Eirond- en bouwbeleid opgericht m yflEGIE VOOR 'I «ALST WIL VIA GRONDBELEID NIEUWE INWONERS LOKKEN ?,1iI5LANOLOGiscH AALSTERSE GEMEENTERAADSZITTING HERDERSEM LILY LAMBRECHTS EREDAME MISS MAJORETTE De Voorpost - 4-7-75 - 9 HAND Met algemeenheid van stemmen werd tijdens de jongste Brussel voor KB gemeenteraadszitting de oprichting van een stedelijke regie 1,2,5, struktuurplan stadscen- Voor grond- en bouwbeleid goedgekeurd. Bij monde van trum raadslid De Winter uitte de oppositie enkel kritiek op het tijdstip quasi vijf jaar na de verkiezingen waarop de BEVORDERING VAN grondregie uiteindelijk een feit is. Het raadslid drukte de DE HUISVESTING ?-21.11.2vrees uit dat uiteindelijk met de fusies voor ogen en de De grondregie bevordert de vaiiteit. nakende verkiezingen er niet zoveel meer van het hele grondbeleid zal in huis komen. Schepen De Neve verzekerde 'e raad echter dat alle administratieve rompslomp voor 7n no nieuwjaar achter de rug zal zijn, zodat de grondregie effektief perken zal Per 1 ianuari 1976- Hierbij stipte hij aan dat er niet nder matrfean een personeelsuitbreiding gedacht wordt bij de oprich- v' ting van de grondregie. scholen grondregie wil het verloop (enig in e«an de jmmobilihmarkt regelen loor inwerking op de aange- 'en hoeveelheden; door in- ■21.37.9|erking op gevraagde prijzen; derricht djoor bestrijding van meer- se Rijscholaarden als gevolg van reali- srt u slurfjes door de stad om aldus ekulatieve handelingen te oi co /oorkomen. Hieraan gekop- ^i.o^./jeid; fiskale politiek door tak- .ebbeke i^en Qp meerwaarden, ing op niet bebouwde percelen 3etracht wordt de ordening der ■ronde, gronden als noodzakelijk mid del voor een goede ruimtelijke ?1 1Prc)en'n9 en voor een gezonde '■^•'verdeling van de aangeboden 3anÖ|6nstPmten voor de verschillende ngen bestemmingen (openbaar groen, rekreatie, woon- en nij- /erheidszones). >1,27.30(1 deze doelstelling kan even camp^tilgestaan worden om er aan iz le herinneren dat bij ontstente- van het ontwerp- lewestplan (ministerieel be- iluit reeds uitgevaardigd maar nog geen plannen beschik- 50ok sp* baar) het op dit ogenblik prak- jtisch onmogelijk is voor aan- J zienlijke gedeelten van ons grondgebied deze doelstelling !1 60 11 na te streven en te bereiken, eheimhajHet is immers zo dat bij gebrek aan een definitieve zonering Haait*jgeen opties kunnen genomen worden. De inspanning die het M.11.7f»uidige bestuur zich getroost ier voor dibeeft om de verschillende straat ii BP A's bij KB te laten goedkeu ren dient voorlopig gestopt. BPA4: Val. de Saedeleer- straat, deel 1. Wijziging goed- gek. K B. 11.7.1974. BPA6 Schaarbeek, Wijziging goedgek. K.B. 3.4.1973 BPA9 Beekveld, gedeeltelijk goedgek. KB 18.3.1975 BPA10 KB 10: Stadspark procedure voor wijziging KB aan de gang. BPA11, Prins. Reg. Karellaan, deel 2, goedgekeurd. K.B. 5.12.1974 BPA 14, Bergemeersen, voll. wijziging, KB 4.6.1974 BPA, Wijngaardveld: reeds te Brussel voor KB BPA18, Kerrebroek 2, proce dure voor KB AAN DE GANG BPA19, Kerrebroek 1, proce dure voor KB aan de g BPA 19, Kerrebroek 1, proce dure voor KB aan de gang. BPA26, Osbroek, goedge keurd KB 20.7.1973 BPA27, Beukenhof, reeds te huisvesting en de aantrekking van nieuwe inwoners door tij dig en voordelig gronden te koop te stellen en eventueel het te koop stellen van door de stad gebouwde sociale wonin gen. Na de ontleding van de doel stellingen past het eveneens na te gaan wat behoort tot de mogelijkheden van een grond regie en welke domeinen kun nen bestreken worden. Geïnspireerd door de grondre- gies in andere steden en ge meenten, ondermeer Meche- len, Sint-Niklaas, Merksem, Hoboken en Oudenaarde be horen tot de mogelijkheden van een stedelijke grondregie. de aankoop van grond en de verkoop het geleidelijk ter beschik king stellen van gronden voor woningbouw, voor in dustrievestiging en dit vooral op een ogenblik dat, op de immobiliënmarkt de vraag het aanbod zou over treffen om op deze wijze een remmende invloed uit te oefenen op overdreven prijsstijgingen, het bouwrijp maken van braakliggende gronden en vooral van binnengronden. 