MEER BLOEDGEVERS VIVIANE DE MAESSCHALCK WINT NEGENDE HOFSTAADSE ONTDEK-DE STERWEDSTRIJD EXPO «DE LENTE» AALSTERSE AKKEFIETJES «MEN MAG HET NOOIT VERGETEN KLADDERADASJ 4 - 16-5-75 - De Voorpost UITSLAG ONTDEK DE STER WEDSTRIJD '75 1De Maesschalck Viviane uit Zele (This world today is a mess). 2. De Craecker Hilde uit Lede. (You) (eigen kompositie) 3. Inge Andries Puppet on a string. 4. Hugo en hilde 5. Aerts Pieter 6. MartineenCarla 7. Lieve Hutsebaut De Potter Gina 9. Cocquyt Marc en Carla 10. Cornaud Alfons 11De Cuyper Walter en Luc 12. Cocquyt Marijke 13. Bosman Carine Jan en Francois en Jos 15. Cocquyt Carine 16. Kris en Jo 17. Van Den Broecke Marcel Van Caelenberghe Dirk 19. Van Neck Erna 20. Tempest Tackaert Marc 22. Temmerman Eric 23. Robijns Erwin Van Moorhem Jos 25. Cornaud Nicole 26. Vernaillen Micheline 27. Robijns Gilbert 28. Tony Reno In de aktie van de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis, afde ling Aalst, schijnt werkelijk schot te zitten. Buiten een paar uitzon deringen is de opkomst van donors zeer goed. De nieuwe afdelingen kennen werkelijk sukses en ook afnameper- soneel is reeds ter plaatse te vinden, niet alleen sedert jaren te Mere, Lebbeke en Merchtem maar ook in enkele nieuwe afdelingen. Rekordcijfers werden geboekt te Lebbeke met hoogvliegers als 316 en 312 bloedgiften Onder dat aan tal schuilen ook 31 «nieuwelingen- wat dus beloftevol is voor de toe komst. Opwijk blijft ook niet bij de pakken zitten en wist weer 116 gevers bij elkaar te boksen, waaronder ook 12 nieuwe. De afdeling Mere kende de vorige keer 195 giften doch nu waren het er 152. Zat de moeheid na de kaar tavond er misschien nog in? Merchtem loopt wel even terug van 164 naar 119. De familie Fey- ten zal wel zorgen dat dit aantal weer oploopt. Lede telt voor een begin 66 do nors, dat is dus wel zeer hoopge vend. In Peizegem was er een misver stand met het schrijven van de uit nodigingen en moest alles in 24 u. tijd in elkaar gestoken worden Niettegenstaande deze handicap waren er toch nog 70 bloedgiften. Alhoewel de dagen (Witte Donder dag en Goede Vrijdag) er zich min der toe leenden telde Dender- Tijdens het afgelopen jaar '74 organiseerde Dom Joris Vertonghen van de abdij Affligem, die inmiddels grote bekendheid heeft verworven door een aantal uitzendingen van de Vlaamse Televisie, in het Kultureel Centrum Affligem een tentoonstelling onder de titel «De Herfst». Het was een evokatie door planten, vruchten, zaden en takken van de grote rijkdom van het najaar. Deze tentoonstelling kende dan ook een ongehoord succes vermits er meer dan 7000 bezoekers kwamen. Op de tweede zondagnamiddag telden we 1700 bezoekers! Ook zeer veel scholen bezochten deze unieke tentoonstelling. De reakties waren dan ook zo bemoedigend dat nog tijdens de tentoonstelling van De Herfst besloten werd in het voorjaar 1975 De Lente uit te beelden, vooral dan met levende planten, kruiden en bloemen. Aangezien de bloeiperiode en de frisheid van de planten binnen tentoonstellingsverband betrekkelijk kort is werd dan ook een beperkte doch drukke periode uitgezocht van Hemelvaart tot Pinksteren. Het wordt een Tiendaagse van de Natuur die grote mogelijkheid tot massaal bezoek biedt gezien het groot aantal verlofdagen in deze periode. Dom Joris wil weer zijn beste krachten inspannen om de bezoekers werkelijk een summum van uitgekozen planten en kruiden te tonen en dit in een grandioze opstelling. Ook de Hekelgemse bloemisten willen zich niet onbetuigd laten en zullen weer zorgen voor een prachtig decor van bloemen die zij, na meer dan zestig jaar ervaring, in hun serren weten te kweken tot prachtstukken. Gezien de zeer beperkte periode zal het wellicht niet mogelijk zijn te voldoen