V SIKOPI GENT WINNAAR RITO Dendermonde kampioen van België DE RUYSSCHER EN VAN DE MOORTEL NOGMAALS IN DE BLOEMEN Moeilijkheden motorcrossen aan verkeerde interpretatie te wijten van de wet 4e korfbaltornooi van Appels HANDBAL V riendschappel ijk Biljartkampioenschap van Dender- en Scheldestreek te Schellebelle PRIJSUITREIKING GOLFBILJART AAU TAFELTENNIS Bekerkompetitie van de Denderstreek werd sukI' WATERPOLO Hl De Afdeling 22 Appels Korfbalklub eindigde derde in haar eigen Het tweedaags tornooi dat de Appelse korfbalclub het jongste weekend organiseerde mag in alle opzichten een sukses ge noemd worden. Zowel zaterdag wanneer de jeugd aan hun trek ken kwam, als zondag toen de Appelse eerste en reserve ploeg het opnam tegen zes clubs uit hogere afdeling bleek dat het bestuur niets uit het oog verloren had, zodat naast het publiek ook de spelers ten zeerste tevreden waren over de uitstekende organisatie. Alleen de slotmatch dreigde een ogen blik roet in het eten te komen werpen maar voorzitter Roe- landt nam kordaat het roer in handen en wist ook deze klip te omzeilen door na het gelijkspel tussen de eerst geplaatste ploegen, strafworperi te laten beslissen over dit toptreffen. Voor deze gelegenheid hadden de jongens en meisjes hun korfbalveld in de Rychelstraat verlaten en hun intrek geno men op het beter gelegen Appelse voetbalterrein van Sparta. Het begon zaterdag met de jeugd waarin we de kadetten in hun reeks aan het werk zagen tegen Boecken- berg Srkopi A en Kwik. De vooruitgang die de jongeren de jongste tijd maakten kon den we goed merken en er was een ruim verschil merk baar in vergelijking met vorig jaar. Het werk dat de jeugd trainers hieraan opgeofferd hebben zal er wel niet vreemd aan geweest zijn. Frar.ki Ver- meir zagen we veel in hun nabijheid. De eerste wedstrijd Kwik-Appels wer door de or ganiserende vereniging op een vlotte manier gewonnen met 1-7 cijfers. Daarna zou echter Sikopi een te zware dobber betekenen voor de Appelse kadetten, want hier diende men met 10-4 cijfers in de jeugd van deze eerste klasse ploeg zijn meerdere te her kennen. In hun derde wedstrijd zat er nochtans meer in dan 4-3 verlies maar in deze wed strijd viel de bal niet voor hen. Het was Boeckenberg dat de zege op zak stak. Appels zou dan ala vierde in deze reeks voor de prijzentafel verschij nen. WISSELBEKER J.M. Van Hese. De erevoorzitter J.M. Van Hese had er aan gehouden voor de jongeren een wissel beker ter beschikking te stel len. Het was Rapid dat dit kunststuk won. De bekers en plaketten aan de overige deel nemers werden door de Voor zitter van het jeugdkomitee de h. Leon Marissen uitgereikt. SPANNEND SENIORES TREFFEN. Zondag traden dan de seniores in de arena voor een harde maar sportieve kamp waaruit Appels in de rangschikking als derde te voorschijn kwam. De finale wedstrijden boden een spannend kijkstuk waarin Appels I moest aantreden te gen Srkopi III. Zij zorgden voor een vrij denderende ouverture dat on der impuls van hun bedrijvige trainer De Waele Deze zou ook voor het eerste doelpunt zorgen van de Appelaars dat echter niet voldoende bleek om de match te winnen Na de 1-1 score die de Sikopi- spelers wisten op het bord te brengen was het Annique Ver- meir dat Appels aan een meer dan verdiende overwinning hielp met haar doelpunt dat ze wist te scoren We kunnen hier meteen op de grote ver diensten wijzen van deze ju- niore wiens kwaliteiten ook door haar bond zijn opge merkt. Een paar weken terug mocht zij dan ook een inter provinciale wedstrijd spelen te Boom waarvoor zij na een schiftingsproef was opgeroe pen. De reserven van Appels speelden hun