v.u. VRIJE TRIBUNE P.V.V. K.P. A.C.V. PLEIT VOOR SPOEDIGE UITBOUW VAN OOSTVLAAMSE G.O.M. B.S.P. 2 - 11-7-75 - De Voorpost Di- mlaklit- hi-i-fl hel rei hl de/e tckslon in U- korten EEN GEHEEL VAN MAATREGELEN IS NOODZAKELIJK VOOR EEN NIEUWE BLOEI Terwijl in deze vakantieperiode het verlof en de prestaties van de renners in de Ronde van Frankrijk het aan belangstel ling halen boven de nog schaarse inlandse politieke gebeurtenissen, buigen zich een aantal ministers over de begrotingscijfers voor 1976. Het wordt zeker geen gemak kelijke taak voor deze minis ters, die tot het zogeheten «hakbijlkomitée» behoren, om h et mes te zetten inde voorstel len en uitgaven van hun kolle ga's. Maar de dwingende noodzaak verplicht hen er toe te waken over de uitgaven en te zorgen dat deze binnen ze kere grenzen van onze inkom sten blijven liggen, willen we het failliet van de staat niet kennen. En bijzonder zwaar is deze opdracht in een periode waarin de voorziene staatsin komsten minder snel gaan stij gen wegens de ekonomische verzwakking die we kennen. Dus ook de uitgaven mogen en kunnen niet aangroeien. Tevens is het noodzakelijk dat de Staat het voorbeeld geeft door te zorgen dat zijn uitgaven de inkomsten niet te boven gaan. Daarom moet iedere mi nister beseffen dat hij binnen zijn toegemeten begroting de politiek van zijn departement moet voeren. Zoals iedere burger en elk gezin moet leven met zijn inkomsten, zo ook moet elke minister met zijn toegekende geldmiddelen be sturen. Wanneer vandaag vele gezinnen zich aanpassen en zich bereid tonen, door de in spanningen die ze leveren, om door de ekonomische krisis te komen, dan mag dat zeker van de staat zelf geëist worden. Men zal bij tekorten in de staatskas niet ongestraft nieuwe belastingen eisen, zonder opnieuw een nog gro tere ekonomische inzinking te veroorzaken. Nieuwe belastin gen heffen zou een doodsteek zijn voor het nog aktieve be drijfsleven van het land. Eerder zou men naar een middel moe ten zoeken, door eventuele be lastingsverlaging, om aan onze bedrijven ruimere middelen te geven zodat ze opnieuw hun konkurentiële positie op de we reldmarkt te kunnen innemen. Dat zou dan een nieuwe pro- duktiviteit veroorzaken en een heropleving voor onze ekono- mie betekenen En indien we de noodzaak van een herople ving inzien en gelet op de kan sen die voor het najaar voor speld worden, is het dringend noodzakelijk dat aan onze be drijven faciliteiten worden toe gekend om zich in deze ako- nomische krisis te herstellen. Alleen faciliteiten en tege moetkomingen zullen echter de toestand niet volledig keren. Een geheel van maatregelen gaan de van kostenstijging, loonindeks en prijzenstop is noodzakelijk om werkelijk naar een nieuwe gezonde toestand te komen. Zijn we echter bereid die moed op te brengen om zo snel mogelijk aan een nieuwe bloeiperiode te beginnen en de tewerkstelling veilig te stellen door het overwinnen van de in flatie en de werkloosheid Diane D'haeseleer advies gevolgd voor alle punten waarbij tijdens dit overleg eensgezindheid was bekomen. De knelpunten warenDenderhoutem (al of niet bij Ninove, Voorde (al of niet bij Geraardsbergen) en de Falluintjesgemeenten (samen met Aalst of een afzonderlijke kern). Het Vlaams Ministerkomitee hakte de knoop door als volgt: Denderhoutem bij Haaltert, Voorde bij Ninove en de Falluintjes bij Aalst. Vooral deze laatste maatre gel heeft in de streek van Moorsel, Meldert en Baar- degem kwaad bloed gezet. Wij ook, evenals de BSP, de VU en een deet van de CVP, waren voor het zelfstandig behouw van deze landelijke kern, althans in een eerste fase. Wie absoluut de Fal luintjes bij Aalst hebben gewild ligt dus zo voor de hand. Dat nemen de verko- zenen en de bevolking van deze streek niet. Middels een betoging te Aalst, bijgewoond door een kleine duizend mensen, lieten zij hun vastberaden ongenoe gen blijken en eisten de onafhankelijkheid