BIJ RICHARD MET'ZIJN KARREKEN ZONDER WIELEN' LEDErSCHEPENKOLLEGE OPNIEUW KOMPLEET PIERRE DE WINTER OVERLEDEN De Voorpost - 11-7-75 - «Langs 't zoin de konker», het is een plaatsje waar reeds generaties lang, d'Aalstenaars hun «sgerregossen» gaan naar binnen spelen. Om precies te zijn, reeds sinds de jaren twintig, toen grootmoeder nog een felle vrouw was en daar aan 't water de tram nam om naar de 'Grand Bazars' in Brussel te gaan en ze'r in de vroege ochtend voorbijtrokken, de hele familie beladen met stoffen, om ze aan de man te brengen op de markt in een of andere buitengemeente. ZO ZIE JE DAN MAAR WEER AALST-KERMIS We weien ook wel dat op onze identiteitskaart de naam Anthierens niet vermeld slaat. A nders konden we' r ons lustig van af maken door in een kafee enkelepinten te gaan drinken of ons lang-uitop een hotelbed neer te ploffen. Een beetje te schrijven over de weelderide boezem of mooie appeltjes van de diensters, over de ontspanning van de Aal ster se loonslaven en desnoods nog een gésprek voeren met een kleurling die poffers verkoopt. Maar van ons verwacht men, nee, neemt men zulks nauwelijks. Spijtig genoeg liggen die Aal ster se loonslaven nu ook nog ergens bruin te branden op een of andere Costa, en god ja, waarom niet bekennen, is het ondanks alles dik komkommertijd We ondernamen drie pogingen om toch nog wat schrijfvoer bijeen te ronse len, het resultaat bleef nihil. We zijn net terug van die laatste strooptocht. Rond 14 uur werden pas de zeilen voor de krammpjes weggehaald, en we kwamen dus onvermijdelijk eerst terecht op een van die vertrouwde amberkrukjesEen biertje van hier en eentje van ginder. Er wordt een kaartje gelegd, terwijl we onze vijf franken uit de elektrische biljart met een telmachine horen wegratelen, ook die uit de juke-box verdwijnen Mieke moet haar speelkluppers afhalen aan het stadspark. Jola gaat naar haar moeder toe en wij laten ons nog even verleiden en kunnen onze rode kool en jonge aardappeltjes thuis koud naar binnen werken. Mooie troep is dat. dat noemt dan Aalst-kermis Men vergat zelfs vlaaien te bakken dit jaar, en kunnen ons dan maar afreageren op de toetsen van onze tijpmachine. En alles was zo mooi begonnenEven dachten we dat Aalst-kermis weer de oude zou worden. Een zaterdag zonder weerga, met kermislief en al. Honderden mensen op de foor, horeca-venten die weer kunnen lachen en balboogschieters die er votf een keer niet naast schotenMet hoempapamu- ziek. toeters en bellen en nog een marsjken ook. Prachtig weer, volle terrasjeseen prettige danstent en een zwoele nacht. Een zondag waar alles verder rustig doordraait en een maandag die je door suft. En zo is hel ook geweest, en zelfs meer. We dachten reeds aan volgend jaar, we zullen er dan nog meer uithalen. De Gentse feesten moeten eraan! We trekken dan terug onze korte broek aan om op de mast te klimmen, er komt een heuse kermiskoers en we laten je zakkenlopen, gerrebollen, eierenkoer- sen en mastellen eten Je kan der van op aan, we welren nog nuchter als we besloten dat Aalst- kermis zal herleven. Wat we niet konden, was eens gaan praten met een paardenmolen-madam De foor vermindert elk jaar, nog een beetje en ze moeten die mensen betalen om hun tent nog te Aalst Ie zetten Heeft Aalst-kermis zichzelf dan overleefd, natuurlijk niet. dat bewees het weekend, maar we zitten wel aan een dieptepunt. De kermisaffiche beslaat al maar amper 2m2 Waar is de tijd van die grote kermis-affiches, waarmee meteen je hele kamermuur mee bedekt was. In een stad als Apist waren afmetingen als 2,5 m op 6 m een volstrekt minimum, zelfs Erembodegem haalde I op 3. En nu? Nog enkel Gent, kan zich een kleurendrukje permit er en en etat wordt dan nog door de martikoo betaald. Je kun natuurlijk zeggen dat de krisistoestand nog niet erg genoeg is, de mensen nog teveel poen