Robur Moerzeke: lange nacht na Zuid-Amerikaanse corrida... GREMBERGSE VOETBALJEUGD WINT TORNOOI VAN K.A.V.D. vl' om Robur Moerzeke bekwaam in tweede provinciale hoofdrol te vervullen 5 i WIELERCLUB LEBBEKE-KRUIS ffaffflfM TRAINER RIK VAN LEMBERGEN I VERLAAT S.K. OUDEGEM RIK VAN BOVEN VRIJ BIJ VC JONG LEDE Wilskracht Moorse! speelde vriendschappelijk y i Nog geruchten W. Bogaert 17 Wilskracht Moorsel speelde tegen SK.Deinze een vriendschappelijke match, waarbij de gelegenheid grepen werd om hulde te brengen aan Staf Blancquaert, Dirk D'Haeseleer en Theo Simoen. Het doek Is gevallen over het zesde Juniores tornooi ingericht door het jeugdkomitee van KJV.V. Dendermonde. De finalewed- sestrijd tussen S.K. Grembergen en La Forestoise werd na een tot het einde boeiende en spannende wedstrijd door de Scheldezonen gewonnen. Een verrassing alleszins, maar zeker niet onverdiend. De groen-witten, van „Mang" Burgraeve hebben zich tijdens de schiftingswedstrijden, halve finales en de uiteindelijke beslissende wedstrijd de sterkste getoond tegen jeugdploegen van gereputeerd klubs als Puurs, Jet en in de slotdag La Forestoise. kon voorzitter D'HoHander de spe lers gelukwensen en een fraa. bloemstuk overhandigen. Na al die uitbundige felicitaties kwam het gemeentebestuur aa'nrukkan met bloemen en geschenken. Op het terrein, en later In de ca fé 's en supporterslokalen stroom- Na twee jaar scheiden trainei Van Lemibergen en SK Oude- 3 gem. De turnleraar heeft mee. J dan nuttig werk verricht en J het Oudegems voetbal een J goede impuls gegeven. I Deze gediplomeerde heizeltrai- k ner startte als speler-train-»r bij Opwijk en vervolgde zijn 3 trainersloopbaan bij VW Ham- 3 me. dat toen nog In Derde Na- 3 de alle mogelijke drank met hele vaten en flessen Genoeg om er gans de Moerzeek- se vliet mee te vullen. Gans di nacht regeerde Bacchus over Moerzeke- Een lange nacht, maar dat mooht wel na die zenuwslo pende competitie. ED.M. In de wee laatste gevallen eindigden de ontmoetingen op een gelijkspel en moesten de strafschoppen de beslissing brengen. Hierin bleken de Grembergenaars ook met ie dereen te kunnen wedijveren en zo moesten Jet en La Fo restoise de eer aan het be scheiden S.K. Grembergen la ten. Een ploeg die sprankelde van geestdrift en waarbij jon geren als Deferrere als tech- nieker en Dirk Baert als doel- sohutter de voortrekkers zijn. Zorgde eerstgenoemde voor de openingstreffer in de beslis sende wedstrijd dan werd Dirk Baert met vier doelpunten uit eindelijk de beste doelsohutter. Voor het Grembergse voetbal is het dan uiteindelijk wel een grote dag geworden, temeer daar de S.K.-ers zonder veel ambities in dit tornooi waren gestart. In de schiftingswed strijd tegen Puurs bewezen de groen-witten evenwel meer te kunnen zijn dan figuranten - meer nog hierin groeide de overtuiging iedere deelnemer van het tornooi aan te kunnen, wat uiteindelijk werd bewezen. Toch dreigde de eindoverwin ning aan de Grembergenaars te ontsnappen, toen La Fores toise in de laatste 10 minuten van de finalewedstrijd een schijnbaar onmogelijke toe stand kwamen recht te zet ten. De overwinning ging uit eindelijk toch naar de ploeg die er het meest en hardst had om gestreden. -Meteen is ook het doek gevallen over het zesde juniorestomooi, dat zonder afbreuk te willen doen aan de verdiensten van het overwinnend team van S.K Grembergen, toch niet het pei' haaide van de vorige inrich tingen. K.A.V. Dendermonde zelf, presteerde eerder pover in zijn eigen tornooi Het over won wel Wetteren maar werd dan gewipt door La Forestoise en moest ook in de strijd voor de derde plaats het on derspit delven tegen Jet. FC Baasrode, SK Aalst, Puurs en Racing Wetteren speelden slechts een bescheiden rol in dit tornooi dat ook de grote massa niet naar het B-terrein van K-A.V.'D kon lokken. Dit alles moet, voor het nochtans dynamisch jeugdkomitee van K.A.V;Dendermonde, een vin gerwijzing te zijn bij het klaar stomen van zijn zevende uit gave - waarin derde provincia- ier S.K. Grembergen vast met hand en tand de wisselschaal door de Dendermondse sport raad aan het tornooi verbon den. zat verdedigen. Halve finales La Forestoise - KA.V.D. 1-0 SK Grembergen - Jette 1-1 Strafschoppen 4-3 Troostirvg Jet - K.A.V.D. 2-7 Finale SK Grembergen-La Forestoise 2-2 Strafschoppen 4-3 V.C. Rik Van Boven, de