van hun streek, volgens ons met recht. In deze betoging liepen echter ook verkoze- nen mee uit de gemeenten Nieuwkerken, Hof stade, E- rembodegem, Gijzegem, Herdersem, en dit zowel uit de BSP als uit de CVP, VU en PVV. Ze waren daar niet helemaal op hun plaats. Hun respektievelijke partij en hadden immers steeds deze fusie rond Aalst niet alleen aanvaard maar ook verdedigd, zoals trouwens ook het «principe» van de fusies door elk herhaaldelijk werd bevestigd. Een beetje logika met zichzelf en hun partij zou deze heren dan ook zeker niet misstaan. Of is platte kiesdemagoie hen liever dan een eerlijke hou ding? Dendermonde De voorstellen die voor het arrondissement Dender monde uit de bus zijn gekomen grenzen aan het zotte. Dendermonde, dat na een vroegere fusie dit eksperiment in een eerste stadium liever nog wat dieper had uitgewerkt en met reden) krijgt er onge vraagd Baasrode, Grember- gen, Oudegem, Mespelare enSchoonaardebij. Lebbeke smelt samen met Wieze en Denderbelle. De Donkge meenten worden één geheel Hamme trouwt met Moerze- ke en de gemeente Buggen- hout, Waasmunster en Zele blijven op eigen poten staan. Waarom, daar kan wellicht geen zinnig mens enige uitleg overgeven. Het zotste speelt zich echter nog af in de streek van Wetteren. In plaats van een normaal Groot-Wetteren wordt het een ommogelijk gescheiden driemanschap. Mini-Wetteren krijgt er slechts Massemen en Wes- trem bij. Kalken en Laarne gaan samen zonder dat er in feite enige logische band tussen deze twee is. Schel- lebelle vormt een éénheid met Wichelen en Serskamp als Laarne en Kalken zijn organisch met Wetteren ver bonden meer nog dan Mas semen en zeker meer dan Westrem. De enige logische fusie ware één groot geheel geweest. Welke rare kronke lingen of duistere invloeden deze logika hebben over boord gegooid blijft ons een raadsel. Principes Wij zijn en blijven voorstan ders van de fusie, maar met zotte toeren kunnen we echt niet mee. Wat zich met de Falluintjes en in het Dender- mondse afspeelt is niet meer ernstig. Wieof wat met dergelijke onzin moet be schermd worden zal de toekomst uitwijzen. Wij zul len er dan ook de verant- Welke maten? Welke gewichten? Waar wij over de fusievoor- stellen geformuleerd door het Vlaams Ministerkomitee voor het arrondissement Aalst ons nog enigszins konden verheugen omdat ze tamelijk nauw aansluiten bij de voorstellen van het vijf- partijenoverleg in dit arron dissement, bleven we inte gendeel met verstomming staan bij het zien van wat dit Vlaams Ministeriekomitee voor het arrondissement Dendermonde uit de fusie bus heeft getoverd. Vandaar ook onze titel «Welke maten? Welke gewichten? Aalst Zelfs tot in de voorstellen voor het overhevelen van wijken werd het vijfpartijen- Het Provinciaal Christelijk Vakverbond van Oost- Vlaanderen dringt in een persmededeling aan op het tot stand komen van de Gewestelijke ontwikkelings maatschappij voorde provincie. Het hoopt dat dit publiek rechtelijk streekorgaan spoedig volwaardig zal uitgebouwd worden met effectieve beleidsorganen, een degelijk personeelka- deren ruime financiële middelen. De provincie Oost-Vlaanderen wordt sinds jaren gekenmerkt door een stagnerende bevolkingsaan- groei, een aanzienlijke pendel (50.000 naar Brussel!) en talrijke fabriekssluitingen.(laatste 10 jaar meer dan 20.000 werknemers hiervan slachtoffer). Verschillende bedrjfssektoren hebben sinds lang af te rekenen met moeilijkheden en zijn aan herstrukfure- ring of rekonversie toe, o.a. sektoren van de textielnijverheid zoals breigoed, verder de schoenin dustrie, haarsnijderije, boom- en bloemkwekerijen, bierbrouwerijen. Deze strukturele moeilijkheden hebben een nadelige invloed op de tewerkstelling in de provincie. Positief is wel de groei van de staalnijvèrheid, de metaalbouw en de chemische industrie. De vestingen langsheen het kanaal Gent-Terneuzen hebben een gunstige weerslag en ook wordt van de industrialisa tie van de linker Scheldeoever in het Waasland veel verwacht. Het A.C.V.