hebben en dat kermis-gedoe hen bijgevolg niet interesseert. Maar misschien ligt de reden ook in het feit, dat nog enkel de jeugd naar het centrum komt tijdens de uitgangsuurtjes, en de klassieke burgerskafees het, zelfs in het centrum, nog tunper volhouden. Zijn we wel nog Aalstenaars' Zijn we niet meneer of mevrouw X, Y. Z die toevallig in dat flatje of in die tuinwijk wonen en amper beseffen dat in de tuin naast de hunne ook nog iemand zont? Of maken we maar gewoon enkele kwade uurtjes door en wordt het seffens weer beter. In elk geval wordt er na een toevallig fuifje op onze wijk toch gepraat over een groot feest volgend jaar, misschien een beginWie weet We hadden gedacht hier een zoetstuim en slijmerig zaakje neer te ploffendat is her dus niet gewordenOver de goeien ouwe tijd weten we immers zelf niets en wat de paardenmolenmadam ons had kunnen vertellen, is toch voorbij, en misschien is ook dat wel goed zo. We weten enkel dat er bij enkelen weer de fut in zit om alles weer zelf te beleven. Liefst volgend jaar reeds... Lieven Matthieu LEEUWERIK-LEDE De inrichting van een fietsenrally bij het begin van de zomervakantie was een absoluut sukses, zowel qua deelneming als qua inrichting: 185 mededingers traden in het strijdperk en dit onder een lekker zonnetje wat het oplossen van de oriëntatievragen niet altijd vooruithielp. De permanente kontrole op het parcours van 25 kilometer was opvallend en de aanwezigheid van verpleegdienst getuigde van een grondige voorbereiding: winnares werd Cécile Meganck met 92 strafpunten voor Van Caelenbergh (98), Martin Lucas (108), Willy Hostens (113). Mia Vervoenen (118), Hadewich Uytersprot (118). Chris Cordemans (118), Peter Van Leuven (120) en Claud ine De Smet (120). Elfde werd Dirk Grootvriendt (123) voor André Roelandt (123), Frik Rottiers (126), Leo SqcüS (128), Gerrit Breckpot (128), Johan Vereecken (128). Paul Van Impe (128). Willy Van Impe (128), Lode Matthijs (130), Wim Lievens (133). Rita Grisouille (133), Lucien Vermoeren (133). Steven Vlaeminck (143) en Jean-Paul Rottiers (143). Al deze prijswinnaars hebben de proef goed doorstaan, dit in tegenstelling met bv. de Chiromeisjes die halfweg opgaven, slecht georiënteerd als ze waren op deze schitterend geslaagde oriëntatie-fietsenrally. Na de aanstelling van dhr. Gravez tot burgemeester, moest het gemeentebestuur andermaal overgaan tot de verkiezing van een schepen. Daar waren liefst drie stemronden voor nodig. De twee kandidaten, mw. Van Keymeulen Siau en dhr Frans Roelandt kregen telkens 6 stemmen terwijl dhr. Minnebo zich driemaal onthield. Dhr. Cannoot, raadslid van de meerderheidsgroep, stemde telkens mee voor C.V.P. kandidaat Roelandt. De leeftijd van beide kandidaten zou dus beslissend zijn en zodoende werd mevr. Van Keymeulen-Siau de derde schepen, naast dhr. Galle en de nieuwe schepen dhr. Verhelst. Tijdens dezelfde raadsztting werd de begroeting van de C.O.O. nog goedgekeurd. De gemeente zal meer dan 3,5 miljoen moeten bijpassen. Door de verkiezing van mw. Van Keymeulen-Siau komt er echter een nieuw ambt vrij. Ze was immers voorzitster van de K.O.O. En ook daar schijnt meer dan één gegadigde in de rij te staan. Het is nu wel duidelijk geworden dat de eens zo sterke groep-Raes in een serieuze krisis is terechtgekomen, na het overlijden van drie effektieven waaronder de burgemeester zelf. In het licht van de nakende gemeenteraadsverkiezingen roept dit uiteraard heel wat vraagtekens en gissingen op bij de Ledenaars. Marcole Vrachtwagens behoorden amper tot het straatbeeld en als vele an deren waren ze aangewezen op de nu afgeschafte kleine treinlijntjes: 't roetje van Moorsel of naar de kanten van Nieuwerkerken, Burst. Het was de tijd toen er nog gevist werd en je'r de geur kon snuiven van de Aalsterse textielbedrijvigheid, het gedokker van karren kon