UW WOORD VRIJE TRIBUNE K.P. B.S.P. P.V.V. ANTI-FUSIEBETOGING TOESPRAAK BURGEMEESTER R. UYTTERSPROT AALSTERS TOERISTISCH INFORMATIEBUREAU JULI-AUGUSTUS- SEPTEMBER1975 2 - 4-7-75 - De Voorpost Df rcriuktie hct-fl hrt rcrhl dv/i- teksten in Ie korten «REPUBLICA» De kontroverse rond het Portugese dagblad «Republica» heelt blijkbaar nieuw voedsel en nieuwe hoop gegeven aan allen die ergens om welke reden ook een anti-konimunistische vlam voelen smeulen. De meest on zinnige verhalen worden de lucht ingeslingerd en gretig overgenomen door alle rasechte reaktionnaireri, elders zowel als bij ons. De laatste kwakkel van formaat was wel het publiceren in een in Frankrijk gedrukte bijlage van de «Republica» van een «geheim» dokument waaruit zou moeten blijken dat Moskou de bezetting van de Portugese krant heeft gedikteerd en de Portugese kommunisten enkele zware richtlijnen meegeeft om de macht over te nemen. Intussen heeft de Revolutie van de Portugese Beweging van de Strijdkrachten nog maar eens de principes van 25 april 1974 bevestigd, principes achter de welke de Portugese (Communis tische Partij zich steeds 100% en loyaal heeft geschaard, wat lang niet van alle zogeheten revolu- tionnairen en demokraten kan worden gezegd. Zij die de laster van het Moskou-Diktaat gretig hebben geslikt en die even gretig hebben verder gedragen zouden vandaag met beschaariide kaken moeten staan. Een steeds zeer goed ingelichte en gezagheb bende krant zoals «Le Monde» schrijft ronduit dat dergelijk geheim dokument verzinsel is en dat de in de Republica-bijlage gepubliceerde tekst hoogstens een kommentaar is op een algemeen artikel dat ooit wel eens in een Sovjettijdschrift is verschenen. De Franse socialist Mitterand noemt het verhaal gewoonweg een flagrante leugen. Andere gezaghebbende bronnen die men zelfs niet van een greintje sympatie voor de kommunistische ideeën kan verdenken betwijfelen ten zeerste het bestaan van dergelijk dokument. De felle anti- kommunisten zijn er aan voor hun moeite. Mario Soares (in opdracht van wie?) heeft zijn zoveelste dikkel kemel afge schoten. Inde affaire van de «Republika» zelf begint klaarheid te komen. Een reporter van de Franse l'humanité was ter plaatse. Uit zijn intervieuws met het ar- beiderskomitee van de •Republika-drukkerij». die het bedrijf bezet houden, blijkt dat de ganse zaak niets meer is dan een bedrijfsgeschil tussen de dircktie en de arbeiders. De «Republica» was, zelfs reeds onder het fascistisch bewind de spreekbuis van alle anti- lascisten zonder onderscheid. Na de omwenteling van april 1974 heeft Mario Soares er de socialistische partijkrant willen van maken zonder echter in de titel duidelijk te willen stellen dat «Republika» het orgaan van de Portugeese Socialistische partijkrant willen van maken zonder echter in de titel duide lijk te willen stellen dat Republika» het orgaan van de Portugese Socialistische Partij is. Dit hebben de typografen van het bedrijf niet aanvaard. Zij die hun opgekropt anti- kommunisme de vrije teugel wilden laten hebben dit dan maar onmiddellijk in de schoenen geschoven van de Portugese kommunisten. De werkelijkheid blijkt intussen helemaal anders. Onder de leden van het Republika- arbeiderskomite zijn er zowel kommunisten (een kleine minderheid) als gauchisten en zelfs socialisten, (de meerder heid). Hun strijd gaat in hoofdzaak tegen een direktie die al onmiddellijk na 25 april joernalisten heeft ontslagen om een direktie die een door'elke arbeider