DERBY-ZEGE GOOD LUCK EDDY BERTELS Eendracht Zele voetbalmoe GEEN GESCHENKEN Blijft Serskamp in derde? Eendracht Aalst verdiende te winnen Rc ee wmm Eddy Bertels kreeg de bons bij K.A.V.D. Aal! *11 VOETBAL 3e RATIONALE K.A.V.D. - Eendracht Zele 1-0 LUDO NAEGELS BIJ KAVD BEVORDERING Pamel-VC Jong Lede 0-1 E. Aalst-Rotselaar 0-0 00 «Aw V Het kampioenschap 1974-1975 zit er op K.A.V.D won de laatste wedstrijd en rukte meteen op naar de 7e plaats in de alge mene rangschikking. Een derby op de laatste speeldag zegt evenwel weinig temeer daar beide ploegen met rustig gemoed aan deze ontmoeting konden beginnen. Enkel het feit dat de winnaar zeker op de zevende plaats zou eindigen kon nog enige spanning brengen. Hiervoor waren dan ook nog ruim 1500 toeschouwers naar het Grembergse stadion ge komen. Of ze zich hebben kun nen opwarmen aan het ver toon is echter een ander paar mouwen. Feit is zeker dat met Dendermonde de best spelen- *de ploeg de wedstrijd heeft gewonnen. De paars-blauwen hadden aan één enkel doel punt genoeg om de Zeienaars van zich af te houden. Geluk kig werd het een prachtig doelpunt gescoord door Dré Temmerman op knap aange ven van de beloftevolle Van Holsbeek. Paars-blauw akteer- de doorlopend rechtstreekser bleken sneller op het leder en gaven zichtbaar wel iets meer om de inzet dan hun tegen spelers waarbij iedereen on der de middelmaat bleef. Met iets wat meeval had de stand ook heel wat hoger kunnen oplopen, maar Schollaert en de hard zwoegende De Weirdt kenden geen meeval bij het besluiten. Aan de overzijde kreeg Steur wel gelegenheid zich in de kijker te spelen maar faalde telkens. We hebben dan ook weinig lichtpunten gezien in deze Zeelse ploeg, die zicht baar naar het einde van de kompetitie snakte, maar dan in extremis toch nog werd voorbijgegaan door de leerlin gen van Eddy Bertels, die met dit resultaat ten zeerste te vreden bleek. Het verblijf van K.A.V. Dendermonde in derde nationale afdeling is dus al vast voor één jaar verlengd ook al hadden heel wat aan hangers gevreesd dat men het niet zou aankunnen. Hier in zit ons inziens een grote verdienste voor de ploeg en trainer, die toch weinig zag veranderen aan zijn kern waar mede men een drietal seizoe nen geleden nog in eerste pro vinciale uitkwam. De tweede ronde van KAVD is bijzonder flink geweest. Misschien heeft men in de Dendermondse voet balmiddens wel bibbergeld be taald toen in de seizoenaanhef zo gemakkelijk punten werden cadeau gedaan. Naar het ein de toe van de kompetitie heb ben de meeste spelers bewe zen hun provinciale gedaante te hebben afgelegd en pre cies die wijziging in het Den- dermonds spelbeeld heeft de ploeg naar een ereplaats ge leid. V.C. Ook Marc Van Wambeke zat zélf niet op het invaliersbank- je en hier gold het een sank- tie daar Marc in de ontmoe ting tegen Gent niet bereid ge vonden was onmiddellijk in te springen. Een fout van zij nentwege. maar waarom wor den grotere tekortkomingen van andere spelers tegen het inwendig reglement door de vingers gezien Op grond van zijn vier aan getekende doelpunten tegen de reserven van Rotselaar werd Steur terug binnen ge haald, maar nogmaals is be wezen dat er tussen de in vallersformatie en een optre den in het fanionelftal een he melsbreed verschil bestaat. Stuer werd niet zoals tijdens de heenwedstrijd de match- winnaar alhoewel hem de kan sen hiervoor werden aange boden. KÜKf DR'5 DE VELHTERSBRRB DiE ONS EEN HEEL JRRR SCHOPT, EN DRRR- NR VROUWEN RF. TUiBT.. DRhR komt NRRi&HEiD VRN JONEEN MHHK U NIET DIK! DE KRUIK ERRT ZO LRND TE WATER TOT HET KALF VERDRON HEN 'IS.. Eddy Bertels verlaat K.A.V. Dendermonde. Er werd geen nieuwe overéénkomst gesloten tussen het bestuur en de Antwerpse oefenmeester. Op het eerste gezicht is zulks de gewone gang van zaken. Een gaan en komen in ons voetbalwereldje. Wanneer we evenwel rekening houden met het feit, dat het voor het eerst sinds jaren is, dat de spelers van KAVD door een dergelijke beslissing aangeslagen zijn, betekent zulks heel wat meer. De h. Bertels heeft in vier jaar tijd een positie weten te veroveren die geen enkele voorgaande trainer kon innemen. 