4het bevorderen van groeps- en sociaalbouw alsmede deze van de partikuliere sektor, desnoods door zelf als bouwheer op te treden; 5. optreden als bouwheer voor de stad bij de oprichting van openbare gebouwen. 4exploiteren van onroerende goederen van de stad en van sommige stedelijke in richtingen. Konkreet voor Aalst zouden wij bij elk der gevallen enkele voorbeelden kunnen aanha len. Bij de mogelijkheden 1,2,3 nl. grondaankoop en grondver- koop. geleidelijk ter beschikking stel len van gronden voor woning bouw en industrie, bouwrijp maken van braaklig gende gronden en binnen gronden komen in aanmerking: de gronden de Biolley (KB) de gronden Hoezekouter (KB) de woonuitbreidingszones volgens voorstel ontwerp ge westplan o.m. de gronden tussen Affli- gemdreef - Zandberg - Immer zeel o.m. de gronden tussen Affli- gemdreef en Hof ten Berge- straat. o.m. de gronden tussen Bre- magazijn geen centrale boek houding gevoerd wordt die toe laat loon- en materiaalkosten voor bepaalde werken met juistheid te bepalen. Bovendien wordt aangestipt dat de exploitatie van de sport velden en sportzalen opgedra gen is aan de v.z.w. «Aalsterse Sportcentra»; dat het zwem bad als een gewone stads dienst wordt beheerd wat trou wens ook het geval zal zijn met de Kinderkrib; en dat het slach thuis en de Waterdienst als zelfstandig bedrijf worden ge ëxploiteerd. LEDE EN IMPE WEER HAND IN HAND VOOR 11 JULI-VIERING Wanneer je deze regels leest, zal het eerste luik van de 11 juli-viering wellicht al voorbij zijn. Vrijdagavond 4 juli start de gewestelijke 11 juli-viering in het Brouwershuis te Lede mei een feestrede door Mark Boey, ondervoorzitter van de Vlaamse Volksbeweging, en het optreden van de Molenber ger Blaaskapelle. Hoofdbrok blijft traditioneel de viering te Impe, op zondag 6 juli. Om 9.30 uur is er in de zaal van het klooster een receptie waarop alle schepencolleges uit het gewest zijn uitgenodigd. Om 10.30 u. wordt de 11 juli-mis opgedragen door Z.E.H Superior Temmerman van het St. Maartenskollege Lede, die tevens dp kanselrede zal houden. Aan het orgel vinden we andermaal Wies Pee, terwijl Herman Slagmulder, regisseur van de voorbije ijzerbedevaart, de zang voor zijn rekening neemt. Na de H, Mis is er een kort voorprogramma met muziek en aangepaste tekst, en optreden van de fanfares van K.S.A. Lede en V.N.J., bijgestaan door talrijke jeugdbewegingen en ruiters. De 11 juli-toespraak wordt ditmaal gehouden door T.AK. voorzitter Piet De Pauw. Nadien is er gelegenheid tot een gezamelijk middagmaal in de zaal Godefroit MARCOLE -1.17.5! Toch mag terloops wel gewe- !1.63.9 zen worden op hetgene op dit stuk de laatste jaren werd ver wezenlijkt, namelijk: ^n^T?°ieUeü9r0eS van Herdersem ma9 fier zijn na de prestatie die de groep te Fedek,JeVnrf J''nns nationale wedstrijd ingericht met medewerking van Fedekam. Belgis. De groep kaapte er niet alleen de tweede plaats weq uit 49 kandidaten maar bovendien werd de hoofdmajorette nog als eerste eredame li!. P majorettengroep die met 87,6 punten de tweede plaats Lambrecht (H b0V8n eerste eredame van miss majorette '75 Lily 1.35.51 gortf/w ^BOUWMAATSCHAPPIJ «VEILIG WONEN» TE LEDE BEZORGT EIGENAARS HEEL WAT KOPZORGEN 1.40.» p een verkaveling aan de leine Kouter te Lede werden in 967 percelen ter beschikking 1 40 e^este 'n september '72 wer- 1.4U.0qcn tussen toekomstige 'eigenaars en huurders enerzijds n verba!?0 kooP' en verkoopbeloften en 3 roep u anderzijds de huurovereenkom sten ondertekend ten overstaan