aan alle aanvragen voor een geleid bezoek. Men gelieve dus zeer op tijd te schrijven of te telefoneren aan het adres van Dom Joris Vertonghen, Abdijstraat 6,1790 Hekelgem. (tel 053/66 70 25, bij voorkeur na 20 u) Deze tentoonstelling die geopend werd op woensdag 7 mei is nog open op zaterdag 17 mei van 14u30 tot 20u zondag 18 mei van 11 tot 13u en van 14u30 tot 2Ou tweede pinksterdag zoals op zaterdag. Op andere dagen en urenop aanvraag. Zaterdag jl. veroverde de Aalsterse Brandweerploeg het kampioenschap van Oost-VIaanderen. Niet minder dan 11 ploegen namen te Deinze deel. Oudenaarde, Wichelen en Erembodegem waren er op gebrand om de titel van Aalst af te snoepen. De A als te naars werden echter voor de zesde maal kampioen en dit onder de leiding van luitenant K. Ruysinck. In 74 seconden voerde de Aalsterse ploeg de opdracht uit die bestond uit een foutloze opstelling ter bestrijding van een brand. De Aalsterse ploeg bestond uit groepsoverste Willy Allo, Paul De Pierre, Rudolf Maes, Jean-Paul Van de Velde, Jan Descamp, Jean-Marie Van de Velde, René Boeykens, René Callebaut, Roland Weymeersch en Marc Van de Velde. Aalst is bovendien Kampioen van België en hoopt volgende maand te Landen zijn titel te kunnen behouden. Op Hemeivaartdag 8 mei, hebben te Aalst ongeveer achthonderd mensen naar jaarlijkse traditie een plechtige herdenkingsmis bijgewoond, ingericht door Broederband ter herinnering aan de in het voorbije jaar overleden leden. Na de mis had een sfeervolle middagbijeenkomst plaats waarop het woord werd gevoerd door Lieven Bockaert kleinzoon van wijlen Frans Daels door senator Wim Jorissen en door Broederband-bestuurslid Frans-Jos Verdoodt. Het bekende koor 't Snoerke zorgde onder leiding van Edgard Van den Bruelle voor een sfeervolle en volkomen gave omlijsting. Onder de aanwezigen vermelden wij ook Schepen Jan De Neve en raadslid Jan Caudron van Aalst en volksvertegenwoordiger Georgette De Kegel van Ninove. Broederband heeft als voornaamste doelstellingen het helpen van getroffenen van de repressie die in sociale moeilijkheden verkeren en het in ere houden van de herinnering van alle overleden vjaamsgezinden. Voor het eerst in de geschiedenis van de toch wel talrijke herdenkingsplechtigheden van vooraanstaande daensisten, worden thans in het gewest Aalst herdacht: de gebroeders Daens, Hector Plancquaert, Alois De Backer en Frans Lambrecht. En mét hen: de ongekend gebleven leiders van het eerste uur. Hiermee is een bijzonder goede gewoonte ingezet om al de maar helaas de onbekend gebleven leiders figuren van het daens isme weg te halen uit de schaduw van priester Daens. De plechtigheden zijn als volgt: 19 mei 1975 (tweede Sinksendag) om 9.30 aan de Kerk van Denderhoutem. Ter herinnering aan Alois De Backer. 1 juni 1975 om 9.30 uur aan de Kerk te Outer. Ter herinnering aan Hector Plancquaert, Frans Lambrecht en Denk Ceuterick. 22 juni aan de St.-Martinuskerk te Aalst om 10 uur. Ter herdenking van de gebroeders Daens en de medewerkers van het eerste uur. Te Outer en te Aalst heeft na de mis een korte plechtigheid plaats bij het graf of monument van de herdachte daensistische leiders. De gelegenheidstoespraak zal er telkens gehouden worden door onze medewerker Frans-Jos Verdoodt. Bij de sociale verkiezingen in het Aalsterse kwamen reeds tw~ bedrijven aan de bzurt. Bij Technochrome-Erembodegem b haalde het ACV twee verkozenen (1 voor de arbeiders en 1 voor bedienden) en het ABVV, twee voor de bedienden, één voor arbeiders en één voor de jongeren. Bij Tupperware-Aalst ha het ACV twee verkozenen en het ABVV vier. Tijdens de vorige week gehouden jaarlijkse alscn,®*>e vergadering van de Regionale Interkommunale Elektrici teitsmaatschappij, werd het