v.u, «HET GEZIN VAN PAMEL» TE MELDERT Tr VRIJE TRIBUNE B.S. K.P. P.V.V. HUIS DER SOCIALISTEN OFFICIEEL GEOPEND r V D» rt-dakiic heeft hel recht dc/r teksten in te korten 2 - 30-5-75 - De V. worden en dat op som ilj ogenblikken naar het pr sionele reikt. II Uiteraard is de ene rol spi JU kulairder dan de andere i toch dient gezegd dat nieni "I I maar dan ook niemand, u toon viel en elk zijn ste bijbracht voor deze impos irmon realisatie. Dat Arnold als Vader Paemel de show heeft gesl zal niemand die zijn toneel o liteiten kent verwonderen. roedet aangenaam verrassend was DVend ANTI-DEMOKRATISCH VU-senator Maurits Coppie- ters heeft vorige week de Minister van Nationale Op voeding De Croo (PVV) geïnterpelleerd over een be- zonder schandalig geval van politiek-syndikale koehan del inzake benoemingen bij het Scholenfonds. Waarover het gaat is zeer eenvoudig over het hoofd heen van eerlijkeen bekwame ambte naren, heeft de h. De Croo op 28 maart jl. een reeks benoemingen en bevorde ringen goedgekeurd van mensen die meestal als enige verdienste hadden dat ze de juiste partijlidkaart(en) op zak hadden en/of ge steund werden door de juiste politieke partij of door het goede syndikaat. Paul Martens, in «Wij» van vorige week, noemt deze onwelriekende zaak zeer terecht: «Het gaat om een reeks partijpolitieke en syn-. dikale kreaturen die, zonder de vereiste bekwaamheid, allerlei lukratieve funkties toegewezen kregen en over de hoofden heen springen van onbesproken ambtena ren, die wel over de nodige bekwaamheden beschik ken.» Deze zaak dreigt trouwens een lange staart te krijgen, want reeds hebben een groep ambtenaren zich in een brief tot de Koning gericht, terwijl anderen aan een dossier werken dat naar de Raad van State zal gestuurd worden. Het wordt ten andere de hoogste tijd dat er een einde komt aan de massale partij-politieke be- noemingspolitiek, die nu reeds een ernstige bedrei ging heeft zich niet eens de moeite genomen om ze te loochenen. Enkele voorbeelden dus. Op 35 bevorderingen in eerste kategorie telt men slechts enkelen die over een diplo ma hoger onderwijs be schikken, alhoewel zulks voor deze soort ambtenaren een vereiste is! Er zijn er zelfs bij die niet eens een diploma van volledige hu maniora kunnen voorleg gen. Eén van de gelukkigen bracht het op tien jaar tijd van studiemeester tot in- spekteur-generaal! Bij de nieuwbenoemden worden alle regels van administra tief fatsoen gewoon en brutaal over boord gegooid door PVV-er De Croo. Een ladder van de NMBS (op zichzelf een eerbaar beroep, versta ons niet verkeerdzal voortaan het Scholenfonds advizeren. De privé-sekreta- ressen van twee ministers mogen doodgewoon een vijftal bevorderingsgraden overslaan! Enz. enz. VU-senator Coppieters noemde deze dergelijke ge schiedenis zeer juist «een zaak van politieke korrup- tie.» Er wordt, zoals nooit tevo ren, te pas en te onpas geschermd met het woord «demokratie». Voortdurend ontdekt men nieuwe bedrei gingen voor onze demokra- tische instellingen. Die be dreigingen vindt men van zelfsprekend...bij de ande ren en liefst bij kleine groepen en verenigingen die wel veel in de kijker lopen, maar in de grond voor de demokratie weinig of geen gevaar opleveren. Het echte gevaar voor de demokratie komt van mensen als PVV- minister De Croo die alle demokratische spelregels met de voeten treden en de staat-administratie overle veren aan onbekwame en gebonden partij-kreaturen! Dr. R. Van Leemputten, volksvertegenwoordiger B.S.P. hel mikpunt van alle konservatieven. Opnieuw is de socialistische beweging het mikpunt van de konservatieven van alle pluima ge. Wij zeggen opnieuw, want het anti-socialistisch offensief werd ingezet ten tijde van Ibrantco om dit voorstel van openbaar industrieel initiatief in de petroleumsektor te kelderen. Sindsdien heeft het land een anti-socialistische regering. Men wilde bewijzen