AALSTENAAR JAN MATTHIEUBEROEPSREIZK3ER HERRIE OMTRENT BOUWVERGUNNING CHAUFFEUR REED 12 KM. TEGEN STROOM VAN VERKEER. BAARDEGEM LEEDSE FLODDERS 10 - 16-5-75 - De Voorpost Op maandag 12 mei te 19.30 uur kwam de Baardegemse gemeenteraad bijeen om een weinig indrukwekkendde dagorde af te werken. Na voorlezing van het verslag van vorige zitting werd dit op uitzondering van raadslid Monsieur goedgekeurd. De heer Monsieur oordeelde dat enkele woorden door hem vermeld in verband met de fusies niet in het verslag waren genoteerd. gemeentelijke feestkalender op De eerste drie punten op het agenda waren aangevraagd door de oppositie. Het eerste punt: «Aflevering van bouwvergun ningen» deed heel wat stof opwaaien. Raadslid De Bie bewees dat een ingediende bouwaanvraag was blijven lig gen op het gemeentehuis, daar waar de wet voorziet dat dergelijke aanvraag binnen de 25 dagen aan de bevoegde provinciale overheid dient door gestuurd. Het antwoord van de burgemeester voldeed de inter- pellant niet die daarop de burgemeester in woede beschul digde van kwade trouw. Burgemeester verklaarde de feiten nader als volgt: Een bouwaanvraag van een bepaalde politieke groep wed niet schrif telijk ingediend bij het college van burgemeester en schepenen, zoals het hoort, maar werd doodeenvoudig afgegeven bij de heer sekretaris. Ik wist dus niets van een bouwaanvraag en tij dens een bijeenkomst van het schepencollege kwam onze sekretaris met die aanvraag op de proppen. Wij hebben dan natuurlijk gezegd van deze aanvraag eerst eens nader te onderzoeken of ze strookt met de voorschriften en dus werd ze verschoven naar een volgende zitting van het schepencollege. Het heeft dan enige tijd geduurd vooraleer het college opnieuw kon samengeroepen worden cn bij de eerstkomende vergadering hebben wij dan gunstig advies verleend. De bevoegde povin- ciale diensten van Stedebouw hebben de aanvraag echter verworpen. Nu vroeg raadslid De Bie aan een punt op de dagorde te plaatsen dat heette: «Aflevering van bouwbergunningen». Met bouwvergunningen heeft de ge meenteraad normaal niets te maken, dat is een zuivere aangelegenheid van het college. Maar ik heb niet geweigerd dit punt op de dagorde te plaatsen. FEESTKALENDER Ingevolge het onglukkige sa menvallen van twee bals (burge meesterbal en Chiro T-Dansant) op dezelfde dag, drong raadslid De Bie er opnieuw op aan een stellen zodat overbodige konkurrentie zou worden ver meden. De burgemeester zei dat van bedoelde bals slechts één of ficieel werd aangevraagd en bijgevolg kon aan dit euvel niet worden verholpen. Anderzijds geeft het bestuur een poging gedaan om een kalender samen te stellen. Er werd aan de verschillende verenigingen ge vraagd hun geplande aktivi- teitén kenbaar te maken, doch de verenigingen vermelden dan dat ze in een bepaalde maand een bepaalde aktiviteit organi seren. maar wij hebben geen juiste data zodat wij nog steeds even ver staan, openbare wegenis Raadslid Monsieur vroeg naar de stand van zaken in verband met de wegeniswerken. In ver band met de nieuwe Hoogstraat is men reeds volop bezig met de onteigeningen. Verder werd het feit aangehaald dat door een privépersoon op een openbare weg een bord met «privaatweg» was geplaatst. De burgemeester verwees in zijn antwoord naar de rechtbank waar deze zaak aanhangig werd gemaakt. PROCESSIES Er volgde dan voorlezing van een schrijven van Z.E.H. De Rouck over de organisatie van de processies. Vermits de sacramentsprocessie op 1 juni bedoeld is als een openbare hulde aan het H. Sacrament zal een openbare eucharistieviering gehouden worden aan de H. Ritakapel in de Kerkstraat. Daarna komt men samen et de openbare besturen en de ganse geloofs gemeenschap, begeleid door het zangkoor en de fanfare naar de kerk waar het Te Deum wordt gezongen. Op 20 juli doet men de Sint-Margaretaommegang langs de kapellekens. onderweg word t de eucharistie opgedragen