HET WORDT ME WAT IN HET AALSTERSE.... 1 LEEDSE FLODDERS UW WOORD AALSTERSE AKKEFIETJES De Voorpost - 20-6-75 - 3 ng ang< eist ïstat gev SINT-SERVATIUSBALBOOGGILDE VIERDE 135-jarig bestaan ftet wordt me wat de jongste reken in het Aalsterse. Onvei- s het alvast in de omgeving ian de Pontstraat en de Sint- |Aartinuskerk waar vrouwen en ]udjes die 's avonds door het (ntrnm van de stad kuieren, hervallen worden door jonge iannen die het leven langs de nakkelijke kant opnemen en andermans kap grote sier foaken. 'orige week vrijdag omstreeks 9e j22.10 u. sprong een jonge ïrci lietsnut ter hoogte van de hoek l.er sterrestraat - Pontstraat - :'jn toutmarkt uit een auto, die een vijftigtal meter verder met de !n" jestuurder, klaar om te starten stopte. De andere man sprong angs achter op Lutgarde De Vos, wonende Ten Berg 16, Aalst en duwde de vrouw om ver. Van de verrassing maakte hij gebruik om de weerloze vrouw haar handtas uit haar hand te nikken. Vooraleer de >epel< vrouw kon alarm slaan en ie- jn bi mand uit de naburige herber- 1 dat!gen hulp kon bieden zette de ad 19 overvaller het op een lopen. Hij iode sprong in de klaarstaande ijk lordeau-kleurige personen- te le wagen waarvan de bestuurder hein volle vaart startte en ver- gevoldween in de richting van de itensi Grote Markt. De politie van 'oor i Aalst kon ondanks snel optre- and. den de daders niet vatten. Het en oi slachtoffer dat buiten haar ■t ga handtas en een paar persoon- viteit lijke voorwerpen ook nog iets e: da meer dan 12.000 fr. kwijt is en enqu die bovendien lichtgewond el in werd, kon een nauwkeurige ook persoonsbeschrijving geven van haar overvaller. Het gaat eeft hier om een man van ongeveer :den twintig jaar oud, met lang blond n: haar en gekleed in een geruit •«eer hemd. Personen die inlichtin- n egen kunnen verstrekken of die getuige waren van de overval stanc|worden verzocht de dichtsbij- gelegene politie- og rijks wachtpost in te lichten. Derge- rso lijke overvallen komen de jongste tijd meer voor onder meer aan de Sint- kt" v Martinuskerk, alwaar een Ier he ;evan dien tivitei word ïlijk dat in alsch i dra t har )oek man door de i toch tijdp op diet geble imeq edig ilskra subli ong< tol gesla ieder dan die leeft ïgelal n tal hij i Bei ijven ïttefl i. als als 'erd ld. gezel naar; r van Aals ^espi mee d bel latsel oor i met van van iorzit van oudje op identieke wijze haar handtas en bezittingen kwijtge raakte. KOGELS VLOGEN IN HET ROND Een paar dagen ervoor werd de Goudbloemstraat in rep en roer gezet toen Alfons Van den Borght 23, wonende Lange- straat, Aalst en schrijnwerker van beroep, moeilijkheden had toen hij bij zijn moeder Maria Verstraeten niet meer binnen mocht. De man was hierdoor zo overstuurd dat hij in de Goudbloemstraat zelf een paar schoten loste in de lucht met zijn long rifle. Het ging van kwaad tot erger, de jongeman kroop langs achter in de tui n en moet zich wel in de Far West gewaand hebben. Het regende kogels op de hof van zijn moe der en een eerste slachtoffer werd de hond die neergeknald werd. Na een paar tientallen kogels gelost te hebben schoot de dolle man tweemaal door het venster van de woonkamer waarbij hij zijn moeder twee maal raakte, gelukkig voor hem en voor haar, in de arm, zodat geen rechtstreeks levensge vaar bestond. Noch was de jongeman niet tot bezinning gekomen. Na de schoten door het raam, richtte hij in de wo ning een ware ravage aan. Als een volleerd Bonanza schoot hij er zowat heel de huisraad aan flarden. Omwoners had den inmiddels de stadspolitie verwittigd, die met een paar ploegen met huilende sirènes, geleid door kommissaris Van Audenhove, ter plaatse kwa men. De jongeman blijkbaar toch bedaard liet zich gewillig ontwapenen. Het parket van Dendermonde geleid door on derzoeksrechter Albert Mer- tens en substituut De Pesse- mier stapte ter plaatse af, sa men met wetsdokter Lauwaert. De jongeman werd opgesloten in de gevangenis van Dender monde alwaar hij nog niet zo lang geleden werd ontslagen voor andere feiten. We hebben dus een nieuwe schepen, Emmery Verhelst, maar nog