uw WOORD VRIJE TRIBUNE B.S.P. P.V.V. K.P. «STOP» OF GEEN «STOP» TE MELDERT 2 - 16-5-75 - De Voorpost De rrdaktie heeft het reeht dc/e teksten in te korten Wat is belangrijk voor onze Middenstand? Nadat het Verbond van de Belgische Nijverheid samen met de socialistische vak bond reeds de eerste uren op de regeringsmaatregel inzake de prijzenstop rea geerde, heeft thans ook de middenstand gemeend en scherpe reactie te laten horen. De middenstandsor ganisaties hebben zelfs het prijzenstopprobleem bij hun vroeger ingediend elfpun- tendossier gevoegd en in de bespreking met de regering het onderwerp op een extra scherpe manier aangesne den. Waarom deze houding van onze middenstand? De be perking van het elfpunten programma met de regering is ver gevorderd en aan de voornaaste eisen van de middenstand werd tege moet gekomen, in de mate van het mogelijke en reke ning houdend met de moei lijke ekonomische toestand Het parlement behandelt het ontwerp om de distributie netten waarop de midden stand jaren wacht. De minis terraad treft maatregelen die het sluikwerk, ook een erge kwaal, moet beteugelen. Er wordt gewerkt aan een beter systeem voor de bij dragen van de arbeidsinten sieve bedrijven. De sankties voor het niet naleven van bepaalde boekhoudkundige verplichtingen worden ge milderd. Er is een gesprek aan de gang voor de herzie ning van het systeem der sociale zekerheid. Een niet zo slechte balans wanneer tevergeefs met dezelfde pro blemen bij voorgaande rege ringen werd aangeklopt. En toch moeten wij vaststel len dat andermaal de mid denstand met een nationale aktie dreigt. En in haar strijd sleurt de middenstand de prijzenstop mee. Verneemt de middenstand misschien dat zij haar steun moet zoeken bij de groot-indus trie en roept daarom de middenstand deze sektor na inzake de prijzenstop en eist ze een loonstop? Denkt de middenstand baat te vinden bij een blokkering van de lonen? Onze middenstander moeten vandaag beter we ten Het geheel van de proble men, waarvan de prijzen stop er één is, maakt deel uit van de relancemaatregelen. De prijzenstop werd geno men niet tegen de midden stand of voor een andere kategorie. Alleen beletten dat de nieuwe maatregelen onmiddelijk zouden verloren gaan door prijsstijgingen bij ekonomische impulsen, was het doel. Daarom is een loonpolitiek niet gewettigd, want een dergelijke politiek zou nefaste gevolgen heb ben op de binnenlandse markt door vermindering van de koopkracht. En wanneer men weet dat de loonpolitiek in ons land steeds de verbruikerkssek- tor ten goede is gekomen, dan weet men tevens dat de middenstand daarin het grootste aandee. telt. Trou wens de middenstand leeft vooral van de massa wedde- en loontrekkenden. De door de middenstand gevraagde loonstop zou deze mensen treffen als eerste slachtof-* fers en vervolgens zijn weerslag hebben op de middenstandsaktiviteiten. Hier is de houding van de middenstand onbegrijpelijk en vooral dan op een ogenblik dat alles in het werk wordt gesteld om aan de gestelde eisen in de grootste mate tegemoet te komen. En men moet zich dan de vraag stellen of een aktie tegen de prijsblokke- ring voor twee maanden belangrijker is en meer tevens heeft dan het zien inwilligen van levensnood zakelijke en sinds lang np^tplrio picpn Het zal aan de middenstand zijn te bewijzen dat ze begripvol is voor haar eigen probleem en voor de oplos singen die er voor worden gezocht, maar ook voor de welvaart van een land. En is het land in deze sociaal, ekonomisch en financieel moeilijke periode gediend