(fcaatujetimr 10® DE VERZWAARDE WETGEVING IN VERBAND MET DE ALKOHOLTEST EN HET RIJVERBOD GIJZEGEM KWB OPENT VAKANTIESEIZOEN FUSIES DOOR KABINETSRAAD BEKRACHTIGD KLADDERADASJ CORONASTELT ZIJN VELDEN OPEN TE EREMBODEGEM LEEDSE FLODDERS 10-11-7-75 - De Voorpost Nadat het Vlaams Minfeterkomitee reeds eerder zijn fiat gaf aan de fusieplannen voor het Aalsterse arrondissement, waarbij de aanhechting van de Falluintjesgemeenten bij Aalst bijzonder in het oog springend was, heeft vorige vrijdag de kabinetsraad het advies van het Ministerkomitee bekrachtigd. Wachten blijft het nu nog op de uiteindelijke bekrachtiging door het parlement na het zomerreces. Hieronder nog eens de voorgestelde fusies, zoals door de Kabinetsraad aanvaard: AALST: Erembodegem, Gijzegem, Hofstade, Nieuwerkerken, Herdersem, Mporsel. Meldert, Baardegem. min wijk «Terjoden» bezuiden spoorlijn 89. DENDERLEEUW: Welle, Iddergem, wijk «Ene» van Ninove, wijk «Bakegem» van Ninove. MERE-Erpe: Aaigem, Bambrugge. Burst, Erondegem, Otter- gem, Vlekkem. ZOTTEGEM: Oombergen, St.-Maria-Oudenhove, min wijk «Espenhoek». wijk«Cottem», en deel tussen Zwam en weg nr. 9dat naar Brakel gaat. HERZELE: BOrsbeke, Hillegem. Ressege, St.-Antelinks, St.-Lievens-Esse, Steenhuize, Wijnhuize, Woubrechtegem. HAALTERT: Denderhoutem, Heldergem, Klerksken, wijk «Terjoden» bezuiden spoorlijn 89. NINOVE: Appelterre. Aspelare, Denderwindeke. Lieferinge, Meerbeke. Nederhasselt. Neigem. Okegem, Outer, Pollare, Voorde, min wijk «Ene» en wijk «Bakegem». GERAARDSBERGEN: Grimminge. Idegem, Moerbeke, Nieu- wenhove. Ophasset. Schendelbeke. Smeerebbe-Vloerzegem, Viane. Waarbeke. Zandbergen. Zarlardinge. ST.-LIEVENS-HOUTEM: Ba vege Letterhoutem. Vlierzele. Zonnegem. Oordegem, wijk «Papegem» HERDERSEM OPNIEUW MAJORETTEN MEKKA Het Oud Hospitaal wordt voorzien van nieuwe dakgoten één stap vooruit Maar de schaliën van het dak van de kapel zijn hier en daar weggewaaid. Resultaat het kan er lekker binnenregen tien stappen achteruit. Ook een binnenmuur is er lelijk aan toe. Wanneer gaat men eens leren een herstelling op tijd, en grondig te doen? Eindelijk weer banken op de Grote Markt. We vroegen ons wel even af waarom we tijdens het weekend op geparkeerde auto's moesten kijken terwijl er precies dan het meeste volk in 't stad rondkuierde. Misschien wel omdat je toen nog geen goed zicht had op het fiatgebouw dat boven de daken van de Grote Markt uitsteekt vanop de-Hopmarkt... Tijdens de zomermaanden kan men weer terecht op de markt voor een bloemen-presentje. Uitkijken echter wordt het bij nacht, want het witte kotje lijkt aardig op een frituur. In afwachting van een grondregie, waarbij de villabouwers zich moeten haasten, kan je op Ten Berg, nog steeds uitkijken op een voormalig hoppeveld, nu wil grasland met schaapjes. Wel echt romantisch, hopen alleen dat er morgen geen verlichtingspalen tussen opschieten. De Falluintjes is een attraktie rijker, en dan nog een die er zijn mag. Tijdens een perskonferentie vorige dinsdag georganiseerd door de plaatselijke V.V.V. werden de eerste flessen van de nieuw geboren «Oude Falluintjesgraangenever» aangebroken. De kenners van «wittekes» onder de perslui staken hun entoesiasme over het geestrijke vocht niet onder stoelen of banken... en borrelden lustig door om zich toch maar te overtuigen van de smaakpigment van de genever. Althans zo wendden zij het voor. Terloops, een saluut voor de mensen van de V.V.V. en de Baardegemse burgemeester, voor de heel prettige ontvangst. Het begon reeds met een hartelijke begroeting op het Hof ter Linde waar de Pikfeestcn eind juli doorgaan en een gezellig ritje langs de velden in een paardenkoets. Lambert Van der Sijpe