STUDENTIKOZE VIERZUSTERSTEDEN Basketbalseizoen staat voor de deur Kangoeroes Aalst met ambities! j mm r»mf t ogg VOLLEY Tornooien in onze streek ENGELS BEZOEK IN ONZE STREEK VOETBAL Veel nieuwe gezichten bij Wilskracht Hofstade S.B. STYLOR WIL GEEN MEEL0PERTJE WORDEN 'Wieze II 15 In het basketbaltussenseizoen waren er zoals in de meeste an dere disciplines hier en daar wel nieuwsjes te rapen. Bij de meeste verenigingen steeg de transfertkoorts niet te hoog en de tering werd meestal naar de nering gezet, al kwamen er dan toch weer enkelen op de voorgrond en misschien bij de vooruit- strevenden op dat gebied mag Vlinders Buggenhout wel genoemd worden, dat zich niet onbetuigd liet. Maar de sensationeelste zaken vielen er op het administratief front te rapen. The Tower Aalst nam het stamnummer over van het uit Vierde Nationale ge zakte Racing Merelbeke (Denderleeuw) en vat post in de eerste provinciale reeks. Frank Veldeman, ex-kampioen van België studenten, wint de Dendermondse Vierzustersteden a li n Burgemeester Cool knipt op Vierzustersteden. Grote Markt te Dendermonde het lint door voor de studentikoze (C) Het vrijgekomen Towernummer verhuist naar Grembergen Onder Ons zodai de mannen van voorzitter Van Keer vol gend jaar toch in tweede pro vinciaal uitkomen. Cabrita Ze- Ie. als best gerangschikte na de reeks kampioenen in 2e provinciaal profiteerde van een bijkomend promotieplaats en zal binnen enkele weken op nieuw in de hoogste provinci ale reeks spelen. 1e POVINCIALERS Vorig seizoen hadden we geen enkele vertegenwoordiger in die reeks maar in het seizoen 1975-1976 teLt de Voorpost streek drie eerste provincia- lers. Panters Baasrode, dat aan zijn laagkonjunktuurperio- de is. buitelde in- een mini mum van tijd van .Drde afde ling naar Eerste provinciaal. De ploeg van voorzitter Ge- rad CoMaent bleef op de trans- fertmankt uiterst kalm en het nam als versterking alleen An dre De Beule van Cabrita Zele definitief over en voor de rest zullen ze het moeten rooien met de kern en hopelijk kun nen ze dubbele meter Noël Colpin, die liever naar zijn woonplaats Zele was overge stapt bewegen om toch voor Panters te spelen, want zon der lengte valt er in 1e pro vinciaal ook niet veel te ra- ,pen, alhoewel Baasrode in de routine een winstkegel heeft. De tweede hoogste provincia- ler is de The Tower Aalst. De Aalsfenaars beschikten reeds op een voortreffelijke kern maar om de stamnummer over name niet nutteloos te maken, zocht en vond men versterking in spelers als Gerrit De Mol van Vlierzele, Walter Van Cromphout van Okapi en Dirk Elias van Osiris. Met deze uit breiding van hun spelerspoten- tieel moeten ze bekwaam zijn om in eerste provinciale ook in de middengroep te belan den. Cabrita Zele is dan ein delijk terug naar 1e provinciaal teruggekeerd. De Zeienaars die reeds een drietal jaren achter het net vissen, namen V.K. AALST (23/8) geen inlichtingen KANGOEROES AALST (24/8) terreinen 3 (Kon. Atheneum Graanmarkt; Aalst aanvang 10 uurploegen Springbokken Zele Kuklos Aalst. Vok. Appelterre. Patroklub Thuillies. US Bourval, Agasse Gembloux, Vovoc Vosselare, A. Baasrode, K. Aastpun tentoekenning 2-0 3 p. 1-1 2 p. voor de ploeg met de winnende setpunten en 1 p. voor de andere. KUKLOS AALST (31/8) terreinen Sporthall, Rozendreefaan vang 9 uurploegen Belvoc Belsele. VK Aalst. SSJ Hemelveer- degem. Kangoeroes Aalst. L'Ancienne de St.