"DE VOORPOST" VIERT FEEST Bijvoegsel aan «De Voorpost» van 11 juli 1975. pamflettenregen was in het scenario voorzien. Het omgekeerde is echter ook waar. Enkele maanden geleden bracht ook de Heer Kariyawasan, voorzitter van de Ceylonese afdeling van de vereniging een bezoek aan Dendermonde en be zocht daarbij de historische en kulturele plaatsen van de stad. Een dergelijke uitwisseling van kennis en kuituur, van wetenschap en wijsheid kan enkel de twee landen nader tot mekaar brengen. Welke mooie resultaten kunnen er niet groeien uit de kombinatie van de ver doorgedreven Westerse technologie, van onze belangrijke kunstuitingen, van onze wetenschappelijke voor sprong, met de levenskunst van het Oosten, met de onpeilbare wijsheden van hun grote denkers, met hun kuituur die vele eeuwen ouder is dan de onze. Een belangrijk kontakt werd onlangs gelegd bij het bezoek van de h. Wick- ramasinghe aan Dendermonde, die niet alleen aan een gezellige tafel werd uitgenodigd, maar die tevens werd ont vangen op het stadhuis, waar hij van deskundige gidsen uitleg kreeg over de vele kunstwerken die de stad rijk is. De beschrijving van deze unieke ontmoe ting vindt u op de binnenbladzijden. Voor de derde maal werd door «De Voorpost» een belangrijke foto- en dia wedstrijd ingericht met een vreemd land als onderwerp. Daar dit een te brede basis was om de ingezonden op namen te beoordelen werden er ver scheidene kategorieën gemaakt: de mensen, de natuur, de kunst, de fauna, enz. De deelnemers aan de wedstrijd, leden van de «Belgian Printer Trotters» bewezen op die manier dat zij niet zo maar als oppervlakkige toeristen een land bezoeken, maar integendeel het leven van de mensen daar in al zijn facetten bekijken. Meer nog, uit die belangstelling, die wederzijds was, groeide de «Belgo-Sri Lanka Friend ship Association», 'n vereniging die tot doel heeft de belangstelling voor de kunst, de kuituur, het zakenleven en het toerisme van beide partners te bevorde ren. Op die manier wil men elkaar beter leren kennen, de hemelsbreed verschil lende kuituren wat dichter bij mekaar te brengen. Dat de Belgische afdeling van de vereniging zich heeft ingezet bewij zen de vele mooie opnamen die zij ginds maakte. De h. Wickramasinghe, sprak zijn vreugde uit over de belang stelling die wij zijn volk toedragen. Deze groepsfoto vóór het stadhuis van Dendermonde zal als een historische herinnering bewaard blijven. De Heer Burgemeester verwelkomt de Heer en Mevrouw Wickramasinghe en al de genodigden en wenst «De Voorpostgeluk ieder jaar een uitgebreid verslag en een foto- en diaprijskamp te geven over de jaarlijkse reis door «The Belgian Printer Trotters» ingericht. Op zijn beurt ontving de heer De Cuyper uit de hpnden van de heer Wickramasinghe een fles Arrak (Whisky getrokken uit co- cos noten). Hier geeft de V.V.V.-hostes uitleg over het schilderij «Golfbre ker», een kunstwerk van Jan Ver has. Hier werd aan de bezoekers uitleg verschaft over «Het Ver raad-, een prachtig schilderij van Frans Verluis (2 x 3 m.) Het was de Heer De Kimpe, Sekretaris-Generaal van de Pers in België die het op zich nam zijn genoegen uit te drukken over het feit dat «De Voorposter voor zorgde dat de «Belgo-Sri Lanka Friendship Association - in het nieuws komt ter bevordering van de welvaart van de beide landen. Terug in de Raadszaal en als eindpunt van onze rondgang geeft juffrouw Eeckhoudt uitleg over de legende van het Ros Beiaard en de Vier Heemskinderen. De Heren De Kimpe en Meekels waren er de eerste bij om met de Heer en Mevrouw Wickramasinghe eventjes te «tikken». i\a de uitdeling van de plaketten, door het stadsbestuur aangeboden aan de bezoekersdankt de Heer De Cuyper de Burgemeester en gans het stadsbestuur om voor deze gelegenheid het mooie stadhuis van Dendermonde ter beschikking te hebben gesteld, en zijn genodigden en hoge gasten op een rondgang en receptie te hebben vergast. Vooraleer Juffrouw Eeckhoudt afscheid neemt biedt de Heer De Cuyper haar een glaasje aan als dank voor haar uiteenzetting. De Heer Wickramasinghe overhandigt de Heer Burgemeester een pak thee uit Ceylon, uit erkentelijkheid en ter herinnering van zijn bezoek aan onze stad. uerteer wicKramasmgne, terste Sekretaris van de Ambassade van Sri Lanka spreekt op zijn beurt zijn genoegen en dankbaarheid uit tegenover de Burgemeester en de inrichters van deze plechtig heid en hoopt dat deze gebeurtenis zal bijdragen tot de toenadering van zijn volk tot onze gemeenschap. De Heer De Clercq van Swissair, die naast hem staat, vertaalde zijn toespraak voor de Belgische toehoorders «Rechterlijk Eerhersteleen werk van Van der Auderaa, werd bewonderd en druk besproken.

De Voorpost | 1975 | | pagina 21