te Welle i Setoklaureaten gehuldigd te Toch motorcross i Huldiging van handbalklub Aalst Sportief BASKET Versterking voor Black Boys Aalst Osiris Denderleeuw in zaal te Aalst Huldiging van sportverenigingen te Aalst LEO VER HULST WINT BILJAR TTORNOOI TE MOORSEL Sport en Kul Setokverbond Kamillekensploeg. op :het stadhuis- Sporttrofeeën RUPA Vooruitzichtstraat 25a AALST Tei. 053-21.39.51 De Aalsterse Black Boys, die het korrtrakt met Gillespie reeds verlengde en een ande re Amerikaan Davis van Gold' fingers overnam, heeft zich nu ook de diensten aangeschaft van de 24 jarige vleugelspe ler van Kontich Wuyts Ook deze transfer zal een ver sterking voor de Aalsterse Ie klasser betekenen. Nieuws is ook dat Black Boys met een nieuwe sponsor soheep gaat, nl. de oud Eendraohtspeler Wies De Maere die te Erpe een uitgebreide «Doe het zelf» zaak heeft. Uiteraard verandert dan ook de naam van de klub. Het wordt nu B B-C. De Maere- Contessa keukens- Anderdeels wordt het sekretariaat nu waar genomen door Gilbert Schol- Ueri die in de funktie van se- kretaris Luc Parewijck opvolgt Het kontrakt met trainer coach Susse Van der Steen werd ver lengd voor de duur van een jaar. In laatste instantie ver nemen we nog dat Guy Schol- laert ook volgend seizoen de kiouren van de Aalsterse ploeg zal verdedigen- Hij werd door Sunair opnieuw afgestaan. In aanwezigheid van Burgemeester De Bisschop. Neve en Schepen van Sport en Kuituur Van den Eede vorige zaterdag te Aalst overgegaan tot de huldiging van laureaten van het Setokvoetbalverbod nl F.C. Stylor dat promovering naar de hoogste afdeling afdwong. F.C. voor zijn eerste kompetitie de titel verwierf in de derde en S.C. Drievelden dat de trofee Schepen Van den Eede in een korte toespraak wees de Schepen van Sport en er op dat het een grote dag was voor het loofde de inspanningen van algemeen voorzitter van het bond oger Van Goethem die zijn niet gemakkelijke voldoening van alle klubs vervult. Ge hr G, Goubert van het Stedelijk Sportkomitee loofde de organizatie Setokverbond waar de leuze nog steeds is 'Sport om de Hij dankte eveneens het Stadsbestuur voor de enorme ningen die in de jongste jaren voor de liiefhebberssporten den gedaan. Vanwege het Stadsbestuur mochten de het gebruikelijke plakket in ontvangst nemen. De klub De Kamillekes van Keizer Karnaval Kamiel Sergeant den insgelijks gehukfigd als laureaat van de afgelopen kompetitie. Hier werd vooral de verdediging geloofd kreeg in 28 wedstrijden slechts dertien doelpunten ook voor voorzitter Sergeant en voor trainster Nicole D dameshandbal klub Aalst Sportief tijdens de ontvang st op het Aalsters stadhuis. Niettegenstaande het feit dat sommige dagbladen reeds vermelden dat de motorcross te Welle niet zou doorgaan 5 kunnen wij met zekerheid zeggen dat deze toch wel zal doorgaan. Op het programma staan in alle reeksen de j Oostvlaamse kampioenstitel op het spel. VS j OSIRIS DENDERLEEUW De dameshandbalklub Aalst Sportief die voor de vierde maal de titel veroverde in de hoogste afdeling, werd vorige zaterdag door het Stadsbestuur en het Stedelijk Sportkomitee gehuldigd. In zijn toespraak loofde de hr Schepen van Sport en Kuituur Van den Eede de werking van de handbalklub. die ontstaan is uit een scheiding met ..Eendracht Vrij". Pas in 1966 ogericht kan Aa'st Sportief a leen markant palmares voorleggen. In het jaar van de stichting werd al een eerste titel binnengehaald. In 1968 werd Aalst Sportief zeker niet ten onrechte tot sportlaureaat van de stad uitgeroepen. Naast de vier nationale titels behaalden de Aalsterse meisjes ook opmerkelijke buitenlandse suksessen. De korte doch glansrijke geschiedenis van deze klub aldus de hr Schepen is de vrucht van vele opofferingen en inspanningen. De voorzitter van de klub mocht van wege het Stadsbestuur een kunstglasraam in ontvangst nemen. De hr G. Goubert voorzitter van het Stedeh'jk Sportkomitee sloot zich aan bij deze hulde. J.V.H. Nadat vorige zaterdag door het Stadsbestuur en het Ste delijk Sportkomitee hulde werd gebracht aan de dames- hadbalklub „Aalst Sportief" en aan de Setoklaureaten „De Kamillekes", F.C. Stylor, F.C. Jaca en S.C. Drievel den, werd zondag jl. de basketbalklub „Bel Isolever,, kampioene van het Aalsters basketliefhebbersverbond het voorwerp van een spontane huldiging. Op zondag 29 juni is het dan de beurt aan de handbalklub „Rosis" die kampioen werd in de nationale bevordering van de K.B.H.B. om gehuldigd te worden. J.V.H. Voorzitter André Lootens, onder voorzitter: Frans Ruysseveldt, se- kretarls Albert Lauwerlre, hulp- sekretarls R. Le Compte. pen ningmeester notaris P. Moyer. soen