met akties die ten nadele van de groep en voor het geheel worden gevoerd. Diane D'Haeseleer Er heeft ooit eens iemand gezegd, en dit met onmis kenbaar weinig onschuldige bedoelingen, «lieg er maar op los, er blijft altijd wel iets van hangen». Het was ondermeer een hoofdslogan van de propa- gandastaf van de nazi's, de mensheid heeft tot haar schade ondervonden wat er de implicaties van zijn. Dezelfde slogan en dezelfde leugenmethode wordt ook vandaag nog praktisch elke dag toegepast. Sedert de marionettenregeringen van Cambodja en Zuid-Vietnam de laan zijn uitgestuurd zijn de meest wilde geruchten, de meest fantastische getui genissen dagelijkse kost voor de nieuwe bezoekers van de grote westerse pers- bureau's de UPI natuurlijk op kop. We kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat ze als gieren zitten te azen op een welbepaalde prooi. Die prooi moet voor hen nood zakelijkerwijze zijn «het met nauwelijks ingetoomde vreugde kunnen melden van wreedheden of repressailles in Pnomh Penh of jn Saigon». Vermits noch door de Vietkong, noch de Rode Khmers daar enige aanlei ding toe gegeven wordt, dan maar geput uit de trommel van de leugen of van de reinste fantasie. Het gewe ten van allen die jarenlang reeds door hun misdadig verdraaien van de waarheid het leed van de Zuid-Oost- Aziatische volkeren node loos hebben helpen verlen gen zoekt blijkbaar naar een verontschuldiging. Zij die nooit een woord hebben over gehad voor het veroor delen van de moord op miljoenen mensen geduren de de 30 jaar vrijheidsstrijd hebben plots de «tragische situatie» ontdekt van een paar honderd personen ver zameld in de Franse ambas sade van Pnomh Penh. En met een nooit gezien ijver hebben ze de kletspraat van de geheime Amerikaanse diensten over zogeheten slachtingen onder officieren van het Lon Nol-regime in zijn klienste details overge nomen en met wellust verspreid. Spijtig genoeg hebben ook de eerste getui gen terug uit Cambodja die ganse kampagne ontwricht, spijtig genoeg voor hen, wel te verstaan, wiens enige bedoeling het was de over winning van de Indochinese volkeren met smet te overla den en de publieke opinie in de wereld te misleiden. Het staat vast dat het Ameri kaanse Ministerie van Bui tenlandse Zaken aan zijn ambassade in Saigon syste matisch verslagen over ver volging en repressie vanwe ge de Vietkong vroeg zonder er de gegrondheid of de bevestiging van na te gaan. Het staat eveneens vast dat de getuigenis van de hoofd chirurg van het Calmette-zie- kenhuis te Pnomh Penh i.p.v. een ooggetuigever- slag te zijn alleen beruste op «van horen zeggen» en dat hij voor zijn eerste uitlatin gen niet het minste bewijs kon brengen. En zo gaat de reeks verder. Zelfs nu de oorlog voorbij is en Indochi na reeds aan zijn wederop bouw is begonnen op een manier die de bewondering van elke rechtschapen mens moet afdwingen kunnen de gieren hun prooi van giste ren nog steeds niet met rust laten. J.DeGeyter DE VLAAMSE BEWEGING EN HET PROGRESSISME De Vlaamse Beweging is een maatschappelijk verschijnsel dat zo komplex is, en waarvan de me nigvuldige verschijningsvormen zo divers zijn, dat ze moeilijk te defi niëren is. Alle historici van de Vlaamse Beweging zijn met dit probleem gekonfronteerd gewor den. Verschillende auteurs, zowel vroeger als nu hebben, mijn in ziens ten onrechte, al te veel nad ruk gelegd op het sodaal aspekt van de Vlaamse Beweging. Manu RUVS bv. in zijn werk «De Vlamingen» bestempelt de Vlaamse Beweging als «een uiting van vooruitstrevend sociaal huma