VOETBAL ATLETIEK WIELRENNEN BASKET 14 - 1-8-75 - De Voorpost R*0.s lit OKAPI AALST TESTTE AMERIKAAN Okapi heeft naast Katherman zijn tweede Amerikaan. Hij noemt Bacon en is 2,08 m lang. Deze negerbasketter die blijk geeft van een uitstekende fisische konditie is een centerspeler die tijdens de testen waaraan hij een paar dagen geleden onderworpen wérd beslist is meegevallen. Alles laat voorzien dat Bacon volgend seizoen met Okapi zal spelen Trainer coach fvens had immers nood aan een centerspeler en heeft met Bacon wellicht de geschikte man. Bacon tekende trouwens al ©en kontrakt voor de Aalsterse klub zodat die transaktie spoedig in orde zal zijn. J.V.H. K.A.V. DENDERMONDE OOG VOOR BEKERPROGRAMMA Bij de Dendermondse derde nationaler ligt de vakantie periode reeds achter de rug. Dinsdag 22 juli werd onder de leiding van de nieuwe oefenmeester Teugels van wal gestoken met de oefeningen ter voorbereiding van het nieuw voetbalseizoen en de snel naderende bekerkompe titie. Heel wat nieuwe (gezichten en ook de eerste kennis making met trainer Teugels. Het is duidelijk dat de Dendermondse dirigenten hun zin op de bekerkompetitie hebben gezet waarin K.A.V.D. op 24 augustus voor het eerst moet aantreden tegen Mol of Rijkevorsel. Het feit dat de winnaar van deze wedstrijd rechtstreeks tegenover Turnhout wordt geplaatst, en K.A.V.D. in geval van winst ook deze wedstrijd voor eigen volk mag betwisten, zou een eerste kasnummer betekenen. Ter voorbereiding werd een prima oefenprogramma in mekaar gestoken. Op 3 augustus reist paars-blauw naar Aalterop 10 augustus is de Denderploeg te gast te Geel en op 15 augustus te Grimbergen. Op 17 augustus wordt de nieuwe grasmat ingehuldigd en ter dezer gele genheid komt SK Sint-Niklaas op bezoek. V.C. RACING LEBBEKE INAKTIEF De bom is gebarsten in het voetbalminnend Lebbeke. Voetbaiklubs en ploegen rezen de jongste jaren uit de grond als paddestoelen en bij de aanvang van de kompetitie 75-76 moet een ploeg aangesloten bij de KBVB met zeer veel spijt mededelen dat er geen geschikt terrein wordt gevonden. De moeilijkheden bij Racing Lebbeke begonnen toen het gemeentebestuur het plein aan de Waegeweg onteigende om de straat te maken in het BPA Stationswijk. De belofte werd gedaan zo vlug mogelijk een geschikt terrein te bezorgen maar jaren later staat men nog even f/er. De jongens van Louis Pissens vonden duidelijk onderdak bij FC Baasrode waar men mocht spelen op het terrein in de Rosstraat, maar de overeenkomst liep spaak. Gezien de aanleg van de buitenterreinen in het sport- kompleks nog niet van start ging en men bij een even tueel begin toch niet meer kan klaarkomen bij het begin van de kompetitie diende RC Lebbeke inaktief te gaan. Het werd de zoveelste genadeslag van een sportvereniging te Lebbeke. Er zijn toch terreinen in overvloed werd medegedeeld maar de mensen die dit opwerpen vergaten dat de KBVB niet duid dat caféploegen of andere verenigingen gebruik maken van hetzelfde terrein als een ploeg aangesloien bij de KBVB. Al het gepraat, het gezoek en de inspanningen werden niet beloond. RC Lebbeke staat op straat. Vele beloften werden gedaan maar de voetballiefhebbers liet men in de 'kou staan. (vds) S. K. LEBBEKE BEKERT S.K. Lebbeke neemt d'rt jaar deel aan de beker van België en de beker der Denderstreek. Na de oefenpartij tegen Merohiem waar werd verloren tegen een uitstekende thuisploeg met 3-2 cijfers en waar Marc Van der Jeugh't zowel in aanval als in defensie werd geprobeerd, speelt men nog tegen Jong Lede op donderdag 31.7 om op zondag 3 augustus de eerste bekerwedstrijd aan te vangen voor de beker van België. Lebbeke hoopt tegen Beringen te spelen. De ploeg zal definitief samengesteld worden na de oefenwedstrijd op Jong Lede. Zullen waarschijnlijk van de partij zijn Verhavert, Verstrepen, Marc Van der Jeught, Piessens, Verhulst, Vermeiren, Leo en Ludo Pissens, Hugo en Theo De Schrijver, Kindermans De Feyter en De