altijd geen bur gemeester. Bovendien deed Georges Vandecan- delaere zijn intrede op het gemeentehuis. Voor de meerderheidsgroep bete kent dit al de derde opvol ging wegens het overlijden van een raadslid. Er zal op een jaartje tijd heel wat veranderd zijn aan de top van de gemeente. Burgemeester Raes, sche pen Smolders en raadslid De Smet overleden op am per zes maand tijd. De ge meentebedienden zagen de h. De Kimpe uit hun mid den verdwijnen en de h. Lanckman, sekretaris van de C.O.O. overleed even eens een paar maanoen ge leden. Bovendien gaat de h. Bo- gaert, gemeentesekretaris, tegen het einde van dit jaar op pensioen. Het gemeentehuis zal dus binnenin een ander uitzicht gekregen hebben in amper één jaar tijd. Met de aankoop van de melkerij werd dus zo lang niet getalmd als met het kasteel van Mesen. De knoop werd doorgehakt en Lede kocht de oude melkerij voor 5,5 miljoen. Nou ja, oud. Alles kan dadelijk be schikbaar zijn, zonder noe menswaardige aanpas- singswerken. Een uitste kende koop dus. MARCOLE AALSTERSE BRANDWEER KAMPIOEN VAN BELGIE Vorige maand kaapten de Aalsterse brandweermannen de provinciale titel weg, terwijl zondag jl. het sukses volledig afgerond werd met de voor de tweede opeenvolgende maal behaalde nationale titel, dit in een wedstrijd met niet minder dan 31 ploegen, waaronder ook de ploegen van Erembode- gem en Wichelen. De ploeg van Willy Alloo was echter de blikvanger van de wedstrijd, zij immers waren de titelverdedigers. Sportofficier It. K. Ruyssinck die net jarig was, kreeg van zijn ploeg de belofte dat hij als verjaardagsgeschenk de wisselbeker terug naar huis zou mogen nemen. Met een goede 68 sek. maakte de Aalsterse ploeg de interventiewedstrijd door, doch dit was net één sekonde meer dan de Ardooise ploeg. Op de interventie piste met drie hindernissen lag de kans op het kampioenschap voor Aalst echter nog open. Ardooie maakte hierop een tijd van 77 sek. Aalst startte goed met Boeykens en De Pierre doch door een misverstand tussen Weymeersch en W. Alloo gingen kostbare sekonden verloren. Willy Alloo kon echter met een bovenmenselijke inspanning alles nog redden en de tijd afdrukken van 75 sekonden, en meteen het kampioenschap binnenhalen. De ploeg stond onder de leiding van It. K. Ruyssinck, oefen- meester Willy Alloo en de spelers: J.M. Vande Velde, P. De Pierre, Marc Van de Velde, J. Descamp, R Ringoir, R. Wey meersch, J.P. Vande Velde, R Boeykens, R. Callebout en Rudolf Maes. De technische leiding berustte bij P. Van Nuffel, (jv) ZELFS KLOOSTERS NIET MEER VEILIG Pater overste Antonius V an der Velden van de Kapucienen te Aalst kan er ook al over meep raten. Men kan zich de verrassing van de overste allicht voorstel len toen deze terug van bood schappen op zijn kamer kwam en plots twee vrouwen die hij van haar noch pluimen kende in zijn kamerzag bezig zijn hele inboedel aan het doorzoeken. Eén van de vrouwen zette het onmiddellijk op een lopen ge volgd door de andere, doch pa ter overste was sneller en greep de vrouw bij de haren. Tot zijn verbijstering ging de vrouw er evenwel zonder ha ren vandoor, de pater achterla tend met enkel een pruik in de handen. De pater zette de ach tervolging in en kon op de trap de vrouw opnieuw grijpen. Deze keer bij haar bloes. Tot nog grotere wanhoop van de pater stond de vrouw echter hier ook voor niets. Ondanks het feit dat zij zich in een reli gieuze omgeving bevond, 'speelde de vrouw vliegensvlug ook deze bloes uit en stond de pater voor de tweede maal met een «stuk» van de vrouw in zijn handen. Alle goeie of slechte dingen bestaan volgens een volksgezegde uit drie. De licht- geklede vrouw achtemalo- pend, roepend «houdt de die vegge», zag hij de vrouwen in een groene personenwagen stappen. Hij riep tot de be stuurders: «stop het zijn die ven» maar blijkbaar, zo zei ons de pater-overste, zat die man ook in het komplot. Zij verdwe nen in volle vaart via de Kapu- cienenlaan in de richting van Gent. Spijts onmiddellijk rijks wachtalarm in gans Oost- Vlaanderen kon de groene personenwagen met Duitse nummerplaat door de mazen van