wedstrijd tegen Boomse met de vijfde plaats als inzet. Hier was Rudy Van Den Broeck de meest opval lende figuur, deze uitstekende korfballer heeft nog niets van zijn capaciteiten ingeboet. Met deze speler in het eerste elftal stak er wel meer in dan de nu behaalde derde plaats. In deze match zorgden Moonen Wim en Etienne Roelandt voor de korven. De strijd om de eerste plaats eindigde onbe slist en het was Sikopi dat uiteindelijk met de strafwor- pen het haalde van Kwik. Zij mochten dan ook uit de han den van de burgemeester de h Albert Cool een glimmende cup in ontvangst nemen. De raadsleden van Dendermonde de heren B. Poppe en J. Dieriok waren ook van de par tij om de ploegen te felicite ren. Naast de h Marissen mocht men zich ook verheu-. gen in de aanwezigheid van de voorzitter van de Dender- mondse sportraad de h. C. Vermeulen. In het Dender- mondse heeft het korfbal nu wel zijn stap gevonden, het vele onopgemerkte werk van de bestuursploeg bleef niet onbeloond. We kijken dan ook nu reeds uit naar de volgen de editie, waarvan men ons beloofde dat het iets apart zou worden, een ontmoeting met buitenlandse ploegen zou tot de mogelijkheden behoren. RESULTATEN A reeks: 1. Sikopi II 2, Appels 1 3. Bornem 4. Boomse B reeks1. Kwik 2 Sikopi I! 3. Appels II 4. Berchem. EINDKLASSEMENT 1. Sikopi tl 2 Kwik 3. Appels I 4 Sikopi III 5. Appels II 6- Boomse 7 Bornem 8. Berchem And ré. RITO Dendermonde reeds gedurende vele jaren propagandist van de handbalsport in schoolverband, is er nu in geslaagd ook de „super-finale" te winnen. Nadat de leerlingen van de heer R. Waumans reeds kampioen geworden waren van het Rijksonderwijs, bekampten zij in de sporthal te Schoten de kampioen van het Vrij Onderwijs „Klein Seminarie Mechelen". Na een zeer fair betwistei wedstrijd, wonnen de Dendermonde- naars met 19-13 cijfers. Dendermonde overheerste gedurende gans het wedstrijdverloop hun tegenstander zodat van echte spanning geen sprake kon zijn. Op 21 mei volgde dan de ..su per-finale" tussen de kampioen van het Nederlandstalig regime RITO Dendermonde en de kampi oen van het Franstalig onderwijs Deutsche Schule Brabant Deze wedstrijd vond plaats te Spa in de prachtige sporthal La Frei- neuse. Hier ging het er heel wat spannender aan toe. Een 200-tal Waalse supporters zorgden er voor dat La Freineuse in een echte heksenketel werd omge vormd. De wedstrijd kende een enorm spannend verloop Beide ploe gen waren duidelijk sterk aan eikaar gewaagd. De rust werd bereikt met éen 5-5 stand On middellijk na de rust waren het de Waaltjes die voorsprong na- mep (7-5) Beide ploegen span den zich volledig in en vooral in verdediging werden er geen ge schenken gegeven Het kollek- tief sterke Deutsche Schule Bra bant kon echter het brio van RITO niet opvangen en dra leidde de ploeg van de heer Waumans met 7-9. De -thuisploeg» sloeg terug (9-10) maar Dendermonde bewees toen over een grotere maturiteit te beschikken door kalm een vriesmanoeuver uit te voeren dat resulteerde in een 9-11 eindover winning. Deze super-finale was duidelijk een overwinning voor het schoolhandbal. Voor de heer R Waumans moet het winnen van deze finale een echte bekroning betekenen voor al de inspannin gen die deze sportleraar zich reeds jaren getroost op het ge bied van de handbalsport Het RITO Dendermonde is nu reeds jarenlang een kweekschool geble ken voor handbalspelers. De clubs uit de omgeving konden uit de leerlingen van de heer Waumans steeds geschoolde krachten recru- teren en wij geloven niet dat wij overdrijven als wij beweren dat de heer Waumans meer dan zijn steentje bijgedragen heeft tot het succes van de