Axel, noodoplossing voor de BLB LE HET HEEFT GEEN ZIN WANDELTOCHT VAN LUTTERZELE MOTOl CROSS R.T.T. bijt van zich af TAFELTENNIS Herleving in het strijdperk voor «gouden bal» AKTUEEL Heropstanding van Hamme Zogge Piloten vaak bedrogen Baasrode winnaar Comidac-Toyota rustige dominant 17 'erslo iet 15- n 3<F ie, d Ie di eerste idroom in LIEFHEBBERSVERBOND AALST. De eerste wedstrijden van de terugronde bracht zoals ver wacht weinig verrassende uitslagen. De overwinning van Char leys tegen Denderzonen is de uitzondering op de regel. Wat wel opvalt zijn de goede resultaten van R.T.T. en Michiels. R.T.T. nam het op tegen de ongenaakbare leider Heuvel Erembodegem. De jongens van de post deden meer dan zich verdedigen en vooral Moortgat en P. Van Den Eynde stelden de leiders soms voor moeilijke problemen. De overwinning van het homoge ne Heuvel kwam wel nooit In het gedrang maar R.T.T. zorgde er toch voor dat de toeschou wers een spannende lutte konden bijwonen. Michiels voor zijn part nam het OP tegen tweede gerang schikte Three Stars De thuis ploeg kon 12 spelen binnenpal men en het is duidelijk dat de Irk bezoekers zich niet aan zulke te genstand verwacht hadden. De strijd tussen de staartploegen Willen is Kunnen en Wallekens resulteerde in de eerste over winning van de thuisploeg De 15-1 overwinning van de Groen- dalers tegen Flinstones mogen wij gerust een revanche noemen van de heenwedstrijd- En wat ge zegd van Hocke dat een 12-9 achterstand omboog tot een 14- 15 overwinning P Segers was hier duidelijk de boeman voor Nieperveld UITSLAGEN Heuvel-R T T. 15-9 WK Lede-Wallekens 15-10 Groenendalers-Flinstones 15-1 Nieperveld-Hocke 14-15 Michiels-Three Stars 12-15 Charleys-Denderzonen 15-12 Keffers-Kluizenaars 8-15 EVA Perme )e Var vei II an Dam If) HilleSo n (Wan BEhH jisploe ind da dit V A JV me! ook ht 5-7 ne A 15-7 15-H 8-1: Het komende weekend verplaatst de tafeltennisbedrijvigheid zich naar Erembodegem-Terjoden, waar de plaatselijke klub Elckerlyc een tweedaags tornooi inricht. De eerste dag zaterdag 21 juni, is voorbehouden aan de niet aangeslotenen en verwacht mag worden, dat zowat de ganse Denderstreek op dit rendez vous zal tegenwoordig zijn. Zondag 22 juni komen vanaf 10 uur de aangeslotenen aan de beurt en hier zal Herleving Dender- monde eveneens present zijn. De inzet van het tornooi Is, naast de rijkelijk geladen prijzen- tafel. de «Gouden bal»- Dit prachtig kleinood van zowat 6010 fr- waarde zal de sterkste spe ler van het tornooi lonen om zijn inzet Herleving Dendermonde maakt met Dany Vermeulen wel een grote kans om hierop be slag te leggen al zal men zeker de C-spelers uit Liedekerke. en de sterke D-spelers uit Dender leeuw, Bornem. enz, niet mogen onderschatten Feit is dat Herle- U ving in het Aalsterse iets wil bewijzen en daarom ook met een sterke afvaardiging de verplaat sing zal maken Een week later organiseert Herleving dan weer zelf in eigen midden met het kampioenschap van Dender Schel de- en Waasland, een titelstrijd die aan zijn 8e uitgave toe is en ieder jaar de sterkste spelers uit voornoemde streek samen brengt Voor Dany Vermeulen zal zulks de laatste wedstrijd voor Herleving betekenen, gezien hij volgend seizoen zal uitkomen voor 3e nationaler St. Niklaas. Een sterke verrichting in deze twee zomerse tornooien zou vast een mooi afscheidsgeschenk zijn voor de Dendermondse fanionclub Herleving