VOETBALLEN VOOR RIK BEKER DER DENDERSTREEK S.K. LEBBEKE DURFT NIET S.K. Lebbeke: drie spelers out DE VERWACHTINGEN STAAN HOOG BIJ SK GREMBERGEN Sparta Buggenhout tevreden ondanks nederlaag BENEFITMA TCH FC TRIPOLI DOMINEERDE EIGEN TORNOOI TE DENDERMONDE Kat? Tijd! /let vier 15 Beker der Denderstreek „We speelden telgen een keiharde ploeg, die soms onsportief speelde". Dat waren de woorden van middenveldspeler Ver- meiren die verzachtende omstandigheden pleitte voor het slecht spelen van S.K. Lebbeke. Herdersem was een moeilijke klant die alles deed behalve voetballen. Het werd voor S.K. Lebbeke dan ook oppassen geblazen zodat men niet kon doorspelen zoals gewenst. Het werd een 12 overwinning met twee knappe doelpunten van Delsin. Gezien de Lebbekenaren een doelpunt scoorden in de éerste helft en nadien twee open kansen de nek omdraaiden bleef Her dersem gézien de 01 achterstand in de wedstrijd. Lebbeke was in lijn gekomen met dezelfde ploeg die speelde tegen Opstal. Van der Steen werd gekwetst en vervangen door Van Lokeren die een goede indruk naliet en bewijst paraat te staan. De meeste spelers zijn in konditie. Vooral de partij tegen Baasrode op 31 augustus, een speeldag voor de start van de kompetitie, wordt een wedstrijd waarin Lebbeke zich min of meer zal kunnen meten en oordelen of men definitief paraat staat. Zoals alles nu verloopt zijn de oefenmeesters zeer tevreden. A. Van der Straeten. De kompetitie is nog niet gestart en S.K. Lebbeke zit reeds met spelersproblemen. Tijdens de wedstrijd HerdersemS.K. Lebbeke in het kader van de Beker der Denderstreek werd achterspeler Van der Steen vrij ernstig gekwetst tijdens de tweede helft. De kwetsuur aan het been kwam toen Van der Steen een verkeerde beweging maakte. Men moest in zijn vervanging voorzien en stelde Van Lokeren op. Van der Steen is vermoedelijk een paar weken ouL Verder moeten de diensten gemist van Delsin en Vermeiren. Beide spelers dienen eksamen af te leggen in september. De afwezigheid kan weken duren want Vermeiren geeft er de voorkeur reeds aan deze week te stoppen. Hij zal raad In winnen bij de oefenmeesters. De kans zit er dus in dat hij er niet bijloopt tegen Meldert. Hij wil zijn plaatsvervanger ook nu reeds opgesteld zien teneinde de klub voor geen vol dongen feit te plaatsen bij de start of in de loop van de kompetitie. De mogelijke vervangers waren bij het ter perse gaan nog niet gekend. Lebbeke beschikt over een gamma jongef spelers die allen zitten te wachten op een kans in het f anion- elftal, (vds) Geen gejammer om het verlies bij Sparta Buggenhout dat meteen ook voor de Beker van België werd uitgeschakeld. Tegen vierde klasser S.K. Roeselare leverde het een puike verrichting wat ook de aanhangers vreugdevol heeft gestemd. André Turneer is in zijn nopjes: „Wij beschikken over een knappe ploeg" is de mening van deze voorbeeldige speler. „Nog nooit hab Ik in een dergelijk knap geheel gevoetbald. De nieuwelingen die inmiddels onze vrienden zijn geworden zijn stuk voor stuk meevallers. Het is nu meer dan duidelijk dat het bestuur op geen financiële Inspanning heeft gekeken om de kern zoveel mogelijk te versterken. Ik ben er vrijwel zeker van dat Buggenhout, zonder tegenslagen, een flink seizoen gaat maken. Hopelijk zullen dan ook meer voetbal liefhebbers naar het Spartaveld afzakken". André Turneer is zich ten zeerste bewust dat een ploeg zonder inkomsten moeilijk hoge toppen kan scheren. Daarom ook zijn be