dat het ook zonderen zelfs tegen de socialis ten kon. Het resultaat hiervan is een politiek die zich nog meer dan vroeger afstemt op het ekonomisch liberalisme en op het door de rijken en uitbuiters zo aanbeden privé-initiatief. Eén van de gevolgen van deze politiek is een ongehoorde stijging van inflatie en levens duurte. een enorme toename van de werkloosheid en geen werk voor 52.000 jonge mensen die de school of de universiteit verlie ten. Het is in deze kontekst van het falen van de regeringspolitiek en van het liberaal ekonomisch stelsel dat nien het nieuw anti-socialistisch offensief moet zien. Hierbij is de roerende eensgezindheid van de patroons, de konservatieve politici en de rechtse pers opvallend. Dc georchestreerde kampanje tegen de socialisten en de vinnige aanvallen op de socialis tische beweging in het algemeen en op het A.B.V.V. en Debunne in het bijzonder hebben een dubbel doel. Dit bestaat er in le - verhinderen dat de ideeën van socialisatie van de sleutel sectoren en van zelfbeheer ingang zouden vinden bij de brede volksmassa's en bijgevolg het veilig stellen van de kapita listische belangen; 2e - een deel van de socialisten aan het wankelen brengen en er doen aan twijfelen of hun programma van anti-kapitalis tische struktuurhervormingen (de zgn. radikalisatie) wel elek- toraal lonend is voor het A.B.V.V. in de syndikale verkie zingen vandaag en voor de B.S.P. in de komende gemeente- raads- en wetgevende verkiezin gen. Het ganse reaktionaire orkest is hier vorige week in deze vrije tribune samengevat geworden door Diane D'Haeselcer van de P.V.V. Ontdaan van de tirelantijntjes komt het hier op neer de arbeiders en bedienden offers doen brengen in hun lonen en in hun koopkracht om min of meer uit de kapitalistische krisis te geraken: de nationale koek op nog onrechtvaardiger wijze ver delen onder de bevolking dan nu reeds het geval is en de rijker nog rijker maken; lonen en wedden losmaken van de index van de levensduurte of ze alleszins blokkeren: nieuwe miljarden cadeaus van overheidswege aan het kapitalistisch privc-initiatief doen en het privé-belang van de manitocs van bankwezen en nijverheid blijvend verzekeren. Indien de socialisten aan dit alles positief willen medewerken zullen zij worden toegejuicht, zullen zij lovend worden behan deld in een pers die in dienst staat van het kapitaal en zullen zij misschien ook meer stemmen krijgen van mensen die dagelijks door de massamedia worden misleid en worden opgeruid tegen degenen die voor hun werkelijk belang strijden. Maar vermits de socialisten niet bereid zijn dc kapitalistische moloch, zijn trawanten en zijn tegen de arbeiders en het volk gerichte plannen te dienen, moeten zij worden verguisd en zijn zij het mikpunt van al degenen die macht, aanzien en invloed op de bevolking kunnen doen gelden. In de plaats van de privé-jacht op het profijt willen wij een ekonomie in dienst van alle mensen. Wij willen verzekerd werk. vrijwaring van de koop kracht en een rechtvaardige verdeling van het nationaal inkomen door de demokratise- ring van het ekonomisch leven. Daarom willen wij dë oprichting van gemeenschapsbedrijven en de socialisering van de sleutel- sektoren zoals bv. de energie.-in de plaats van het falend ekono misch liberalisme en de almacht van het grootkapitaal te onder gaan. Ons doel is niet de verstaatsing en evenmin dc nationalisatie van de middenstandsbedrijven. maar het zelfbeheer in een perspektief op langere termijn en inmiddels de arbeiderskon- trole in de bedrijven. Ja. wij willen dat er een andere en betere maatschappij tot stand komt. een maatschappij die in alle takken en in haar verschil lende geledingen steunt op de politieke, ekonomische, sociale en kultureledemokratie. De socialisten zijn bereid hun verantwoordelijkheid op te ne men in de moeilijke situatie waarin het land verkeert. Dit is echter slechts