gewaardeerde koni- merciële direkteur de laan wou uitsturen. Tegen een direktie die onder een stompzinnig beheer de oplage van de krant heeft doen dalen van 67.000 in oktober 1974 tot 45.000 op de vooravond van de sluiting. Tegen mannen als een Mario Soares. die met alle mogelijke middelen de krant in zijn handen wou krijgen als trouwe spreekbuis van zijn ideeën en als dit niet lukt dan maar de Portugese kommunisten gaat beschuldigen van wat hij zelf heeft gedaan. Intussen is ook het sprookje als zou de Portugese Kommunistische Partij de macht hebben over alle infor matiemedia in Portugal naar het domein van de leugen verwezen. Jacques Bekaert, reporter van «La Cité» (kristendemokratisch blad), schrijft onomwonden dat dit de reinste onzein is. Er is het kommunistisch blad «Avante», maar dit verscheen al illegaal onder het fascistisch regime. En zo zijn weer een reeks anti- kommunistische valse beschul diging teniet gedaan. Het is niet de eerste maal het zal zeker ook niet de laatste maal zijn. J. DE GEYTER NAAST DUUR LEVEN EN WERKLOOSHEID STRAKS OOK VERHOOGDE BELASTINGEN De parlementaire zittijd is afge sloten. De regering heeft nu drie maanden voor zich om de nieu- en haar rijksmiddelen begroting voor 1976 voor te be reiden. Wat voorbij is. hield weinig goeds in. Wat gaat komen, zal al even slecht zijn. Feiten zijn sterker dan een bur gemeester. zegt de Engelsman en deze feiten van het voorbije parlementair seizoen, zijn zo sterk dat er geen zalf aan te strij ken valt. Zij kunnen kort en naakt aldus worden opgesomd: een voorthollende inflatie en aantasting van de koop kracht door voortdurende prijsstijgingen; een steeds toenemend aan tal werklozen, de helft van de werkende vrouwen getroffen door gehele of gedeeltelijke werkloosheid, tienduizenden jonge werklozen bij dewelke zich de afgestudeerden van het schooljaar komen voe gen; een regeringsmeerderheid die afhangt van het Rassem- blement Wallon van Perin met als gevolg de bestendi ging van de lokettenkwestie met haar vernedering voor de Vlamingen te Schaarbeek en een poespas van overbodi ge en nutteloze instellingen ingevolge de voorlopige ge westvorming die iedereen misnoegt; waaraan een par tijdige politiek van gemeen telijke fusies moet worden toegevoegd de aankoop van nieuwe Amerikaanse gevechtsvlieg tuigen met een daaraan ver bonden gespreide uitgave van 30 miljard; een benarde financiële toe stand vermits nu reeds dui delijk is dat voor 1975 om niet minder dan 28 miljard fr. bijkredieten zullen nodig zijn en er al een put in de staatskas is. Het artikel «Organisatie niet sterkste troef van Europees Narrenkongres» in uw jongste uitgave, heeft mij een beetje pijnlijk getroffen. Ik wil nu niet beweren dat in dit artikel de waarheid geweld wordt aangedaan, doch door de omstandigheden kon het niet anders. De organisatie Van de Europese narren is nog in embryonaire toestand. Zowel in Duitsland als in de Benlux- landen wordt deze organisatie niet door alle karnavalvereni- gingen aanvaard. Nochtans stel ik mij voor dat deze federatie om haar Europees zijn mogelijkheid biedt tot een verdere ontwikkeling. De organisatie van het kongres te Aalst heeft zeker geleden door I - gebrek aan financiële middelen 2. gebrekkige medewerking van vele karnavalgroepen. I n se was het kongres een sukses. ook voor de buitenlanders o.m. de Duitsers die het kongres zeer sympathiek gevonden hebben. Ik heb twee dankbrieven ont vangen: een uit Gerolshofen Urfranken en een uit Frankfurt. Ten