nisme.» De Vlaamse Beweging definiëren als een sociaal-progressieve be weging is mijn inziens de geschie denis én de waarheid geweld aan doen. De Vlaamse Beweging heeft on getwijfeld verschillende kompo- nenten, waaronder zeker de gees telijke én matenële opgang van de Vlaamse Gewesten, maar waarbij toch steeds het aksent gelegen heeft op de taalstrijd, namelijk de strijd om de erkenning van de Ne derlandse moedertaal der Vlamin gen binnen het Belgisch Staats verband. In de encyclopedie van de Vlaamse Beweging leest men trouwens: «als zodanig is de Vlaamse Beweging het gemakke lijkst te definiëren, omdat haar ei senprogramma en verwezenlijkin gen konkrete en aanwijsbare reali teiten zijn». Ondanks verschillende raakpun ten en voormannen, die èn Vlaamsvoelend èn sociaal bewo gen waren, moet toch worden ge steld dat de beweging voor sociale ontvoogding enerzijds en het groeiend nationaal bewustzijn en zelfstandigheidsgedachte in Vlaanderen anderzijds, zich af zonderlijk van elkaar hebben ont wikkeld en wezenlijk van elkaar gescheiden verliepen. De eerste wettelijke suksessen van de Vlaamse Beweging, name lijk de taalwetten in de jaren 70-80 van de vorige eeuw, met als sluit steen de gelijkheidswet van 1898 hebben geen enkele wijziging ge bracht in de mensonwaardige leef- en werkomstandigheden van de arbeiders uit die tijd. De strijd voor de inkorting van de arbeidsduur, de strijd tegen de kinder- en vrouwen-nachtarbeid, de strijd voor de zondagsrust enz .is niet het werk geweest van de Vlaamse Beweging alsdusdanig, maar van de verschillende sociaal-voelende politici uit kristelijke en liberale middens, maar vooral uit de jonge socialistische partij. De sociaal-ekonomische realiteit is steeds een element geweest dat vréémd gebleven is aan de doel stellingen en pre-okkupaties van de flaminganten, wie er strijd kan worden bestempeld als een hoofd zakelijke taal- en kuituurstrijd. Men kan niet anders dan dit uiteenlopen van sociale en flamingantische idealen vaststellen, en mogelijk be treuren, zoals dit het geval is bij de progressieven in de Vlaamse Be weging van vandaag. Tot daar een aspekt van de Vlaamse Beweging, zeker niet het minst belangrijke, namelijk haar verhouding tot de sociale bewe- ging. De vruchtbare samenwerking, die bestond in de twintiger jaren tus sen de Vlamingen, over de partij- grenzen heen, voor de verwezen lijking van konkrete Vlaamse eisen (Universiteit Gent, vervlaamsing van het gerecht en administratie) laat ons toe te spreken van een werkeïjke demokratfsche Vlaamse Beweging. Aan deze samenwerking kwam echter een einde door een steeds groeiend anti-socialistisch nationa lisme en het afglijden van een groot deel van de Vlaamse Beweging in reactionaire en fascistische rich ting. Aldus verdween de demokra- tische en progressieve tendens in de Vlaamse Beweging. Gedurende de na-oorlogse jaren bleef in de geesten van velen, vooral in de linkse kringen, de bin ding tussen flamingantisme en fa scisme nawerken. Deze hypo theek zal nog lang op de Vlaamse Beweging blijven rusten. De staking van december 1960 heeft verstrekkende gevolgen ge had door Wallonië. De Waalse lin kerzijde met André RENARD kop pelde aan de eis voor ekonomi sche struktuurhervormingen de strijd voor het federalisme In zijn optiek zou enkel het federalisme Wallonië toelaten de noodzakelijke struktuurhervormingen, op socia listische basis, door te voeren, het geen in de unitaire Staat met zijn rechtse meerderheid onmogelijk bleek. De leuze van RENARD «feder alisme en