BENO MICHIELS: TRUI STIMULANS Eendr. Meldert klimt R r e ROGER MICHIELS MIKT HOOG Applaus voor Eddy Bertels op vergadering KAVD NICOLE VAN DEN BROECK EN JENNY DE SMET KAMPIOEN WINT De renner van de week m Nieuwelingen Dames Van Breendam weg Herman Janssens aan de dijk Cassiers naar Moorsel! Eerste verschijning Ronny Van De Voorde naar KAVJ). Pros Verschelden traint S. Moorsel Golfbiljart 1 1 k 1 WT' 1 -- 15 Velen zijn geroepen. Maar vooraleer het kransje uitver korenen er in alle eer en glorie staat, zijn al tal van beloften onderweg gesneuveld. In de sport volstaat talent niet om tot de top door te dringen. Er komen een massa andere faktoren bij. Toen Beno Michiels debuteerde en mettertijd uitgroeide tot een veelbelovend junior die op een goeie dag door De Voorpostzelfs eens tot renner van het jaar werd uitgeroepen, geloofden tal van voortvarende fans al dat het gebeurt was. Dat een kampioen geboren was. Zo'n vaart liep het niet. Voor Beno Michiels was 1974, ondanks een aantal bemoedigende resultaten, eerder ont goochelend. Hij had meer en beter verwacht. Gelukkig liet hij de moed niet in de schoenen zinken, bleef onwrikbaar in zichzelf geloven en bereidde zich gewetensvol op het nieuwe seizoen voor. Hij kwam niet om de haver klap met een palm buistoe Doch hij kwam er langzaam maar zeker bovenop en tot voor zondag had hij al drie maal het zegegebaar mogen maken- Een lang lijstje ere plaatsen vervolledigde zijn niet onaardig palmares. Voor de kenners was het duidelijk Beno Mi chiels had nog niets van zijn intrinsieke kapacitei- ten verloren en kan vol ver trouwen de toekomst tegemoet zien hij staat op de voor avond van een mooie Joop- baan. MET TWEE NAAR DE STREEP Zaterdag startte Beno in de «Ardense Pijl». Doch de fi nish te Verviers bereikte hij nietna 140 lastige kilome ters liep hij tegen de man met de hamer Geen schande, inte gendeel, want ook andere ge reputeerde amateurs vaarden in hetzelfde schuitje. Zondag trok de Dendermondenaar met verse moed naar Munkzwalm waar 114 wingrage kereltjes In het zadel klommen om naar de titel van Oostvlaams kampioen te dingen. Die keiharde trai ning van de vorige dag op Waalse wegen heeft Beno goed gedaan hij voelde zich kiplekker en toen een peleton- netje van 15 voorop geraakte. was hij erbij Er is al eens gefluisterd dat Beno Michiels een geutje vechterstempera ment mist en een tikkeltje te braaf is om een «crack» te worden. Te Munkzwalm heeft hij de skeptici echter op hun nummer gezetBeno liet zich niet «meedrijven». Met een kurkdroge demarrage fietste hij de konkurrenten op af stand en wilde zijn prestatie met een denderende soloren afronlden. Eén man kwam nog terug Jaoky De Smet. Onder hun beidjes bleven ze er «de pees opleggen» en hielden de «jagende meute» op afstand Toen het op spurten aankwam, bleek de fotofinisch overbodig met sprekend gemak klopte de Dendermondenaar zijn «bela ger». De Oostvlaamse ama- teurstitel was binnen. Voor Beno Michiels betekent die overwining meer dan een faits-divers hij weet nu dat hij de besten aankan- Beno Michiels droomt van een profcarrière. Een gewettigde ambitie als hij eens of later het overstapje waagt *al hij zich niet tot een tweederangs rolletje moeten beperken. Hij kan «afzien», overbrugt de ki lometers en is na een lastige koers sneller dan de méeste ■echte spurters» die gewoon lijk worden afgeschud als er een beetje «gekno>kt» wordt- Of Beno van vandaag op mor gen die belangrijke stap naar beroepsrennersrangen waagt, is een open vraag Hij wil zich niet «verkopen» voor een bord iinzesoep. De voorwaarden moeten aantrekkelijk genoeg zijn. anders zegt hij neen. Ge lijk heeft hij. Als niet onmid dellijk kandidaten opdagen met een kontrakt, moet Michiels zich daar geen zorgen over makenhij is nog jong