5-1 ov Een h eerste tegens te me oka de teg doel kr kingsfo S?~ - dribbelt de voé trappen raak te raria, De derby KJk.V.D.-Eendracht Zele heeft zeker vanwege rood zwart niet gegeven wat er normaal mocht van verwacht worden. Zele bewees dat het meer dan tijd was, dat de kompetitie werd afgesloten, want op uitzondering van Goossens. dezelfde als tegen AA. Gent, vielen de andere spelers totaal uit de toon. Twee opvallende wijzigingen in het Zeelse elftalJansegers werd geweerd en dit op grond van zijn minder goede verrichtin gen tijdens de laatste wedstrijden, maar misschien was de afgelegde verklaring, dat de man die uit Boom overwaaide er de voorkeur aan gaf Zele te verlaten wel meer doorslaggevend. MISLUKTE AANKOPEN. Nu Jansegers uit de ploeg werd gezet en slechts na de rust in het elftal verscheen in de plaats van De Beule, kan hei niet meer geloochend worden dat andermaal een zeer betwistbare aankopen werden gedaan. Het gebrek aan de nodige voorbereiding moet aan de basis liggen, dat reeds verschilleixJe seizoe nen ontgoochelingen inzake transferts werden opgelopen. We vermenen dat de Zeelse jeugd te veel werd verwaar loosd want als men een Mi- chiels en Jacobs kan terzijde laten en spelers als Lam- brecht. Cooreman e.a. enorme inspanningen moesten leveren om in het fanionelftal te ge raken. dan kunnen we de gedachte niet verzetten, dat bij Eendracht dikwijls met twee maten en twee gewich ten wordt gewerkt. B. Zo scoorde Temmerman van KAVD het enige doeipuntvan de match tegen Eendracht Zele- (JVC) Wat wij persoonlijk nooit hadden verwacht werd maandag avond werkelijkheid. Na een nogal verwarde stemming werd door de Beheerraad van K.A.V.D beslist voor vol gend seizoen geen beroep meer te doen op de diensten van oefenmeester Eddy Bertels. Er heerste na die beslis sing een bedrukte stemming onder hen die de naam Bertels hebben verdedigd tot het allerlaatste ogenblik. Een bleke voorzitter Guy Plret liet zich ontvallen „Die beslissing die mijn beheerraad heeft genomen kan het begin van het einde betekenen." Sekretaris Edward Lecocq gaf op staande voet zijn ontslag als lid van de beheerraad en ala sekretaris. Hij zal nu van op afstand de zaken als gewoon bestuurslid verder volgen. De h. Lecocq was razend omdat gebleken was dat bepaalde leden van de beheerraad hun woord hadden verbroken. Ingewijden verklaarden dat sinds het bestuur van K.A.V. Dendermonde aanzienlijk werd uitgebreid de hechtheid van het bestuursblok flinke deuken heeft moeten inkas- seren. Enkele leden van de beheerraad vonden het spijtig dat Bertels werd gekortwiekt en hadden er de voorkeur aan gegeven de man die de Denderploeg haast in één adem van eerste provinciale naar Derde Nationale bracht nog één seizoen onder kontrakt te houden, wetende dat het seizoen 1975-76 niet van de poes zal zijn. Enkele spelers die we over de beslissing van de beheerraad konden kontakteren waren als van de hand Gods gesla gen. „Welke stommiteiten heeft de K.A.V.D-direktie nu uitgehaald" was het eensgezind kommentaar. Hoe dan ook, zij in de beheerraad die Bertels om bepaalde rede nen hebben gellkwldeerd zullen nu hun verantwoordelijk heid dienen op te nemen. V.C Zijn manier van trainen, hardheid maar vooral zi>jn menselijkheid te genover iedereen bezorgde hem een ruime sympathie onder de Dendermondse spelers. Bertels is de man