Motornieuwtjes )ameswielrennen te Buggenhout MIDDELBURG WINNAAR /an Gijseghem en Van De Moortel winnaars tijdens het weekeinde TESTWEDSTRIJD AVANTI LEBBEKE - AALST SPORTIEF DENDERM0NDSE SPORT- EN KUITURELE AFGEVAARDIGDEN OP SPORTIEF PAD HANDBAL Internationaal tornooi van Aalst Sportief Jenny: achtste Dames - Zaterdag 24 mei om 20 uur Tony De Witte naar huis Blijveln moeilijkheden verder duren? Geluids- kcntroles op de motorcrossen Bekers Dames Zonder nederlaag Vergadering A If ons De Block Kampioenviering Rik Van Boven 19 terrei icieshej ICD fe Duntenl de 8ej lorsproj alco uj met (J bracht 1 ijk (i overal i 12. Pi ermeira ontva i van srwijl; ook s Leyb de dames werd Mariette Laenen te Buggenhout in de bloemen gezet. Carina Meskens werd op hon- meter van de meet in een val betrokken met Rosette Van der Stuyft. Ook zij kreeg een rtii- voor haar prachtige prestatie. (C) aco lalck Cai ené Van Der Vorst, vorig seizoen nog bij de BMB en nu in de Ókl?!8 zich reet's een Paar weken in de kijker gereden doch 1 u ras er voor zonc'a9 no9 n,e' 'n geslaagd een eindzegen op ja jn naam te zetten Tijdens de Pinksterprijs te Wetteren is hij Ida 6 iar nu wel in geslaagd en mocht na afloop van de wedstrijd jOosj m ook eens met de bloemen zwaaien, may cobs fPANNENDE REEKSEN BIJ INTERS. lerop tijd" ~yriel toch erfde wilde bben reel" jeko- s die koop eren. wan- noest epen isten iooI unten. p een prachtige maar verra- Beno erlijke omloop hadden de uitenden supporters vooral voor de Inters. Hoe ver- er de wedstrijd vorderde hoe Jannender aangezien het aak veranderen van de posi- vooraan. 'an Der Vorst is er nochtans liet in geslaagd een reeks- verwinmng te boeken. In de erste reeks was het een an- ere kampioen Johan De Cuy- die zich de beste toonde deze zanderige omloop an Der Vorst die bij de aan log van deze reeks wat op achterplan was geraakt on zich vrij vlug hernemen «n tegen het einde toe zich P de tweede plaats te ko len nestelen. Dit zelfde ge- eurde met hem ook in de reeks zodat ons pgevallen dat Van Der Vorst lijkbaar wat schrik heeft van e start. In deze tweede reeks !®ef hij opnieuw in tweede hangen achter een oer onregelmatig rijdende uido Verburgh. In de derde leks kwam het er nu n-iet leer op aan voor een reeks- "erwinning te rijden. René an Der Vorst, die het klappen in de zweep kent, had dui- slijk begrepen, nadat hij vlug rekensommetje had laakt, dat hij absoluut niets iende te forseren en dat hij i een zetel naar de eindover- •inning kon rijden. •isschien betekende deze overwinning van Van 8r Vorst nu ook de defini te doorbraak in de BLB 'i de uitreiking van de bloe- •on misstond zijn gezelschap fcer niet tussen de twee ndere kampioenen De Cuy- 8r en Verhoeven die respek- telijk tweede en derde mdigden. Van de buitenlan ds was het vooral de Ne- jjjander Arno Bosch 'ch naar voor werkte. Met een |®ksoverwinning en een In de eindklassering '°gen we in de komende «dstrijden hem zeker nog toraan verwachten. ElJGDTALENT voor geert .AN GIJSEGHEM EN RONNY M DE MOORTEL. nieuwelingen 125 cc. was het zoals te verwachten opnieuw Geert Van Gijseghem die niet de minste tegenstand dulde. In beide reeksen die hij ook won ging hij telkens als eerste van start en na een paar ronden was er tel kens een kloof geslagen dat de anderen niet meer toeliet nog enige hoop op overwin ning te koesteren. Ook