%Wlk 11 ?le- k*. ingelijn een er eö iders e C.S.V. Tijden 'er alle e zakei .-rspieii roegen worde van d oor el kt s» (6 tol teit. Zij ten wal s wordt nkeuze :nen dit klub dil jdskate og voot volgend APOTHEKERS VAN DIENST Zondag 22 juni AalstAp. Muylaert Geraardsbergsestr. 70. Aalst - Denderleeuw Ap. Van de Neucker Kouterbaan 10 Denderl. - LedeAp. De Spiegheleer, Dorpsplein 13, Lede - Omlig gende Ap. Van Lint Regentiestr. 14, Welle; Ap. Cooreman Molenkouterstraat 5d Mel- dert. DOKTER VAN DIENST Zat. nam. 21.6, zond 22.6, woe. nam. 25.6 en na 20 u. tot en met zat. 28.6 te 8 u 's morgens Dr. J. Boulonne, Boudewijnlaan 64. BRAND Bij herstellingswerken aan het dak van de woning van Leonada Picase, Hopmarkt 21. Aalst, ontstond brand. De brandweer kwam ter plaatse en kon na korte tijd uitbreiding vookomen. Niettemin is de schade nog vrij aanzienlijk. VOETGANGER GEWOND Langs de Frits De Wolfkaai te Aalst deed de voetganger Karei De Schrijver, wonende Walstraat 12 te Aalst, ingevolge een mis stap een erge val. De man moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. WIELRIJDER GEWOND Langs de Gentsesteenweg te Aalst, reed de wielrijder Mare De Pauw, Markt 2 te Herzele, toen hij bij het ontwijken van een hindernis ten val kwam. Hij werd gewond en moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. BEKENDMAKING Wegens uitgevoerde herbezaaiingswerken op de voetbalterreinen van de stedelijke sportcentra „Osbroek", „Rozendreef" en „Afflïgemdreef", zijn genoemde terreinen tot 15 augustus a.s. voor alle aktiviteiten buiten gebruik gesteld. Deze maatregel geldt niet voor het terrein gelegen binnen de atletiekbaan van het sportcentrum Osbroek, tijdens de door de gebruikende atletiekclub georganiseerde oefenstonden en wedstrijden voor speer- en diskuswerp(st}ers, alsmede der er van dienst zijnde officiëlen. Wij rekenen er stellig op dat alle belang stellenden bovenstaande schikkingen strikt in acht zullen nemen, voornamelijk op de terreinen „Affligemdreef" en „Rozendreef" en er aldus in eigen belang zullen toe bij dragen dat de inspanningen en gedane uit gave om voor het volgend seizoen orden telijke voetbalpleinen ter beschikking te 1 stellen, niet nutteloos zijn geweest. WEKELIJKSE RUSTDAG j Ter gelegenheid van de kermisfeesten en de nationale feestdag heeft het Kollege van Burgemeester en Schepenen besloten een algemene afwijking, voor het ganse grond gebied van de stad toe te staan voor wat de toepassing van de geldende beschikkin gen op de wekelijkse rustdag betreft. Deze afwijking geldt voor de periode van 6 tot en met 12 juni 1975 (kermisfeesten) maandag 21 juli 1975 (nationale feestdag) De handelaars en ambachtslieden die, in toepassing van het Koninklijk Besluit dd. 28 juni 1960, een wekelijkse rustdag hebben gekozen, zullen dus op voormelde data hun winkel mogen open houden. GULDENSPOREN VIERING 1975 Vrijdag 27 juni te 20 u. feestzcal Stadhus Woord van welkom door burgemeester M. De Bisschop 1e optreden van De Elegasten Feestrede door gastspreker Paul De Kerpel, volksvertegenwoordiger en enig Nederlands sprekend aemeenteraadslid van Schaarbeek auteur van het boek „Brusselaar in Brussel" 2e optreden van De Elegasten. Vrijdag 11 juli Vlaams Nationale Feestdag Grote MarktBevlaggingSpelen van Vlaamse liederen te 20 u. Beiaardkoncert. PETANQUE Petanqueclub Alosta, Beukenhof, Langestr. 