stond in voor een uitvoerige toelichting over het hele Pikfeestgebeuren. De «kompagnie van hongeren dorst» deed samen met de perslui haar naam alle eer aan want de «Kip uit de vuist» en de •Falluintjcs-gcnevcr» kwam weldadig over. BRENDAN ni. Lede; 7. Lemmens Nathalie Lede en 8 Van Lierde Ingrid, Her dersem Tamboer-majoors: 1. Everaert Lieve en 2. De Wolf Sylviane beiden uit Herdersem. Majoretten 1e kategorie: 1 Lambrecht Lily; 2. De Brucker Annicq; 3. Bruyland Bernadette al len uit Herdersem. VLAGGEFEEST VAN B.G.J.G. MOORSEL In een feesttent in Herdersem ging zaterdag jl. het nationaal kampi oenschap voor majorettengroepen door, georganizeerd door de Na tionale Federatie van Majoretten Wat de opkomst van deelnemers betreft was het geen sukses: van de elf provinciale en vier promotie korpsen kwamen er slechts drie opduiken, nl. Lier, Herdersem en Brasschaat-Lier. De groep «Lyra» werd kampioen in de provinciale reeks van het Vlaamse landsgedeelte. De korp sen «Corcordia et Docilitas» uit Herdersem o.l.v. Lily Lambrechts en «The Silversticks» uit Brasschaat-Lier met als hoofdma jorette Ria Claes en haar 10-jarig zusje Brigitte, haalden gelijke pun ten. Beide groepen gaan over naar de nationale reeks excellentie PROVINCIALE MAJORETTEN- KAMPIOENSCHAPPEN Drummajoretten: 1 Goetvinck Marina, Goetvinck Raymonda beiden uit Gijzegem; 3. Maes Anick, 4. De Meersman M. Rose; 5. De Rop Sigrid allen uit Herdersem. Majoretten 2e kategorie: 1 Arts Kanne uit Herdersem; 2. Callaert Anita; 3 Saeys Martine, Herdersem; 4 Huylenbroeck Mar leen, Lede; 5. Van den Bossche Ingrid, Herdersem; 6. De Bock Mo- Als vijfentwintigste afdeling in het gewest Aalst, heeft de afdeling Moorsel van de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen met bijval een nieuwe vlag kunnen inhuldigen Bij deze gelegenheid werden er grote feesten op touw gezet, die ingezet werden met een toeristische auto zoektocht formule B. Een 75-tal deelnemers kenden een zeer leer rijke namiddag, 's Avonds volgde de prijsuitreiking, met als bijzonder kenmerk een beker voor de eerste, geschonken door Minister Cha- bert. UITSLAG ALGEMEEN: Van Ransbeke Rene - Lebbeke (Beker van minister Chabert). En als eerste B.G.J.G. Moorsel: Callebaut Luc. Van den Meerssche Felicien, die de beker mochten in ontvangst nemen als herdenking geschon ken door diversé firma's Na een samenkomst aan het lokaal St. Hubertus volgde een optocht naar de parochiekerk, tocht die op geluisterd werd door een trommel- krops en de twee plaatselijke fanfa res en met de talrijke afdelings- vlaggen uit het gewest Tijdené een plechtige Eucharistie viering, werd het nieuwe vaandel door E.H Pastoor gewijd Daarna ging het weer in optocht naar de feesttent waar de feestvienng werd gehouden Na een welkomswoord door de plaatselijke sekretaris, de Heer Van den Meerssche H,, was het de H Van Landuyt ondervoor zitter van de bond en tevens ge westvoorzitter, die de feestrede hield Vervolgens was het de Heer Van Parijs, provinciaal voorzitter die aan het woord kwam, voor de hul diging van leden met meer dan der tig jaar lidmaatschap o a. Goeman, Rombauts, Jozef Uytersprot, Buy- le, Caasiman, De Cuyper, Pode- vijn, en de Pauw. Een speciale hulde werd gebracht aan de heer Jozef Jozef Uyter sprot, die sinds een kwarteeuw on onderbroken in het bestuur zetelt. Van burgemeester De Bisschop mochten wij een bijdrage ontvangen ter verduidelijking van de nieuwe wet op het alko- holgehalte in het bloed bij het rijden, beter gezegd de 0,8 pro mille. Reeds eerder in de Gazet van Aalst, o.m. deze van 30 juli 1966 publiceerde de h. De Bisschop uitge breide bijdragen over de alkoholtekst. Gaarne pu bliceren wij dan ook deze