Fair-play tornooi VK Molenstraat H Stilte voor de storm bij Sparta Buggenhout "Testen" bij KAV Dendermonde lef Roosendans trainer bij Overmere Sekretaris Leonard Baeyens neemt ontslag bij Sparta Buggenhout Bert Michiels blijft bij Sp. Buggenhout Doelschutter Freddy Rochtus naar V.W. Hamme Raymond Rooms trainer bij Oudegem RED STAR steekt beker van Buggenhout op zak £chellebelle volgend jaar kandidaat kampioen ZESDE OMLOOP VAN SCHELDE EN DURME TE HAMME 18 men de titel in de B reeks van het Wetters De voetballende amateurs van Capri Wichelen bersverbond en werden officieel gehuldigd- Orsproi K.A.V. Dendermonde heeft tijdens de voorbije week een oefenwedstrijd tegen Oudegem, waar de gebroeders Guido en Walter Janssens hun tenten gaan opslaan, verschillende spelers getest. O.a. waren er Fontayne van Merchtem, De Laet van Hoeilaert, Spruyt van RWDM en Dumoulin van Eendracht Aalst. De test lever de weinig of geen lichtpunten op. Spruyt, de 19-jarige junior van RWDM kwam er nog best uit. Hij toonde zich vrij beweeglijk en naast zijn technische bagage bleek hij ook over een flink schot te beschikken. Of dit nu betekent dat K.A.V. Dendermonde deze midvelder zal aanwerven is een andere vraag. In de eerste plaats moet de Denderploeg immers haar voorlijn versterken. Jan Lombaert van Humbeek die ook tot deze test was uit genodigd stuurde zijn kat, zodat deze voorspeler niet kon beoordeeld worden. Of het er nog zal van komen valt af te wachten. Toch deden de geruchten de ronde dat K.A.V.D. deze» week nog een nieuwe speler ter ver sterking van zijn voorlinie zal aanwerven. V.C. Overmere wil hogerop nadat het debuut in derde pro vinciale gunstig verliep. Oe opvolger van Oscar Aelterman wordt de Zeienaar Jef Roosendans. We kennen Roosen dans en twijfelen er niet aan dat de „Jef" zijn taak tot eenieders voldoening zal volbrengen. Als versterking van de ploeg werden reeds twee spelers ingehaald. Achteraan komt Jaak Van Kerckhove als stopper in de plaats van de 38-jarige Gilbert Moerman, die na twintig jaar de schoenen aan de haak hangt. Een moeilijke taak voor de 22-jarige Van Kerckhove, die bij de invallers van Sporting Lokeren voldoende gehard werd. Mogelijk komt er nog een verdediger bij. Vooraan heeft Overmere met Fernand Buysse een zeer snelle speler. Die krijgt hulp van Rudi Mariman, een 22-jarige speler van Eendracht Zele. Die is snel en be schikt over een hard schot. De overgang is definitief. Speler-trainer Jef Roosendans, die een gouden voorzet in de voeten heeft en balvaardig is, wil zijn eerste jaar als trainer suksesvol laten verlopen. Reeds vorig seizoen was er sprake geweest dat de h. Leonard Baeyens ontslag zou nemen als sekretaris bij de Buggenhoutse eerste provincialer. De Buggenhoutse diri gent die men moeilijk kan wegdenken uit het plaatselijk voetbalwereldje kwam dan wel op zijn voorgenomen be slissing terug. Ditmaal is de beslissing onwederroepelijk. Na zovele jaren in dienst van Sparta Buggenhout te heb ben gestaan neemt Leonard Baeyens afscheid van de club als sekretaris en bestuurslid. Voor Sparta Buggen hout moet zulks wel een zware slag betekenen want van vandaag op morgen vervangt men zo maar niet een onderlegd en invloedrijk sekretaris, die de h. Baeyens toch was. Aan het einde van het voetbalseizoen 1974-75 besloot het Sparta Buggenhout bestuur het kontrakt met trainer Bert Michiels niet te verlengen. De financiële eisen door de ex-Beerschotter gesteld zouden te hoog zijn geweest.. Thans bereikt ons het bericht dat het opnieuw tot een akkoord kwam tussen het bestuur