12. Dinsdag 24 juni te 20 u. oefenwedstrijden Zaterdag 28 juni te 20 u. ledentornooi Petanquecluk Apollo, Square Jacques Gee- rinckx. Woensdag 25 junite 19 u. oefenwedstrij den. Zaterdag 28 juni te 20 u. mixtetornooi. GEBOORTEN Steven Van Bossuyt, Steenbergstr. 9, Teral- fene Steven De Beul, A. Lienartstr. 27, AalstNadja Beeckman. Statiestr. 22, Welle; Xavier Vanderplancken, Bolleweg 94, Aalst; Wendy Ruyssinck. Zavelbaan 124, Aalst Erika Janssens, Provinciebaan 183, Bors- beke Kristl Van Nieuwenhove, Ophemstr. 58a, Voorde Kristof Van der Taelen, Mo- lenstr. 7, St. Antelinks Katleen Geerts, Europalaan 12, Erembodegem Elke Schud- dinck, Molenkouterstr. 18, Erembodegem Liesbet Van Daele, Koolstr. 14, Aalst Renzo Schockaert. Ekentstr. 65, Haaltert Wim Heymans, Teerlingstr. 19, Denderhou- tem Bart D'hoe, Velodromstr. 125, Liede- kerke An Van Geem, Zurendries 27, Nieu- werkerken Nico Miohiels, Ooorsteekstr. 3, Mere Filip Snouwaert. Nleuwstr. 46, Erondegem Nele Van Wesemael, Zandstr. 75, Erondegem Annelies Govaert, Seve- cootstr. 99. Erpe Ellen De Baerdemaecker. Fonteinstr. 17, Denderleeuw Renate Roe- landt, Molenstr. 3, ErembodegemAndy Galle, Raffelgemstr. 16-48 AalstAlain Petré, Rozenweg 40, AalstBen De Smet, Guldenstr. 15, LiedekerkeEls Heyman, Vosselstr. 32, DenderhoutemBart Arys, Portugeesstr. 100, Teralfene Christoph De Leeuw, De Nayerstr. 3, Denderleeuw Glo ria D'heer, Wichelsestwg. 135, Lede. OVERLIJDENS Alois Braekman, zb., 74 j., echt. van Bertha Coppens, Viierzele, Morelweg 52Frans De Wit, galvaniseerder, 51 j., wed. Renate Rinke ,echt. van Maria Philips, Aalst, G. Gezellestr. 40Henrica Frederica Becqué, zb., 68 j., wed. van Carolus Van Vaeren- bergh, Okegem, Kattestr. 117Gustaaf Goedgezelschap, zb., 75 j., echt. van Ida Wouters, Opwijk, Stwg. op Aalst 82 Jo seph Felix Luypaert, zb., 78 j., echt. van Maria Meersman, Brussegem, Kersgatstr. 3 Isidore Emiel Henri De Man, zb., 79 j., echt. van Martha Costers, Dendermonde, Oude Vest 95 Justina Maria Blondina Temmer man, zb., 83 j„ wed. Domnicus De Gussem, Erembodegem, Hogeweg 7Achiel Jozef Janssens, zb., 66 j., echt. Louisa Scheelinck Aalst, Brouwerijstr. 67 Willy Lodewijk Paul Victor Permentier, missionaris 56 j., jjngeh. Meldert, Kleindries 8 Renée Marthe De- coeur, stikster. 52 j., echt. Petrus Lanck- man. Lede, Charleroistr. 34Petrus Van Lierde, zb., 67 j., echt. van Veronica Van Impe, Denderleeuw, Van de Ponselelaan 3 Emiel Gustave Albert Smolders, aannemer bouwwerken, 59 j„ echt. van Clementine De Pauw, Lede, Br. De Saedeleerstr. 28 Me- lania Boone, zb., 90 j., wed. van Robertas Eemans, Haaltert, Statiestr. 136 Maria Ce- lina Van- de Wiele, zb., 76 j., wed. van Edouard Matthieu, Aalst, Past. Lauwereysstr. 25Frans Herzeel, zb., 73 j., echt. van Leontine Arys, Aalst, Hopmarkt 5 Marcel Bernard Coppens, zb., 43 j., ongeh. Otter- gem, Perrestr. 67 Prosper Steeman, chauf feur, zb., 55 j., echt. van Florentia De Bruyn, Mespelare, Pastorijstr. 