Waegeneer. Kindermans kwam terug van Mechelen terwijl De Waegeneer eerstejaars-junior wordt. Vanaf volgende week worden de oefeningen gehouden op het A-terrein. (vds) JEUGDVERBOND VOETBAL TE DENDERMONDE Reeds geruime tijd liepen op het Keur te Dendermonde enkele mensen met de idee rond iets te doen voor de jeugd, die niet bij een officiële voetbalklub aangesloten was. Enerzijds omdat ze zich niet geroepen achten om in dergelijke kringen aan te treden en anderzijds omdat hun voetballiefhebberij zich beperkte tot een lokaal tegen de bal stampen na schooltijd. Om deze jongeren toch een kans 18 spelers aansluiten. Iets nieuws te geven aan voetbal te doen dat wel wordt ingebracht is de werd besloten over te gaan tot tijdelijke uitsluiting van een spe- de oprichting van een verbond, ler in één bepaalde wedstrijd, naast jeugd uit Dertdermonde ook zoals bij ijshocky en handbal, deze van Lebbeke en Baasrode Wel een goede manier om een zou verenigingen. De oestaande jeugdspeler te laten aanvoelen liefhebbersvoetbalploegen werden dat voetbaf een sport is en men hier over gepolst en een zestal zich in alle omstandigheden spor. toonden zich bereid aan jeugd- tief hoort te gedragen werking te doen nl. RKJ Donk- Zoals reeds hoger vermeld start straat Dendermonde, SK. Broek- deze eerste kompetitie eirtde sep- kant Baasrode, FC. Moerstraat. tember De club. en dan hoofd- Atletico Lebbeke, SV Heizijde en zakelijk de liefheboersclub of natuurlijk de initiatiefnemers van jeugdvernigingen die zich voor FC Tripoli met ^0ns Kindermans hun jeugd op voetbalgebied willen a's bezieler. inzetten krijgen nog gelegenheid Het kwam vrij snel tot een ak- tot 1 september om zich in te koord en eind september zal met schrijven. Ze kunnen zulks doen de eerste jeügdkompetitie wor- bij de h. Alfons Kindermans. Ca- den gestart. Ondertussen werd fé Tripoli - Mechelsestwg. Tel een beheercomité opgericht waar- 21 64.51 van Paul Van Herk voorzitter Jeugdwerk dat federale clubs kan werd, Fons Kindermans. wordt se- ten goede komen, kretaris, terwijl de hh. Roger |n verband met dit nieuw opge- Claeys en De Cock van Broek- richt jeugdverbond voetbal had kant, Prosper Bal en Marcel Ver- den we een praatje met Fons strepen van RKJ Donkstraat. Pier- Kindermans. sekretaris en ani- re Pieters en Alfons Van de Per- mator van het verbond Volgens re van Heizijde, Petrus De Rid- d„ h. Kindermans kan deze kom- der en Frans De Wolf van Atle- petitie voor vele jongeren een tico, Franpols en Oscar Meers- wipplank zijn naar het federaal man van FC. Moerstraat als Ie- voetdal. De kompetitie beperkt den deel uit maken van het or- 2jCb immers tot knapen Wan- ganisatie komité. neer moest blijken dat ze °°k 'n Statuten en reglementen federaal verband als voetballer Sekrearis Fons KinHermans zorg- njet zodden misstaan, zullen ze de in enkele weken tijd dat er jn deze zin zelfs aangemoedigd de nodige statuten uit de bus worden. Samenvattendde aktie kwamen, die grotendeels aanleu- die door dit jeugdverbond wordt nen bij de KBVB. en waarin het gevoerd kan alleen maar de voet- duidelijk wordt gesteld dat deze balsoort bevorderen en In be- kompetitie in alle ernst is opge- .paalde mate opvangen waar ge vat. Ze staat open voor de kna- vestigde clubs te kort schieten psn d w.z tot de leeftijd van 15 ni b|j he{ 0pvangen van jaar en elke club mag per ploeg jeugd In het provinciaal kriterium voor miniemen dat in het Putbosstadion te Vlierzele werd georganizeerd hebben oe Aalsterse miniemen voor een paar zeer degelijke presta ties gezorgd. Erwin Van Nieuwenhove werd laureaat in het 'kogelstoten met een worp van 9,22 m. Ook won hij een reeks over 300 m in 45". Dirk (De Bruyn was in dezelfde reeks derde in '51'"1 deze laatste sprong ins gelijks 1,10 m hoog, Bart De Saedeleer liet de beste tijd over de 80 m optekenen (11 "2). Stefaan Van der Stichelen won zijn reeks 80 meter horden in 15"7. Dit betekende meteen een nieuw klu'brekord. Hij werd vierde