die KAVD opnieuw naar hogere regionen heeft kunnen bregen. Hij is de sportman naar het hart van echte voetbaliiefheb- bers. Wat wij van Eddy Bertels tijdens het voorbije seizoen gezien heb ben heeft onze zienswijze eenvou digweg verstevigd. Wil KAVD zich in de Derde Nationale handhaven, en voortreffelijke uitslagen beha len dan is er een Jizeren hand nodig die vrij van elke invloed zijn team kan in het veld bren gen. Een man die bereid is ver antwoordelijkheid te dragen, maar tevens zijn zin mag en kan door drijven. In een telefonisch gesprek dat we deze week met Eddy Bereis voer den. nadat de beslissing reeds was gevallen, noemde de Ant werpenaar de tijd bij KAVD een goeie tijd. In de vier jaar die hij bij KAVD doorbracht, mocht ij op de steun rekenen van enkele mensen, die voigens hem zeker zoveel aa de basis liggen van de promovering, als de spelers, of hijzelf. Eddy Bertels blaast de lof trompet over voorzitter Guy Piret. secretaris Edward Lecocp en Be- heerraadslid Guy Legat Het is nie* te beschrijven wat deze men sen voor 'KAVD presteerden zegt Eddy Bertels. die ook langs deze weg zijn dank wil betonen aan deze noeste werkers, en aan de spelers die allemaal niets dan lol hebben voor Eddy Bertels, De tijd van Eddy Bertels in Den- dermonde is nu voorbij. Voor zijn fair-play en algehele inzet die hij tijdens de voorbije vier jaar op bracht. danken we hem g naam van de vele Dendermondse voetballiefhebbers, die hij heeft doen inzien dat er met KAVD ze ker wat te bereiken valt. We wen. sen hem dan ook nog vele suc cessen in zijn verdere loopbaan als trainer. Good luck Eddy Bertels, wi) ook hebben u tijdens het verblijf t« Dendermonde leren waarderen al trainer en als mes. De Dedermondt sportmedewerkei Zondag werden de eerste test wedstrijden gespeeld om de nog resterende daler in derde provin ciale aan te duiden. Serskamp dat zijn eerste wedstrijd speelde te gen C. Melle heeft hierin duide lijk zijn bedoeling laten blijken. Reeds van bi) de aanvang van de wedstrijd ging Serskamp in de aanval en legde zo een over wicht aan de dag dat Melle er nooit bij te pas kwam. Reeds voor de koffie kon Sers kamp via Clinckapoor. Leus. Coe- leman en De Backer uitlopen tot 4-0 wat dan ook de eindstand werd. Meile kon evenwel in de tweede helft nog enigszins aan dringen doch dat was dan meer wanneer Serskamp het wat rustl- tiger aan deed. Ook Waasmunster speelde op het zelfde ogeriblik een testmatch te gen Kwaremont en won deze met 3-1. Hier was de wedstrijd heel wat evenwichtiger met eerder een licht overwicht voor Kwaremont dat vla de Pessemler op voor sprong kon komen. Na de rust kreeg Waasmunster een straf schop toegewezen en kon de ge lijkmaker scoren. Deze stand werd behouden tot aan het einde zo< verlengingen onvermlWcliiU w, Tijdens deze verlengingen Waasmunster zien dat het ovtr' een sterker uithoudingsvermigw» beschikte en scoorde nog twee maal, V® r K.A.V. Dendermonde heeft dinsdagavond zijn eerste transfert afgesloten. Het betreft Ludo Naegels, 21 jaar u, en middenvoor "bij de Antwerpse eetste provincialer Kapellen. Deze overgang is definitief. Anderzijds heeft doelman André Walrave het bestuur van KAVD 'm kennis gesteld, niet langer meer voor paarsblauw uit te komen. Walrave heeft die beslissing genomen nadat het bestuur van KAVD besloten had het kontrakt met trainer Eddy Bertels niet meer te verlengen. V.C. - Voor aanvang van deze laatste wedstrijd was Lede reeds ze ker van een derde plaats in de eindrangschikking. De tegen strever was eveneens zeker... maar dan van de degradatie. Alhoewel er geen enkele reden meer was om zich-op te win den over deze ontmoeting, heeft Lede het toch niet gegund aan de gastheren, dat ze konden in schoonheid afscheid nemen /an