ENDRACHT START OP NIEUWE BASIS IR H€R€K OETBAL S.K.AALST WIL MET NIEUWE PLOEG RESULTATEN HALEN O M II Is a.r.duval p.v.b.a V TAPIJTEN De grootste speciaalzaak in omstreken van tapijten tapis-plain 1000 m toonzalen TOONZAAL 1e VERDIEP De Voorpost - 25-7-75 - 7 De meeste klubs die de verwachtingen niet inlosten, die als dusdanig geen te best seizoen hebben gemaakt verklaren op de vooravond van de nieuwe kompetitie dat zij van nul vertrekken, tubula rasa hebben gemaakt over het verleden en met een versterkt moreel en een hoop verse moed aan de maratonkompetitie zullen beginnen. In dit geval verkeert ook Eendracht Aalst waar een en ander is veranderd. Het heeft eerst en vooral met Frans Daeleman een nieuwe afgevaardigde beheerder, die de plaats van voorzitter Louis Bosteels zal innemen. Terloops gezegd de hr. Bosteels blijft als beheerder, maar na zeven [jaar het roer in handen te hebben gehad wilde hij zijn plaats aan een [jongere afstaan. Met Frans Daeleman kon men bezwaarlijk een betere keuze maken. |De nieuwe leider kent vol- jdoende het klappen van de voetbalzweep, heeft vol doende mensenkennis en doorzich om Eendracht (naar een zeker sukses te [Loodsen. Met Etienne Mer- Itens (vroegere voorzitter) Iheeft men nu ook een jnieuwe voorzitter van de eheerraad. De niet ge makkelijke taak om van |Eendracht weer te maken wat het destijds in het Be lgisch voetbal betekende Irust op hun schouders, als- look op deze van de nieuwe trainer Gaston Van der Eist, idie in die hoedanigheid Chris De Smet opvolgtdie ■terloops gezegd ter elfder ure in Izegem onder dak ge- llraakte. Aanwinsten lln tegenstelling met wat vo- ige jaren het geval was liet en nu geen speler met iaam vertrekken. Het kan laarbij zelfs niet ontkend lat men een paar flinke ianwinsten heeft gedaan, et zijn spelers die bij F.C. •enderleeuw, dat in vierde jklasse buitelde, zich meer |dan eens in de kijker .peelde nl. doelman Ver- hulst en spits Bert Mees, die jvorig seizoen nog door kntwerp werd getest. Bei den kunnen dus op enige •eputatie bogen en het was 'ooral op aandringen van [Gaston Van der Eist dat ze 'olgend seizoen in Eend- [rachtshirt zullen lopen, en zijn er zeker van, veel diensten zullen bewijzen, zegt de nieuwe trainer over de aanwinsten: «Bert Mees een specifieke spits, technisch zeer begaafd en iemand die een doelpunt can maken. Mees is pas 22 aar en dus in volle rende ment. Een speler waaraan de supporters nog wel ple- zeir zullen aan beleven. Verhulst is een uitstekend doelman zo tussen de palen als voor de doellijn. Een doelman die beslist feeling ïeeft en die ik als de beste van de derde klasse kataio- jeer». Er was ook de aan werving van de 32 jarige Eddy Van den Eynde die in de herfst van zijn loopbaan laar zijn oude ploeg terug- teert. Van der Eist noemt ïem het brein van de ver dediging; «hij zal zowat als jpruimer fungeren, maar /andaar ook gaan onze te- )enaanvallen op gang ko nen. Van den Eynde heeft alent, doorzicht en met ie der bal doet hij iets goed». Mdus heeft Eendracht zich net een minimum aan kapi- aal drie begaafde spelers (unnen toeeigenen. Drie ipelers die ik nodig had ildus Van der Eist om de rerdediging en de aanval >eter te stofferen. Nu heb ik eder ploegenonderdeel sen speler met veel klasse •n ook de spelers die ik no- lig heb om een goed figuur e slaan. De verdediging zal rooral geschraagd worden loor Johan Dierickx die iteeds maar beter wordt, 'an der Eist en Van den :ynde. In het middenveld •eschikken we insgelijks >ver meerdere bruikbare spelers. In dat ploegonder- leel is Arnolis de organiza- or en de spelmaker. Voeg laarbij dat ook Van Eeck- lout, Ronny Buyle en Dirk )ierickx en Deckers hun nannetje staan, en we kun- len een stevige ruggegraat •pstellen. In de aanval re ten ik dan inzonderheid op Bert Mees, maar ook op Harry De Roos en op Stany De Potter en Ronny Daele man die zeker niet van ta lent gespaard zijn. Ik meen dat ik met een kern van ongeveer achttien spe lers zal kunnen starten en deze schijnen me stuk voor stuk zowat evenwaardig. Daaruit volgt dat de plaat sen in hetfanionelftal zullen duur zijn. Feit is nochtans aldus Van der Eist dat ik die achttien spelers zal nodig hebben, want ik vermoed dat niet alle dertig wedstrij den zullen kunnen doorspe len. Men mag evenwel ver wachten dat de jeugdsektie dit seizoen toch opnieuw een paar jongeren voor de