tekst. maakt dat deze persoon acht gram alkohol per liter bloed zou kunnen hebben, dus tien maal de toegela ten dosis. Maarzoeenvoudigishet natuurlijk niet Ten eerste is de re- soptie in het bloed niet totaal en niet onmiddellijk en verder wordt de alkohol ook maar gedeeltelijk Door de wet van negen juni 1975 wordt rijverbod opgelegd aan chauffeurs wiens ademtest laat vermoeden dat het alkoholgehalte in het bloed meer dan 0,8 pro mille is. Wat betekent nu o,8 pro mille? het is 800 milligram zuivere ethylalko- hol per liter menselijk bloed. Wetenschappelijk is bewezen dat de ademtest overeenkomt met het alkoholgehalte in het bloed, of om het meer wetenschappelijk te zeg gen; de bepaling van de hoeveel heid alkohol in de adem is recht streeks in funktie van het alcohol gehalte in het bloed. Beide bepalingen, zowel de adem test als de analyse van het bloed, behelzen een kleurreaktie waar door het alkoholgehalte bepaald wordt door de verkleuring van een sterk zure oplossing van dichro- maat. Door de alkohol wordt het gele dichromaat gereduceerd tot groen, dnewaardig chroom. Aangezien het een reduktiereaktie is moet rekening gehouden wor den met het feit dat alle reduce rende stoffen dezelfde verkleuring tot resultaat hebben. Dit kan het geval zijn voor een lijder aan sui kerziekte. Zijn organisme kan ace- toon voortbrengen dat zowel in het bloed als in de adem kan aanwezig zijn, en zo ook het gele, zure dich romaat reduceren. Het resultaat kan hier dus positief zijn zonder dat er een druppel alkohol in het bloed aanwezig is. Om die reden dient aangeraden dat alle diabetici het bewijs van hun ziéiaê kunnen voorleggen. Het wordt echter best vermeld op de identiteitskaart. De grote vraag: wat mag een be stuurder nog drinken als hij nog verder wil sturen. In principe niets of ten hoogste wat lichter bier aan 0,5%. Om ons te oriënteren nemen wij het alkoholgehalte van verschil lende dranken (Alkoholgehalte wordt uitgedrukt volume tegen vo lume). Bier met vijf procent heeft de betekenis dat in één liter bier 50 milliliters (cm3) zuivere ethylalko- hol aanwezig is. Ziehier enkele cijfers: exportbier vier procent, pilsner; vijf tot zes procent bier van hoge gisting zoals Pale- Ale en geuze; zes procent trappist en dergelijke: zes tot tien procent. Wat aperitieven betreft kunnen we volgende cijfers geven port: 20 tot 23%. sherry 18 tot 25 procent. Vermouth. 12 tot 20 procent Bij de wijnen zien we dat bijvoor beeld Bordeaux acht tot tien pro cent alkohol bevat en Bourgogne negen tot veertien procent Brandy's genevers: vijendertig tot veertig procent, likeuren meestal 40 procent, whisky 50 procent, cognac en brandy 55 60 procent, procent. Maken we even een berekening een persoon van plus minus ze ventig kilogram heeft ongeveer vijf liter bloed De berekening is een voudig: hij drinkt achtereenvolgens op een lege maag vier pilsen aan vijf procent alkohol en volume 250 ml. Dit maak dat hij een liter bier tot zich neemt waarin vijftig ml. zui vere alkohol aanwezig is. De densi teit van zuivere alkohol is 0,8 gr., wat betekent dat een liter alkohol 800 gram weegt. Deze vijftig millili ter zullen overeenkomen met 50 x 0.8 is geljk aan veertig gram alko hol aan honderd procent. Veertig gram gedeeld door vijf liter door de lever afgebroken. Alge meen wordt aangenomen dat wie twee pilsen op een nuchtere maag drinkt grote kans maakt 0,8% te bereiken of zelfs te overschrijden. Feit is ook dat niets bewijst dat 0,8 alkohol in het bloed van U een dronken mens maakt, langs de an dere kant zijn heel wat personen zeer gevoelig aan alkohol en ver minderen hun refleksen ook met een laag alkoholgehalte in hun bloed. De wetgever bepaalde