-•• - MARIALE PROCESSIE LOKT OPNIEUW DUIZENDEN /ff AALST AAN EKSPERIMENT MET PARKEERMETERS TOE 30 MILJOEN LENINGENLAST REKONSTRUKTIE MOORD TE WIEZE STEDELIJK SLACHTHUIS MET STIJGENDE CIJFERS LEDE U VINDT LEVENSVERZEKERINGEN EEN DURE ZAAK? De Voorpost - 6-6«75 - 3 De goede luim zat er tijdens de jongste raadszitting te Aalst blijkbaar In. Niet alleen opende burgemeester De Bisschop de zitting op de hem onvervreembare wijze, doch alle vijftig agendapunten werden unaniem goedgekeurd. Een lange leningenreeks vormde voor dit Kgenda de hoofdbrok. Raadsleden Van Hóorick (BSP) drong aan op een selektief >eleid in verband met uit te roeren werken Dr. Van der teken (VU), opruiming krotten lan de Popperodedries en )ompelstraat, en A. Blommaert VU) tussenkomst over het jebruik van de nieuwe politie wagen, haakten hierop in. Dp vraag van raadslid Van der Meld 3eken wanneer de pendelpar- icing klaar komt, stelde schepen an Openbare Werken J. De "leve eind oktober als streef- latum voorop. "Kabeltelevisie igenheii ;en me i ruitei isis kaï elling feest istisch 1 de c aand ieve, jrgebii istoris LAN lex te over de Dender aan om hiervoor de Gemeentedienst van België aan te spreken. E. Monsieur vroeg naar de stand van zaken over Betonwegen- bouw, waarbij in het antwoord gewezn werd op het aangetkend beroep waarbij intussen de werkzaamheden mogen worden verdergezet. Raadslid Van der Beken drong aan op het opruimen van de illegale stort plaats op het Wijngaardveld en op een scherpe kontrole op het straatlawaai. PARKEERMETERS De raad keurde het agendapunt goed waarbij naar het voorbeeld van andere gemeentebesturen het in de bedoeling ligt par- keermeters te voorzien op di verse pleinen en straten die druk bezet worden, in een poging om het parkeerprobleem van de baan te ruimen. Als eerste proef wordt gedacht aan het plaatsen van meters op het Vredeplein. VERLICHTINGSPERIKELEN De ongewone gang van zaken op het gedeelte van de ringlaan, Albrechtlaan, Leopoldlaan en H. Hartlaan, waar naast de stadsverlichting die reeds een viertal jaar funktioneerde, een verlichting naar de normen van het rijk door het Ministerie van Openbare Zaken, recentelijk geplaatst werd. was interpel- latiestof voor B. Van Hoorick. Naast een historiek van deze ongewone handelswijze gaf Van Hoorick lezing van het antwoord van Minister van Openbare Werken Defraigne op zijn perlementaire vraag waarbij aangestipt werd dat de alumi nium stadsverlichtingspalen tal van gebreken vertoonden, zodat ze helemaal niet in aanmerking kwamen om ingeschakeld te worden in de uniforme ringlaan- verlichting. De openbare opinie, aldus de interpellant, neemt deze verlichtingsperikelen helemaal niet als voorbeeld van een goede stads- of rijkshuis houding. In zijn antwoord sloot schepen De Neve zich bij de interpellant aan en wees op de konformiteit in 1971 van de bewuste verlich ting met de andere stadsverlich ting. Het ontwerp werd inder daad bij ontstentenis van stads ingenieur en stadskondukteur door Intercom opgemaakt. Na besprekingen met het Ministerie werd het beter geacht nieuwe palen te voorzien, waar bij de aluminiumverlichtings- palen naar de stad terugkeren en elders zullen aangewend worden. JOHAN VELGHE lanege geval plex Raadsleden De Winter (BSP), rden°u -*• Baert (CVP) en E. Monsieur BSP) droegen in hun tussen- rpade tomst de kabeldistributie