ERKONDERBREKING BIJ AALSTERSE ERECHTERLIJKE POLITIE ONTDEK DE STER WEDSTRDD «DE ZAKKEN»» WORDEN VEELBELOVENDE MUZIEKGROEP! ALFONSDECOCK- HULDEJAAR EEDSE HARMONIE VIERT 00-JARIG BESTAAN MET MUZIEKFESTIVAL BIJEENKOMSTVAN PROGRESSIEVEN TE AALST AALSTERSE AKKEFIETJES KLADDERADASJ E gjg wlaanc De Voorpost - 9-5-75 - 9 aandagmorgen werd door een lezamelijke aktie van de drie >akbonden ACOD, CCOD en VOSA het werk tussen 10 en 11 u. neergelegd bij de gerech telijke politie te Aalst. Dit om een zeven punten tellend eisen- JF 18.45 er - vro's: latio- 3UWS 110 11.1 id ama ine jkkig pakket kracht bij te zetten. Precies te 10 u. begaf een delegatie zich naar de recht bank van Dendermonde alwaar bij de Prokureur des Konings een motie werd neergelegd. Hoofdkommissaris D u y v a e r t vergezelde de afvaardiging van de vakbonden. De leden van de gerechtelijke politie vragen in feite geen weddeverhoging maar wel het rechtzetten van een in 1972 gemaakte fout in de Kommissie Dekens bij het HOFSTADE 18.01 iter 19.10 xjelin 20.1! sers 5 Hejv0or de negende maal richt de St.-Lutgardisgroep van Hofsta- de een Ontdek-de-Ster-wed- strijd in en het heeft er alle ichijn van dat deze inrichting Je vorige uitgaven in deelne mers en kwaliteit zal overtref- Alhoewel de volledige leelnemingslijst nog niet rond krijgen we toch zeker een ;walitatief heel hoogstaand deelnemingsveld, daar de in- t ichters verschillende deelne mers van andere Sterwedstrij- len hebben aangeschreven zo- lat we nu het summum aan leelnemers mogen verwachten. )p zaterdag 10 mei vanaf 19 u. zal het er spannen in zaal Ons Huis een prijzentafel voor neer dan 15.000 frank. Naast Je jury die deze prijzen zal rerdelen krijgen we ook een >ersjury die een persprijs en wee ereprijzen zal uitreiken. Wij kunnen nu reeds verklap- >en dat de winnaar van >ersprijs een reportage in De Voorpost zal te beurt vallen, zodat de winnaar zijn of haar karrière wat kracht kan bijzet ten. Na het optreden van de deelnemers die zullen begeleid worden door het showorkest Second Actkrijgen we een optreden, buiten kompetitie, van Rita Linden uit Herdersem die de enkele liedjes van haar pas verschenen plaat voor het Hofstaadse publiek zal naar voren brengen. Na de prijs- uitdeling is er ook nog een bal voorzien dat opgeluisterd zal worden door hogergenoemd orkest. Als we de uitgebreide deelne merslijst overlopen zien we dat er deelnemers zijn ingeschre ven afkomstig uit drie provin cies. Ziehier de voorlopige deelne merslijst Betty Mareisko (Steenokker- zeel) eigen plaat Pieter Aerts (Buggenhout) lied onbekend Walter en Luc De Cuyper (Lede) Nieuw Leven Georges Moorhem (Kessel- Lo) Because (eigen lied) Marcel Van Den Broeck (Hnmme) Espagnola Micheline Vernaille (Bug- gennout) Mijn droom wordt waar vandaag Jan en Frangois De Coensel (Lede) eigen liedje Chris Steenhout (Aalst) De Muizevalle Gina De Potter (Weerde) 13 jaareigen liedje. Tot daar deze vooralsnog on volledige lijst. Als we nog vernoemen dat de presentatie in handen is van Annemie Van Neck en André Eeckhout is het duidelijk dat we een spannende en aange name avond zullen meemaken. Voor een demokratisch laag gehouden toegangsprijs krijgt men show van de bovenste plank. Iedere Hofstadenaar wordt dan ook hartelijk welkom geheten. Dirk Daelemans. Zowel Erna Van Den Brempt