cijfer vrijgegeven van het aanta aangeslotenen op het Kabeltelevisienet. In 1973 werd gesta met de TV-distributie. Einde 1973 waren 736 gezinnen effektief aangesloten. Dat in 1974 het antal aangesloten j gezinnen enrom opliep blijkt uit het cijfermateriaal. Het totaal aangesloten gezinnen bedraagt 87.535, de aansluitbare I gezinnen in een eerste fase: 34.171 en het eind '74 effektief aangelsoten gezinnen beloopt 10.476. Wat allemaal reeds mogelijk is voor 6 tot 16-jarige jongens en meisjes tijdens de zomervakantie: Wandel en trektochten, sportinitiatie, leren dansèn, leren toneelspelen en verhaaltjes vertellen, leren drukken, spoortochten in de natuur, bosspelen, poppen maken, maskers maken, muzikale expressie, kamperen, pick-nicken, schilderen, boetseren, knutselen, natuurexploratie, bezoeken aan fabrieken en oude gebouwen, speelse touristische rondgangen, verkeersreglementen onder de knie krijgen, wonden leren verzorgen (een E.H.B.O.-kursus aangepat aan 6 a 9 jarigen)... en dit alles onder begeleiding van bevoegde mensen. Verenigingen en organisaties die tijdens de maanden juli en augustus iets doen waaraan jonge mensen van 6 tot 14 jaar kunnen aan meedoen, gelieve deze aktiviteiten te komen inschrijven op vrijdag 30.5.75 in de filatelistenzaal van de Stedelijke Jeugdbibliotheek,: 21.91.89 TENTOONSTELLING KON CENTRATTEKAMPEN IN DE MIKISKLUB. Er blijven er elk jaar minder over dertig jaar na de bevrijding uit de Duitse koncen- tratiekampen. Velen van hen die het toen toch wisten vol te houden, zijn intussen gestorven. Samen met hen vervaagt stilaan de kwade droom... En eigenlijk precies daarom, richtte de Mikisklub te Aalst een tentoonstelling in over deze kampen. Aan de hand van fotomateriaal wordt men gekon- fronteerd met de gebeurde misdaden van nazi-Duitsland. In het kader van deze tentoon stelling werden zaterdag jl. enkele films geprojekteerd en hield een oud-gevangene een voordracht. Heel wat jonge mensen kregen zo een beeld, van hoe het er ooit aan toe ging. Massamoorden, uithongering. handelen in de loop van geschiedenis niet bij alle m) gendheden aantreft, stelde o' zegsman duidelijk het ond scheid tussen straf- en we kampen en de uitroeiïngska pen van Duitsland. Het inderdaad in het socialistisc^ kamp steeds meer de gewooi( geweest om via een of ande werkkampensysteem de men: 'heroptevoeden' dan te doen koude uitroeiing. We denken aan de periode na Kubaanse revolutie en aan recente uitlatingen van Vietn meese leiders. Maar zo diep gaat de tentoo, stelling op de materie eigenlt niet in. tentoonstelling houdt, is om tegen te gaan dat men het beeld van deze kampen vergeet. Vol gens hen, leven we konstant onder de bedreiging in het kapitalisme een fascistische tendens overwint en demokrati- sche krachten derwijze onder drukt. Als voorbeelden kan men Chili en de pas bevrijde koncen- tratiekampen in Zuid-Vietnam aanhalen. Op onze vraae of men dereeliik Mestkuikens (breedborst) Poeljen beste legrassen Kalkoenen witte bronskleurige te bekomen als eendagse van meerdere weken Pluimveebedrijf jr A. VEREECKEN - tr BLONDEEL Baron Tibbautstraat 47 Overmere - Tel. 091/67.52 49) Open alle werkdagen van 131 20 u. 's Zaterdags van 8 tol 18 u. 