K a I Wielerweek te Schellebelle kreeg een waardig slot SK Grembergen bezorgd om Verschelden en Van Hese VERSTERKING VOOR K.A.V.D. Transfer nieuws U 5 S.K. Lebbeke 1 Robur Moerzeke danst V.K. Hamme op gemeentehuis ontvangen Aktie massasport te Dendermonde: flinke start huldigde laureaten Wielertoeristen Dendermonde Stilte voor de storm bij Sparta Buggenhout Dendermonds liefhebbersverbond Vissen te Hamme 16 De Potjesmarkt is voorbij en meteen ook de wielerweek te Schellebelle. Naast het talrijk opgekomen publiek was er ook veel belangstelling vanwege de aangesloten renners. Voor de wedstrijd van donderdag 5 juni waren niet minder dan 98 deelnemers zich komen aanmelden voor de start en reeds van bij het begin van de wedstrijd kwam het tot een harde strijd. Wie zich vooral in de kijker reed, was wel de plaatselijke renner Etienne Grijsolle die aan zijn dorpsgenoten een goede ploeg maat had- Van bij het begin, in de tweede ronde ontsnapten Van Driessche. Lavrijsen, Deuxbouts, Pillen. Wauters, Cooman en de nationale kampioen Karei Alen. In de groep was het nu Grijsolle die al het werk moest opknappen en toen zij de vluchters in de rug keken viel het echter stil ach. teraan Toch gaf Grijsolle het nog niet op Op zijn eentje probeerde hij tot bij de vluchters te komen doch ook dat lukte hem niet- De zeven vluchters konden gezamelijk naar de eindstreep rijden en spurten voor de bloemen. In de laatste ronde kon ook Soheys zich nog loswerken en ging met een lichte voorsprong de groep vooraf. Zaterdag 7 juni kregen we dan opnieuw een criterium. Op de vooravond van het nationaal post- kampioenschap hadden heel wat renners eraan gehouden thuis te blijven doch een 68-koppige groep zorgde toch voor een boeiend spektakel Naast de bedrijvige Etienne Grijsolle waren het nu ook de renners van Jacky's klub die zich sterk in de kijker reden Het was ongeveer half wedstrijd dat er een eerste aftkening kwam toen een negental renners er van onder trokken. Onder hen namen als Jean Van Driessche. Raf Cop- pens, de lokale renner Etienne Grijsolle en de nationale WAOD kampioen Karei Alen. Een vijftal ronden later konden dan nog een tiental renners aansluiten bij de vluchters en iedereen dacht dat zij samen zouden spurten voor de bloemen. Karei Alen die niet zo een geweldige spurter is dacht er anders over en ging alleen vooruit rijden- Luc Wauters en Etienne Grijsolle beschikten nog over voldoende krachten en kon den tot bij de kampioen springen Met hun drieën konden zij hun voorsprong geleidelijk opdrijven en het was Karei Alen die het eerst een ronde kon nemen op het achtergebleven peleton- In de laatste ronde kon Grijsolle zich nog loswerken van het tweetal medevluchters en won zijn eerste wedstrijd bij de W A O D. met een vijftigtal meters voorsprong. Voor de wedstrijd in lijn van zon dag kregen we opnieuw een spek- takulair verloop Reeds bij het begin was De Munck één van de bedrijvigste- In zijn wiel volgden Blomme en De Smet. De wed strijd kreeg dan zijn vorm in de achtste van de twintig af te leg gen ronden. Opnieuw ging De Munck aan de haal en in zijn wiel volgden Alen. Van Driessche. Matthijs en Vermaeren. Later werkten zich nog los uit het pe leton. Van Donnie, Lejeune en De Rieck Nog later konden ook De Groote, Pillen. Marteleire en Couttiaux. zich nog bij dit ach tervolgend drietal voegen- In de laatste ronde waren het tenslotte Van Driessche. Matthijs. De Munck en Alen die naar de eindstreep g'mgen De spurt werd gewonnen door Jean Van Dries sche. De stunt van de wedstrijd kwam wel toen Daniel Van Den Broucke alleen naar de meet kwam. Tij dens alle wedstrijden