en heeft de tijd om zich op te dringen. Het is voor hem, zoals voor alle jonge koereurs. be ter dat hij geduldig aan de toekomst bouwt, dan een paar klatergouden suksessen te boe ken en nadien roemloos weg te deemsteren. Beno's tijd komt wel- Het bewijs dat hij tot de elite kan doordringen, heeft hij op tafel gelegd. Nog meer adelbrieven volgen. Michiels te Munkzwalm De zegevierende aankomst van IS 20 r v Ai ;zwalf Nee, specifieke winnaars schuilen voorlopig niet in ons fel gedund pelotonnetje beloftevolle nieuwelingen. Dat komt waar schijnlijk nog, want enkele jongens mikken regelmatig naar de hoogvogel zonder die voorlopig neer te halen. Te Massemen werd ROGER MICHIELS in de spurt geklopt door de plaatselijke favoriet De Poorter met wie hij na een alles- gevende ontsnapping naar de finish flitste. Roger mag op een puike prestatie terugblikken in de twaalfde van de 14 af te leggen ronden ging het trio Michiels - De Poorter - Adriaenssens weg en moest tot op de streep vechten om uit de klauwen van de meute te blijven. Te Schepdaal was Roger ook nog zevende. In datzelfde Massemen was WALTER ONGENAE vierde hij won de sprint van het peloton voor een massa snelle jongens. Te Temse finishe hij als nummer vijf. U ziet het dichte prijzen, maar het orgelpunt ontbreekt. LUC ROELS doet het eveneens prima de Wiezenaar zegde het met een fraaie vierde plaats te Erembodegem, waar kereltjes als Patrick Grootvriendt en de autentieke landskampioen Eddy Planckaert met de vette kluiven aan de haal gingen. Als we j nu ook nog vertellen dat 65 jonge koerspardjes uit de startblokken schoten, weet men meteen dat die vierde prijs 1 een meer dan gewone betekenis heeft. In Schepdaal eindigde ILuc zesde. I RENE DE BRUECKER liet zich te Massemen ook al verschalken lldoor de late aanval van een wingraag trio. Hij finishte in de llkop van het peloton en ging met een zesde prijs huistoe. loMER DE PAEPE, achtste te Erembodgem, WERNER VAN Ider FAENEN achtste te Essenbeek, ALBERT OE LEEUW, inegende te Scheldewindeke, OSCAR DE KEYZER, tiende te IErembodegem ROLAND DE WAELE, tiende te Massemen, en 1 DAN IEL SCHUDDINCK, tiende te Scheldewindeke, deden het (allesbehalve slecht., Reeds in de eerste ronde van het Oostvlaams kampioen schap voor dames demonstreerde NICOLE VAN DEN BOECK haar uitstekende konditie. Samen met Bertha Huizinga en Cornelia Hage koos ze de ruimte. De ont snapping liep spaak. Op vier ronden van de finish vormde zich een kopgroepje van vijf. Daar zat geen enkel Oostvlaams meisje tussen, zodat het uitkijken werd naar het duel Van den Broeck-Goeminne. Die Goeminne zit al meer dan 15 jaar op de racefiets en veroverde tot vorig seizoen zeven provinciale shirts. Te Temse was ze Nicole Van den Broeck te glad af en trok haar negende trui aan. Nicole Van den Broeck heeft echter haar weekeinde zegevierend afgerond. In het Westvlaamse Kortemark wer den de Nederlandse vechtjassen schaakmat gezet Samen met krachtpatser Mariette Laenen fietste ze de konkur renten op achterstand. Christiane Goeminne had evenmin een vinger in de pap die liep wel als nummer drie bin nen doch haar acherstand op de koploopsters was tot meer dan drie minuten opgelopen. Nicole versloeg Laenen onder het spandoek. In het criterium te Ronse eindigde het meisje uit Aalst 12de. JENNY DE SMET, onze grote belofte, werd te Temse provinciaal kadettenkamploene. Te Ronse stak er voor Jenny een tweede plaats In. KARINE MESKENS, de debutante, kon in het debat nog niet zo heel veel woord jes meepraten en was 1.6de., Niet minder dan 94 leden waren opgekomen om de jaarlijkse statutaire algemene vergadering van K.A.V.D. bij te wonen. Metéén een rekordopkomst wat er op wees dat er wel iets speciaals werd verwacht van deze samenkomst. Ze werden evenwel in hun