bij de juniores sloeg Van De Moortel uit Waasmunster een dubbele slag, zonder eni ge tegenstand te dulden reed hij tweemaal naar de overwin ning wat hem dan ogje bloe men opleverde. Een andere streekpiloot bracht ons niet wat we van hem ver wacht hadden. Geert De Ruys- scher van wie we nu toch stilaan gewoon zijn hem met bloemen te zien zwaaien had eerder pech. Reeds van voor de aanvang hadden we verno men dat de omloop te Wette ren zeker niet naar zijn hand was. Doch tijdens de eerste reeks zag het er nog niet zo slecht uit. De start was wel niet te bijzonder maar met de klasse waarover deze zeven tienjarige piloot beschikt slaag de hij erin zich in tweede po sitie te vestigen. Op een paar ronden van het einde geraakte hij gekwetst en moest toezien hoe Wouwenhuyze nog over hem ikwam. Ook in de tweede reeks kon Geert zijn meester schap niet bevestigen en bleef hangen achter een schitteren de Slock die ook de tweede reeks won. In de eindklasse ring kon De Ruysscher toch nog op gelijke hoogte van Wouwenhuyze komen de tijd sprak in zijn nadeel. NOG GEEN DOORBRAAK VOOR DEROOVER. Bij de BVM te Lessen, waar opnieuw punten voor het kam pioenschap werden gèdeeld heeft Eddy Deroover nog steeds niet kunnen bevestigen De strijd ging vooral tussen Gilbert Derijoke, gewezen BLB plioot, en de Nederlander Vinok. In alle drie de reeksen was het steeds de Nederlan der die het eerst van start ging. iDerijcke moest telkens uit een mlndergoede positie terug komen wat hij ook deed Tweemaal maakt Vinck naar het einde toe een slippertje Het internationaal handbaltornooi voor Dames ingericht door Aalst Sportief, kende een zeer degelijke Buitenlandse bezet ting. Bleef de prestatie van de inrichtende club lichtjes onder de verwachtingen, het is een feit dat de Nederlandse clubs duidelijk sterker zijn dan de Belgische. Vooral winnaar Mid delburg kwam heel sterk te voorschijn. Ook de andere Neder landse deelnemer Sluiskil liet een sterke indruk en eindigde op de derde plaats. T.V. Mulheim uit Duitsland gaf bij het tornooibegin even eens de indruk een mogelijke winnaar te kunnen worden maar ook zij dienden zich uit eindelijk met het meesterschap van de Nederlandse meisjes neer te leggen. Van de Bel gische deelnemers wist Uilen spiegel zich het best te plaat sen. Ondanks een nederlaag tegen Aalst Sportief legden zij beslag op de tweede plaats en bewezen meteen dat de dameshandbalsport in België ook niet is blijven stilstaan. Met Goes op de vierde plaats was het Nederlandse meester schap echter volledig. On danks de eerder teleurstellen de zesde plaats dient Aalst Sportief gefeliciteerd voor de wijze waarop zij de dames handbalsport blijft propageren in België. Ter informatie de uitslagen van Aa'st Sportief en Uilenspiegel tijdens het tor nooi Aalst Sportief - Ganshoren 5-3 TV Mulheim - Aalst Sp. 2-0 DJK SG Oberhausen - Aalst Sportief 1-3 Aalst Sportief - Middelburg 3-9 Aalst Sportief - Goes 1-2 te Buggenhout. De echtgenoot van Rosette Van der Stuyft staat haar bij na den val op honderd van de eindstreep- (C) Zaterdagavond om 20 u. zal in de Grembergse Sporthal uitgemaakt worden wie de titel kampioen van België 1974- 1975 zal veroveren. Zoals U weet eindigden Aalst Sportief en Avanti Femina de kompetitie op gelijke hoogte zodat een testwedstrijd zal dienen uit te maken wie deze pres tigieuze titel zal