-provinciaal verbond Oost-Vlaanderen hoopt dat de beleidsorganen van de GOM spoedig een Urgentieprogramma zullen opstellen met aanduiding van prioriteiten voor realisatie en waarbij rekening gehouden wordt met de dringende noden. Vooral ziet het A.C.V. de taak van de GOM als volgt studie en onderzoek omtrent de werkelijke knelpunten in de verschillende sub -gewesten. het stimuleren en coördineren van de werking van de vier intercommunales, nl. Veneco-Gent-Eeklo, Land Van Waas, DDS Dendermonde en Land van Aalst. aktie voeren rond noodzakelijke investeringen o.a. voor de verkeersinf rastruktuur. initiatieven voor het aantrekken van nieuwe ondernemingen, steunverlening aan dynamische onderneminegn, eventueel door participatie in het kapitaal en het uitwerken van eigen industriële projecten, vooral in sektoren die het leefmilieu bevorderen. Als sterkste vakbeweging van de provinci e (230.000 leden) zal het A.C.V. onvoorwaardelijk zijn medewer king verlenen aan de werking van de GOM en zijn vertegenwoordigers opdracht geven alles in het werk te stellen opdat spoedig interessante verwezenlijkin gen geboekt worden voor de bevolking en de werknemers van de provincie in het bijzonder. woordelijkheid voor dragen. Of wordt er op gerekend dat door die fusievoorstellen vlakbij het verlof te konkre- tiseren de reaktie heel wat minder zal zijn. Dergelijke gok zou wel eens op een misrekening kunnen uit draaien. Jos DeGeyter Onze welvaart steeds verder bergaf... dankzij de regering Tindemans! Maar dat moet verande ren Het gaat slecht, archislecht in ons land. Eerste Minister Tin demans, de man waarmee het anders ging worden, heeft met zijn ploeg in één jaar tijds ons land op de rand van de afgrond gebracht. De economische toestand is erbarmlijk geworden, fabrieks- luitingen en faillissementen zijn nu schering en inslag, nieuwe investeringen behoren tot het verleden en geen enkel initia tief laat een heropleving van de economie in de nabije toe komst verhopen. De maatregelen door de rege ring getroffen 'ter bestrijding van de huidige crisistoestand leveren geen positieve resulta ten op. Integendeel het spook beeld van de werkloosheid neemt van dag tot dag grotere afrrjetingen aan, nu weer dui zenden afgestudeerden op de arbeidsmarkt het leger van de werklozen zijn komen vervoe gen. De werfstop treft bizonder zwaar de jeugd, die alle hoop heeft gesteld op een volwaar dige tewerkstelling overeen komstig haar volbrachte stu dies. Het hoeft dan ook geen betoog dat de ontgoocheling enorm groot is bij deze duizenden jonge mensen, die hun gewet tigde hoop bij gebrek aan doel treffende oplossingen van re geringswege als rook in de wind zien vergaan. Dit kan niet anders tot gevolg hebben dan dat het klimaat van algemene misnoegdheid dat alom in alle lagen van de be volking héerst, in kracht en omvang zal toenemen. Ziet de toekomst er aldus voor de regering Tindemans alles behalve rooskleurig uit, dan heeft de bevolking van haar in de komende dagen, weken en maanden nog minder goeds te verwachten. Inderdaa, de financieminister De Clercq heeft reeds aange- konidgd dat om de rijksbegro ting voor 1976, welke een te kort van 70 tot 80 miljard zal vertonen, te doen sluiten en minstens voor 50 miljard bij komende inkomsten moet gezocht worden. Het lijdt geen twijfel of deze supplementaire lasten, zulien naar loffelijke PVV - CVP ge woonte, op de rug van de kleine man worden gelegd, on danks het feit dat op dit ogen blik de belastingontduiking op 100 miljard geschat, althans volgens de studie van profes sor Max Frank. Tegen deze belastingsontdui king welke gebeurt niet door de loon of weddetrekkende maar wel door de kapitaalkrachtigen, wordt natuurlijk niet krachtda dig ingegrepen. Moest dit wer kelijk gebeuren dan zou de re cuperatie van deze gelden ruimschoots