in het verspringen met 4,56 m. Jan De Vree was tweede in de 800 m in de zeer mooie tijd van 2'22"6. De aflos- singsploeg won 'in een tijd van 44"2. J.V.H. AALSTERSE ATLETEN D. ROELANDT en G. BOVE op het schavotje De enige Aalsterse atleet die deelnam aan de nationale kampioenschappen seniores tweede kategorie deed het zeker niet slecht. Nadat Danny Roelandt in de 100 m vlak op een vrij betwistbare wijze slechts derde werd geklas seerd mocht hij dar>k zij een betere tijd (11 "18) toch deelnemen aan de finale waarin hij dan zesde werd in 11 "26. In de 200 m won hij echter op een vlotte wijze in zijn reeks (22"49). .In de finale werd hij door de jury aanvankelijk tweede geklasseerd maar diende later z*jn schifdje terug te geven, en werd op 1/100 sec. (electro- nische opname) naar de derde plaats verwezen. Zijn tijd 22"24 kan men gewoon uitstekend noemen. Junior Gilbert Bové was er over verwonderd dat in het kogelstoten de tegenstand niet sterker was. Met zijn eerste worp 11,47 m werd hij derde en verwierf dus ook een medalje. Junior Aelbrecht die de week tevoren op de training meer dan 60 meter wierp had nu echter pech. Hij Kreeg twee nul worpen en een dterde keer wierp hij slechts om de speer te doen steken. Hij werd aldus slechts negende en geen finaleplaats voor hem. In de 800 m werden L. Cornelis (2'01"4) en Eric De Vree (2'01"5) geschift en in de 400 rrteter reeks werd Hans Backaert vijfde in 52"28. J.V.H. LOOPWEDSTRIJD TE LEBBEKE Op zondag 3 augustus houd men vanaf 14 uur loopwed strijden te Lebbeke. Men loopt voor de 5de grote prijs Frans Van Der Steen. De inschrijvingen kunnen gebeuren vanaf 13 uur in de zaal van de carrosserie Raymond Van Biesen, Lange Molenstraat 75. Het programma voorziet voor de dames geboren in 1955 en vroeger 200 m, 1956-57 de 1500 m, H958-59 de 1000 meters. De dames geboren in 60-61 lopen de 600 m ter wijl de 400 m is voorzien voor hen die geboren zijn in 62-63 en de 200 m voorbehouden is voor hen die geboren zijn in 64-65. Bij de heren voorziet men de 6000 m, 4000 m, 2500 m, 1500 m, 800 m en 500 meter. v Deze wedstrijden zijn voorbehouden aan atleten van A.C. Lebbeke en niet aangeslotenen. De wedstrijden wor den gelopen in de omgeving van het Hoeksken. Deze wedstrijd gaat door met medewerking van A.C. Lebbeke, het 'kermiskomitee „Vroljik en Vrij 't Hoeksken", De Voorpost en het Gouden Blad. Men verwacht een massa volk. (vds) BIJ AC BAASRODE LEO HERMANS EERSTE BAASROODSE SENIOR OP BELGISCHE KAMPIOENSCHAPPEN Er werden de laatste weken weer enkele goede prestaties ge noteerd bij AC Baasrode, vooral dan van de damesatleten. Op 5 juli liet Monique Van De Voorde, te Boom, een, voor een eerste-jaars kadette, zeer goede tijd afdrukken op 800 m. Ze liep praktisch van meet af aan aan de leiding en in de rechte lijn had ze nog voldoende reserves om alle aanvallen af te slaan en te winnen in 2'26"0. Op 13 juli zorgde Ingrid Bau- wens voor een prachtig resul taat te Ronse. Ingrid startte in dezelfde reeks van Sonia De Smet (Oudenaarde), kampioene van België 800 m. Gewoonlijk is deze atlete niet te houden, maar ditmaal ondervond ze heel wat tegenstand van In grid, meer dan haar lief was, zodat ze pas zeker was van de overwinning op de meet, gewoonlijk is ze dat al van bij het begin van de wedstrijd. Voor Ingrid werd het een 2e plaats in 2"20"1. Met deze tijd heeft Ingrid een grote kans om op 8, 9 en 10 augustus deel te nemen aan de Bel gische kampioenschappen al ler categoriën, en dat zou dan nog beter zijn dan wat de in de titel vermelde atleet pres teerde. Voor de leek even ter verduidelijking om als jongere voor deze kampioenschappen geselecteerd te worden, moet men een prestatie behaald hebben, beter dan deze van sommige seniors. Op 18 juli, te Aalst, was het dan de beurt aan Godelieve Bauwens om een opmerkelijke prestatie te behalen. Van bij de start was het duidelijk dat er goede tij den zouden worden gelopen, want er werd nogal snel ver