mogelijk op basis van een vooruitstrevende poli tiek die werkelijk verandering brengt in de huidige ekono mische en maatschappelijke verhoudingen. Zo kristene en liberale sociale werkers de schuld van de crisis niet op de arbeiders willen leggen en de gevolgen ervan niet op hun schouders willen afwen telen. dan is hun plaats niet in het koor van het anti-socialisme der konservatieven. maar aan de zijde van de socialisten. Bert Van Hoorick Volksvertegenwoordiger DE ZELFSTANDIGEN De organisaties van de zelfstan dige werkers hebben op de bekende wijze gereageerd tegen de «prijzenstop» zoals die door de regering werd afgekondigd. Het Gemeenschappelijk Front van de Middenstand vreest terecht dat hij mede de kosten zal betalen van deze willekeurige maatregel en drukt de wil uit om de inkomens van de zelfstandi gen te verdedigen en een aktie te organiseren tegen de beslissing van de regering. De stelling van de K.P.B. over dit probleem is gekend ze beschouwt de regeringsmaat regel als onefficiënt en demago gisch en de prijzenstop slechts gerechtvaardigd voor de pro- dukten en voorzieningen van de grote industriële en financiële maatschappijen die op de markt een monopoliepositie verwier ven. Daarom steunt de K.P. de aktie van de zelfstandigen, zoals ze ook die steunt van de loontrek- kenden voor de verdediging van hun koopkracht en tewerkstel ling. Zowel de enen als de anderen zijn slachtoffer van een zelfde politiek die komt van een overheid die in dienst staat van het grootkapitaal. De prijzen politiek van de regering is slechts een deelaspekt van de soberheidspolitiek. die men de werkers tracht op te leggen, terwijl belangrijke fiskale en andere voordelen worden toege kend aan grote nationale en multinationale firma's. De regering liegt wanneer ze verklaart geen uitzondering te willen maken. Die uitzonderin gen zijn er nl. al. en het is zeker geen toeval dat juist petroleum en afgeleide produkten. staal, steenkool, nonferrometalen. huishoudapparaten. hout enz. ontsnappen aan de maatregelen die de zelfstandigen treffen. Het zijn eens temeer dezelfden die door de willekeurige beslissing van de regering worden getrof fen de werkers, de zelfstandi gen. dc kleine en middelgrote ondernemingen. Voorde K.P. is het duidelijk dat de oplossing t.o.v. de problemen van de zelfstandige werkers gelegen is in de samenwerking van alle sociale lagen die uitgebuit worden door dezelfde kapitalis tische monopolies. Voor de nabije toekomst eist en ageert de K.P. voor de verdedi gingvan de levensstandaard van de zelfstandigen voor - indeksatie van de fiskale barema's tot 400.000 fr en afnemende indeksatie ervan tussen 400.000en 750.000 F. - vergoeding van administratieve lasten die door middel van de BTW aan de zelfstandigen worden opgelegd. - afschaffing van de patronale bijdrage voor werkloosheids verzekering voor de eerste hon derd loontrekkenden voor die bedrijven die de tewerkstelling willen behouden. Jos DeGeyter WIJ MOETEN KIEZEN: Op een ogenblik dat de sociale verkiezingen ten einde lopen dient door alle sociale partners de noodzaak te worden begre pen dat men aan tafel gaat zit ten voor een belangrijke toe komstkeuze. In ons land moet beslist wor den welke richting wij willen ins laan op sociaal - ekonomisch vlak en welke weg wij zullen volgen de komende jaren. Deze keuze houdt de verant woordelijkheid en de bereid heid in van allen om samen in akkoord de opties voor de toe komst vast te leggen. Gaan wij verder met een loon- en prijze- ninflatie, zoals in Engeland? Deze politiek kan ons alleen toelaten toppen van 25% stijging te bereiken. Of kunnen wij na redelijk overleg tussen de sociale partners komen tot een zekere stabiliteit met kans op herstel van onze ekonomie? Deze oplossing is mogelijk want Duitsland heeft de voor bije maanden bewezen door wederzijds overleg een vast heid en zekerheid te kunnen handhaven. Het