-Gilles, Leeuwerik Lede, Pardaf Kruubeke. Atom Denderhoutem. Kuklos Aalstpun tentoekenning één set per punt naar twee winnende sets. JUVENES ZELE (31/8) Heren Nationale en 1ste prov. terreinen 2 (Sporthall De Zeven Zele) Verder werd hierover nog niets meegedeeld. JUVENES ZELE (20/9) Heren 2e, 3e en 4e prov. aanvang 14 u. JUVENES ZELE (21/9) Jeugdtornooi aanvang 10 uur. Klubs die tornooien en/of oefenwedstrijden geprogrammeerd wen sen te zien kunnen dit eevoüdigweg door een telefoontje naar 052/21.21.69 of 21.33.27. (gdp) Men wil te Aalst weer een gooi naar de promotie doen. Daarvoor heeft het Kangoeroesbestuur nochtans geen ophefbaarmakende dingen op de transfertmarkt gedaan. Het ging wel naar Gent op zoek naar een trainer-coach en vond die in de persoon van Roger Van Hecke, een man die de knepen van het vak leerde bij derde nationaler ST St.-Amandsberg. Wel heeft het een oefenschema uitgedokterd dat niet van de poes is het start trouwens op 16 en 17 oogst in het Internationaal Tornooi van Den Haan a/Zee en gaat verder op 23 en 24/8 met de tornooien van VK Aalst en Kangoeroes Aalst. Van 16 tot 22 oogst toert VC Liverpool in onze contreien... een door propagandaverantwoordelijke Jos Calis samen gesteld pakket oefenwedstrijden meesleurend. Wie deze eilandjongens eens aan het werk wil zien kan terecht op zaterdag 16/8 Avanti Lebbeke - Liverpool (20 u. Sporthall Lebbeke, Albert I straat). Als voorwed strijd spelen de kadetten van Av. Lebbeke en Juvenes Zele om 18 uur. dinsdag 19/8Adec Baasrode - Liverpool (20 u. Sporthall Adec Baasrode) woensdag 20/8 Gilvoc Dendermonde Liverpool (19.30 u. Bastion, Dendermonde); donderdag 21/8 Wichelen Liverpool (19 uur) vrijdag 22/8 Zeven Zele Liverpool (20 u. Sporthall Zeven. Zele). (gdp) de extra kans gretig te baat. Het duo Verneirt - Verbrug- gen had het in de transfert- periode bijzonder druk, maar als gepromoveerde was het niet om spelers aan te trek ken, maar verschillende klubs toonden belangstelling voor Ca brita effektieven. Vier spelers van de kern van tien vertrok ken. Afwerker Georges Van Miegroet gaat definitief Hema- co Dendermonde versterken. André De Beule is definitief naar konkurrent Baasrode en Francis Cuypers werd voor een jaar overgedaan aan Grember gen terwijl Mare Vermeulen definitief naar Vlinders Bug genhout werd getransfereerd. Cabrita zou het dan in eerste instantie moeten hebben van de beloften uit de scholieren- ploeg die doordrong tot de halve finales van het belgisch scholierenkampioenschap, maar in extremis 'konden ze beslag leggen op de topscorer van de Antwerpse 1e provincialereeks Peter Hollants van Don Bosco en deze typisohe afwerker moet zéker bekwaam zijn om het coach Van de Vijver ge makkelijker te maken om Ca brita doorheen het moeilijke eerste jaar te 'loodsen. De eerste provinciale reeks is als volgt samengesteld Euro man Mere, Eeklose, De Een hoorn Bazel. Wasocub Waas munster, Silaba Zelzate. Nino- ve, Juventus Zottegem, Sgolba Aalter, Vlierzele, The Tower Aalst, Panters Baasrode en Ca brita Zele. TWEEDE PROVINCIALE. In tweede provinciale A ne men Hemaco Dendermonde en Grembergen de plaats in van de gezakten BBC Dendermon de en Bavo Geywa Moerzeke. Hemaco