bevordering, met een overwinning. En de groen-witten heb- oen er zich niet eens erg moeten inspannen om de twee pun ten mee naar huis te nemen. Het terrein lag zeer hard en was uiteraard zeer slecht be speelbaar. Toch nam Lede het initiatief en speelde Pamel in de verdrukking. Niet dat er zoveel prangende momenten te no teren vielen Daarvoor was de inzet van de akteurs te gering. Het lichte overwicht vloeide gewoon voort ui het feit dat er zo wat een klasse verschil bestond tussen beide elftallen. Hierdoor was een moedig Pamel zelfs niet in staat, een ongeïnteresseerd Lede ook maar één moment te doen beven. Na een uur zorgde Van Den Driessche voor de verdiende be loning En daarna was de kous af. Hadden ze gedurfd, ze waren alle 22 van het terrein gestapt na dat doelpunt. Enkel voor de schaarse toeschouwers moest er nog een halfuurtje potjestamp gespeeld worden. Het meest opmerkelijke feit uit deze konfrontatie was wellicht de ernstige schouderkwetsuur van Chris Gabriëls. bij wie ge vreesd wordt voor de gewrichtsbanden van de schouder. Een toch wel onfortuinlijk slot van een verdienstelijke kompetitie vanwege de Leedse kapitein. MAHCOLE. Ondanks het feit dat Eendracht offensief voetbalde bleef de dubbele nul op het scorebord. Doelman Desamory, die noch tans voortreffelijk speelde, werd een paar keer door dame een schot van De Roos keil de de bal tegen de zijstaak en sprong in de armen van de geklopte Desamory. In de 15e min. vloog een kopbal van de zelfde speler slechts een paar Bijna een doelpunt voor E. Aalst tegen Rotselaar. In de zesde minuut kwam Aalst dicht bij een doelpunt. (jm) Fortpna onder de arm geno men. Aalst werd inderdaad evenveel maal van een doel punt gehouden. Trouwens ge let op het aantal scorekan sen dat Eendracht zich kon scheppen, had het de zege ruim verdiend. In het eerste kwartier kwam Aalst dicht bij een doelpunt. De bezoekende doelman had maar pas, dank zij een uitste kende parade, een kei van Deckers geneutralizeerd of bij centimeter naast. Dit om er op te wijzen dat de thuisploeg al vroeg met 2-0 had kunnen leiden. Het was voor de Aal- stenaars toch niet gemakkelijk voetballen tegen een tegen stander die krampachtig en met volle overtuiging verde digde. Rotselaar gaf immers een meer dan behoorlijke re pliek al kwam het niet zoveel in de buurt van Jansegers die slechts een paar saves op zijn naam moest brengen Dat de bezoekers slechts hoop en al een paar kansen kregen was inzonderheid te danken aan de uitstekende verrichting van Ohris Desmet die wellicht aan zijn laatste wedstrijd voor Eendracht toe was, schitterde met speciale glans. Hij was de spil waarrond alles draai de. Hij strooide bovendien uit stekende voorzetten rond en was een onoverkomelijke hin derpaal voor de bezoekende aanvallers. We geloven dat Eendracht volgend seizoen het brein van Ohris Desmet in ver dediging zal missen. De jonge Geert Van Roy toonde zich eveneens op de hoogte van zijn taak. Van Roy beschikt over een zeer vaardige bal- toets en is ook een knap drib- belaar. Het heroptreden van Frans Roelandt, die moest In springen voor 'de gekwetste Vander Eist, is een meevaller onderstreepte eveneens over geworden. Hendrickx die in de heel wat kapaclteiten te be- 75e min. voor Van Roy Inviel. schikken J.V.H. De zoveelste vruchteloze doelpoging voor E- Aalst. Robur Nadat nu tocl itreefd* Robur merk e Een kli «clief. Roerze termoe talent, zijn bei Op het tonteei te en •n in 'oorbe< Bigenlij e hoe) 'ennen tan v ïlubleic riende, e noc 'Portief Ie dag e trekl wellicht «n Rol 'oorzitt lervoor meren ngisch »r Rc metball «ring rek •portiev moral illie h enschi to lijl «lang. Iter j ks m et vel «Ikaar '«n. Ar tarenig Söntig talie p

De Voorpost | 1975 | | pagina 16