Led se re- servekeeper die tegen Wette ren nog een knappe verrich ting weggaf, krijgt de vriflaeid De 26 jarige Borsbekenaar stond vorig seizoen regelmatig tussen de palen maar kende thans een ongelukkig seizoen. Na een kwetsuur die hem van bij de aanvang van het seizoen ettelijke weken gedwongen rust oplegde, stuitte hij op een uitstekende Vermoes zodat hij regelmatig bankzitter was. Vermits Jong Lede echter over een talentrijke juniorsdoelman beschikt in de persoon van Delannoy, wend besloten Van Boven op de transfelrjst te plaasen. Van Boven begon zijn loopbaan bij de Borsbeekse jeugdploegen en promoveerde met de fenionploeg naar twee. de provinciale. Na twee knap pe seizoenen bij S.K. Aalst werd hij aan Jong Lede afge staan, waar hij dus nu de vrij- held krijgt MARCOLE renden als gek net terrein op- Een oorverdovender Zuidameri- kaanse corrida kon men zich nau welijks inlbeelden. In minder ti|d dan er nodig Is om het te be schrijven werden de spelers de truien van de dampende lichamen gerukt en met koele champag.e overgoten. Dergelijke tonelen kan geen pen beschrijven. Toen het eindelijk een beetje kalmer we4! koppen. Uit de woorden van de Moer- zeekse clubleiders kunnen we concluderen dat weinig nieu we gezichten naar de Kouter zullen worden getrokken. In Moerzeke vergelijken zij trou wens hun cltfb niet met een bedrijf dat zijn produktie op voert. Want, zo denken zij te recht. wat baat het eigenlijk voor een voetballer iets te creëren als in het individu de menselijkheid wordt gedood Ik geloof trouwens dat blauw wit ook in tweede in blok zou kunnen aantreden aldus on dervoorzitter De Maere. Hier speculeert hij ongetwij feld op de samenhorigheid van blauw-wit, die vooral in topnummers tot uiting is geko men tijdens de recente kom petitie. Wordt er toch enige versterking aangetrokken dan zal er echter niet onbedacht zaam gehandeld worden op de transfertmarkt. flobur Moer zeke wil namelijk een gezond blok blijven en zijn zelfstan digheid bewaren. Zulks heb ben we afgeleid uit een open hartig voetbal praatje met sym- patieke clubleiders, die geen woord zeggen over professio nele aanpak, maar ongedwon gen hun aanleg laten blijken voor de organisatie en het beleid van een kampioen. Wie in de komende weken ook mag aansluiten bij blauw wit, zal moeten voldoen aan de principes van Robur Moer zeke. De nienselijke kwalitei ten zijn zo belangrijk als zijn sportieve eigenschappen. Dit zijn twee essentiële voorwaar den voor een transfer, aldus de Moerzeekse clubleiders. Frirtv fl# Mow ij Andere geruchten blijven even. eens de aandacht trekken. HBC Ajax normaal daler naar derde nationale, zou»volgend seizoen wensen te starten met een jeugdige ploeg In bevordering. Hiervan konden wij noch be vestiging. noch ontkenning krij gen bij deze club. Ook over een eventuële fusie wordt ge roddeld. Indien er van deze geruchten iets waarheid zou bevatten begrijpen wij niet waarom R Cioof als trainer aangeworven werd Dus, praat voor de vaak t W. Bogaert komt terug In hst handbalnieuws. Deze eens veelbelovende keeper, die mis schien Iets te vlug als vedet. te wend betiteld, zou er w»l voor te vinden zijn volgend seizoen scheep te gaan met HBC Ajax. EVA i«V De Wielerklub van Lebbeke-Kruis die instaat voor Ihet organizeren vam tal van koersen. (C) n Hq t over' rmigen l tweei VS Moerzeke heeft uiteindelijk de kampioenstitel veroverd, het verleden Jaar, de laatste wedstrijd verloor Is het er toch in geslaagd dat te bereiken waar het sinds Jaren naar Is een klub die kerngezond Is. Moreel en financieel. Dat en voel je als je je oor te luisteren legt te Moerzeke. klub die promoveert met een uitmuntend seizoen op haar •ctief. straalt meestal een opvallende levenskracht uit. Robur Roerzeke is echter krachtiger ingesteld dan algemeen wordt urmoed. Deze tweede provlncialer verenigt blijkbaar zoveel Went, dat je onbewust onder de indruk komt van zijn spel en d|n beleid. Op het veld wordt je gecon- fonteerd met een geestdrif tig en georganiseerd voetbal 'n zijn clubhuis met een 'oorbeeldig klimaat, zodat je tlgenlijk niet de minste moei te hoeft te doen om snel te bennen aan de mentaliteit 'an vriendelijke voetballers, ïlubleiders en supporters. On- 'fisndelijke mensen ontmoet ie nooit te Moerzeke, een 'Portiof trefpunt, dat vandaag de dag iedereen schijnt aan- 'e trekken. Eensgezindheid is vellicht de voornaamste troef fan Robur Moerzeke. 