aan de Sint-Margaretakapel (Kapellestraat). Op 15 augustus, het feest van Onze Lieve-Vrouw Hemelvaart, wordt de Mis opgedragen aan het wit kapel- leke voorbij het kerkhof. Het college neemt de noodzakelijke restauratie van dit laatste kapel letje op zich. BERAADSLAGINGEN Vervolgens werd voorlezing ge daan van een schrijven van de heer Gouverneur «Deelneming van derden aan de beraadsla gingen van de gemeenteraad». Hierin verwijst de heer Gou verneur naar een antwoord van de heer Minister van Binnen landse Zaken aan kamerlid Raskin en waarin geteld wordt dat aan een gemeenteraadszit ting slechts door de gemeente raadsleden en de sekretaris mag deelgenomen worden. In de toekomst zullen te Baardegem toelichtingen door derden vóór de zitting worden gegeven. REKENINGEN Achtereenvolgens werd gunstig advies verleend aan de rekening van de kerkfabriek 1974 en werd de rekening 1974 van de K.O.O. goedgekeurd. AUTOSNELWEG BRUSSEL- DENDERMONDE - CALAIS Het reeds jarenlange plan voor aanleg van een autosnelweg Brussel -Knokke werd nogmaals aan de gemeenteraad voorge legd. Opvallend was dat de hudige Opwijkstraat tegen deze snelweg zal doodlopen en dat een nieuw aan te leggen baan de Staande-Wipmatschappij «De Vonckisten» voor ernstige pro blemen zal stellen, want het trajekt zou door hun terrein lopen. Enkel het fabriek in de Opwijkstraat zou moeten ver dwijnen voor deze weg. Maar, vrees niet. want de hoeveelste versie is dit nu al? Verder werden de weddeschalen van het personeel aangepast aan de gewijzigde barema's, het aandeel in de brandweerdiens ten 1974 werd goedgekeurd en het pensioen van de bur ge- meester werd wettelijk aan gepast. D.D.R. DODENRIT OP VERKEERD RIJVAK AALST: Een automobilist die minstens twaalf kilometer op het verkeerde rijvak van de autosnelweg Brussel-Oostende reed en door tientallen auto's en vrachtwagens slechts op het nippertje werd ontweken is zaterdagmorgen omstreeks 4 uur omgekomen bij een onvermijdelijke dubbele botsing. Een ander weggebruiker werd eveneens het slachtoffer van zijn onbegrijpelijke daad. De man overleed tijdens zijn overbrenging naar de kliniek terwijl drie anderen nog zwaar gewond werden. mijden. Even voorbij de afrit Mere richting Aalst gebeurde dan het onvermijdelijke. Sme- kens kwam er in botsing met een personenwagen be stuurd door de Senegalees Het is weer al feest wat de klok slaat in Lede. Zaterdag hield de R.M.S. haar jaarlijkse school feest en zondag was het de beurt aan Stella Matu- tina. Hoofdbrok van de feeste lijkheden was echter de officiële viering van het 100 jarig bestaan van de harmonie. Tien fanfares doorkruisten in alle rich tingen de Leedse straten. Het is nu nog een raadsel hoe daar af en toe geen twee glazende en trom melende groeperingen in mekaars vaarwater zaten Zowat alle Leedse straten kwamen aan bod. Het was een muzikaal spek takel zonder voorgaande, en bpvendien...ja waar om niet, een streling voor het oog. Nooit zoveel mooie majorette- kes in zo een korte tijd samengezien. Van een apotheose ge sproken .dat was er één Al één «Al te kameraden» horen uitvoeren door meer dan 300 muzikanten tegelijk? Nou ja, tege lijk..de Hollanders uit Maastricht hinkten even achterop. En dat was echt niet aan de zon te wijten, want die was blijkbaar lang gevlucht, voor al dat lawaai. Maar| ja, als je als muzikant viei uur vrije tijd hebt...en hel regent buiten...dan ga jel toch ook niet in de kerk] zitten? Maar deze kleine valse noot verzonk in het niets, vergeleken bij de schitte rende organisatie van dit uniek festival. En nu schijnen ze maar goed op dreef gekomen de eeuwelingen van de harmonie. Einde van de maand openen ze, samen met de Heemkundige Kring, een prestigieuze tentoonstelling van oude instrumenten, en al wat verband kan hebben met muziek. Er zijn toespra ken, lezingen, balletuit voeringen, volksmuziek en wat nog meer. Tus sendoor vieren de Lede