bewijze stuur ik u fotocopij van laatstgenoemde. In de hoop dat u eventueel bereid zult zijn uw pessi- mististische toon te verwerken tot een bHjlied. dank ik u bij voorbaat. M. DE BISSCHOP Burgemeester NVDR: Onze medewerkers zijn er aan gehouden een objektieve berichtgeving te brengen. De kelk van het onheil is daarmee échter niet leeggedron ken. Nu reeds blijkt dat er voor 1975 geen toename zal zijn van het bruto nationaal produkt waarvan de regering Tindemans nochtans verwacht had dat het met 3,2 procent zoii stijgen. Dit betekent dat de nationale koek niet groter is geworden ter wijl daarentegen de staatsuitga ven enorm zijn gestegen. De slot som hiervan ligt voor de hand. Er wordt reeds geraamd dat de nieuwe rijksbegroting voor 1976 die de regering thans moet op stellen, een tekort zal vertonen van 80 a 85 miljard frank waar voor om 50 miljard fr. nieuwe belastingen zullen nodig zijn. Hiermede zal de regering Tinde mans dan ook alle rekords op alle domeinen die het leven van onze bevolking rechtstreeks aangaan hebben gebroken; duur leven, werkloosheid en ver hoogde belastingen. HET WORDT DE HOOGSTE TIJD DAT HET VERAN DERT! B. VAN HOORICK V olksvertegenwoordiger GEEN NIEUWE LASTEN wel elke uitgave doeltreffend aanwenden Het parlement is met verlof gegaan nadat door Kamer en Senaat nog een aantal wetten werden aangenomen. Daarmee heeft de regering Tindemans zijn eerste parlementair jaar achter de rug. Het was zeker voor deze regering geen gemak kelijk jaar. Niet wegens moei lijkheden in het parlement, de laatste vertrouwensstemming heeft dit uitgewezen. Wel inge volge de algemene financiële en ekonomische krisis die alle Westerse landen heeft getroffen en waarvan het dieptepunt voor vele waarnemers is bereikt, met een mogelijke ekonomische her opbloei die zich voor het jaareinde aftekent. Ook van kommunautaire twis ten bleef deze regering niet gespaard, o,a naar aanleiding van de vliegtuigaankoop. En ondanks deze moeilijkheden heeft de regering stand gehou den en weerstand geboden aan haar opposanten en aan de talrijke drukkingsgroepen. Meer nog, deze regering heeft met de middelen die voor handen waren, midden deze krisisperiode, een sociale poli tiek gevoerd gericht op alle lagen van de bevolking. Door haar algemene houding heeft de regering ingevolge het kordate beleid een zekere waar dering weten af te dwingen omdat opnieuw in dit land bestuurd wordt door regering en parlement en niet zo maar door drukkingsgroepen wier eisen willekeurig en na elkaar werden ingewilligd. Thans moet de regering haar begrotingspolitiek voor volgend jaar bepalen. Dat deze beslissing van het grootste belang is zal niemand betwijfelen. Door haar eigen houding moet de regering verder de strijd inzetten tegen inflatie en werkloosheid. Daar om verwacht men dat de regering de staat inzake uitga ven als voorbeeld zal stellen. Tindemans en zijn ministers moeten weten dat het aan groeien van de uitgaven, een onvermijdelijke en onaanvaard bare belastingsdruk vóór de bevolking zal doen ontstaan. Nieuw belastingen zullen onaf wendbaar leiden naar hogere werkloosheid. Soberheid zal dan ook de eerste zorg moeten zijn van de regering die haar uitgaven moet afremmen om geen hogere inkomsten te moeten vragen. Maar ook elke burger moet beseffen dat in deze periode van economische in zinking en stagnatie, elke eis tot meer uitgaven onmiddellijk meer inkomsten en dus hogere belastingsdurk tot gevolg heeft. Vandaag heeft de belastings druk zijn