anti-kapitalistische struktuurhervormingen» heeft on- tegensprekeijk ingewerkt op de Vlaamse Beweging van de jaren '60. Een nieuwe generatie, die de vooroorlogse toestanden niet had gekend, was inmiddels op het to neel verschenen. Een deel hiervan vindt zich terug, buiten de politieke partijen om, in de vernieuwde Vlaamse Beweging. Op dat ogenblik had in de schoot van de Vlaamse Beweging een ze kere radikalisering plaats. Dit kwam tot uiting door het openlijk stelling kiezen voor federalisme maar vooral door het naar voren treden, bij een deel althans, van de eis voor Ekonomische Demokratie. Zo stond de betoging georgani seerd door het Aktiekomitee in 1963 te Antwerpen, in het teken van het federalisme en ekonomi sche demokratie. Deze duidelijke ruk naar links, naar een sodaal progressief flamingan- tisch programma, vooral bij de jon geren in de Vlaamse Beweging, heeft echter de ondergang be werkstelligd van het Vlaams Aktie komitee. Dit bewijst eens te meer, dat de progressieve vleugel in de Vlaamse Beweging het onderspit heeft moeten delven voor de ou dere generatie, met haar voor oorlogse nationalistische opvattin gen. De vraag mag dan ook worden ge steld of de sociaal-ekonomische tendens in de Vlaamse Beweging slechts een strovuur geweest is, steeds overschaduwd door de oud-nationalistische tendens? Keren wij nu even terug naar de aktuaSteit: De Vlaamse Betoging van 24 november te Halle. Of schoon de daargestelde eisen ze ker gewettigd zijn (oprichting van een kiesarrondissement Halle- Vilvoorde, beveiliging van Vlaams Brabant, bescherming van de Vlamingen in het Brusselse enz toch zijn dit dit eisen die niet buiten hun sociaal- ekonomische contekst kunnen worden gezien. Waarom dan geen betoging zoals in 1963 voor eigen Staatstrukturen maar gekoppeld aan de eis voor zelfbestuur in het sociale en bednjfsleven? Vaak is het einde van de Vlaamse Beweging aangekondigd. Zij heeft ongetwijfeld een lange weg afge legd. De hoofdlijnen van het kommunau- taire vraagstuk, alhoewel verre van opgelost, werden bij de laatste grondwetsherziening in grote trek ken vastgelegd. Brussel blijft echter een probleem, waarvoor een oploèsing dient te worden gezocht. Tot besluit nog dit. De Vlaamse Beweging kan mijn inziens niet af gezonderd en opgesloten blijven in dat eng keurslijf van taal- flamingantisme maar moet zich in schakelen in een breder sociaal- ekonomisch perspektief Dan pas zal een aktieve samen werking onder Vlaamse progres sisten mogelijk worden. Dit is on getwijfeld geen nieuw geluid: Veel vroeger hebben anderen, zo« een VERMEVLEN, DE RAAj MACLEOD, de theorie van sociale-ekonomische richting va\P p( de Vlaamse Beweging verkondir en ook in Vlaams progressii middens en links Vlaamsgezii kringen gaan gelijkaardige ster men op. Daar ligt de toekomst van de m&nftpt derne Vlaamse Beweging! halsters WILLY VERNlMMBPOet hi Senatlng wo ip dit üzieënc aarc moei UITSLAGEN EN RANGSCHIKKING VOLLEYBALKOMPETITIE JEUGDHUIZEN UIT HET AALTSERSE. Reeks I: St. Joris - Tuf-Tuf S.K. Nijverseel - Pingie St. Joris - Pingie St. Joris - SK. Nijverseel Tuf - Tuf - Move Leeuwerik gaf forfait voor de nog te spelen wedstrijden. S.K. Nijverseelèè Pingie Tuf - Tuf Move St. Joris Leeuwerik Reeks II Liludamo - Kreja: 0-3 Volgende uitslagen zijn nog niet binnen: Olympia - Move Volt - Nijdrop Ocarina - Olympia Kreja - Nijdorp Olympia - Liludamo Kreja - Olympia Olympia - Volt 9 9 0 27 0 10 8 2 24 12 10 6 4 20 14 9 4 5 13 17 10 2 8 11 24 10 10 0 0 30 Volt 71 9 8 1 25 5 Kreja 8 7 1 21 5 Olympia 7 5 2 17 