naars liefst negen dagen kermis, om op 1 juli te besluiten met de Mariale Praalstoet. Dit jaar viert de Broederschap van O L.Vrouw van 7 weeën van Lede haar 560 jarig be staan. Ze is meteen de oudste broederschap van gans het Vlaamse land, Volgende week meer hierover. i Marcole Dodenrit op A-weg: links op de foto ziet u het voertuig van Gustaaf Smekeas; rechts de wagen van de Italiaanse gastarbeiders. Midden in de verte de wagen van de Senegalezen die eerst in botsing kwam met Smekens. HDW op het verkeerde baanvak reed. Het rijkswacht-onderzoek kon gisteren nog niet met zekerheid uitmaken of Gus taaf Smekens (37) onder houdswerkman, Serskamp- steenweg te Wetteren met zijn donkergroene V.W. in Gent of in Wetteren op de autosnelweg ging rijden in de richting van Aalst...op het baanvak uitsluitend voorbehouden aan het ver keer tussen Aalst en Gent. Zeker is dat hij te Mere reeds Gedurende minstens twaalf kilometer heeft Gustaaf Smekens tegen het toch al drukke verkeer ingereden, tot ontsteltenis van tiental len weggebruiker op weg naar de kust, die onver wachts een tegenligger voor zich zagen opdoemen en vaak slechts op het nippertje een aanrijding konden ver- Gaye Samba. De klap was zo geweldig dat deze wagen tegen de vangreels werd geworpen en vernield werd. Uit de wrakstukken kwam drie Senegalezen zonder een schrammetje, gekro pen. Onmiddellijk boden zij hulp aan anderen daar de dolle rit van Smekens verder ging. Hij kwam een vijftigtal meter verder in frontale botsing met de wagen bestuurd door Salvatore Margagliotta (Italië) wonen de te Luik. De aanblik was afgrijselijk. Deze wagen werd meters ver in de lucht gekatapuiteerd en bleef ten slotte tegen de vangreels hangen. Ballans in deze wagen 1 dode en 3 zwaar gewonden waarvan er twee momenteel nog steeds in komma liggen in het zieken huisvan Gent. Mirakel Onmiddelijk na deze twee zware botsingen gebeurde er een half mirakel, zoals de Senegalzen ons het ver klaarden. Uit de richting Aalst kwamen twee wagens aan grote snelheid aangere den. Beiden vlogen op een ongeloofelijk manier door heen de wrakstukken zonder deze te raken. Wij waren net IALST HALLEBI iaterdag talie. V 22 ui JITSLAC DLD STi e Prijs 1316 585 597 i860 362 LJITSLAt lJUINVI 'rekknc 337 393 732 307 963 734 202 999 253 lartelijl IgStuur VV-MC litnodic stische nei a.s traat. lebak levarie inze Ie let Vol 'evens leelnan IITSLA Van 'rans 3 19.674 leel L >p talri; naar de wagen van Smekf aan het gaan toen gebeurde. Een Rover Rani van de bijzondere wegpoltvan van Brussel achtervolg ibbeel een snelheidsduivel een snelheid van 150 km, uur. Frakties van sekon(lfc209 voor hen gebeurde (pen B. ongeval. De rijkswacht£arla lieten de vluchtauto rij(K,m°n en deden onmiddelijk lfe.053 wegbeveiliging terwijl zijfdeel de hulpdiensten verwiw-770; den de gewonden met ffjckx pas ter hand gesteld mïDe Br. riaal bevrijden uit de wrfjozef1 stukken. Voor Smekens w8- Si echter geen hulp moor baf°fScf hij lag verminkt dood injp'va wagen. 21.210 Deskundigen noemden -li Irond] een wonder dat het vroeger en tot veel ergi botsingen is gekomen EEN ROBBERTJE PRATEN De gesprekstechnieken van Intellektuële Indiërszijn het wel waard dat we er even enkele kolommen aan wijden. Het lijkt een onvermijdelijke happening tel kens er enkele beter gesitueerdeIn diërs voor langer dan vijf minuten samen zijn. Zo geschiedde ook op het etentje dat speciaal ter onzer ere was georganiseerd ergens in een eenzaam rusthuis, dat voor de gelegenheid door onze (rijke) vrienden volledig was afgehuurd voor één avond. Eerst een lange rit met een vijftal wagens en jeeps doorheen een woest heuvelend land. Bij zonsondergang arriveerden we aan een dal met een klein donkerblauw meertje, en op een heuvel lag het rusthuis zich te koesteren in de laatste rode zonne stralen. Het eten was weer overlekker, en men had voor nog meer Rum gezorgd dan de vorige keer. Maar