han<fcalsport in on ze streek- Proficiat. EVA BRABO DENDERBELLE - T.S.V. GAMBACH 12-18. De vriendschappelijke onmoeting tussen Denderbelle en het Duitse Gambéch is zeker niet uitgegroeid tot een grote wed strijd. De thuisploeg zonder keeper Heyvaert en St. Callaert, liet speelgelegenheid aan een gedeelte van zijn reservespelers zodat het niet zo formidabele Gambach echt geen hinder on dervond om afgetekend te zegevieren. In feite hebben wij toch wel even met de ogen geknipperd toen wij het spelerspotentieel van Brabo onder de loupe namen. Zonder te veel aandacht te schenken aan het resultaat van deze vriendschappelijke ont moeting, maakten wij ons tooh de bedenking dat Brabo toch maar zwakjes uitvalt om volgend jaar in 's lands hoogste reeks te spelen. Zonder een paar ophefmakende transfers zien wij het zo niet zitten voor de jongens van secretaris Van Vossole. Over de wedstrijd zelf gaan wij heel kort zijn. Gedu rende een kwartier kon Denderbelle het hoofd bieden aan de collectief vlot spelende bezoekers (2-3). Enkele flaters van de Brabo keeper plus het verzwakken van de basisopstelling liet toe dat Gambach uitliep tot 3-9. Even voor de rust milderde Heyndrickx tot 4-9 Gedurende het tweede wedstrijd gedeelte klampte Brabo wat sterker aan zodat de nederlaag toch niet in katastrofale cijfers werd uitgedrukt EVA Als uitloper van de potjesmarkt te Schellebelle krijgen we op zaterdag 14 juni het Kampioenschap van Dender- en Scflelde- streek. Deze grote intercommunale biljartwedstrijd start om 17 uur in het lokaal Het Rozenhof in de Stationsstraat te Schellebelle en wordt ingericht door de plaatselijke biljartklub Ons Vermaak. Deze wedstrijd is begiftigd met 3.000 fr prijzen en de kampioenen krijgen een beker en een herinneringsplakket van de gemeente. Er wordt gespeeld op vijf biljarten en per man. De deelnemers kunnen zich slechts tweemaal laten inschrijven. Inleg 50 fr. per man en vanaf 15 uur. VS De jongste weken werd al heel wat geschreven omtrent de moeilijkheden bij het inrichten van motorcrosswedstrijden. In verband hiermede hadden we even een gesprek met de heer Beeckman, voorzitter van het sportkomiteit van de BLB. Volgens hem komen de meeste moeilijkheden voort uit de opgestelde wet die niet naar de zin maar naar de letter wordt geïnter preteerd. Deze wetgeving zou voornamelijk gericht zijn tegen de oefenterrei nen waar dagelijks wordt ge oefend en waar op sommige da gen zelfs 's nachts wordt ge oefend Dit is dan ook de oor zaak geweest dat men bij de ho gere instantie verplicht was maat regelen te treffen. Dit heeft nu ook met zich gebracht dat ver schillende gemeentebesturen deze wet naar de letter naleven en dat daardoor de eendagsinrichtin- gen in het gedrang komen. De heer Beeckman verklaarde ook dat bij een aanvraag voor inrichting vaak de betrokken bur gemeesters. ministeries en zelfs de provinciale goevemeurs in spanningen doen om de nodige vergunningen te kunnen afleveren waarvoor hij hun langs deze weg wil danken De gouverneur van Oost-Vlaan- deren zou zelf reeds stappen hebben ondernomen om de nu van kracht zijnde wet te laten wijzigen, doch hiervoor dienen heel wat stappen ondernomen te worden en dienen verschillende diensten te worden Wanneer we dan ook -de traag heid van de administratie kennen dan kunnen we zeker zijn dan dit nog wel enkele maanden kan aanlopen Het besluit hiervan is dat het dit jaar een motorcrossseizoen wordt van zoeken en tasten naar een gunstige regeling doch dat waarschijnlijk volgend jaar al de ze moeilijkheden van de baan zullen zijn Vanwege de bevoegde ministe ries is het dan ook nooit het doel geweest om