van de bouwmaatschappij Veilig Wonen. De eerste woningen verrezen in september 1973. Sindsdien zijn er 132 woningen klaargekomen met keukenin- NIEUWE BRIGADEKOMMAND ANTEN BIJ RIJKSWACHT - AALST -Bij de rijkswacht van het distrikt Aalst werden twee nieuwe brigadekommandanten benoemd. Het betreft adjudant Frans De 27.77 fk .CCn /eer 8oede bekcnde Ie Aalst. Hij was militair wan _ll.v"c,',a,interna,i°naal en speelde bij Eendracht-Aalst in het fanion van aiifelltal in de periode van 1959 tot 1965. Hij wordt net als in zijn vroegere brigade te Humbeek nu te Haaltert met dezelfde funktie belast. Johannes Geerts (38) kwam in de brigade St.-Lievens-Houtem toe op .21.2C'-> december 1965. Thans volgde zijn benoeming tot brigadekom- vergroti^aHdanten van dezelfde brigade alwaar adj.-chef Wijnant op rust P rw8'"8'Aa" bcidc hHgadekommandanten onze gelukwensen. (HDW) Brigadekommandant Johannes Geerts. -Brigadekommandant Frans De Sterck richting, vast tapijt en dies meer, klaar om ze te betrekken ten ware er water-, gas', en elektrici teitsaansluiting zou zijn. want hoe geriefelijk de woningen ook ingericht zijn. deze elementaire aansluitingen blijven nu al bijna twee jaar uit. Eigenaars en huurders zitten hiermee lelijk in de penarie want velen gaven hun vroeger huur huis reeds op. terwijl ook september voor de deur staat, een ideale gelegenheid om de kinderen van school te doen veranderen. Voor elk van de eigenaars betekent immers langer wachten nutteloze uit gaven daar ze zowel huurgeld en leengeld dienen te betalen. De eigenaars denken er trou wens aan toch hun huizen te betrekken door zelf een pro visoire elektriciteitsleiding te leggen en water op te slaan in een grote tank. Hoe het echter moet wanneer het kouder wordt met de verwarming blijft een vraagteken. Veilig Wonen die aan de eigenaars beloofd had dat de woningen in september '74 zouden kunnen betrokken wor den. wijt alles aan de vertraging in de behandeling van de dossiers voor de wegenaanleg door het Leedse gemeentebe stuur. terwijl ze anderzijds van oordeel zijn dat de eigenaars hadden moeten navraag doen bij de maatschappij wanneer ze hun woning kunnen betrekken al vorens hun huurhuis op te geven, temeer daar er een verkoopsklausule is die zegt dat de toekomstige eigenaar niets kan inbrengen wanneer er vertraging komt ingevolge de aan te leggen nutsvoor zieningen. De maatschappij drukt dc hoop uit alles nog klaar te krijgen voor 1 november a.s. Inmiddels zitten de eigenaars figuurlijk, en weldra letterlijk in dc kou. destraat en Oude Dender- mondsesteenweg o.m. de gronden «Beekveld» inplanting hospitaal allerlei grondrestanten in gevolge herverkaveling de gronden Bergemeer sen. Allerlei binnengronden kunnen bebouwbaar gemaakt worden met inachtneming dat de leef baarheid ingevolge te dichte bebouwing niet in het gedrang komt. Bij de mogelijkheid nr. 4, nl. het bevorderen van groeps- en so ciaalbouw alsmede deze van de partikuliere sektor des noods door zelf als bouwheer op te treden, kan gedacht wor den aan de wijk de Biolley, on der meer door gronden ter be schikking te stellen van er kende bouwmaatschappijen, door opdrachten aan bouw- promotors en zoals voor De Cluyse zelf als bouwheer op te treden of huizen op te richten volgens het systeem van «on roerende leasing». Bij de mogelijkheid nr. 5. name lijk optreden als bouwheer voor de stad bij de oprichting van openbare gebouwen. (Te Sint-Niklaas gebeurde dit voor de oprichting van de huis vuilverbrandingsinstallatie). Te Aalst zou dit mogelijk zijn voor de bouw van het 2e zwembad, Keizershallen en andere nieuwe realisaties. Bij de mogelijkheid onder nr. 6, exploiteren van onroerende goederen van de stad en van sommige stedelijke inrichtin gen. Hier kan overwogen worden: het verhuren van de stads woningen de