horen, en vanop den trekweg met paard of mankracht getrokken, de boten over 't Denderwater heengleden. Maar, dat is alles lange jaren voorbij, in de Filature worden in plaats van totjes, brieven ver handeld, en in plaats dat er pluiskens uit de ventilatoren op 't eiland Chipka dwarrelen, verzoet de nachtlucht bij de uitwasemingen van het masto- dontbedrijf, Amylum. Een zaak verandert niet, de konker aan 't Sint-Annabrug is en blijft een der drukste ver keersaders van de stad. Al wacht men er nu op de lijn- of stadsbus, in plaats van op den tram, werd er door de Ameri kanen een 'moderne' brug ge zet, de mensen van den ande ren kant van 't water die er da gelijks passeren om naar hun werk te gaan en als ze terug komen hun potje te gaan pak ken bij Mieken Medas, ze ken nen nog steeds de kwaliteit van de befaamde «sgerregossen» die er verkocht worden. ZE KOMEN VAN OVERAL, MENEER Trouwens niet enkel Aalste naars zijn verzot op deze sger regossen, al wie er uit ge woonte passeert, wordt wel eens verleid om aan dat kraampje te gaan staan en de gluiperige diertjes naar binnen te slurpen. En wie eens bij Ri chard is geweest, komt zeker terug, al was het alleen om de praatjessfeer. Zelfs bes te Sherlock-Holmes kan er nog zijn licht op steken, ware het niet, dat er ook voor Ri chard zoiets als 'beroepsge heim' bestaat. Over de vele liefdesaffaires en andere peri kelen krijg je geen woordje los. Wijzelf kwamen aangepuft met ons brommertje, twee vrouwen uit Berlare bestelden net een tweede portie bij en bekeuvel- den of de koopjesnamiddag met geen gueuze kon worden afgerond; «Ons mans moesten 't horen!» Richard geeft deskundig uitleg; «daarrechtover hebben ze nog goeien demi.» Intussen staat er ook voor ons een schoteltje besteld en moe ten we wat opschuiven voor enkele klanten. Het blijken ervaren sgerregossen-eters, wellicht uit gewoonte want ik zit nog maar aan mijn vierde beestje of hun bordjes is leeg, hun saus uitgeslurpt. Een komen en gaan, alle dia- lekten doorheen, haastig en praatziek, dat is zowat de sfeer aan 't kraampken. Tot 1963, waren het Fons en Gusta, die er hunnen boterham kwamen verdienen. Twee eer lijke mensen, die het werk kombineerden met het rond gaan met mosselen. Richard van Boxstael die het werk overnam, zit echter ook reeds sinds 1938 in het vak. Eerst ging hij 's zomers met ijs rond, terwijl hij 's winters aan de ca fés sgerregossen verkocht. In die tijd kwamen de diertjes uit Nederland, maar met de wa terbezoedeling vertrouwt hij nog enkel de waar uit Frankrijk, terwijl de karrekdlen, die je er elke woensdag kan kopen, af- Op 30 juni jl. overleed Pierre De Winter, in de leeftijd van 77 jaar. Vorige week vrijdag, namen enkele honderden vrienden van hem afscheid. Met het heengaan van Pierre zal het Aalsters Stads- en kui tuurleven voortaan een goede vriend missen. Steeds was hij kritisch, dat wel, maar ook zielsverbonden en in hart en nieren Aalstenaar, deed hij honderden voorstellen. Hij was aktief bij vele facetten van het stadsleven, maar liet zich niet opslorpen in al te veel verenigingen en behield een vrije kijk op alles wat zich afspeelde en had er zijn zegje over. Op Pinksteren 1968 brandde het simpatieke karretje van Richard af. PIONIER VAN DE NIEUWE KARNAVAL Amper twee jaar geleden ging hij voor 't laatst de Aalsterse kamavalstoet vooraf en zorgde weeral voor heel wat animo. Telkenjare was het immers zijn gewoonte om op zijn eentje (want zo was «Winterken» nu eenmaal) voor de show te zor gen bij de ere-tribunes. Toen zette hij werkelijk de mi nisteriële poppen aan het dan sen en nodigde prompt de vrouw van minister Callewaert op de markt-dansvloer uit. En al werden niet al zijn grap pen even tof onthaald, als ver woed karnavalist trok hij zelfs naar Eupen, Keulen en Nice om nieuwe ideeën op te doen, de verbranding van Karnaval