de liefhebbers- sport te kelderen. De BLB waardeert dan ook alle inspanningen die door de betrok ken diensten werden gedaan om tot een gunstige regeling te ko- WAAROM IS DE BLB NIET AAN GESLOTEN BIJ DE FAM Verschillende van de Belgische motorbonden zijn aangesloten bij de FAM. Dit is een overkoepe lende organisatie die de verschil lende bonden wil helpen om aan bepaalde wetgevingen te ont snappen. Tot voor een paar maanden was de BLB ook hier aangesloten doch nu is gebleken dat deze organi satie vooral de commerciële be langen heeft De voorzitter is namelijk een verzekeringsmakelaar en van de aangesloten organisaties wordt dan ook een bijkomende verze kering gevraagd Ook is reeds gebfeken dat de FAM geen re kening houdt met internationale overeenkomsten. en aangezien de BLB deze wel heeft kunnen zij hiermede niet akkoord gaan. LOYERFONDS Op verscmllende wedstrijden Is ons tijdens gesprekken met pi loten opgevallen dat er bij de BLB een .oyerfonds bestaat. Vol gens deze piloten zou dit een fonds zijn waarvoor zij bij elke wedstrijd een zeker bedrag van hun ontvangsten afstaan Wan neer nu een piloot gekwetst wordt kan hij hierop beroep doen Wanneer wij dit vroegen aan de heer Beeckman kon hij ons hier op niet antwoorden. Hij verklaar de slechts vier maanden beheer der te zijn en daar niets van af te weten Voor meer uitleg ver wees hij ons naar de algemene voorzitter en de algemene se cretaris die dit fonds onder hun bevoegdheid hebben Ook hij zal niet nalaten dit geval later te onderzoeken. VS Willy De Witte behaalde in de rechtstreekse finale van de seniores 500 cc van de B.M.B.-motorcross van de Demervallel te Hoeselt een elfde plaats. In de voorste gelederen vertrokken, verzeilde Willy op de achtergrond na een valpartij. Maar Willy's doorzettingsvermogen kennende remonteerde hij iedere ronde twee drie crossers om nog op een behoorlijke elfde plaats te eindigen. Te St.-Maria-Oudenhove was het opnieuw Guido Verburgh die de show maakte. Niette genstaande hij er niet in slaagde één reeks op zijn naam te zetten behaalde hij toch de bloemen zij het dan met een nipt verschil in tijd op zijn klubgenoot Johan Scheele die met eenzelfde aantal punten uit de strijd kwam Bij de aanvang van de eerste reeks was het Marc Van Gijse- ghem die het commando in handen nam, doch na half wedstrijd moest hij toezien hoe hij steeds verderop ge raakte. Ondertussen was Van der Vorst zich vooraan komen nestelen en kon een eerste reeks op zijn naam zetten. In de tweede reeks kwam het gevaar dan van Scheele die dank rij een overwinning in deze reeks meteen op kop kwam in de klassering. Dit was dan ook de oorzaak dat er tijdens de derde reeks een vinnige strijd werd gele verd tussen een viertal klub- genoten te weten de gebroe ders Verburgh en Scheele. Het was tenslotte Willy Verburgh die de reeks op zijn naam schreef voor broer Guido en Scheele. Bij de nieuwelingen 250 cc was het voor ons zeker geen verrassing meer wanneer we in beide reeksen een knappe Geert de Ruysscher zagen die alies won wat er te winnen was. Bij de juniores moest Van De Moortel in beide reeksen toe zien hoe hij vooraf werd ge gaan door Vermeuleh in de eerste reeks en door De Beuckelaere in de tweede reeks Toch waren twee tweede plaatsen voldoende om hem pp het hoogste schavotje te bren gen. Wie bij de seniores zeker in een goede dag verkeerde was wel de man uit de Donk gemeente De Spiegelaere die misschien wel één van zijn beste zondagen kende. Dank zij een zeer regelmatige wed strijd kon hij beslag leggen op een eervolle vierde plaats in de eindafrekening. Bij de BVM-piloten mogen we nu wel stilaan gaan