maakte met haar Klaroen- girls furore terwijl Rudy Chriss wel een singeltje op de markt kon gooien, maar nooit de noodzakelijke pro pagandamiddelen om hem op hoger vlak te lanceren kon vinden. Laatstgenoem de begon, buiten zijn solo- carrière om met enkele scoutsleden te oefenen, doch zonder verdere ambi ties. De komst van Roger De Nul die een knap stukje muziek uit zijn leadgitaar kon toveren bracht echter De gemeente Hofstade is een muziekgroep rijker. Onze gemeente kende slechts twee zangtalenten die een solokarrière poog den op te bouwen, maar daar slechts gedeeltelijk in een grote verandering. Onde impuls van laatsgenoemde werd op de lichtende dag van lichtmis een sfifflegroep opgericht met als bezetting Roger De Nul, Rudy Van Nuffel, Geert De Paepe en Hans De Winne die na korte tijd een heel reperto rium uit hun mouw konden schudden. Roger De Nul, zag in zijn groep echter meer toekomst zitten, dit mede door het feit dat de groep met vier nieuwelingen werd aange dikt ook door het feit dat de aanwezigheid van Rudy Chriss ervoor zorgde dat men zowel het chansongen re als andere muziekstro mingen onder de knie kon krijgen. Meteen was de muziekgroep «De Zakken». HERDERSEM Alfons De Cock (1850-1921), groot folklorist en natuurliefheb ber. wordt dit jaar te Herdersem herdacht. Door deze twee aspekten die het leven van de volkskundige Alfons De Cock hebben bezield, geïnspireerd, heeft het Davids- fonds - afdeling Herdersem, de inhuldiging van een Alfons De Cock-wandelweg gepland voor zondag 1 juni e.k. te 15 u. en dit in samenwerking met de VTB. Deze eksploratietocht doorheen Herdersem waarin folklore en natuur op kunstige wijze gekombineerd worden, zal immers heel wat wandelaars en natuurliefhebbers in Herdersem samen brengen. De wandelweg zal plechtig geopend worden door mevrouw J. Hardies-De Cock Estella, dochter van de gehuldigde. De gelegenheidstoespraak zal gehouden worden door de heer Jozef Van Overstraeten, voorzitter VTB. Bovendien zal er een rustperiode voorzien zijn met eetgele genheid in aangepaste folkloristische stijl, ledereen is van harte welkom. Op zondag 7 september a.s. heeft een grote Alfons De Cock- huldiging plaats met cantate, onthulling van een bronzen borstbeeld, tentoonstelling over het leven en werk, en een herdenkingsbrochure. j. Muysewmckel geboren die in de Parochiale Zaal te Hofstade een prach tig geslaagde première bracht. De huidige bezetting die bestaat uit Roger De Nul (leadgitaar) Geert De Paepe (klarinet en akoestische gi taar), Rudy Van Nuffel (orgel en zang), Geert Van Der Eist (drum) en Hans De Winne (zang) samen met de drie Eva's Rita Rottiers (melodika), Annemie Van Neck en Vera Van der Eist (beiden gitaar) brachten voor het talrijke publiek zowel skifflenummertjes als prachtig uitgevoerde chan sons. Het Hofstaadse pu bliek zong zelfs enthousiast het laatste liedje mee, een persif lageopliet jagersl iedje voor de gelegenheid door het ensemble verandert in koene verkenners. Deze eer ste opvoering voor het publiek laat het beste ver hopen voor de toekomst. Mits een beetje meer acting van de deelnemers en een minder volumineus spelen de klarinettist (foute mikro- opstelling) konden we zelfs van een afgewerkt otpreden gewagen. Wanneer we over de toe komstplannen van «de Zak ken» gewagen, zijn er nog