9 Ocarina 8 3 5 13 15 Liludamo 9 2 7 9 23 Nijdrop 8 1 7 4 22 Brieven waarvan de afzender niet aan de redactie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redactie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Op een enigszins ongebruikelij ke dag een uur vergaderde de Meldertse gemeenteraad op za- terdagjl. In tegenstelling met het vroegere systeem waarbij het abonne mentsgeld ook de betaling van 4 m3 inhield is er nu een voorstel van de watermaatschappijen om zonder abonnementsgeld 20 fr per m3 te laten betalen wat. voor de kleine verbruiker, waar schijnlijk goedkoper zal uitval len. Het gemiddeld verbruik van water in onze-gemeente bedroeg 6 m3 maar daarin spelen de enkele zeer grote verbruikers natuurlijk een grote rol. Betreft: De Boom en het Bos Ik wens geen polemiek aan te geven met de Heer Pol De Paepe, maar zijn aanval op mijn persoon in Uw laatste nummer verschenen kan toch niet onbeantwoord blij ven. Het is vooreerst duide lijk dat Pol De Paepe twee verschillende brieven van mijn hand zomaar door elkaar rinengt. De eerste handelde over een aantal leefmilieuartikelen die in De Voorpost versche nen op 18.4.1975, waaron der een brief van betrokkene over de bomen en de parkeerplaatsen die verdwe nen naar aanleiding van de uitbreidingswerken aan het Koninklijk Atheneum. Dit schrijven was inderdaad ondertekend namens RALDES (Regionale Aktie- groep Leefmilieu Dender- en Schelde), waarvan ik voor zitter ben. Samen met Pol De Paepe betreuren wij het ten zeerste dat twee grote bomen verdwenen aan de Vaartstraat te Aalst. Hoe hij hieruit besluit dat wij het leefmilieu als ons eksklusief terrein zouden beschouwen blijft bij mij een raadsel. De tweede brief, die handel de over de Survey aan het Verbond der Dekenijen om trent het struktuurplan van de stad Aalst was een zuiver persoonlijk standpunt en geen repliek namens RAL DES. In het desbetreffende artikel (Vallen er 400 parkeerplaat sen weg in het Centrum?) is er nergens sprake van Pol De Paepe en ik vraag mij dan ook af waarom hij schrijft dat ik reageerde op zijn pennevruchten. Is het Ver bond der Dekenijen en Pol De Paepe dan één en dezelfde persoon? Het is juist dat ik enkel het persartikel las; maar is dit een verwijt? Mijnheer De Paepe moet alleszins mijn persoonlijke visie eens her lezen want daarin staat dat de survey, zoals hij in De Voorpost weergegeven wordt overkomt d.w.z. de schijn geven een verdoken aanval te zijn op een nog goed te keuren struktuur plan. Ondertussen heb ik ook de dia's gezien van het plan, waarop het Verbond der Dekenijen, in casu Pol De Paepe, zich gebaseerd heeft om hun survey op te stellen Hoogstwaarschijnlijk weet hij niet dat het hier slechts een eerste schets betrof van het struktuurplan, zoals het door de drie architekten- groepen werd opgesteld. Dit voorontwerp is echter ver van definitief. Het dient o.a. nog voorlopig goedgekeurd te worden door de gemeen teraad dan dient een wette lijk voorzien openbaar on derzoek plaats te grijpen, vooraleer het definitief door de gemeenteraad kan aan vaard worden. Aldus lijkt het nu al weinig logisch dat vb. in het uiteindelijk struktuurplan de zone voor het Athenêum en deze achter de St. Martinus- kerk als verkeersvrij zullen weerhouden worden. Zoals hijzelf ben ik ook de mening toegedaan dat het stadsbelang voorrang ver dient boven mijn stand punt. Bij een publiek debat, dat ik niet schuw, zou voor de toehoorders zeer vlug blijken dat onze beide standpunten (dit van het Verbond der Dekenijen en dit van mijzelf) identiek