volstaan om het tekort van de begroting aan te zuiveren Maar ja, dan zou de regering aan het vei van haar politieke vriendjes moeten zit ten. Dit mag en zal niet dus lie ver de kleine man het gelag la ten betalen zoals verder blijkt uit de andere inzichten van de regering. De sociale verworvenheden worden terug in vraag gesteld. Met de verlenging van prijzen stop voor drie maanden, ris keert het dat deze regering een verkapte vorm van lonenstop plant, gepaard gaande met de afkoppeling van de lonen aan de index. Zoals de pensioenen reeds aan belastingen onder hevig zijn, wil de regering Tin demans nu ook de werklozen en ziektevergoeding laten be lasten. Meerdere aanslagen van deze aard op de welvaart en de le vensstandaard van onze be volking worden nog gedurende deze vakantieperiode door de regering Tindemans - De Clercq - Perin klaar gestoomd. Laten wij waakzaam zijn om ten gepaste tijde hiertegen met klem te reageren en om voorgoed HALT te zeggen aan de regering van de sociale ach teruitgang, de infiatie en het dure leven. Het ogenblik is stilaan aange broken om de tij te doen keren. Paul Van der Niepen Burgemeester BRIEFJE AAN MIJN BURGEMEESTER Burgemeester, Zoals in alle randgemeenten van Aalst, hebben de fusie plannen van PSC-minister Mi chel ook te Baardegem kwaad bloed gezet. De mensen willen niet door de stad geannek- seerd worden en ze hebben ge lijk. Baardegem is een aktief- levende landelijke kern rond een eeuwen-oude kerktoren. De gemeente-financiën zijn er gezond, er is een nauwe band tussen bestuurders en be stuurden en de wegen zijn er goed onderhouden. Wat kan de opslorping door Aalst hier aan verbeteren Niets! En toen de plannen van Minister Michel enkele weken geleden bekend gemaakt wer den, hebt U zich dan ook te recht aan het hoofd geplaatst van de lokale anti-fusie beweging. Het is niet bij woor den gebleven, want onmiddel lijk hebt U, samen met kolle ga's uit Erembodegem, Gijze gem, Herdersem, Hofstade, Meldert, Moorsel en Nieuwer- kerken de hoofden bij elkaar gestoken en de bevolking op geroepen tot een grote «Pro- testbetogigng tegen de fusie» Zoals ondergetekende, waart U van mening, zo luidt Uw uit nodiging om aan deze beto ging deel te nemen, dat de fu sie aan de financiële toestand van de stad Aalst niet zal ver helpen. Zeer terecht wijst U er op dat de bevolking van de randgemeenten op het achter plan dreigt te geraken met be trekking tot de uitvoering van openbare werken en andere nutsvoorzieningen. Even te recht wijst U er ook op dat in groot-Aalst het menselijk kon- takt tussen de bevolking en het bestuur onmogelijk zal worden en dat alles zal uitmonden in voor tal van personen moeilijke verplaatsingen. Als trouwe onderdaan, burge meester, en als overtuigd anti-annexionist, ben ik, met vrouw en vijf kinderen, geest driftig ingegaan op uw uitnodi ging. En zo hebt U mij op vrij dagavond 27 juni zien opstap pen van de Moorselbaan tot op de Aalsterse Grote Markt, sa men met ongeveer vijftienhon derd anderen die aan de op roep van de organiserende burgemeesters gevolg hadden gegeven. U zult nu wel verplicht zijn mij een zeer sympatieke jongen te vinden, want, tegen mijn aard en gewoonte in, heb ik uw ver zoek letterlijk opgevolgd en alle spandoeken en simbolen thuisgelaten waaruit had kun nen blijken dat ik niet alleen te gen de fusies aan het betogen was, maar evenzeer tegen poli tieke partijen en politieke man datarissen. Maar laat-ons nu even een kat een kat noemen. Fusie plannen vallen niet uit de lucht. En het is evenmin Minister Mi chel die de grenzen van een toekomstig groot-Aalst op de fusie-kaart heeft getekend. Die grenzen werden hem voor getekend door Aalsterse CVP-ers. Daarom heb ik vrij dagavond 27 juni uiterlijk al leen tegen de fusies, maar in nerlijk evenzeer tegen politieke partijen en politieke manda rissen betoogd. En mag ik ee zeer openhartig zijn? Ikverw er een stevige