verwachtingen teleurgesteld want tot hoog op lopende woordenwisselingen of heibel is het niet gekomen. Voorzitter Guy Piret had zich immers ook op iets dergelijks voorbereid en leidde deze algemene vergadering met vaste hand en op waardige wijze., Zijn woordenkeuze liet wel dege lijk uitschijnen dat er de jongste weken beroering was in de KAVD- rangen en zijn toespraak was er dan ook op gericht de hardsten murw te maken, iets waarin hij slaagde Geen wonder dat de man die alles veil heeft voor K.A.V D. alle stemmen achter zijn naam kreeg bij de herkiezing- «Ik had een droom» aldus de voorzitter die de problematiek bij K.A-V.D- her innende- Het geval De Croock, het ontslag van Eddy Bertels en van sekretaris Lecocq, verzoek om transfert van kapitein Gerard Ver- helst. het schrijven van doelman Dré Walrave die zou ophouden mat voetballen-.-» In feite geen droom beeld maar kille werkelijkheid, die meteen ook de laagtepunten bij KA V.D. aantoont- Voorzitter Piret die uit zijn stem de angst niet kon bannen, had uitstekend de al gemene vergadering gered en weer eens het sein op groen ge zet voor de gehechtheid aan de Dendermondse voetbalkleuren- Het Jaarverslag van Guy Legat toonde aan hoeveel mensen zich belang loos inzetten voor de voetbalsport en inzender de klub, wat zoals blek uit het jaarverslag van pen ningmeester Roger Buyle tenzeer- ste nodig is- De enige verrassing was de aan wezigheid van trainer Eddy Ber tels die van de voorzitter Piret de gelegenheid kreeg het woord tot de aanwezigen te richten. Bertels dede het kort, maar met de stijl en de voornaamheid die hem sie ren- Hij dankte allen voor de vier jaar lange samenwerking Een fan tastisch afscheid van een man die grote verdiensten heeft in de op gang van het Dendermondse voet bal en hiervoor dan ook met een daverend applaus werd bedacht. Het resterend geldeelte van de ver gadering verliep vrij vlot en alle herkiesbare leden werden in hun mandaat bevestigd Voor het K-A.V.O. bestuur betekent deze jaarvergadering nog geen «verlof» maar de opgeruimde sfeer kan het klimaat zeker verzachten. V-C- Na een «inspeelronde» in het Ka- tboliek Sportvertjond verkreeg Eendracht de aansluiting bij de K.B.V B en trad in 60-61 in de kompetitie. Na opkomst van een andere lokale ploeg op Doment werd Schepen Frans Nuelant voor zitter en stuwende kracht tot In 1973 als hij ere-voorzitter wordt en het roer overgeeft aan Frans Van den Steen- Sekretaris waren achtereenvol gens na Theodoor Moerenhout Meester Albert De Block, Wilfried Putteman, Lodewljk Traweels van af 1963 en vanaf aanvang 1968 Jan Doorns- IN EXTREMIS MISLUKT In het speel|aar 72-73 bekwam Eendracht een eervolle derde plaats en mocht dus meedingen in de eindronde voor de plaats van bijkomende klimmer naar der de provinciale afdeling. Op het nippertje zag ze zich echter deze promotie ontglippen, doch niet voor lang I Verleden seizoen eindige Een dracht weer op de derde plaats en door een reeks overwinnmgan wist Eendracht nu definitief de plaats van bijkomende klimmer to bemachtigen, zodat Eendracht van af volgend seizoen in derde pro vinciale afdeling zal aantreden- Spelers Aan de basis van deze promotie ligt volgende kern van jubilerende soelers met a's trainer Jean Roels, ook jeugdtrainer bij S.C- S C Anderlecht- Kapitein Kamiel Jacobs Onderkapitein Raymond Eevraert (keeper] Luc Aelbrecht. Jean Pierre Crey- Met muziek, receptie, geschenken, feestmaal, toespraken een gezellig samenzijn en het overhandigen van trofeeën werd de overgang van voetbalklub Eendracht Meldert zaterdag gevierd. Nadat enige schooljongens van Parijs- en Hoogstraat met enkele kollektebussen de buurt waren In gegaan evolueerde een oor spronkelijk banaal en uiteraard voorbijgaand kinderspel tot een wijkploeg. Wanneer echter