geen vaste plannen voorra dig: optredens in jeugd- klubs willen zij wel doen, maar toch zouden ze lieveer bij kulturele manifestaties de muzikale noot willen brengen. Een mooie toe komst voor onze Hofstaadse «Zakken» breed open. De bezetting en het enthou siasme is er, de bekendheid zal wel volgen. Dirk Daelemans Wie in Lede nu nog niet weet dat de koninklijke harmonie St Cecilia lil jaar hondeijarig bestaan viert, is niet waard in Lede te wonen. Om ie twee a drie weken zorgde de harmonie totnogtoe voor de meest llvcrse aktiviteiten. Zondag 11 mei wordt dat eeuwfeest nu officieel jevierd. En uiteraard gebeurt dit op een muzikale wijze. iade hoogmis van lOu wordt de 'armonie officieel ontvangen op 'et gemeentehuis. Om 12u louden ze een kort wandelkon- IoST CT} samen met de fanfare uliana uit Maastricht. Om '2.30 uur is er middagmaal in de aal Volkskring. Om 14u30 jfeft de fanfare St Cecilia uit ^elle een concert op het Dorp. 15u30 is het de beurt aan de antare Juliana uit Maastricht oor een muzikale show. Om 6u zal dan de Leedse harmonie Iptreden. Vanaf 15u30 zullen 'even muziekmaatschappijen •'en wandelconcert geven naar 'et Dorp toe, waar rond 18 u 'ez-amenlijk een mars wordt '"gevoerd. De fanfares zullen volgende omlopen volgen 1 Voetbalplein Guido Gezelle- straat. Openveldstraat. Wij straat. Wichelsesteenweg. Rammelstraat, Dorp. 2. Overimpe-Vuystermanstraat, Nieuwe Wijk. Grote Kapelle- straat. Molenstraat. Julius De Geyterstraat. Hoogstraat. Dorp. 3. Heipias. Wichelse steenweg. Wijstraat (links). Langewee- straat, Bambochtweg, Charleroistraat, Kasteelstraat. Kasteeldreef, Dorp. 5. Ronkenburg, Dries. Poorten dries. Markizaatstraat. Kasteel- dreef, Kleine Ommegangweg, Nieuwstraat, Dorp. 6. Gucht, Reymeersstraat, Smesweg, Grote Kapellestraat, Overimpskapelleken, Molen straat, Julius Dc Geyterstraat, Hoogstraat, Dorp. 7. Nieuwstraat. Kleine Omme gangweg. Kasteelstraat, Station, Markizaatstraat, Kasteeldreef, Olmendreef. Nieuwstraat. Bellaert, Koning Albertlaan, Katstraat. Nieuwstraat. Dorp. Vanaf 18u30 verbroedering van alle deelnemende maatschap pijen in de Volkskring. Gedurende de novene, van 24 mei tot 1 juni, wordt, in de Volkskring, een tentoonstelling gehouden, in samenwerking met de Heemkundige Kring, over muziek en instrumenten. Ope ning zaterdag 24 mei met d$ jeugdharmonie Burleske uit Lendelcde. Donderdag 29 mei is er een balletavond, afgewisseld met demonstratie op oude muziekinstrumenten. Maar hierover later meer nieuws. MARCOLE berekenen van de loonbarema's van de gerechtelijke politie. Een eerste aktie werd reeds gevoerd tijdens een algemene bijeenkomst op 14 april 1975. Niettegenstaande de misnoegd heid die toen duidelijk naar voor kwam in het elitepolitie korps kwam er geen schot in de zaak. Vandaar ook de aktie van maandag jl. die alleen de vraag naar gelijkbehandeling met anderp openbare diensten inhoudt, en ook dat erkende fouten zouden hersteld worden. Dat het ernst wordt hoeven we niet meer de onderstrepen. Het is misschien wel even voor barig maar wel nuttig even te verwijzen naar wat zich in Frankrijk na de wereldoorlog voordeed. Als tweede grote eis werd het geven van een sta tuut naar voor gebracht. De gerechtelijke politie die mo menteel reeds 55 jaar bestaat heeft nog steeds geen officieel statuut ondanks het feit