Geen zege als afscheid voor Frans Meganck E, Goede eerste helft j Opstal Pelote: zes dure punten HAMME S.K. EN BEVER KLAAR VOOR PROMOTIE? Kortstondig avontuur H.H. Aalst doet goede zaak S.K. Hamme prima in eindronde Veldeken en Akkerken in de kijker FINALE "BIJ BLIJF JONG' COMIDAC-TOYOTA WINT VAN CHARLIES CLUB HAMME SPEELT BEKERFINALE He Liefhebbersverbond Aalst BOKSEN h niet NOEL ïg aan >oteer- :o-lief- ERT te plaats. S i. Ver j Ras deling st bij geor van ebelle n alle :helle- Lam- >or R. KAATSEN - 1ste Nationale ZANDBERGEN—WIEZE 7—15 Na een goede eerste helft leidde Wieze tegen rode lantaarn Zandbergen met 28, geruststellend voor de verdere duur van de match. Na de pauze ging het even mislopen bij Wieze dat gelukkig kon bogen op een uitstekend koordduo Vieuvalet-Bellemans terwijl ook De Muylder gepast zijn duit in het zakje deed. Zandbergen kwam wel terug, gevaarlijk zelfs, doch drie punten waren de verdiende buit voor Wieze dat in deze zege een stimulans moet zien om ook thuis blijven te schitteren. We vallen misschien in herhaling doch met prestaties zoals die de afgelopen weken op het brou wersterrein vertoont wint men zeker geen klanten. (gdp) Beker van België NIVELLES—WIEZE 15—7 Nivelles heeft prachtig weerwraak genomen voor de dubbele nederlaag, opgelopen in kompetitie. Voor de bekerwedstrijd diende Wieze Van der Jeught te vervangen door Verleyen doch het was een vaststaand feit dat dit Wieze geen wig zou drijven tot de finaleplaats, positie die ze enkele jaren geleden tijdens hun gloriejaar wel bereikten, (gdp) OPSTAL PELOTE—RONSE PPRW 15—8 Zonder Bouchez doch met grote belofte Monnens heeft Op stal vooral in de tweede helft sterk gespeeld, vooral dan onder impuls van ex-Denderbelle speler D'Haeze die in de opslag heel wat vijftienen veroverde. De eerste heirt ging zeer gelijk op en eindigde met 86. De start van Opstal plaatste de bezoekers echter op 137 achterstand. Er kwam nog enigszins spanning toen Passerelle op een spel van winstpunt kwam (148) doch de thuisploeg toonde zich ook in het laatste spel sterker. OPSTAL PELOTE—VIANE 15—7 Met de 42 jarige Gaspard Garcia in de ploeg heeft Op stal een werkelijk verbluffen de prestatie geleverd tegen Viane. Garcia liet zich voor al opmerken in de service zodat zijn debuut als bevre digend mag genoemd wor den. Bij de rust was de stand 84 doch het dient gezegd dat de thuisspelers wel van- op achterstand dienden te komen. Viane was het snelst uit de startblokken en l'iep van 12 naar 24 Na de pauze bleven de Opstal'ers de touwtjes in handen houden zodat de zes punten werke lijkheid werden. Na amper twee wedstrijden van de promoveringsronde hebben de favorieten reeds hun plaatsen in de rangschikking ingeno men. Hamme S.K. liet aan Galmaarden geen schijn van kans terwijl Bever, na het onverwachte verliespunt van de eerste kompetitiedag, deze maal niets aan toeval overliet,, tegen Overboelare. Door deze winstpunten staan beide favorieten reeds duidelijk voorop in de rangschikking. Hamme S.K. met punten en Bever met 5 punten hebben reeds een eerste kloof geslagen tegenover Overboelare en Brussegem die slechts drie punten totaliseren. Brussegem liet wel een ster- Ie indruk