waar hij 10 jaar aktlef speler is geweest, en er moge lijks als trainer zal aangeworven worden. V-C. Er wordt veel over doping in de sport gepraat. Sommigen beweren dat, nu er regelmatig kontroles worden uitgevoerd, de kwaal zo goed als uitgeroeid is. Vergeet het maar. Zelfs in de atletiek, en vooral dan bij de kampers, wordt een beroep gedaan op door de industrie geprepareerdemiddeltjes, om topprestaties mogelijk te maken. De toepassing en het gebruik van anabolische en andere preparaten verlegt de grens van de atletische mogelijkheden, duwt rekords naar onvoorstelbare pieken. Maar wat is de zin en de betekenis Dat profsporters alsmaardoor pogen hun konkurrente te overtreffen, is enigszins begrijpelijk. Vooral als het topfiguren betreft die langs de door hen beoefende discipline om fortuin kunnen vergaren. Al kan het niet goedgepraat worden eens of later wreekt de natuur zich. Zonder enig mede dogen. Veel erger is het gebruik van stimulerende middelen door mensen die beweren de sport amateuristisch te benade ren, of door profs, die de natuurlijke aanleg of de nodige wilskracht ontberen om tenminste meer uit hun beroep te puren dan het loon van een ongeschoolde arbeider. Het summum van verdwazing en roofbouw op het men selijk lichaam is het toedienen aan of gebruik van stimu lantia door sportbeoefenaars die nog naar de volwassen heid groeien. Dat een jongere koersen wint, een diskus verder gooit dan zijn konkurrenten of een zwemrekord verpulvert streelt de ijdelheid van de supporters, de «verzorgerde trainer en de fiere ouders. Als die resultaten het gevolg zijn van doorgedreven oefening en lichamelijke paraatheid mag er bravo geroepen worden. Wanneer artificiële hupmiddetjes mede aan de basis van de suksessen iggen, wordt het een ander paar mouwen. De meeste ouders waken er minutieus over dat hun kinderen niet kapotgemaakt worden door soigneurs zonder skrupules. Ze hebben de waarde van een sport prestatie leren relativeren en het is maar best ook. De misbruiken blijven echter bestaan, en we worden er af en toe aan herinnerd door berichten die de meesten naast zich leggen als een fait-divers. In een recent num mer van Cyclo Sporthet officieel orgaan van de Koninklijke Belgische Wielerbond is de naam gepubliceerd van een junior (jonger dan 19 jaar), betrapt op doping en voor één maand geschorst. De jongen zal waarschijnlijk het klassiek verhaaltje opdissen van de neusdruppeltjes tegen een verkoudheid. We kennen dat. Die ene maand schorsing zal de andere zondaars niet afschrikken. Het kan keihard klinken, doch als wij het voor het zeggen hadden, ontzegden we een betrapte minderjarige welke discipline hij beoefent levenslang het recht aan kompe- titiesport te doen. Het zou de plaag misschien niet tot in de wortel uitroeien, doch vooraleer iets te fiikken zou tweemaal worden nagedacht. M. Van Hauwermeiren. Het kaatsteam van Hamme-Zogge speelt de jongste weken beter dan vroeger- Ook de resultaten staan op een hoger peil bij de IHamse ploeg die uitkomt in ho gere III- Viane kon van het bezoek van de Hammenaars geen gebruik maken om winst te boeken- De overwin ning van de Zogse ploeg kreeg reeds vaste vorm in het eerste 'gëdelte dat werd afgesloten met 3-8 Hernau paste zich nadien aan de koord beter aan wat Viane in staat stelde terug te komen. Bood Viane na de rust meer te genstand dan werd deze vooral in gedijkt door een