eerste ploeg zal afleveren. Trainers Zoals reeds hoger even aangestipt berust het spor tief beleid van de klub in an dere handen. Gaston Van der Eist die de kern zal trainen wordt bijgestaan door Willy De Vos, ook geen onbekende. Deze zal de B kem voor zijn rekening ne men. Georges De Parmen- tier, vroeger bij F.C. Den derleeuw, Racing Haaltert en Eendracht Nieuwerker- ken krijgt de zorg over de jeugd nl. junioren, scholie ren en kadetten, terwijl Frans Daeleman met Leon Becqué en De Ketelbutter de kadetten en miniemen zullen opleiden. Er wordt gedokterd aan het jeugdbe leid met het doel zoveel mogelijk jongere krachten naar de eerste ploeg te kunnen overhevelen. Het is immers opvallend dat men weinig spelers uit de jeugd- ploegen, die ieder jaar toch de top bereiken, kan recru- teren. En daar wil men dan ook iets aan doen. Kompetitie Het ligt in de bedoeling van de trainer met Eendracht in de komende kompetitie een hoofdrol te kunnen vertol ken.. «Voetballend willen we rezultaten halen» zegt ons Gaston Van der Eist, die een nieuwe geest door de Aalsterse rangen wil laten waaien en de kameraad schap wil bevorderen. We hebben niet de pretentie al dus de nieuwe Eendracht trainer om nu al te vertellen dat we de titel zullen halen. Ik hoop alleen op een ere plaats. Ik maak van Union, net zoals velen, mijn favo riet, maar de kompetitie moet toch eerst gespeeld worden. J.V.H. Het seizoen 1974-1975 is zeker niet lonend geweest voor S.K.Aalst. Het was dan ook zo datde oranje groenen slechts nipt de degradatie konden ontlopen. Alas reden van deze minder goede kompetitie werd inzonderheid gewezen op het feit dat de aangekochte spelers beneden de verwachtingen bleven. De supporters sloegen voor de laatste kompetiematchen de weg naar het speelveld van «de Haring» niet meer in, en men werd nog slechts dooreen handvol getrouwen bijgestaan in de moeilijkste ogenblikken van een bikkel harde kompetitie. Naast deze perikelen hing op dat ogenblik ook reeds het ontslag in de lucht van voorzitter Pierre Van Mosse- velde die gedurende veertien jaar het roer stevig in handen hield en een niet gering aandeel had in de opgang van S.K.Aalst. Men zal zich immers herinneren dat de heer Van Mossevelde het voorzitterschap van Vol harden aanvaarde toen het in de laagste provinciale afdeling speelde en deze klub op een bepaald ogen blik dreigde uiteen te spat ten. Dit ontslag van de voorzitter, ingegeven om gezondheidsredenen, werd dan officieel bevestigd op 2 juni en naast hem gaven 1e ondervoorzitter Roger Smet en beheerder Maurice Van Haut er eveneens de brui aan. Het hoeft dan ook nauwelijks betoogd dat het in die resterende bestuurs leden heeft men zeker niet gewacht om iets te doen, temeer daar de transerperio de voor de deur stond. Er diende daarbij uitgekeken naar een nieuw trainer, naar mensen die het bestuur moesten aanvullen en zeker naar versterking voor de ploeg. Als alles nu de dag ten heeft en zijn geluk elders gaat beproeven. Een speler die een enorme staat van verdiensten kan voorleggen mag men niet tegenhouden. Men heeft dan ook getracht ben. Te Hof stade werd Van Hauwe een verdediger weg gehaald en bij Geraardsber- geh aanvaller Dirk Ver- vecken. Een drietal spelers keren naar de oude stal Ringoir. Afgevaardigden 1e elftal: Ringoir en De Neef, reservenNertens en De Neef, junioren: Van de Taelen en Cherette. Maken insgelijks deel uit van de bestuursploeg: M.Van Hau te, J. Van Oost, L.Stevens, A.Draps, Van Limbergen, J.De Backer, A. Mertens. Als jeugdtrainer werd Ray mond Picquur aangesteld en als fysiek trainer Moort- gat. Er is ook nog het jeugdkomitee dat onder lei een goed figuur te slaan. In het elftal dat hertemperd wordt, is de jeugd troef want de ouderdom van de spelers varieert van tussen 20 en 22 jaar. Wellicht zal het enige ervaring missen, maar dit zal ruimschoots gekompen- seerd worden door vitaliteit, veerkracht en uithoudings vermogen. Daarbij streeft trainer Pol Braeke er naar met goed voetbal ook af doende resultaten te beha len. Voorzitter Muylaert De S.K. Aalst ploeg VOLKSKUNST FESTIVAL Super Motorolie 20 W 50 in 601. vat 29 F - 1SAE 30 aan 22 F -1. HD 30 aan 24 F - I. BTW in. Bij 3 vaten 2 F per I. Mazout vanaf 3.77 F - I. Oude Wetterstraat 37 - Wetteren. Tel. 69.49.15. van vandaag in kannen en kruiken is, is dit in hoofd zaak dank zij de vastbera denheid, de