het net glippen. BLLY THE KID Richard M., die met zijn liefje op uitstap was ter hoogte van de dancing «The Kings» op de Hopmarkt, ligt blijkbaar over hoop met galante jongens. Hoe kan het anders. Toen hij met zijn liefje op stap was, verloor deze haar handtas. Een toeval lige voorbijganger Louis Troch uit Aalst, raapte deze op en gaf het vriendelijk terug aan de jongedame. Dat was blijkbaar teveel voor Richard M., die ge kleed was als een tweede Billy The Kid, lang haar, oorbel, armbanden met lederen fran jes uit de Far West, aan iedere vinger minstens één ring, voeg daarbij nog een paar stevige laarzen, waarin zich een dolk mes bevindt en je hebt het por tret van deze knaap. De cow boy trok vliegensvlug de dolk uit zijn laars en plofte die tweemaal in de dijen van Louis Troch. De jongeman werd he vig bloedend weggebracht naar het hospitaal alwaar vast gesteld werd dat de verwon dingen niet zo erg waren, zodat hij na een dag hospitalisatie weer naar huis mocht. Richard M. werd echter veilig ver van alle Far West-gedoe, opgeslo ten in de gevangenis van Den dermonde. VLUCHTMISDRIJF Zondag op de Dendermond- sesteenweg ter hoogte van het huis nr. 149, werd de motorrij der Martin De Vulder, aange reden door een personanwa- gen BMW-2000 van gebroken witte kleur, die zich niet om zijn slachtoffer bekommerde en in volle vaart vluchtte richting van Aalst. Martin De Vulder werd zwaar gewond in kritieke toestand, met een schedelbreuk, over gebracht naar het hospitaal. De jongeman verbeterde ge lukkig de jongste dagen zodat niet meer voor zijn leven werd gevreesd. Terwijl de man die het vluchtmisdrijf pleegde in tussen opgespoord werd. Het betreft hier iemand uit Hofsta- de. VRIJHEIDSDRONKEN TERUG DE CEL IN Emiel H. (33) uit Aalst was pas twee dagen uit de gevangenis of hij zat al terug in de cel. Op 23 mei verwittigde vader Ottoey zijn zoon ervan dat er in de Binnenstraat iemand met zijn vrachtwagen was vandoor gegaan. Vader en zoon trok ken met de politie op zoek en troffen de vrachtwagen op de Moorseibaan aan met aan het stuur een slapende Emiel H.. De politie had nog heel wat werk en last om de man uit het voertuig te krijgen. Dinsdag III III Op het stadhuis van Aalst werd de Koninklijke Balboogvereniging St.-Servatius gevierd naar aanleiding van haar 135-jarig bestaan. Schepen van Onderwijs, Kuituur en Sport de h. Van den Eede belichtte de wrking en de realisaties van de vereniging. Het is omstreeks 1840 dat wij de archieven kunnen terugvinden van de St.-Servatiusbalboogvereniging. De h. Van den Eede had woorden van lof voor de bestuursleden. Jan Vertongen 60 jaar lid, Karei Scheerlinck (50 jaar}, Gustaaf Van Langenhove (50 jaar), Albert Waegeman (50 jaar) en Alfons Veillefon (25). Zij kregen van de aanwezige schepenen en raadsleden een prachtige herinnering. verscheen hij aangehouden voor de rechtbank te Dender monde. Van een diefstal van een vrachtwagen, één van de beschuldigingen waarvoor hij terechtstond, wou hij niets af weten. Emiel H.: «Ik was dron ken en sukkelde van auto tot auto, hield me vast aan de deurklinken, en kwam zo aan de deurkruk van de wagen die geparkeerd stond op de Moor seibaan. De deur ging open en ik kroop erin om te slapen.» Voorzitter Hoorens: «Mijnheer Hzou jij dat verhaaltje geloven dat je ons nu opdist, moest jij rechter zijn? Antwoord: «Mis schien niet,maar ik heb hem niet gestolen, zeker niet nu ik maar pas uit de gevangenis kom. Ik wou mijn leven bete ren.» Mter Vidy die de verdedi ging waarnam had het over een vrijheidsdronken man die niemand kwaad wilde doen. De rechtbank presenteerde Emiel H. de rekening en hij kreeg drie maand celstraf met als toe maatje 12,000 fr boete en we gens zijn dronken sturen een rijverbod van 6 maand. Leve de vrijheid. (H.D.W.) EUROPEES NARRENKONGRES De Griekse afgevaardigde (Ib) Mijnheer de Hoofdredakteur, Toen ik het «duistere verbaal» uit «de Voorpost» van 13.6.75 had gelezen, was ik aange naam verrast omdat de Heer Mare De Decker op een zeer objektieve wijze het gebeuren heeft geschetst, waarbij mijn vader, de toenmalige bedrijfs leider der tuinbouwaktiviteiten van het St.