public relation E-. Ruys seveldt, leden E. Vander Borght. L. Verbeeck, L. Dauw, F. Gllbps, J. De Bisschop. Zaterdagavond Is Osiris Dender leeuw In het klublokaal «De Vre de» aan de pers voorgesteld. Het Is de tweede opeenvolgende nieu we benaming van Olymp'a Den derleeuw, dat vorig jaar al onder de naam van R. Merelfoeke In de vierde klasse scheep ging. Om in de vierde klasse toch een plaatsje onder de zon te blijven behouden gaat Denderleeuw na de ontgooohelende ervaring van vorig jaar met Osiris Aalst en onder de benaming van «O Dender leeuw» volgend seizoen In de 4e klasse scheep. Voor de Aalstenaars zit er op het eerste gezicht niet zoveel ge zichtsverlies in de fusie. In de eerste plaats behouden ze hun be naming- Coach-trainer en basis kern is hoofdzakelijk uit Aalste naars samengesteld. Kompetitie zaal blijft de Aalsterse Okapizaal Voor de Denderleeuwse basketbal- fans is het anders Wie er op gerekend had naar de Dender leeuwse haardstede terug te ke ren is bedrogen uitgekomen Ook de financiële inspannningen rond het aanleggen van het prachtig basketterrein in het gemeentelijk stadion, schijnt weinig nut op te leveren. Ook op he Dendei leeuw- se dorpsplein zal het terrein nog weinig aan bod komen. Enkele bestuursleden en spelers hebben er inmiddels de brui aan gegeven. Gelukkig blijven Fran3 Ruysseveldt. A. Lauwerie en Gas ton Praet overeind om het Gen- derleeuws schip op de Aalsterse golven recht te houden. Wij hebben sekretaris Lauwerler naar het waarom van die fuzle gevraagd. «Een ploeg met ambitie moet 'n een zaal kunnen spelen- Wij be schikken te Denderleeuw over geen zaal, du$ doen we het maar verder te Aalsi- Beker- en vrien denmatchen worden te Dender leeuw gespeeld. Voor de rest wachten we af of we de toelating krijgen het speelveld te Dender leeuw te overdekken Slagen we er niet In dan blijven we te Aalst. Tot daar klubsekretarls Albert Lauwerire, de man die zich sa men met Frans Ruysseveldt en aston Praet de laatste jaren af sloofde om de basketsport hier op een berhoorlijk niveau te krij gen. Setokploeg Jaca tijdens de on De eindoverwinnaar Leo Verhulst uit Lebbeke, speler van Hand in Hand Moorsel pelaatst bier een van izijn laatste istoten- (jm) Setok-voorzitter Van Goethem samen met de kampioenenploeg Drievelden. Organizatoren en eindoverwinnaar van het Moorsels biljarttornooi, ingericht door Hand in Hand (JM) Speler-trainer: J, Troch. SpelersBiesemans, G. Vander Spiegel D, Troch H-, Heyvaert. De Neve P., P Van Keymeulen e a Buyl als Leo Verhulst van Hand in Hand Moorsel gingen naar de finale. Spijtig verloren we hier Frangois De Backer. Ondertussen geschiedde een ander unicum Vaes van Lier plaatste zich twee maal voor de halve finale. Zowel tegen Buyl als tegen Ver hulst moest Vaes de duimen leg gen. Wat ze'fs geen enkele opti mist had durven dromen gebeurde de finale zou gespeeld worden tussen twee spelers aangesloten bij de Moorselse klub Hand in Hand. In de finale scheen Mel- dertnaar Roger Buyl over zijn kon- centratie heen en Lebbekenaar Leo Verhulst werd schitterend overwinnaar van dit tornooi. Een prachtig resultaat voor beide spe lers, maar zeker ook voor Hand in Hand dat hier bewees een ern stig kandidaat te zijn voor de ko mende Bekerkompetitie der kam pioenen. Vermelden wij nog dat de organi satie prachtig werd verzorgd door Daniël Coetsiers. Jan De Meyst. Guillaume De Meyst. Tuur Ghy- sens en Willy Van Houdt- Willy Van Houdt werd tevens de eerste Moorselaar In dit tomooi- Proficiat D-OR. De eerste grote prijs Burgemees ter Uyttersprot- ingericht door B.C. Moorsel kende een fantastisch sukses. Men noteerde niet min der dan 390 inschrijvingen, waar onder Ide besten van het land. Vrijdagavond werd gestart te 20 uur en dit late startsein had voor gevolg dat de schiftingen slechts zaterdagmorgen in de vroege uur tjes-eindigden. Bij de 32 overblij vende finalisten behoorden nog heel wat spelers uit het Aalster se. Voor de achtste finale bleven tenslotte overRoger Buyl en 2x Leo Verhulst, beiden van Hand in Hand Moorsel, Frangois De Bac ker van Cosmos Aalst. Nationaal Kampioen Ludo Keersmaeokers van B-C. Berlaar en zijn ploegmaat Michiels, 'Nationaal jeugdkampi oen de 15-jarige Vaeyens van Lle- dekerke, 2x Herman De Gols van Fosques MeWert, 2x Vaes van Han- delshof Lier en verder Willy Ho- vaere, Laurent De Vos. Eddy Nei- rinckx en Romain Mees van Bru- kom en Charles Van Lent van Malderen- Voor de eerste acht plaatsen ble ven In strijd 2x Vaes. Verhulst. Van Lent. Hovaere, De Vos. Buyl en De Backer Wat niemartd had durven denken gebeurde dan toch Zowel Roger

De Voorpost | 1975 | | pagina 18