bijvoorbeeld... Wie niks doet, doet ook niks verkeerd. Maar iemand die altijd met al les en nog wat in zijn hooft rondloopt, zoals we Winterken steeds hebben gekend, ont moet soms tegenstand Dan schudde hij meewarrig het hoofd en zei: «Ik doe niet meer mee...» maar als puntje bij paaltje kwam werd alles bij gelegd en was Pierre fuifnum mer 1. De meesten hebben hem steeds gekend als de winkelier in feest en karnavalartikelen van «achter 't Belfort». Daar zette hij inderdaad het werk verder van het huis Kakkelaki waar de eerste karnavalkos- tuums werden veitiuurd. Maar ook was hij bezieler van «Erkentelijkheid» de vereni ging die zorgde voor een ere- perk op het kerkhof ter nage dachtenis van overleden ver zetstrijders. Als pacifist, tegen het oor logsgeweld, mogen we hem jong van hart noemen. Ook hij was erbij als tienduizenden jongeren in Brussel de anti- atoommarsen hielden. Pierre De Winter had ook inte resse voor wat zijn stadsgeno ten op zang- en toneelgebied presteerden. Hij woonde vele voorstellingen bij van onze liefhebbersgroe pen. Pierre De Winter was een eer lijke en openhartige man, hij was een durver en bracht ver andering in deze Denderstad. Aalst mag dit nooit vergeten. Lieven Matthieu KLEINE EN GROTE 11 JULI-VIERINGEN Lede en Impe gaan reeds jaren hand in hand voor de organisatie van de 11 juli-viering. In Lede zorgen Davidsfonds en VTB voor een avond viering die reeds jaar en dag een toespraak en een kleinkunstprogramma omvat. De zondag nadien richt het gewestelijk 11 juli-komitee de gewestelijke viering te Impe in. De organisatie in het kleine Impe mag zich reeds jaren verheugen in een toenemende belangstelling. Ook nu was het kerkje vele malen te klein om de talrijke Vlamingen een plaats te bezorgen inde 11 juli-mis. Aan het Orgel deed Wies Pee, met zang van Herman Slagmulder, zijn best zoals steeds. Na een korte bind teksten en het optreden van de fanfares van VNJ en KSA.-Lede nam T.A.K. voorzitter Piet De Pauw het woord. Niet voor lang. Wat hij te zeggen had was bondig maar raak. Hij pleitte voor een representa tief overlegorgaan en verklaarde zich bereid, aan elke aktie of ieder plan mee te werken dat snel en ernstig werk maakt met de verwezenlijking van de vlaamse eisen. «Laat ons wat minder aan onze specifieke organisaties, en wat meer aan Vlaanderen denken» aldus Piet De Pauw, die nog stelde dat de huidige partij politiek aan het verworden is tot eigen belang en dat die partij politiek ons slechts naar ver deeldheid kan leiden. De poli tieke partijen zijn er volgens spreker niet meer voor het volk, maar meestal nog alleen om zichzelf in stand te houden. «En wij offeren geen volk, op de altaren van de partijpolitiek. Geef ons minder voorzitters, maar godv... meer leiders!». De T.A.K. voorzitter verwees ten slotte naar de gekende eisen en bleef nog even stilstaan bij de toepassing van de taalwetgeving. «Na twaalf jaar zijn de politie kers die de taalwet zelf stemden, nu te laf om die wet toe te passen. Daarom moeten we hen, vooral in Brussel, over veertien maanden de rekening aanbie den en bij de gemeenteraadsver kiezingen te Brussel opkomen met een eenheidslijst. denk niet aan uw eigen aantal zetels, maar aan de Vlamingen die dat front absoluut nodig hebben». BURGEMEESTERS Vooraleer de hele viering begon, had er in de zaal van het klooster een korte receptie plaats, waar op alle burgemeesters en schepenen uit de omliggende gemeenten waren uitgenodigd, en waarvoor de meesten trou wens hadden toegezegd te komen. Enkel de burgemeester van Oordegem en Vlierzele waren verontschuldigd omdat ze reeds op verlof in het buitenland waren. Naast senator O. Van Ooteghem, volksvertegenwoor diger mw. G. De Kegel en provincieberaadslid J. Henderickx waren de burge meester van Erpe, Zonnegem. Wanzele en Erondegem aan wezig. Mere stuurde een