EEN HOOGDAG VOOR DE BELGO SRI LANKA FRIENDSHIP ASSOCIATION GEHONOREERDE FOTO'S EN DIAS ian* mV PRACHTIG WERK V m *fË Het past dat we hier even vermelden dat de zaal prachtig versierd was en in een zeer typische Sri Lanka-atmosfeer was omgetoverd. Aan de wand boven de vele prachtige prijzen prijkte een reusachtig grote (en vooral enig mooie) Balik die de h. De Cuyper in februari als aanden ken uit Negombo (Sri Lanka) had meegebracht. De ere- tafel werd duor de Sri Lanka-vlag overspannen die, enkele weken geleden, de h. Kariyawasan officieel was komen overhandigen terwijl op de rijkgevulde tafels de vlaggen- bundels van alle door de Belgian Printer Trotters vroeger bezochte landen waren uitgestald. Aan alle tafelgenoten werd een enig mooi aandenken van de pas voorbije Ros Beiaard-triomf aangeboden terwijl ook affiches van het droom-eiland het ganse dekor af maakten Mevrouw Caesens heeft dit lieve kind gedurende enkele dagen als haar - troetelkind- verwend. De jury gaf haar voor deze opname de prijs van -etnologie» Mevrouw De Kimpe nam deze le prijs-foto aan een van de zonnige stranden van Sri Lanka. heer ns de Een zeer geslaagde dia-op na me van de Heer De Schepper, die voor dit initiatief de le prijs -heeldenverkreeg. Op vrijdag 20 juni 1975 kwam de Belgo-Sri Lanka dan weer in het nieuws en ditmaal te Dendermonde, dat als het ware de bakermat van deze ganse werking mag genoemd worden: voorzitter A. De Cuyper had met de steun en de volledige medewerking van het stadsbestuur onder leiding van Burgemeester Cool, bij gestaan door de Stadssekreta- ris Beckers het bestuur ten stadhuize uitgenodigd. De 1° v.d. Ambassade van Sri Lan-' ka, de h. H. Wickramasinghe en zijn dame wer den, samen met de Belgische genodigden, op een gezellige receptie en een geleide rond gang op het stadhuis verwel komd door een zeer enthou siaste burgervader die door een fraai geschenk aan de ere gasten zijn vreugde onder streepte het was dan ook een dubbel-grote verrassing wanneer in tegenprestatie de stad Dendermonde en zijn zo nen in de bloempjes werden gezet door de hoge vertegen woordiger van Sri Lanka die aan de Burgemeester een aan denken overhandigde fijne thee uit het meest-geroemde theeland ter wereld terwijl Voorzitter De Cuyper van de Friendship Association een lekkere fles lokale Arrak (whisky getrokken uit cocos- noten) mocht in ontvangst nemen. Later op de avond wanneer alle personaliteiten en geno digden door de h. A. De Cuy per uitgenodigd werden, had de prijsuitreiking plaats voor de grote foto- en dia prijskamp die door «De Voor post» was ingericht naar aan leiding van deze reportage. De jury had een zeer zware opdracht want niet minder dan 148 foto's en 64 dia's moesten naar waarde gekeurd en be oordeeld worden. Voor deze kiese taak had De Voorpost beroep gedaan op de objek- tieve beoordeling van de heren Anreys (direkteur Agfa Ge- vaert), De Clerck (direktie Swissair - Antwerpen), Dr. Jur. A. Deckmyn (direkteur van de firma Deckmyn te Rumbeke) en mevrouw Coo- reman van Caves de France Dendermonde, terwijl de heer Herman De Cuyper als sekre- taris voor de fotoselektie en de heer Dirk De Cuyper het se-' kretariaat voor de dia- beoordeling waarnam. Deze ganse suksesvolle dag werd besloten met een entoe- siaste aanmoediging vanwege de Sri Lanka Ambassade en een slotwoord van de H. De Kimpe, die in naam van alle aanwezigen en ook namens de aktieve, jonge Bel go Sri Lanka Friendship Association Mevrouw en Mijnheer Alb. De Cuyper-Robberecht en ook de sympatieke kinderen dankte voor al de moeite die ze zich eens te meer hebben getroost om deze kontaktdag te doen uitgroeien tot een on vergetelijk gebeuren. Wij danken de heer ANDRE DELRUE, Voorhavenlaan 37, Oostende die de reis or ganiseerde en de Luchtvaartmaatschappij «SWISSAIR»onder de directie van de heer AUGUSTUS, Carnotstraat 39, Antwerpen die de lange-afstands-vlucht waarnam. Beide ondernemingen hebben bewijs gele verd van hun vakkennis en organisatiegeest, door de «service» waarvan zij ons tijdens de reis naar het paradijselijk eiland Sri Lanka hebben laten genieten. De Directie Mevrouw Jetje Meyer behaalde de 2e prijs met een te Polonnaruwa genomen ruine, waardoor Sri Lanka de aandacht trekt van de toeristen-archeologen. De Heer Windels die ons tal van dia's stuurde, waarvan reeds een deel in onze vorige uitgaven in zwart-wit verscheen, won met deze -boom» de 2e prijs. Prachtige prijzen geschonken door: Agfa Gevaert, Antwerpen 3M, Brussel Kodak, Brussel Suissair Antwerpen Bosnians, Dendermonde Caves de France, Dendermonde Cornelis Meubelen. Dendermonde Nova, Dendermonde Dambremé, Brussel De Cuyper, Dendermonde konden de bekroonden toegekend worden en vermits meerderen onder hen aanwezig waren, verliep de ganse avond in een sfeer van hartelijkheid en vreugde. Ziehier trouwens de rangschikking: voor de foto's: le prijs met algemeenheid van stemmen-: Mevrouw H. De Kimpe, Merksem (fototoestel Agfa-Gevaert) 2e prijs Mevrouw Jetje Meyer, Merksem le prijs Kuituur: de heer Lodewyck, Heide-Kalmthout le prijs Etnologie: Mevrouw Caessens, Kortrijk le prijs Landschappen: Mevrouw Roels, Dendermonde le prijs Fauna: Mevrouw Bosmans, Dendermonde voor de dia's: Ie prijs de Heer De Schepper, Oostende (fototoestel Kodak) 2e prijs de Heer Windels, Mechelen 3e prijs de Heer Verstraete, Zeebrugge m ?S2 w Deze strand-dia genomen doorheen de bomen, om het licht-en-schaduw-spel in de hand te werken, komt van de Heer Verstraete die hiermede de 3e prijs kreeg. l> zil r~i

De Voorpost | 1975 | | pagina 23