was hij reeds de lolbroek geweest door telkens achteraan het peleton te gaan rijden en nu en dan met het publiek een praatje te slaan Nu. op zijn eentje vond hij het nog nodig juist voor de meet een sur place te doen. wat natuurlijk een applaus van het publiek uitlokte- Misschien kan er bij volgende wedstrijden nog een prijs voor de sympathiekste renner gegeven worden. Wat ook nog vele wie lerfans heeft doen opkijken was zeker het ogenblik toen ook de voorzitter van Sport en Ontspan ning. de klub die al heel wat stof deed opwaaien in het Schellebel- se koersgebeuren, een premie schonk Misschien een eerste stap in de goede richting om de twee Schellebelse wielerklubs te ver enigen. UITSLAGEN Donderdag 5 juni 98 deelnemers. 1) LAVRYSEN JOZEF (Tunrhout). de 72 km in 2u202) Deuxbouts Willy3) Cooman Johnny4) Alen Karei 5) Van Driessche Jean 6) Pillen Paul 7) Wauters Luc 8) Scheys Prosper 9) Klu- vers Hendrik 10) Grijsolle Etien ne 11) Van Boven Willy: 12) De Munck Arnold13 Moriau14) Derick Willy15) Uytterhaeghe Luc 16) groep van 48 renners Zaterdag 7 juni (68 deelnemers) 1) Etienne Grijsolle (Schellebelle) 72 km in 1u42 2) Wauters Luc 3) Karei Alen 4) Freddy Donnie 5) Raf Coppens 6) Arnold De Munck 7) Eric Matthijs 8) Van Eessche9) D'Hauwe 10) Eric De Moor11) Willy V Boven 12) Lejeune13) Jean V Dries sche 14) Paul Pillen 15) De- marteleire. Zondag 8 juni 54 deelnemers 1) JEAN VAN DRIESSCHE (Merel- beke) de 85 km in 2u04 2) Eric Matthijs 3) Arnold De Munck 4) Karei Alen5) Adriaan De Smit6) Oscar Vermaeren 7) Hubert Couteau 8) Etienne Dc Marteleire9) Willy De Rieck 10) Gerard De Groote 11) Fred dy Donie 12) Antoine Lejeune 13) Herman Neokebroeck 14) Ro ger Verhelle 15) John Olivier- V-S Wielerklub «De Verstotenen» uit Dendermonde startklaar. Nu de voetbalmikrobe slaapt blijft Derde Provincialer S.K. Grembergen treuren om de ongelooflijke tegenslag op het einde van de kompetitie. Francois Verschelden, de doelpuntenmaker, liep een letsel op aan de achillespees en iedereen weet wat dit betekent voor een voetballer. Guido Van Hese werd bij een verkeersongeval de arm op vier plaatsen gebroken, en zo konden beide spelers in dezelfde ziekenkamer eikaar troosten. Erg voor die jongens», aldus klubleider Guido Van Kerckhove. «maar ook een tegenslag voor de klub. Wij hopen van harte dat bei den bij de start van de kompeti tie parat zijn- Dat we hierdoor werden uitgeschakeld in de eind ronden is erg, maar tenslotte pri meert bij ons nog altijd de mens» «Dat komt ook tot uiting in de transferpolitiek die we voeren. Dirk Deferrere staat voor het di lemma wie het worden zal Loke ren of Racing Mechelen Voor puntspeler Willy De Meyer, die te Waasmunster woont, zullen we geen eisen van betekenis stellen, omdat hij in zijn streek wil voet ballen. Dat is ook het geval met stopper Paul De Prins en Jan Van Damme». «Neyrinckx die als aan valler zoveel mogelijkheden heeft en te Londerzeel woonachtig is. laten we zonder moeilijkheden vrij- Wat ook Freddy De Geest gelrft Allemaal in het kader van een gezonde geest in de klub Dat we uitkijken naar versterkingen is normaal. We speelden en knap seizoen en willen niet ter plaatse trappelen. We houden nooit een speler die om gegronde redenen weg wi! Zelfs al is hij een pion van waarde». S-K. Grembergen. bekend om zijn jeugdpolitiek en goede geest, blijft niet werkloos Maar het duo Ver- schelden-De Geest paraat krijgen voor de volgende kompetitie is een heet hangijzer. E.D.M- Zo luidde inderdaad de titel van een stukje waarmee „iemand" vorige week het vertrouwen van de sportredaktie verschalkte en niet alleen een pleidooi hield voor de