afge vaardigde. Van Lede, Otter- gem. Vlekkem. en Smetlede bleef men zonder nieuws, on danks hun toezegging. Bovendien had de burgemeester van Impe geweigerd, een lokaal in het gemeentehuis ter be schikking te stellen voor deze receptie, ondanks het feit dat het 11-juli komitee alle kosten op zich nam. Het gaf bovendien blijk van.weinig gemanierdheid, dat er niemand van het schepen kollege van Impe aanwezig was op een receptie waarp in het gemeente heel wat burgemees ters en schepenen waren uitge nodigd. Vermelden we volledigheidshal ve dat burgemeester De Somer van Vlekkem en burgemeester De Bisschop van Aalst in Impe arriveerden wanneer de viering net ten einde was... juist op tijd om mee aan tafel te gaan! Tijdens de receptie had komitee- voorzitter Robert Baeyens er voor gepleit, dat de burge meesters bij zouden dragen tot de bewustwording van de men sen omtrent de Vlaamse em blemen en feesten. Het werd in Impe een kalme en waardige viering die naast de beste in de reeks mocht ge plaatst worden. TWEE MAAL DRIEËNVIJFTIG En dan hebben we het nog niet gehad over Lede. Ook daar werd 11 juli gevierd. De manier waarop verdient echter wat toelichting. Vermelden we vooreerst dat de organisatoren vanwege de heer Deken van Lede niet meer de toelating kregen om de viering in het jeugdhuis te laten doorgaan. De reden waarom blijkt niet gekend te zijn. Daarop stelde de uitbater van het Brouwershuis zijn zaal ter beschikking van VTB. en Davidsfonds. de tradi tionele inrichters. Spreker was Mark boeuy. ondervoorzitter de Vlaamse Volksbeweging. Heel rustig, kalm en duidelijk zette hij de Vlaamse eisen nog maar eens op een rijtje. Nu weet iedereen dat er nog heel wat te verwezenlijken valt, maar de brave man teisterde de 53 aanwezigen liefst 53 lange minuten met dingen die ze meestal reeds lang wisten en waarvan hij hen overigens al lang niet meer moest overtuigen. Uit het voorgaande blijkt dus dat het met de publieke belang stelling ver beneden alle normale verhoudingen lag. Een vingerwijzing wellicht voor de inrichters, om er in de toekomst wat aan te doen en het over een andere boeg te gooien. De formule is tot op de draad versleten. De Molenberger. Blaaskapelle deed nadien haar uiterste best om er wat stem ming in te blazen, maar met dergelijke beschamende publieke opkomst was dat gewoon onmogelijk. Voordien had een zekere Werner Boons (nadat eerst het Kliekske, dan Frank Dingenen en dan weer Werner Cools waren aangekon digd) het kleinkun^tgedeelte verzorgd. Maar de brave man kwam nooit echt van de grond, een paar goede woordspelingen niet te na gesproken. Blijkbaar liep er dus één en ander mank met de organisatie. Nu er toch wat moet aan gesleuteld worden, en nu de 11de juli een officiéél erkende feestdag is, lijkt het ons hoog tijd dat het gemeentebe stuur en het gemeentelijk Feest en Sportkoniitee zich. samen met de vroegere orangisators eens voor de wagen gaan spannen. Of is het niet logisch iist fiSH? viering doer officiële instanties ingericht wordt, of in ieder geval toch mede-ingericht. Al bij al dus een weekend met een grote viering in het kleine Impe. en een (zeer) kleine viering in het grote Lede. MARCOLE BAARDEGEM NIEUWE CHIROLOKALEN GEOPEND Schepen Benoni Ringoir, die de feesteling reeds 53 jaar lang haast dagelijk ontmoet bij de brandweer en in tal van andere maatschappijen, overhandigde aan kommandant De Paepe een mooie herinnering. Hij deelde mee dat het sukses van het boek «Volkstypen en Vaartkapoenen uit Aalst», onlangs nog door de gevierde geschreven, het schepenkollege tot een tweede uitgave had doen beslissen. Ten slotte kondigde hij aan dat het kollege eenparig had besloten, ter gelegenheid van het 1 00-jarig bestaan van de vrijwillige brandweer, aan een nieuwe straat te Aalst de naam te geven van Polydoor De Paepestraat, stichter van de