van Sparta Buggen hout en de Zeienaar, die dan ook een nieuw kontrakt voor één jaar werd aangeboden. Bert Michiels. zal dus opnieuw de ploeg trainen die hij ook vorig jaar kreeg toevertrouwd. Freddy Rochtus, de doelschutter van Sparta Buggenhout is ondertussen ingegaan op het exclusiviteitskontrakt dat hem voor VW Hamme werd aangeboden. Meteen is Sparta Buggenhout zijn doelgetter en uitstekende rechtsbuiten kwijt. Een zorg te meer voor Bert Michiels en het Bug- genhouts bestuur. V.C. Oud-Vigor Hamme speler Raymond Rooms zal het ko mend seizoen de voetbalploeg uit Oudegem onder zijn hoede nemen. Dit in opvolging van heyzeltrainer en ge wezen trainer van Vigor-Wuitens, de h. Rik Van Lember- gen, die zijn kontrakt beëindigde te Oudegem. Trainer Rooms is sedert 15 jaar aktief als opleider van voetbal spelers. Te Hamme heeft hij bjzonder veel werk verricht. Hij was voorheen werkzaam bij White Star Sombeke, Wils kracht Sint-Niklaas en Vigor Hamme. Rooms heeft als doelwachter heel wat wedstrijden in het eerste elftal ge speeld. Het wordt voor de nieuwe Oudegemse oefen- meester beslist een zware taak, want Sportkring strandde reeds twee seizoenen in zijn opzet om te promoveren. He derde seizoen zou immers het goede moeten wor den Het is nu aan trainer Rooms om Oudegem naar derde provinciaal te brengen. Het bestuur zorgde reeds voor versterking. Bij Eendracht Zele wierf men voor een seizoen goalgetter Jaak Steeman aan. Steeman hielp voor twee jaar Overmere promoveren en speelde vorig jaar bij eerste provincialer S.V. Lokerse een uitstekend sei zoen. Langs de verzoeningskommissie kwam Leon Baert van VW Hamme tevens bij Oudegem. Met spelers als Baert. Steeman en andere oud Hammenaars als Boon en Geerinck moet Oudegem zeker bij de titelkandidaten worden gerekend. Trainer Rooms zal er zeker alles op zetten om zijn eerste jaar te Oudegem de promovering af te dwingen. De aanval het zorgenkind in het voorbije seizoen, zal hij trachten meer rendabel te maken en te versterken. Er zal dan ook van meet af voor het grote spelerspotentieel hard getraind worden, om daaruit de beste elf te haten. Een plaatsje in de eerste ploeg zal dan ook duurbaar worden. Als er verder eendrachtig sa mengewerkt wordt, kan sportkring zijn beoogd doel in het komende voetbalseizoen bereiken. Zondag 1 juni. hafd de tweede schiftiogsreeks in het VK I lenstraat Fairplaytornooi plaats: eveneens op het terrein FC De Keyser. VKM VV SPARTA 2-2 Het werd een gelijkopgaande eerste helft met vlot spel lai beide zijden, doch de doelkansen waren eerder gering Nochtans wist VKM voorsprong te nemen toen J Thielemai in een geharrewar voor het Sparta-doel, via een verdedigt de bal binnenschampte - Sparta bleef niet bij de pakken zitten en wist. even na c l rust de gelijkmaker op te halen. Nog geen tien minuten lati kopte Mare Moerenhout, maker van het eerste Spartadoelpuni j nummer twee binnen- De gelijkmaker voor VKM kwam enkele minuten vóór hi einde, toen K. Thielemans een hoekschop via het hoofd F Melokenbeeck en de vuisten van de Spartadoelman bii nendraaide- DOELPUNTEN VKM: J. Thielemans, F. Melokenbeeck; Sparts M Moerenhout (2x). ScheidsrechterGustaaf De Leeuw mag genoem FEB EUROPE OPEL GIJZEGEM 2-2 Dat deze wedstrijd de mooiste van worden, zal niemand betwisten. Inderdaad werd er heel vlug gespeeld langs beide zijden Dub belpassen. akrobatische solonummertjes en staaltjes van ba beheersing en spelinzicht maakten van de eerste speelhel een lust voor het voetbaloog Vooral Feb. liet een sterke indruk na Net zoals de voorafgaande