maximum berAp^ Daarom moet elke staatsuitg wel overwogen en doeltrefljfl worden aangewend stimulans te dienen ekonomische heropbloei al te veel prijsstijgend te w Dat de oppositie vandaag r met fantastische tek orfijdc schermt is een gewoonte, laa eindbalans alleen zal de w^cJt heid weergeven en daaro\erj0^( de bevolking kunnen oordele^t DIANE D'HAESELE fnj De inrichters van deze pro testmars moeten U van harte bedanken voor de blijken van sympatie betoond door uw massale opkomst ondanks het feit dat deze betoging op en kele dagen tijd moest worden georganiseerd en dat noch de organisatoren, noch U zelf veel tijd was gegund tot persoon lijke beïnvloeding in Uw on middellijke omgeving. Er kan dus gesteld worden dat allen die hier tegenwoordig zijn spontaan aan onze oproep ge volg hebben gegeven. Nog meer moeten wij U echter danken en tevens feliciteren omdat gij gevolg gegeven hebt aan de ordewoorden en dat U stijlvol, met veel discipline en takt en zonder ook maar ie mand te krenken, uiting hebt gegeven aan Uw vastbera denheid en aan de gehecht heid aan uw gemeente. Wij zijn hier vandaag niet sa mengekomen om onze onwil tegenover de stad Aalst en zijn bewoners te kennen te geven, noch tegenover eender welke politieke partij of mandataris, maar wel om de aandacht te trekken op het feit dat wij in geen geval akkoord kunnen gaan met de vooropgestelde fusies dewelke ons door de hogere overheid als een on vermijdelijk iets werden opged rongen. Alhoewel wij hier zeker niet de bedoeling hebben een kies- meeting te houden, is het toch onze plicht kort samen te vat ten waarom wij met de voorge stelde fusies niet akkoord kun nen gaan en waarom wij op U een beroep gedaan hebben om samen op te stappen, ledereen is er over akkoord dat een fusie geen besparingen met zich brengt, maar veeleer een financiële aderlating en dit zowel voor de nieuwe ge- Het informatiebureau, gevestigd in het gebiedhuisje van het Belfort, Grote Markt, zal open zijn op volgende dagen en uren: Periode van 6 juli tot 31 augustus 1975: Van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 18 u. Gesloten: Op vrijdag en op zaterdagvoormiddag. Periode van 1 toten met 19 september: Van maandag tot en met zaterdag: van 15 tot 18 u. Gesloten: Op zondag. Telefoon: 053/21.57.51 en binnenpost 138 vragen. In het bureau kunnen vanaf de openingsdag, kaarten gereserveerd worden voor de kunstmanifestaties, ingericht door het «Festival van Vlaanderen». Beschikbare dokumentatie door: de stedelijke kommissie voor toerisme; de «Gewestelijke VVV De Denderstreek» die tevens haar mede werking verleend aan het bureau de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen; het Kommissariaat-Gcneraal voor Toerisme. Gediplomeerde viertalige gidsen zijn ter beschikking voor alle toe ristische inlichtingen. Geleide bezoeken aan de kunstmonumenten van de stad. kunnen aangevraagd worden, mits 8 dagen vooraf, schriftelijk te richten aan het sekretariaat voor toerisme, stadhuis. 