geloven aan het einde van het meester schap van de kampioenen van de jongste jaren Eddy Deroo- ver Eddy heeft zondag op nieuw moeten ondervinden dat er sterkeren zijn dan hem en dat er dit jaar hoogst waar schijnlijk geen titel zal inste ken. Gilbert De Rijcke die sinds vorige week met een nieuwe machine rijdt won twee van de drie reeksen en ook de eindklassering bij de 500 cc. Misschien wordt hij nu de opvolger van Deroover VS In feestzaal Koszen-Club had op vrijdag 30 mei jl. de prijsuitrei king plaats van het voorbije kom petitiejaar 1974-1975 Kompetitie jaar welke als zeer geslaagd mag aanzien worden. Daar de Aal- sterse federatie startte met drie reeksen, en volgend seizoen een vierde reeks boven de doopvont houdt Het was dan ook onder het oog van talrijke vooraanstaanden dat eerst de finale werd gespeeld van het individueel kampioen schap. Hier eigende voor de 2e maal sinds de fed bestaat (4 j De Backer Franpois (Cosmos BC) zich de titel toe, vóór Verhulst Leo uit (BC Hand in Hand) Na deze plechtigheid achter de rug te hebben, schetste voorzit ter Rudolf Maes een grafiek over het voorbije jaar. Hiervoor kreeg dhr Maes trou wens een pluimpje toegeworpen van het nationaal bestuur van België B G.B Deze laatsten ver klaarden dat er geen enkele fed- zoals Aalst zo snel de hoogte ingaat Ze konden dan ook niets verder zeggen dan ..Doe zo ver der, mijne Heren" Nadien kwam dan de eigenlijke beloning voor alle clubs Het ontvangen van hun trofee, een trofee waarvoor ieder lid van de club zich werkelijk heeft moeten inspannen gedurende een gans seizoen. Zo kregen we dan ook enkele speciale prijzen zoals bv DE SPORTIEFSTE CLUB: BC LOE- BES uit Mere Deze mochten hun trofee eigenhandig door de bur gemeester uit Mere in ontvangst nemen. DE SPORTIEFSTE SPELER werd DE CORTE Rudy/(BC Onkreukba- ren). De persprijs onving het weekblad ..DE VOORPOST Dit omdat ze werkelijk zeer veel presteren kwestie van publiciteit t.o.v. de golfbiljartbond Aalst De aanwezige fotograaf was wer kelijk uit het loodje geslagen wanneer hij deze prijs uit han den van de voorzitter in ont vangst nam- Twee erkentelijkheidsprijzen gin gen naar Steenhout J P. (trofee sportcomitee) en de trofee van de stad Aalst ging naar Dauwe Faul (Gijzegem) geschonken door burgemeester De Bisschop Als drie kampioenen kregen we REEKS A Hand in Hand (Moor- sei ;REEKS B Gijzegem (Gijze gem; REEKS C: Loebes (Mere) Deze 3 onderscheidelijke clubs kregen werkelijk een zeer mooie marmeren trofee welke moeilijk te hanteren was door één soon. Trouwens wat wel denswaardig is, iedere plot club ontving hier zulks een fee, in verhouding met piaats In de rangschikking tuurlijk. De BEKER DER STAD AALS1 ook naar BC Hand in Hand wisselbeker moet 3 x door zelfde ploeg gewonnen vooraleer zij eigendom blijft trouwens zoals in de vo sport. Het was de voorzitte ae vorige bekerhouder (BC sel) welke de beker overhar Jozef Mertens (Moorsel) c een speciale trofee omdat de periode van twee seizi slechts éénmaal heeft Dit op zo 'n 120 matchen, dient echt een pluimpje t worpen M •"Na dit alles deed opnieuw ghel zijn intrede, en werdi plaats van de zenuwen te nen aan de biljarttafel, de tjes eens uitgeworpen. Het hoeft niet gezegd dat mes van deze biljarters i nopjes waren Trouwens, deze dames v< Heren/Hoofdbestuur werden Voorzitter Moens letterlijk guurlijk in de bloemetjes De discobar speelde lustij der. terwijl iedere speler t< eens in zijn binnenste zal dacht hebben aan septeml maand waarop de kompatii nieuw start UITSLAGEN REEKS A 1 Hand in Hand (Moorsel)l 2. Fosques (Meldert) 3. Cosmos (Aalst) REEKS B 1 Gijzegem 2 Onkreukbaren (Aalst) I 3. Koszen (Aalst) REEKS C 1 Loebes (Mere) 2- Sprinters (Lebbeke) INDIVIDUEEL KAMP 1. De Backer Franpois (Co: >jeter 2 'verhuist Leo (Hand/Hand joer- j. De Rouck Willy (Hano i 4. Van De Velde J. (K Sto 5. Van Der Borght J P. (Kri|*en e Tijd) In 191 met flaart l er\. 