trokken. In al dat geweld bleef Godelieve goed overeind en legde beslag op de 3e plaats in 2'25"5, eveneens over 800 m. Deze drie meisjes mogen nu al zeker zijn van aan de Belgische kampioenschappen hunner ca tegorie te kunnen deelnemen. Zondag 20 juli hadden de Bel gische kampioenschappen jun en seniors 2e categorie plaats, in het Heyzelstadion. Nog nooit is er in het 11 jaar lange be staan van AC Baasrode een senior in gelukt zich te plaat sen voor de kampioenschap pen van 2e cat., laat staan voor deze van alle categoriën. Wel werden er enkele jonge ren in het verleden goed be vonden om deel te nemen nl. Roger De Vogel (300 m. jun.), Ingrid Bauwens en Patricia Fa- maey (beiden 800 m. kadetten) twee jaar geleden vorig jaar: Ingrid Bauwens (1500 m. scho lieren), Godelieve Bauwens (800 m. kadetten). Marc Van De Voorde (1500 m. kadetten) en Robert Veyt (800 m. kadet ten). Dit jaar had een senior dan toch een prestatie be haald die hem toeliet deel te nemen aan de kampioenschap pen seniors 2e cat. nl.Leo Hermans, op de 3000 m. steeple. Hij had weliswaar de slechtste tijd van de 19 deel nemers, zodat het wellicht de laatste plaats zou zijn. Hij werd echter onverhoopt 15e in 9'51"0, waarmee hij zijn ei gen clubrecord met ruim 12" verbeterd. Wie wordt de vol gende Baasroodse senior op de Belgische kampioenschap pen AC BERLARE Woensdag 16 juli had het pro vinciaal kampioenschap 10.000 m. plaats. René Poppe ging zijn kansen verdedigen en eindig de als zevende, wat een knap resultaat is. Op de herenmee ting van 17 juli te Vlierzele no teerden we verschillende knap pe prestaties van onze jon gens. Patrick Van Acoleyen startte in de 2de reeks 1500 m kadetten. Op honderd meter voor de meet lag hij nog 10 m» achter op de eerste, doch hij verraste iedereen en na een mooie eindsprint werd hij overwinnaar met een tiende voor de tweede. Patrick fi nishte in de tijd van 4.46.3. Een vijfde plaats werd het voor junior Eric Van de Wiele in de tweede reeks 1500 m. van zijn categorie. Hij liet 'n tijd afdrukken van 4.39.0. Dit is een verbetering van zijn persoonlijk rekord met 16 sec. Kadet Filip Lowie, slechts se dert enkele dagen aangeslo ten, startte in de 2de reeks van de 100 m. Zonder spikes kwam hij reeds tot een tijd van 13.0. Mits de nodige trai ning kan er nog een flink sfuk af. Scholier Van Vossel Luc nam deel aan het speerwerpen en de 400 m. Hij wierp de speer 23.08 m. ver, zijn 400 m haspelde hij af in een tijd van 61.9. Vrijdag betwistte Luc Van Vossel een 1500 m. te Aalst. Hij eindigde 6de in een tijd van 4.30 2 Zondag 20 juli werd junior Van Malderen Luc opgeroepen om de Belgische kampioenschap pen te betwisten. Hij werd mooi vijfde in het polsstok- springen met een sprong van 3,70 m. Dit is zijn persoonlijk record. AALSTERSE MINIEMEN PRESTEERDEN GOED TE VLIERZELE Arnold Oe Muynck won te Schellebelle de trofee Dr. Galmart. Op de nationale feest dag had er een meeting plaats te Grembergen. Junior Eric Van de Wiele liep er een van zijn laatste wedstrijden voor hij het Soldatenplunje aantrekt. Hij finishte als vijfde op de 800 m. in een tijd van 2.09.7. Luc Van Vossel trok er de spikes aan voor een 1500 m. Hij ein digde mooi derde in een tijd van 4.27.3, dit is tevens zijn persoonlijk rekord. Senior Re né Poppe behaalde een mooie derde plaats in de 300 m. Hij kwam aan na 9.16.6. Een mooie plaats noteerden we voor Luc Van Vossel op de Provinciale kampioenschap pen 2000 m. steeple, die zon dag 27 juli werden betwist te Zottegem. Na de eerste ron de slechts in 10de positie doorgekomen, begon hij aan 'n flinke remonte en hij kwam aan als vierde, doch slechts in een matige tijd van 6.51.0. André Van den Steen, winnaar bij de juniores te Herzele. Nieuwelingen te LebbekeDirk Galle wint de eind spurt. Het bestuur van de Bosveldvrienden, de klub die te Lebbeke een tweedaagse voor nieuwelingen organi- zeerde. (O zijn liet naar liet staal Zate tege als

De Voorpost | 1975 | | pagina 14