'oorzitter D'HoHander en on- wrvoorzitter Jef De Maere teren een beleid dat psycho tisch verantwoord is en trai té'' Roger Pieters heeft als toetballer zoveel mogelijk er- •rmg dat blauw-Wit niet lou- Br rekening houdt met de Portieve eigenschappen, maar "k>ral met hun aard hun fa- Mie hun gezin en hun ei- énschappen. )a' lijkt me van primordiaal ™ang. zo meent ondervoor- "ter Jef De Maere. Voetbal- 6rs woelen ontspannen op veld komen. Zij moeten Waar begrijpen en waarde- e". Anders kun je hen niet wenigen in een elftal dat ne- minuten spontaan het "e Pond geeft. Ondervoorzitter De Maere is bijzonder actief in domeinen die door anderen vaak worden genegeerd. Dat is ook zo met trainer Roger Pieters die tenslotte iedereen betrekt in zijn ideeën en streven. Ook de echtgenoten en de verloofden van de spelers behoren tot de Moerzeekse voetbalgemeen schap waarin het goed is te bewegen en te leven, omdat zij demooratisch is opgevat en haar beheerders begrip hebben voor wat hun collega's denken en verlangen te reali seren. Weet je dat de spe lers inspraak hebben en steeds de gelegenheid krijgen om hun eventuele problemen uit te praten met trainer of bestuur Of Robur Moerzeke veel ver sterking gaat aantrekken om in de tweede provinciale te penetreren blijft vooralsnog een vraagteken. Lokaalhouder en duivel-doet-al Jef Oe Mae re is evenwel van oordeel dat Robur over een degelijke jeugd beschikt, waar men ge rust mag op bouwen. Om U een voorbeeld te ge ven. aldus de b. De Maere. onze kadetten werden kam pioen in hun reeks, scoorden 126 doelpunten, en lieten er amper een tiental aantekenen. Dat tziin toch wel naaels met Onder enorme belangstelling en midden een ware kermlssfeer kroonde Robur Moerbeke zich zondag op eigen veld tot kam pioen Het werd als slot in de derde provinciale een verdiende 5-1 overwinning maar op een schoteltje hebben de Robur-jon- gens het alvast niet gekregen. Een hoogstaande wedstrijd is het al evenmin geworden. In de man De Kuyser opdoken en bovendien stuitten ze op een eerste plaats waren de spelers zenuwachtig toen ze voor doel- tegenstander die zich hard inspande om de kampioenen een nederlaag toe te dienen. aan de dan lol n Den- >or zijn die hij lar op aag in norrdse heeft VD ze- 'e wen. Ie Het was reeds van bij de start te merken hoe zenuwachtig de lokalen wel waren. Heel wat voor zetten kwamen in de voeten van de tegenstander terecht. Wan neer René Vlaminck rvipt over het doel knalde kon nauwelijks drie minuten later Desmet een dok- kingsfout in de lokale verdediging uitbuiten, maar doelman Van Oj Sompel was bij de zaak. Op de 17e min. liep Jef Roels enkele tegenstanders uit zijn tred dribbelde nog een paar mete's naast de lijn om het leder voor voeten van Albert Lelie te jtrappen, die niet aarzelde om raak te treffen. Meteen gingen da harten van de nagenoeg 1800 op- lekomen toeschouwers sneller kloppen. Wanneer aan de overz'j- de Bollart, de beste man bij de bezoekers nipt naast knalde kon Luc Moortgat kort nadien opdrij- 0p dat ogenblik speelden zich langs de omheining de eerste vreugdetaferelen af; men was nu zeker de kampioenstitel te win nen. Toen doelman Van De Som- pel drie minuten voor de rtJst het leder voor zich liet botsen, kwam de bal onverwachts fn het doel terecht. Dit was van aard dat da zenuwen in de lokale rangen nog wat meer een rol gingen spelen- Vooral in het vierde kwartier kwam dit fel tot uiting. Robur verloor Ide controle over het mif- denveld 'en velen verwachtten de gelijkmaker. Het Robur-geheel draaide vierkant met slechte voorzetten bij veie duels moesten de blauwwltten overstelpt door de zenuwen het onderspit delven. Op de 71 mm. kwam dan de opluchting toen René Vlaminck met een kanjer In de winkelhaak besloot. Van am af zag men een herboren Robur en op een paar minuten voor het einde plaatste Jef Roels met een parel van een doelpunt de kroon op het werk. Robur was kampi oen. Met nog drie minuten voor de boeg gaf trainer Rieters aan in vallersdoelman Vercauteren de gelegenheid om ook in de euforie te delen. ONVERGETELIJKE TONELEN IN ZUIDAMERIKAANSE AMBIANCE Nauwelijks had de voortreffelijk leidende scheidsrechter afgeflo ten of de supporters van Robur vij ook >lijf t( ren ali

De Voorpost | 1975 | | pagina 17