echter de grens Terecht of ten onrechte, wij Vorige week werden de 2 ten nisvelden, waaraan met man en macht gewerkt was, open gesteld voor alle sportieve ten- nisliefhebbers. De mensen van tennisklub Corona zullen zeker nu niet op hun lauweren rusten want er zijn reeds plannen voor de aanleg van een voetbalter rein voor's winters. Enkele nut tige inlichtingen voor hen die graag eens hun tennisraket uit haar hoes halen: er zijn drie ka- tegoriën voorzien nl. de gevor derden, de beginnelingen en de dames; (waarom deze laat ste kategorie in een speciale klasse valt is ons een raadsel). Het tennisseizoen gaat van start de laatste zaterdag van de maand maart en sluit de tweede zondag van oktober, deze data kunnen naargelang de weersomstandigheden wel lichtjes gewijzigd worden. Al wie nog niet is ingeschreven en graag een demokratisch par tijtje tennis speelt, dient een aanvraag te richten aan de v.z.w. Corona en duizend frankjes neer te tellen als bij drage voor 1 seizoen. Tennis schoenen en tenniskledij is verplicht, ook de speelballen moeten door de spelers zelf meegebracht worden. De ter reinen kunnen ter plaatse ge reserveerd worden; gedurende de week bedraagt de speeltijd 1 uur, op zon- en feestdagen 45 min.; er kan éénmaal per week een reservatie op voor hand genomen worden. Eens per jaar zal door de klub een tornooi ingericht worden, Burgemeester Boel opende de terreinen van tennisclub Corona (Ib) Het Gijzegemse rekreatiecen- trum dat onlangs met een rits feestelijkheden werd openge steld wordt stilaan het middel punt van het Gijzegemse vereni gingsleven: De KWB opende het vakantieseizoen met een groots opgevatte sportnamiddag. een nieuwe tennisklub zag het licht vorige week en ook de Vakantie- pleinwerking staat op stapel: op 14 juli opent het VP inderdaad zijn deuren. KWB-SPORTNAMIDDAG Onder intpuls van de sportploeg van het KWB-bestuur, die be staat uit Pros Van Nuffel. Wal ter Van Heck. Antoine Van Hauwermeiren. Raf Merckx en Huberke De Smcdt werd vorige zondag een sportnamiddag op touw gezet waar, naast de jeugd, ook de oudere garde welkom was. Ondanks de veelvuldige regén- buiten waren 65deelnemers pre sent om aan proeven zoals lopen, koordtrekken. zakken-loop. hindernis-koersen en volley, deel te nemen. Verschillende proeven moesten echter wegens het gladde terrein afgelast worden, zodat slechts een beperkt pro gramma kon afgewerkt worden: Winnaars bij het zakkenlopen werden onderscheidelijk Mark Van Heek. Luc De Wolf. Tessa Van Hauwermeiren. Ann Raem- donck. Sabine De Vulder, Lut- gard Surmont. Ann Baeten. Linda Lowie. Greet Rubbrecht. Lowic Maria en Alain De Vul- Bij de behendigheidsproeven waar men een knikker in een le pel zo vlug mogelijk moest trans porteren werd bij de meisjes Greet Rubbrecht winnares, ter wijl bij de jongens Gino Midder- nacht met de (figuurlijke) bloempjes ging lopen. Bij het koordtrekken ging de zege naar Greet Rubbrecht terwijl bij de patatten-koers Lutgard Sur mont en Ann Baeten het behen digst waren. Het tijdlopen werd gewonnen door Lutgard Sur mont (54") voor Bart Merckx (F). Ann Raemdonck (F 11') en Ingrid De Swaef(F18"). De opgekomen families met Jozef Coppieters als oudste deelnemer namen het tegen elkaar op in koordtrekken en volley: ploegen A en C werden de respektievelijke winnaars. Het verdere programma A moest wegens de niet-aflatende stort regens afgelast worden, maar toch werd deze organisatie een voltreffer over de gehele lijn. wat entoesiasme en sportieve inzet betreft, echt een prachtvoor beeld. De KWB-organisatoren waren achteraf dan ook tevre den! Begrijpelijk! TC DE ANTILOPEN Dit is de officiële naam van de nieuwe Gijzegemse tennisklub die in het