transfer van Cauwerv berghs, een voetballer die blijkbaar graag bij Sparta Buggen hout wegwil. Begrijpelijk is men in de bestuurskringen van de Eerste Provincialer alles behalve gelukkig met het op sentimen tele argumenten gefundeerde pleidooi ten gunste van het door Cauwenberghs geviseerde overstapje naar een andere klub. Spartasekretaris Leonard Baeyens, over wiens ontslag wel wordt gepraat maar die vooralsnog steeds niet zijn funktie heeft neer gelegd, is diep geschokt door het proza dat RP uit zijn schrijf machine tokkelde. Vooral omdat de tendens er uitborrelt. Vol gens hem bezit Cauwenberghs onloochenbare kwaliteiten als voetballer en het is allesbehalve uitgesloten dat hij ook op nationaal vlak zijn mannetje zou staan. Over een transfer kan met de klub altijd gepraat worden. Feit is echter dat zich nog geen kandidaat-kopers hebben gemeld, wat primordiaal is om een gesprek op gang te trekken. De sportredaktie betreurt dat een subjektief stuk (steller heeft alleen de speler aan het woord gelaten en stak bij de betrokken vereniging zijn lichtje niet op) door de mazen glipte. Nu we ook de visie van een Spartadlri- gent neerschreven, menen we dat we achter deze zaak een punt kunnen plaatsen. Een polemiek uitlokken doen we niet. Nadat K.A.V.D. Naegels had weggekocht te Kape'len, werd nu ook de 22-jarige linksbuiten Van Loocke van dezelfde klub aangeworven. Door dit feit werd Alex Nijs op de transfertlijst geplaatst. Van Loocke kwam tijdens het voor bije seizoen niet uit de Anwerpse eerste provincialer maar wel met de nationale reserven van Eerste Klasser Beve- ren. In K.A.V.D.-middens verwacht men op het einde van deze week nog een nieuwe aankoop van een voorspeler en hoopt men de invallersdoelman van St.-Truiden via de verzoeningskommissie naar de Denderstede te krijgen. Ook toont K.A.V.D. nog ruime belangstelling »oor de RWDM-junior Spruyt, die een meer dan bevredigende test kwam afleggen. Ook hier kan een beslissing worden verwacht tegen het weekeinde. V.C. Nu het vaststaat dat S.K. Lebbe ke geen aankopen doet werden ondertussen toch de eerste spe lers van de hand gedaan. Guido De Leeuw en Roger Huyghens werden afgestaan aan Meldert. Ondertussen bevestigde sekreta- ris Clement Michiels dat Paul Holbrecht en Rie Meert (ex An- derlecht) werden aangeworven als oefenmeesters Beide trai ners zullen samen met Roger Pannecouck de Lebbeekse familie oefenen. Het bestuur kreeg twee nieuwe gezichten: de heren Vermeir De Visscher Laatstgeno moest verleden dinsdag noj kei zijn kaart ondertekenen „Er waren veranderingen be op het Konkelgoed. en ze er gekomen" aldus de h Mie die heel veel hoop heeft volgend seizoen- .,We moete spelers aanpassen aan de o meesters, maar eens deze n achter de rug. zullen we S K Lebbeke horen spreken"' Robur Moerzeke, de kersverse Tweede Provincialer is zoek naar versterking. Het moet voor de komende kon- petitie en de vuurdoop in tweede zeker midvoor Jet Roel missen. De Moerzeekse dokter trekt naar Engeland vo< verdere specialisatie. Anderzijds moet Albert Lelie h< burgerpak voor het militaire ruïen, en ook voor hem mor een vervanger gevonden worden. Weliswaar bestaat enige belangstelling voor Fons De Bock van K.A.V. Dei dermonde, maar deze derde klasser wil deze middei velder niet transfereren. Bijgevolg is het ook niet zo mak kelijk, vooral als men weet dat alle voetbalbeurzen ing« volge de voetbalinflatie niet proppensvol gevuld zijn. Robur denkt voor het ogenblik niet alleen aan voetbal Men gaat er ook op de danstoer om de kampioenstite te vieren. Zaterdag 21 en zondag 22 juni worden he hoogdagen voor Moerzeke. Om 14 