exploitatie van de Kei zershallen de exploitatie van sport- en speelvelden, zalen enz. Alhoewel de stad Sint-Niklaas dergelijke exploitaties in het huishoudelijk reglement heeft voorzien, lijkt dit op dit ogenblik te Aalst een weinig voorbarig. Immers, de aanrekening van prestaties door de stedelijke werkhuizen geleverd ten be hoeve van een of andere ex ploitatie is onmogelijk zolang op de diensten van het stads- De oppositie bij monde van mevr. S.Petit en E. Mon sieur wenste enige uitleg van schepen De Neve te horen bij de agendapunten over de retributie op het parkeren en het plaatsen van parkeermeters op het Vrede plein. Hierp antwoordde schepen De Neve dat 9 firma's inschreven doch dat de keuze uiteindelijk viel op een firma die de parkeerme ters zal plaatsen en 70% van de gelden die de parkeerme ters opbrengen int, terwijl de stad er 30% opstrijkt. Alles gebeurt onder kontrole van de stadsontvanger. Door dit systeem toe te passen dient de stad geen lening voorde plaatsing van de meters af te sluiten. Werden zonder opmerkin gen aangenomen: de aan koop van boeken voor de stichting van het boeken fonds van de stedelijke wijkbibliotheke; de aan koop van grammofoonpla ten voor de aanvulling van het platenbezet van de stedelijke discotheek; de nieuwe benaming «Mijlebe- kelaan» voor de neiuw ont worpen straat tussen de Leopoldlaan en de Groen straat; het gebruik van het mikro-filmsysteem voor boeken van de burgerlijk stand in verband met het afleveren van uittreksels en fotokopiën van de akten; het ontwerp voor het aan leggen van terrassen aan het sanitair gebouw «Osbroek»; het ontwerp van inrichting van de kleedka mers in het sanitair gebouw «Osbroek»; de uitvoering van rioleringswerken aan de Oude Heirbaan en de weg nr 31de aankoop van mate riaal van de openbare ver lichting van de pendelpar king in de Denderstraat uitrustingswerken aan de omgeving van de sporthal Rozendreef, zwembad en aan weg Nr3; het bestek van de derde reeks min- of meer werken voor de centrale verwarming en sanitaire in stallatie van de kinderkrib; de bijzondere voorwaarden voor het aanleggen van terrassen aan het sanitair gebouw «Osbroeck»het ontwerp van inrichting van de kleedkamers in het sani tair gebouw «Osbroeck»de uitvoering van rioleringwer- ken aan de Oude Heirbaan en de weg nr 31de aankoopt van materiaal voor de openbare verlichting van de pendelparking in de Den derstraat; uitrustingswer ken aan de omgeving van de sporthal Rozendreef, zwem bad en aan weg nr. 3; hét bestek van de derde min- of meer werken voor de centra le verwarming en sanitaire installatie van de kinder krib; de bijzondere voor waarden voor het eksploite- ren van taxidienstenmeer- en minwerken van het schil deren van sporthal Rozen dreef; uitbreiding openbare verlichting in de Rozen dreef, Groenstraat, Kruis straat en meerwerken in de Denderstraat en aan de pendelparking; diverse be krachtigingen van pachto- verdrachten van de K.O.O.; de verwerving in der minne van een deel. van een eigendom in de Valerius De Saëdeleerstraat en Varen laan nodig voor de verwe zenlijking van het B.P.A. nr. 4 «Valerius De Saedeleer- straat»; verkoop uit de hand van een perceeltje stads- grond gelegen langs de César Haeltermanstraat; de vaststelling van de voor waarden voor de verhuring van de vzw Voetbalklub S.K.Aalst van een perceel stadsgrond, Kleine Hoeze kouter; voor het BPA «Ber- genmeersen» machtiging aan het kollege van burge meester en schepen om over te gaan tot de verwerving in der minne of gerechterlijke onteigening. Bij de bespreking van de oprichting van woningen voor ouden van dagen op stadsgronden gelegen langs de Schietbaan te Aalst drukte raadslid Daelman (CVP) zijn bezorgheid uit over de huur die zal c vraagd worden voor deze huizen. Schepen Van der Veken wees