te Opwijk maar het tomende weekeinde staat voor hen reeds alles of niets op het spel. Inderdaad op ver plaatsing naar leider Hamme dienen zij beslist puntenwinst te boeken willen zij een kans je op de promotie behouden. of Hamme hiermede ak koord gaat is een andere vraag... HAMME—GALMAARDEN 15—3 Hoe Galmaarden de week voordien erin geslaagd is een puntje te ontfutselen aan Be ver begrijpt niemand. Inder daad, wie de bezoekers aan het werk zag te Hamme kreeg maar een zwakke indruk van de ploeg die de week voor dien voor de verrassing zorg de. De thuisploeg bleek duide lijk een klasse sterker en op het wedstrijdbegin na gaven de bezoekers nooit de indruk de leiders te kunnen bedrei gen. Hamme S.K. liep onmid dellijk uit tot 20 en tot 41. Even daarna kende Galmaar den zijn beste wedstrijdpe riode en naderde tot 43. Toen de opslag van de thuis ploeg dan begon te renderen en regelmatig de Galmaardse achterman in moeilijkheden bracht was de kloof vlug ge slagen. Hamme S.K. bereik te de rust met een 83 voor sprong. Na de rust konden de bezoekers dan geen en kel spel meer ophalen. Een paar keren werd het 4040 maar steeds was het de thuis ploeg die de beslissende vijf tien binnenhaalde. Bij Ham me speelde Everaert op klein- midden een reuze partij ter wijl Vermeir op groot-midden zeker niet onder de verwach tingen bleef. Ondanks de af getekende zege van de thuis ploeg kregen de toeschou wers toch nog een aange name lutte te bekijken. DEGRADATIEREEKS In de degradatiereeks heeft H.H Aalst een uitstekende zaak gedaan door tegen Outer een driepuntenzege te verwer ven. Hiermede is het even tuele degradatiegevaar voor Aalstenaars blijkbaar voor goed geweken. Outer lijkt nu wel het slechts geplaatst te zijn maar tussen Moorsel Ste ven en Opdorp zal het er nog stuiven om de gevreesde de gradatie te vermijden. Opdorp deed het nochlans niet slecht tegen Iddergem maar liet in laatste instantie toch nog een kostbaar puntje ontglippen. HH. AALST—OUTER 15—6 Een zeer flink spelend Aalst heeft Outer duidelijk naar de laatste plaats in de rangschik king teruggewezen. Bij Herle ving speelde het ganse vijf tal een uitstekende partij. Buyl en Vermoes resp. op klein- en groot-midden, flink gesteund door een secure achterman Van Hauwermeiren, zorgden ervoor dat het keren perfekt verliep, De koorspelers Bec que en Van de Voorde deden uitstekend werk en vooral aan de opslag was het Aa'sterse vijftal in goeden doen. Dat Outer tegen dit Aalst slechts eventjes kon standhouden hoeft geen betoog. Van 22 ging het naar 82 aan de rust tot 104. Toen Aalst al 13 spelen op zijn ak'.ief had, wonnen de bezoekers hun laatste en zesde spel. Rangschikking Promoveringsreeks 1. Hamme S.K. 6 p. 2. Bever 5 p. 3. Brussegem 3 p. 4. Overboelare 3 p. 5. Galmaarden 1 p. 6. Opwijk 0 p Degradatiereeks 1. Iddergem 2. 