u. steekt men de benei onder tafel samen met het bestuur, en supporters-symp» tisanten die willen deelnemen. Om 18 u. is er een onl vangst op het gemeentehuis. Op het Dorpsplein waar ee reuzetent wordt opgetimmerd, gaat men vanaf 20 u. di dansvloer op. The Gentle Five maken muziek. Vanzell sprekend verwachten de Roburdirigenten de ganse aan hang op dit kampioenenbal. Een sluitingsbal met ee discobar is voorzien voor zondagavond. Belangstellendei die wensen deel te nemen aan de feestdis kunnen zie! laten inschrijven bij sekretaris Nestor De Geest en hiet voor de prijs van 350 fr. betalen. Als gast op het Robui feest verwacht men ofwel Paul Van Hlmst ofwel „Goude Schoen" Maurice Martens. E.D.M. Tijdens het voorbije weekend werd de kampioenenploeg van het liefhebbersvoetbal ontvangen op het Hamse gemeentehuis Voorzitter van de sportraad Van Lijssebetten onderstreepte in zijn toespraak dat het liefhebbers voetbal De Beker van Hamme in de loop van de jongste vijf jaar steeds op het kruitvat heeft geleefd Zowel voorzitters als sekretaiissen hebben elkaar re gelmatig afgewisseld- De h Van Lijsebetten verklaarde dat het voorbije seizoen eigenlijk het kalmste is geweest. Misschien zijn nu de moeilijkste jaren voor de verschillende klubs achter de rug. Want ook bij llefhebbers- voetbalklubs rijzen er regelmatig problemen Nadat eerst de ploeg van Kint gebroeders twee jaar de plak heeft gezwaaid, het daarna Bondgalm die jaar opeenvolgend de titel kaapte. VK Hamme was m sterkste ploeg in de voo kompetitie- Als troostprijs Bondgalm de schaal Cyriel Geertsom en de Walivo-bekei Door voorzitter Van Geerl werden daarna de laureaten Rondgemaakt- Kompetitiewto werd dus VK Hamme. De uit Moerzeke. Geywa. bekroond als de eerste buiten de Wuitensgemeente. sportiefste klubs werden Op ring Hooirt en Bondgalm g< citeerd door de h. Van Geert Vervolgens kregen de sp van VK Hamme een eredipl Voorzitter Geerinck dankte slot het gemeentebestuur. P k>—j unnH nn hp» «stadhuis te Denderm» De aktie Massasport van de Dendermondse sportraad startte in gunstige omstandigheden. In de gemeentelijke jongensschool in de Heidestraat sekretariaat voor de kandidaat-wandelaars en lopers, had men om 8 u. 30 reeds de handen vol. Een honderd tal wandelaars bood zich aan, terwijl er negentig kandidaten waren voor de 1600 m loopproef. In de Donkstraat vertrekplaats voor de wielerproef werd het eveneens een sukses. Met meer dan honderd kandidaten op sleeptouw zorgden de Moltini's en Zandrijders voor een flinke tocht. In de zwemkom Olympos was het eveneens zeer druk. bracht dat iedereen, mits een kleine inspanning, er moet kun nen in slagen het stadsbrevet te behalen. De deelnemers die. eens de voorziene proeven hebben af- glegd (drie van de vier zijn no dig om in aanmerking te komen voor hogergenoemd brevet) geven hun deelnemingskaart af aan de afgevaardigde van de sportraad waar ze hun laatste proef hebben afgelegd. V-C. In totaal werden tijdens de eer ste zondag ongeveer 500 proe ven afgelegd Een eerste vaststelling was dat heel wat dames van de partij waren en blijkbaar tijdens -hun jaar» toch iets «sportiefs» willen presteren Alle leeftijdsklassen vertegenwoordigd en eenieder sprak zijn tevredenheid uit over het initiatief De wandeltocht langs de St Onolfsdijk was voor velen een eerste kennismaking met dit prachtig naturschoon- Verheugend was ook het feit dat o m. de Den dermondse politie aktief delnam aan de aktie Zowat tien politie mannen toerden lustig mee in de fietstocht en volgende week mo gen ze worden verwacht ip de wandeltocht en bij de loopnum mers. Begunstigd door een zonnig weer tje is