resultaat van een degelijk beleid kan de aan trekking van nieuwe bedrijven, van nieuwe arbeidsplaatsen en het indijken van inflatie en van de stijging van de koopkracht waarborgen. De steeds maar sneller draaiende spiraal van lonen en prijzen heeft de inves teerders steeds afgeschrikt en de konkurentie van onze pro dukten onmogelijk gemaakt, waardoor onvermijdelijk werk loosheid in een exportland als België tot stand komt. En de weg tussen beide sys temen is vandaag uitgesloten Daarom moeten werkgevers, werknemers en de regering vandaag kiezen. Verder twijfe len aan een oplossing of maat schappijhervormingen voor spiegelen zonder te steunen op gegronde en bestaande toestanden betekent tijdverlies en verdere achteruitgang. Al leen wanneer in dit land bereid is de nodige opofferingen en inspanningen te doen en zijn verantwoordelijkheid te ne men, kunnen wij slagen. Trou wens daarvoor staat het initia- tiefnemen en het dynamische van onze bevolking borg. Aleen mag men geen twijfel la ten over wat wordt nagestreefd en over de middelen die men zal aanwenden. Diane D'Haeseleer Zaterdag jl., werd met een korte maar verzorgde offi ciële plechtigheid, het «Huis Der Socialisten» ge opend. Er kwam geen lintjesknippe- rij bij te pas en enkel voorzitter Victor Van der Heyden sprak de talrijke prominenten in een huidere de toe. Hij wees erop wat het voor de Aalsterse socialis tische beweging bëtekende nu eindelijk voor de «Geza- melijke Aktie» een degelijk onderkomen te hebben ge vonden. Want inderdaad, het Huis Der Socialisten zal ruimschoots tegemoet komen aan de noden van de B.S.P.-federatie, de A.B.V. V-centrales en de Mutuali teit die er een onderkomen vinden. Maar niet alleen voor hen staat het huis open, ook de parlementai ren uit de federatie, de spaarkas en het socialis tisch reisbureau zullen er voortaan bureau ruimte vin den, terwijl in de kelder ruimte is voor een jeugdhuis met twee hobbyzaaltjes en de polyvalente feestzaal met 360 zitplaatsen. Het gelijkvloers wordt inge- rfomen door Het Volkshuis dat reeds eerder werd geo pend en door burgemeester. Op eerste en tweede verdie ping bevinden zich nog vier vergaderzalen met respek- Dc Klaarhaag, «leven Meldert en dood Moorsel», een soort nomansland waavan men niet alleen zei dat de pastoor er enkel komt om St.-Pieterspenning en de gemeentevaderen enkel in de verkiezingsperiode, een «zwart schaap» zoals verleden winter inde kwis werd uitgebeeld en waarvan bovendien wel eens gezegd werd dat Ons Heer er nog niet dikwijls was «gepasseerd» bleek zondagavond in ht Centrum van de belangstelling te staan bij de opvoering door de Klaarhaagse Toneel vrienden van het drama in vier bedrijven van Cyriel Buysse,onder de auspiciën van de V.V.V. «De Falluintjes- streek», en de Kulturele Kring. Van de ongeveer 320 stoelen bleef geen enkele onbezet en tientallen kijkers moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. Voorzichtig geschat waren er dus minstens 400 aanwezigen. Gelukkig komen nog zaterdag 31 mei en zondag 1 juni als opvoeringsdata aan de beurt! Moeder van Paemel persoon van Lieve De Croej f„este om zo te zeggen voor de fcenhi geknipt was. Eveneens bijzonder meeval VEN was de prestatie van Edi |et (Mare De Wever) die zich vc Et be in het eerste deel werkelijk aagd uitleven en direkt vuur en i wr j ,L.-Vi man: Dc akteurs van de Klaarhaagse Toneel vrienden tijdens de generale repetitie, (jm) tievelijk een kapaciteit van 180, 80 en twee maal 60 zitplaatsen. De harmonie en toneelvereniging beschik ken over een repetitieruimte en ook de socialistisch vooruitziende vrouwen, Kui tuur C.S.S., en het vrije- tijdsatelier, dat die dag tentoonstelde, kregen een lokaal. De plechtigheid werd hoofd zakelijk bijgewoond door leden van de B.S.P.