soliede Karei De Wilde, die een reuzepartij vertolk te. Carlos De Moiling bleek voor de thuisploeg de beste speler te zijn en bracht de bordjes van 9-12 nadien tot 10-13. Het werd tenslotte en verrassen de maar verdiende zege voor de Hammenaars. Het is een feit dat wij dit jaar een zeer moeilijk motorcrossjaar kennen. De BLB is misschien tot nu toe wel de meest getroffen bond geweest, maar zoals de zaken er nu voor staan is de slechtste tijd wel voorbij. Wat de komende wedstrijden betreft kunnen we nu reeds mededelen dat alle wedstrijden zullen doorgaan zoals gepland. Deze moeilijkheden met de wetgeving zijn er de oorzaak van dat de BLB zijn piloten de vrijheid heeft gegeven op zondagen dat bij hen geen wedstrijden zijn. De piloten kunnen dus gaan rijden in andere bonden doch de BLB laat weten dat zij geen overeenkomsten heeft met deze bonden, die op sommige ogenblikken wel misbruik maken van de •gelegenheid. Zo kost een vergunning deelnemingskosten voor een zon dag niet minder dan 3.750 F (bij de M.C.B.). De piloten kun nen aanspraak maken op hun prijs, doch moeten wachten tot september vooraleer deze wordt uitbetaald. Hernemen zij echter de wedstrijden bij hun vroegere klub dan blijven de gelden in de kas van de andere club en krijgen zij niet uitbetaald. Of deze politiek gunstig zal zijn betwijfelen we sterk want reeds meerdere piloten voelen zich bedrogen. V.S. Trainen Nu we de nieuwe oefenmees- ters van SK Lebbeke ken nen, kregen de spelers de gelegenheid met hen kennis te maken. Op het B terrein, werden Paul Holbrecht en Rie Meert aa" de spelers voorgesteld Het bestuur van S K. Lebbeke besloot de oe feningen niet te onderbreken tijdens het ..dode" seizoen (vds) Duivenliefhebber Jozef Triempondt uit Lebbeke is werkelijk één -der beste duivenliefhebbers uit de streek. De jongste resultaten bewezen zijn kapaciteiten zo wel op plaatselijk, regionaal als nationaal vlak Begin de ze week verloor hij één van zijn duiven Hij aarzelde niet ze onmiddellijk persoonlijk te gaan halen naar Frankrijk (vds) Selektieheer Te Lebbeke besloot Alfons Meert te stoppen met ziin voetbalaktiviteiten. De voet balmicrobe laat hem echter niet los. Hij blijft bij S.K. Lebbeke als raadsman en zal waarschijnlijk samen met de nieuwe oefenmeesters de ploeg(en) opstellen. (vds) Trainer Fernand Dierick (Sp. Appels) Fernand Dierick, vorig seizoen trainer bij Sparta Appels neemt ontslag. Hij heeft zijn beslissing schriftelijk aan het bestuur van de kulb meege deeld- Welke ploeg de h. Die rick onder zijn hoede neemt, is vandaag nog niet bekend De scheiding gebeurt in de beste verstandhouding- In zijn brief dankt Fernand Dierick bestuur en spelers van Sparta voor de goede samenwerking tijdens het voorbije seizoen. Raf Bellon KV Mechelen De 19-jarige Buggenhoutenaar en ex-UEFA-voetballer Raf Bel lon was. samen met broer Eddy vorig seizoen één van de steunpilaren van HO Merch- tem dat naar Derde Nationale klimt- Raf verlaat Merchtem en wordt lid van Eerste klas- ser VK Mechelen- Gerrebollen Wie deze sport wenst te be oefenen kan terecht bij Mar cel Veireman te Lebbeke Men voorziet op dinsdag 8 juli m 18 uur gerrebollen met daar na e^n gezellig samenzijn ge volgd door boerekermis (vds) Ter gelegenheid van Kapelle- kenskermis te Lebbeke wordt op zaterdag 5 juii een biljart- prijskamp georganizeerd bij Alfons Van de Velde Oostvlaams kampioenschap