match, ging me de rust in met een 1-0 stand Melckenbeeck Willy van Fel zorgde hiervoor. Na de rust ging Opel vlotter spelen maar kon niet bele ten dat het langs Jacob een tweede doelpunt diende te ii casseren En hier ging Feb. door de knieën. Was het te zeker van zijn stuk, of 'hadden ze zich overtroi GEWI fen In elk geval bleef Opel niet bij de pakken zitten in een mum van tijd werd de kloof geldicht via Koen Norbei en Caudron DOELPUNTEN Feb W. Melckenbeek. Jacob; Opel Caudron. ScheidsrechterLouis De Smedt Ko« [J FC TIMARCHA VK NIEUW HOFSTADE 5-0 Zoals de uitslag laat vermoeden was er hier sprake éénrichtingsvoetbal. Timafcha, wezenlijk de sterkere, maakt Dpdoi er één doorlopend offensief van van f Alhoewel N Hofstade zich met man en macht verzette kwaï jewor Hai De mannen van V-K. Molenstraat uit Aalst. Nooit voorheen verliep de transferperiode zo rustig bij Sparta Buggenhout. Financiële lasten en schulden zouden aan de basis liggen van weinig opzienbarend nieuws. Er doen ge ruchten de ronde dat verscheidene bestuursleden het liefst van al de klub volgend jaar zouden zien degraderen. Volgens sommigen is het dan ook de hoogste tijd dat men een gezonde koop- of verkooppolitiek gaat voeren welke moet leiden naar de wederopstanding van de Spartanen in de eerste gelederen der provinciale reeks. Nu speler-trainer Michiels aan de deur werd gezet vragen sommige A-kern spelers zich af welk lot hun volgend sei zoen zal beschoren worden. Moeten zij mede het spel spe len, de 34 die wekelijks twee maal gaan trainen, of neemt Sparta zelf de beslissing en laat het talent vrij voor de transfer -i; Een van 7a(ê' talentvolle spe lers is bv. G. Cauwenberghs 23 jaar, een stopper van for maat. Naar verluidt zouden een viertal klubs uit derde en vierde nationale geïnteres seerd zijn in deze kraan van een voetballer. Weet betrok kene zelf dat hij van het be stuur een kans krijgt op de transfertlijst Weten de geïn teresseerde clubs dat hij en een paar andere A-spelers te "koop of niet te koop zijn, of speelt men het spel van kat en muis Feit is dat, wan neer men er voorlopig zelf niet meer in gelooft, de spe lers met talent de kans moet geven het statuut van echte voetbalspelers te bekomen, of in eigen rangen deze mensen te waarderen en met de bes te zorgen omringen, zowel moreel als financieel RP De Beker van Buggenhout kende andermaal een enorm sukses. De talrijke toeschouwers kregen waar voor hun geld, In de schiftingen overwonnen Aksent en Joso hun tegenstre vers RMS en NVC op een eer der gemakkelijke manier. Het toeval wilde dat de twee ploe gen van Red Star door lottrek- king tegen mekaar moesten spe len. Datzelfde lot werd aardig bepaald want beide ploegen be reikten de halve finale In die halve finales won Aksent van Red Star II terwijl Red Star I er Joso onderhield. De troosting bracht Joso en Red Star II in een spannend duel want de strafschoppen moesten over de derde en vierde plaats beslissen. Joso haalde het Red Star I en Aksent was een span nende wedstrijd van de boven ste plank. Óok hier kwamen extratijden aan te pas Na een 1-1 stand ging Red Star duidelijk door en haalde 4-1. Schepen Stallaert. schepen van sport mocht na een korte toe spraak de beker overhandigen aan Red Star Red Star won voor de derde maal de beker. Joso haalde de prijs van de fairplay (vds) EINDSTAND LIEFHEBBERSVER- BOND - 1. Lambrecht 2 Red Star 3- RMS 4 Vieux-Temps 5- NCV 6 Onderwijs 7 Moleken 8- Joso 9. Heizijde 10. Atletico 11. Schuurken 12. E. Lebbeke BEKER VAN BUGGENHOUT RMS - Aksent 2-5 Red Star I - Red Star II 