9300 Aalst. Het bureau zal bemeubeld worden door de kunstwerkstede T. Wa terschoot van Aalst. De bloemenversiering door het cmbv. Een dia montage over de Denderstreek zal permanent geprojekteerd worden. Nieuw is het initiatief om tijdens de toeristische periode in de ruime Belfortzaal. palende aan het bureau, een tentoonstelling in te richten van schilder- en beeldhouwwerken van plaatselijke kunstenaars. Hiervoor werd de medewerking verkregen van Bolaska (de bond van oud-leerlingen der akademie voor Schone Kunsten). In deze zaal zal tevens door de Aalsterse kunstenaar Louis Persoons een prachtig ZANDTAPIJT worden gelegd. De bloemenversiering wordt eveneens hier verzorgd door het CMBV. Deze tentoonstelling is gratis toegankelijk. De voornaamste gebouwen van de Grote Markt zullen versierd zijn met heralidische vlaggen, de openbare gebouwen worden belicht en het gedeelte van de Grote Markt, tussen het belfort en de «Borse van Amsterdam» zal met bloemenbakken en rustbanken uitgerust wor den. Bloemenversiering is ook aangebracht aan de buiten- en binnengevel van het stadhuis, rond de vlaggemasten op de markt, aan het rond punt van de markt en in de belfortzaal en het bureau, terwijl aan de voet van het belfort een bloemenkraampje zal geïnstalleerd zijn. Beiaardkoncerten zijn periodiek voorzien. Openingsuren van het oud-hospitaal en oudheidkundig museum: (Oude Vismarkt)achterdeSt.-Martinuskerk. Gans het jaar door: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 14 tot 17 u. Vrijdag gesloten/Zaterdag van 14 tot 17 u. Zondag en feestdagen: van 10.30 tot 12.30 u. en van 14 tot 18u. Bijzondere regeling tijdens de periode van 11 tot 21 juli: gesloten op vrijdag 11. vrijdag 18 en maandag 21 juli. De andere verlofdagen: open van 15 tot 18 bur. Vanaf 22 juli: terug de gewone bezoekdagen en uren hierboven vermeld. meerite als voor het centraal bestuur. De vroegere bewering dat de fusie een zuiniger beheer moest mogelijk maken, be hoort sedert de eerste experi menten, enkele jaren terug, voorgoed tot het verleden. Het argument dat de geweste lijke centra zoals Aalst; vol doende oppervlakte en inwo ners moeten hebben, en over de vereiste financiële middelen moeten beschikken om aan hun regionale roeping te kun nen beantwoorden, kan ons noch begeesteren noch over tuigen. Immers met zijn toekomstige 85.000 inwoners en zelfs met 120 of 130.000 inwoners, zal de nieuwe stad de belangrijke en dringende opdrachten, die zich in de toekomst zullen stel len zoals milieubeheer, water zuivering, ziekenhuiswezen, huisvuilverbranding en derge lijke, zeker niet kunnen klaren. Deze opdrachten waarvoor zich steeds een ruimere kon- ceptie opdringt, op een schaal die normaal niet door een fusie niet kan worden verwezenlijkt, zullen steeds bovengemeente- lijke of regionale taken blijven dewelke een oplossing moeten krijgen op een nog ruimer vlak, namelijk op het vlak van de fe deraties of de agglomerates. Het is dus quasi zeker dat het beoogde doel door de fusie niet zal worden bereikt. Dit is dan ook één van de rede nen waarom wij deze protes- taktie hebben ingericht en dat U aan deze betoging hebt deelgenomen. De eerste en belangrijkste re den waarom wij deze manifes taties op gang hebben ge bracht is echter «DE MENS» die als sociaal wezen zeker niet zal gediend zijn bij een schaalvergroting tot in het ab surde toe. Niemand zal durven betwisten dat in een stad van 85.000 in woners, het vriend zijn, het mekaar helpen, kortom de menselijke relaties in al hun uit ingen zeker minder of in het geheel niet meer aan bod zul len komen en dat ook het per soonlijk kontakt tussen be stuurde en bestuurder moeilijk, ja zelfs onmogelijk zal zijn. Deze feiten dewelke de ver vreemding van de mensen on derling in de hand zullen wer ken en ook de gelnteresseerd- heid van de bevolking ten overstaan van het beleid zullen afzwakken of zelfs te niet doen moeten ten allen prijze worden voorkomen. De plaatselijke besturen in de kleine gemeenten zijn het best