na het maal, toen, ieder zich in een van de spreekka mers zette om het maal wat te laten zak ken, begon het gevreesde gevecht. Nee, eerlijk, je moet er echt wel wat aan wennen, aan de Indische Intellektuële ma nier om diskussies te voeren. Zo'n - ge sprek kan goddelijk zijnwanneer je niet verplicht bent van mee te praten. Het is een ware gladiatoren-strijd. De deelne mers (gesprekspartners) zijn zenuwachtig al lang voor de eigenlijke strijd begint Ongetwijfeld broeden ze hun strategie uit onder het eten, zodat ze weinig aandacht besteden aan het voedsel. Alleman heelt sinds lang zijn portie naar binnen ge schrokt als wij nog bedaard zitten te kau wen met de helft van ons bord nog vol voor ons. Of het ons niet smaakt Ja zeker, maar we eten liever iets trager HET VOORSPEL leder zoekt een plaats om zich neer te zetten. Het komt erop aan van de beste en komfortabelste plaats te bemachtigen, want dit geeft een niet te onderschatten voorsprong bij de strijd die nu volgen gaat. Een fauteuil is te prefere ren boven een sofa, want de hoef je niet met drie of vier anderen te delen. Stoelen zijn uit den boze. Het harde hout is voor de achterwerken van de laagstgesitueer- den. Hierbij moet men natuurlijk ook reke ning houden met de sociale positie van de andere deelnemers, teneinde te vermijden dat men een al te verheven plaats later zou moeten afstaan aan een duidelijk hoger geplaatste om misschien te eindigen op een véél lagere plaats, alle andere tussenliggende reeds bezet zijnde door min of meer gelijkwaardigen in rang. Zo kan je koddige situaties krijgen, als bij voorbeeld de regeringscommissaris, zich wel bewust van zijn superioriteit do facto wat later binnenkomt en met dui delijk gloeiende blik de leren zetel aan staart waaruit zijn adjunkt onmiddellijk opspringt (inwendig vloekend om de ver nedering) en tegelijk met een als het kan nog krachtiger blik de chauffeur van zijn krukje wegkijkend. Deze laatste gaat dan maar in een hoekje hurken of neemt plaats op de vensterbank. Het gesprek start. Iemand schept voldoende moed om, met luider stemme, een of andere futiliteit te vertellen en alle mededingers doen met een alsof ze zeer geïnteresseerd luisteren en onderbreken hem voortdurend met CORRECTS. CORRECTS zijn een soort geheime wapens. We beseften dat niet zo meteen, omdat nooit iemand ons een in leiding had gegeven op Intellektueel- Indiese gesprekstechniekenMaar het werd ons vlug genoeg duidelijk. KRRREKT knèlt als een zweepslag. Het is niet bedoeld om in te stemmen met het feit dat iets korrekt is, zoals een onschul dig luisteraar zou kunnen veronderstellen. Misschien is dat ooit wel eens zo geweest. Maar, het is véél meer dan dat. Wanneer een Indië KRREKTzegt, bedoelt hij meestal dat hij alles wat je aan 't zeggen bent en nog zeggen zalzélf ook wel weet en dat het bijgevolg totaal overbodig is van verder te spreken. Het is meteen een kans voor hem om zelf iets te zeggen. Om, in het vakjargon, een opening te maken in je betoog. Hij tracht door de woorden van de tegenstander heen te snijden om zelf een monoloog te kunnen beginnen. Als hij hierin slaagt is de ander uiten hij inSoms zijn ze allen samen in waf voor een onwetende wes terling een zeer verwarrende indruk maakt, vooral als hij tracht één of twee van de mededingers min of meer te volgen, want op zo'n moment praat alleman tegelijk over wat anders. Dit is echter slechts een teken dat je nog helemaal niet gesnapt hebt waar het hier om gaat. Deze momenten zijn voor de spelers de spannendste. Hier wordt een ware veldslag geleverd. Visueel zou je het misschien kunnen vergelijken met een melée tijdens een rugby-match, waarbij alle spelers op een hoopje op elkaar komen te liggen. Wie in deze ver warring het langst de draad van zijn eigen monoloog kan bijhouden, op 't vereiste stemvolume zonder echt te gaan schreeu wen, die kortom, kan blijven doorpraten wint