kommernis over de magere pu blieke belangstelling. Ook hij Is van oordeel dat 300 betalende toe. schouwers veel te weinig is om een klub in Eerste Provinciale boven water te houden. Hopelijk komt er op dat vlak verandering. Degene die Sparta zondag aan het werk zagen, zijn tevreden huis waarts gekeerd. In de eerste helft dwong hun ploeg trouwens heel wat meer doelkansen af dan de gewezen Derde Klasser. Op een enkele doorbraak slaagden 'de Westvlamingen erin voorsprong te nemen. Erik Wauters kon ech ter niet veel later de gelijkmaker aantekenen. In de tweede helft werd doelman Danny Christiaens gekwetst en meteen gingen de Buggenhoutse kansen in rook op. VOORBEREIDING Eigenlijk een gril van het lot is de reden waarom Sparta zich niet heeft kunnen handhaven in de beker. De kwetsuur van Danny Christiaens deed alle boeken dicht. Nochtans bleek dëze knap pe doelman flink in konditie. Na 'het eerste Westvlaamse doelpunt werd hij evenwel het slachtoffer van een knieletsel. Hij heeft uit eindelijk om zijn vervanging moe ten verzoeken, zodat trainer-spe ler Albert Michiels in het doei vlak heeft postgevat. Als gevolg van deze kwetsuur zal Christiaens een tiental dagen verplichte rust dienen te nemen. Inmiddels kan Sparta zich nu rustig voorbereiden op de kom petitie. Oefen, en bekerwedstrij den hebben bewezen dat het over een stevig geheel beschikt In de komende kompetitie moet het be. kwaam zij nagels met koppen te slaan. Kursus kandidaat scheidsrechters Op zaterdag 30 augustus beginnen kursussen voor kandidaat voetbalscheidsrechters. De iessen worden, voor wat ons ge west betreft, zowel te Aalst, Dendermonde als Wetteren ge- organizeerd naargelang van het aantal binnengelopen inschrij vingen. Die inschrijvingen worden zeer dringend ingewacht bij de h. Julien Van Renterghem, sekretaris PSC-Oost-Vlaan- deren, Rabotstraat 13, 9050 Evergem. Zowel dames als heren kunnen aan deze gratis cyclus deelnemen. Kandidaten moeten de leeftijd van 17 jaar bereikt hebben. Wie ouder is dan 35 jaar mag eveneens deelnemen, maar deze laatsten zullen bij de jeugd blijven optreden. Bij de inschrijvingen moet een bewijs van goed zedelijk gedrag gevoegd. Algemene scheidsrechtersvergadering De scheidsrechters van de KBVB worden opgeroepen voor een algemene vergadering die op zaterdag 23 augustus ge houden wordt in het Casino te Gent. Het Casino paalt aan de Gentse wielerbaan en is gelegen aan de Heuvelpoort. Begin om 9.30 u., voormiddag. Er zijn toespraken van de h. Gilbert Dermaut, PSC-voorzitter, Robert Kerwijn, ondervoorzitter, Roger Van Aoker, PSC-lid en de h. Antoine Gobert, tweede onder voorzitter van het Uitvoerend Komitee van de KBVB. De scheidsrechterskaarten voor het seizoen 1975-76 en de onder richtingen zulen uitgereiklt worden tijdens deze bijeenkomst. Wetthra vergadert Scheidsrechtersvriendenkring Wetthra houdt op zaterdag 23 augustus te 19.15 u. sipt de jaarlijkse statutaire vergadering in het k>kaal „Sportarena", Grote Markt te Wetteren. Niet- ieden worden eveneens toegelaten. Voetballeiders hebben het vaak niet gemakkelijk. In het voor uitzicht van de eerste kompetitiewedstrijd op eigen terrein te gen Excelsior St-Niklaas uiten de Grembergse Derde Provin- ciaiers al hun beslommeringen. Doelman Van Damme en Dirk Defererre verzamelden genoeg geel om de start van de strijd om de punten te missen. Verschelden traint maar kon ook in de wedstrijd om de beker van de Denderstreek tegen Sparta Appels nog niat aantreden