liefhebbersverbond De selectie van het liefhebbersverbond Baasrode is eerder on- overwacht als overwinnaar te voorschijn gekomen in dit kam pioenschap. Inderdaad, wij geloven wel dat de meeste kaats- ingewijden de grootste kansen gaven aan de Aalsterse selectie waar toch enkele bekende „namen" zoals 'De Deyn en Bauwens in optraden. Dit zelfvertrouwen heeft waarschijnlijk de Aalsterse selectie de overwinning gekost. Hoe anders te verklaren dat Aalst zich zo erg liet verrassen dat na een korte periode een homogeen spelend Baasrode met 1-6 leiddeDe ongeveer 400 toeschouwers zagen dan Aalst een geweldige remonte inzetten die resulteerde in een 4-6 stand. Klein midden Cassi- man en Van Kerckhoven, flink gesteund door een sterk spe lend duo Woordspelers liet echter de overwinning niet meer ontglippen zodat Baasrode uiteindelijk overwinnaar werd na een 4-7 zege. Tegen Hamme heeft de overwinning van Baasrode echter aan een zijden draadje gehangen. Hamme leidde met 4-6 maar een sterk spelende Van Kerckhoven, goed omringd door een zeer wilskrachtige ploeg bracht Baasrode terug en uiteindelijk won de ploeg van de heer Fallat nog met 7-6. Aalst had veel minder moeite om Hamme uit te sohakelen. De vlot spelende Aalsterse selectie won overtuigd met 7-1 cijfers. EVA. KWB-GAZA 6 COM ID AC TOYOTA 12 Ondanks het fe't dat Comi dac-Toyota twee van zijn ba sispionnen moest missen, ver keerde het tegen K W.B nooit echt in moeilijkheden. Integendeel zelfs, het domi neerde de ganse wedstrijd, en dit dan vooral dank zij het uitstekende keerwerk van achterman Jef Coen. Ook gelegenheidsgrootmidden Wal ter Aubroeck deed meer dan zijn werk- Het wekte dan ook zeker geen verwondering dat K.W-B ondanks een zeer spelende Pierre Cleem- het krijt stond- Het wedstrijdverloop werd na de pauze heel wat spannen der K W B slaagde er in nog een vijftal punten op te ha len. Maar hoe ze zich ook inspanden. verder dan 6-12 konden ze niet geraken Mo gen we voor de zoveelste naam de ganse Comidac-Toyo- taploeg vernoemen, dan toch een speciale pluim voor in valler Freddy De Decker, die stilaan maar zeker zijn zo zware kwetsuur van verleden jaar te boven komt. en met zijn gekende totale inzet een uitstekende wedstrijd aan de koord speelde Volgende zaterdag staat voor Comidac-Toyota de zware ver plaatsing naar Rodania op het programma. Met de hui dige forme zien we de Co- midac-jongens toch bekwaam genoeg om revanche te ne men tegenover de enige ne derlaag die de ploeg velle den jaar opliep. ah De deelnemers aan de wandeltocht en de loopwedstrijden te Dendermonde-Lutterzele het rijden- Hij heeft het overi gens niet onder de markt ge kregen En vooral Arno Bosch e.i Johan Scheele hebben hem tot het laatste ogenblik bedreigd Het was echter goed begonnen voor Verhoeven die in de erste reeks vrij vlug de leiding had ge nomen en ze niet meer af stond, al probeerde Guido Verburgh daar voor het onmogelijke. Scheele had toen nogal wat tegenslag vermits hij twee keer ten val kwam Hier voor nam hij in de tweede reeks schitterende weerwraak door een daverende verrichting weg te ge ven waartegen noch Verhoeven, noch Bosch bestand bleken. Wel kwam Bosch hem een paar keer fel bédreigen maar uiteinde lijk bleef Schele aan de leiding en won vóór het na hem voor de tweede plaats spurtende duo Ver hoeven-Bosch, dat de kampioen in zijn voordeel besloot. Inmiddels was hier Guido Verburgh