pint op, te dri ken in gasthof «Vonck> schaduw van onze romaan gotische Sint-Margarita ke dat ook U burgemeester, m alleen betoogd hebt tegen c fusies, maar evenzeer tege bepaalde kandidaa burgemeesters van groo Aalst die deze monster-fuz tot stand hebben gebracht, te gen de demokratische wil van de overgrote meerderhei van de plaatselijke bevolking te Baardegem en elders. Mag ik U, op mijn beurt, bui gemeester een verzoekje rich ten, een vriendelijk verzoekj trouwens, in naam van mezel maar evenzeer in naam va heel wat inwoners van ons be ider Baardegem? Het verzoe namelijk om tegen de aanhed ting van Baardegem bij Aalst t blijven betogen, en niet allee tegen de aanhechting, maa evenzeer tegen de mensen di van hun macht misbruik heb ben gemaakt om deze onde mokratische en door nieman gewilde aanhechting door t drukken. Zoals reeds gezegdfusies val len niet uit de lucht. Fusie worden gemaakt door menser En ze worden nadien goedge keurd door de parlementairen o.a. door de parlementane van de streek. De Volksunie-parlemantaire staan achter ons, burgemees ter, ze zijn ook tegen de vor ming van een groot Aalst ei tegen de aanhechting van d< Faluintjes gemeenten bij-de stad. Maar ik kijk scherp ui naar wat de anderen gaai doen. Kijkt U mee? Vriendelijke groeten Willy Cobbau Baardegen WAAR HEB JE DIE KABEL NOU EIGENLIJK VOOR NODIG? Met in ons achterhoofd het oude spreekwoord 'te laat de put gevuld als het kalf verdronken is', geven we hier toch maar een paar bedenkingen omtrent kabeltelevisie. We beginnen met de vraag «waarom is die kabel er gekomen?». Zoals wel meer goede dingen komt de kabel televisie uit Wallonië (voor België tenminste). Daar had men een goede reden voor: het landschap is ginder nogal onre gelmatig (van bergen kan je moeilijk spreken) en dat bevor dert de goede ontvangstkwaliteit van televisiesignalen geenszins. Daarom ging men de signalen opeen gunstige plaats opvangen en men stuurde ze via een kabel tot in de huiskamer. Al gauw werd duidelijk, mede dank zij ervaringen uit het buitenland, dat een dergelijk initiatief en orm winstgevend kan zijn. De tv-signalen hangen immers zo maar in de lucht en kosten niets (behalve dan het kijk- en luistergeld, maar dat moet u altijd betalen). Wanneer men die dus langs een omweg aan de mensen kan verkopen dan hoeft men enkel de installatie te bekostigen. Zo een installatie is op zichzelf natuur lijk duur. maar wanneer er voldoende mensen zijn op aan gesloten kan die op vijf jaar tijd betaald zijn. Met de huidige stand van zaken heeft men er bovendien weinig of geen onder houdskosten aan en bedienings personeel hoeft ook al niet meer. Na die vijfjaar maakt men dus Hink winst. Men ging het systeem dus ook elders te lande invoeren. Voor de kijk-abonnee kan de aansluiting op het kabelnet heel wat voordelen bieden, waaronder het ruime aanbod van zenders wel het zwaarst zal doorwegen. Boven dien belooft de distributiemaat schappij een degelijke kwaliteit. Dat dit laatste niet altijd het geval is zullen velen onder u wel al hebben gemerkt. Nauurlijk moeten er nog een aantal dingen in het systeem verbeterd worden, maar dan oet u wel even geduld hebben. Een ander bedrieglijk voordeel van de kabel is het feit dat u geen antenne meer op uw dak moet hebben. Vooral milieuvriende lijke mensen zijn hiervoor ge voelig. Die mensen moeten dan maar eens kijken wat er nu allemaal aan de gevels van de huizen prijkt: een pracht van een kabeltje met hier en daar een leuk aftakkingsdoosje, een ver- sterkertje en andee prullen. Maar dat is niet alles. Wanneer u aangesloten bent op het kabelnet bent u met handen en voeten gebonden aan wat de heren u voorschotelen. Wanneer u zich benadeeld voelt op wanneer u ontevreden bent omtrent de service kan u gaan roepen en tieren, het haalt allemaal niets uit: de enige oplossing is: terug naar de antenne. Net zoals met andere diensten ten behoeve van