dat in 1969 tijdens de viering van het 50-jarig bestaan, dit door de voormalige minister Vrancks beloofd werd. Een studie werd doorgevoerd maar na zes lange jaren kwam er nog steeds niets uit de bus. Een ander voor naam punt is de pensioenleef tijd die op 60 jaar moet ge bracht worden, terwijl ook aan dacht wordt gevraagd voor de vergoedingen voor de onregel matige prestaties. Nachtwerk wordt met een maximum van 48 F vergoed. Een ander facet van het ongenoegen is de ver goedingen voor de middagma len bij buitendiensten waarmee het maar treuriq gesteld is. Een middagmaal mag in principe maar 5,76 F kosten. Het andere moet gewoon worden bijgepast door de verbruiker in kwestie. De aanpassingen van deze vergoedingen slepen zolang aan dat ze uiteindelijk bij hun aanpassing gewoon voorbijge streefd zijn. Een ander punt is de preventieve geneeskunde die in andere staatsdiensten reeds lang is doorgevoerd. In kringen van de gerechtelijke politie wijst men er duidelijk op dat zij in deze ekonomische moeilijke tijd geen surplus vra gen maar enkel op hetgene waar ze recht op hebben en wat in andere staatsdiensten reeds lang verworven is, onder meer de vijfdagenweek. Wan neer na deze akties geen ge volg wordt gegeven aan hun eisen zullen andere drukkings- middelen overwogen worden. Zaterdag 17 mei Na de meting voor het .Progres sief Front, waarop voor een zestigtal aanwezigen door ver tegenwoordigers van de ver enigingen aangesloten bij de beweging voor het progressief front, een diskussie werd in geleid, nodigen de initiatiefne mers van deze eerste avond uit tot een tweede regionale ont moeting. Op de nationale studiedag in de universitaire gebouwen te Antwerpen met méér dan 700 deelnemers, verdeeld in zes werkgroepen die een deelpro- blematiek behandelden (ge zondheidszorg, wijk- en milieu problematiek, school en univer siteit, arbeid en internationale solidariteit) kwam duidelijk tot uiting dat een groots progres sief front maar zal ontstaan en echt zijn, als er overal in het land voldoende druk aanwezig is en er een groeibodem be staat voor een dergelijk pro- jekt. Tijdens het plenum van de studiedag, werden dan ook de klassieke resoluties achterwege gelaten (wie voert nu zijn eigen resoluties ooit uit maar op teerde men om via een bewe ging der progressieven te wer ken naar de grote arbeiders organisaties, om hierin druk uit te oefenen enerzijds en ge woon naar de gemeente, wijk en schoolleven toe te gaan om daarin elk embryo van een de- mokratische zelforganizerende beweging te stimuleren. Lokaal betekent dit in een eer ste fase dat de kontakten moe ten versterkt worden. Hierbij rekent men niet uitsluitend op de plaatselijke verantwoorde lijken van groepen maar eigen lijk vooraf op alle, al dan niet georganiseerde progressieven. Het is een begin voor een beweging die geen partijpoli tieke ambitie heeft, maar enigs zins buitenparlementair een drukkingsgroep wil zijn die door haar werking een grote invloed kan hebben op het so cialisatieproces van onze sa menleving. De vergadering gaat door in 't Utopieken, Wellekensstraat 45, Aalst, vanaf 20 u. L.M. Op 21 mei a.s. opent een verkoopdienst van het World Wild life Fund in de lokalen van het Dienstcentrum voor Jeugd werk aan de Esplanadestraat 34a. Met de bedoeling de natuur te doen herleven werd in 