geen >oed hart toe. Klachten werden >euit dat tussen vrijstaande voningen de kabels van de ele-distributie toch boven- en wojBronds aangelegd worden, dat 1e voorgestelde uitbreiding van iet aantal zenders steeds op zich aat wachten terwijl Brussel en u la rite ^ent reeds dertien programma's *unnen ontvangen. Raadslid De irul (VU) afgevaardigde bij ntercom wees op de gewijzigde vetgeving in verband met het lantal zenders en verwees voor ie aanleg van bovengronds cabels op vrijstaande huizen ïaarde keuze-mogelijkheid. Burgemeester De Bisschop ■telde voor het probleem via het T V. komitee aan Intercom zelf oor te leggen voor een konkrete bespreking. nHprï Raadsleden De Winter en aand ^,een'iaut (BSP) vroegen uitleg jver de globale kostprijs van de tedelijke sportzaal Rozendreef de verfwerken aldaar. AMBULANCEDIENST Schepen van Financiën E. )NUM ïogaert gaf lezing van het foorstel van het subkomitee voor de 900 van de Kommissie van we Financiën waarbij in plaats van het forfait van 465 F. dat in :lgewa december jl. door de raad Mngenomen werd er voor taan slechts 300 F. forfaitair per >eekoer^"r'iza' aangerekend worden, i to het vervoer binnen de 10 km. t comka'' De raad drong bij de lesprekingaanom dringend het nting perschil tussen dringend en linder "et-dringen vervoer met de 900 icherp te stellen. De oppositie iet kas lrong de besPrek>ng van de iet par lan'e£ van een verbindingsweg ussen de industriezone «Wijngaardveld» en de toegang laar de noordelijke vaste brug Tijdens de jongste raadszitting waren niet minder dan 27 agendapunten voor leningen aan te vragen bij het Gemeente krediet voorzien, dit voor een totaal van meer dan dertig miljoen. Bij de bespreking van deze punten haakte oppositie leider Van Hoorick in met de bedenking dat met de relance- politiek er weliswaar gemakke lijker leningen te bekomen zijn, doch dat de labiele financiële toestand van de stad geen bokkesprongen toelaat. Wat niet zeggen wil dat er geen werken meer dienen uitgevoerd, doch de interpellant drong aan op een selektief beleid waarbij afgewerkt wordt wat begonnen is en uiterst voorzichtig omge sprongen wordt met nieuwe initiatieven. In unanimiteit werden alle leningen goedgekeurd. Aange nomen werden, een lening van 234.000 F. voor de aanwerving van grond in te lijven in de wegen in de Popperodedries en Dom pelsraat; lening van 160.000 F. voor de aanwerving van grond ter inlijving in de wegen bij BPA 23 en 4; lening van 533.000 F. voor de aanwerving van eigen dommen in verband met verbe- teringswerken aan de wegen bij BPA 3 en 9; lening van 111.000 F. voor het stadsaandeel in de aanwerving van een krotwoning, O.L. Vrouwstraat 10; lening van 1.684.000 F. voor de aankoop van stoelen en zetels ten behoeve van de feestzaal van het stad huis; lening van 86.000 F. voor de aankoop van een hydraulische plooimachine met toebehoren; lening van 167.000 F. voor de aankoop van een wagen voor de politiediensten; Laatste berichten Donderdag omstreeks 13.40 uur drongen twee vrouwen van donkere huidskleur binnen in het klooster van de paters Kapucienen te Aalst. De overste van de paters kwam net op tijd terug in zijn kamer alwaar hij de twee vrouwen betrapte. Zij konden echter ontsnappen, na achterlating van heel van van hun kledij. Zij verplaatsten zich met een groene personenwagen met Duitse Nummerplaat in de richting