's Zondags gesloten. De Aalsterse karnavalgroep De Klodderonnen bestaat zes jaar./ Reden te over om hun «eerste kommunie» te vieren./ Dit gebeurde dan ook op zondag 4 mei./ (foto E. Lamin) BRENDAN De negende uitgave van de Ontdek-De-Sterwedstrijd werd een absolute meevaller voor de inrichtende Scoutsgroepen Sint- Lutgardis. Voor een ruim publiek kwamen achtentwintig kandidaten hun zangkwaliteiten laten bewonderen. De belangstel ling voor deze wedstrijd was zo groot dat men zaterdag zelf verschillende gegadigden heeft moeten weigeren. leeuw 97 giften. Vlierzele - Papegem dat hoopte de 50 te bereiken had er 39. Men zal er de handen moeten in mekaar slaan Enkele zwakkere broertjes zijn dan Haaltert (29), Nieuwerkerken (22). Hekelgem (25). Te Buggenhout - Opstal was men gelukkig want met 92 benadert men het aantal van vroeger «Na regen is er weer zonneschijn» te Buggenhout! Meldert is en blijft een probleem op gebied van bloedafname. Niette genstaande inspanningen, publi- katies, een aansporingen kwamen er de laatste malen slechts 12. dan 8 en daarna weer 12 donors opda gen. Is het onverschilligheid of is het wat anders? Met 14 nieuwe leden behaalt Te- ralfene de 55 bloedgiften en als het zo voortgaat zal naar een gro ter lokaal dienen uitgekeken te worden Bavegem (15) en Liedekerke (45) behouden ongeveer hun vorig aan tal, en SL Lievens-Houtem brengt het tot 50 Totaliserend kan het hele resultaat bemoedigend genoemd worden en waren er tegenover het eerste tri mester 1974 110 giften meer, zijnde 1532 voor 1974 tegen 1612 voor 1975. Nog in de afdeling Aalst zelf ko men steeds meer mensen opda gen Regelmatig bieden zich te Aalst wekelijks een dertigtal do nors aan. Weetjes: Er wordt gezorgd voor plaatse lijke afneemsters te Opwijk, Peize gem, Denderleeuw en Teralfene. Te Oordegem is een nieuwe bloedinzameling met om te begin nen 26 donors. Tien nieuwe zetels voor af name werden besteld. Voor de gewone bloedgevers blijft het kenteken de bloeddruppel terwijl aan vereremerkten het ken teken «de pelikaan» zal worden uitgereikt, Aan nieuwe bloedgevers zal een stencil met allerlei nuttige in lichtingen worden overhandigd. De attesten voor het bekomen van een dag verlof dienen volledig ingevuld te worden om narigheden te voorkomen. Voor de wisselbeker Dr Mat- thieu staat St-Lievens-Houtem aan de kop met een aanwinst van 22.4%. De afdeling Mere viert haar tienjarig bestaan op zaterdag 7 juni a.s. In Merchtem was Louis Dubois, August De Boeckstraat de 60.000e bloedqever L.H. Nadat de kandidaten reeds tijdens de namiddaguren had den gerepeteerd werd om half negen met de echte wedstrijd gestart in een goede ambiance en met de presentatoren Annemieke Van Neck en André Eeckhout. Het Leedse duo De Kuyper had de eer om de zaal op te warmen, waar ze met hun «Nieuw Leven» slechts gedeeltelijk in slaagden. Toen de Hofstaadse Tony Reno voor het publiek verscheen zorgden de Hofstaadse bakvisjes voor een zulkdanig applaus dat de jongen met zijn liedje «Je zien huilen kan ik niet» de samen hang met het orkest verloor. Mark Tackaert maakte indruk met zijn geslaagde presentatie en zijn eigen liedje «Freedom» werd knap geakteerd. Micheline Vernaillen uit Buggenhout bracht een onvoldoende afge werkt Vlaams liedje. Inge Andries bracht met een extrava gante kleding een zeer gesmaakt optreden en met haar «Puppet on a string» kon ze zich door een overigens kompetente jury een derde prijs laten toekennen. Ook Gina De Potter zong een knap «Could it be hapiness» en ze werd gevolgd door Viviane De Maesschalck die het moeilijk te vertolken «This world today is a mess» op een formidabele afge werkte manier naar voren bracht zo dat ze één van de grootste kanshebbers werd. Ook Hilde De Craecker uit Lede was steengoed met haar eigen kom positie «You». een melodieus en prachtig vertolkt nummer. Het was duidelijk dat men hier twee serieuze kanshebbers kreeg want ook de punten van het publiek die na elk nummer werden bekendgemaakt lagen opmerkelijk heel hoog. Erna Van Hecke bracht een Marva- imitatie met «Vrede voor ieder een» iets wat ook Robijns poogde met het Willy Sommersnummer «Liefde straalt in je ogen». De stad Aalst verwierf in de Keyserstraat enkele woningen in eigendom./ Eén dezer krotwoningen is de voormalige Patatbar Voelt het stadsbestuur er iets voor deze roemruchte bar te eksploiteren?