geplaatst om verder de belang rijke en talrijke opdrachten van essentieel plaatselijk belang te blijven uitoefenen, het recht streeks kontakt met de bevol king te verzekeren en de be langen van hun inwoners te behartigen. De dienstverlening aan het in dividu moet op het lokaal vlak worden gehouden en moet verzekerd worden door poli tieke vertegenwoordigers die met de plaatselijke toestand vertrouwd zijn. Wij verzetten ons dan ook met klem tegen een samenvoeging van ge meenten die daarenboven op zichzelf dan nog levenskrach tig zijn en over een gezond be heer beschikken. Wij durven dan ook verklaren dat hij, die enerzijds de mens wil dienen door deze alle kan sen te bieden om zich als soci aal wezen in al zijn aspekten te laten ontplooien en herri daar bij vanuit het bestuur een maximale service-verlening wil waarborgen, maar anderzijds ook oog heeft voor de finan ciële lasten van de regionale centra zoals de stad Aalst, kan niet anders dan opteren voor een degelijke en evenwichtig uitgebouwde federatie met werkelijke bevoegdheden en belast met de uitvoering van de bovengemeentelijke taken zoals deze door de wet op de federaties en agglomeraties werden vastgelegd Slechts op deze wijze zal ie dere inwoner evenredig bijdra gen in de volledige infrastruk- tuur van het gewest en zal de stad ontlast worden van de fi nanciële inspanningen die zij nu moet dragen ten bate van gans de regionale gemeen schap. Het weze echter wel te ver staan dat de federatie of agg lomeratie geen overlapping mag zijn van reeds bestaande strukturen en dat de bevoegd heden en opdrachten van de gemeenten, de regionale cen tra en de federaties of de agg lomeratie geen overlapping mag zijn van reeds bestaande strukturen en dat de bevoegd heden en opdrachten van de gemeenten, de regionale cen tra en de federaties of de agg lomeraties duidelijk en ondub belzinnig moeten worden om schreven. Om al deze redenen, maar in het bijzonder omdat DE MENS centraal moet worden gesteld in deze problematiek en ge enszins de politieke bereke- "md elp rinr lier liha tod ning de doorslag mag geirej( verklaren wij ons uitdrukt akkoord met een federatief' gemeenten, maar zeef NEEN aan de fusie. ^r. H Daarenboven moeten w*syc melden dat wij in dit protest? alleen staan. ona De anti-fusie komitees vaiv^ provincies Limburg en Lux^sc| burg hebben ons uitdrukkjern verzocht hun sympatieb&an gingen aan U allen oveLnj6 brengen. Zij voelen opje0i ogenblik met ons mee, helt.^, ons i n onze strijd tegen de fü,adc en zij spraken de hoop uitunQ wij onze krachten op natioit vlak zouden bundelen t neinde het beoogde doeL kunnen bereiken. r Samen zijn wij sterk en zufen wij blijven ijveren voor hetfem€ houd van onze gemeente.L^p De organisatoren danken^ nogmaals voor uw deeln/ en vertrouwen tevens op P.e' verdere medewerking in P'i toekomst. de c jlijkh een Irak 15 j Dat won fiere berc der VOOR HET MINISTERIEEL KOMITEE VOOR INFORMATIKA: EEN MILJARD BESPARINGEN INZAKE INFORMATIKA. DIT IS NOG MAAR EEN BEGIN Op initiatief van de heer Louis D'Haeseleer, Staatssekretaris voorjstmt Openbaar Ambt, werd er voor de 1e maal in de geschiedenis variKoe Belgische Administratie overgegaan tot de oprichting van een Minister c Komitee voor Informatika. Dit Ministerieel Komitee heeft zijn eerste vergadering gehouden op<L»Qn derdag 19 juni 1975. °iae De heer L. D'Haeseleer heeft er onder andere verslag uitgebracht oveLp uitvoering van de opdrachten, die hem inzake informatika toegewa werden verleden