naar de sociale politiek die de stad steeds voerde en stipte aan dat voor 128 stadswoningen momen teel een maandelijkse huur van 500 frgeldt. Raadslid De Winter (BSP) zag toch graag een duidelijk omschreven systeem ingevoerd voor de huurvan een stadswoning. Schepen van financiën E.Bogaert kreeg het bij de bespreking van de voorlopige vaststelling van de dienstjaarrekening 1974 vrij gemakkelijk. De oppositie bracht de - in een mooie brochure uitgegeven - dienstjaarrekening niet in twijfel. E. Monsieur maakte enkel zijn beklag over het al te laattijdig uitreiken van deze rekening zodat de raadsleden niet meer bij machte waren deze door te nemen, ledereen had blijkbaar veel te veel oog voor het ludieke tekeningetje dat de brosjurekaft versierd en schepen Bogaert haren-krabbend bij een lege stadskas voorstelt. Raadslid De Winter haalde de flagrante scheiding van het Grote Marktuitzicht aan dat gebeurt door het optrekken van een appartementsgebouw op de Hopmarkt. Schepen De Neve beaamde deze schending en wees erop dat niemand bij het verlenen van de toelating aan de Marktzijde dacht en alleen oog had voor de Hopmarkt. Evenwel werd met de eigenaar kontakt opgenomen opdat de zijgevel van de building bekleed zou worden en er groen zou voorzien worden op de terrassen Met de lukse-uitgave van «De Vlasschaert» en een huidetoespraak - meer als vriend dan als politicus - van burgemeester De Bisschop, waarbij alle frakties zich aansloten werd hulde gebracht op het einde van de raadszitting aan Bert van Hoorick voor zijn twintigjarig parlementair mandaat. Doelend en op hel wel en wee tijdens Bert van Hoorick's politieke karrière zie burgemeester De Bisschop «Idealisten krijgen slagen, zij veranderen echter de wereld». In zijn wederwoord dankte de oppositieleider voor de hulde en vond het in zijn toespraak, doorspekt met herinneringen, een balsem dat op het einde van een politieke karrière men zich door iedereen, hetzij politieke vriend of tegenstander, als een vriend gerespekteerd voelt, (jv) TRITS LENINGEN TIJDENS JONGSTE AALSTERSE GEMEENTERAAD GOEDGEKEURD Unaniem werden tijdens de jongste zitting van de Aalsterse gemeenteraad een tiental leningen aangeno men, het betreft hier een lening van 686.000 fr., op 10 jaar. met het gemeentekrediet van België voor de uitbreiding van de telefooncentrale van het stadhuis: lening van 1.090.000 fr., op 20 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor verbeteringswerken aan de Vilainstraat en de aanleg van een wandelweg lening van 499.000fr., op 15 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor buitengewone herstellingswerken aan de mozaïkbestrating in de Ledebaan en de Kerkhoflaan lening van 150.000 fr., op 10 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor de uitbreiding en de aanpassing van de openbare verlichting in de Beekveld- en Brakelstraat lening van 884.000fr., op 30 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor verbouwingswerken ter uitbreiding van de akademie voor Muziek, Ballet en Toneel lening van 74.000 fr., op 5 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor de aansluiting aan het stoomleidingsnet van de bureelgebouwen van de Akademie voor Schone Kunsten in het vroeger fabrieksgebouw SULBB lening van 399.000 fr., op 10 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor het opmaken van het ontwerp van de verbouwing van de jongensschool tot akademie voor Schone Kunsten lening van 1.500.000 fr., op 30 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor het saldo voor de oprichting van kleedkamers en buffet in de sporthal Rozendreef; lening van 73.000 fr., op 5 jaar, bij het gemeentekrediet van België voor het saldo van de uitgave voor tribunebanken en trapleuningen in de sporthal Rozendreef.

De Voorpost | 1975 | | pagina 9