mogen voeren. Kampioen van België is in feite een bombastische benaming voor een kompetitie waaraan geen Waalse clubs wensen deel te nemen. Na de innovatie een jaar geleden wensen de Waalse clubs inderdaad geen eindronde meer te spelen. Maar ook met de deelname van de Waalse clubs konden wij ons aan een finale verwachten tussen Aalst Sportief en Avanti. Inder daad, deze beide clubs samen met Uilenspiegel en ook wel Ambiorix, domineren het Belgische dameshandbal zo dat het toekennen van de titel kampioen van België dan toch wel terecht is. Voor zaterdagavond gaan wij ons niet aan een pronostiek wagen. Avanti en Aalst Sportief zijn inderdaad heel sterk aan elkaar gewaagd en ondanks Aalst Sportief tijdens de voorbije kompetitie de Lebbeekse meisjes tweemaal overwon, vertrekt Avanti zeker niet kans loos in deze beslissende wedstrijd. Een zaak staat vast, de toeschouwers zullen getuige zijn van een zeer span nende wedstrijd die, voor Belgische normen, op een zeer goed spelpeil zal drijven. waarvan Gilbert gebruik maak te om hem dan ook tweemaal een reeksoverwinning te ont futselen. In de eindk'assering was het dan ook Oerijcke die won voor Vinck en Deroover. WILLY DE WITTE WINT EEN REEKS EN VALT UIT. Te Borgloon ging onze be langstelling vooral naar het duel bij de seniores tussen Willy iDe Witte en Van Baelen die zeker een geslaagd herop treden doet. In de eerste reeks stond er vrijwel geen maat op Willy De Witte die op zeer gemakkelijke wiijze de reeks won. De tweede reeks verliep voor hem niet zo goed want na een slechte start slaagde Willy er niet meer in om nog terug te komen niettegenstaande onmogelijke inspanningen. Vermelden we nog dat Willy ook in de motocross der ge- laagputten te Stekene pech kende. V.S. Voor een viertal weken werd Tony De Witte, nieuweling 250 cc BLB, gekwetst toen hij als toeschouwer stond te kijken naar een wedstrijd. Tony diende toen overgebracht te worden naar het hospitaal waar hij gedurende enkele weken werd verzorgd. Sinds vorige woensdag is Tony nu uit het hospitaal ontslagen doch van heroptreden is er voorlopig nog geen sprake. Onze lezers zullen zeker al meer vernomen hebben omtrent de moeilijkheden die er rijzen bij het verkrijgen van een toelating tot het organiseren van een mo torcross. Wanneer wij nu eens alle gegevens doorlopen dan kun nen we toch niet nalaten enkele bedenkingen te maken Wij zijn De h. Braeckman en een andere afgevaardigde van de BLB waken over het goede verloop van de motorcrossen, (VS) Dat de BLB zeker zoveel moge lijk in het werk stelt om alle geluidsbinder tegen te gaan heb ben we opnieuw kunnen vaststel len te Wetteren waar op verschil lende plaatsen controles werden gedaan. De heer Beeckman en een andere afgevaardigde van de BLB verklaarden achteraf da^ er slechts een paar maolhfnes waren die boven de 92 decibels gingen. Deze piloten worden hiervan op de hoogte gebracht zodat zij bij een volgende wedstrijd deze ge luidshinder dienen te verminderen Wij wijzen er wel op dat deze controles ge/daan worden door de BLB zelf en niet op bevel van hogerhand. Dus toch een bewijs dat de BLB alles in het werk stelt om zoveel mogelijk moei lijkheden uit de weg te ruimen, VS het erover eens dat normen dienen te worden nage leefd maar dan is het toch maar normaal dat deze door elke bond dienen nageleefd te worden en of dit altijd