om doelpunten te scoren. Ook Guido Van Hese is in hetzelfde geval. Om al deze klaagzangen te beslui ten dient te worden vermeld dat André De Block de vrees heeft geuit, dat hij met een onwil lige menusous zit geplaagd, ter wij,! de rots 'n verdediging. Van Den Albbeele, traditiegetrouw nog niet is komen opdagen. „Hopelijk wordt het niet zo dra matisch" aldus klubleider Burgh- graeve. „Met André Heyman be schikken we over een sterke steun, maar ons «beschikbaar po tentieel is werkelijk tot het m'" nimum herleid. Als alle spelers klaar komen, zullen we over een benijdenswaardige kern beschik ken. maar het 's van belang dat we goed starten". „Na Excelsior krijgen we de an dere ploeg uit SintWiklaas, Gerda als tegenstander, om nadien de Wase toer uit te broiden ot Kieldreoht, dat bij ons te gast is. Er mag op eigen terrein niet wor den verloren om de belangstelling op peil te houden". Die belangstelling was de voorbije zondag bevredigend bij de wed strijd met tweede provincialer Sparta Appels. Na een rommelige eerste helft waarbij Sparta uit liep tot 0-2 (tweede doelpunt uit buitenspel ging groenwit na de rust drukken. Via Willy Buydts en Dirk Dpfereire werd het wel iswaar 2-2 en toen iedereen zich aan een derde Grembergse doel- pun* verwachtte, viel onverwacht aan de overkant, op ontsnapping een tegengoal. Hoe dan ook, SK Grembergen koestert hoge verwachtingen voor het komend seizoen. Het beschikt nu over volwaardige doublures die wanneer het nodig blijkt kunnen Invallen. De Grembergse derde provicialer miste tijdens het voorbije sei zoen slechts op het nippertje de promovering naar tweede. Thans blijff het bescheiden. Voor al omdat men nooit wee, wat ge beuren kan in een kampioenschap. De ettelijke gekwetsten die al op het ziekenrapport worden ver meld brengen vroege -zorgen. Wanneer het om de punten gaat. kunnen gekwetsten dikwijls een fameuze streep door de rekening trekken. De Dendermondse B-ploeg in het tornooi der Denderstreek fütSSFé xkoocr i. v ■•uisi Op zaterdag 23 augustus 75 zal het voetbalterrein van Sparta het trefpunt worden van alle sportliefhebbers van Appels en omgeving. Want dan krijgen we twee vriendschappelijke wed strijden ten voordele van de speler van FC Zandstuivers RIK VAN DEN BOSSCHE Eenieder weet nog hoe In een wed strijd vorig seizoen betwist tegen Herdersem Rik getroffen ward door een aandoening, waardoor deze sportieve speler zijn aktlvitelten als speler moest stoppen, maar ook werk onbekwaam werd. Gelukkig Is alles sedert dien reeds gunstig geëvolueerd maar <Je kwaal heeft sporen achtergelaten. De ploeg van Wilskracht Gijzegem Terwijl eenieder hoopt op een algeheel herstel heeft Roger De Paep het plan opgevat een voetbalnamiddag te organise ren ten voordele van Rik en zijn familie. Roger De Paep wilde er iets schoon van ma ken omdat volgens hem Rik dat verdiende. De man uit de Lindestraat om precies te zijn uit het schoenfabriek Echo kreeg al dadelijk hlup van enkele sportieve Appelse- naren. De bestuursmensen van Sparta Appels waren dadelijk bereid hun steentje bij te dragen en stelden zonder voorwaarden hun terrein en hun akkomodatie ter beschik king van de organisatoren. Een sportief gebaar dat door de Appelse bevolking ten zeerste op prijs werd gesteld en die woorden van lof over hadden voor de roodwitte dirigenten. Voor deze gelegenheid zulten spelers van Appels uit de glorie jaren mogen we schrij ven terug de shoes aanbinden. Het programma werd als volgt samengesteld. Te 15 uur is er een wedstrijd van veteranen van Appels (spelers uit de jaren 55-65) tegen een ploeg veteranen uit Oudegem (versterkt met Radio- en T.V.