U VINDT LEVENSVERZEKERINGEN EEN DURE ZAAK? 1 - Als dit blad verschijnt hebt u, zo U het Pikfeest niet hebt bijge woond, nog steeds gelegen heid deel te nemen aan de «Tiendaagse van de Landelijk heid» tot en met a.s. zondag 3 augustus. Elke dag is er een geleide wandeling doorheen de oogst- velden en bosgebieden met vertrek aan de hoeve te 15 uur. Verder is er mogelijkheid tot rondritten in de Falluintjes met paardenkoetsen aan een civiele prijs en ook kan u genie ten van plaatselijke gastrono mie in dorpsherbergen. Te Meldert kan u ajuinsoep. hete worst en bruin brood eten elke dag in het Parochiecen trum, te Moorsel in Café De Cuyper, Stationsplein, kop met boerenbrood, te Herdersem in Café St.-Antonius bij de kerk boerenwormkruidkoeken en verder zijn er de lokale restau rants te Meldert aan de Vijver «De Mooie Molen» en te Baar- degem «Gasthof Vonck» aan de kerk waar u kip uit 't vuistje kan smullen. FAUBOURG-JAARMARKT Na de Pikfeesten volgt dan einde augustus en begin sep tember het jaarlijks feest te Baardegem met Tentoonstel ling, «Pottenbal» en «Fau bourg-Jaarmarkt». deze laat ste op dinsdag 2 september zoals de zoon van de Baar- degemse Eddy Merck, Etienne in mooie broodvormen aan kondigde bij de ingang van Hof ter Linde. PIKFEEST 1976 De zevende uitgave van de Pikfeesten. naar we hopen steeds crescendo gaande, gaat door te Moorsel. Van nu af geven we U reeds rendez-vous voor deze bi) uitstek landelijke aktiviteiten. L.H. In het kader van de tiendaagse van de landelijkheid, smullen in het Meldertse parochiehuis (jm) Hoeft helemaal niet, dank zij een spectaculaire nieuwe formule!!! Oordeel zelf: Voor een 30-jarige. Kapitaal bij overlijden: 800.000 F (dubbele uitkering bij ongeval) en leven op 65 jaar: 1.311.000 F Vroeger 19.280 F - Nu 10.896 F taks taks Beginpremie Per jaar Vraag nu nog. volledig vrijblijvend een gratis ontwerp aan specialist: N.V. KANTOOR RAVYTS Dendermondesteenweg 53 Aalst Tel. 053-21.63 64 Wij komen aan huis. De Voorpost - 1-8-75 - 3 IN DE FALLUINTJES. Jonge Vogels», allen leden van het gezin Wauters. Het zang koorvan de Kulturele Kring van Meldert bracht op het podium voor een stil en aandachtig pu bliek een zestal aangepaste liederen en mocht zich beide dagen in een opmerkelijk suk- ses verheugen en last but not least kwam de Harmonie «Concordia et Docilitas» van Herdersem met haar keuria majorettenkorps een korte maar fel gesmaakte show ge ven. 's Zondags was er dan nog het défilé van muziekmaatschap pijen van Meldert, Moorsel en Baardegem zelf die op een na burige kiosk, in de schaduw van de kerk, kpncerteerden. FALLUINTJESGERECHTEN Groenkoeken vanop de ka chel, hete boerenworst met bruin brood, vla en vooral ovenkoeken gebakken in een daartoe speciaal heropgemet- ste oven gingen vlotter van de hand dan men ze kon berei den, dit alles begoten met platte geuze en talrijke andere soorten vocht. Dat er gesmuld is zal iedere bezoeker wel aan den lijve hebben ondervonden en dat er op die zwoele zomeravonden De tocht naar 't veld (jm) Honger en dorst werd er afgelopen weekeinde op het Hof ter Linde nooit geleden (jm) nogal diep in de pint werd ge keken is niet te verwonderen. VLEGELDANS Een der meest typische aktivi teiten op het Pikfeest, om niet te spreken van iets uniek, is wel de «vlegeldans». Achtereen volgens kwamen de ploegen van Baardegem, Herdersem, Meldert en Moorsel op het grote podium om er, op lustige deuntjes van de Boerekapel, te Pikkers, stuikers en arenlezers van Baardegem (jm) vlegelen in verschillende ma ten met als bekroning de «op en af» door de Meldertse ploeg, zijnde te beginnen van de éénslag, naar de tweeslag en zo via de driekwartmaat naar de vierslag om dan zo te rug te keren via driekwart maat naar marstempo en te eindigen met de éénslag. Fel gewaardeerd werden de inspanningen van de verschil- Op het podium op de Hoeve ter Linde waren de kinderen aan de macht, tenminste als de vlegeldans er niet roffelde (jm) Burgemeesters en schepenen van de Falluintjesgemeenten waagden even een vlegeldansje (jm) lende teams waarbij het ene team het al wat beter deed dan het andere. Dat bij dat dorsen ook dansen te pas kwam hoeft niet gezegd. Wel werd als voorwaarde gesteld om op het podium te komen dat men min stens de rode zakdoek met de witte bolletjes droeg. Met een greintje goede wil kon men zich op sommige momen ten geen meer Breugheliaans tafereel voorstellen! TIENDAAGSE Iedereen bediend? (jm) Op het veld viel er heel wat te beleven, genoeg om toe te ktyken (jm) Wagen en veldploeg van Herdersem meto.a. burgemeester Muylaert en schepen Albert Stockman (jm) Heel dicht naderde deze luchtballon, met warme lucht, de Baardegemse kerktoren maandagavond, (jm)

De Voorpost | 1975 | | pagina 3