'H.H. Aalst 3. Opdorp 4. Moorsel 5. Outer Uitslagen Promoveringsreeks OpwijkBrussegem Ham meGal maard en BeverOverboelare Degradatiereeks Opdorp'Iddergem H.H. AalstOuler 24 p. 20 p. 17 p. 16 p. 16 p. 7—15 15—3 15—5 14—15 15—6 KALENDER Promoveringsreeks HammeBrussegem BeverOpwijk OverboelareGalmaarden Degradatiereeks MoorselIddergem Opdorp.Aalst EVA Kaatsverbond Zele Twee ploegen uit het laatste gedeelte van de klassering heb ben zich tijdens de jongste kaatsdag in de kijker gespeeld. Rossbrau Veldeken speelde het klaar om thuis tegen de tweede uit het klassement Van Opdorp te winnen. Aan de rust waren de bezoekers uitgelopen tot 48 en schenen op weg naar een gemakkelijke overwinning en tot 1013 bleven te baas, maar het halen van een punt was reeds een pres tatie voor Veldeken, maar ze zorgden voor de stunt en won nen de laatste vijf spelen. En het tweede vijftal in de kijker was Akkerken dat op de bal lodroom te Avermaet Van Hille Somy een zware nederlaag ging toedienen. Sirvds Willy Dossche de ploeg is 'komen versterken en Bob Van der Straeten weer sterk speelt is Akkerken aan het terugkomen en dit moest Van Rille, zonder Eddy De Saede- 'are, tot hun schade ondervin den. in de eerste helft bleef net gelijk tot 44 maar dan nam Akkerken de bovenhand ha een 48 ruststand werd tet 615. De andere lutten brachten weinig verrassingen Gentenaar met een sterk spelend tweetal Permentier-De Block hield er gemakkelijk leider Hanseve.'de onder Ford Neyt had genoeg een sterke prestatie van Hu- bert De Rijcke en Marcel Van Langenhove om De Beule Bosch kans'oos te laten. Li keuren Rubbens scheen thuis op weg naar een gemakkelijke overwinning met een 82 ruststand maar André Vrijdag en Martin Van Brempt zorg den in de tweede spelperiode voor een ommekeer en haal den nog een matchpunt. In een uitstelwedstrijd onder vond Smed Van Damme wei nig tegenstand van Rossbrau Veldeken,- dat niet kon rea geren op de sterke terugslag van Luc Heirweg. Uitslagen Bob Hansevelde-De Gente naar 315 Lik. Rubbens- Smed. Van Damme 1512 Rossbrau Veldeken-Van Op dorp 1513 De Beu'e Bosch- Ford Neyt 3—15 Van Hille Somy-Akkerken 615. Wedstrijden zaterdag 12 juli Bob Hansevelde-Van Hille So my (Van Driessche Romain) Van Opdorp-Akkerken (Van Mele Edward) Lik. Rubbens-Rossibrau Velde ken (Van den Broeck Adolf) De Gentenaar-Ford Neyt (De Kegel Marcel) Smed Van Damme-De Beule Bosch (De Paepe Henri) Klassement 1) Ford Neyt 13—382) Van Opdorp 12—30; 3) Lik. Rub bens 13—26 4) De Gente naar 13—23 5) Van Hille Somy 13—19; 6) Smed. Van Damme 12—16 7) De Beule Bosch 12—15 8) Rossbrau Veldeken 13è10 9) Akkerken 13810) Bob Hansevelde 12—4. Beno LEBBEKE-GERAARDSBERGEN 3—15 Van een groots week-end kan rnen te Lebbeke bezwaarlijk spreken. Tegen Geraadsbergen speelde men zonder de ge- kwetsle Cooreman en bleek de verstandhouding onder de vijf spelers ook al niet zo best. Geraardsbergen had bij de rust, 28, de zege al 99% binnen schot en zou te- gemakkelijk aan het langste gen een lusteloze thuisploeg eind trekken. MEERBEKE—LEBBEKE BAB 15—1 Met opgekalefaterd moreel moesten de blauwwit'.en naar ongenaakbaar leider Meerbe- ke en dienden in de vervan ging te voorzien van de nog steeds gekwetste Cooreman en de wegens eksamen ont brekende Marissen. Lebbeke kwam nooit aan bod en mocht zich gelukkig achten niet een smadelijke 150 op 'het bord te iknijgen. APPELTERRE—BAASRODE 10—15 Met De Buyzer en De Vroe in een mindere dag is Baasrode nochtans met twee punten winst uit het gevaarlijke Ap- pelterre teruggekeerd. Bij de rust leidden de bezoekers