-afde lingen van omliggende ge meenten, terwijl Gogne en Derieuw, nationale A.B.V. V-sekretarissen, M. Van Der Hoeghen, sekretaris-gene- raal van Bond Moyson en Van Droogenbroeck, A.B.V. V-sekretarisaan hun aanwe zigheid hadden gehouden. Voor de h. Van Droogen broeck was dat heel nor maal; hij werd er trouwens naast de firma's en talloze arbeiders, speciaal gehul digd, voor zijn koördinerend werk. Ze ontvingen een hartelijk applaus en mochten de gelukwensen in ontvangst nemen van volgende promi nenten het schepenkollege met schepenen Bogaert, Rin- goir, De Neve en burge meester Marcel De Bis schop. Anderzijds ook van de mees te partijen een afzonderlijke Dat er bovendien echte belang stelling was bleek uit de serene sfeer waarin er w erd gekeken en geluisterd, enkele niet begrij pende kijkers, en toeterende auto's niet ta na gesproken. Een sociaal drama, noemde regisseur Hugo Peeters het. dat wordt gespeeld met een sociaal doel. nl. ten voordele van zieken, ouden van dagen en gehandi- kapten van de gemeente. Een sociaal drama was het inderdaad en bovendien een familiedrama waarin het leven van een boerengezin aan het einde van de 19de eeuw wordt beschreven en ten tonele ge bracht. Drama waar de verwe zenlijkingvan een zekere sociale rechtvaardigheid door de heer sende en bezittende klas wordt onmogelijk gemaakt. Van Paemel. meesterlijk ver tolkt door Arnold Van de Perre. is het type van de koppige, lijdzame boer die zelfs in zijn diepste ellende een mateloos respekt voor «het gezag» ver toont. ook al is de gedragslijn van deze gezagsdragers totaal onrechtvaardig. Zijn overdreven aanhankelijkheid aan wie zich tot zijn onheilbrengers ontpop pen wordt dan ook een der oorzaken van de ondergang van zijn hele gezin. Uitgezogen door zijn bazen, adellijke grondbezit ters. buigt hij lijdzaam het hoofd zich tevreden stellend met het kleine beetje gezag dat hij in zijn eigen gezin uitoefent doch dat voortdurend afbrokkelt. Dat hij tenslotte niet geveld wordt door de «baron» maar dat de genade- stoot komt van een gebuur, een medeboer, maakt de pil des te pijnlijker. Dat het stuk dat zich afspeelt op het einde van de jaren 1800 toch nog de massa beroert zal wel o.a. liggen aan de realiteitszin waarmee Buysse de toenmalige toestanden wist te konterfeiten, toestanden die zoals bij Eduard (Mare De Wever) krachtdadig protest ontlokten en waarbij de baron (apotheker Cooreman). madame de barones (Rosa Moeyersoons), monsieur Maurice (Piet Bernaerts) en Gcrmaine.de St-Siffride (Marie- Jeanne Moeyersoons) als het ware een levende uitdaging vormden tegenover de alle daagse werkende mens. Spelend in een tijd waarin •socialist zijn» nog als een godslastering werd aangezien evolueert het niet tot een vulgaire «draak» maar weet Buysse met zijn realistische, misschien vaak rauwe taal. sociale problemen te berde te brengen die niemand onberoerd kunnen laten. Bovendien moet gezegd dat het realisme van Buysse in de opvoering op de Klaarhaag zeker werd gediend door de opvoering niet in een doodge wone zaal maar op een typisch' oud boerenhof, een plaats waar men wat ten tonele werd gebracht zó ziet gebeuren in het echte kader, een plaats waar Désiré (Jozef Mannaert) voor bijkomt met de kruiwagen om aal te voeren, waar Cordulc (Lieve De Koninck) van het podium het huis werkelijk binnenvlucht, een plaats waar de gendarmes (Pierre Opdorp. Pierre De Croes) en veldwachter Rudy Verdoodt een- echte achtervolging kunnen inzetten. Element van realistische uit beelding is bovendien dat. na ruim overleg, de spelers zich de moeilijke taak hadden opgelegd het stuk te brengen in het dialekt uit de streek van Buysse, echt een niet te onderschatten op gave. waarin ze werkelijk flink zijn gelukt. Een paar schoonheidsfoutjes bij deze realistische uitbeelding als een Leuvense stoof die wel niet oud genoeg leek, een te moderne haartooi bij een paar dames, een edele heer met i.p.v. de toenma lige sneeuwwitte, een up to date zakdoek, een fles jenever i.p.v. een oud «stoopke». een