het publiek (water, gas en elektrici teit. om van de telefoon nog maar te zwijgen) bestaat er op het gebied van de tv-distributie geen konkurrentie. Het mono polie van de tv-distributie komt enkel de maatschappij zelf ten goede. Zij moet immers geen inspanning leveren om de klant zo goed mogelijk te bedienen. Wanneer die niet tevreden is moet die zijn abonnement maar opzeggen. (Een abonnement dat vrij duur uitvalt overigens). Alhoewel voorspeld werd dat de abonnementen niet in prijs zouden stijgen (en dus in feite goedkoper worden) is het best mogelijk dat. dat in de toekomst wel eens het geval wordt. Tot op heden beschikken de distributie-maatschappijen im mers gratis over de televisie signalen. Dank zij die signalen, dte zij aan hun klanten verkopen (want daar komt het in feite op neer)maken zij enorme winsten. Televisie maken is echter een dure zaak en het moet voor sommigen wel onaangenaam zijn te weten dat er anderen zijn die van hun werk profiteren. Stelt u zich maar even voor dat uw zoon of dochter een talent volle zanger of zangeres is die ergens gaat optreden. Dan komt er een kerel een mikrofoon plaatsen, hangt ergens anders luidsprekers en vraagt aan de mensen die daar komen naar luisteren geld. grof geld misschien. Ik wed dat u daar niet akkoord mee gaat. Vroeg of laat gaat u aan die mijnheer cén of ander aardig sommetje vragen, anders kan hij best oplazeren met zijn mikrofoon. En wanneer die mijnheer aan u moet betalen zal hij zijn. winst zien verkleinen en zal hij aan zijn luisteraars meer geld gaan vragen. Zo ook de tv- distribu ticmaatschappijen. Het grootste verwijt dat men de kabelmensen kan toesturen is echter het feit dat zij erg kortzichtig zijn geweest bij de planning. Zij hebben enkel d financiëel aantrekkelijke zaa gezien en niet in de toekomt gekeken. Televisie is immers ee enorm medium waar heel wa mee aan te vangen, is. U heel zeker wel al een en ander geleze| in verband met ïnstruktie lanj de televisie om. Hiermee bedoe men dat het goed mogelijk thuis te studeren mits men verbinding kan komen met ee centrale, waar bijvoorbeeld d leraar kan zitten (die central kan ook door een kompute bestuurd worden). De leerlin kan dan thuis de les volgen e het is dan bijzonder nuttig da de leraar (of centrale komputer hem een opdracht geeft om na te gaan of de student het gegevet begrijpt. Dat is slechts mogelij) wanneer de leraar in kontak kan komen met de leerling ei omgekeerd. Met kabel-televisie is een dergelijk systeem zee eenvoudig. Met onze kabel-tv is dat echter onmogelijk?: men kat weliswaar programma's ontvan gen. maar men kan niet ant woorden: onze kabel-tv is daal niet op voorzien, want daat hebben de distributie maatschappijen geen belang bi (financiëel dan). Wanneer met het systeem van instruktie ot informatie in de toekomst op die leest zou willen schoeien za men dus eerst weer tot groti investeringen moeten overgaan En wie zal dat alweer betalen? JUIST Helaas zitten we er nu met opgescheept, een kabelnet da binnen afzienbare tijd hopeloot verouderd zal zijn. Indertijd is et wel een en ander te doen gewecs toen enkele leidinggevende per sonen uit onze stad een infor matiereis maakten om te ziet welk systeem men zou aanvaar den. Het bleef echter beperkt tol het politieke vlak. Wie niet tevreden is mag het on altijd laten weten, u mag oo| schrijven naar R IT. Kabel Paleizenstraat»230 Brussel, dij mensen onderzoeken uw klacll ten met grondige kennis va zaken en kunnen er wat aai doen. GUY Dl 1971: wie k Twe en v andt kom beki jarei eers blinl insp niet, lope uitei Toui in m hetr lend vooi Aals Ach Een soo stel- Aal: HijZ' De( nog stief terii nu 1 spo Uijv stuu Het Aan mee vraé te doo Jokt» hert hun de Spc trou «Sc doo ner: org; in con wee wat dag éér vlie voo oml lanc Mai laai de ntsi teri Dit de wa: de; ren en- gro bijt tere Sor gef eer In kee Ma org kei gev stu

De Voorpost | 1975 | | pagina 2