zijn Ook wij wensen zoveel mogelijk parkeerplaatsen bij het centrum van de stad, en dit blijkt maar al te duidelijk uit mijn brief van 2 mei. Luk Van Der Helst SNELHEIDSBEPERKING In verband met de ongevallen in de Dreef naar Aalst werd. o.a. op suggestie van De Voorpost, een aanvraag gericht in februari '75 om passende signalisatie in de Dreef te mogen plaatsen bvb een snelheidsbeperking en/of een beperking van de toegelaten tonnemaat. Van de Dienst van het Ministe rie van Verkeerswezen kwam nu een afwijzend schrijven waarbij het nut van dergelijke, o.i. nochtans absoluut noodzakelij ke signalisatie, niet wordt inge zien en zelfs als ongepast wordt gedoodverfd. De heer die kwam kijken vond dat de weg in de Dreef breed genoeg is en dat er weinig verkeer is. Bovendien meldt het schrijven dat de weggebruiker zijn snelheid moet aanpassen a^in de aard van de weg en met deze dooddoener kan men uiteraard alle kanten uit. De snelheidsbeperkingen van 60 km in de Molenstraat. Molen- kouterstraat en Eeckhoutstraat alsmede dc «Stop» aan de aansluiting Molenkouterstraat en Molenstraat zouden derhalve moeten weggenomen worden. Beweerd wordt dat door het feit dat er een plaat is met een maximum van bvb 60 km de weggebruiker in de waan kan gebracht worden dat 55 km/u toegelaten is daar wanneer men, bvb in de Dorpskom met de beide scholen, zonder risiko dergelijke snelheid niet mag aanhouden. De Molenstraat kan niet aan zien worden als voorrangsweg en derhalve zou de «Stop» moeten weggenomen worden. Tegen een verkeersteken 63 a (einde agglo meratie met snelheidsbeper king) zou men niets hebben maar als de Stop dan toch zou wegmoeten op een plaats waar dc ondervinding heeft geleerd dat veel ongevallen gebeuren zou er o.i. een teken 14 (uitroepteken, gevaar) kunnen worden geplaatst. Wat betreft het beurtelings stationeren in de Hoogstraat en aan de vijver dat kan blijven op konditie evenwel dat eerst een aanvraag gedaan wordt en dan de toestand wordt geregulari seerd. Burgemeester De Vos vindt dat snelheidsbeperkingen in kleine gemeenten geen zin hebben zolang de gemeente niet over een doeltreffend middel om de snelheid te meten beschikt en dat zal nog wel even duren eer er bvb een multa-nova in gebruik zou kunnen worden genomen door de gemeentelijke diensten die dan de opbrengst van de overtredingen nog zou moeten overmaken aan de centrale dienst. Anderzijds is Burgemeester De Vos de mening toegedaan dat hij de verantwoordelijkheid om die Stop te laten staan niet langer kan dragen zo hij geen schrifte lijke toelating van de hogere overheid bekomt. Daar er een ware konsensus tussen de twee groepen in de raad en dus onder de bevolking bestaat om de signalisatie te laten zoals ze is vermits ze absoluut noodzake lijk is dringen Schepen Mattens en Raadslid Van de Sijpe er op aan alles te laten zoals het is en de heer van het wegverkeer nogmaals uit te nodigen om kontakt op te nemen met de mensen hier ter plaatse. In verband met de markt ingericht op vandaag 10 mei interpellee'rt Raadslid Van Nuffel waarop het sluiten voor het verkeer van de Dorpskom steunt en of het niet wenselijk ware die sluiting te veranderen in een «plaatselijk verkeer» daar er geen adequaat politieregle- ment is terzake. KABELTELEVISIE Een diskussie- ontstaat over de datum waarop bij de kabeltele visie kan worden aangesloten gezien de kabel op sommige plaatsen ligt en dat in Baardegem reeds vier maand de aansluitingen gebeuren. Moet men wachten tot alles in orde is of kan het gaan straat per straat