de dag van de aktie «Mas sasport» te Dendermonde een suk ses geworden. We zagen dames van 50 jaar en meer' blozend var» de inspanning hun 1600 m lopen fluks opstappen bij de wandel tocht - in het peleton meerijden en de hun toegemeten afstand af leggen in het Olympos-zwembad Bij de twee nog resterende zon dagen hoopt de Sportraad nog mer kandidaten aan te trekken-. Zondag 15 juni 1975 worden alle sportieven voor het wandelen, fietsen en lopen verwacht op de wijk Lutterzele (St Gillis) aan het Lutgartcentrum in de Spooorweg- straat. Vanaf 9 uur kan men er de loopproef afleggen en wande len Ook de fietstocht start te 9 uur- Ditmaal zijn het de jongens van De Morgenstond en De Tijl- vrienden. idie bij de fietstocht voor orde en veiligheid instaan. In het zwembad Olympos kan men eveneens van 9 tot 12 uur terecht voor het afleggen van de zwem- proeven De organizatoren beklemtonen nog maals dat afstanden en tijden aan elek leeftijd werden aangepast, en dat'de eerste reeks proevèrt 'dui delijk aan het licht hebben ge- In de Bunt u Hamme werd Ronny Van Kerschaever viskampioen en Koning bij de «Buntotters»- (JVC) Vrijdagochtend vond op het stadhuis te Dendermonde feestzitting plaats tijdens dewelke de laureaten van de be kompetitie, ingericht door het Dendermonds liefhebbers voet verbond werden gehuldigd en met prijzen bedacht. In aanwezigheid van de schepenen Maes en Leybaert, raadsleden Van den Abbeele, De Bergh, Van Gijseghem Cammerman heette burgemeester Cool de feestvierende v niging hartelijk tvelkcm cp het stadhuis en sprak zijn vreu uit over de groei en bloei van het Dendermonds liefhebt voetbalverbond dat nu ook buiten de grenzen van Dendermo belangstelling heeft opgewekt. De burgervader had tevens lof voor de organisatoren en de deel nemende klubs waarbij Red Star Opstal zich uiteindelijk de sterk ste had getoond in de bekerfinale. Sportraadvoorzitter C Vermeulen langs zijn kant had woorden van lof voor het genomen initiatief, dat na een eerder moeilijke start de finitief van de grond gekomen is en de voetbalsport In de echte zin weet te propageren zonder dat geldgewin er komt bij kijken In het kader van de bevordering van de massasport heeft het Den. dermondse liefhebbersvoetbal knap werk geleverd aMus de sportraad voorzitter. die besloot met de hoop uit f6 drukken dat iedereen zich verder zou blijven inzetten om van Dendermonde -de» sport- stad uit Vlaanderen te maken- De h. Albert Van Dlevoort, voor zitter van het Dendermondse lief- hebbersvoetbalverbond had woor den van lof voor zijn naaste me dewerkers de bh- Eduard Van den Abbeele als sekretaris en Prosper Bal als penningmeester, die als de promotors van het verbond mogen worden vooropgesteld Na ook zijn dank te hebben ui sproken tot de heren scheidsri ters. F. Bertin. H Buggenhout De Sutter, Goossens, E G< L. Heymans, B Roels en Sterckx. werd overgegaan tol eigenlijke prijsuitreiking, klubs die hadden deelgenomen de bekerkompetitie werden aandenken bedacht, terwijl ofl referées voor hun sportieve niet werden vergeten- SVGD.l ra en Walrrevens mochten halve finalisten en tweede rangschikten een prachtige b In ontvangst emen De reuze selschaal ging naar Red Star stal. club die trouwens een belslag lukte door eerst de k petitie en daarna ook de Bi van de staid Dendermonde te« nen. Nadat ook burgemeester! een aandenken had in ontv# genomen namens het verbo werd tot slot van de feestzM een drink aangeboden door stadsbestuur Meteen viel ook het doek over een jaar ii se werking van het Dendermo <to lipfh^bhersvoetbalverbónd, in alle lijnen geslaagd mag den genoemd

De Voorpost | 1975 | | pagina 16