30A Jan Jules Hey man, zb., 66 j., wed. Clementina Ganseman, Welle, Regentiestr. 177 Stephanus Van den Abbeele, zb., 64 j., echt. van Yvonna De Buysscher, Aalst, Guldenboomplein 33 Frans De Man. zb., 79 j., wed. Celina Welle- kens, Aalst, Groenstr. 26Jan Seraphien Vermeinen, zb., 67 j., eoht. van Maria Schelck, Aalst, Dr. De Moorstr.Julianna Adrianna De Smet. zb., 63 j., echt. Gaston Goubert, Aalst. Koningin Astridpark 6 Jeanne Léopoldine Waelbrouck, zb., 82 j., wed. Victor Vander Eist, Liedekerke, Kas- teelstr. 14 Romanus Josephus Adam, zb.. 72 j„ Nieuwerkerken, Bremtstr. 92 Helena De Neef, zb., 66 j., wed. Seraphinus De Clercq, Aalst, E. Bosteelsstr. 39Petrus Albert Geubels. zb.. 74 j.. echt. Maria Guns Aalst, Albrechtlaan 17; Barbara Francisca Thomas, zb., 77 j., wed. Jan Baptist Van Aken, Merchtem, Stationsstr. 86-; Maria Clothilda De Buck, zb., 84 j„ wed. Petrus Boone, Aalst, St.-Kamielstr. 90 Frans Bos man, zb., 65 j., echtgesch. Marie Van Eet- velde, echt. van Maria Temmerman, Aalst, Hoveniersstr. 13 Simonna 'Desmedt, zb., 60 j., echt. Jean Van Innis, Aalst. Albrecht- wed. Pieter Van der Straeten, Asse, floost- laan 21 Joanna Antonia Raes, zb., 77 J., str. 10 Hortentia Romania De Neef, zb., 73 j.. wed. Jan Muylaert, Aalst, 'Binnenstr. 262 Renatus De Cremer, zb., 65 j., echt. Maria Van Impe, Denderhoutem, Daalstr. 25 Camilla De Roeck. zb., 74 j., wed. Con- stantinus Luycx, Aalst, Moorselbaan 339 Maria Stephania Van Geert, zb.. 63 j., echt. Willem Sergant, Aalst, Dirk Martensstr. 80. KFL-AALST Voorbereiding van het volgend seizoen Zoals we -vorige week aankondigden, be gonnen we deze week met de onderhande lingen met de verhuurhuizen om uit onze lijst van 28 keuzefilms er 15 te kunnen uit halen. Deze onderhandelingen zijn nogal vlot verlopen en we kunnen nu al vrijwel zeker zij dat we de volgende films zullen in forum vertonenLes voilons du bal - The conversation - Ilumiation - Het effekt van gammastralen - Sugerland express - Harold and Maud - Chinatown - The paper chase - Anna en de wolven - Hary and Ton- to - Les arpenteurs - Zardos - La maman et la putaine. Voor „Insp. Klute" en „Poo- ky" zullen we moeten naar een andere film uitkijken omdat deze twee films inge houden werden. Alles verliep dus wel zeer vlot wat het afhuren betreft. Minder vlot waren de nieu we huurprijzen die wij voor deze films zul len moeten betalen. Die liggen gemiddeld 30% hoger dan die van verleden seizoen. Volgende week hopen we dan de definitie ve lijst te kunnen publiceren met data en al. De Achterlinie. Nieuw papierlokaal Daar ons oud papierlokaal verkocht is, ver huizen we op 1 juli 1975 naar een ander dat ongeveer 200 m. verder ligt. juist over de brug van de Zwarte Hoek. Het juiste adres P. Corneliskaai 33. Het ligt langs de Dender en juist nevens de muur van de Tupperwarefabriek (de oude fabriek van Roos-Geerinckx-De Naeyer). Het zal elke zaterdag open zijn van 14 tot 16 u. STEDELIJKE BEGRAAFPLAATS De belanghebbenden worden verzocht, de gedenktekens welke zich op de begraaf plaatsen van de jaren 1962 en 1963 bevin den, uiterlijk tegen 1 november 1975 te ontruimen. De gedenktekens die op bovengenoemde