met mo- torpech weggevallen Met nog drie zegekandidaten kon digde de derde en laatste reeks zich als zeer spannend aan. Dit keer nam Bosoh vrankweg de lei ding en zou die ondanks Scheele. die hemel en aarde bewoog om hem te verdringen, tot het einde behouden- Ook Verhoeven, knap mee voor aan, wekte een flinke Inldruk, maar liet wijselijk de twee voor hem vechten en volgde hen in een vei lige derde stelling, waar zijn eind zege mee vast stond Het was uit eindelijk Bosch die de reekszege op zak stak. Met drie puike reeks winnaars samen op het podium werden meteen de besten beloond UITSLAGEN Nieuwelingen 125 cc 18 deelnemers reeksen gewonnen door De Meyer Eindstand: 1) De Meyer 2p2) Dhaese 5p 3) Bruggeman 5p, 4) Hofman 10p 5) Depret 10p. Nieuwelingen 250 cc 20 deelnemers Reeksen gewonnen door De Ruys- scher. Eindstand 1) De Ruysscher2) Rottier 4p 3)'Houwenhuyse 7p Juniores 23 deelnemers 1e reeks: Van de Moortel: 2 Len- sen 3 Mallefroi Eindstand 1) Lensen 3p 2) Mal-, lefroi 6p 3) Van Bruggen 7p 4) Van de Moortel 9p 5) Walhout 12p. Seniores-lnters 28 deelnemers 1e reeks 1) Verhoeven 2) G Verburgh 3) Bosch 4) Van Ach ter 5) De Langhe. 2e reeks 1) Scheele. 2) Verhoe ven 3) Bosch 4) De Clercq 5) Van Achter- Se reeks 1) Bosch. 2 Schele, 3) Verhoeven. 4) G. Verburgh. 5) Van de Velde- Einldstand inters1) Verhoeven 6p 2) Bosch 7p 3) Schele 8p 4) Verburgh 17p 5) Van de Velde 22p- Eindstand seniores 1) Van Ach ter 4p 2) De Langhe 5p 3) Van Haute 15p-, 4) Boenne 19p 5) De Spiegelaere 15p. VS Nadat vorige zondag de BLB cross te Destelbergen niet kon doorgaan, viel de wedstrijd te Outer eveneens in het water. De BLB en de klub uit Wachtebeke hebben er echter voor gezorgd dat de piloten toch aan hun trekken kwamen. Aange zien alles in snel tempo moest worden afgewerkt, waren enkele voorname piloten niet aan de start. Zij werden weerhouden van hun dagtaak of andere verplichtingen. Toch was de strijd op de prach tige omloop er niet minder om- Bij de Nieuwelingen 125 CC kon De Meyer profiteren van de af wezigheid van Geert Van Gijse- ghem. Hij kon twee reeksen op zijn naam schrijven en meteen de eindoverwinning. Wie hier wel in de kijker liep was de piloot van Standing Aalst. J. Dhaese van M C- Hofstade In de eerste reeks kon hij zich van bij de aanvang in een vrij gunstige stelling nestelen en liet zich als derde afvlaggen. De tweede reeks kwam Dhaese reeds in de eerste ronde ten val doch kon zich na een pracht- strijd in tweede stelling komen nestelen- In de eindklassering eindigde hij op een eervolle tweede plaats. Bij de nieuwelingen 250 CC noe* ven we opnieuw geen kommen- taar te leveren. Geert De Ruys scher stak opnieuw koppen Do ven de anderen en kreeg, voo. de zoveelste maal, bloemen. Bij de juniores ging opnieuw al le aandacht uit naar Ronny 7an ds Moortel die vrij gemakkelijk de eerste reeks won. De tweelde reeks een tweestrijd met Lensen. doch wanneer Van de Moortel ten val kwam in de laatste ronde, op het ogenblik dat hij aan de leiding reeJ. stond het signaal op groen voor Lensen die ook de eindklassering De hoofiJbrok van de namiddag kwam wel bij de seniores en Inters. Zij reden gezamenlijk hun reeksen. Felix Verhoeven was voor de eerste maal wel in zijn nopjes. Deze Lovendegemnaar is duide lijk naar zijn goede konditie aan Motorcrosser D'Haese van M.C. Hofstade- (RVDV)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17