-Vincentiusinstituut te Gijzegem, betrokken was. Hij was het, inderdaad, in wiens handen de zogezegde toverheks (Fronne) de koper- stukskens telde, hertelde en telkens weer mistelde, tot hij eindelijk, dat spelletje beu zijn de, schalks en wat overmoedig zegde «Zie Fronne, als ge nog éénmaal telt en het klopt, dan geloof ik dat ge werkelijk iets kunt». En inderdaad, plots klopte alles tot de laatste cen tiem. Ik wil hier echter nog een paar typische details aan toevoe gen, die aan de ontknoping van dit verhaal nog een specifiek aksent geven. Fronne trok daarna naar Schoonaarde om haar «wa ren» te leveren. Toen de tuin iers een paar uren later in de grote moestuin doende waren, zagen ze, boven de laagge- schoren doornenhaag «Fronne met - de kar» aan de boskapel afdraaien en de lange wegel naast de haag volgen. Toen Fronne naderde, stak ze la chend haar geldbeurzeken omhoog; ze schudde het zo hard, dat de stukjes rinkelden en triomfantelijk riep ze tot mijn vader (en ze skandeerde ieder woord): «Zie eens Nelis, NU kan ik iets!!!». Daarmede wilde ze die grote waarheid nog eens bevestigen dat in deze wereld «de mammon» heel wat mach tiger blijkt te zijn dan alle effek- tieve of fiktieve «zwarte kunst». De overlevering vertelt van haar dat ze steeds voorspeld heeft dat haar kinderen nog vóór haar zouden sterven. En zo is het dan ook gebeurd. Zij zelf is de laatste overgebleven. Wellicht is Fronne een van die vrouwen geweest met een sterke intuïtie, die sommige dingen «aanvoelen» of zeifs «vóórvoelen». Bezat ze de hebbelijkheid, die de huidige geleerden rubriceren onder de zwaartillende naam van «ok- kulte wetenschappen!?» en zo komt het misschien wel dat de simpele, bijgelovige mensen uit die tijd haar na een soortge lijke prestatie waarvan ze geen snars begrepen, voor een kol of toverheks hebben aanzien. Madeleine VERCAMMEN- VAN DE VELDE Een karnavalmarkt in mineur (Ib) 1975, jaar van de monumentenzorg... wie even met de rug naar het Belfort staat kan dagelijks de groeiende verminking van het marktbeeld zien door de in aanbouw zijnde building op de Hopmarkt. Opnieuw een Aalstenaar als regisseur vn de Ijzerbedevaart te Diksniuide op zondag 29 juni. Na Walter Boni wordt het Herman Slagmulder. Traditioneel is daags na de beëindiging van de Ronde van Frankrijk, het bonte rcnncrsvolkje te gast in Aalst. Bij wijze van spreken dan want met «gasten» die 100.000 of 35.000 F. vragen om mee te toeren in het kriterium staat het inrichtend komitee reeds voor 14 geëngageerde renners met 268.000 F. op het boekje. Zondag a.s. gaat om 10 uur de Priester Daensherdenking door met een H. Mis in de Sint-Martinuskerk voor Priester Daens en familie. Nadien gaat een optocht naar het monument aan de Werf waar bloemen neergelegd zullen worden en Frans-Jos Verdoodt een korte toespraak houdt. Wegens de uitgevoerde herbezaafingswerken op de voetbalter- reinen van de stedelijke sportcentra Osbroek, Rozendreef en Affligemdreef zijn deze terreinen tot 15 augustus a.s. voor alle aktiviteiten buiten gebruik gesteld. Deze maatregel geldt niet voor het terrein gelegen binnen de atletiekbaan van ht sportcentrum Osbroek, tijdens de door de gebruikende atletiekklub georganiseerde oefenstonden en wedstrijden voor speer- en diskuswerpen. Vrijdag 27 juni wordt om 20 uur in de feestzaal van het stadhuis de stedelijke geuldensporenviering gehouden. Burgemeester De Bisschop houdt het welkomstwoord terwijl de feestrede uitgesproken w ordt door volksvertegenwoordiger Paul De Kerpel tevens enig Nederlandssprekend gemeenteraadslid van Schaar beek en auteurs van het boek «Brusselaar in Brussel». Op vrijdag 11 juli zelf zal de Grote Markt bevlagd zijn en worden er Vlaamse liederen gespeeld terwijl er om 20 uur een beiaardkoncert gehouden wordt. Op vrijdag 30 mei werd door toedoen van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon het beeldhouwwerk «Sint Begga beschermt een begijn», werk van beeldhouwer Wéry, Aalstenaar, overgebracht naar het Begijnhof. JOHAN VELGHE

De Voorpost | 1975 | | pagina 3