Dendermonde moet bekwaam zijn om ook in die reeks een hoofdrol te vertol ken. Alhoewel de jeugd bij Hemaco nog altijd primeert, zijn het allemaal jongens die stuk voor stuk de basketbal- techniek onder de knie heb ben. Misschien wel en goede zet van het duo Huys - Ver smessen om Georges Van Mie- groet van Cabrita aan te wer ven. Zijn ondervinding, routine en trefkracht zullen dikwijls aan bod komen. Grembergen Onder Ons, dat zich de in spanning getroostte om langs administratieve weg een reeks op te klimmen, beschikt over genoeg spelers om tot een goede tweede provincialer uit te groeien. Voor -trainer Jozef Piron zal het grootste pro bleem liggen om zijn spelers voldoende te motiverenDe in breng van nieuwkomer Franpis Cuypers. moet een stimulans zijn, waaraan de rest zich kan optrekken. Kangoeroes Hamme a!s derde in de rij, moet nor meliter verzwakt aan de strijd beginnen. De jongste jaren schijnt de fut enigszins uit te zijn bij de Wuitens. Vorig jaar moesten de jongens van kapi tein Jozef Waterschoot zich beperken tot een tweedeplan rol en men liet nu nog Gilbert Windey naar Waasmunster Roland Pieters naar Bazel ver trekken. Komt bij de mannen van sekretaris Henry Van Cauwer.berghe de verrassing uit een onverwachte hoek of wordt het een overgangsjaar zonder grote illusies In tweede provinciaal A spe len de volgende ploegen Laarne, St. Niklase, Lokeren, Mariakerke, Were Di St. Ni klaas, Reinaert, Batavo, Ek- saarde, Hoger Op Gent, Kan goeroes Hamme, Grembergen en Hemaco Dendermonde. DERDE PROVINCIALE. In derde provinciaal A zijn de streekploegen sterk vertegen woordigd. De helft van de reeks zijn ploegen waar ons weekblad verschijnt BBC Dendermonde en Bavo Moerzeke, die het in tweede niet konden waarmaken moe ten in die reeks een toonaan gevende rol kunnen vervullen. Het zijn twee klubs die het de laatste jaren met hetzelfde ef- fektief doen en die in letter lijke zin wel de klubs zijn met de sterkste amateuristische in slag en daarvoor hen de laag ste provinciale reeks wel best geschikt om basketbal te be oefenen. In het zelfde geval is ook Old Fellows Hamme, dat ieder een paar spelers var. Kangoeroes overneemt en dit jaar zijn dat de gebroeders Karei en Paul Van Pottel- berghe, Gaston De Backer en André Van de Velde komt er ook nog een jaartje bijdoen. Het zijn de typische outsiders. Blauwwit Zele. Haaltert en Erembodegem zijn een trio dat ieder seizoen meer vaste grond onder de voet krijgt in de 'basketbalkompetitie en van af 'komend seizoen zulten ze zeker niet meer kunnen gere kend worden onder de ge makkelijke hapjes, maar zullen meer en meer van zich doen spreken en inzonder in hun thuiswedstrijden kunnen ze „grote" koppen doen vallen. De laatste streekploeg Vlin ders Buggenhout, zouden we durven bestempelen als titel kandidaat nummer één. Secre taris Drieghe en zijn aktief be stuur zijn in het tussenseizoen niet bij de pakken blijven zit ten en hebben getracht hun team voldoende te wapenen om de zwakke periodes die ze de voorgaande seizoenen steeds kende, nu te kunnen opvangen en hiervoor gingen ze aankloppen bij Duvel Wille- broeck waar ze Freddy De Cock en Roger Merckx over namen en daarbij wierven ze Mare 'Vermeulen van Cabrita Zele definitief aan. Hun ge vaarlijkste kenkurrenten zijn te zoeken tussen Scheldejeugd