey en nam bij Lede De Neef de plaats in van Collijns. die we tot dan toè niot gozi. hadden De Neef zou trouwens, een opmerkelijke tweede helft spelen. Samen met een hard werkende De Ruyck zette hij heel wat aanvallen op waarbij Mergeay en Gabriels tweemaal dicht bij en doelpunt kwamen. Achteraan was Mare D'Hondt opnieuw de uitblinker. Boven dien kon hij zijn aarrvalsin- stinkt de vrije loop laten. In de Leedse voorhoede werd de jonge Heyse voor Ihet eerst opgesteld- Deze attente flank, aanvaller maakte een uitste kend debuut. Hij loopt zich ge makkelijk vrij, kan een man voorbij en schijnt een goede kijke te hebben op de spelsi tuatie. Een man waar Lede in de toekomst nog heel wat ple zier kan aan beleven. In het doel hadVermoes de plaats ge laten aan Rik Van Boven die het weinig werk uitsteken op knapte. Tien minuten voor tijd moejst hij, bij een late Wet- terse stuiptrekking. Lede nog redden van een onverdiende nederlaag, met een schitteren de refleks op schot van De- blanc. :n ar :IRW jn de et ei ins c oere ilst, n bi iluut ider orspi nuut Algemeen werd verwacht dat maandagavond in de schoot van van K.A.V.D.-bestuur de beslissing zou vallen in verband met het verlengen of het behoud van het kontrakt met oefenmeester Eddy Bertels. De beslissing is evenwel niet gevallen. Na een vrij lange vergadering waarbij het bestuur zich niet akkoord kon verklaren om de Antwerpenaar een nieuw kontrakt aan te bieden, werd besloten de beslissing acht dagen uit te stellen. Verzet zou zijn gerezen van de kant van het jeugdkomitee dat o.a. aanvoert dat trainer Bertels teveel aandacht heeft besteed aan het aangeworven spelersmateriaal uit het Antwerpse. Eddy Bertels heeft evenwel ook zijn verdedigers zeggen ze. Bertels heeft de grote verdien ste in zeer korte tijd de Ros Beiaardploeg vanuit provinciale naar derde nationale te heb ben gebracht zonder ophefma kende transferts Dit jaar had hij als opdracht de ploeg in derde nationale te handhaven. Hirin is hij geslaagd al bleek het dat heel wat spelers uit de ploeg -zich moeilijk in dein° B^ndelij reeks konden aanpassen, tels is ook de man die spelers naar zijn hand we hadu te zetten en daarom door zi leerlingen wordt gewaardeer urde Een speler als Schollaert, d or h nu toch heel wat seizoenen hogere achter de rug he^k". vindt Bertels reuze. Wat uiteindelijk wordt zullen maandag weten. V. BEU T ZELE. ZltiaEnD b erige >or d, UTimc iar n> kon irwer :i n, •ge r

De Voorpost | 1975 | | pagina 14