brandweer en vader van de gevierde. De vroegere Baardegemse chiro- iokalen in de Hoogstraat waren verouderd. Door toedoen van de sympatieke familie Meersman- De Coninck werden in de Bosstraat nieuwe lokalen ge- \onden. De familie Meersman die vroeger een pluimvee- slachtergij uitbaatten, stelden de vrijgekomen plaatsen ter beschikking van de chiromeisjes die er prachtige lokalen inricht ten. Dat alles niet in een handomdraai tot in de puntjes is verzorgd leidt geen twijfel, maar toch zullen er weinig problemen rijzen dank zij de geslaagde openingsfeesten. Ver leden zaterdag werden de feeste lijkheden geopend met een eucharistieviering in de feestent. opgedragen door E.H. De Rouck en opgeluisterd door het Baardegemse zanjficoor, Na de H. Mis volgde de opening en inzegening van de nieuwe lo kalen in aanwezigheid van schepen De Gols, Tijdens een T-Dansant met Studio Melodie kon de massa aanwezigen zich vermaken tot laat in de avond. Zondagnamiddag ging dan een voetrally door die gezien de prachtige weersomstandigheden tot een suksesrijke ontspan ningsnamiddag uitgroeide voor de 125 deelnemers. Deze voet rally werd gewonnen door de oudstedeelnemer.de heer Frans De Ridder. Tweede was zijn dochter, juffrouw Marie-Jeanne De Ridder, derde was mevr. Rosette De Ridder-Verckerke. De vierde en vijfde plaats werden in beslag genomen door Van Biesen Fran<;oisen Wim, beiden uit Moorsel. Daarnaast ging nog een «wekkerswedstrijd» door. waarbij het erop aankwam het juiste uur te raden waarop een bepaalde wekker zou stilval len Dëze wedstrijd werd gewon nen door Linda De Block van de Hoogstraat. Langs deze weg bedankt de chiroleiding ieder een die op een of andere wijze zijn steentje heeft bijgedragen tot het welslagen van deze openingsfeesten. DDR komstig zijn uit Ierse wateren. Ook in België zijn er kweke rijen, maar Richard houdt zich aan zijn leveranciers. Het feit dat ie geen last heeft met slechte waar, ligt ook in de versheid van zijn produkt. Hij is een der grootste afnemers en moet daardoor zijn sgerregos sen nooit lang bewaren. Vooraleer ze echter in het kraampje uit hun huisje worden gestoken, is er wel enig werk voorafgegaan. Vooral de laatste jaren is het waswerk toegenomen. Nadien worden de huisjesdieren ge kuist en uiteindelijk gekookt. Maar zoals in elke kommerce, blijft het grote werk, voldoende klanten te hebben. Richard heeft alles zelf geleerd. Als we vragen of hij ook al een opvol ger opleidt, is zijn antwoord on zeker. Zijn zoon heeft een job, en ten slotte is dit werk ook een gave. Je moet met iedereen kunnen omgaan, je mag nooit kwaad worden. Want inder daad in een kleine kommerce, blijft de klant nog een beetje koning. Hierdoor is Richard natuurlijk ook een van de meest gekende Aalsterse figuren. Over wat zich in en rond het karreken in de loop der jaren reeds heeft afgespeeld, kwa men we eigenlijk niet zoveel aan de weet. Wel vertelde hij ons hoe de Eendrachtspeler Willy, beter als Piasken ge kend, de wielen van onder zijn kar heeft gereden. De man kwam goed beladen met zijn wagen aangereden, het was druilerig weer en toen hij zich even vergistte van pedaal, had ^chard^Tog^Tetde^ii^mopz^ te springen, be wagen schoof onder het kraam en de wielen zijn van toen af verdwenen. Het huidige kraam, is ook niet het aloude, dat tijdens een brand werd vernietigd, de Aals tenaars moesten het toen een maand lang zonder sgerregos sen stellen. SAUSJESDRINKERS Nu, nog 't minste van die sger regossen, maar de 'sausjes- drinkers' zullen het beslist moeilijk gekregen hebben. Er zijn inderdaad heel wat klan ten, die meer om de saus ko men dan om de waar. Deze saus, we mochten het zelf on dervinden, smaakt" zeer goed af en is ideaal als je's wil star ten of daarna huiswaarts keert, en je de biergeur wil verdoeze len LIEVEN MATTHIEU

De Voorpost | 1975 | | pagina 9