van Gent. (H.D.W.) lening van 104.000 F. voor verbeteringswerken aan de Fa- brieks-. Veld- en Vooruitgangs straat: lening van 260.000 F. voor het saldo in de weg- en rioleringswerken aan de Keien- berg; lening van 862.000 F. voor buitengewone herstellings werken aan de Kerrebroek- straat; lening van 513.000 F. voor vergoeding voor bitumen voor allerlei wegenwerken; le ning van 1.680.000 F. voor verbeteringswerken aan de ierder van rgebie Ondezoeksrechter Leo Tas en speurders van de gerechtelijke politie tijdens de rekonstruktie: Uiterst links: een lid van de Aalsterse gerechtelijke politie die voor slachtoffer speelde. (H.D.W) Gouden Leeuw- en Landbou wersstraat; lening van 12.007.000 F. voor verbeterings werken aan de A. Marcel-, Diepe-, Withuis-, Meuleschet- terstraat. Spaarzaamheidsstraat en andere straten; lening van 807.000 F. voor het aanleggen van een pendelparking op gron den van de N.M.B.S.; lening van 232.000 F. voor de uitbreiding en de verbetering van de openbare verlichting; lening van 120.000 F. voor het ondergronds brengen van leidingen van de openbare verlichting laagspan- ning en TV. in de Rozendreef; lening van 303.000 F. voor het uitbreken van palen en uitsteek- ijzers van de openbare verlich ting; lening van 157.000 F. voor de aankoop van hout en diverse platen voor de uitbreiding van de klaslokalen van de Akademie voor Schone Kunsten; lening van 410.000 F. voor de vrijwa ring van de stabilisatie van het Kultureel Centrum; lening van 274.000 F voor de aankoop vap biblioteekmeubilair; lening van 223.000 F. voor de aankoop van bibliotheekmeubilair; lening van 57.000 F. voor het saldo van het plaatsen van vloerbekleding in sporthal Rozendreef; lening van 490.000 F. voor het leveren van allerlei bouwmaterialen tot de sportakkomodatie Zandberg; lening van 452.000 F. voor binnen- en buitenverfwerk sprothal Rozendreef; lening van 1.537.000 F. voor het stadaan- deel in de meubilering en uitrusting van de kinderkrib; lening van 83.000 F. voor het leveren en plaasen van bomen, bloemen, planten en heesters ter verfraaiing van de omgeving van de kinderkrib; lening van 356.000 F. voor het opmaken van een verkavelings- en struk- tuurplan van de sociale woningenwijk De Biolley. (JV) Zopas werden vergelijkende cijfers vrijgegeven tussen de eerste trimester '74 en deze van dit jaar betreffende het aantal slachtingen in het Stedelijk Slachthuis. In het totaal grepen er tijdens de eerste drie maanden van '75, 5.676 slachtingen meer plaats dan tijdens dezelfde periode van vorig jaar, of een stijging van 31,41%. Gespecifieerd betekent dit 4.182 runderen tegenover 2.930; 14 kalveren tegenover 11; 19.395 varkens tegenover 15.014; 5 biggen tegenover 10; 51 schapen tegenover 27; 81 paarden tegenover 62 en 19 veulens tegenover 17 voor de eerste trimester van '74. (JV) «ZILVEREN» HAPPENING IN LEDE In café «'t Vatjen» keek men aardig op toen daar mevr. Maurice Noël binnenstapte in haar trouwjapon. Niet dat een bruidje op café zo uitzonderlijk zou zijn. Maar mevr. Noël was namelijk 25 jaar getrouwd die dag, en had voor die gelegenheid nog eens haar trouwjurk uitgehaald. Dat de jurk (nog eens) met bier gedoopt werd, hoeft nauwelijks gezegd. Marcole^ aarde* aardei aarde) s pasl »em, enkel enl L Wanneer aan het einde van de ruitersommegang, een fikse regenvlaag de laatste ruiters van het