Sommige mensen willen over- schakeleif naar kleurentelevisie en vragen zich afwanneer zulks kan gebeuren. Schepen Mattens^ toont het desbetreffend dossier' dat voorziet dat de aansluitingen in mei - juni (dus eerstdaags) zullen kunnen gebeuren. Zal dit met de werkelijkheid stroken, wordt er gevraagd, of zal de maatschappij nogmaals aller hande redenen inroepen om het uitstel te motiveren Daar aan de interkommunale Denderlec een waarborg moet gestort worden die later zal worden terugbetaald meent Lambert Van de Sijpe dat deze waarborg kan worden gebruikt als 'stok achter de deur' om de maatschappij tot spoed aan te zetten. Raadslid Rabaut daar entegen meent dat het inhouden van de waarborg misschien wel het tegenovergesteld effekt zou kunnen veroorzaken en nu enige diskussie in deze morgelijke uren wordt besloten de waar borg wel te verlenen doch aan te dringen om een schriftelijke toezegging te bekomen in ver band met de juiste data van aanslnitinosmoneliikheid szock REISKOSTEN GEMEEN' PERSONEEL: De Raad neemt akte van beslissing van de Gouvernt waarbij geen forfaitair bedt meer mag worden uitbetai voor reiskosten van gemeen) personeel maar dat verP'aatsi!j,,en|jj| gen per km moeten wordtW^ uitgerekend en gemotiveerd. j^gen DESKUNDIGEN OP RAADS VERGADERINGEN Hoe lovenswaardig het ook vl zijn vanwege een gemeenterad zich in gespecialiseerde gevalki te laten bijstaan door expertea meent de gouverneur, is het toe! ,s Je absoluut verboden dat derde *als,J de gemeenteraadsvergaderin ncn e bijwonen. Wanneer raad moe (Pwaa worden ingewonnen kan dit du korte, best in een voorbereidend laarbi vergadering gebeuren. Buitend Lnje Raadsleden, waaronder uitei W(li aard de Burgemeester en di Schepenen en de gemeentest /lire t kretaris mag niemand aanwezi L zijn in de Raadszaal. (yerj)( ONDERWIJS IN DE naakt GEMEENTEHet s| Aan de VeBLOM (Verenigin linke tot Bevordering van het Lokatros Onderwijs te Meldert) wordt d de jaarlijkse bijdrage verleend doc! U( dit vraagt elk jaar een nieuw raadsbeslissing. E ln verband met enig menings verschil tussen het personeel va beide lokale scholen dring schepen Mattens dan ook aan o| J'J meer samenwerking en inziet ft, in de werkelijke bestaand )ok r toestand. Ondertussen schijn jfox althans voorlopig, de gereze veu moeilijkheid van de baan. endt VERDER PUNTEN: n dat Nadat voornoemde agendapur dc ten een ruime diskussie uitlof »gen ten worden volgende punte |er u sneller behandeld. Als atgevaai egen digde bij de Algemene Vergadt jndv ring van de Interkommunal a, Denderlec fungeert Burgemees ter De Vos met als eventuei plaatsvervanger Schepe J'' Nuelant. TP' Met ceq overschot in ontvang sten van 294.595 fr wordt d dienstjaarrekening 1974 van d mP K.O.O. goedgekeurd en event n he het kasnazicht le trimester 19" al van de K.O.O. N Een begrotingswijziging (nr :iel ten voordele van de K.O.( °et wordt goedgekeurd. Het betri Is tc een verhoging van de toelage n e/e de ongevallen met de famil 5 ee Buyl in Nederland en Adolf D Drdt Baerdemaecker te Asse. n hi Gunstig advies wordt verleen >n A aan de brandweerbijdrage (nt and Aalst) met een verhoging va iaan 60.000 fr (nu dus totaal 220.00 sleg fr) ^en GEMEENTEWERKMAN: ,on Uit de kandidaten voorde plaat 5 vj van gemeentewerkman 1/2 g< jy0 schoolde A. nl. M. Moens. I Va Pessemier. V. Pots. R. V^ter Broeck en C. Van Handenlu« koos de Raad met zes stemm® bij 4 onthoudingen Maurit Moens. Na goedkeuring door d< hogere overheid treedt hij te' spoedigste in t'unktie. |j

De Voorpost | 1975 | | pagina 2