Temse en Breydeïboys St. Ni klaas, maar toch denken we dat 1*975-76 het seizoen van de Vlinders zal worden. Samenstelling van de reeks BBC Dendermonde, Vlinders Buggenhout, Old Fel'ows Ham me. Scheldejeugd Temse, Ru- bac Ruppelmonde, Blauwwit Zele, Haaltert. Bavo Geywa Moerzeke. Erembodegem, Mel- sele. Breyde'boys St. Niklaas, Sportief Temse. BENO. Van deze laatstgenoemde or ganisatie vindt U elders in dit ■blad meer details. Derde pro- vinoialer Kuklos Aalst organi seert op 31-8, een gelegenheid voor de rood-witten om aan wezig te zijn. Dan reist men nog naar Destelbergen (7-9), ,Wondelgem (14-9), Juvenes Zele (20-9). Tussen deze dag inspanningen -staan er nog !heel wat avondwedstrijden op het programma die ter zijner tijd worden bekendgemaakt Digest Kangoeroes Aalst (witte trui- rode broek) voorzitter Jan Baptist Swalens Sekretaris Paul Hoste. Begijnhof 2. 9300 Aalst (tel 053/70.36.61) Isden De Smedt Mare, Vlassenbroeck Jean-Pierre. Acke Georges, Van Renthergem Antoine trai ner Van Hecke Roger (Gent); Kern Van Calenbergh Pros per, Podevijn JP.. Swalens Alain en Willy, Hoste Paul, De Rop Hugo. Claeys Jean, Van Schandevijl Gilbert, Van Lier- de Dirk, Van Landuyt Denis en Augustijn, Van Renterghem Paul, Bosman Dirk en Jans- sens Herman Kwamen de klub vervoegen Van Lierde Dirk (VK Aalst 4e nat.). Ter rein Sporthall, Rozendreef te Aalst en NIET MEER in de Turnzaal Stedelijke Stadsjon- gensschool. Capucienenlaan te Aalst. Thuiswedstrijden nog niet bepaald ofwel zaterdag ofwel zondag te 17u30 in de Sport hall, Rozendreef. Juiste dag wordt later meegedee'd. Lo kaal .'De Pijpesteel» Hout markt 5 Aalst (053/70.50.98) (gdp) Vele nieuwe gezichten in de Wilskracht Hofstade-ploeg. Sun Boys dat in 1973 S.B. Stylor werd, kwam tot stand in augustus 1969. Eigenlijk tussen „pot en pint" in het lokaal Dukes Pub te Aalst. Onder oranje-zwarte kleuren werd toen geproefstoomd, en alles liet voorzien dat Sun Boys zijn weg wel zou makdn. Men sloot, na meerdere suksessen te hebben geboekt in oefenwedstrijden, aan bij het S.E.T.O.K voetbalver- bend. De kompetitiesport betekende echter een nieuwe ervaring. Het SETOK bestuur organizeerde voor nieuw aangesloten klubs een lentetornoo.' en Sun Boys eindigde op een mooie ere plaats, Daarop startte de ei genlijke voetbalkompetit'e 1970- 1971 en men het bevredigende uitslagen noteren; In het daarop volgende seizoen maakte Sun Boys deel uit van de tweede afdeling maar loste de verwach tingen niet in Dit was inzonder heid te w'jten aan het feit dat meerdere basisspelers wegens legerdienst belet moesten geven, 19721973 werd een ontgooche ling. Het oestuur kon het heen gaan van meerdere spelers niet kompenseren en het seizoen ein digde nogal verward. Het bestuur zette evenwel door en men ging scheep met de firma Stylor. meubelen en de heer Vercauteren werd sponsor Er werd een n euwe spelerskern gevormd, dank zij de werkkracht van de klub- leiders en de kompetitie 1973 1974 werd al met sukses be kroond. J B Stylor eindigde 3e 19741975 bracht dan de fel be geerde promovering naar de hoogste afdeling. De nieuw ge promoveerde hoopt op een gcede beurt, alhoewel men reeds met pech heeft af te rekenen. Kapi tein W-'lly Corthals. organizator van de verdediging zal wegens kwetsuur alle aktiviteit moeten stopzetten. Nochtans