volwassenen zich met de zaak gin gen bemoeien ontstond onder impuls van Voorzitter Frans De Bondt, sekretaris Theodoor Moerenhout, schatbewarder Oktaaf Clauwaert en nog enkele andere de nieuwe ploeg, Eendracht Meldert». De eerste match werd gespeeld tegen Klaarhaag en dan begonnen de trlbulaties rond het vinden van een gepast speelterrein. gelman. Rudy De Boeck, Gulllau- me Buy!. Willy Jacobs, Henri Le- lon. Jozef Maeschalck, Walter Steurbaut, Marc. Paul en Willy Van de Winckel, Philippe Verheg gen en William Wille. Het bestur Is als volgt samenge steld Ere-VoorzltterFrans Nuelandt VorzitterFrans Van den Steen Sekretais Jan Doorns SchatbewaaderPierre De Troch Bestuursleden Roger De Brandt. Frans Dubois, Roger Janssens, Frans Kindermans, Alfons Mat- t+iiis, Jozef Van Biesen, Franpols Van de Gucht. Marcel Van den Steen, Jozef Van Rossem en Frans Wille. VIERING Begeleid door de fanfare St- Ceci lia werden leden van «Eendracht Meldert» te Meldert op het 9e" meentehuls ontvangen Na toespraken van Burgemeester De Vos en Schepen Mattens en een wederwoord van Jan Doorns werden geschenken overhandigd In de zaal Constant Van den Broeck waren dan rond de 200 genodigden voor een feestmaal waaraan een vrijgevig schenker niet vreemd was en tijdens het Gezellig samenzlin. oDqeluisterd door een DJ. werden bloemen en trofeeën aan de spelers en hun dames aangeboden- Nu maar met de nodine zorg het volgend seizoen voorbereiden om de noodzakelijke aanoasslng en de problemen aan te kunnen en nieuwe overwinningen te behalen Good luck I LH Vrijdagnamiddag is de Avan- tispeler Louis Van Breedam afgestaan aan de Brabantse provincialer Blaasveld De overgang is definitief, (gdp) Tweede provincialer Kangoe roes Aalst heeft de overeen komst met haar coach Her man Janssens verbroken- De Aalstenaars zullen vanaf vol gend seizoen door een meer gereputeerd iemand worden getraind- Een naam kon hier op nog niet worden geplakt. (gdp) Ook een tweede musketier is van het Lebbeeks volleyfront verdwenen- Zaterdagmorgen tekende men de overeenkomst die de jonge Cassiers defini- j tief aan de Antwerpse provin cialer VC Mortsel bindt (gdp) Het nieuwe Avanti Lebbeke verscheen zaterdagnamiddag voor het eerst tussen de lijnen. Het speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Gilvoc Dendermonde De warmte zat er echter voor veel tussen dat de weliswaar onvolledige ploegen niet zo veel lieten zien- De van Rumbac Waasmunster over genomen De Smedt liet bij Avanti wel een goede indruk. Bij Gilvoc was de vooroit- gang van Fons De Pauw op vallend (gdp) Donderdagavond werd tussen K V Meohelen en KA-V Den dermonde een overeenkomst bereikt betreffende de defini tieve overgang van de cen trale aanvaller Ronny Van de Voorde. 25 jaar en vorig jaar 15 maal aanvalsleider bij de eerste klasser. Het ziet er dus wel naar uit dat de voor hoede van de Dendermondse Derde Nationaler met een gevoelige versterking het nieuwe seizoen instapt- V-C. S. Moorsel vroeg en bekwam dat Pros Verschelden hén volgend seizoen zal trainen, en zal proberen hen uit bun benarde positie te halen. Dat Pros zulks aankan bewees hij reeds door Eendracht Opstal in twee seizoenen tijd van de laatste plaats naar derde provinciale te brengen. (WW) 10 000 fr. is er te verdienen op het golfbiljart op 27. 28 en 29 juni in het lokaal der Zandmannekens, Stationsstr. te Lebbeke. Die dagen wordt 'or de Zandmannekens een groot grifbiljartwedstrijd ge organiseerd als 5e grote prijs Octaaf Van den Broeck Na dere inlichtingen in het lo kaal. Stationsstraat 98. (vds) onder (C Jenny De Smet. kampioen van Oost-Vlaanderen bij de kadetten, wordt hier de trui omgord door BWB- afgevaardigde De Mets uit Zele. (JVC) Eendracht Meldert ontvangen op het genieentehuis.

De Voorpost | 1975 | | pagina 15