kostbare voorsprong. Het is dikwijls de man, die het hoogst staat in de maat schappij-hiërarchie, en dientengevolge de meeste training heeft in dergelijke toestan den de beroepsprater. Als iemand zeer ver boven alle anderen uitsteekt, bijvoor beeld een politieke figuur of een hoger regerings-ambtenaar, dan is er geen echte strijd en zegt iedereen schaapachtig kor rekt om te tonen dat ze weten waarover 't gaat en wel kunnen volgen. Er valt dan een zekere gefrustreerde waardigheid In hun houding waar te nemenze nemen een pose van supreme wijsheid, en knik ken instemmend om de vier vijf woorden, hierbij de kin tussen duim en wijsvinger nemend en vervaarlijk met de oogballen rollend. Dit wordt echter vrij vlug verve lend. Dp hooggeplaatste persoon wentelt zich terzelfdertijd in zijn belangrijkheid en de algemene aandacht. Hij hangt vanzelf sprekend in de beste zetel en laat zich, nonchalant pratend verder en verder weg zakken tot hij een bijna horizontale positie bereikt. De armgebaren worden loom. Het linkerbeen rust lichtjes wippend op de rechterknie. De welgesneden broekspijpen tonen dure kunstzijden kousen. De schoe nen weerspiegelen het maanlicht. Hierna is het niet ongewoon de overwinnaar zacht jes te zien wegdutten. Anders, helemaal anders is het, wanneer de verschillen op de maatschappelijke ladder minder uitgesproken zijn. Wie staat hoger een dokter of een advokaat Dan kan het echt spannend worden. Wie aan het woord wil blijven zorgt ervoor dat hij spreekt over iets waarvan hij ver onderstelt en hoopt dat het volledig onbe kend terrein is voor alle andere aanwezi gen en er daarbij angstvallig zorg voor dragend de terreinenvan de mede spelers vooral niet te raken. Een dokter zal zich bijvoorbeeld zeker niet wagen aan een patiënt met een rechtszaakanders neemt de advokaat prompt over en is de dokter uit Soms kan iemand geweldig lang aan het woord blijven, terwijl zijn tegenstanders hopeloos nerveus korrekts afschieten ter wijl ze op de uiterste rand van hun zetel of stoel half-zv/even, wachtend op een adempauze van de geweldenaar om zelf in te springen en zijn prestatie nog te verbe teren. Zolang de man aan de leiding het woord weet te houden, soms ten koste van bovenmenselijke inspanningen, zijn ze niet te houden. Er wordt gejaagd. Het is een ontsnapping in de bergen. De kopman scheert de toppen en de meute achter volgt genadeloos. Zal hij voorop blijven Nee, jammerlijk verslikt hij zich in een koekje bij de tweede bevoorrading en eer hij van zijn hoestbui bekomen is, gaat daar de douanier aan de haal, een ge vreesd konkurrent. De dokter zakt geslagen weg in het peloton. Hij doet nog enkele gedoemde pogingen, maar de douanier zit hoog in het zadel en triomfeert. Hij kan het zich nu zelfs permitteren zijn glim- mend-zwarte snor bedachtzaam tussen de vingers te draaien tot een grote dikke krul. Het gesprek evolueert van scheeps- en havenformaliteiten losjes naar zuippartijen met poolse kapiteins en eindigt bij Zweed se vrouwen en free sex. De informatie komt van Skandinavische matrozen. We lachen in onze baard. Dit is geestiger dan een reportage uit de Ronde van Frankrijk volgen op TV. De douanier getuigt zelfs van een vrij goed inzicht in onze Westerse sekswereld. Werkelijk mensen, zo'n ge sprekken zijn onweerstaanbaar. Wat pen krachtmeting De dokter ziet er ontmoe digd en verpletterd uit. Hij ligt achterover in grote stijl in een luie stoel, zijn lange benen vooruitgestoken. Hij staart ingespan nen naar zijn schoenpunten. Frommelt wat aan zijn witte hemdsboord. Het is een zwoele avond. De das hangt op half zeven. Hij ziet eruit als een gestrafte school jongen wanneer hij zijn knieën optrekt en doorheen de spleet tussen zijn stelten naar ons loert. De geslagen hond. De knieën steken boven zijn hoofd uit. Hij is werke lijk groot voor een Indiër. Het wordt volgens de dokter ineens hoog tijd om naar huis terug