1961 het Wereld Natuurfonds of WWF opgericht. Langs nationale afdelingen werden gelden bijeen gebracht om natuurreservaten op te richten of uit te breiden, om met uitroeiing bedreigde dier- en plantensoorten te redden, om langs informatie en edukatie het publiek de eerbied voor de natuurwaarden bij te brengen. De verkoopdienst van het WWF te Aalst biedt een breed gamma van artikelen aan zoals stickers, T-shirts. glazen, boodschaptassen, wimpeltjes, sleutelhangers, pandabeertjes, ballons, halsdoeken, enz Op de vooravond van de 1e mei had in de hal van de Liberale Sociale Werken, Korte Zoutstraat, een korte herdenkings plechtigheid plaats voor de liberale pioniers Arthur De Looze, Petrus Selon, Marcel De Brueker en Henri Moens. Mevrouw Diane D'haeseleer schetste het streven van deze militanten. Arthur De Looze die dertig jaar geleden stierf in het koncen- tratiekamp van Meppen. In 1920 legde hij de grondslag van het liberaal syndikalisme in onze gewesten en tussen de beide wereldoorlogen vormde hij kernen van liberale syndikalisten in diverse gemeenten. Petrus Selon wist als voorzitter van de liberale vakbond door zijn verdraagzaamheid en zijn begrip de beweging uit te bouwen. Marcel De Bruecker was de bezieler van een ongeëvenaard dienstbetoon en Henri Moens, droeg als voorzitter-beheerder van het ziehenfonds zorg voor de groei van de organisatie. Het dertigste mei-avondfeest van de Liberale Sociale Werken vond vorige week woensdag plaats in de Keizershallen. Tal van personaliteiten hadden eraan gehouden aanwezig te zijn, waaronder staatssekretaris L. D'haeseleer en zijn mevrouw, de h. en mevr. Van Renterghem, de h. en mevr. Emile Jans- sens, kabinetschef, senator-opvolger A. Singelijn, provincie raadslid A. De Maeght en tal van burgemeesters, schepenen en gemeenteraadsleden uit het gewest. Staatssekretaris L. D'haeseleer had het eerst over deze dertigste viering en bijeenkomst, waarna hij de syndikale verkiezingen aanraakte en de sociaal-ekonomische situatie. Gisteren donderdag werden goeverneur R. De Kinder en de Zuidafrikaanse ambassadeur op het kabinet van burgemeester De Bisschop ontvangen ter gelegenheid van het jubelkoncert door Cantate Domino in de Sint-Martinuskerk gegeven. Het weekeinde van 14 en 15 juni a.s. brengt de Europese Narrenfederatie naar Aalst met hun jaarlijks internationaal kongres, dat dit jaar onder de bescherming staat van burge meester De Bisschop. Zaterdag 14 juni worden aan het Stationsplein vanaf 11 u. de buitenlandse delegaties verwel komd, waarna te 13 u. in de stadsfeestzaal de officiële ope ning van het kongres doorgaat, 's Avonds zal het er uiteraard karnavalesk aan toe gaan in de zaal Madeion, Grote Markt, tijdens een showavond met internationale attrakties. Zondag 15 juni wordt het internationaal FEN-bestuur op het stadhuis ontvangen en is er te 11 u. in de Madeion een Früshopping met de kongressisten. waarna te 13 u. met een officiële receptie het kongres besluit. Door de karnavalverenigingen, aangesloten bij de FEN, wordt bij die gelegenheid een karna- valmarkt ingericht. Via deze markt worden de verenigingen een handje geholpen overtollige kostuums, koppen, wagen materiaal enz. van de hand te doen en wat centen te recupe reren. Voor verzamelaars is deze markt tevens een buiten kansje. Alles zal er