datum niet weggenomen zijn, zullen eigen dom van de stad blijven. PRIESTER DAENS HERDENKING Zondag 22 juni 1975 te 10 u. H. Mis in de Sint-Martinuskerk voor Priester Daens en familie. Nadien optocht naar het monument alwaar bloemen zullen neergelegd worden gevolgd door een korte toespraak door de h. Js Verdoodt.. WANDELKONCERT Wandelkoncert van de Harmonie „Hand aan Hand" doorheen de wijk „Drieveldenweg Dewaco" op maandag 23 juni te 20 u. stipt Vertrek aan de café „Drievelden" (Groen str. 232), Alle sympathisanten worden uit genodigd om mee op te stappen. BROMFIETSER GEWOND Langs de Dendermondsesteenweg te Aalst deed zich een aanrijding voor tussen de personenwagen bestuurd door Leon Ne- naets uit Aalst en de bromfietser Mare De Vos uit Herdersem. De bromfietser werd gewond en moest worden verpleegd. DAVIDSFONDS Davidsfonds-Aalst wenst zijn honderdjarig bestaan op een biezondere wijze te her denken. Van 15 augustus tot 7 september a.s. richt het, in het Oud Hospitaal te Aalst, een ten toonstelling in met werken in Aalsters bezit vanaf het Impressionisme tot heden. Deze ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN aan groothandelsprijzen Nestor de Tièrestraat 42 Aalst Uitsluitend open op zaterdag van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. tentoonstelling wordt ingericht in samenwer king met het stadsbestuur. Langs deze weg wordt een oproep gedaan tot alle bezitters van kunstwerken uit be doelde periodes. Zij die werken ter beschikking van deze tentoonstelling wensen te stellen, kunnen de lijst ervan mededelen aan één der vol gende adressen G. Claus, Keizerlijk Plein 6, Aalst, tel. 21.19.77. K. Van Den Bossche, Paternosterstraat 59, Aalst. tel. 21.03.41. WEKELIJKSE RUSTDAG Ter gelegenheid van O. H. Hemelvaart en Moederdag heeft het College van Burge meester en Schepenen besloten een alge mene afwijking, voor het ganse grondgebied van de stad, toe te staan voor wat de toe passing van de geldende beschikkingen op de wekelijkse rustdag betreft. Deze afwijking geldt voor de periode van 8 tot en met 13 mei 1975. De handelaars en ambachtslieden die, in toepassing van het koninklijk besluit dd. 28 juni 1960, een weke lijkse rustdag hebben gekozen, zullen tijdens voormelde periode hun winkel mogen open houden. PLUS-3-PAS KULTUREEL PASPOORT VOOR DE DERDE LEEFTIJD Het college van burgemeester en schepenen zal eerstdaags in de stadsberichten de lijst laten verschijnen van de instellingen en verenigingen die 50% korting zullen toe staan op de inkomgelden voor hun culturele manifestaties op vertoon van een Plus-3- pas Hebben recht op dit paspoort alle personen die minstens 60 jaar oud zijn de gehandikapten die minstens 66% on geschikt zijn. De aanvragen mogen vanaf heden gedaan worden bij volgende diensten de sociale dienst, gelijkvloers (koer stadhuis) de dienst .onderwijs-cultuur, Kattestraat 33 (bureel gelijkvloers), alle werkdagen van 9 tot 12 uur, met uitzondering van zaterdag. Voor te leggen stukken identiteitskaart of bewijs van minstens 66% ongeschiktheid. De kaarten zullen na onderzoek van de aanvragen aan belanghebbenden toege stuurd worden. HALLEBEDEVAARDERS Op 11 