-Vedetten). Te 17 uur komen de oude gloriën van Appels. (Spelers uit de jaren 1940-45 van de kampioenen- ploeg van 1946) in het veld tegen een ploeg van de Rijks wacht van Dendermonde. Voor deze wedstrijden werd er be roep gedaan op volgende spe lers die bereidwillig hun me dewerking verleenden. Ch. Pauwels, P. Corthals, R. Veree- oken, C. Philips, Oc. Frans- sens, L. De Decker, A. De Swaef, J. Van Den Broeck, O. Van Nuffel, Fl. Vereecken, B. Miohiels, Pr. Vermeiren, A. Van 'Der Meersch, j, Meskens, L. Van Hoyweghen, Fr. Goos- sens, A. Den Roover, Alf. De Roover, R. De Paep, Fr De Paep, R. Franpois Alf. Raes, A. Van Den Abbeele, J. Van Den Bossche. V. Van Damme, P. Pee, W. Cool, M. Van Den Broeck, J. Jacobs, P. Mannaert. De inkom voor deze wedstrijd werd laag gehouden zodat de prijs zeker geen hinderpaal zal zijn om u op zaterdag 23 au gustus naar het terrein van Sparta Appels te begeven. Voor 20 fr. zal u er een in- gangskaart aangeboden worden die daarenobeven nog recht geeft tot deelname aan een tombola. Allen die de naam van sportman of sportvrouw willen dragen worden zeker verwacht op deze wedstrijd, aan u allen om te bewijzen dat solidariteit geen ijdel woord is. (André) Nu zondag zijn we aan de derde speeldag toe in het «Beker»-tor- nooi van de Denderstreek. In groep I reeks A wordt het deity Sparta Appels Zandst. Appels de wedstrijd die de meeste aantrekkingskracht uit straalt. In de B-reeks moe, de ontmoeting Thor Melder, Her dersem talrijke voettolafans aan spreken. In groep IV staat Berlare voor een niet te lichte taak met RC Wetteren als tegenstander In de C-reeks is er het derby te Erembodegem da, de aandacht opeist, terwijl ook SK Aalst Erpe een blezonder nummer is. J.V.H HET PROGRAMMA Groep I REEKS A Oudegem - Gijzegem St Gillis - E. Grembergen Dendermonde - SK Grembergen Sdhoonaarde - Boonwijk Sp Appels - Zandst. Appels REEKS B Lebbeke-E Meldert Sp Buggenhout - Baasrode Tihor Meldert - Herdersem Wieze - Opstal Groep II REEKS A RC Haaltert - Okegem Appelterre -Pollare Ninove - Denderhoutem Winnik - St Denderleeuw Ede - Meerbeke REEKS B Overboelare - Bonanza Deftinge - Vlane Moerbeke - Sp. Geraardsb. SK Geraardsb. - VK Geraardsb- Groep III REEKS A Steenhuize - Ophasselt Zottegem - Outer Voorde - Onkerzele Oudenhove - Kerksken Heldergem - Schendelbeke REEKS B Burst - Herzele Aaigem - Hillegem Mere - Borsbeke Bgmbrugge - SL. Houtem Groep IV REEKS A Jong Lede - Massemen Smetlede - Overmere Berlare - RC Wetteren Wichelen - Bavegem Secskamp - Vlierzele REEKS B SK Aalst - Erpe Erondegem - Nieuwerkerken Edixvelde - S. Moorsel Doggen - SK Erembodegem Hofstade - Welle Onder de leiding van de FC- Tripoli^dirigenten Paul Van Herk en Fons Kindermans werd ter gelegenheid van Keur-kermis een voetbaltornooi voor liefhebbers- ploegen georganizeerd waaraan 4 senloresploegen en 4 jeugploe- gen deelnamen. Er was een be vredigende belangstelling en op het sportieve vlak verliep alles prima De ploeg FC Tripoli beheerste in beide reeksen he, tomooi. al dien, gezegd dat het aan Desso en Atletico Lebbeke geen ge makkelijke tegenstander had. DE UITSLAGEN Ziftingen SENIORES FC Donkstraat FC Tripoli - SVGT SVGT - FC Donkstraat FC Tripoli Desso KLASSEMENT - Desso 2-1 FC Tripoli: 2 Desso: 3 FC Donkstraat; 4 SVGT Jeugdploegen FC Moerstraat - Atletico- Leb beke 0 0 (penalties 2-3) FC Tripoli - RK Donkstraat 2-0 FC Moerstrata - RK Donkstraat 2-0 FC Tripoli Atletico Lebbeke 2 1 VC Nederlander Bonnarens Te Temse, in de door Etienne Van der Helst gewonnen ama- teurskoers, eindigde Eric Bon narens 10e. Volgens de krant is Eric een Nederlander, wij die dachten dat Berlare nog steeds in het hartje van OostVlaanderen ligt. (vh) Biljart te Baasrode Bij de Blabbers te Baasrode wordt op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 augustus groot biljarttornooi georgan zeerd. In het lokaal De Brus- selmansvrienden hebben schiftingen plaats op vrijdag 22 augustus te 17 uur. zaterdag 23 augustus te uur terwijl de finale voorzien is voor zondag 24 augustus 14 uur. De inzet wordt 5000 Alle liefhebbers mogen deel nemen. (vds) Scheidsrechters vergadering Alvorens de nieuwe kompeti tie van start te laten gaan heeft op zonidag 24 augustus een scheidsrechtersvergade ring plaats voor de leden van he, Lebbeeks tapbrljartverbond De vergadering is voorzien om 10 uur in het lokaal van Zorro's bij Martin Van den Broeck. Pastoor de Buckplaats Lebbeke. Iedereen mag komen. (vds) Veteranen t»e veteranen van SK Lebbe ke oefenen opnieuw. Ze zullen in ploegverband aantreden maar of aan een kompetitie wordt deelgenomen is een andere vraag. Men weet niet of men zal aansluiten in kom. petitie Brabant. (vds) Bij de Lebbeekse biljartklub De Zandmannekens is er op vrijdag 29 augustus een alge mene vergadering met een gratis eetmaal. Op het bord in het lokaal vermeldt de menu «kat». Een paar leden schrokken terug om zich te iaten Inschrijven. (vds) Bakschieten Op zaterdag 23 en zondag 24 augustus heeft in het Volks huis te Lebbeke een bakschie- tirrg ten voordele van spaarmaatschappij plaats (vds) Demonstratie Het einide van de maand gustos wordt voi spanning tegemoet gezien bij de Zand mannekens te Lebbeke waar een nieuwe biljart wordt ge plaatst. Die biljart wordt verwarmd, heeft een D'a£l Vdn mm en zal waarschijnlijk eerste maal bespeeld worden door R. Ceulemans. De bestaande biljart gaat naar de Sportvrienden bij J. Ost (vds) Ontslag In het Lebbeeks tapbiljartver- bond zijn er twee klubs die n,et meer aantreden voor de kompetitie 75 76. De Rare Mussen en het Mosselhuis beschikken niet meer over volooende spelers om deel te nemen aan de kompetitie. Het verbond blijf, met zestien ploegen spelen gezien de Lamotvrienden en de Corso- vi lenden als nieuwe klubs werden ingeschreven (vds) Tot zondag 24 augustus krijgen de Lebbeekse biljartklubs ge legenheid om zich aan te sluiten bij het Lebbeeks tap- bifjartverbond. Na deze datum worden geen inschrijvingen meer aanvaardt. (vds) 'iekwetst Eendracht Opstal moest voor de derby tegen Sparta Bug genhout voor de beker der Denderstreek de diensten mis sen van doelman Van den Bergh die tijdens een oefen partij te Baasrode gekwetst werd aan de nekspieren De inaktiviteit van de doelman zal van korte duur zijn. (vds) Terwijl de meeste Lebbeekse biljartklubs aangesloten zijn bij het Lebbeeks Tapbiljart. verbond hebben nu ook vier Lebbeekse klubs ingeschreven de kompetitie te Aalst. De Corsovrienden, de Zandman nekens en de Sprinters (met twee ploegen) nemen zowel deel aan de Lebbeekse als de Aalsterse kompetitie (vds) naktief RC Lebbeke ging als vierde provincialer inaktief voor de KBVB. De meeste aangesloten spelers trokken naar Opstal waar ze hun diensten aanbo den en gehoor vonden, (vds)

De Voorpost | 1975 | | pagina 15