wil men geen meeiopertje worden. Het handvol bestuursleden; voor zitter-sponsor Roby Vercauteren, ondervoorzitter Harry Christlen en schatbewaarder Roger Cassman, volbrengen hun niet lichte taak tot eenieders voldoening. J.V.H Mare Poppe koerst weer De pittige Berlarenaar Mare Poppe verdween een poosje uit de aktualiteit Mare, die studeren op de wielrennerij laat Pameren, liet dit seizoen de tweewieler aan de haak han gen als eerstejaar kandidaat technisch ingenieur wilde geen enkel risiko lopen. Nu grote vakantie bezig Js. be gon Poppe opnieuw te trainen en te koersen. Na een 15e plaats te Reningelst en een 13e prijs in het criterium Destelbergen. nam hij zondag te Koekelare deel aan een wed strijd voor befhebbersstuden- ten en arriveerde er in de prij zen. Hij was er elfde- (vh) André Van de Steen: wachten Voor André Van den Steen 1975 een verloren seizoen. Oe fenen was er als luchtmacht- sol'daat te Meisbroek niet heel veel bij, maar hij maak te er toch het beste van Meer dan op zijn beurt f'nishte hij in de spits en kwam zelfs met enkele palmen naar huis Het duurt roJ n°9 tot 26 augustus voor Van den Steen opnieuw op de racefiets kan, zodat hij enigzins gehandikapt naar een hogere kategorie moetop 21 september wordt h>j 19. Tijd om een vergunning van ama teur aan te vragen. (vh) Wieze II is aardig op weg om een schitterend seizoen te re- alisren reeds virtueel kampi oen van het gewest Aalst en tot dusver ongeslagen leider in de bekerkompet'tie. Zaterdag was de ploeg te gast Opdorp en 'klopte het lo kale vijftal moeiteloos met 5-15 Wieze speelde met Masure (L. Staes), R. De Meyst, K. Pau wels, R. Verleyen, J. Van den Broeck Driedaagse liefhebbers BWB te Lebbeke Ter gelegenheid van de jaar lijkse grote Statiestraatkermi organiseren de Statiestraat- vrienden een driedaagse wie lerkoers. Er wordt op zaterdag 9, n dag 11 en zaterdag 16 augus tus telkens te 15 uur rendez vous gegeven. De wedstrijden omvatten 100 km of 20 ron den. Er zijn voor 11 000 fr. prijzen plus 4.000 fr. voor het eindklassement en 2 000 fr aan premiën. (vds) Theo De Schrijver SK Lebbeke) stopt Het n euws kwam verrassend bij S.K Lebbeke. Theo De Schrijver stopt met voetballen Het geruaht liep reeds een paar dagen Theo De Schrijver gaat trouwen en zich vestigen in Brussel waar hij een zaak overneemt. Meteen is er geen tijd meer om te voetballen De Schrijver speelde in het 'iddenveld. (vds) Schuurken Op zondag 10 augustus heeft het Schuurken te Lebbeke een speciale algemene verga dering plaats om 10 uur voor de kl.ibs en leden aangesloten bij het Lebbeeks tapbiljartver- bond De kalender zal bespro ken worden, lapitein Bij S.K. Lebbeke kreeg Leo Pissens de band van kapitiein rond de arm Nadat Richard Vermeulen de schoenen aan de haak hing kreeg Leo de taak op zich om de ploeg te leiden. 'j speelt immers °P het ogenblik het langst in het fa- nionelftal. zwemmen Kon. Zwemklub NEPTUNUS AALST. stedel. Zwembad. Oefenprogramma maandag j 18 20 u beginnelin gen; 18.20 u 21 u alle ca tegorieën Woensdag 18.30 u 19 25 u beginnelingen Don derdag 18.30 u 19.15 u beginnel'ngen; 19 15 u 21 elites. Vrijdag: 18 30 u 20 u elites; 19 20 u u waterpolo. Zaterdag: 30 u 18 15 u waterpolo u 21 u alle categorieën elites. Zondag 8 u 9 u waterpolo.

De Voorpost | 1975 | | pagina 15