te vinden zijn, van stickers tot wimpels, lintjes, medaljes, affiches, speciale dagbladedities, enz. Alles zondagmorgen van 10 u. af in zaal Madelon. Een standplaats op de Grote Markt moet voor 1 juni aangevraagd worden en gericht worden aan café Pompierken, Grote Markt 25, Aalst. J. Velghe Op 25 mei a.s. bereikt de Dendermondse paarden verering haar orgasme./ De Aalsterse goede luim en plezante inspiratie mag er ook verwacht worden om de rivaliteit tussen Aalst en Dendermonde nog eens aan te scherpen./ Medio 1975, het jaar voor de verkiezingen is het politiek muisstil te Aalst./ Alles lijkt er in te dommelen om dan na de rust, en welgteld even voor de bewuste oktobermaand 1976, met openingen allerhande, plechtige inzegeningen en inhuldigingen uit te pakken./ Ook dat is nu eenmaal het politiek spelletje./ Een stukje personenkultus./ Nieuws van ons aller Lieven die enkele weken geleden met zijn foto in deze eigenste krant prijkte./ Enkele lokale schonen lopen nu met het bewuste fotoknipsel op de boezem./ In zijn ijdelheid gestreeld zijnde schafte Lieven zich een wat komfortabeler voertuig aan en stelt zijn historisch geworden damesfiets te koop./ Steen en been klagen omdat er geen volk naar de Aalsterse stadsschouwburg komt voor de produkties van de eigen toneelverenigingen kan een lofwaardig iets zyn, doch wanneer daarmee opvoeringen zoals de jongste dagen gegeven verdedigd worden, kan het er helemaal niet door./ Inderdaad geen week gaat voorbij of het Coram Alostum Imperiale pakt uit met een nieuw lied./ Deze week, op de «voeis» van «Djingelbel» is het: VLIEGERS HIER, VLIEGERS DOOR 1 Ons leiger go probeiren De crisis te bestroin Ze goon modern iseiren 't Zal hier t'ien en 't ander zoin Gedoon te voet te loeipen De schoenen zen te dier Ze goon na vliegers koeipen De piot werd vliegenier. REFREIN Vliegers hier, vliegers door, vliegers alle zjaar Zie ze vliegen in de windj ons dertig miljaar Vliegers hier, vliegers door, vliegers oeitgezocht Binnenkert vliegt den Belgique nog gielgans in de locht. 2 De chef van ons defensje Is ver het Frans model Ha zeit «Gien konkurensje Want Europa stoot op 't spel Ons land zal profiteiren Want 'k hem 't weer foin gelapt d' Mirage go mitrailjeieren Me men balekes gekapt. 3 Holland past op zen bannen Den Oil is gienen ooil Ha zeit «Ik mauk men hannen On die vliegtooigen ni vooil Weir loten ons ni wiegen Weir gooin dor rap in Snoin Want wie het ierst zo vliegen Zo Biebie nog kennen zoin. DE MELKBOER VAN HET STADSPARK Burgemeester De Bisschop één van de 175 ere-genodigden voor de Dendermondse Ros Beiaardstoet op 25 mei as./ De Lelietjes-van-dalen zijn dit jaar echt niet goedkoop!!! 11 Spijts alles wat ons het leven deze week zuur maakte, toch even iets dat ons blij maakt./ De lijster die in een voormalig onzelievevrouwbeeldnisje op de binnenkoer van het redaktie- adres een broedplaats zoch en vond, kreeg het zover en mag zich sedert enkele dagen gelukkig achten met een stel piepende lijstertjes./ De godsdienst-gerichte plaats stimuleerde alvast een geboorte zonder beperking./ De vergadering van de aandeelhouders van de vzw Interkommunale Land van Aalst die begin deze week gehouden werd diende geschorst te worden, gezien het geringe aantal vertegenwoordigde aandelen./ BRENDAN

De Voorpost | 1975 | | pagina 9