/ Er is werk op til voor de Werkgroep Leefmilieu./ Een onderzoek commodo et incommodo is geopend voor de aanleg van zowel ondergronds als bovengronds voorziene buizen van de stadsverwarming naar het geplande bankgebouw aan de Marktweg en de dreef van Schotte./ Het Corum Alostum Imperiale, U allen welbekend heeft gebrek aan strooien hoeden en bolhoeden van «den ouden stempel», die evenwel nog in goede staat verkeren./ Het koor vraagt aan alle echte Aalstenaars die nog dergelijke hoofddeksels uit de dertiger jaren op hun zolder zouden rondslingeren hebben en ze kunnen msscn, deze attributen aan het Corum te bezorgen./ Ze worden in dank aanvaard op het redaktiebureau van De Voorpost, Pontstraat 64, Aalst of bij Fotohandel Herman Louis, Nieuwstraat 24 te Aalst./ Men zegge het voort en zoekt overal./ Allen naar de «Paardenzitting» In de Aalsterse stadhuis raadzaal, vandaag vrijdag om 20 uur./ Carine Bosman hield de goede vaart erin met «Windmills of your mind». Carine Cocquyt en Nicole Cornand brachten beiden «Een kind zonder moeder» en in het smartlappengenre werden ze hierin gevolgd door Marcel Van Den Broecke die met «Is er een ander tussen jou en mij» slechts een lauwe indruk naliet. Hugo en Hilde uit Sint-Niklaas daar entegen brachten met «'t Is niks mijn lief» een prachtig eigen luisterlied zodat hun vierde plaats ruim verdiend was Gilbert Robijns maakte een minder geslaagd optreden met zijn «Nooit of nooit». The Tempest, een beatorkestje uit Dendermonde had vooral veel lawaai meegebracht en hun «She loves you» werd door de jury slechts met een twintigste plaats beloond. Kris en Jo brachten een prachtig eigen liedje «De Muize- valle». Lieve Hutsebaut was een moderne troubadour met haar «Doorheen de zeven beuken». De twaalfjarige Jan Van Caelenberghe begeesterde met zijn «My Coucochou» slechts weinigen, wat nagevolgd werd door Alfons Cornand en Erik Temmerman. Marijke Cocquyt en Martine en Carla kwamen heel wat beter over bij het publiek, terwijl Pieter Arts met zijn «Minnestreel van de Nacht» het beter deed. Het optreden van Jan en Francois kwam zeer lusteloos over en ook Jos Van Moorhem had gelijk als hij zich afvroeg waarom hij deelnam (liedjeBecause). De jury trok zich toen terug en de toeschouwers kregen het gastoptreden van Rita Linden met een viertal liedjes. Over de uitslag bestond toen nog weinig betwisting, enkel de eerste of tweede plaats werden slechts op de valreep genomen. De Persprijs ging uiteindelijk naar Hilde De Craecker terwijl Viviane De Maesschalck laure aat van deze Ontdek-De-Ster- De jury van de Ontdekt de ster wedstrijd te Hofstade (jm wedstrijd werd gekroond. Ook de prijs van het publiek werd haar deel. Prachtprijzen waren voor alle deelnemers voorzien zodat alle deelnemers en zeker de beide winnaressen die met een hele klad supporters waren opgekomen tevreden huiswaarts konden keren. Achteraf werd het bal opgeluis terd door Second Art, die als begeleidingsgroep van de deel nemers echt prachtwerk ver richtte. Profiel van de winnaressen Hilde De Craecker Twintigja rig meisje uit Lede. Treedt reeds anderhalf jaar op en won reeds twee crochetwedstrijden. Heeft een eigen begeleidingsgroep en heeft naast een prachtige stem en een heleboel eigen gekompo- neerde nummers ook haar verschijning mee. Viviane De Maesschalck zestienjarige uit Zele treedt reeds op van haar elf jaar, nam ook voor de derde maal in Hofstade deel en zong reeds met het orkest van Truus en Popowski. Zou graag een plaat opname maken. Met haar overwinning, waarvoor ze de ereprijs minister Chabert kreeg, zit dat er dik in. DIRKDAELEMANS;

De Voorpost | 1975 | | pagina 4