te keren. Jeanine heeft een boontje gekregen voor de sym pathieke, vaderlijke, koddige douanier. We nemen hartelijk' afscheid. We drongen bij de dokter aan op een bezoek bij zijn vriend, de man van de zoutwinnerij. We herinnerden ons een stoe re breedgeschouderde grijze veertiger, breed voorhoofd, open gezicht, rechte neus. Franse trekken eigenlijk. Geleek wat op Jean Gabin in zijn beste jaren. O, die is steeds bezig. Waarschijnlijk is-ie niet thuis. Het is verZo werden we alsmaar afgescheept tot de dag voor ons vertrek. We hadden een kleine uit barsting van opgekropte gevoelens gehad na het bezoek aan één van de patiënten in een verder afgelegen dorp. De hele mid dag was fijn geweest, bij een welgestelde familie herenboeren. Geen pachters Grondbezitters Of wat had je gedacht. Maar toch zeer lieve mensen. We hadden thee gedronken die smaakte naar vlaaien. De boerin was een rijzige schone vrouw die nog veel trekken van haar Arische voorouders had bewaard. Het haar lichtbruin en de ogen helderblauw. (99°/o der Indiërs heeft bruine ogen.) We babbelden gezellig met de oude boer die enkele woorden Engels sprak en we dronken kokosnoten die de jongens voor ons uit de palmen haalden in hun fruit- plantage. Alles was heel fijn tot de dokter, die enkels andere patiënten in het dorp had bezocht, er aankwam en het gesprek op hippies bracht. De hele atmosfeer was meteen bedorven. Op de terugweg in de jeep konden we niet langer zwijgen. Gaven hem eens precies te verstaan wat we we! ELOT nze 1 •ogeli. vonde en g VV, c staal e alc fcugee van 'm vonden. Hij was hoogst verbaasd I en kroop zeer diep in zijn schulp tot we bijna medelijden met 'm begonnen te krij gen. De volgende morgen konden we naar de zoutwinnerij. Het was nog geen vijf kilo meter buiten het dorp. Overal blinkende bergen zout. Grote poelen zeewater als rijstvelden, waarin het zout langzaam sa menklonterde door de verdamping. Het water wordt van de ene poel naar de andere geleid, tot het de gewenste tempe ratuur bereikt. Zelfs nu. in december-ja- l nuari is de zon op het middaguur nog heet in Gujarat. De poelen zijn ondiep als paddy-tields met keihard-versteende ber- men. Het opgedroogde zout is hard gekris talliseerd als ijs, schitterend in de zon. Het lijken inderdaad wel enorme rijstvelden waaruit arbeiders de brokken zout weghak ken. Alles gebeurt met de hand voor een hongersloon. De zaken gaan niet 'al te goed, maar toch ook niet slecht Als een Oosterling zoiets zegtDaarbij is er de smokkel nog om in te investeren. In alle geval, de mensen van de zout winnerij waren echt vriendelijk. Ook al zijn het dan kapitalistenGe kunt toch moeilijk de tachtigjarige grootvader en eigewnaar onsympathiek vinden. Wandelt nog alle dagen de vijf zes kilometer over en weer naar het dorp. Weigert pertinent van in zo'n auto te stappen. Gelijk heeft hij. Na onze kleine woordenwisseling vonden we het beter van maar naar Bombay af te zakken. De vrouw van de dokter, die van j al de strubbelingen nooit iets had ge- I merkt, nam warm afscheid, baby op de arm. Haar echtgenoot lummelde maar wat I rond. Wist met zichzelf geen blijf. Scheen zelfs ergens spijt van te hebben. Ik geloof waarachtig dat hij zich schaamde. (Welk een zegen dat zou zijn voor zijn hospi- j taal.) Wel, we kregen uiteindelijk medelijden en waren weer vriendelijk tegen 'm. Tenslotte was het allemaal nog niet zo erg geweest, terugdenkend aan die dikke kwal van een Jain in Jaipur bijvoorbeeld. Toen we vertrokken met de witte jeep, richting station in Jamnagar, passeerden net honderden koeien en kalveren en stie ren voor het huis. That's good luck for you, riep de knappe vrouw, een Gujarati spreekwoord zegt dat, als er veel koeien voorbijkomen bij iemands vertrek, dat-ie onder een gelukkig gesternte verder zal 1 reizen Good luck Dank je, we zullen het nodig hebben, Bombay is afschuwelijk

De Voorpost | 1975 | | pagina 10