zo Is betwijfelen we sterk. Wanneer een wedstrijd plaats heeft dient deze een bepaalde afstand van de woonkern van een gemeente door te gaan Nu vra gen wij ons dan toch af of het normaal is dat bij de grote bond de BMB de wedstrijd te Eke op ongeveer 200 meter van de kerk plaats heeft. Dit is dus zeker een bewijs dat er twee maten en twee gewichten zijn of moe ten we anders zeggen dat men de lieffiebberssport wil kelderen Andere moeilijkheden komen ook vaak voort uit politieke toestan den in sommige gemeenten en gebeurt er dan ook vaak een onderlinge strijd die de sport be nadeeld. VS Aalst Sportief - Sluiskil 3-4 Aalst Sp. - Uilenspiegel 4-3 Sluiskil - Uilenspiegel 5-6 Uilenspiegel - Goes 5-2 Uilenspiegel - Middelburg 4-8 DJK SG Oberhausen - Uilen spiegel 3-3 TV Mulheim - Uilenspiegel 1-2 Ganshoren - Uilenspiegel 2-6 EINDSTAND 1. Middelburg (Nedl.) 2. Uilenspiegel (Belg.) 3. Sluiskil (Ndl.) 4. Goes (Nedl.) 5. TV Mulheim (Duitsl.) 6. Aalst Sportief (Belg.) 7. DJK SG Oberhausen (D.) 8. Ganshoren (Belg.) EVA. TER ATTENTIE VAN ALLE SCHUTTERS TUSSEN DURME- SCHELDE EN HET WAASLANP AANDACHT HEREN SCHUTTEL Er zijn weer van onze geachte sportbroeders op strooptocht. Op de laatste schieting inge richt door de schuttersmaat- schappij „APOLLO" in Zele op 12 mei 1975 zijn er weer twee nieuwe pijlen ontvreemd. Langs deze weg richten wij ons tot alle schutters met nog een beetje sportief gevoel, om eventuele dieven van schut- tersmateriaal te helpen ont maskeren. Voor eventuele identiefikatie van de ontvreem de pijlen volgt hier een be schrijving karton fiber buizen, nr. 4 SS Archery geel, groene meten, twee rode en een groe ne veer, houten koppen met ertalonen drietrap. Wij vragen allen uw medewer king om de plaag van dief stallen van pijlen tijdens de schietingen uit te roeien, want het blijft niet beperkt tot pij len, het is al meer dan eens voorgevallen dat er zelfs bo gen gestolen werden. Zo is onlangs in een bepaald lokaal in de streek een boog van om en 'bij de 13.000 F ontvreemd. Heren schutters het is aan ons en aan u om deze plaag eens en voor altijd uit te roei en. Indien u inlichtingen moest hebben over ontvreemd mate riaal stel u dan zonder verwijl in verbinding met het bestuur van maatschappij Apollo" te Zele. Door samenwerking kun nen wij de plaag die onze sport al zo lang teistert uit roeien. En aan de heren stropers nog dit. in het vervolg zult u bij ons geen kans meer hebben. Er zal een speciale bewaking georganizeerd worden bij het materiaal. Blijf dus liever weg Voor schuttersmij. Apollo" de secretaris-inrichter André Van Driessche de voorzitter Werner Van Geyte Sporttrofeeën RUPA Vooruitzichtstraat 25a AALST Tel 053-21.39 51 Jenny De Sme^ deed het In de dameskoers te Buggenhout allesbehalve slecht. Integen deel deze knappe «koereur» finishte er achtste, (mvh) De Lebbeekse biljartklub De Zandmannekens biljarte reeds 1'74 bekers bij mekaar. Zeker een rekord. De Lebbeekse kam pioenen streven nu naar het ronde cijfer 200. (vds) De dames zijn definitief voor biljar^ gewonnen. De Zand mannekens uit Lebbeke organi- zeren een tomooi waarvoor reeds de eerste dames zijn in geschreven. Kader inlichtingen omtrent het tornooi in het lo kaal bij Oh Buslot. Stations- sraat Lebbeke. (vds) Willy De Roeck, biljartkeizer te Lebbeke speelde momenteel 50 wedstrijden (kampioen schap) zonder