rekreatiecentrum haar tenniscourt heeft aangelegd. De klub die op het ogenblik een dertigtal leden heeft, wordt ge leid door een bestuurstrio dat bestaat uit Sonja De Croock. Johan Remmerie en Herman dienen er ons aan te houden. Drs. Marcel De Bisschop Burgemeester er worden reeds druk plannen gemaakt om in augustus tegen mekaar in het strijdperk te tre den. We hopen dat vele mensen het sportieve initiatief van Corona gaan steunen, zodat de klub in dezelfde geest verder kan wer ken. Dus ga eens een kijkje nemen in de Leuvestraat, het loont beslist de moeite. Keymeulen. Deze mensen heb ben reeds een klubtornooi gepland dat in de zomermaan den haar beslag zal krijgen: nieuwe leden zijn steeds harte lijk welkom, want Gijzegem's jongste vereniging heeft ambi tie: wanneer men zich voldoende sterk voelt, zal men aansluiten bij de Belgische Lawntennis- bond. zodat men als klub ook aan andere tornooien kan deel nemen. Inlichtingen qua aansluiting en huur van het terrein kan men in de klubkantien op het centrum verkrijgen! Vooral de jeugd is hartelijk welkom! VP-WERKING De zomerwerking van het Va- kanticpatronaat begint op maandag 14 juli te 9 uur. Het is toegankelijk voor kinderen van 4 tot 15 jaar. Speciaal opgeleide monitoren zorgen voor een ge paste opvang en begeleiding van de kinderen. Inlichtingen kun nen ook in het Rekreatiecen trum verkregen worden. De in schrijvingen geschieden echter op de dag van openstelling zelf. Kortom, het is duidelijk dat dit centrum haar funktionele dege lijkheid in de komende maan den kan bewijzen. Het is ook permanent open voor toevallige bezoekers. Een rustige wande ling in dit groenrijke natuurge bied. roept een rustige vakantie- sfeer op. iets waar mensen van deze jachtige tijd werkelijk be hoefte aan hebben. DIRKDAELEMANS 11 juli en een nieuwe schepen. Dat waren de twee meest besproken onderwerpen de laatste dagen. In het Brouwershuis had spreker Mark Boey wel licht de aanwezigen ge teld. vooraleer met zijn toespraak te beginnen. Hij zal gedacht hebben «zijn er niet veel, ik zal er voorzorgen dat elk er wat aan heeft»....en hij sprak juist één minuut per aanwezige vierder. Nou ja, vierder. Laten we ze liever luisteraars..en slachtoffers noemen van een gebrekkige en voor bijgestreefde organisa tie. Er is werk op de plank voor het Feestkomitee. In Impe was het heel wat beter gesteld met de aanwezigheid van de vier- ders, maar bleef het aantal burgemeesters e- veneens aan de lage kant. Het is triestig voor de mentaliteit, het intellekt en de burgerzin van de afwezige burgemeester om vast te stellen dat een Vlaamse Leeuw blijkbaar nog altijd een averechts effekt heeft bij sommi gen. En wat dan gezegd van ïïêt sc'nepenkoiiege van Impe zelf: na de weige ring van een lokaaltje in het gemeentehuis, had den ze ook nog de onbeleefheid om nie mand af te vaardigen naar de receptie in het kloos ter, om de ander burge meesters en schepenen welkom te heten in hun gemeente. Of zijn ze misschien van mening dat die ander daar niets verloren hebben in Impe? Wie er ook bij de gloriue- ze afwezigen werd geno teerd, was onze eigen Jef Gravez. Maar wat wil je, dat er iemand van het Leedse schepenkollege naar Impe zou komen, wanneer je vaststelt dat deze heren uitgerekend op de avond van de 11 juli-viering in Lede (die reeds lang was aange kondigd) zelf zonder scrupules een gemeente raadszitting plannen. O ja, ze zijn komen kijken naar het Brouwershuis... als het gedaan was. Kon Lede nu echt geen dag of drie meer verder zon der een derde schepen? We zullen voor de rust maar niet veronderstellen dat het kwaad opzet was. Maar een onvergeefijke fout was het in ieder

De Voorpost | 1975 | | pagina 10