mei a.s. wordt een herdenkingsmis voor de afgestorven leden gehouden te 10 u. in de Sint-Martinuskerk. Op 17 mei vertrekt te 22 u. aan de Sint-Martinuskring, Korte Zoutstraat de Sinksen-Hallebedevaart. Er is een autobusdienst voor de terugreis voor zien en er is verzorging. BELOTTEWEDSTRIJD VERKIEZING BLOEMENFEE1975 De deelnemers aan het Oostvlaams kaatskampioenschap tussen drie gekwetsten: Aalst, Baasrode, Hamme. (Ib) Het inrichtend komitee van het Oostvlaams kaatskampioenschap (Ib) prijs1.000 fr. beker) Ook uw vrienden-kaarters willen van de partij zijn! Vraag ze mee! De Aalsterse V.K. Keverploeg. Gezien het sukses van verleden jaar werd besloten, dit jaar de verkiezing van de «bloemenfee» opnieuw te laten doorgaan tijdens de jaarbeurs en wel op zaterdag 30 oogst 1975, met preselectie zaterdag 23/8 Het ligt in de bedoeling, de bloemenfee een méér aktieve en belangrijke rol te laten spelen. Zij kan geroepen worden om deel te nemen aan tal van plechtigheden, in en buiten de stad, waar ze, door haar charme en haar optreden, de faam van Aalst-Bloemen- centrum, moet verkondigen. Interessante prijzen worden ter beschik king gesteld van de kandidaten en aangename verrassingen staan de (jm) verkozene te wachten: o.a. een perso nenwagen, geschonken door het inrich tend komitée. Welke juffrouw uit Aalst of omgeving zou niet dromen éénmaal deze titel te veroveren? Wie zich kandidaat wenst te stellen, kan hiervan schriftelijk kennis geven aan het sekretariaat van het stedelijk feestkomi- tée bureau 1, stadhuis Aalst en dit uiterlijk tot maandag 18 oogst e.k. (te vermelden, naam en voornamen, ge boortedatum, beroepen volledig adres). Minimum leeftijd 18 jaar zijn, op de dag van de verkiezing. VIERING BERTVAN HOORICK: 21.6.1975 18.30 uur: Welkomstwoorddoor kd. Jan Van DerVeken, Voorzitter B.S.P.-Aalst. In de ruime zaal van Sint-Vincentius- school en Sint-Lutgardisinstituut, Ge- raardsbergsestraat 90 Aalst IngangEikstraat 4 (wit hek) Sint-Ka- mielstraat 29 Parkingspeelplaats van de school. Inleg25 fr. Inschrijving: vanaf 19u30 vrijdag 20 juni te 20 uur 5.000 fr. Prijzen: in geld en natura (1e Tijdens de viering trokken de balboogschutters door de stad met begeleiding van een fanfare en werden cok op het stadhuis ontvangen. Burgemeester De Bisschop bracht er namens de stad hulde aan de gilden die voor Aalst een bijzonder element zijn en de faam van de stad al sinds jaren op peil houden. Jan Vertongen kreeg een speciale hulde met zijn zestigjarig lidmaatschap, Karei Scheerlinck, Gustaaf Van Langenhove, Albert Waegeman zijn vijftig jaar in hun gilde bedrijvig, terwijl Alfons Veillefon 25 jaar actief is. 135 jaar Sint-Servatius als geheel werd natuurlijk even duidelijk onderstreept (Ib) De kampioen en het bestuur van de belottersklub Park-Houtmarkt-Watertoren te Aalst. (jm) 18.40 uur: Ouverture door het strijkor kest o.l.v. Guillaume Kieckens. 18.45 uur: Toespraak door kd. Vic. Van Der Heyden Ere-voorzitter B.S.P.-Aalst. 18.55 uur: Declamatie door Joost Nooydens 19.10 uur: Toespraak door kd. Willy Claes, Nationaal Voorzitter B.S.P. 19.20 uur: Optreden van het strijkorkest

De Voorpost | 1975 | | pagina 11