ge- rus.stellend met 48 doch een ploegwisseling bracht meer vaart in het tabakspel. Bij 811 kon Baasrode zich nog even herpakken doch 'n punt was kwijt (912). DENDERBELLE—WELLE 15—3 Een 'Denderbelle blijft aan huis maar smash resultaten behalen. Nu kreeg het toch niet zo zwakke Welle een serieuse pandoering van de thuisspe lers die in de eerste helft gewoon niet te houden waren en dan ook gemakkelijk naar 80 uit'iepen. Na de pauze trachte Welie wel iets tegen te doen (9—2) doch bleek daarmee haar beste pijlen ver schoten te hebben zodat een sterk thuisvijftal gemakkelijk het volle pond binnenrijfde Klassement 1) Meerbeke 19—51, 2) Baas rode |941, 3) Kokejane 19 40, 4) Denderbele 1934, 5) Merchtem 1833, 6) Appel- terre 17—30, 7) Welle 18—27, 8) Opstal P. 19—27, 9) Lebbe ke Bab 19—25, 10) Opwijk 19—22, 11) iane 18—23, 12) Geraardsbergen 1824, 13) Ronse P. 1912, onse Tr. 18— 9, 15) Hamme alg. forfait. Wedstrijden voor het week end zondag 13-7 HammeOpstal Pelote (0—15 ff) LebbekeKokejane Eens te meer is gebleken dat Heuvel duidelijk de sterkste ploeg is in het liefhebbers- verbond Aalst. Deze maal was het Kluizenaar die aan de lij ve ondervond welke kracht er van de leidersploeg uitgaat. De thuisploeg kon amper 5 spelen ophalen tegen De Deyn en Co zodat het nu toch wel overduidelijk is dat de kam pioen van het Liefhebbersver bond Aalst gekend is. Andere opvallende resultaten van het weekeinde zijn de nederlagen van Denderzonen en Groenen- dalers resp. tegen Warkens- vrienden en Oharley's. Voor Denderzonen liggen de pres taties de laatste weken wel onder de mogelijkheden maar de nederlaag van Groenenda- lers is wal een totale verras sing. Zou het „moeilijke" ter rein van Charley's er voor iels tussenzitten De andere uit slagen lijken ons normaal. Hoche won met afgetekende cijfers tegen Wallekens en Three Stars en Niepersve'd ontgoochelden hun supporters niet. Uitslagen HocheWallekens 158 Three Stars—R.T.T. 15—7 DenderzonenWarkensvrrend. 12—15 KluizenaarsHeuvel 515 Krefters—WK Lede 1513 Charl ey'sGroenendalers 15—13 Niepersveld—"Miohiels 1512 Eva Deze finale van de kaatsclub Blijf Jong voor veteranen te St. Gillis Dendermonde is uitgegroeid tot een waar sportfestijn- Beide ploegen St- Gillis en Baas. rode hebben er een spannende angelegenheid van gemaak. Tot aan de rust bleven de cijfers In evenwicht- Toen men tot twee maal toe, omwille van de regen de strijd moest- onderbreken was de stand voor de bezoekers uit Baasrode 7-8. Ook nadien bleven beide ploegen aan elkaar gewaagd, met zeer mooie balwisselingen. Toen de stand 12 gelijk en 40/40 was. zou uiteindelijk Baasrode met de zege gaan lopen. Wij feliciteren al de spelers voor hun sportieve mentaliteit die ze aan de dag hebben gelegd Ook de scheidsrechter Cesar Temmer man was op de hoogte van zijn taak. De ploegen St- Gillis Heuvlnk 60 jaar. Raveyts 50 jaar, Vermeir 58 jaar Putteman 49 jaar, Van Der Staelen 44 jaar. Charles Meeus 53 Jaar, Pierre Cleemput 51 jaar, Roger Coppie- ters 41 jaar Maurits Piessens 43 jaar. Alfons Huyck 37 jaar- Hest CHARLIES 'CLUB COMIDAC-TOYOTA 4-12 Niemand twijfelde eraan dat Co- midac-Toyota de meerdere van Charlis Cluo zou zijn. enkel de grootste