7 fbati 'erd ome we lijs Vrijdagavond vond in het stem mig lokaal ..De Leeuwerik" te Lede. de prijsuitreiking plaats van de bekerkompetitie van de Denderstreek, voorbehouden aan niet aangesloten tafeltennisclubs uit de streek Uit het verslag van de sekreta- ris bleek. dat de kompetit e waaraan 9 ploegen hadden deel genomen, een spannend en spor tief sukses is geworden ..Blijf Jong" Erembodegem kwam andermaal als grote overwinnaar uit de bus, en men hen won ook de sterkste samenstelling. die trouwens mag bogen op enkele spelers die het vroeger ook in de federatie wisten waar te ma ken De Leeuwerik Lede. Dender- houtem, Elckerlyc Erembodegem- Terjoden. Schoonaarde, enz mo gen eveneens op een flinks prestatie terugblikken Tijdens de feestvergadering werd ook kontakt opgenomen me ag F Oost-Vlaamse afdeling va jjn bi K B T T B vertegenwoordigd de hh C Vermeulen en H dels De kennismaking ha- gevolg dat de meeste club I*. w de Denderstreek er nu ook stig zijn gaan aan denken met het oog op het volger erdel feltennisseizoen aan te s )en(j( bij de KBT.T.B Dit gevolg kunnen hebben dat regionale viende provir deling zou worden opgericf men met de reeds in deling uitkomende ploegen. evO' haferdr ik, w. 'ken ing )oorc l gent; r enwc 19( zij Aalst. Wichelen, Herf dit Dendermonde E. n, t( reml Voor de Oost-Vlaamse af( erktc van de KBTTB zou zulks prachtige aanwinst beteken voor de jeugd uit de De jtreek, de gelegenheid orr echt aan kompetitiesport te doen. S.C. STROMBEEK - Z.N.A. 8—13 Een eerste helft waarin Strom- beek de bovenhand had. daar Aalst voorzichtig uitpakte. Vanaf de tweede periode kon Aalst een ruime voorsprong opbouwen die ze zouden be houden tot op het einde. De goalgetters voor Aalst waren Van Driessche en Robberecht J.P.. voor Strombeek Kleiner- mans. S.C.S. Cok Johan. Cok Edwin (2), Robion Luc. Verhelen Joseph (I). Kleinernians Guy (3), Van Copenolle Eddy (2), Sterckx Michel, Picelot Noel, Rombout Patrick. Homble Gaspard, Dils Guy. Z.N.A. Robberecht Eric. Liebaut Clement. Backaert Iwein (2). Roosen Dirk (1). De Smedt COnstant. Van Driessche Willy (4) Claessens Herman (2), Robbe recht J,P. (4de. De Sadeleer Eric, Boelens Jules. Scheidsrechter: de heerTathon. Z.N.A. - R.Z.V. (b): 5-1» Roeselare verkeerde nog in feestroes, want de A-ploeg had gisteren gewonnen van Meetjes land. Hierdoor dwongen ze nog een tcstmatch af. teneinde de reek n di Ijs. fltwo isle antv irkoi kampioen der beide Vlaani te bepalen. Het was Driessche die in de periode de stand voor opende. In de tweede helft kon rustig verder uitlopen langs Robberecht J.P.. er Smedt Constant. Bij aanvang van de derde verschalkte De Ceunincki Roeselare de Aalsterse d< met een afstandsworp. die rug van de doelman in hel caprioleerde. Aalst kon I Claessens en Van Geert voorsprong opdrijven. De laatste speelperiode kon enkel doelpunt meer brei zelfs De Ceuninck miste Roeselare nog een strafworj Met deze overwinning is zeker van de derde plaats rangschikking. Z.N.A.: Robberecht Eric. Lie Clement. Backaert Iwein Smedt Constant (1), Van Guido (1). Van Driessche (1). Claessens Herman Roosen Dirk. De Sadeleer Robberecht J.P. (1), Van Schuercn Gilbert. R.Z.V.(b) Van Haecke Paul. Dcb Martin. De Raeve Geert Ceuninck Bart (1). Van lander Patrick, De Raeve Parnientier Yves, Declercq Scheidsrechter: de Heer Goethem.

De Voorpost | 1975 | | pagina 22