werkkracht en de inzet, gaven die hem trouwens kenmerken, van sekretaris Willy Cherette. S.K.Aalst had een nieuw bestuur dat daarna met een zo goed als nieuwe ploeg voor de dag kwam. Aldus kon men na een vrij korte tijdspanne, en na het harde werk achter de scher men, een vrij batig bilan voorleggen. Men mag nu stellen dat S.K. Aalst in het dode seizoen ontegenspre kelijk een ander uitzicht kreeg. En meer dan waar schijnlijk werd de basis gelegd voor een suksesrije toekomst. Ondanks het feit dat de transferperiode voor de klubdirigenten zeer kort was, heeft men zich nog in de belangstelling gehesen en het potentieel nog kun nen versterken, om aldus opnieuw een vooraanstaan de rol op het hoogste provinciale vlak te kunnen spelen. Anderdeels is het zo dat Wilfried Van Royen, de stoere, maar fijnbesnaarde en sterk dribbelende mid denveldspeler de klub veria deze leemte te kompenseren door te Lede Parrez weg te halen en bij Eendracht Uyttendaele aan de haak te slaan. Eerstgenoemde wis ten we vorig seizoen een paar keer in het fanionelftal van Lede evolueren, maar zijn rijke baltoets en zijn zin voor samenspel bepaald opvielen. Parrez kan de oranje groenen dus veel diensten bewijzen, vooral als middenveldspeler. Heeft men ook de 35-jarige doel man De Coster naar Herder- sem laten vertrekken.-Ro land heeft een nog meer uitgebreid palmares dan Van Royen.-dan kompen- seerde men dit insgelijks door het aanwerven van de 20-jarige Luc Preveniers, doelman van Sparta Bug- genhout, die een nette jongen en een begaafd doelman is. Bij Sparta zijn er trouwens mensen die het heengaan van deze, voor alles klubspeler, betreuren. Er was ook de transfer van Jean-Pierre De Pauw, een 21-jarige die tot het kransje van de beschermende spe lers van Union behoorde en die als dusdanig heel wat in zijn voetbalmars moet heb- terug nl. René Schorreel - vorig seizoen goed voor vijftien doelpunten bij W. Moorsel, Freddy Van den Bogaerde en August de Coster. We mogen dus zonder gevaar voor tegen spraak zeggen dat er in een zeer korte periode wel een en ander is gepresteerd. Beheer en leiding De menselijke basis waarop S.K.Aalst is efen orga nisatie die zoals reeds eerder gezegd in korte tijd en op merkwaardige wijze is gegroeid. De sportmannen die het lot van de klub in handen hebben noemen voorzitter: Eduard Muy laert, 1e ondervoorzitter: Jean Van der Taelen, 2e ondervoorzitter: Clement Lievens, Secretaris: Willy Cherette, schatbewaarder: Gaston Desmaele, materieel verantwoordelijke Bob Rin goir, klubhuis: Willy De Neef, personeelschef: De- nies Boel, public relations: Jozef Vermoesen, sportief beleid: trainer Pol Braeke, algemeen toezicht: Jo Ver stegen, selectiekomitee Pol Braeke bijgestaan door G. Desmaele, D.Boll en Bob ding staat van Willy Van Mossevelde en een vrien denkring die door een werk- krachtige Jan De Backer in goede banen werd geleid S.K. wordt ook gesteund door een supportersklub «De Volharder» die heel wat aanhangers in haar rangen telt. Wat brengt de kompetitie Alles laat vermoeden dat het eens te meer een harde kompetitie wordt, en S.K. Aalst is wel gewapend om insgelijks blijk van een gematigd optimisme. Hij is er van overtuigd dat er voldoende talent en poten tieel aanwezig is om zich in de eerste helft van de klassering te hijsen. Al met al wordt het voor S.K. Aalst een seizoen van vitaal be lang. Men hoopt zoals in het verleden reeds het geval was op de aanmoediging en de steun van talrijke aanhan gers. J.V.H. Wij bouwen villa's en landhuizen met „Danilith" systeembouw n.v. Heylen ook op uw gronden. Sleutel op de deur - 100 werkdagen na bouwtoelating. Vraag vrijblijvend inlichtingen - Krediet en overname van eigendom Schuttershofstraat 5 ANTWERPEN Tel. 32.93.55 - 32.93.88 Groothandelsprijzen ook in uw bereik Ingevroren nooit verloren! ook leverbaar bakmodellen 150 I - 200 I 250 I - 350 I en verticaal 80 I - 110 I 260 I - 320I 4401 Diepvriezen OCEAN type 380 I. grote inhoud de kleinste prijs 7.995 F 18% BTW Verkoopcenter Dorp 11 DE MEEST VOORDELIGE AANKOOPFORMULE Openingsuren: weekdagen van 9 tot 12 u. en van 13 tot 20 u. zondagen van 9 tot 12 u. en van 13 tot 17 u Sluitingsdag: de maandag Handelaars worden verzocht faktuur te vragen en hun B T W op te geven Molenstraat 28A, Aalst TEL. 053-70.19.03 Open van 9 uur tot 20 uur zondag gesloten.

De Voorpost | 1975 | | pagina 7