jaar door het Ministerieel Komitee voor Ekomf an sche en Sociale Koördinatie. wart Hij heeft een omstandige inventaris van het komputerpark van alle MPat teries en Staatsregieën, van de voornaamste parastatalen, van de s#was suniversiteiten en van sommige gemeenten en lokale besturen (toestgebi op 1 mei 1975) kunnen voorteggen. Kg^ Terzelfdertijd heeft hij een overzicht gegeven van een raming der uitg&iss gedaan voor het komputerpark in de overheidsdiensten voor de jsjderc 1974 en 1975 (telkens uitgedrukt in konstante prijzen van 1974). van Voor 1974 beliepen de totale uitgaven voor het komputerpark in» openbare sektor ongeveer 6 miljard fr Voor 1975 zullen de uitgaven^ informatika in overheidsdienst, uitgedrukt in konstante prijzen van 1ï ruim 160 miljoen fr. minder belopen. Dit betekent een ernstige afremming van de uitgaven voor inform Inderdaad, in de voorbije jaren kon men van 'een explosie j! informatika-uitgaven gewagen. Men heeft moeten-vaststellen dat;, - huurwaarde der uitrustingen (hardware) in de openbare sektor 920 joen fr. beliepen in 1969 en gestegen waren tot onqeveer 3 miliardftaan 1974. daai Dit vertegenwoordigt een gemiddelde voortschrijdende aangroei j^en 27% per jaar teke Die stijging werd beïnvloed door een aangroei zowel in prijzen alUe' hoeveelheden lend Men stelt vast dat het prijsindexajfer van het Bruto Nationaal Proc£a"' gedurende de periode 1969-1974 gemiddeld gestegen is met 7%|Vern jaar. deel Men zou mogen aannemen dat het komputerpark in overheidsdie|n uitgedrukt in hoeveelheden, gemiddeld gestegen is gedurende de perié«vlu 1969-1974 met 27-7 20% per jaar Dr Benevens de uitgaven voor de uitrusting voor informatika-apparatl moet men eveneens rekening houden met de andere uitgaven vfden' informatika; namelijk de kosten voor toepassingsprogramma's, het huLp van telefoonlijnen en van speciale apparatuur (modems), de uitgaven*" het personeel van de diverse centra voor informatieverwerking, de utë ven voor dienstverlening door derden, voor levering van magneetbananc™ papieren van alle overige kosten (onderhoudskosten, elektric# enz Al die overige uitgaven beliepen in 1974 eveneens 3 miljard Kortom, in 1974 beliepen de totale uitgaven voor het komputerpark irazani openbare sektor 6 miljard fr. F'Jn Indien de explosie voor informatika-uitgaven ook in 1975 was bij voortgaan, dan mocht men aannemen dat men tot een nieuwe aangro»het hoeveelheden van minstens 15% t.ov de uitgaven in 1974 zou gekoflbervi zijn.d.w.z een meeruitgave, uitgedrukt in konstante prijzen van 1974,* minimum 900 miljoen fr. norr Thans stellen we een daling in die uitgaven van 160 miljoen fr vast|rno- betekent in konkreto dat er voor 1975 een globale bespanng van minst» Doo 900 1.060 miljoen fr. zal verwezenlijkt worden jballi We staan in feite slechts in het beginstadium van een nieuwe pi inzake informatika jzont Einde 1974 werd de dienst voor Informatika (bij het Openbaar Anjklaa belast met het uitvoeren van enquêtes inzake de aanwendingsgraad «hen het komputerpark in de belangrijkste centra voor informatieverwerwdr. F van de rijksbesturen en staatsregieën (HEI Die enquêtes hebben aangetoond dat het komputerpark in de openb sektor in zijn geheel beschouwd op een meer rationele wijze kan uitgeb worden Door de gezamenlijke inspanning van alle betrokken Ministers en Staa sekretarissen moet het mogelijk zijn om tot een verder nationalisatie* de uitgaven voor informatika te komen hoe in K gen

De Voorpost | 1975 | | pagina 2