nederlaag. In de schoot van de klub bete kent dit reeds 10 sterrekens (1 sterreken 5 wedstrijden winnen na mekaar). (vds) Op vrijdag 30 mei was de sta tutaire vergadering voorzien voor het voetbalverbond Dur- megewest De vegadering wordt echter verschoven naar vrijdag 13 juni om 20 uur. (vds) Veteraan Alfons De Block ver saagt niet. Deze bij Baasrode aangesloten ouwe taaie was te Kalmthout zesde en te Borg loon arriveerde hij als tiende veteraan in de halve maraton. Hij overbrugde de 21 km in 1 u 25 min. 30". Dat deed hij met een bloeddruk van negen. Tooh wel gewaagd. Na de aan komst bolde hij nadien, per fiet3 naar huis. Wie zegt meer en beter (mvh) Zaterdag 24 mei zet H.3 C. Ajax zijn jeugdkampioenen in de bloemetjes De Ajax kadet- ten en miniemen worden ge vierd om 17 uur in het klub- lokaal Vieux-Temps. Diezelfde Ajax kadetten deden het zeer goed op het internationaal jeugdtornooi te Merksem De Ajaxieden versloegen in de f- nale Bern en behaalden hier door de elfde plaats. Rik Van Boven is een keeper met talenthij speelde eerst voor Borsbeke, werd daarna naar S.K. Aalst getransfereerd en waaide nadien naar Jong Lede over. Rik mag weg. Hij speelde afgelopen week-end prima te Doornik waar hij aan dachtig bekeken werd door «scouts» en maakt een goede kans om door koopgrage ama teurs aan de haak te worden geslagen ónvh) Wat te Dendermonde zelf tot op heden niet kon waargemaakt worden gebeurde tijdens het voorbije Pinksterweekend dan maar In de Ardennen, meer precies te Sugny. Alsof het afge sproken was, kwamen verscheidene Dendermondenaarn uit de kulturele- en sportmlddens er in hetzelfde hotelletje samen. Er werd besloten gezamenlijk aan sport te doen. Jan De Koker gewapend met kaart en kompas loodste het peleton door de prachtige bossen op zoek naar groot wild, dat evenwel afge schrikt door de „Kopvleesvreters" andere en veiligere oorden te bleek hebben opgezocht. Luc Bosman en zijn Linda ble ken over de beste forme te beschikken, want nog voor kwismaster De Ridder zijn ka mera kon instellen, draafde dit duo reeds een paar honderd meter voorop. Sportraadvoor zitter C. Vermeulen en zijn echtgenote maalder er de ki lometers lustig door. Waar schijnlijk als voorbereiding voor de „Massasportaktie" die op 1 juni start. John Verleyen, in een bloedrode training met prachtig K.A.V.D.-embleem er op, voerde een tweede groep aan. die ook de Haute Rivière ging onveilig maken of moe ten we zeggen tijdelijk bezet ten - waarvan Fré Verneirt ge bruik maakte om de Fransen alvast een paar nieuwe Dender- mondse cocktails te leren, die bij sommigen toch wat zwaar op de maag vielen. Op voet- balgebied toonde C. Vermeulen zich duidelijk de sterkste al deden Bosman en De Ridder De Ridder geweldige inspan ningen om het tempo bij te houden. Het ganse gebeuren werd door de plaatselijken met eerder „lede" ogen gevolgd. Er kwam zelfs op een bepaald moment een in- of uitgaans verbod. bekroond met een vroegtijdige kerststemming, waarbij de laatste beschikba re kaars uit Bouillon werd weg gehaald. In deze „duistere" sfeer bewees het gezelschap en vooral „Mit", specialist te zijn in de „finé". Na een weekend van hoogspanning geraakte het gezelschap toch behouuden en wel thuis,waar „rust" het parool zal zijn ge weest in afwachting van de ommegang van het peird. V.C.

De Voorpost | 1975 | | pagina 19