optimisten durfden ech ter zulke overtuigende c ijfers voorop zetten Wanneer Vermeid en De Wilde in hun nopjes zijn, en wanneer zijn ze dat niet, dan valt er gewoonlijk voor de tegen strevers niet veel te rapen Co- midac-Toyota zou onmiddelijk de kloof slaan- 0-4 alvorens Charlies Club er in slaagde een spel te halen- Het werd dan wel 1-4 maar dat was wel alles wat er voor Charlies Club voor de rust te rapen viel. Onmiddellijk na de rust zouden we dan he^ mooeiste gedeelte van de wedsrijd te zien ..rijgen- Zowel De Looze als Heir. wegh voor Charlies Club als Di Wilde en Vermeir voor Comidac Toyota kregen toen menig opei :je voor hun prachtig keer werk Charlies Club zou er dai zelfs in slagen terug te komei tof 4-7. Walter Coen verving kozijn Jo zef op de klein-middenplaats ei was het liedje voor Charlie Club uit.. Comidac-Toyota zou im mers in een ruk naar een 4-1 overwinning lopen- Volgende zaterdag krijgen we dui de bekerfinale Alhoewel G-V-A Bierhalle en Sin^ Anna zeker nie te onderschatten zijn, achten w< hen toch niet bekwaam om Comi dac-Toyota zoals zij nu in form< zijn, een beentje te lichten (aha De kaatssport is in de Wui- tensgemeente populair. De werking van het liefhebbers- veroond zal daaraan ongetwij. feld niet vreemd zijn- Het ko mende weekend heeft de fina le plaats van de kaatsbeker van Hamme. (Zaterdag 12 juli te 14 uur) op de mooie kaats baan van de Sportkringers- Drie ploegen moeten onder el. kaar uitmaken wiens naam op oe erelijst wordt gegrift. Op deze erelijst staan er voorlo pig drie ploegen die, meer dan eenmaal de eindstrijd in het verleden wonnen, o-a. Post- vrienden. Zie en Rodania Dit seizoen wordt de finale be twist tussen Comidac-Toyota uit Kastel, de Bierhalleploeg en Ons Vermaak uit Hamme Smt-Anna. De ploeg uif Moer- zeke heeft, om zover te gera- ke eerst de huidige leider Gal. lant Zilver Roos uit Moerzeke op eigen terrein moeten uit schakelen. Daarna hadden ze het gemakkelijker met Boeme rang De ploeg van Ons Ver maak had géén gemakkeljk pro. gramma. Op eigen terrein heeft ze onverwacht de maat geno men van Bergenbier/Matalux uit Moerzeke-Kastel om daar na de bekerwinnaars van vo rig jaar. Rodania, uit te scha kelen. GVA-Bierhalle had in feit de gemakkelijkste kalen der Deze klopte eerst Kle ding Varlu uit Zogge om daar na tegen Volkswagen grote cij fers te lukken. Bierhalle is de enige ploeg die de beker al eerder ver werde De ploeg die de meeste kan sen maakt is Comidac-Toyota uit Moerzeke-Kastel waarbij verschillende spelers de gro te forme bezitten. Een feit is zekerde organisatoren kun nen rekenen op een enorme belangstelling. De beker zal door burgemeester Boeykens aan de overwinnaars worden uitgereikt- De Hamse kaatsploeg Sporting heeft Galmaarden de les ge lezen. Voor een talrijk publiek .zetlen de Hamse jongens tweemaal een kritieke toestand recht in het begin van de wedstrijd en deze 20 voorsprong schonk hen het nodige zelfvertrouwen om alras uit te lopen tot een 4—1 stand. Nadien werd er langs belde kan ten hard en ver geleverd, wat wel licht een bezienswaardige eerste helft meebracht. Toch waren het de thuisspelers die zich het best konden aanpassen op de keer dersplaats Wel kwam