Dorp joeg, vreesde iedereen dat er diezelfde namiddag geen processie langs de ommegang zou defileren. Rond drie uur had O.L.Vrouw de zon echter eens extra opgepoetst en hing ze aan de hemel. Vlak boven de hoofden van de duizenden bedevaarders die op vele plaatsen langs de omloop vier tot vijf rijen dik stonden. De optocht van duizend deelnemers, praalwagens en fanfares kon starten. Meer paarden Na de zegening der voertui gen tijdens de eerste zondag van de novene, was het nu de beurt aan de ruiters. Er kwamen opvallend meer paarden opdagen dan vorig jaar. Tussen de ongeveer 250 paarden vielen er nog weinig te bespeuren van het i .5.75 r ieën zijn zijn nd aar of bu atreg evolk alst e roej heid. neme :entel n, ter jrncn naar het h ider die le vlu; van at van richt, eente voor 'an hi roep trekpaardenras. Het aloude Vlaamse boerenpaard ver dwijnt langzaam maar zeker uit de optocht, om plaats te maken voor sierlijke lopers, echte fantasiepaarden of leuke pony's. Het einde van de stoet vormt steeds meer een folkloristische retro- spektieve tussen de tilbu ry's, sulky's, oude rijtuigen en de gekste soorten karre tjes. Enkele dieren toonden zich niet al te gewillig. Een wilde pony, klein maar dapper moest zelfs met man en macht bedwongen, en naar huis gebracht worden. Alles verliep echter zonder onge lukken. Stijlvoller De Mariale praalstoet verliep volgens het klassiek pa troon. Meer dan duizend deelnemers, in historische klederdracht, zorgden voor een stijlvolle uitbeelding van de vier grote delen van deze processie: een histo risch gedeelte over St Maar ten, de Leedse patroonheili ge en de aankomst van het Mariabeeld; een figuratief gedeelte met de uitbeelding van de zeven weeën van Maria; een symbolisch ge deelte waarin dezelfde zeven weeën naar onze moderne tijd worden getranspor teerd, en het gedeelte van de verheerlijking van O.L. Vrouw. Hierbij werden de O.L.Vrouwbeedlen van Be- verst, Bilzen, Wenduine, Woesten en Steenhuize- Wijnhuize meegedragen. De deelnemers gedroegen zich over het algemeen nog stijlvoller dan vorige jaren. De praalwagens zagen er bijzonder verzorgd uit met de kleurrijke bloemenversie ringen. De vendelgroepen van K.L. J. Sleidinge en Zaffelare boden een geslaagde afwis seling, samen met de har monies van Lede en Erpe. Misschien mocht het muzi-. kale gedeelte van deze processie iets meer uitge breid worden. Twee fanfares is weinig voor een lange praalstoet als deze. Al bij al werd het opnieuw een hoogdag voor Lede. De precessie, die dit jaar in het teken stond van het 560 jarig bestaan van de Broeder schap van O.L.Vrouw van Lede, is mettertijd uitge groeid tot het koninginne stuk van de Ledenaars. En dat de publieke belangstel ling nog telkenjare toe neemt, is de beste stimu- De massale ruitersoptocht (Ib) lans voor het processieko- mitee om de inspanningen verder te zetten. Marcole De ruiter- en paarden-zegening (Ib) Hoeft helemaal niet, dank zij een spectaculaire nieuwe formule!!! Oordeel zelf: Voor een 30-jarige. Kapitaal bij overlijden: 800.000 F (dubbele uitkering bij ongeval) en leven op 65 jaar: 1.311.000 F. Vroeger 19.280 F - Nu 10.896 F ta^s taks Beginpremie Per jaar Vraag nu nog, volledig vrijblijvend een gratis ontwerp aan specialist: N.V. KANTOOR RAVYTS Dendermondesteenweg 53 Aalst Tel. 053-21.63.64. Wij komen aan huis.

De Voorpost | 1975 | | pagina 3