3-2 Joso NCV 6-1 Halve finale Red Star II - Aksent 0-2 Joso - Red Star I 1-8 Troosting en finale Red Star II - Joco 3-3 Aksent - Red Star I 1-4 EINDSTAND 1 Red Star I 2 Aksent 3. Joso 4- Red Star II 5- RMS 6 NCV (vds) het net iets te kort om deze stormloop met sukses af te slaan Met een 2-0 adhterstand bij de rust, Ibleef er N Hofstade menkaar anders meer over dan risico's te nemen en alles In de aanvangt te werpen. Het mocht niet baten Wel kreeg Timarcha «hierdoo hikte mooiere kansen en aarzelde niet ze in klinkende cijfers om uaan g ztten- Spijtig voor N. Hofstade, maar wel verdiend gewonne; j^erc voor Timarcha. x Van der EistWilly Alloo )oelpunten Guy Van Leuven Willy Janssens ScheidsrechterRoger Schellinck. f ran di V.K- D'HONDT M K.OLD STARS 1-1 mpuls Het werd een ietwat teleurstellende wedstrijd, waarin V.K kusse D'Hoddt zich de meest inspiratievolle toonde. Met hiei een mooie uitschieter, bleef het over het algemeen bij he »k rr slordig rondspelen van de bal met als gevolg veel balverlies trijdgi De beste partij tijdens de eerste helft werd gegeven door x\\ et D'Hondt. die dan ook gauw liedde met 1-0- )e vei Na de rust kwamen de Old Stars meer aan bod en brachte^fc do meermaals .doelwachter en verdediging van 'V.K- D'Hondt in benarde positie. Tot op het ogenblik dat een gelukkige door wam steekpas belandde bij G. Van Geit die met een 15 metrs lob wen de gelijkmaker scoorde, wat meteen ook de eindstand werd Doelpunten V K. D'Hondt Timmerman Old Stars ScheidsrechterValère D'Herde. Zondag 8 juni GROTE FINALE 10 uurV.K-Molenstraat - Old Stars (5e en 6e pl 13u30 Nieuw Hofstade - V.w. D'Hondt (7e en 8e pl 15 uurFEB Europe - VV Sparta (3e en 4e pl.) I6u30 FC Timarcha Opel Gijzegem (Ie en 2e pl-) Voor deze finalematch zal de bekende Anderlechtape'er Jw? Dockx de aftrap geven. Wij verwadhten onze supporters. Plein FC De Keizer te Hofstade Gaston Cauwenberghs (Sp. genhout) SOS Schellebel'e dat dit jaar moeilijkheden had om zijn bef in derde provinciale te verzekeren heeft blijkbaar illusf volgend jaar de titel te spelen. Nu staat reeds vast dat Van Den Abeele, topscrorer bij Dei volgend jaar zal spelen voor de Paars-Witten Ook Guy Clef zal volgend seizoen opnieuw voor zijn oude klub spreien Van Eendracht Serskamp werd hun vroegere keeper Bi definitief aangekocht dit ter vervanging van Gilbert Galle. Als trainer kreeg Gaby Scheire eenn rrieuw kontrakt. iet ei Van Geiten ui et plf ch ke Gasi Wijkt 'lijk ieli tod Traditiegetrouw organizeert de Hamse wlelerklub Nering door Sport de Omloop voor Schelde en Durme op 7 juni. Niettegen staande dit wielergebeuren heel wat kosten met zich brengt, ziet het bestuur van WC Nering door Sport de toekomst met een zeker optimisme tegemoet. Het bestuur onderging tevens een paar wijzigingen- Pierre De Loose werd sekretaris Urbain De Smet wers koersdirekteur en als nieuw bestuurslid werd Eddy Van Goe- them verkozen De wedstrijd loopt over volgend parkoers Vertrek en aankomst aan het Ko ning Albertplein te Hamme. dan Grembergen. Moerzeke, Hamme, Waasmunster. Sombeke, Elversele en Hamme. Volgend wielerprogramma werd uitgestippeld aan het station voor het seizoen 1975 Op 7 juni zesde omloop Schelde en Durme Op zaterdag 28 juni wielerwedstrijd voor juniors BWB Op zaterdag 13 september wielerwedstrijd voor nieuwelingen Verder wend er nog een aanvraag gedaan om een wielerwedstrijd voor dames te organizeren, waar voor echtor nog geen datum werd een ploeg uit Munchen- Uitslag 4-6 FC Sport Dendermonde (staand) voetbalde tegen

De Voorpost | 1975 | | pagina 18