pastoor niet bruine schoenen zijn déta'ls die bijna onontkoombaar zijn maar misschien nog voor vol gende opvoeringen kunnen ver holpen worden. Dat het stuk een kennelijk sukses bekwam met langdurig applaus bij het slot zal echter niet alleen aan het stuk zelf gelegen hebben. De vertolking was inderdaad prima, het werk van wie er zich voor ingespannen heeft was echt af. In deze periode van passiviteit, van kijken naar films, van luisteren naar mechanisch gerepro duceerde muziek, van tijd- dodend turen naar de eeuwige kijkkast» kan men het immers maaralleen positief noemen dat een hele groep jongelui, waarvan er volgens Regisseur Peeters me verklaarde, een heleboel voor het eerst op de planken kwamen, zelfde stier bij de horens grijpen en hun wijk. hun gemeente iets bicden d^t werkelijk gezien mag in de sociale problematiek] te brengen. De drie dochters Cordulc (L De Koninck) realistisch rau haar bazige (toneel) Romanie (Alma Van Gijsegh jP bescheiden mar steeds Het v leef Ster! .het i ploe1 ,zijn afvaardigingvoor P.V.V. de voorzitter Omer Van Liede- kerke en Frans Van Renter- ghen, sekretaris, samen me raadslid DeGols. Voor fc.P. Jos De Geyter en Raymond DeSmet Het humanistisch verbond was door M.Van den Steen vertegenwoordigd, en De ken De Vos had er tevens aan gehouden de plechtig heid bij te wonen. Verder vermelden we de aanwezigheid van Willy De Turk en Piet Rousseau (A.C.V.). Hiermee is het huis geo pend, een verzorgd kom- pleks, waar naar Victor Van der Heyden zegt, kontakt zal gelegd worden niet alleen tussen socialisten onder ling, maar ook met anders denkenden en dat open staat voor mensen met gelijk welke levensvisie. LM. mee-akterend alhoewel iet der laks in de verdediging van degn «plekje» en Celestine (Christi leem De Croes) toonbeeld van g> ancje vrucht en ingetogenheid wi de passende personen op passende plaats. Désiré (Jozef Mannaert) Kamiel (Jan Moens). zonen het gezin van Paemel. br; een sentimentele noot in het» ^eu terwijl Masco (Fons P'oe Koninck) ons uitermate Ixfonc daar wij om zo te zegge» zagen dat hij «speelde», leefde enkel maar. nonchi op het podium alsof er niei in de buurt leek. Het baronnenkwartet. af en] sprekend in de taal van toonde zich flink in dc verd ging van een onsympathiek heersers en uitzuigers die kleine volk enkel als matei beschouwden. Mevrouw Barones leek dan ook wel meest eisende en de menselijke. Staf Fiers brac! een kort verschijnen een e< «facteur» te voorschijn, sommigen nieiuwsgieriger de inhoud van de «korresj dentie» dan de bestemmc zelf en tevens geplaagd met droge lever. Last but not least Pastoor R< Van Nuffel die zich ontpoptt een toenmalig pastoor, hankelijk aan de heerse klasse, ietwat schijnheilig zo hij zelfs een «vloekwoord kon horen en een konijn v baron niet kon zien. Met gewone man echter had hij zalvende, enigszins vermant toon die echter bij Boer Paemel niet altijd in goede aa viel. Dat vooral naar de ontknop toe. zowel op het podium als het publiek de ontroering a meen was en de zakdoc werden bovengehaald, leek normaal fenomeen bij een fijne vertolking van een gevoelsgeladen drama. Al bij al niet alleen verdienstelijke maar boeiende en goed gebral opvoering van een stuk dat steeds «in» blijkt te zijn en on regie van Hugo Peeters algemene leiding van Fons Koninck met voor het de Jozef Mannaert (een typis hoerenkamer). Pierre Opd cn Paul Dc Brabanter. voor geluid. Jan De Geyselaer voo belichting (een heel probleem een hoeve) Jozef Van Souffleurs Jeannine De Konil en Gustaaf Triest, grime Jan Fons Mannaert. rekwisieten gezusters De Gols. en koördi tie Piet Bernaerts het werkelijk iets «gebracht» dat Meldert en de Falluinlj streek eens te meer zonnetje zette. U kan nog gaan kijken o 31 cn 1 juni. op de Hoeve De G< Klaarhaagstraat 41 te Meld telkens te 20 uur. Einde rt 22.30 uur. Inkomprijs 50 F. Ltf

De Voorpost | 1975 | | pagina 2