Galmaar den even terug tot 4-3. De gastheren met Jozef Van Hoey Arthur Marien, Roger Everaert, Marcel Vermeir en Macel Van Houte legden vlug de basis voor een nieuwe driepuntenzege door met 8-3 de rust In te gaan- Roger Everaert °P klein midden en Ver meir als grootmidden oewezen hun all-roundklasse, terwijl aan de koord Marien en Van Hoey praktisch niets lieten ontglippen en Van Houte zich vooral liet op merken door sober trapeziumwerk zodat de ploeg de bezoekers niet de minste gelegenheid gaf om nog een spel op te halen, dit ondanks het nog vijfmaal tot 40-40 kwam Op de ganse wedstrijd werder slechts drie ballen buitengele- verd wat bewijst hoe sterk sport, kring in dit spetonderdeel is- Zondag 13 juli komt Brussegem op bezoek, een niet te onder schatten tegenstrever maar met de huidige vorm moet dit voor de Hammenaars zeker twee punten opbrengen Om het sukses in het Sportkring huishouden volledig te maken be. haalden de juniores 5-10 te Baar- degem, ook de kadetten met 8-4 tegen Opwijk zorgden voor een 3 puntenzege De kadetten mogen rusten terwijl de juniores het be zoek krijgen van Buggenhout-Op- stal- Dc Overmerenaar Werner Tlancquaet, zelf een oud-bokser, heel en al aandacht voor de prestaties van de vuistschermers die hij als trainer onder zijn hoede heeft. (RVDV) Te Kalken heeft Frans Meganck zijn lange boksers- loepbaan niet met een overwinning afgerond. De vete raan gooide wel al zijn moed in de weegschaal, doch dat volstond tegen het Waaltje Rocci niet om de balans in zijn voordeel te laten overhellen. Meganck heeft zich van de eerste tot de laatste gong slag ongebreideld in de strijd geworpen, gaf veel sla gen maar kreeg meer dan zijn deel terug. De punten zege van de knokker uit Namen werd door niemand aangevochten. Niettegenstaande die neder laag werd het voor Frans Me. ganck een mooie avond de afscheidsbloemen die verschei dene supporters naar «Kruk sen- hadden gebracht getuig den van de simpatie die Frans geniet Fernand Roelandts en Messa- oud klommen voor de hoofd kamp tussen de touwen- De eerste drie rounds werden te gen een adembenemend tempo betwistgeens prake van el kaar beloeren of bestuderen. Messaoud trok tegen zijn ge reputeerde tegenstander van meet af aan de aanvalskaart. Mooie staaltjes van ontduiken, counteren en soepel benen- spel deden na iedere gongslag spontaan applaus losbarsten Moest de Bruggeling in het be gin van de kamp hoofdzakelijk aan verdedigen denken, na dien gaf de stootkracht van Roelandts de doorslag- Hij ving de aanvallen van Messaoud ijzig kalm op en sloeg kei hard terug. Die felle counters werden Messaoud in de vier de round fataal hij werd aan de neus gewond maar oeet moedig door. Toen de gong voor de vijfde keer rusten sloeg, kwam de dokter erbij te pas Die stelde een neusbeen breuk vast, zodat Roelandts winnaar werd door stopzetting wegens verwonding Een eer der ontgoochelend einde van een prachtig begonnen kamp. De Kalkense trainer Werner Blancquaert, de oud-bokser uit Overmere. beleefde mees^ ge. noegen aan het optreden van zijn amateur Jean-Pierre Me ganck die zijn tegenstander Choula na een prachtig ge vecht met de punten klopte-

De Voorpost | 1975 | | pagina 15